Merckx zette karavaan op forse achterstand buurde france'70 MARGARET COURT BESTE Pech familie De Vlaeminck BALK SNELSTE IN SPRINT ZOETEMELK KLIMT OP Goed herstel Hagenaars Pijnstiller werkte niet lang genoeg ZATERDAG 4 JULI 1970 LETDSE COURANT PAGINA 5 Tourtableau Uitslag (door Jean Nelissen) FOREST De vrees die Lois Ocana, de grootste concurrent van Merckx al voor de start van de Ronde koesterde, is bewaarheid. Ocana zei toen: „Als ik de twee etappes in het noorden van Frankrijk en in België zonder kleerscheuren doorkom, heb ik een kans. Zo niet, dan zie ik het duister in." Ocana en trouwens alle andere concurrenten van Merckx, moeten het na gisteren duister inzien. Want nog voor de cols bereikt zijn, heeft Merckx al afstand genomen. Bouwde hij in de eerste dagen zijn winst wat moeizaam op, gisteren op weg naar zijn Brussel over de kasseiwegen en de tramrails, demarreerde hij op 20 kilometer van de aankomst onweerstaanbaar (Belg.) 2.50.31. 2. Van Impe (Belg) 2.51.11, 3. Houbrechts (Belg.) 2.52.26, 4. Godefroot (Belg.). 5. Van Rijckeghem (Belg.), 6. Vandenbossche (Belg.), 7. Zoete melk (Ned.), 8. Gulmard (Fra.), 9. Stee- vens (Ned.). 10. Janssen (Ned.), 10. Basso (It.). 12. Dolman (Ned), 18. Zllloll (Ita.), Alleen zijn kleine landgenoot Lucien van Impe, die juist tevoren het peloton had verlaten, kon nog net het wiel van Merckx pakken. Tussen dichte rijen toe schouwers vierde de kampioen van dit wielertijdperk aldus een triomfantelijke entree in de hoofdstad van zijn land. Zonder aarzeling nam Merckx in die laatste kilometers de leiding. Van Impe kon slechts twee keer even op kop ko men. Hij koesterde trouwens ook geen hoop de kampioen aan de finish te kun nen verslaan. „Ik heb alles gegeven teen Merckx op 1 kilometer van de eindstreep op een helling demarreerde, maar ik kon hem niet houden. Dat vond ik trouwens niet erg want nadat wij weg waren, had ik me al verzoend met de tweede plaats. Je mag blij zijn als je dit kunt bereiken", aldus het eenvoudige commentaar van Van Impe. In de eerste groep renners van het uit elkaar ge slagen peloton finishten weer enige Ne derlanders. Joop Zoetemelk werd de beste landgenoot op de zevende plaats. Hij wordt langzamerhand door iedereen er kend als één van de groten van deze tour. Ook Jan Janssen handhaafde zich weer in het allereerste gelid. Maar Jans sen arriveerde toch vermoeid aan de finish. Hij had de etappe op zijn reserve- fiets moeten rijden. Het bleek namelijk dat in de Hel van het Noorden in de laatste kilometers zijn zadel was gebro ken. Nieuw zadel Op de reservefiets kon Janssen niet zo goed uit de voeten. Hij reed moeilijk, maar dat was voor hem geen belemme ring om zich op 35 km van de finish op de Cóte de Virginal, een lastige kas seihelling, bij Merckx te voegen die daar als eerste bovenkwam met aan zijn wiel ook Zoetemelk, Godefroot, Van Springel en Van Neste. In Forest krijgt Jan Jans sen een nieuw zadel. Profwielrenner Gerard Koel had het uit Nederland i gebracht. Het zadel werd meteen op de fiets van Janssen gemonteerd zodat hij op zijn oude fiets aan de tijdrit kon be ginnen. Zoals verwacht, toonden de Belgen zich in de enige etappe die in hun land Joop Zoetemelk heeft zich ongemerkt naar de top van het algemeen klassement opgewerkt. Jose Antonio Gonzales-Linares was gisteren