BERT JACOBS: FC UTRECHT MOET NAAR MIDDENMOOT Tom Okker beantwoordde niet aan verwachtingen ZAAK-MULLER BOEIT VVCS MEER MASSASPRINT IN AVONDZESDAAGSE Piet Kettenis startte niet se ste Amerikaanse topatleten in Rotterdam Met Riessen uitgeschakeld in dubbelspel DONDERDAG 2 JULI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 9 ZANDVOORT Toen de fusie- besprekingen tussen DOS, Elink wijk en Velox hun beslag hadden gekregen in de combinatie „FC- Utrecht-in-oprichting", leek het erop, dat Bert Jacobs Utrecht vaarwel moest zeggen. Niet Jacobs de jonge trainer (29) op wiens conto de promotie van Velox kon «orden bijgeschreven, maar Evert Mur van Elinkwijk werd door 't voorlopig bestuur, waarin twee vertegenwoordigers van elk der drie clubs zitting hebben, aangezocht zich met de training en de in dat stadium vereiste transfer ha ndehi gen te belasten. „Toen", zegt Jacobs, „voelde ik me wel een beetje down. Er waren wel andere clubs die aohter me aan had den gezeten, maar op het moment van de fusiebesprekingen net niet. Ik heb me eerst suf zitten piekeren niet voor het geld, want ik had nog een contract voor een jaar bij Velox en had er een paar amateurclubs bij kun nen nemen maar je mist toch wat". Dat gevoel duurde precies één week. In het afgelopen weekeinde werd Ja cobs aangesteld als opvolger van Mur. Jacobs: „Mur was onder voorbehoud te werk gegaan. Met de gedachte: ik ga eraan werken en na een week wil ik weten wat er gerealiseerd kan worden. Daarna kwam hij met zijn eisen en die werden niet ingewilligd. Ik werd ge vraagd en met mijn eisen gingen ze wel akkoord. Mijn contract zoals ik dat bij Velox had, werd overgenomen en daarnaast kwam er een aparte over eenkomst met de FC Utrecht. Ik kreeg „carte blanche". Dat wilde ik ook". Hobbyisten „FC Utrecht", krijgt een trainer die zich in zijn (boven)huis in Zandvoort „hier blijf ik in ieder geval nog een jaar wonen" een fel voorstander van alleenzeggenschap toont: „Ik ga met een elftal omhoog en ik ga ermee omlaag. Er moeten geen mensen zijn, (Van o e sportredactie) die ertussen kunnen staan. Als trainer zit je altijd nog in het verdomhoekje: Je wordt vaak nog door hobbyisten in de leiding van een voetbalclub opzij gezet. Dat moet niet kunnen. Een voet balclub mo^t zakelijk worden geleid. Kruideniers en sigarenhandelaren moe ten zich niet met de training gaan bemoeien. Dat moeten ze overlaten aan vakmensen. Dat gaat gebeuren in Utrecht. Daar zijn de kruideniers er al uit gewerkt, in de leiding komen daar gedelegeerden van de gemeente, men sen die zich niet zullen bemoeien met techniek en tactiek, omdat zij het in een groter geheel zien. En als dat toch gebeurt, slaan we het wel af". Flauwekul „FC Utrecht" krijgt een strijdlustig trainer, die wil afrekenen met de tradi tionele strijd tegen degradatie zoals DOS, die de laatste jaren heeft moeten voeren. De leus is: „als we ons handhaven". Dat is nou wel leuk, dat vind ik zo rot staan. De kans dat we in het midden eindigen is toch net zo groot aanwezig als de kans van Haarlem of Holland Sport? Kijk. bij de eerste drie of vier komen we niet. Maar een plaats in de middenmoot vind ik een haalbare kaart! „Als we ons handhaven", dat is toch flauwekul. DOS kon er wel steeds in blijven, óf door loting óf door twee doelpunten in minuut. DOS kon alles behalve degra deren. Van die degradatiestrijd moeten we in Utrecht ook af. We moeten in middenmoot kunnen eindigen. Dat haalbaar met dit spelersmateriaal. Ze ker met de steun van de supporters. Ik (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG Het touwtrekken om Ben Muller tussen Ajax en Holland Sport dreigt