LEIDEN HEEFT HET SCHOONSTE KAMP" Politieke standpunten RICHARD TAUBER Oude auto's worden zonder pardon van terrein verwijderd A. PAUW IN DE BAN VAN niet onverzoenlijk? BURGERLIJKE STAND Sassenheimer krijgt rillingen van wijlen tenor MARKTEN DONDERDAG 9 JULI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA J Touwtrekken om college van ben w LEIDEN De tijd dat het begrip „woonwagenkamp" door de meeste mensen direct in verband werd gebracht met een modderig terrein, slonzige mensen, verweerde, oude woonwagens en een doordrin gende geur is voorbij. Behoort althans voorbij te zijn. Want het oude beeld is op geen enkele manier meer van toepassing op de huidige kampen. Neem bijvoorbeeld het Leidse kamp aan de Haarlemmer trekvaart. Het heeft nog steeds een ietwat wankele reputatie bij de Leidse bevolking. Toegegeven, de entree van het kamp is niet geweldig. De woonboten die in het groezelige water van de vaart liggen en helemaal niet bij het kamp horen, maken een troosteloze indruk. Naast het kamp ligt het terrein waar de tweedehands en nog oudere auto's, een veel gedreven handel van de kampbewoners, schots en scheef over en naast elkaar gestapeld worden. Het doet allemaal een beetje rommelig aan. Een idee dat helemaal verdwijnt als je het eigenlijke woonoord binnen komt. Hier geen ouderwetse wantoe standen, maar orde. Geen modder, geen zand maar kinderhoofdjes. In keurig afgebakende vakken staan de wagens naast elkaar. De straatjes tussen de wagens zijn schoon. De bewoners zitten in hemdsmouwen of helemaal zonder hemd in de smorende zon. Het maakt allemaal een prettige en erg propere indruk. Misschien dat dat de reden is van de reacties op een artikel in de Leidse Courant van zaterdag, waarin het woonwagenkamp in Utrecht 't schoon ste van Nederland werd genoemd. Schoonste kamp Speciaal assistent-kampleider Jaap de Wilde trekt het zich nogal aan. „Dit i htf wijst om zich heen) is het schoon ste kamp van Nederland. Niet dat In Utrecht. Hier kun je van de grond eten, daar breek je je benen over de oude auto's." „We houden het dan ook zorgvuldig schoon. Iedere morgen van acht tot tien maakt de terreinknecht de straat- jes schoon. Voor de vakken waarop de wagens staan zijn de mensen zelf ver antwoordelijk." I De mensen, de woonwagenbewoners. Wat is er van hen bekend, wie kent hen? Er zijn op dit moment nog altijd i 7.0'n 20.000 mensen in Nederland, die A dit leven van reizen en trekken ver- I kiezen boven het bestaan in 'n huisjc- met-een-tuintje. I Ze voelen zich er goed bij. Maar de redjjkjieid gebiedt toch te zeggen dat ook iiihun leven'"de beschaving zijn sporen drukt. Zeer nadrukkelijk zelfs. De ouderwetse, veel van huifkarren weghebbende woonwagens, zijn niet meer. Er voor in de plaats zijn cara vans gekomen. Caravans die van alle gemakken voorzien zijn. Ijskast, tele- Er is nog maar bitter weinig te bespeu ren van de romantiek, die er ondanks alles toch om de woonwagens en hun bewoners hing. Het type van de oude. ruwe trekker is schaars geworden. Het aantal anal fabeten neemt sterk af. Ze zijn er nog wel, maar hun rol is uitgespeeld. Het aantal mensen dat überhaupt nog zijn hele hebben en houden oplaadt is klein en vermindert nog steeds. .Maar ze zijn er, nog altijd. Het Leidse kamp biedt plaats aan maximaal 62 wagens en behoort daarmee tot de- kleinere kampen. Schone straatjes, propere wagens het schoonste kamp. Uitbreiding Als alles gaat zoals het moet zal de uitbreiding niet lang meer op zich la ten wachten. Het