GESPREK MET MERCKX KOSTTE WAGTMANS ZEGE „tour de franeeTO .Het Manneke van Tervurenvernederd SOIGNEUR JANSEN MOET STOPPEN Jan Janssen reed tussen „de duiven Wagtmans blijft in Tour 4J pnt LEIDSE COURANT (Van een speciale verslaggever) in de en der over- Looy heten, meerijdt. Frankrijk Rik vai een man die niet Terwijl Eddie Merckx, meest ongelofelijke prestaties verricht, begint „wielerdol" Vlaanderen steeds meer te spreken over de man die nog steeds „Keizer van Herentals" heet. Een keizerstitel heeft het volk nog niet gegeven aan Ed die Merckx: Hem noemt men „Het manneke van Tervuren". Ingezonden stukken in de Vlaamse kranten die dage lijks vier tot vijf bladzijden aan de Tour wijden han delen voor een flink gedeelte over de oude kampioen. In rondeverslagen duikt z'n naam regelmatig op. En Vlaanderens grootste krant, 't Nieuwsblad- Sportwereld. groot geworden door dé fiets, brulde complex loos: „Dringend gevraagd: Rik Met herinneringen aan v. Looy vult de Belgisdhe radio ronde- zendtijd en in supportersloka len hangt vaak naast de foto van Luycks die van Rik II (Van Steenbergen is Rik I). Al leen is de foto van Rik meestal een stukje groter. Het hart van de Vlaamse sup porters heeft Merckx nooit he lemaal kunnen veroveren. Zijn eerste fout maakte hij. toen hij trouwde met wiedrenmersdoch- ter Olaudiine, in Anderleoht (Brussel) en in het Frans. Zijn tweede grote fout beging hij vorig jaar in Italië: dat hij zaah op doping liet betrappen zou men hem nog hebben kun nen vergeven („Hoe kan ie mand zo stom zijn?"), maar dat hij al wenend zijn onschuld trachtte te bewijzen, was on vergeeflijk. Prompt gaf men hem de bijnaam „Bé/bé Ca- dum". de naam van een baby in zeepreclame. Voor de Vlaamse supporters is Merckx in hoofdzaak een slap Brussels kereltje, dat welis waar hard kan fietsen, maar dat dan dankzij een hele ach terban van knappe, sluwe apo thekers een jongen zonder karakter en niet al te snugger. Een man die gaat uithuilen op de schouder van zijn moeder, geen kerel. Geen kerel, geen mens. Merckx heeft bij de echte wielennan het image van een computer. Heel knap. feilloos en buiten gewoon. Maar probeer eens liefde op te brengen voor een ponskaart! Daarnaast staat Van Looy. De schurk, de sluwe vos. de man die de rol van de slechte kon spelen in een koers, maar toch sympathiek bleef. Een man die kon verliezen. Een man die zweren kreeg op zijn zitvlak. Liefdevol wordt verteld hoe Van Looy koersen won omdat 'hij op het beslissende moment rechtstaande op de trappers tegen de wind in urineerde, waardoor zijn tegenstanders verblind raakten en hij zijn kans kon grijpen. Dat zijn verfiaüen die 't Vlaam se wielenhart aanspreken. Ver halen over een Van Looy die samen met het peloton hope loos achterop raakte en prompt de clowin ging uithangen. Zin loos. maar als een held. Zo iets zou Merckx niet doen. En Van Looy ging niet bij zijn moeder uithuilen. Integendeel: Zelfs al is hij een brave huis vader. in de ogen van zijn grote groep bewonderaarsters is hij egn gevaarlijke fan. vol sexappeal. een man waarbij je je niet alleen moet wagen. Ben Tour heeft hij nooit ge wonnen. Er is om hem ge lachen omdat hij een paar keer bijzonder vlug heeft opgegeven. Maar een Vlaams sportcafé kwam in de kranten vanwege een groot spandoek boven de tapkast: „Het is verboden hier af te geven op Rik van Looy" Dat spandoek hangt er dit jaar nu Van Looy niet meer rijdt. Want hij is een typische Vlaamse volksheld. Helden in Vlaanderen zijn een