in de tijdrit de enige die kon voorkomen dat Merckx een dubbele zege behaalde. De Spanjaard was in de tijdrit 2,81 seconden sneller dan de géle-truidrager. digde, zeer actief. Het was Eddy Merckx die als eerste na 15 km de Frans-Bel gische grens passeerde. Daar reeds was de Fransman Roger Pingeon in moeilijk heden. Pingeon die hevige pijn aan een knie had (hij kreeg daarvoor een in spuiting) kreeg onderweg ook nog adem- halingsstoornissen. Hij arriveerde nog wel in Forest, maar besloot toch niet meer te starten voor de tijdrit in de namiddag. Met Pingeon verdwijnt een markante figuur uit de Ronde. Vorig jaar werd hij achter Eddy Merkx tweede in het eindklassement. In 1968 werd de 30-jarige Fransman vijfde en in 1967 won hij zelfs de Tour. Het uitvallen van Pingeon be tekent een nieuwe klap voor de Franse wielersport die op dit moment toch al niet zo rijk aan vedetten is. Verrassing Een verrassing in de tijdrit te Forest. Voor het eerst sinds twee jaar werd Eddy Merckx verslagen in een tijdrit. En de man die dit presteerde heet Gon zales-Linares, kampioen van Spanje, die steeds beter begint te rijden. In Valen ciennes eindigde hij als vierde en bi, aankomst in Forest behoorde hij ook tot de eerste groep renners. Merckx moest op het 7200 meter lange parcours 2.0f seconden op de Spanjaard prijsgeven. De beste Nederlander was Joop Zoete melk, die op het lastige parcours eer tijd van 10.10.7 liet afdrukken, goed voor de vijfde plaats. Door deze prestatie klom de Nederlandse belofte enkele plaatsen in het algemeen klassement, waarin hij nu vijf staat. Lange tijd (er waren reeds 78 renners binnen) voerde Harrie Steevens het klassement aan. De eerste die hem pas seerde was de Belg Joseph Bruyere. La ter volgden er meer. Wellicht was ook Jos van der Vleuten bij de eersten ge ëindigd, als hij niet onderuit gegleden was. „De Vleut" slipte in een bocht en kwam op één schoen aan de finish. Frits Hoogerheide begon te laat aan de tijdrit. (Van een speciale verslaggever) FOREST De Belgische Tourdag is er voor het wielervolk in dit land geen geweest van complete vreugde en alleen maar voorspoed zo blij aan gekondigd door het geel dat Eddy Merckx droeg maar ook van tegen slag. Uitgerekend in het Tourtraject door hun eigen land, verdwenen er twee Belgen uit de wedstrijd. En het noodlot wilde dan ook nog, dat het broers waren: Roger en Eric de Vlaeminck. De eerste die het opgaf was Eric, al dagen rondlopend en fietsend met een grote zonnebril, die een ernstige ont steking aan het linkeroog moest helpen verzachten. Gisterochtend echter werd de pijn Eric de Vlaeminck te veel en hij besloot niet te starten. Zodoende ontbrak hij bij de aankomst voor eigen volk in Forest, waar hij twee jaar geleden de etappe won. De eer van de familie zou nu alleen door Roger gered moeten worden en die opdracht leek bij hem in goede handen. Won hij donderdag immers niet de etappe in Valenciennes en was hij geen drager van de groene trui? Enkele uren later echter lag ook de tweede De Vlaeminck in de ziekenboeg. Roger (derde in het algemeen klassement) was onderuit gegaan in de tijdrit. Twee kilometer voor de finish schoof hij weg in een bocht en smakte met geweld tegen het asfalt. Per ambulance werd hij naar een ziekenhuis gebracht, waar een lichte hersenschudding werd