uit te groeien tot een zeer interessant conflict. Al jaren wordt er door VVCS-secretaris Karei Jansen bij de Nederlandse semi-profclubs op gewezen vooral duidelijkheid in acht te nemen bij het opzeggen van een contract. Maar de clubs, die een speler niet langer willen handhaven, zitten dan meestal midden in de transferperiode ^en weten nooit of de onder handelingen die gaande zijn zullen slagen. ang en om leling Zo is het ook het geval geweest met Ben Muller. Ajax, zijn oude werkgever, schreef hem voor 15 juni officieel af. Men wilde geen gebruik meer maken van zijn diensten, zo staat er letterlijk ln de tekst. Ben Muller, een slimme voetbalprof, begreep uit deze redactie dat hij voor een minimumbedrag 3.000 gulden een andere werkgever kon opzoeken. En dat gebeurde. Holland Sport zocht een ervaren verdediger en wilde hem graag contracteren. Voor bedrag, dat de Amsterdammer als ziek in de oren klonk. Lakonïek Maar Ajax dat niet had verwacht dat Muller zo hard van stapel zou lopen, kon geen capabele vervanger voor hem vinden. De onderhandelingen met de Belgische halfspeler Wilfried van Moer liepen volledig spaak. Toen bood Ajax Muller nog net voor het sluiten van de transfermarkt een nieuw contract Het protesterende Holland Sportbestuur, dat dinsdagavond onder leiding van voorzitter Kroesemeijer in Amsterdam de transactie alsnog probeerde rond Je krijgen, stuurde Ajax teleurge Den Haag terug met de lakonieke mededeling dat voor Muller minstens ton op tafel moest komen als trans ferbedrag. VVCS-secretaris Karei Jansen: ,1k, heb al jarenlang gezegd, dat het opz an een conti-act reglementair juridisch waterdicht geregeld moet worden. Maar dat is nog steeds niet gebeurd. In de eerste plaats staat niet vast hoe een contract door de clubs :gd moet worden en ten ttveede weet niemand hoe de tekst van het officiële schrijven moet luiden. Het komt nu vaak voor dat een speler van nening is bij een club niet langer jewenst te zijn, terwijl dat helemaal liet /.o is. De vereniging heeft dan indere bedoelingen met haar medede- ingen. Ondanks het feit dat Ben Mul- nog niet officieel de VVCS om SCHAAKWINST VIERGEVER ROZENBURG Gisterochtend is de Afgebroken schaakpartij tussen Witt en )e Lange, uit de tweede ronde van de trijd om het jeugdkampioenschap van irdrrland, dat in Rozenburg wordt ge- loudcn. uitgespeeld. Witt won na 84 zet- Coureur Dayan overleed aan verwondingen ROÜAAN De 27-jarige autocou- sur Denis Dayan, die zondag op het ireuit van Rouaan-Essarts tijdens een 'edstrijd voor formule-3-wagens bij ?n ongeluk was betrokken, is gisteren an zijn verwondingen overleden. Zon- ag was bij dat ongeluk Jeann Luc alomon omgekomen. Een derdp cou- ?ur werd gewond en ligt in een zie- enhuis. juridische bijstand heeft gevraagd, volgt het bestuur van de spelersvakbond de ontwikkelingen in deze affaire met zeer veel interesse. „Het zal in het belang van beide partijen (clubs en speler) zijn", aldus Karei Jansen, „wanneer er in dit soort zaken eindelijk een juris prudentie ontstaat. Het ziet er naar uit dat de transfer van Ben Muller een test wordt voor de voetbalwereld. De woe dende leiders van Holland Sport zijn vast van plan deze onverkwikkelijke zaak op de spits te drijven en hebben hulp ingeroepen van de arbitrage-com missie van de KNVB. Zij hebben tege lijkertijd niets aan het toeval willen overlaten en maakten gisteren een transferbedrag van 3.000 gulden over op de Ajax-rekening. Bestuurslid Katten burg: „Muller heeft bij ons een contract getekend en daar houden wij ons aan. Voor de rest zullen we de dingen die nog moeten komen doodeenvoudig af wachten". Ben Muller