paar uitzonderingen daargelaten geen veroveraars van Impe riums. geen winnaars van veld slagen. geen zeebonken die geen enkele nederlaag kenden, Vlaamse volkshelden zijn figu ren als Tijl Uilenspiegel, die klappen kon incasseren, man nen die met een glimlach naar de galg of de brandstapel stap ten. mannen die vochten tegen de Franse revolutionairen en verloren. Wie in een mooie stijl kan verliezen is een Vlaamse held. Winnaars ontbreekt het aan „soul". Zó zijn Vlamingen. (Van e i speciale verslaggever) GRENOBLE Rini Wagtmans' per soonlijke soigneur Leen Jansen is naar huis. HU moest vertrekken, omdat door het uitvallen van PUnen. Seis en Ser- penti de ploeg zodanig uitdunde, dat de tourleiding het overbodig vond de kosten voor 3 Willem H-verzorgers te betalen. Het is een wet, waaraan alle gemini- seerde equipes zich hebben te onder werpen, „want", luidt de aloude stel regel, „minder renners betekent minder verzorgers". En zo moest Leen Jansen vertrekken. „Omdat", verklaarde ploegleider Ton Vissers, „hij er als laatste man bijkwam in onze ploeg en bovendien niet door Willem II maar door Rini Wagtmans persoonlijk werd aangetrokken. Dan kan iik toch moeilijk een van de twee door mij gecontracteerde soigneurs terug sturen en Jansen hier houden". Er is (Door Peter Heerkens) GAP Eindelijk, voor het eerst in deze tour, haalde Rini Wagtmans een voldoende bij zijn zelfonderzoek. Hij biechtte een dag zonder zonde, in Gap brak voor hem de zon door en zij die hem nu al dertien dagen volgden op zijn weg door Frankrijk gunden het hem, want Rini Wagtmans is niet alleen een goed coureur (die tot gisteren wanhopig naar zijn zelfvertrouwen zocht), maar ook een bijzonder eerlijke en open jongen voor wie het verbergen van zijn zwakke momenten een laf spel is. Uitgezakt op een klapstoeltje, lurkend aan een flesje mineraalwater, zat Rini Wagtmans achter het erepodium een gelukkige renner te zijn met een tweede plaats in een pit tige bergetappe (zes cols), waarvan een van de eerste categorie) en de winst van drie plaatsen in het algemeen klassement. Fris alsof het zijn eerste rondedag was en speels als in een crite rium, had hij een kopgroep met Eddy Merckx achter zich gelaten. Hij wist zich sterk vandaag. Waarom zou hij dan niet? Eddy Merckx waar schuwde hem nog voor een ontsnapping uit de groep, toen hij de Cóte d'Espreaux afschoof. Een bult die lastiger was dan hij eruit zag op het routeschema (kenmerk: derde categorie) en waar op dat moment het merendeel van de Neder landse tourdeputatie (alleen Wagtmans, Dolman, Zoetemelk en Ottenbros overigens op het laatst nog achterop geraakt door een lekke band zaten voorin) met ruim 20 minuten achter stand fietste. Daar voelde Rini Wagtmans zoveel kracht in zijn benen, dat hij brutaal naast Merckx ging rijden en hem zijn bedoelingen uitlegde. „Ik zei tegen Eddy: kom, ik denk dat ik eens mee weg ben". De kopgroep (ongeveer 40 .renners) maakte toen jacht op Primo Mori die in Le Madeleine een dorpje in het dal tus sen de Col du Festre en de Espreaux ge sprongen was en in de beklimming 2,5 min. won. Merckx adviseerde me om Mori niet achterna te gaan", verhaalde Wagtmans zijn onderonsje met de gele truidrager. „Straks komt er een recht stuk weg van 20 kilometer, zei Eddy en daar pakken we je terug. Ook die Italiaan laten we niet voorop zitten, dus hoeft je er geen ontsnap ping aan te wagen". Deze openhartige bekente nis van de gele-truidrager, werd er uiteindelijk oorzaak van, dat Rini Wagtmans