voetbalveld van Lug- dunum wordt bij het kamp getrokken, terwijl men dan ook de accommodatie verder zal verbeteren. Leiden mag dan volgens Jaap de Wilde het schoonste kamp van Nederland zyn, de accom modatie is nog niet navenant. Maar daar zal spoedig wat aan gedaan worden. Jaap de Wilde: „Wij gaan ons richten op het kamp van Winterswijk. Dat is schitterend. De accommodatie die men daar heeft kent zijn gelijke niet. Het is de bedoeling dat zoiets hier ook komt. Maar dat wordt wel begin 1972. Tot die tijd is het hier echter ook nog wel uit te houden, hoor." Dat is ook de indruk die je krijgt als je met de bewoners praat. Onder de luifel van zijn wagen zit ome Roelof Britting. In zijn hemd, in het zonnetje. „Hoe mij dit leven bevalt? Prima, echt waar. Vrij ben je, je kunt gaan en staan waar je wilt. Ik ben rn'n hele leven slijper geweest. Scharen, messen, afijn je kent dat wel. Dat was een mooi leven. Heel Nederland hebben we door gezworven. Nou is het uit. Ik heb de laatste tijd nogal wat narigheid ge had. Mijn vrouw is overleden en zelf ben ik invalide. Daarom sta ik nu meestal hier. Rondtrekken doe ik niet veel meer. Dit is een best kamp, klein maar schoon. Heel wat anders dan Utrecht, de accommodatie is daar wel betêr, maar het is er een bende. Vol gens mij ligt dat aan de leiding. Ze laten daar te veel toe." Van kindsbeen af Jaap de wilde knikt instemmend. „Als er hier een oude auto op het terrein komt om gesloopt te worden, gaat die er binnen twee dagen af. Zonder par- „Waarom ik dit leven leidt?" Roelof Britting glimlacht. „Ach meneer, ik kan niet anders, het zit in m'n bloed. Van kindsbeen af zit ik al langs de weg, ik zou niet anders willen. Eciit." Daar zijn de anderen, die er inmiddels bij zijn komen staan, het roerend mee „Kyk, zegt de heer Harkenia, een uit het noorden afkomstige koopman, als ik het nou per sé wou, had ik allang een huisje gekocht. Maar ik geef er niet om. Laat nijj maar reizen. Het gaat mij goed." Als we het kamp verlaten, draait er juist een wagen, gepakt en gezakt, de wee op. De man achter het stuur lacht. „Waar we naar toe gaan? Ach, wat doet het er toe. Ik ben ge zond en de zon schijnt. Wat moet je nog meer?" NIEKJAN VAN KESTEREN. ÏSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor: doct.ex. II Gen., de heren R. v. d. Eijk (Amsterdam), C. v. d. Pompe (Den Haag), J. P. Reinders (Leidschendaml; semi-artsex., mej. M. H. C. Schaaf (Breda), de heren F. J. M. v. Breukelen (Leiden), J. A. Jenner (Leiden), J. W. v. Kleef (Rijswijk Z.H.), W. F. v. Leeuwen (Leiden), W. M. C. Mallens (Den Haag): artsex., mevr. S. M. Platteel-De Jongh (Den Haag), mej. M. J. Mussert (Rotterdam), de heren M. Boekhou (Rotterdam), H. H. Cotino (Suriname), N. Kapteijn (Noordwijk a. Zee), H. Plokker (Den Haag); doct.ex. Godgeleerdheid, de heer M. E. Martin (Katwijk a. Zee); kand.ex. Duitse taai en letterkunde, de heren A. v. Dam Lei den), J. E. T. Röntgen (Den Haag); doet. ex. Duitse taal- en letterkunde, de da mes D. E. V. Mounier-Baldoehn (Delft), P. Koetsier-v. d. Broek (Enschede); doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde, de heer J. W. J. Berkvens (Eindhoven», mej.. C. A. Oudshoorn (Wassenaar); kand.ex. psychologie, mej. E. E. Steman (Wassenaar), de heren E. Vermeij (Lei den), W. de Vrieze cJ. (Voorschoten), B. M. Tordoir (Den Haag), J. v. Crumb- how (Broeksterwoude), AL J. v. Oijen (Delft), A. H. C. v. d. Heijden c.l. (Delft), P. P. Davids (Leiden), B. J. M. Moritz (Delft), F. C. Bos (Groningen). Promoties