UITSLAG ONDERZOEK VAN DR. ZELDENRUST BRENGT RUST IN HILLEGOM TERUG Verregend Katwijk kijkt al kleumend uit naar zaterdag KLOKKETOREN ST. PETRUS BANDEN UIT DE STEIGERS Volksspelen hoogtepunt van festiviteiten in Warmond Oude klokken komen terug in imposant bouwwerk ONDANKS SLECHT WEER MARKTEN Historie Lisse in boekwerk WOENSDAG 15 JULI 1970 PAGINA 5 «aÉtaünPWgNS HILLEGOM De geruchten welke in Hillegom sinds enige weken de ronde deden als zouden op de plaatselijke vuil nisbelt delen van een menselijk lichaam gevonden zyn, blijken geheel op de fantasie van de bewoners van Hillegom te berusten. Een onderzoek naar de herkomst van de gevonden stukken door dr. J. Zeldenrust in het Gerechtelijk La boratorium heeft uitgewezen dat deze afkomstig zyn van een dier. Naar alle waarschijnlijkheid zijn het de restanten De zaak kwam aah het rollen toen en kele weken geleden de brandweer tij dens blussingswerkzaamheden op de belt, geconfronteerd werd met een groot aantal botten. Hoewel in het verleden reeds enkele malen kadavers van dieren op de belt waren gevonden, achtte de politie het deze maal raadzamer de clige voorzorgsmaatregelen te treffen. De toezichthouders op de belt werden zoveel mogelijk by de graafwerkzaam heden op een afstand gehouden en elke bezoeker werd de toegang tot de vuil nishopen geweigerd. Eén van de toe- Goede prestaties van VNL in Weert WEERT VNL kampeert thans in Weert. Over de ervaringen schryven ons de leiders: Nadat eerst in Griendtsveen een groep meisjes uit De Lier afgezet waren, arri veerden wij na een rit van vijf-en-een- iialf uur rijden om 4.30 uur in Weert. De eerste avond en nacht waren, zoals gewoonlijk op een jeugdkamp, vrij ru moerig en de jongens vielen vrij laat in. slaap: verwonderlijk was echter dat zij de volgende morgen tamelijk vroeg uit zich zelf opstonden. Ondanks deze korte nachtrust werd er die dag een volledig programma af gewerkt. Hier volgen enige uitslagen van de verschillende onderdelen: handbal Westlandia-VNL 0-1; Blauw-Zwart-VNL 0-4; VNL-Rodha 2-2; voetbal Westlan dia-VNL 2-0; Rodha-VNL 0-1. De doel punten hierbij gemaakt door Th. Luykx, F. Obreski en P. Rosdorff. Bij de atletiek-onderdelen werden de vol gende tijden en afstanden gemaakt, sprint (80 meter) 11.5 door F. Obreski; verspringen 4.60 door J. Kluivers en D. de Wilde: de kogel werd 9.70 m gestoten door Th. Luykx. Daar nog niet alle ver enigingen van het kamp deze onder delen hebben afgewerkt is er over het algemeen klassèment nog niet veel be kend. 's Avonds werd er volleybal ge speeld. Uitslagen: le team: VNL-SVLV 27-5; Blauw-Zwart-VNL 16-21; 2e team: LW-VNL 14-16. Dinsdag zou er eerst gezwommen wor den door H. v. Rijn, J. Kluivers, W. Moe ren en P. Rosdorff. maar dit ging niet door vanwege de slechte weersomstan digheden. Ook 's middags werd het voet en handbalprogramma afgelast. Hier voor in de plaats werd een tafeltennis- toernooi gehouden. B. Wesselman bracht het hierin het verst maar werd in de kwart-finale een beetje onfortuinlijk ge wipt met 22-20 daar deze wedstrijden maar over één set liepen. De leiders: H. v. Schaik, A. Strijk en C. M. Giezen. AMERSFOORT, 13 juli Onder gun stige weersomstandigheden vertrok VNL naar Amersfoort. In Gouda werd de voetbalvereniging Donk opgepikt en om half twee waren wy op de plaats van bestemming. Een uur na aankomst begonnen wy di rect al met de selectiewedstrijden voor indeling voor de voetbalpoules. Deze wedstrijden werden resp. met 1-0 en 2-0 verloren. -Maandag werd begonnen met handballen en volleyballen. Het volleybalteam van T. Ouwenkerk verloor en won met 2-0. De winst werd behaald dankzy het goede vangwerk van Perry Waaier en Max Wesselman en dankzij het goede ser veren van Rob Moeren en Siem Sme ding. Goede resultaten bij het handballen: twee wedstrijden gewonnen dankzij het goede werk van Vincent Montanus en de goede