geen eerste maar een tweede plaats haalde. (Door Jean Melissen) GAP Primo Mori heeft het gezicht van een bokser en het gewicht van een jockey. Hij ziet er zo slecht uit dat men hem eerder als vaste klant in de wachtkamer van een dokter zou verwachten, dan in de Tour de France. Maar h(j bljjkt op bepaalde dagen hard te kunnen fietsen en h(j was er de oorzaak dat. gisteren een Nederlandse renner voor de vijfde keer in deze tour tweede werd. Rini Wagtmans kwam op de lemen piste van Gap 1.17 seconden op de Italiaan tekort maar hy schoof in het algemeen klassement op naar de vierde plaats. Twee jonge Nederlandse renners staan nu by de eerste vijf in het algemeen klassement, naast die winst was er ook verlies. Jan Janssen kan zich in de bergen niet langer handhaven b(j de groten. Janssen wordt de laatste/ dagen steeds eer bezeten door de gedachte dat hij oud is. „Mijn tijd in de cols is voorbij", lij in Gap waar hij met grote achterstand eindigde in het peloton van de „duiven", zoals men in de Tour de enners noemt die lossen en dan el- kaars gezelschap zoeken om zonder al te grote inspanningen naar de finish te fietsen. De „duiven" arriveren altijd in een grote groep, zodat zij niet het risico 'open uit de wedstrijd genomen te wor den. En Jan Janssen, van wie Eddy Merckx in de eerste week van de Tour nog zei: „Hij is mijn gevaarlijkste te genstander", behoorde gisteren tot de .duiven"., Voelde de man die nog twee aar geleden de Tour won dit niet als een schande? Janssen haalde zijn schouders op. „Wat heeft het voor zin als je 20 minuten in het klassement achterstaat? Ik kwam vandaag niet vooruit. Ik kon er niets aandoen. Voor het algemeen klassement kan ik niet meer rijden, ik zal terug moeten keren naar mijn vroegere taktiek, etappes winnen. Maar ook dat is natuurlijk niet gemakkelijk". Met de inzinking van Janssen werd de afgang van BIC-ploeg kompleet. In de eerste week van de. Ronde heeft zij dikwijls tegenstand aan Merckx gebo- en daarbij waarschijnlijk gefor ceerd. Janssen: „Wij hebben teveel werk opgeknapt in de achtervolgingen op Merckx". De tweede kopman van BIC, Luis Ocana, zit nog steeds lijk bleek op zijn fiets. Gisteren werd hij wel tien keer gelost. Overal waar de weg even omhoog liep, werd Ocana, voor deze Tour tot een der favorieten gepromoveerd, als een der zwakste ren ners uit de wielen gereden. En dat in een terrein waar men van hem wonde ren had verwacht. Met het hoofd diep weggezonken tussen de schouders en een wazige blik in de ogen sukkelde Ocana voort. Van hetgeen om hem heen gebeurt begrijpt hij niet veel meer. Voortdurend waren zijn ploegleider De Muer en zijn knecht Chalry Grosskost (die later opgaf) bij hem. Zij gieten water over zijn hoofd en in zijn nek en zij spreken hem moed in. Wellicht in de hoop dat als hij beter wordt hij nog een bergetappe in de Pyreneeën kan winnen. Maar die hoop lijkt ijdel... Koud Joop Zoetemelk heeft zich gisteren niet geforceerd. Op allp cols kon hij met de besten mee. Steeds zat hij in de eerste groep in de buurt van Eddy Merckx. Hij let vooral op Gosta Petter- son, Van Springel, Poulidor en nu .ook Wagtmans die zijn rivalen voor de tweede plaats zijn. Merckx laat hem koud. Dus geen gedachte aan een aan val op de gele trui. Dat zou in zijn eerste Tour ook wel wat veel van het goede zijn, Jan Janssen is een stuik achterop ge raakt in de Tour. Hij kwam met een achterstand van ruim 24 minuten op de Italiaan Mori over de eindstreep. (Van onze speciale