geconsta teerd. Mars/Flandria was zijn eerste twee renners kwijt, de familie De Vlaeminck heeft geen zoon meer in deze Tour de France. Op één dag gingen ze er alle twee uit. Tegenslag In hel Nederlandse kamp zijn op het korte traject van Valenciennes naar Forest (119 kilometer) weer klappen gevallen. Ze kwamen hard aan, omdat het circuit dat naar Eddy Merckx' woonstreek leidde, vol lastige klimmetjes zat. Twee Willem-II'ers (Victor Nuelant e Jan Serpenti) en een Caballerorenner (Arie den Hartog) werden daarvan de grootste slachtoffers. Ze arriveerden weliswaar voor het sluiten van de tijds- controle, maar het scheelde slechts enkele minuten. Nuelant en Serpenti kwamen in moeilijkheden toen eerst genoemde een lekke band kreeg en Hoogerheide, Van Katwijk en Serpenti hem opwachtten. De weg terug naar het peleton was echter zeer zwaar en het verschil liep steeds meer op. Om geen onnodig risico te lopen en te voorkomen dat Willem II vier aenners in een keer zou kwijtraken, gingen Van Katwijk en Hoogerheide door, toen Serpenti en Nuelant steeds moeilijker vooruit kwamen. Vooral Serpenti worstelde met grote problemen. „Ik maak al een paar dagen een geweldige inzinking door. Ik wil wel beter, maar ik kan niet. Daar komt bij, dat ik verwondingen heb aan mijn zitvlak. Het is een verschrikkelijke ronde voor mij". Arie den Hartog sukkelde al na een paar kilometer in de achterhoede. Hij kreeg opnieuw last van buikloop, ver dwaalde in wat achterblijvende groepjes en reed tenslotte de laatste dertig kilo meter alleen naar Forest waar hij uit geput in de armen van mecanicien Ton Hofland viel. „Ik kan niet steunde Den Hartog. „Gisteren klapte ik ook al in elkaar. Steeds krampen in mijn buik, het is afschuwelijk". Kort voor Serpenti en Nuelant kwam de eenzame Den Hartog op ruim achteneenhalve minuut na Eddy Merckx binnen. En daarmee haden Caballero en Willem II hun portie tegenslag van de dag weer TOUR ZONDAG EN MAANDAG i (Fra.). Pijn. (Ned.) 3.53.04, Tl. Beu gels (Ned.) 2.53.04, 81. Ottenbros (Ned.) 2.53.01, 90. Rentmeester (Ned.) 2.54.30. 95. Benjamins (Ned.) 2.55.03, 107. Duyndam (Ned.) 2.57.58. lil'iVan Katwijk (Ned.) 3.58.19, 016. Van Hoogerheide (Ned.) 2.56.22. i Vidament (betden Fra.). Ploegenklassement. eerste gedeelte: 1 Drlessens (Merckx. ZUlolt en Huysman; (8.36.13), 2. Stablinskt 8.36.23, 3. Cool! 8. 37.33, 9. Peters (Steevens, Vlanen er Lonaries (Spa.) 10.04.70. 2. Merckx (Belg.) d0.04.6u', 3. Grosskost (Fra.) tt0.06.62, 4. Ocana (Spa.) 10.08.06. 5. Zoetemelk (Ned.) 10.10.70, 6. Pintens (Belg.) 10.11.40, 7. Pet- terson (Zwe.) 10.11.85, 8. Bryere (Belg.) Springel (Belg.) 10.14.6" sche (Belg.) 10.17.24,12. Frey (Den.), 10.17,7( 13. Agostlnho (Port.) 10.19.01, 14. Alma (Fra.) 10.19.76, 15. Steevens (Ned.) !0.20.3< 65. Swerts (Belg.) 10.21,11, 17. Houbrecht (Belg.) 10.23.27, 18. aMjjgtt 22. Van Irnne Belg.) 10.28.48, 23. (Zwe.) 10.28.48, 24. Jtmenez (Spa.) 00.29.39. 25. ZUloli (Ita.) 10.31.84,27. Vianen (Ned.) Ii0.32.82, 28. Den Hartog (Ned.) 10.34.16, 35. Pijnen (Ned.) op 10.38.18, 59. Dolman (Ned.) 10.50.22, 71. v. d. Vleuten (Ned.) 10.59.72, 72. Wagtmans (Ned.) U.00.30, 75. Benja mins (Ned.) 11.01.66, 77. Beugels (Ned.) 11.03, 81. Van Katwijk (Ned.) 11.05.77, 87. Hoogerheide (Ned.) 11.09.15, 93. Zoontjens (Ned.) 11.13 40, 94. Ottenbros (Ned.) Algemeen ploegen klassement: 1. Driessens 85.40.48, 2. Cools 85.43.23, 3. De Muer 85.44.00, 4. Schotte 85.44.59, 5. Caput 85.50.11, 10. Vissers 85.52.59, 14. Peters 86.55,—. Algemeen klassement Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg. - Drlessens) 30.13.24, 2. Godefroot (Belg. - Pezzl) op 2.07, 3. Janssen (Ned. -De Muerl op 2.09. 