De heer J. Albrecht, geboren te Wars- zawa en thans wonende te Den Haag, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift, getiteld Ribosomal portein factors required for polyreptide chain initiation in E.coli. De promotor was prof dr. L. Bosch. De heer W. H. J. Stork, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Voorschoten, Is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift, getiteld „Interaction between dyes and polyelec- trolytes (Experimental investigation of the binding of crystal violet and aura- mine O to polymethacrylic acid)". De promotor was prof. dr. M. Mandei. LEIDEN In het eerste formele contact tussen de nieuwe Leidse gemeente- raadsfracties is gebleken, dat er voldoende grond is om de besprekingen voort; te zetten als oriëntatie, waarin o.a. de grote lynen van het beleid van het toe komstige college van b. en w. de indeling in portefeulles, alsmede de personele bemanning van dit college aan de orde zullen komen. Dit U te lezen in het communiqué, dat hedenmorgen werd verstrekt nadat gisteravond in het Stadhuis door de meeste nieuwe fracties van gedachten was gewisseld. Aanwezig b(j het beraad waren KVP, Prot. Christelijke Groep, VVD, D'6(i, DS"70 en PvdA. Wegens vakantie waren vertegenwoordigers van de CPN, de PSP en Leiden Kabouter- stad niet aanwezig. Voldoende grond om jerder te praten Uit de aangehualde zin van liet com muniqué kan men lezen, dat de stand punten, zoals die in de afgelopen maan den werden verkondigd, wellicht toch niet geheel onverzoenlijk met elkaar zijn. De christelijke partijen, de VVD, DS'70 en CPN staan op het standpunt, dat het nieuwe college zoveel mogelijk een af- I spiegeling dient te zijn van de sanien- j stelling van de raad. In het college zou dus zeker het PAK (PvdA, PSP en D'66) vertegenwoordigd moeten zijn, omdat deze politieke con structie in de verkiezingen 16 van de. 39 raadszetels veroverde. De politieke meningsverschillen gingen evenwel over het aantal wethoudersze- tels, dat het PAK zou kunnen krijgen. Volgens de niet-PAK-partijen kwamen de PAK-partners met een zodanig awrre claim, dat het risico bestond, dat men een „onaanvaardbaar" zou moeten la ten horen en dat dus in het nieuwe col lege in het geheel geen PAK'ers zouden kunnen komen. De samenwerkende christelijke partijen en de WD zouden een dergelijke ontwikkeling betreurens waardig vinden, omdat daarmee hec be ginsel van collegiaal bestuur (raad en college) geweld zou worden aangedaan. Het eei-ste overleg, waarin voldoende grond voor verdere besprekingen bleek, wijst erop. dat de PvdA als grootste PAK-partner door wil gaan met de an dere partijen. Wat de uitkomst van de verdere be sprekingen zal zijn, tot hoever ook de souplesse gaat van het PAK en de niet PAK-partjjen valt thans niet te voor spellen en is ook een zaak, waar de kopstukken van de verschillende par tyen zich nog niet over wensen uit te spreken. Het beraad wordt 27 juli voort gezet. Besloten is gisteravond, dat de besprekingen niet openbaar zullen zijn. Wel zullen verslaggevers na de verga deringen vragen kunnen stellen als aan vulling op te verstrekken communiquées. LEIDEN Geboren: Eunice N., d.v. W. A. van der Pol en H. C. van Doorn; Mattheus E., z.v. E. H. W. van Surksum en H. Veenendaal; Mariëlle L., d.v. M. van den Brink en A. M. Kok; Chantal C. A., d.v. A. G. Spierenburg en A. J. Schoo; Cornelis N., z.v. L. P. C. van Steen en J. C. J. de Wit; Dina, d.v. F. Gerrits en M. Hagen. groot terrein voor kwade bezigheden