verrast door Ajax' plotselinge actie sluit zich bij het beleid van Holland Sport aan. „Ik weet niet beter of ik ga in juli in Den Haag trainen. Ik heb toch getekend". Al die herrei die gisteren over zijn transactie is ontstaan, verontrust hem eigenlijk nauwelijks. „Het loopt allemaal wel met een sisser af. Ajax zal wel moeten inbinden". Dat zou men ook kunnen opmaken uit de koele houding va: Amsterdamse club. Voorzitter Van Praag, die het conflict ontketende, heeft de laatste dagen geen enkele keer con tact met Muller opgenomen. Ajax voorzitter Jaap van Praag: „Hol land Sport heeft sflhn willen zijn. Maar Ajax is nog slimmer. Wij hebben strikt volgens de KNVB-voorschriften gehan deld. Toen wij niets van Hólland Sport vernamen hebben we Muller een gewij zigd contract aangeboden, binnen de termijn van veertien dagen na de opzeg datum, de tijd, die daarvoor officieel aangegeven is." Jaap van Praag, van wie Ben Muller al dagen lang niets meer heeft gehoord. Wilma van den Berg eerste op 100 meter MILAAN Wilma van den Berg (De Keien) heeft gisteravond tijdens inter nationale atletiekwedstrijden in Milaan de honderd meter gewonnen in 11.6 seconden. Precies een jaar geleden liep de Udense op dezelfde baan voor de eerste maal in haar carrière een tijd 11.4 seconden. De tweede plaats was voor de Engelse Margaret Critch- ley, die 11.7 seconden liet afdrukken. IIja Keizer eindigde op de 1500 meter als derde in 4 min. en 18.4 sec., de beste Nederlandse seizoenprestatie. De over winning ging naar de Italiaanse ex- wereldrecordhoudster Paola Pigni met een tijd van 4.14,3, de snelste tijd dit seizoen ter wereld gelopen. De tweede plaats was voor Sheila Carey (Eng.) 4.17.6. Stans Brehm (Avr.) weid vijfde op de 400 meter dames in 54.7 secon den. De overwinning voor de Olympi sche kampioene Colette Besson (52.6). De Zweedse Karen Lundgren (53.4) werd tweede en Donato Govoni (It.) in 53.6 derde. Stans Brehms clubgenoot Rijn v. d, Heuvel bracht het op de 400 meter heren ook niet verder dan de vijfde plaats. De Rotterdammer maakte met sec. wel de beste Nederlandse sei zoenprestatie. Olympisch kampioen Lee Evans (VS) zegevierde in 45.5 sec. voor Edwin Roberts (Trinidad) 54.9. Jay Sil vester (VS) die zondag in Rotterdam start, won het discuswerpen met een van 63.88 meter voor de Hongaar Fejer (62.34 m ROTTERDAM Charlie Greene en Jay Silvester, respectievelijk wereldre cordhouder op de 100 m (9.9 sec.) en discuswerpen (68.40 m.) zullen de vijf man sterke Amerikaanse atletiekploeg aanvoeren, die zondag in Rotterdam deelneemt aan internationale invitatie- wedstrijden, welke gehouden worden In het kader van C'70. Aanvankelijk had de Amerikaanse bond Bob Beamon, John Carlos, Sam Carruthers en Leon Coleman aangewe zen, maar na afloop van de Amerikaan se kampioenschappen, welke het afgelo pen weekeinde in Bakersfield werden gehouden, kwam de AAU echter op zijn beslissing terug. Bob Beamon bleek vol ledig uit vorm, Carlos raakte gebles seerd en Coleman kreeg om disciplinai re redenen een startverbod, terwijl Carruthers werd ingedeeld in de lan denploeg, welke tegen Frankrijk, West- Duitsland en Rusland uitkomt. Gisteren kregen de Rotterdamse or ganisatoren bericht dat vijf andere Amerikanen naar Rotterdam zullen ko- Naast de twee wereldrecordhou ders Greene en Silvester zijn het Mar tin Liquori, die dit seizoen 3.58.5 op de mijl liep, hoogspringer John Dobroth (2.18 m.) en polsstokhoogspringer Vic Dias, die zondag in Bakersfield met 5,03 derde werd. Silvester ontmoet o.a. dé Duitse zestig meter-werpers Wippermann en Neu terwijl Dias de zwaarste concurrentie zal ondervinden van de