4. Van Springel (Belg. - Cools) op 2.32, 5. Zoetemelk (Ned. - Schotte) op 2.49, 6. Poulidor (Fra. - Caput) op 3.01. 7. ZUloli (Ita. - Drlessens) op 3.04, 8. Gon zales - Linares (Spa. - Langarlca) op 3.29, 9. Ocana (Spa. - De Muer) op 3.38, 10 Pintens (Belg. - Cools) op 3.55, 11. Gross kost (Fra. - De Muer) op 3.58, 12. Vanden bossche (Belg.) - Albani) op 0.06,13. Wolfs- hohl (W.-Dld. - Caput) op 4.24, 14. Hou brechts (Belg. - Pezzl) op 4.50, 16. Miche- lotto (Ita. - Giganti) op 4.52, 16. Swerts (Belg. - Driessens) op 4.56. 17. Van Impe (Belg. - Stablinsky) op 4.53, 18. Costa Pet- terson (Zwe. - Martini) op 5.03, 19. De Witte (Belg. - Cools) op 5.06, 20. Nassen (Belg.) - Schotte) op 5.09, 21. Van Rijcke ghem (Belg. - Cools) op 5J15, 22. Huys- mans (Belg. - Drlessens) op 5.22, 23. Gui- mard (Fra. - Caput) op 5.27, 24. ex aequo Schleck (Lux. - De Muer), Aimar (Fra. - Stablinsky), Agostlnho (Port. - Gribaldy) op 5.30. 30. Pijnen (Vissers) op 5.55. 35. Wagtmans (Vissers) op 8.37, 41. v. d. Vleu ten (Vissers) op 7.29, 41. Vianen (Peters) op 8.S3, 62. Zoontjens (Peters) op 9.29, 69. Beugels (Schotte) op 10 26, 83. Van Kat wijk (Vissers) od 16.31, 90. Steevens (Pe ters) op 16.45, 94. Duyndam (Peters) op a7.sa. 97. Den Hartog (Peters) op I9.il, 101. Ottenbros (Vissers) op 21.28, ia3. Ben jamins (Peters) op 28.54, 117. Hoogerheide (Vissers) op 35.03, 118. Rentmeester (Pe ters) op 35.41, 119. Serpenti (Vissers) op 33.49. Puntenklassement (groene trui) Puntenklassement (groene trui): 1. Gode- Iroot (Belg.) 107 pnt., 2. Merckx (Belg.) 83 pnt., 3. Janssen (Ned.) 67 pnt.. 4. v. Rijcke ghem (Belg.) 56 pnt., 5. Gulmard (Fra.) 52 pnt., 6. ZUioli (Ita.) 40 pnt., 7. Van Springel (Belg.) 32 pnt., 8. Basso (Ita.) 3U.' pnt., 9. v. d. Berghe (Belg.) 29 pnt.. 10. Gonzales-Llnare6 (Spa.) 26 pnt. Bergklassement Bergklassement: 1. Zubero (Sp.) 12 pnt 2. Merckx (Belg.) 9 pnt., 3. ex aequo Ght- selllne (Fra.). Catleau (Fra.), Bruyere (Belg.) 6 pnt. 6. ex aequo Jottl (Ita.) Gui- mard (Fra.) 5 pnt.), 8. ex aequo Zllloll (Ita.), Duyndam (Peters) 4 pnt. Klaus Balk (rechts) ZWANENBURG Sprintspe cialist Klaas Balk, in de vierde etappe in Nootdorp al onopval lend op 'n eervolle zesde plaats geëindigd sloeg gisteravond z'n slag op liet kronkelige wieier- circuit van „De Bataaf" in de internationale avondzesdaagse. Een geweldige solo van Siem Berk hout, de ondernemende kopman van De Pedaalridders, werd enkele ronden voor de eindstreep gevolgd door een minstens even imponerende achter volging van Klaas Balk en zijn col lega Vos. Wat zij beoogden, lukte: de Rotterdamse avonturier werd inge lopen. Wie verwacht had dat Klaas Balk na deze inspanningen niet vol doende conditie over zou hebben voor een eindsprint, keek in de slotfaze van de wedstrijd zijn ogen uit. De Swiftcrack won de spurt met het grootste gemak van de wereld. De enerverende sprintontknoping in Zwanenburg interesseerde de leiders van het individuele klassement maar