verslaggever) GAP. Kees Wagtmans blijft in ieder geval in de Tour de France om zijn zoon Rini verder bij te staan als soigneur. Hoe de verhouding met de Willem-II- ploeg precies komt te liggen, is nog niet bekend, want Ton Vissers blijft er tegenstander van dat Wagtmans senior na maanden van zware ziekte weer aan het werk gaat, terwijl hij pas een week uit het ziekenhuis is. Rini heeft zich nu op het standpunt gesteld, dat zijn vader moet blijven. Ton Vissers: „We zullen de zaak van daag of morgen eens goed uitpraten, zoals ik er nu tegenaan kijk, vind ik het nog steeds verantwoord om hem officieel in de ploeg op te nemen. Wat Kees zelf wil en hoe Rini erover denkt, is natuurlijk hun zaak. Daar kan ik niet tussen komen en wat dat betreft is Kees dus vrij om te blijven. Maar dan buiten de verantwoordelijkheid van de firma. Ik vind het een moeilijke zaak. die ik zo gauw mogelijk met Rini en zijn vader wil afwerken". Rini Wagtmans is weer in vorm. Zijn vader Smokkeltje, die gisteren de Tourkaravaan achterhaalde, staat hem als soigneur ter zijde en die hulp was onmiddellijk te merken. Hij adviseerde me Mori maar niet achterna te gaan Wagtmans twijfelde, want hij wist dat Eddy Merckx dit. deel van het Tourparcours verkende, toen hij als pu bliciteitsstunt van een commerciële ra dio-omroep enkele etappes reed voor het startschot in Limoges viel. De Espreaux (rijk aan bochten en met gapende afgronden) afschuivend over woog Wagtmans het advies van een expert. „Ik wist dat Eddy het goed bedoelde en het niet zei om het voor zichzelf makkelijk te houden of mij een kans te ontnemen, het was een eerlijke raad van hem, dat weet ik zeker". Dit te verwerken, kostte Rini Wagtmans tijd. Hij negeerde tenslotte de woorden van de expert en sprong toch achter Mori aan, „Maar", constateerde hij in Gap, „het was te laat". Helft Rini Wagtmans had zich een zware opgave gesteld. Vóór hem de onbekende Italiaan Primo Mori (een matige ama teur, een zwakke prof, die goed begon met een achtste plaats in de Giro van 1969 en dit jaar derde werd in de Ronde van Zwitserland, waarmee al zijn wapenfeiten verteld zijn) die reso luut doorstoomde. Achter hem adviseur Merckx, die zijn goede raad in de wind geslagen zag. Rini Wagtmans won de helft van dat gevecht. Hij bleef Merckx voor, maar Mori achterhalen bleek te veel van het goede. Men kon het ver wachten, toen Wagtmans aanzette voor zijn duikvlucht naar het gehucht La Saulce, dat aan het eind van de Espreaux lag te doezelen onder de brandende zon. Mori had immers bewe zen een snelle daler te zijn, door twee' kilometer na de top van de Festre te springen. Dan moet je wat kunnen. Mori toonde eveneens klimkwaliteiten te hebben, want op de flanken van de Espreaux voerde hij zijn voorsprong op van 1,20 naar 2.50. Met het door Eddy Merckx gesignaleerde stuk rechte weg (een schitterende betonbaan) en een colletje van de tweede categorie op 8 km. Voor de aankomst, leken de kansen van Rini Wagtmans klein. Tegen de vaart van het kopgroepje op de vlakke aanloop na de laatste berg, zou hij het moeilijk kunnen krijgen. De mogelijk heid om Mori in te lopen bij de beklim ming van de Senstinelle was niet groot en de afdaling duurde te kort. Dat alles weerhield Rini Wagtmans echter niet van een aanval op de voor hem ge plaatsten in het algemeen klassement, die met hem zonder uitzondering deel uitmaakten van de kopgroep. Kei Rini Wagtmans daalde zoals het van hem bekend is: als een kei die ze van de berg