Laden lichter koos DEN HAAG BODEGRAVEN Éen 25- jarige woonwagenbewoner uit Bodegra- ven had zich een ruim werkterrein ver kozen voor zijn kwade bezigheden. Zo wel in Bodegraven als Zoetermeer, Lei- muiden, Noordwijk, Noordwijkerhout. Koudekerk aan den Kyn en Nootdorp had hij zyu activiteiten als lanclenlichter ont plooid. Hy ging allerlei winkels en winkeltjes binnen en vroeg dan om een of ander klein artikel. Terwijl de winkelier zich dan even verwijderde, zag hij kans snel een greep in de winkellade te doen. Aan vankelijk deed hij dat werk samen met een vriend, doch die bleek minder geraf fineerd te zijn en ook over minder durf te beschikken, zodat uiteindelijk de woon wagenbewoner alle karweitjes uitvoer de. Hij heeft zich daarvoor te verant woorden gehad bij de Haagse rechtbank, waar hij inderdaad ook alle schuld op zich nam. De diefstallen leverden wis selende bedragen op, in Zoetermeer was dat 155,-, in Bodegraven 200,- en het hoogste bedrag was 1000,- in Koude kerk. De officier van Justitie eiste tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf •net aftrek van het voorarrest. De recht bank heeft uitspraak gedaan en verdach te overeenkomstig die eis veroordeeld en de auto verbeurd verklaard. Een winke lier te Leiderdorp krijgt 125,- terug. VAKANTIE BEZIGHEDEN VOORSCHOTEN De jeugdvakantie- bezigheden te Voorschoten verlopen ge heel naar wens. Vele kindoren hebben al genoten van een variété-middag in het Cultureel Centrum, waar Peter Groo- ney met zijn revue „Hokes Pokes" veel plezier bracht. Ook de gehouden dieren- show op het MOC-terrein is geslaagd. In de aankondiging voor de hengelwed- strijd op a.s. zaterdag is een kleine wij ziging gekomen. Het verzamelpunt is niet het Wapen van Voorschoten maar de speelweide bij Rosenburgh. Er zal worden gevist in de singels rondom Ro senburgli. Aanvang 1 uur 's middags. LEIDEN De werkplaats van de ten-1 toonstelling van schrootplastieken in de Hortus Botanicus, Rapenburg 73 te Lel- den. is op veler verzoek ook opengesteld op vrijdag 10 en zaterdag 11 juli van 9-18 uur. De tentoonstelling is nog te be lichtingen t/m zondag 12 juli eveneens van 9-18 uur, (zondag van 10-18 uur). i' SASSENIl ELM Richard Tauber. Dat is zijn leven. Daar geeft hij dui zenden guldens aan uit. Daar reist hij desnoods de aardbol voor rond. Niets is hem teveel als het er om gaat een grammofoonplaat of afbeelding van zijn idool te pakken te krijgen. De heer Pauw uit de Acaciastraat in Sas- senlieim behoort tot de verzamelaars die hartkloppingen krijgen bij het be luisteren van een plaat of bij het zien van een zeldzame postzegel. Aanvan kelijk nog wat terughoudend stemt hij tenslotte toe zijn specifieke hobby toe te lichten. Per slot van rekening zou er een lezer tussen kunnen zitten «li© zijn grammofoonplatenarscnaal nog completer zou kunnen maken. De heer Pauw: „Vanaf de lagere school was ik al bijzonder geïnteres seerd in de tenor Richard Tauber. Hoe dat kwam weet ik nu nog niet precies, maar er was iets in zijn stem dat me geweldig aantrok. Hoewel zon der middelen stelde ik toch alles in het werk om ook maar iets van hem te pakken te krijgen. Zielsgelukkig Zielsgelukkig was ik daarom, toen ik in een sigarettendoos een afbeelding van hem vond. Jarenlang heb ik dat plaatje bij me gedragen. Dat is in feite de beginfase geweest. Intussen had ik dc lagere school verlaten en verdiende voor het eerst een paar gulden in de week. Het valt moeilijk te raden dat ik daar langspeelplaten van Richard