afwerking van Anton Luykx. Hij scoorde in deze twee wedstrijden uHeen al jvijf doelpunten; de derde wed strijd werjd helaas verloren. De leiders. Geheimzinnigheid rond resten van een koe zichthouders: „De politie deed byzonder geheimzinnig. Steeds als we in de buurt van de gravers kwamen staakten zy hun werkzaamheden en leunden dan nonchalant op hun spitten en vorken." Zwijgplicht Ook de brandweerlieden die van dichtbij de „onheilsplek" bespoten hulden zich in stilzwegen. Toen een van hen werd gevraagd of er tijdens de blussingswerk zaamheden een vondst was gedaan: „We weten er niets van. We mogen hierover geen mededelingen doen. De politie heeft ons een zwijgplicht opgelegd." Dit alles tezamen met het feit dat spe lende kinderen uit de buurt thuis kwa men met de mededeling dat op de vuil nisbelt „afgerukte lichaamsdelen" la gen, deed onder de bewoners van Hille gom de wildste geruchten ontstaan. Er deden zelfs de geruchten de ronde, dat 'de verdwijning van een vrouw enkele maanden geleden uit Haarlem, recht streeks in verband stond met de ge vonden resten. De uitslag van het on derzoek, verricht door dr. Zeldenrust, wees tenslotte uit dat de vermoedens van de Hillegomse bevolking niet be vestigd konden worden. De vuilnisbelt van Hillegom. En kele weken lang het middelpunt van de wildste geruchten. Waarom de politie dan zoveel moeite had gedaan om het publiek in het on gewisse te laten vertelde inspecteur P. Maar van de Rijkspolitie in Hillegom: „We hebben natuurlijk de mogelijkheid dat de resten van een mens afkomstig zouden zyn niet uitgesloten. Daarom wilden we zo weinig mogelijk rucht baarheid aan de zaak geven. Het heeft echter een tegenovergestelde werking teweeg gebracht. Met de uitslag v: het onderzoek Is voor ons nu de zaak afgedaan." Burgemeester Berends opent nieuwe hal van veiling HGB LISSE Het nieuwe gebouw van de Vrije Bloemenveiling H.B.G. aan de Gre- velingstmat te Lisse zal op woensdag middag 22 juli om half drie officieel worden geopend door de burgemeester van Lisse, drs. A. J. Berends. In december 1966 werd de eerste bloe menveiling gehouden in een der ge bouwen van de Cöp. Bloembollenveiling H.B.G. De snelle groei van het bedrijf maakte de stichting van een eigen bloe menveiling-complex noodzakelij k (Advertenties) BEN JE 15 JAAR. en wil je een KRANTENWIJK! eventueel alleen voor de vakantie, kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. ftzidócSouAant PAPENGRACHT 32 - LEIDEN - TELEFOON 01710-20935 1 SASSENIIEIM Voor het eerst sinds het 5-jarig bestaan van de jeugd- recreatie heeft de poppenkastvoorstel ling in speeltuin Bijdorp wegens het slechte weer geen doorgang kunnen vin den. Als het weer meewerkt zal vol gende week woensdag om 10 uur op het ijsbaanterrein een voorstelling ge geven worden. KATWIJK AAN ZEE Gisteren was het een zomerse regendag in Katwijk aan Zee. Ook de temperatuur was niet wat men graag zon willen. Een heel verschil met afgelopen maandag en de dagen daarvoor. De gehele dag lag het strand er stil en verlaten by. Slechts op een enkele uitzondering na. Natuurlijk zyn er vakantiegangers die zich door 't weer niet laten afschrikken. Zo zwom er gistermiddag toch een man in zee en ontdekte de fotograaf een eenzame hardloper in stromende regen. De badhokjes stonden er vergeten by. En in de strandpaviljoens zag men in de meeste gevallen alleen de exploitant en wat personeel zitten, waarvan som migen de tijd doodden met een of ander kaartspel. Zo ook by voorbeeld in het paviljoen van de heer P. van Duyn. „Het is hier een volkomen triest beeld. Er is net een Duitser geweest, maar die is ook al weer weg. Verder hebben wij vandaag nog niet gehad". Mevrouw De Lange van strandexploitatiebedrijf „Willy": „Zo gauw 't even droog wordt, zullen de gasten wel komen. Zij zitten nu ook de hele dag binnen en willen er graag even uit. Als het maar dróóg wordt vandaag." Niet tevreden Overigens is men in Katwijk nog niet zo byster tevreden over het toeristen seizoen. Natuuriyk is het nog maar pas begonnen. Eén van de strandexploitan- ten: „Misschien op een enkele uitzon dering na, is nog niemand ook maar één dag uitverkocht geweest." De grote stroom toeristen wordt zaterdag ver wacht. Dat zal overigens een landeiyk beeld zijn, want een groot aantal Duit sers zal dan de vakantie beginnen. Ook als de bouwvakkers vrij krijgen zal het aantal badgasten in Katwijk wel oplopen. V.V.V.