matig. Jurriaans, de kopman van Swift, die vandaag een grote kans maakt op de eindzege, gunde zijn ploeggenoot Balk de dagprijs best en deed daarom gedurende de laatste meters van deze wielerwedstrijd niet Hij controleerde eigenlijk alleen maar de gedragingen van zijn belangrijkste rivalen. Elke keer, wanneer de ja rige Kettenis, Bakker of Van der Spiegel op hun pedalen gingen staan, schoot de Leidenaar bliksemsnel toe om elke vorm van overmoedigheid meteen de kop in te drukken. Zijn bedoelingen slaagden volledig. Toen de finishvlag viel, won Jurriaans de spurt van het peloton. Hij werd vier de in de etappe-uitslag. Vandaag zal Jurriaans door dit resultaat voor het thuisfront in Leiden de rode lei derstrui nog steviger om de schou ders dragen dan gisteren. De etappe in Zwanenburg eindigde dus in een compleet Swiftsucces, hoe wel het daar aanvankelijk niet op leek. De rijders onderhielden vanaf de eerste ronde een stevig tempo en het was voor ondernemende cou reurs zeer moeilijk om aan een de marrage te beginnen. Diversen pro beerden het wel, maar verder dan een voorsprong van enkele honderden meters bracht niemand het. Daarom dacht iedereen, toen Siem Berkhout in de vijfde ronde voor de finish in de aanval ging, dat zijn actie evenmin een succes zou worden. De lauwe reactie in het peloton is daarvoor een verklaring. Maar gelukkig voor Swift dacht Klaas Balk er anders over. Uitslag: 1. Balk (Swift), 2. Berkhout (De Pedaalridders), 3. .1 eugdronde West-Brabant ZEVENBERGEN De derde etappe van de 14e internationale Jeugdronde van West-Brabant van Roosendaal vla Etten naar Zevenbergen, over een af stand van 56 km. was een goede koers voor de Haagse B-ploeg. Ploegleider Ad Verrest bracht deze ploeg vanuit de allerlaagste regionen van het eindklassement omhoog naar 'n verdiende twaalfde plaats. Aan de moei lijke klassementsproeven in de vorm van een electrisch gemeten behendigheids- rit, namen vijftig ploeg deel. R. Proost van de Haagse B.-ploeg, werd de best geklasseerde Hagenaar. Hij eindigde als zesde in het daglclasaement van giste ren. De Haagse ploeg van de RRC- Sparta eindigde in de achterhoede. Draver Foxtrot verliest prijs 5000 gulden DEN HAAG De draver Foxtrot van J. van Winden uit Amsterdam is de zege in de afgelopen zondag in Groningen ge reden koers om de CSM-prUs ontnomen. Bij een door professor M. de Bacikere verricht onder zoel: in Gent is de verden king gerezen dat Foxtrot tijdens de race ongeoorloofde stimulerende middelen heeft gebruikt. Omdiat beroepstradiner H. J. Pools heeft afgezien van een contra- expertise is Foxtrot de eerste prijs ten bedrage van 5.000 gulden ontnomen. Overeenkomstig de reglementen zal trainer Pools worden gewaarschuwd de bewaking van de hem toevertrouwde paarden met grotere zorgvuldigheid te verrichten. Urtain bokst niet in Londen MADRID De Europese bokskam pioen zwaargewicht Jose Manuel Ibar „Urtain" zal z(Jn titel op 20 oktober niet in het Londense Wembley tegen de Brit Henry Cooper verdedigen. De Spaanse manager Jose Maria Lasa en Urtain willen het gevecht op Spaanse bodem houden. Urtain heeft daarvoor nog tijd tot januari 1971- Eerst komt Urtain op 31 juli in San Sebastian tegen de Ita liaan Dante Kane uit- WATERPOLOTITEL VOOR DE ROBBEN DEN HAAG De Robben (Hilversum) ls door een zege van 63 op