Tauber voor kocht. Mijn eerste plaat van hem, II mio tejoro, kostte me 2,50, een hel bedrag voor die tijd. Het ging echter allemaal niet snel genoeg. Een plaat per maand, ter wijl er zeker 400 van hem in omloop Het Gind6 waren, vond ik toch wel te weinig van het goede. Geld had ik echter niet veel. dus probeerde ik het op een goedkopere manier. Ik plaatste in een landelijk dagblad een advertentie De heer Pauw en zijn echt genote beluisteren enkele van hun vele grammofoon platen van de in 1948 over leden tenor Riehard Tauber. Tweedehands Riehard Tauberplaten te koop gevraagd. Ik verwachtte een stroom van reacties, maar tot mijn verbazing bleef die uit. In plaats daar voor ontving ik wel een groot aantal brieven van bewonderaars van Ri ehard Tauber. Of ik misschien interes se had om naar hun collectie te komen luisteren. Dat was natuurlijk niet tege» dovemansoren gezegd. Iedere zondga.- middag was ik in Amsterdam ie Vond ik het al machtig alleen platen te beluisteren; met enkele geestver wanten erbij was het helemaal "t einde. We zetten een plaatje op, schoven onderuit en urenlang genoten we van zijn slem en die van tnkele andere zangers uit die tijd. Ik raakte zo langzamerhand helemaal in zijn ban .Al mijn tijd spendeerde ik om mijn collectie uit te breiden. Op het Water- looplein, op de markt in Haarlem, overal ging ik naar toe om tussen de stapels platen te snuffelen. Je moet daar natuurlijk ook wel eens •geluk bij hebben. Zo ruilde ik eens enkele platen met een verzamelaar in Amsterdam. Bij het afdraaien thuis bleek het een proefpersing te zyn met aan beide kanten dezelfde aria. Toe vallig was het ook nog mijn favoriete plaat, zodat ik dubbel waar voor mijn geld kreeg. Voorbij Die tijd is nu echt wel voorbij. Er zjjn er zoveel, die op 78 toeren lopen te azen, dat ik me voorlopig maar tevre den heb gesteld met mijn 1500 78- toerenplaten en 500 singles én lp's. Ik specialiseer me de laatste tijd dan ook wat meer op afbeeldingen en ar tikels over Riehard Tauber. Hier en kele van mijn kostbaarste bezittingen: een foto van zijn graf in Londen en een vergeelde voorste pagina uit een van de weinige boeken die over hem zijn geschreven. Ik zal nog even een plaatje opzetten. Dat is toch gran dioos. Dal is toch een kunststuk van zangtechniek. Koude rillingen krijg ik ervan. H.v. A. Getrouwd: J. A. de Croon en H. van Overleden: D. C. de Snaijer 50 j., man; G. F. A. Reiling, 55 j., echtgen. van J. Bijlhout, 63 j., man; A. J. Sprit, 59 j„ weduwe van J. C. Kennis; K. E. Koele- wijn, 74 j., weduwe van J. C. Rands- dorp; J. Imthorn, 77 j., man. OEGSTGEEST Geboren; Catelijn d.v. T. J. M. Bordens en B. A. Mulder; Mar- tijn Cornelis Carolus z.v. C. H. Moser en C. J. M. Peters; Renske d.v. J. H. H. Speekenbrink en H. H. v. d. Reijt; Mar- tijn Georges Alexander z.v. H. A. Groen en E. F. R. M. C. Dahmen; Maike d.v. L. F. E. Kloet en M. Dekker; Annemarie Elisabeth d.v. J. J. Vonk en D. M. Klein Haneveld; Natascha d.v. R. Baretta en A. E. T. M. Schouen; Jeroen Jan z.v. A. E. Mulder en M. A. Vonk. Ondertrouwd; J. F. A. v. d. Geer en M. C. G. Schrama; J. W. C. Leune en M. C. C. M. v. d. Poel; W. Bouwman en A. M. Janszen; K. v. d. Vis en M. J. E. Melsen; W. J. V. d. Laan en L. A. Hoogervorst. Getrouwd: M. v. d. Schaft en A. J. B. Segaar: A. J. J. M. v. Kinderen en J. M. Mazee. Overleden: T. de Vries; H. v. d. Jagt. VOORSCHOTEN Geboren: Ronnie J. S. z.v. J. S. Nieuwenburg en A. H. van Egmond; Jasper D. z.v. J. H. M. Wal- laart en J. D. v. d. Star; Vicky