trappen. Merkwaardigerwijs j won hij niet daar, maar in de beklim- j ming van de Senstinelle de meeste tijd op Mori, die aan de voet 2,30 op hem voorlag, maar aan de top nog slechts 1,35. Wagtmans restte toen nog slechts acht kilometers om dat gat te dichten en die afstand was te kort. Met duivels geweld ging hij op de finish af, maar het hielp weinig meer. Verbeten vocht I hij zich door de straten van Cap, luid aangemoedigd door duizenden toeschou wers, die hun beloning kregen van Rini I Wagtmans voor dat medeleven. In de volle chasse. beukend en bonkend om iie seconden te winnen, stuurde hij zijn fiets achter een boven het wegdek zwabberend ballonnetje aan om het ding in volle vlucht te grijpen en de mensenmenigte in te werpen. Stomver baasd had het volk deze acrobatische toer gevolgd om na het slagen van de traktatie op f ietskunst, los te barsten in daverend applaus. Kon het anders, dan dat Rini Wagt mans na zoveel koersmacht voor zich zelf een voldoende vaststelde? „Ik weet zeker", getuigde hij van herwonnen zelfvertrouwen, „dat ik me bij de eersten in het algemeen klasse ment kan handhaven. Misschien dat er nog een paar zijn, die het me echt moeilijk gaan maken, als er werkelijk flink geklommen moet worden in de Pyreneeën, maar dat ze me ver achte ruit gooien, geloof ik niet". Vanwaar ineens dit optimisme, hoe die plotselin ge ommekeer? „Ik voel me gewoon een stuk beter en daar heeft de komst van mijn vader naar de Tour aan mee geholpen. Ik kreeg er een geweldig moraal door. Vanaf mijn vijfde jaar heeft hij me vertrouwd gemaakt met zijn werk. Ik mocht in de massagekamer komen en er waren altijd renners in ons huis. Vanaf de dag dat ik ging fietsen, soig neerde hij me. Nu hij er door zijn ziekte niet bij was, kreeg ik een inzin king. Ik heb hem erg gemist". Winstpunt Onder de ervaren handen van zijn vader (30 jaar in de praktijk, wat tot roem en faam leidde) hoopt Rini Wagt mans nu de magere resultaten van de De Italiaan Primo Mori wordt winnaar van de dertiende etappe. Zijn armen heeft hij al juichend omhoog gestoken. eerste Tourdagen om te zetten in aan sprekende daden voor de rest van de groepen. „Ik zal op mijn tanden bijten om zo weinig mogelijk tijd te verliezen, wat dat betreft ben ik gei-ust, want ik leerde in deze Tour afzien. Dat be schouw ik als het grote winstpunt van mijn slechte dagen. Ik heb er veel meer voor moeten doen om bij te blijven dan vorig jaar. Toen leek het alsof er een motortje op mijn fiets zat. Het ging allemaal vanzelf, en nu moest ik me werkelijk inspannen. Dat was nieuw voor me, maar ik ben er blij mee. Ik geloof dat ik in deze dagen harder Selectie van wieleramateurs DEN HAAG De sportcouimissie van de KNWU heeft in overleg met de coach, de heer Middelink, twaalf ama teurs geselecteerd, waaruit de wegploeg voor de wereldkampioenschappen In Engeland zal worden gekozen. Uit deze ploeg worden later acht man definitief aangewezen, die Nederland zullen vertegenwoordigen. De twaalf kandidaten zijn: Wim Bravenboer (Rot terdam), Cornelis Koeken (Achtmaal), Fedor den Hertog (Ermelo), Popke Oos terhof (Eelde), Matthijs de Koning (Scherpenzeel), Cornelis Priem (Goes), Henk Nieuwkamp (Borne), Tino Tabak (Egmond aan Zee), Henk Kuiper (Dene kamp), Frits Schür (Hoogezand), Ad Duyker (Beverwijk) en Jo van Pol (Montfoort). lang gesproken over „de zaak-Jansen Rini Wagtmans stelde alles in het werk om hem te houden maar dat liep stuk op het financiële aspect van de materie. Ton Vissers weigerde de