-direkteur Chr. Verplancke: „Za terdag komt het wel los. De afgelopen weken mochten wfl niet mopperen, maar echt druk is het nog niet geweest. De hotels zyn wel behoorlyk bezet geweest; er zijn heel wat bedden overgebleven. Volgende week zal dat wel anders wor den. Dat geldt ook voor de particulie- Met ingang van zaterdag zal de Soefie- tempel op zaterdagen van 10 tot 12.30 uur en van 2 tot 4 uur zijn te bezichti gen. Kaarten zijn by de VW verkrijg- ROELOFARENDSVEEN Alhoewel het nog wel begin najaar zal worden aleer de parochianen van St. Petrus Banden hun nieuwe kerk In gebrnik zullen gaan nemen, zijn er met de bouw toch reeds zeer grote vorderingen ge maakt. Zo is o.in. de ruim 20 meter hoge klokketoren uit de steigers. Dit isposante bouwwerk geeft wel een geheel andere aanblik dan de ruim 45 meter hoge ranke spitse toren van zijn voorganger. In deze toren zullen de drie oude klokken, genaamd Petrus, Paulus en Maria, weer terugkeren om t.z.t. weer hun feestelijke klanken te laten horen. Overigens zullen in de nieuwe kerk eveneens nog enkele herinneringen aan het oude kerkgebouw terugkeren, n.L de fraaie kunstzinnige preekstoel, waarin de naamgeving van de kerk tot uitdruk king komt, alsmede de twee beelden .van Petrus en Paulus. De oude kerk St. Petrus Banden. (Van onze correspondent) WARMOND De regen die op de voorlaatste dag van de Kaagweek met bakken op het feestelijk versierde War mond neerdaalde heeft de geestpret nauwelijks kunnen drukken. Ofschoon dc kinderoptocht wegens de barre weers omstandigheden moest worden afgelast hebben de kinderen zich in de zalen van De Burcht toch kostelyk geamu- Mët groot enthousiasme werd er ge plakt, getekend, geknipt en zelf „ont worpen" feestkostuums gepast en ge showd. Het uitdelen van pannekoeken maakte het feest compleet. Bij geod weer zal de optocht vandaag alsnog gehouden worden. (Start om 5 uur). Tobbetje-steken Tot grote voldoening van de organisa toren van Warmonds feesten klaarde weer 's avonds op, zodat he ttra- ditionele tobbetje-steken toch nog ge houden konden worden. Extra attractie hierbij was dat dit jaar voor het eerst ook dames aan deze in Warmond zo populaire tak van „Watersport" moch ten deelnemen. De belangstelling was dan ook overweldigend. Van de 117 vaak wonderbaarlyk uitgedoste deelnemers bleven er na de eerset ronde nog maar weinig over die nog geen nat pak ge haald hadden. De eerste prijs 75.- was J. Elsgeest; 2e prijs 50.- J. Beu- gelsdyk; 3e prijs 35.- voor Jos. v. Dam. De overige uitslagen van de volksspelen Ringsteken op de fiets, meisjes en jon gens 13-14 jaar: 1 Bas v. d. Kroft, 2 Vera v. d. Linden, 3 Els Kortekaas. Ringsteken per auto: 1 Janet Schave- maken, 2 Henk van Dijk, 3 Henk Ver geer. Kruisjassen: 1 Mevr. van Velzen, 2 Mevr. van Winsen. Klaverjassen: 1 A. van Velzen, 2 K. Ki- viets, 3 Mevr. de Rooy. Sjoeleu: 1 D. v. d. Vlugt, 2 Mevr. F. Vergeer. 