d.v. L. R. A. Kessener en J. W. J. Kochen; Christiaan K. C. z.v. W. Nijland en B. M. Hazenberg; Floortje E. d.v. J. W. A. A. Driessen en E. J. P. Brummelhuis; Ronny z.v. J. Borst en I. I. Kurz; Pe trus J. z.v. J. W. Warmenhoven en J. M. Langeveld; Claudia d.v. A. Mandas en G. A. Recourt. Ondertrouwd: G. Oerlemans en T. H. Asselman; H. J. Duivenvoorden en H. J. v. d. Zeeuw; E. G. J. de Leest en L. Baksteen. Donker bespeelt orgel en beiaard VOORSCHOTEN In de Dorpskerk- te Voorschoten zal de beiaardier Dirk Donker op maandagavond 13 juli een orgel-beiaardconcert verzorgen, dat aan vangt om 8 uur. Dirk Donker Is beiaardier van Gronin gen. Dokkum en Joure en organist beiaardier van Sneek. Hij werd geboren in 1941 en is in het bezit van het Staats- diploma voor orgel en beiaard en het einddiploma „met onderscheiding" van de Nederlandse Beiaardschool. Thans studeert hij voor de Prijs van Uitnemend heid voor beiaard bij Leen 't Hart. Op het vorig jaar in Hilversum gehouden internationale beiaardconcours won hij zowel de interpretatie- als de improvi satiewedstrijd. Dit jaar viel hem de in- terpretatieprijs ten deel. Het carillon in de Dorpstoren te Voor schoten is in 1965 door de burgerij aao de gemeente geschonken. Het bestaat uit 37 klokken, die allen genoemd zijn naar buitenplaatsen, huizen en hofste den welke vroeger,, en gedeeltelijk thans nog. in Voorschoten stonden. De reeds in de toren aanwezig luidklok is in de beiaard opgenomen. Het totale gewicht van de 37 klokken bedraagt 1684 kg. Tet illustratie zij vermeld, dat de zwaar ste klok 225 kg weegt en de twee klein ste 13 kg per stuk. De beiaard is ge- j schikt voor hand en automatische be speling. Dc toee-nng tot het orgel-belaardconcert I is gratis. VNL in Ferschweiler FERSWEILER - Zaterdag zijn we, onder ideale reisomstandigheden, uit Leiden vertrokken. Via Rotterdam, Eind hoven en Heerlen passeerden we de grens. Nadat we in Monschau nog even van de buitenlucht mochten genieten, kwamen we tegen 6 uur in Ferschweiler aan, na een reis van 10 uur over 430 km. Na de officieuze opening, gingen we. voor de meeste nog bekende, plaatselijke lokaliteiten bezoeken om, of herinnerin gen op te halen, of te kijken of alles nu wel zo was als er gezegd werd. Zondag werden door de aanwezigen de dichtsbij- zynde grote plaatsen, m.n. Echternach en Biltburg bezocht. Maandag werd hel een en ander aan sport gedaan, voor be langstellenden enige resultaten; op de (10 m. tweemaal 7.6 sec.; bahverpen: 25.60 m; hoogspringen: 1.60 m; boom stronkgooien: 7.50 m; 800 m: 2.21.2: doelschieten 13 pntn. Dit betekende bui ten de 800 m. overal eerste plaatsen, een maal zelfs 'n vierdubbele overwinning. Ook zijn er vandaag nog liefst drie voet badwedstrijden gespeeld, waarvan de re sultaten. (0-1, 3-1, 8-0), goed genoeg waren voor 'n plaats in de finale. De maandagavond was voorlopig het hoogte punt van onrust: het ging er op ons kampweitje allemaal erg enthousiast aan toe; en de nacht was al een aardig eind op weg, toen de laatsten, vermoeid, maar met een brede grijns, de plaatsen in hun slaapzakken Innamen. Vandaag, dinsdag, doen we iets aan kor- vee, en sight-seeing, in Echternach. Van avond begint ook voor ons het volleyen. Donderdag gaan we naar een wijnkelder, en voor de rest zien we het wel. De leiders: Cees Giezen Karei de Romijn. Eervolle invitatie voor drumband VIOS ZOETERWOUDE De drumband Vlos is uitgenodigd om Zuid-Holland te ver tegenwoordigen op de nationale kam pioenschappen van de r.