verblijfskosten voor Jansen over te nemen van de tour organisatie. „De twee soigneurs die ik meenam, zijn zo goed, dat Rini zich daar best aan kan overgeven, ik vind het onzin extra- kosten te maken voor Jansen". Daarmee kwam de centemkwestie op de schouders van Rini Wagtmans tereaht. („Ik heb begrip voor het standpunt van Vissers, ik neem hem dat echt niet kwalijk. In tegendeel"). Maar die vond dat een te zware last. „I-k kan het me niet ver oorloven". Teneinde raad bood Leen Jansen aan in het materiaalbusje te overnachten en zelf zijn maaltijden te betalen, maar daar wilde Vissers weer niet van horen, „Geen gekonkelefoes". Amper was definitief besloten om Leen Jansen terug naar Nederland te laten gaan, of er deed zich een nieuwe ont wikkeling voor. waarmee zowel Rini Wagtmans als Ton Vissers zich in een moeilijke positie gemanoeuvreerd voel den. Een telefoontje naar St.-Willibrord leverde voor Rini Wagtmans het nieuws op, dat zijn vader naar de Tour wilde komen om hem te gaan verzorgen. Hij deed het vanaf zijn aspirantentijd tot hij begin dit jaar na een hartaanval met dat werk moest stoppen. „Via de radio hoorde mijn vader", al dus Rini Wagtmans, „dat ik last van dikke benen had. Toen wilde hij meteen naar Frankrijk komen, „want dat is abnormaal", had hij gezegd. „Bij mij heeft Rini dat nooit gehad. Ik voelde er eigenlijk weinig voor, want hij is zwaar ziek geweest en kwam pas vórige week dinsdag uit het ziekenhuis. Ik vond het onverantwoord, dat hij kwam. maar de dokter schijnt gezegd te heb-, ben, dat het best kon. Hij had er geen bezwaar tegen. Maar ik blijf het een moeilijke zaak vinden". Ploegleider Ton Vissers loste dat oo. door Wagtmans sr. geen toestemmine te geven zijn zoon te soigneren. Gister avond kwam hy in Grenoble aan. waar Ton Vissers hem kenbaar maakte, dat hij deze verantwoording niet od zich kan nemen. „Ik vind vader Wagtmans een geweldige kerel", aldus Visser, „hij heeft al die tijd tot volle tevredenheid bij ons gewerkt. Maar dit kon ik niet toestaan, zo kort na zon zware ziekte. Stel je voor, dat hij weer een hartaanval gekregen had. Dat zou men zich zijn leven lang toch blijven verwijten zeker". Tradities. (Van speciale verslaggever) GAP. Jan Janssen vindt, dat Eddy Merckx geen gevoel voor tradities heeft. Hij legt dat als volgt uit: „In 1968 toen mijn vrouw in verwachting was, won ik de Tour de. France. -In1969, toen -de echtgenote „üoa Merckx eeu kind verwachtte, won hij de Tour. Dit jaar is mijn vrouw opnieuw in verwachting, maar Merckx trekt zich daar niets van aan. Het was nu weer mijn beurt om te winnen, maar Eddy heeft geen gevoel voor tradities". Het toeval wilde overigens, dat Jan Janssen, juist op de dag dat hij zo'n inzinking doormaakte, gisteren is uitgeroepen tot de beminnelijkste renner van de dag. Hij moest dus, hoewel hij er helemaal geen zin in had. voor de fotografen een glimlach te voorschijn RAADGEVER MERCKX Vincenzo Giacotto overleden GAP Eddy Merckx huilde, terwijl hij over zijn fiets geleund stond, aan de finish In Gap. Men had hem zojuist meegedeeld dat Vincenzo Giacotto, de 46-jarige sportmanager van de Faemi- no's plotseling in Turijn aan een hart aanval was overleden. Giacotto behoor de tot de bekendste mensen achter de coulissen van de Internationale wieler sport. Hij was niet alleen door zakelijke belangen met Merckx verbonden, maar trad ook op als diena raadgever. de kust.. 11JULI-15eeh150km Dertiende etappe 1. Primo Mori (II.. Pezzn 5.52.16 2. Wagt mans (Ned., vissers» 5.53.33: 3. Godetrooi (Belg., Pezzl) 5.54.46 4. Merckx (Belg., Drles- sens» z.t.; 5. Zubero (Sp., Langartca) z.t.; 6. Van Imoe (Belg., Stabllnski) z.t.; 7. Vas- seur (Fr., De Muer) 5.55.24 8. Gautier (Fr., De Grlbaldy) z.t.: 9. Almar (Fr., Slablinski) z.t.; 10. Franco Mori (It., Albani) z.t.; 11. Dolman (Ned., Vissers) 5.55.24; 12. Rlcci (Fr., Stabllnski); 13. Houbrechts (Belg., Pezzl): 14. Tosello (It., Albani); 15. Schleck (Lux., De Muer): 16. Santambrogio(It.. Albani); 17. Van VUerberghe (Belg., Martini); 18. WoLfs- hohl (Did.. Caput); 19. Gablca (Sp., Langa rtca): 2o. Jwerts (Belg., Drlessens); 21. The- venet (Fr.. Plaud): 22. Labourdettc (Fr., Caput); 23. Agostinho (Port., De Grlbaldy); 24. Poulidor (Fr.. Caput); 25. Vanneste (Belg.. Cools); 2G. Zoetemelk (Ned., Schotte); 28. Pet- terson (Zwe., Martini): 39. Vandenbossche (Belg., Albani); 40. Van Springel (Belg.. Cools) allen ln dezelfde tijd 5.55.24; 43. Steevcns (Ncd.. Peters) 5.56.21; 45. Ottenbros (Ned., Vissers) 5.58.45: 52. Frltz Hoogcrheide (Ned., Vissers) 6.16.55: 58. Henk Benjamins (Ned.. Peters); 64. Cces Zoontjens (Ned., Peters): 66. 'an van Katwijk (Ned., Vissers) allen in dezelfde tijd: 6.16.55; 68. Beugels Beugels (Ned.) 6.16.55; 87. Janssen (Ned., De Muer» z.t.; 93. Vlanen (Ned., Peters) z.t.; 95. Rentmeester (Ned.. Pcters( z.t.; 100. Van der Vleuten (Ned.. Vissers) z.t. Charles Grosskost (Fr.. De Muer) cn Eddy Tourtableau Ploegeuklassenieut i. r-ezzi iivieri, doaeiroot en wouorecllts) 17.42.26 2, Stabllnski (Van Impe, Almar, Rlcci) 17.4.34; 3. Langarlca z.t.; 4. Drlessens z.t.; 5. Albani 17.46.12: 10. Vissers (Wagtmans, Dolman. Ottenbros) 17.47.42: 14. Peters (Stevens, Benjamins, Zoontjens) 18.30.11. Algemeen klassement 1. Eddy Merckx (Belg., Drlessens» 65.46.51; z. Zoetemelk (Ned., schotte» op 6.39; 3. Pet- terson (Zwe., Martini) op 10.42; 4. Wagtmans (Ned.. Vissers) op 11.08; 5. Van Springel (Belg., Cools) op 12.07; 6. Poulidor (Fr., Caput) op 12.35; 7. zllloll (It., Drlessens) op 12.53; 8. Galdos (Sp., Langartca) op 13.36;, 9. Plntens (Uiig,, Cuols) op 13.55; lu. Van denbossche (Belg.. Albani) op 13.58; 11. Van Impe (Belg., Stabllnski) op li.ol; 12. Zubero (Sp., Langarlca) op 14.18: 13. Almar (Fr.. Stabllnski) op 15.17; 14. Houbrechts (Belg., Pezzt) op 16.02; 15. Dellsle (Fr.. Plaud) op 16.16; 16. Balmamlon (It.. Pezzl) op 17.38; 17. Vanneste (Belg.. Cools) op 17.48; 18. Agos- op 19.25: 21. Panlzz op 21.45; 23. Morl Primo (It., Pezzl) op 27.10; 24. Dolman (Ned., Vissers) op 27.44; 25. Labourdette (Fr.. Caput) op28.29; 26. Gode- froot (Belg., Pezzl) op 30.06 36. Jancsen (Ned., De Muer) op 40.31; 40. Van der Vleu ten (Ned., Vissers) op 43.43; 44. Vlanen (Ned.. Peters) oo 47.46: 47. Steevcns (Ned„ Peters)) op 51.48; T4. Van Katwijk (Ned„ Vissers) op 1.16.15; 10. Zoontjens (Ned., Peters) op 1.20.17; 87. Beugels (Ned„ Vissers) op 1.25.41; 88. Ottenbros (Ned., Vissers) op 1.25.50; 99. Rent meester (Ned., Peters) op 1.18.49; 101. Ben jamins (Ned., Peters) op 1.56.01; 105. Hooger- helde (Ned„ Vissers) op 2.03.20: 107 en laat ste Jacques de Boever (Belg.. Schotte) op Algemeen Ploegenklassenient Peters 192.47.41. Puntenklassement 1. Godefroot 159 pnt.; 2. Merckx 150 pn 3. Janssen 103 pnt.; 4. Guimard 79 pnt.; Basso 71 pnt.; 6. Van Rijckeghcm 71 pnt; 1. Gandarls 69 pnt.; 2. Merckx 65 pnt.; 3. /andenbossche 41 pnt.: 4. Gosta Pcttcrson 9 pnt.; 5. Primo Mori 37 pnt.; 12. Wagtmans

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9