Duitsers Engel Kuretzki. Voor Dobroth is er tegen stand van de Westduitser Thomas Za- charias (2.16 m.). Een topnummer in Rotterdam wordt ongetwijfeld ook de vijf kilometer met de Olympische kam pioen van Mexico Mohammed Gam- moudi (Tunesië), de Duitser Lutz Phi- en de Engelse oud-Europees re cordhouder op de zes mijl. Tim John ston. voorzie wel, dat de groepen supporters van die drie clubs samensmelten. Mis schien zal in het begin een Elinkwijk- supporter nog wel zeggen: „Tjonge, tjonge, die vent komt zeker uit Velox, die kan er ook niks van", maar als de resultaten redelijk zijn, zal dat er wel uitgaan. Je hebt tenslotte iets te brengen aan het Utrechtse publiek. An ders zeggen ze ook, zie je nou wel, nou hebben ze drie clubs bij elkaar en gaat het nog niet. Dat zullen ze niet zeggen, als we in de middenmoot eindi gen". „FC Utrechtkrijgt een realistisch trainer „De fusie in Utrecht was nood zakelijk. Voor mijn gevoel kwam dat nog iets te laat. Die fusie gaat niet alleen om personen van DOS, Elinkwijk en Velox die er emotioneel hij zijn betrokken, maar ook om het publiek. In Utrecht waren de toeschouwers niet meer ontvankelijk voor goed voetbal. Ze waren verzoend met een plaats in de onderste regionen. Dat zag je ook aan hel aantal supporters, dat meeging naar degradatiewedstrijden. Daarom moeten wij het publiek goed voetbal gaan bieden". Ervaring „FC Utrecht" krijgt ook ondanks zijn jeugdige leeftijd een trainer met ervaring. Na een korte carrière als betaald voetballer bij Haarlem („Totdat ik mijn knieband scheurde in een wed strijd tegen Holland Sport") begon Ja cobs zeven jaar geleden als hulptrainer Happel bij ADO. Via een tweejari ge aanstelling als „tweede man" bij DWS en een tweejarig contract bij de Volenwijckers „waar ik ontslag heb ge nomen", kwam Jacobs vorig jaar te recht bij Velox. Daar loste Jacobs de belofte in. De foto van het gepromo veerde team prijkt op de kast in zijn huiskamer. Die ervaring dat beseft Jacobs ten volle zal hij hard nodig hebben om uit de 35 man tellende selectiegroep van „FC Utrecht" eer delijk succesvol team te formeren. Maar daarbij zal hij geen spitsroeden lopen: „We zijn zeer gezond uit de transferpe riode gekomen. Geen speler is de dupe geworden van de fusie. Wij hebben 35 spelers gehouden en de anderen die moesten worden ondergebracht, hebben goede medewerking gekregen. Die zijn niet weggegaan voor een kwartje, r ook niet voor een uitzonderlijk hoog bedrag. Nu is het zaak dat we zo snel mogelijk mei de training beginnen. Dan stel ik gewoon de beste spelers op. De sterkste spelers van DOS. aangevuld met de sterksten van Elinckwijk en Velox. En dan moeten ze bijvoorbeeld niet gaan zeggen, dat ik de spelers van Velox voortrek. Dat zal niet zo zijn, want ik probeer altijd zo eerlijk moge lijk te werk te gaan. Bovendien heb ik met spelers nooit moeilijkheden gehad. Wel vaak met de mensen die boven me stonden en die zich met de training gingen bemoeien". „FC Utrecht" krijgt een trainer die juist nu wil tonen wat hij waard Is. „Ik heb er zin in, want ik sta erachter. Wat mij betreft begin ik liever vandaag dan morgen. En het is mijn kans. Er is ook een kans dat het slecht gaat, omdat alles nog opgebouwd moet worden, maar in ..oorlogstijd" gebeuren altijd gekke dingen. En ik beschouw dit een beetje als oorlog". DEN HAAG Ook de derde etappe van de Internationale Wicleravond zes daagse is niet ontkomen aan een mas saspurt. Dit ondanks een uitlooppogiag van' negen renners die zestien ronden voor het einde uit de grote groep te demareren en zelfs op het snelle par cours van het Zuiderpark een voor sprong van 22 seconden