-k. Bond van Muziekgezelschappen. Deze worden op 13 september gehouden in het Limburgse Echt. Hieraan zullen uitsluitend deelnemen de hoogst ge plaatste korpsen uit de afdeling Uitmun tendheid, Ere en Superieur. De Zoeter- woudse drumband dankt deze eervolle Invitatie aan het hoogst aantal punten dat zfl ln de afdeling Uitmuntendheid verwierf op het in Poeldijk gehouden bondsconcours op 21 juni 1.1. Opnieuw een bewijs van de grote op gang die Vios momenteel maakt. Ook deze zomer gaat de drumband Vios weer haar muzikale rondgangen houden in de „buitengewesten" Weipoort, Zuid- buurt en Vrouwenweg. Als data staan daarvoor op het programma: morgen, vrijdag 10 juli, vrijdag 17 en zaterdag 18 juli. DEN BOSCH, 8 juli, Vee Totaal aan voer 5707; runderen 1930; graskalveren 188: vette kalveren 494; nuchtere kalve ren 1978; schapen 236; lammeren 552: slachtvarkens 329; slachtrunderen 880; prjjzen in guldens: melk- en kalfkoeien 1050-1750 p. st. guiste koeien 920-1285 p. st.; graskalveren 400-600 p. st.; rood bont 1200-1700. zwartbont 975-1375 kalf- vaarzen p. st.; klamvaarzen 1100-1250 p. st.; guiste vaarzen 925-1250 p. st.; pin ken 650-800 p. st.; nuchtere kalveren 210- 360 p. st.; wéideschapen 55-90 p. st.; wei- delammeren 50-75 p. st.: slachtrunderen extra kwal. gesl. gew. 5.20-5.65; idem le kwal. 4.70-5.10; idem 2e kawl. 4.10-4.60; idem 3e kwal. 3.80-4.00; vette stieren per kg. gesl. gew. 4.70-5.10 worst koeien 3.65-3.90; vette kalveren le kwal. per kg. lev. gew. 3.70-3.95; idem 2e kwal. 3.45-3.65; 3e kwal. 3.20-3.40; nuchtere slachtkalveren p. kg. lev. gew. 1.35-1.75. per stuk 45-80; slachtzeugen le kwal. per kg. l.ev. gew. 1,62-1.74; idem 2e kwal. 1.55-61; vette schapen p. st. 85-115; vet te lammeren p. st. 85-105. Aanvoer - han del - prijzen: melk- en kalfkoeien ruim - traag - nauw. of niet gehandhaafd; guistekoeien normaal - kalm - flauw prijsh.; jong vee even ruimer - matig - moeizaam prijsh.; vette kalveren ruimer - redelijk - weinig verandering; nuchtere slachtkalveren redelijk - williger - duur der; schapen en lammeren gelijk - rustig - nauw te handhaven; slachtvee normaal - rustig - onveranderd; slachtzeugen be perkt - gedrukt - gedrukt. UTRECHT, 9 juli. Vee Totale'aan voer 2901; runderen 1069, vette kalve ren 55, graskalveren 87. nuchtere kal veren 834, schapen 171, lammeren 541. varkens boven 100 kg 108, bokken en geiten 26. Prijzen (in gld.): melk- en kalfkoeien 1220-1460, kalfvaarzen 1025- 1235, vare koeien 875-1000, pinken 610- 820, stieren 800-1500. graskalveren 425- 625, nuchtere kalveren 40-80. fokkalve- ren 110-325, schapen 90-135, lammeren 95-140, bokken en geiten 12-68 alles p. stuk, vette koeien le kw. 4.85-510, id, 2e kw. 4.60-4.80, id. 3e kw. 4.10-4.50 al les p. kg gesl. gew., vete kalveren le kw. 3.80-4.00, id. 2e kw. 3.60-3.80. id. 3e kw. 3.20-3.60, nuchtere kalveren 1.40- 1.80, slachtzeugen 1.70-1.80, jonge slacht zeugen 1.90-2.00 alles p. kg lev. gew Overzicht, resp. handel en prijzen: melk en kalfkoeien, redelijk, ruim prijsh.; vet te koeien, stug, prijsh.; vare koeien, re delijk, prijsh.; vette kalveren, rustig, niet geheel prijsh.; graskalveren, rustig, niet geheel prijsh.; nuchtere kalveren, stug, prijsh.; fokknlveren, stug, even hoger; schapen, kalm. prijsh.; lammeren, kalm. oriish varteen?. vlu«r. even hoger. WOERDEN. 8 juli. kaaa Aanvoer 54 partijen, le en extra kwal. 4.10-4.30 pet kg. 2e kwal. 3.75-4.09; zware kwal, 4.62. Handel flauw.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3