concurrent De Meeuwen gisteravond kampioen van Nederland waterpolo b(j de heren ge worden. Het is de vierde titel in successie van de Hilversummers. Onderaan de ranglijst is nog geen beslissing gevallen. Polar Bears en PSV staan gelijk met 10 puniten, doch Polar Bears heeft nog een protest, lopen tegen de in de loop van deze week gespeelde wedstrijd tegen De Meeuwen- Verliezen de Edenaren dit protest dan is een beslissingswedstrijd tussen PSV en Polar Bears noodzakelijk om uit te ma ken wie UZSC zal vergezellen naar de eerste klasse. (Van een speciale verslaggever) LONDEN De kampioene gaat strompelend naar het baL Als Margaret Court-Smith aan de hand van Ken Rosewall of John Newcombe het hangt ervan af wie wint vanavond 't traditio nele Wimbledonbal opent zal ze dat doen met uiterst behoedzame Een ernstig verwrongen enkel, tijde lijk pijnloos gemaakt met vier injecties en zwaar belast in de allesvergende tweeëneenhalf uur durende finale tegen Billie Jean King (1412, 119) is de prijs, die zij moet betalen voor haar derde Wimbledontitel en de daar aan verbonden financiële beloning van 1500 pond sterling. Margaret Court is door haar over winning hard op weg groot slem te spelen. Aan het vierluik Australië, Frankrijk, Wimbledon en Forest Hills ontbreekt alleen nog het laatste. „Ik zal er alles voor doen om ook die titel te veroveren", aldus Margaret Court. „Al die jaren is het me net niet gelukt. Maar nu staan mijn kansen beter dan ooit". De enige die bij de dames ooit een dergelijke prestatie verrichte, was wijlen Maureen Connolly in 1953. Zestiger jaren De confrontatie van Margaret Court (28) en Billie Jean King (26), de twee speelsters die" het tennis in de zestiger jaren hebben beheerst (elk van hen won Wimbledon driemaal) gaf aan kwaliteit en spanning alles terug, wat de toeschouwers bij de voorgaande da mespartijen dagenlang onthouden was. Bij hun tiende optreden op Wimbledon waren beide speelsters ongetwijfeld minder snelvoetig dan zij in het verle den zijn geweest. Maar die verminderde startsnelheid werd gecompenseerd door routine, vastheid van slagen en het in bedwang houden van de zenuwen. Kwaliteiten waardoor deze langste da mesfinale van Wimbledon uitgroeide tot één van de beste, die er geweest is. Margaret Court had twee uur en twintig minuten de tijd om de finale te winnen. Zo lang duurde de uitwerking van de verdoving. Ze deed er tien minuten langer over en had in de laatste games duidelijk pijn. Juist die allerlaatste faze moet een verschrikke lijke beproeving voor haar zijn geweest. het had Aan de andere kant Billie Jean King last van kramp. Het Amerikaanse meisje kon niet meer ach ter haar service naar voren komen en nam haar toevlucht tot dropshots en lobs. Vier, vijf keer achter elkaar joeg Margaret het hele veld over achter die plaatsballen aan. Ze pikte er een paar op, andere waren haar te machtig. Bij 76 werkte Billie Jean er een match point mee weg. Voor de televisie deed Ann Jones, die vorig jaar beiden versloeg, enthousiast verslag. De nieuwe eerste minister van Groot-Brittanniö Edward Heath echter vond het na een uur welletjes en ver dween uit de royal box, die bezet was overwinning op I door de prinsessen Anne, Margaret Alexandra, van wie Margaret later de grote zilveren schaal uitreikte. Langzamerhand Beide