Snelle start naar een verantwoordelijke functie sf* Specialisatie op de verfchemie door op de praktijk gerichte cursussen in het Centraal Verflaboratorium van de Sikkens Groep te Sassenheim Verfchemie is een -specialisme waarvoor eigenlijk geen algemene cursus bestaat. Daarom moet dit vak voor een groot deel in de praktijk worden geleerd. Dat is een lange weg. Te lang eigenlijk voor u èn voor ons. Voor u omdat u met uw opleiding MAVO/ MULO B of HAVO/HBS B binnen enkele jaren verantwoordelijk werk wilt hebben. Niet wilt wachten tot u de lange leerschool van de praktijk hebt doorlopen. Voor ons omdat ook wij daar niet op willen wachten. De ontwikkeling van de verfche mie gaat snel en Sikkens wil bijblijven - voorop lopen zelfs. Elke nieuwe ontdekking op chemisch gebied moet snel onderzocht worden, want de kans is zeker aanwezig dat onze produkten erdoor verbeterd kunnen worden, dat nieuwe typen produkten erdoor mogelijk worden. Daarom hebben we snel mensen nodig die gespecialiseerd zijn op de verfchemie. Interne opleiding In september begint een interne opleiding voor jonge mensen die zich willen speciali seren op de verfchemie en daarom een loopbaan bij Sikkens kiezen. De cursus wordt gegeven door onze eigen laboratorium-medewerkers ingenieurs en specialisten die in de loop der jaren des kundigen zijn geworden op het gebied van de verfchemie. Zij willen hun theoretische en praktische kennis aan u overdragen, waardoor u zich een groot stuk ervarings kennis In korte tijd eigen kunt maken. Dat betekent een snelle start naar een verant woordelijke functie. Algemene cursussen Voor een verdere scholing zijn er vele mo gelijkheden, die alle een meer algemene chemische oriëntatie geven. Na de Sikkens- cursus zijn deze algemene opleidingen ge makkelijker te volgen. Diverse faciliteiten van bedrijfszijde maken het aantrekkelijk verder te studeren, om zodoende te bou wen aan een goede Sikkens-carrière. Ideale combinatie Werken in het Sikkens-laboratorium bete kent door werken en studeren praktijkerva ring en theoretische kennis opdoen. Werken is geld verdienen —dat is belangrijk Studeren is de basis leggen voor een ver antwoordelijke baan. Ook dat is belangrijk. Werken èn studeren is dan een ideale com binatie. Werken in het Sikkens-lab Sikkens-laboratoriummedewerkers moeten praktische mensen zijn. Zij werken nl. voor de praktijk van onze afnemers. Er zijn altijd vragen met betrekking tot verven en lakken over hechting, glans, bestandigheid tegen chemicaliën, elasticiteit, kleur, over appli catie. In het laboratorium wordt onderzocht of aan de wensen voldaan kan worden. Soms kan dat door gebruik te maken van andere grondstoffen, soms door andere combinaties of verhoudingen te kiezen. En soms gaat het eenvoudig niet. Maar voor we dat zeggen, is er van alles geprobeerd. Maar er zijn ook andere zaken: er komen nieuwe ondergronden (de kunststoffen bijv.). Welke verfsystemen zijn daarvoor het meest geschikt? Er komen vragen uit de industrie naar arbeidsbesparende systemen. Hoe kan hieraan met speciaal ontwikkelde verven worden voldaan? Hoe kunnen de eigen schappen van verfsystemen worden ver beterd? Het werk in een verfontwikkelingslaborato- rium is gevarieerd en veelzijdig; het vraagt mensen met initiatief, vindingrijkheid en doorzettingsvermogen. Specialisatie Er werken ongeveer 200 mensen in het Cen trale Verflaboratorium van de Sikkens Groep. Zij zijn allen gespecialiseerd op een bepaald onderdeel van de verfchemie. De een weet alles van grondverven, de ander van vliegtuiglakken, een derde van auto- lakken en nog een ander van meubellakken. Zo zijn er tal van groepjes gespecialiseerde medewerkers. Zo'n groepje is nooit groter dan een man of zes; het wordt gevormd door de specialist, een of twee assistent specialisten en enkele laboranten. U bent welkom Twee honderd man lijkt veel voor een verf- lab. Maar voor Sikkens is het niet genoeg, want we moeten vooruit. De chemie en de markt bieden vele mogelijkheden die we moeten uitbuiten. Daar zijn (nog) meer mensen voor nodig! Daarom bent u hartelijk welkom als mede werker in het Sikkens-laboratorium! Jonge mensen met MAVO/MULO Bof HAVO/ HBS B: de assistentspecialisten en spe cialisten van morgen. Nou, 'morgen' is over dreven, maar door de eigen Sikkens-op- leiding wel van 'binnen zeer redelijke tijd'. Na 'n half jaar Sikkens - opleiding ligt er al een goed gesalarieerde baan met eigen verantwoordelijkheid voor u open. Ook jonge mensen die hun LTS-diploma schilderen in bezit hebben, of een paar jaar MAVO/MULO of HAVO/HBS hebben gedaan maar door omstandigheden deze opleiding niet konden afmaken, krijgen in het Sikkens- laboratorium hun kans! Zij worden de me dewerkers in het team van de specialist en kunnen door ogen en oren goed open te houden en doormet de bekende Sikkens- faciliteiten verder te studeren een aan trekkelijke functie bereiken. Eerst meer weten - dan beslissen Natuurlijk wilt u meer weten voor u eerr beslissing neemt over werken in het Sik kens-laboratorium. U wilt nader ingelicht worden o.a. over studie en toekomstmoge lijkheden, over salarissen en vakanties, over de organisatie (Sikkens maakt deel uit van het internationale chemische AKZO-con- cern), over de sfeer binnen en buiten werk tijd. Die informatie willen wij gaarne geven. Vuft u de bon in en we maken een afspraak met u. U kunt dan alles vragen wat u wilt, en wij zullen u antwoorden en ook zetf ver tellen. Dan kunt u op goede gronden een beslissing nemen. x&. Sikkens maakt deel uit van de AKZO-Coatlngs-Divisie. t <te activiteiten van maar dm honderdzestig endernemingen in de gehele wereld Deze febriceren gtrens en vezels v i, synthetisch leer en rubber, zout, zware en lichte chemisch» produkten,

Leidse Courant | 1970 | | pagina 18