3 H. Vergeer. De festiviteiten worden vanavond lie- iloten met een dansfeest in boerden", „Meerrust." Burgerlijke stand LEIDEN Nicolaas A., z.v. R. Wessels Boer en D. B. Stallman: Lucas, z.v. H. Zirkzee en H. v. d. Kwartel; Martyn C., z.v. A. van Iterson en K. den Hollander: Gerard us W., z.v. G. P. van Mook en E. S. Bekooy; Abraham D. D., z.v. C. van der Maat en G. Bavelaar; Albertus J., z.v. J. A. Houwaart en J. van Dijk; Wilhelmus J., z.v. W. M. J. Heijdra en J. Schrijvers; Astrid M., d.v. G. van Duyn en A. M. van Egmond; Barbara Y., d.v. K. P. Jongens en S. Hamerling. Geboren: Jacobus J. M., z.v. J. C. T. Turk en P. Distelvelt; Leuntje M., d.v. C. de Ruyter en H. H. Hoek; Inge, d.v. H. Kalkhoven en J. E. Oudshoorn; Henri J., z.v. J. van Egmond en C. Glasbergen Reinilda E. A., d.v. A. H. Demison en A. M. Anthonisse; Karen, d.v. M. Bohlee en A. Teunissen; Raymond, z.v. J. Gys- man en M. C. Weeber; Pieter, z.v. A. Hazenoot en A- .T. va nder Bent; Saskia d.v. J. J. Jasayes en C. H. Meyer; Mi reille, d.v. W. van Vliet en S. D. Peeren; Idske, d.v. T. W. Tukker en A. H. Loen- dersloot: Joost, z.v. J. J. la Lau en J. Boom; Joyce H., d.v. H. J. Erades en M. H. Blikman; Johannes A., z.v. J. Brugman en L. M. A. Rietkerk; Ray mond N., z.v. K. N. Kollau en A. W. Slewe; Mariëlle A d.v. K. N. Kollau en A. W. Slewe; Guido G. J., z.v. L. S. A. M. Pera en J. C. de Vries; Francis W., d.v. P. W. Leenhouts en A. L. Groenhart. Gehuwd: J. Kleijn en J. H. de Koning; W. M. van der Boon en M. Soet; J. D. M. van der Voort en A. M. .Duindam; A. van den Berg en M. Jansen: A. C. Augustinus en P. E. J. M. Driessen; H. C. P. van Cleef en J. M. la Rivière. Overleden: N. J. Ruys, 49 jr; M. Maas kant, 76 jr; C. W. van der Sman, 78 jr; W. van Houten, 89 jr; M. F. van Hou ten, 76 jr; J. Kelderman, 77 jr; F. M. Groot, 23 jr; A. Uiterwrjk, 73 jr; G. M. C. M. Olieman, 44 jr; J. J. Kluivers. 4 jr; W. A. Gietema, 89 jr; B. W. F. Schaef- fer, 42 jr. TER AAR/LANGERAAR Het slechte weer van dinsdag heeft het sportpro gramma van de Altiorjeugd, die op kamp is in Wassenaar, in de war ge bracht. Om de jongens bezig te houden had de kampstaf een groot kienspel en 'n uitgebreide quiz georganiseerd, waar voor de deelnemers aan dit kamp veel belangstelling hadden. Slechts weinigen gelukte het. by het Inbbetjesteken een droog pak te houden. Hier krijgt een van de deelnemers de WOERDEN. 15 juli, Kaas Aanvoer 67 67 partyen. Notering: le en exxtra kwal. 4.10-4.25 per kg; 2e kwal. 3.90-4.09; zware kwal. tot 4.60. Handel stug. LEIDEN, 15 juli, Groente Pruimen 1.10-2.00; aardappelen 35-61; andijvie 50-60; augurken 44; snijbonen 2.20-2.50; stambonen 1.70-2.30; tuinbonen 42-60; kroten 10-31; kroten, gekookt 65; rode kool 21-35; spitskool 39-58; postelein 52- 81; prei 77-83; rabarebr 15-26; spinazie 14-39; komkommers 23-48; tomaten A 3.60-3.90; idem B 3.50-3.80; idem C 3.50; tomaten CC 3.50; uien 65-79; waspeen 35; Meloenen 1.03-1.09; Sla 18-19: bos- peen 56-76; kro*-- - selderij 1 6-13 KATWl.li. Waspeen p. kist. ..i .uo-o.um. 4.40-7.70; BBI 13.50-16.10; bospeen p. bos I 66-72; II 53-60; andyvie I 37-44; H 17-34; bloemkool (6 p. bak) I 160-176; II 51-132; (8 p. bak) 129-154; II 17-86; (10 p. b.) 90-106; (12 p. b.) I 82; II 29; kroten p. kist AI 8.10; prei A II 72-80; BII 24-28; princessenbonen I 1.70-1.80; U 1.60; rabarber 7-31; sla I 22-25; spinazie 19-41; spitskool I 44-49; uien I 66-72; II 34-50; uien p. bos 57-5S; tuinbonen 37-59; peterselie p. bos 25-26. Aanvoer waspeen 52.000 kg. Bloemkool 54-000 st. LISSE De heer A. M. Hulkenberg, die enige Jaren geleden eeu boek schreef over „Huis de Dever" in Lisse en een schat van gegevens verzamelde over 't slot Dever, heeft zich nu verdiept in de historie van het dorp. Lisse van om streeks 1900. Hy deed zulks aan de hand van een grote varzameling oude prent briefkaarten, die door enkele verzame laars uit Lisse ter beschikking werden gesteld. In dit boekwerk, uitgegeven door de Europese Bibliotheek in Zaitbommel, geeft hy onder meer een indruk van de geaardheid van de Lissese bevolking en de groei van het wegennet. Tevens laat hij nog een aantal vertrouwde plaatsen de revue passeren die in de loop van de tyd onder de slopershamer ge vallen zyn.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5