speelsters konden niet altijd verhelen dat hun beste jaren langza merhand aan het verstrijken zijn. Margaret Court ging bij de lage volleys nogal moeizaam door de knieën. Billie Jean beliep lang niet alle lobs die haar heen werden geplaatst. „Ik weet niet of ik het volgend jaar meedoe", aldus Billie Jean King. „De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ik stop. Bij elke zware wedstrijd, die ik rhoet spelen, heb ik last van kramp in de benen. Een kwestie van onvoldoende bloedcirculatie. In september 1968 ik aan mijn knie geopereerd. Toen heb ik ruim een jaar last gehad. Nu begint het weer. Als ik opnieuw geopereerd moet worden, is dat misschien het ein de. Ik ben volledig afhankelijk var mijn mobiliteit. Het heeft geen zin door te gaan, als je niet zeker weet of ji een zware partij aankunt. Dan stop ik liever". Margaret Court wenste geheel niet in te gaan op de vraag, of ze het v olgend jaar weer naar Wimbledon zal komen. In het verleden heeft ze al driemaal haar afscheid aangekondigd en is steeds op dat besluit terug geko men. Het is blijkbaar erg moeilijk de wedstrijdsport definitief vaarwel te zeggen. Voor het geval Billie Jean stopt, blijft ze toch met het tennis verbonden. Haar man, de advocaat Larry King, die een week geleden uit militaire dienst is gekomen, heeft sa men met Dennis van der Meer een tennisranch geopend in Lake Tahoe op de grens van Californië en Nevada", ik kan daar altijd les gaan geven", aldus de gebrilde ex-kampioene. Spannend De finalisten van het heren enkel spel, stonden gisteren in de eindstrijd van het dubbelspel tegenover elkaar. Rosewall met Stolle tegen Newcombe en Roche. De laatstgenoemde combinatie reeds titelhouder in 1965, 68 en 69 won met 108, 63, 61. Aanzienlijk span nender was de vijfde set van de halve finale Rosewall-StolleTiriac-Nastase waarmee het programma op het centre- court was geopend. De Roemenen, die in de kwartfinales van Okker-Riessen hadden gewonnen, weerstonden t wee matchpoints en werden op het derde bij 53 uitgeteld doorde scheidsrech ter. Ver nadat de rallye in het voordeel van de Roemenen was beëindigd (op het bord stond al 4040) beduidde de man op de zijlijn, dat hij niet had gezien of een bepaalde bal in of uit was geweest. De scheidsrechter nam de be slissing over en zei: „De bal was uit, Game, set en match voor Rosewall- Stolle". De Australiërs wilden het punt overspelen, maar de scheidsrechter was onverbiddelijk en verliet onder afkeu rend langzaam handgeklap van het pu bliek, Zijn hoge zetel. Er was recht gedaan aan de reglementen, maar on recht aan de geest van het spel. Uitslagen: Damesenkelspel, finale: Margaret Court (Austr.)—Billie Jean King (VS) 14—12, 11—9 Herendubbelspel, halve finales: Rosewall'' Stolle (Austr )-Nastase/Tlrlac (Roem.) 6-4, 3—6, 19-8, 0-6, 6—3. Finale: John Newcombe/Tony Roche (Austr.)—Fred Stolle/Ken Rosewall (Austr.) 10-8, 6-3, 6-1. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Ilie Nastase/Rosemary Casals (Roem./VS)—Fred Stolle/Evonne Goolagong (Austr.) 6—2, 6—4. Halve finales: Alex Metrevell/Olga Moro- zova (Rusl.)—Hank Irvine/Helen Gourlav (Rhod./Austr.) 9—11, 6—3, 6—4; Frew Mc Mlllan/Judy Dalton (Z.-Afr./Austr.)—Ilie Nastase/Rosemary Casals (Roem./VS) 7—5. 2—6 afgebroken.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5