wisten op te bouwen. Echter het vastgestelde verzet van 54/16 verhinderde de koplopers het grote mes erin te zetten en werden derhalve vier ronden voor de finish voor een jagend peloton ingelopen. Weliswaar probeerde Van der Oever meteen weer weg te springen. Het pelo ton stond hem genadig toe twee ronden lang alleen door te komen maar maak te toen korte metten met hem, want toen de bel voor de laatste ronde werd geluid was Van der Oever weer door de grote meute opgeslokt. Het was Martin Verwey die voor Bert Jurriaans, die in beide voorgaande etappes al de dacht door goede klasseringen op zich had gevestigd, duidelijk iedereen zichtbaar als eerste ov< finishlijn ging. Weliswaar een massale eindsprint maar aan de overwinnaar bestond zoals in de voorgaande dagen geen enkele twijfel. Door beslag te leg gen op de tweede plaats veroverde Jur riaans de leiding in het algemeen klas sement dat tot dan door Stander werd aangevoerd. Stander zelf reikte niet verder dan de achttiende plaats de manier waarop hij gedurende deze etappe hij was ook mee met de kopgroep zijn rode leiderstrui heeft verdedigd oogste bewondering dereen. Terecht kende de jury hem dan ook de prijs voor de meest strijdlustige renner van het Zuiderpark toe. Uit de compacte massa kwam na zestien ron den een demarage van negen renners: Joevenaar, C. v. d. Ende, Spürkel. Mo- ret, Price, Mohn, Koreman. Bakker en de drager van de rode trui Stander die uit het peloton ontsnapte. Met Koreman en Van der Ende in deze groep was Westland Wil Vooruit het best verte genwoordigd. De overige WWV'ers kre gen echter weinig kans om het tempo van het peloton te drukken Weliswaar was dit tempo niet zo hoog, waardoor de leiders een voorsprong van 22 secon den hadden genomen, maar door toe doen van Harrie van Leeuwen, die de grote groep opjaagde, werd deze voor sprong allengs minder Het peloton ging zelfs zo snel dat het in één ronde tijd zes seconden op de vluchters terugpak te. Het was dan ook niet zo verwonder lijk dat zes ronden voor het einde de samensmelting tot stand kwam. Piet Kettenis die niet startte, kon zijn fraaie tweede plaats in. het algemeen klasse ment aldus niet verdedigen. Uitslag derde etappe Internationale Wieleravondzesdaagse 1 Martin Ver- weij (Batavus Vredestein) 2. Ben Jurri aans (Swift) 3. Anton v. d. Spiegel (Actie Kindermunt) 4. Janus van Tol (WWV) 5. Michel Bertou (Peugeot) 6. P. Bregman (Swift) 7. H. Perfors (De Pe- daalridders) 8. P. Houe (Denemarken) 9 J. Koot 10. B. Janiche (Duitsland) 11. H. Nieuwkamp (Ketting Didam) 12. R. Bakker (Lenco Hi Fi) 13. S. Berkhout (Pedaalridders) 14. J. van Rossum (Sparta) 15. W. Nooren (Sporthuis Van Deursen). Verrassende zege Caesar Julia H (Van onze sportredactie) DEN HAAG Caesar Julia H van trainer Harry Pools maakte gisteravond op Duindigt eens geen fouten en won de Over Againprjjs. Een verrassing en daarom een cote van 20 tegen één. Favoriet Esta Beroona werd wegens onregelmatig draven al snel uitgeschakeld, terwijl Diogen. ook een van de favorieten niet verder kon komen dan een vierde plaats achter Caesar Julia H. Beachcomber en Zilver Kid. In de Friedprijs kwamen Piet Zandt met Ibis Buitenzorg en Jos van der Broek met Irma Espoir P deadheat overeen. Klaveren) 5.50; koppel 1.23,2, 2. Full 12,50; koppel Buich HanoverprIJs (2000 Hanover (J. Wagenaar Jr.) Speed, 3. C van RoOd en Noi Toto: w. 11,50, pl. 16,70; H<>ve KToto: w. 1 20,30 pl. X S,f2,40, f3,20; kop- EdelScoitprijs (2M0 m): 1 Impala <J Wa genaar Jr.) 1.26,8, 2 Guido Six, 3. Hetty Toto: w. f3.10 pl. f 1.80. f2,60. f 1,40kop- der Togt) 1.30,4, 2. Hanover Shoe, 3. Harvey pd°fS.-S cov'5°f 4jÓ;'ti4o: Vl^M.' '4°' k°P JugglerprUs (2140 m): l. Herwouter Trlx (Th. L. Oudshoorn) 1.25.5. 2. Fair Dale, J. Hippo. Toto: w. ^f 1.6., pl 11.10, f 1,30; koppel Funny Glrlprtl* (2600 m): 1. Willy (H, .1 an der Kraats) 2,56.4, 2 Perhaps. 3. Cam- rousard. Toto: w. (2,10. pl. f 1,50, f J,—koppel LONDEN In het gezelschap van de groten werd de naam van Tom Okker gisteren toch nog even gememoreerd. Roger Taylor, die evenals Andres Gimeno zijn gunstig staande hangpartij van de vorige dag winnend beëindigde, vertelde: „Als Tom Okker vroeger op een kritiek moment een verschrikkelijk riskante klap gaf, die nog net de lijn raakte, dacht ik altijd: geluksvogel. Later ben ik gaan beseffen dat het pure moed van hem was om op die momenten door te slaan. Ik heb ervan geleerd." Taylor demonstreerde die moed in de afgebroken partij tegen de Amerikaan Clark Graebner. En vooral vasthoudendheid, want de ene doorbraak, die hij na de 63, 119, 87 voorsprong van dinsdag nog nodig had, liet zeven games op zich wachten. Zeven games waarin de uitermate nerveuze Graebner zeven matchpoints ongedaan maakte en uiteindelijk op het tiende (de dag tevoren had Taylor er ook al twee gehad) door de knieën ging: 33, 119. 1210. 1 itslagen titelstrijd zaterdagainaleurs DEN HAAG De uitslagen van de gisteravond voor de strijd om het kam pioenschap van Nederland zaterdag voetbal gespeelde wedstrijden zijn: WVF—Noord wijk 0—3; DOTO—SHO De moed, waar Taylor het over had, moet echter in strakke banen worden gehouden, anders verandert het in on bezonnenheid. D'at demonstreerde Tom Okker in de kwartfinales vart het he rendubbelspel op baan een tegen de Roemenen Tiriac en Nastase. Het werd zijn laatste optreden tijdens Wimbledon 1970. Dubbelspelpartner Martin Riessen, die toch een uitstekend toernooi achter de rug heeft, raakte volledig geïntimi deerd door de foefjes, die Nastase zich veroorloofde. De Roemeen stond geen moment stil tijdens het serveren van zijn partner en leidde de aandacht van Riessen af. Okker bemerkte het en in de lange tweegesprekken die zich daarna op de baan voordeden, werd Riessen steeds meer het werk uit handen geno men, totdat Okker in de derde set zowat in zijn eentje tegenover de twee Roemenen stond. Staliii-snor Dat ging uiteraard niet goed. Met 6— 4. 64, 108 kwalificeerden de niet geplaatste Roemenen (ze waren daar erg boos over) zich voor de halve fina le. Drie service-doorbraken waren vol- I doende: een op de service van Okker in de zevende game van de eerste set en twee op die van Riessen (na 1—1 in de tweede en 8—8 in de derde set). De met een Stalinsnor gesierde Tiriac en de langharige Nastase beiden typische hardbaanspelers serveerden niet al te sterk en gaven menige kans op een doorbraak weg. In het begin echter dook Okkers backhandreturn veelvul dig in het net en naderhand, toen de Nederlander, wat in zijn gewone snel voetige doen kwam, smashte Riessen erbarmelijk zwak. Dat was dan ook de reden, waarom Okker hem in de tram rails dwong. Het effect van zo'n nood maatregel is niet meer dan tijdelijk Het gevaar vee) groter. En dat bleek. Riessen raakte zijn laatste restje zelf vertrouwen kwijt en serveerde uitein delijk met bibberende arm. De Roeme nen waren er de spelers niet naar om een dergelijke kans te laten schieten. Ondanks een ernstige enkelblessure had Margaret Court-Smith weinig moeite om zich te plaatsen voor de eindstrijd damesenkelspel. Z\j versloeg de Amerikaanse Rosemary Casals in twee sets. zei later: „Ik heb heel wat dropshots en lobs geslagen, maar Margie beliep al- i les. Je moet de bal afmaken. Tegen haar krijg je nooit een tweede kans, als ze eenmaal die lange armen achter de bal heeft, is er voor mij geen rennen meer aan. Billie Jean King won minder overtuigend: mt 63. 7—5 van Fran- coise Durr, na in de tweede set vier set points tegen zich te hebben gehad. „De eerste service wilde niet lukken", aldus Billie, „zodoende kon ik veel min der naar het net komen dan gewoon lijk. Bovendien zijn de banen dóór de langdurige droogte tamelijk traag. Op sommige plekken vanhet centrecourt is geen .gras meer te bekennen". Wie uit eindelijk als winnares te voorschijn zal komen uit het duel tussen de Wlmble- donkampioene van 63 en 65 en die van 66. 67, 68? Billie Jean King: „Ik speel graag tegen Margie. Ze speelt tenmin ste tennis. Dat kun je van veel meisjes niet zeggen. De kwaliteit is de laatste jaren sterk achteruit gelopen. Er zijn speelsters afgevallen als Maria Bueno, Nancy Richey (beiden niet fit) Ann Jones (die haar titel niet verdedigt), en Lesley Bowrey (in verwachting), voor wie nie mand in de plaats is gekomen". Uitslagen: HerencnkeUpel, kwartfinales: Slineno (Sp.) Carmlchael (Austr.) 6—1, 6—2 6—4; Taylor (Eng.)—Graebner (VS) 6—3. 11—8, 12—10. Damesenkelipel. halve finales: Margaret r.)—Rosemary Casals (VS) n.)—Okker/Rless males: Nastase' Gunstiger Al met al heeft Okker zówel in het enkel- nis het dubbelspel, waarin hij vorig jnni de finale bereikte, niet aan de verwachtingen van de plaatsings commissie beantwoord. En dat, terwijl de omstandigheden voor hem gunstiger lagen dan ooit. Vooral in het enkelspel, waar de grote favorieten met uitzon dering van John Newcombe de één na de ander werden geveld. Had hij in dc vorm van verleden of eerverleden jaar verkeerd, hij zou zonder meer zijn doorgestoten naar de laatste vier. Men zie de indeling van de halve finales: Roger Taylor (nummer zestien van het schema) tegen Ken Rosewall (vijf) en Andres Gimeno (veertien) tegen John Newcombe (twee). De Spanjaard neemt daarbij dc plaats in, die men aan Ok ker had toegedacht. k was aanvankelijk niet van plan Wimbledon te komen", liet I de Spanjaard de pers weten na zijn driesetszege op de Australiër Bob Car- I michael: 6—1, 62, 64. „Ik heb hier nog nooit veelgeluk gehad. Maar toen Ik eenmaal was ingeschreven, heb ie zo goed mogelijk voorbereid". Omzwachteld Het daraesenkeUpel is gevorderd lot de finale: Margaret Court tegen Billie Jean King, zoals dc verwachting luidde. De Australische zal de komende twee dagen doorbrengen met het been op een stoel. Ze had drie pijnstillende injecties gekregen, toen zij met een omzwachtel de linkerenkel liet centrecourt opkwam voor haar partij tegen Rosemary Ca sals. die ze met 6—4, 61 won. De kleine Amerikaanse spring-in-het-veld King (VS)—J. (Jap.) 6-0, 6— Chanfreau/Hunt (Fr./Austr.) Newcombe/Roche (Austr.)— (Z.-AfT.) 7—5, 8—6, 5—7, cl. kwartfinales Catals Sawamatsu/K. Sawamatau Krantzcke/Melvllle (Austr.) I/Du Plooy (Z.- vierde ronde: Stolle/Goolagong (Auatr Silvestei /Klrk (Z.-Afr.) 6—3, 4-1; Flllol/Har- ter (Chlll/VS)—Gorman/Carter (VS) 6—3, 6—1; Keldle/Harrls (Au«tr.)—Metrevell/Moro- zova (Rusl.) 6—4. 2-3 afg.; Stllwell/Truman (Eng.)—Barth/Zlegenfuss (VS) 7—i, 2—6, 6—1. Dorien Falkenburg heeft zich gisteren geplaatst voor de derde ronde dames enkelspel van het jeugdtoernooi van Wimbledon. Zij versloeg de Poolse Rozala met 64, 6Lex Constandse werd bij de jongens in de tweede ronde uitge schakeld door de winnaar van het vorig Jaar, de Zuidafrikaan Byron Bertram, die het dit jaar in het hoofdtoernooi tot de derde ronde bracht en daarin werd ver slagen door de Australiër Roy Emerson. Constandse verloor met 16, 26.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9