Sprayt behaalde ritzege op lekke achterband tour de fiance'TO Clementie jury baatte weinig INSPANNING VAN DUYNDAM TEVERGEEFS Italiaanse bond strafte renners Wim Schepers gaf op Jan Janssen inspireert opstand tegen Merckx DONDERDAG 2 JULI 1970 LETDSE COURANT PAGINA 7 DOOR PETER HEERKENS AMIENS Leo Duyndam aan de finish in Amiens. Een zie lig hoopje mens. Tranen met tui ten huilend. Caballero koos hem op het nippertje als een van de afleriaatsten in de Tour- ploeg, met de wetenschap, dat hij de cols wel niet zal overleven, maar daarentegen als afdoen de compensatie voor een etap pezege „op het vlakke" kan zor gen. Een ritoverwinning zou Duyndams plaats rechtvaardigen, hoe hij ook in de bergen mag falen. Het peloton kent meer van die klanten. Gevaarlijk in de platte ritten, moeizame stompers in de bergen. Leo Duyndam is één van hen. En gisteren leek hem het geluk waarop hij al vanaf Limoges loerde, te zullen overspoelen. Dagen lang aasde hij op een goede ontsnapping, ging mee met veel demarrages en zat attent vooraan in het peloton. Op de weg naar Amiens, het tweede deel van de vijfde etappe, kreeg hij zijn zin. Daarom was de teleurstelling over de afloop zo groot en daarom ook liet Leo Duyndam zijn tranen vrijuit rollen. Geen meter Hij vloekte op Jos Sprayt, zijn mede broeder in de rash naar Amiens, die hem klopte voor de eerste plaats. „De kaffer deed geen meter werk". Dat mocht dan wel zo zijn, maar een deel van de nederlaag viel ook af te wimpe len op de schouders van Duyndam zelf, die in zijn ijver en verbetenheid om de voorsprong te behouden, niet in de ga ten had, hoe Jos Sprayt de laatste 3JUa-?eefc 117km kilometers op een lekke achterband reed. „Steeds als ik in een bocht kwam, gleed ik onderuit", zei Jos Sprayt. „Zou Duyndam goed opgelet hebben, dan had hij me daar gepakt Eén harde demar rage van hem was genoeg geweest mij op achterstand te zetten". Leo Duyndam zag het niet De drift om te was te groot De kans om een afgang In de cols te bedekken met de vlag van een etappezege lonkte te hard. Tussen de twee kleine ritten, in het muffe stadhuis van Rouaan, had Leo Duyndam zijn zucht naar de triomf in het tot zondag -vlakke tourtraject nog eens duidelijk gemaakt „Als fk een ritje win, voor de bergen komen, ben ik content", stelde Duyndam over het per spectief, dat hij voor zichzelf in deze tour ziet. „Kom fk in de bergen niet goed mee en moet ik forceren, dan geloof ik het verder wel met die ronde Frankrijk. Ik ben niet van plan om twee weken hard achter het peleton aan te fietsen. Dat moet Je niet zien als een gebrk aan karakter* maar ik wil gewoon langer mee dan één Jaar. Mijn spieren zijn nog niet sterk genoeg om al te zwaar werk op te knappen. Ik ben pas 22» Non kan ki er wel for* tegen in, maar dat verdom Jk. Ik j£oei gr niks voor om me in recordtijd, 'naar de donder te rijden en er over een paar jaar uit te zien als een oude kereL Een opgebrande wielrenner* Nee, kt de T our tableau Uitslag, tweede gedeelte van de vijfde 1. Spruyt (Belg., Drlessens) 113 km ln 2 uur 32 minuten 34 seconden (met bonificatie 2.32.14); 2. Duyndam (Ned., Peters) 2.32.35 (met bon. 2.32.25): 3. R. de Vlaeminck (Belg., Schotte) 2.32.45 (met bon. 2.32.40); 4. Leman (Belg., Schotte) 2.32.45; 5. E. de Vlaeminck (Belg., Schotte) z.t.j 6. Basso. (It., Albani) z-t.; 7. Merckx (Belg-, Drlessens) z.t.; 8. Peelman (Belg., Caput) z.t.; 9. Van Katwijk (Ned., Vissers): 10. Wagtmans (Ned., Vissers) z.t.; 11. Godefroot (Belg., Pezzl) z.t.; )2. Agostlnho (Port., De Gribaldy) .-.t U. Janssen (Ned., De Muer) z.t.; 14. Vlanen (Ned., Peters) z.t.; 15. Wolfshohl (W.-Dld.) z.t.; 16. Grain (Fr., De Gribaldy) z.t.; 17. Nassen (Belg., Schotte) z.t.: 18. Beghetto (It., Martini) z.t.; 19. Petterson (Zwe, Mar tini) z.t.; 20. Houbrechts (Belg., Pezzl) z.t.; 21. David (eBlg., Schotte) z.t.; 22. Van Rijckeg- hem (Belg., Cools) z.t.: 23. Jimenez (Sp., Langarica) z.t.: 24. Jottl (It., Giganti) z.t.; 25. Dolman (Ned., Vissers) z.t.; 29. Zoetemelk (Schotte); 36. Benjamins (Peters); 37. Rent meester (Peters); 55. Zoontens (Peters); 72. Serpentl (Vissers); 78, Steevens (Peters); 79. Den Hartog (Peters); 10L Pijnen (Vissers); 103. Beugels (Peters); 106. Ottenbrog Vissers) 107. v. d. Vleuten (Vissers); 110. Hoogerheide (Vissers). Algemeen klassement 1. Zllioll (It., Drlessens) 24.06.35; 2. Merckx (Belg., Driessens) op 4 sec.; X Godefroot (Belg.. Pezzl) op 9 sec.; 4. Janssen (Ned., De Muer) op 27 sec.; 5. R. dé Vlaeminck (Belg., Schotte) op 35 sec.; 6. Van Sprlngel (Belg., Cools) op 46 sec.; 7. ex aequo T. Petterson (Zwe., Martini), Poulldor (Fr., Caput) op 1.06; 9. Zoetemelk (Ned., Schotte) op 1.07; 10. Ocana (Sp., De Muer) op 1.08; 11. Vanneste (Belg., Cools) op U6j 12. ex aequo Michelotto (It, Glgantl), De Witte (Belg., Cools), Plntens (eBlg., Cools) op 1.22; 15. vandenberghe (Belg., Drlessens) op 1.23; 16. Grosskost (Ft., De Muer) op 1.30; 17. Frey (Den, De Gribaldy) op 1.40; 18. ex aequo Gulmard (Fr., Caput), Danguillaume (Fr., Plaud) op 1.44; 20. Duyndam (Ned., "•eters) op 1.48: 2L Wagtmans <Ned„ Vissers) p 1.56 23. Boifava (It., Albani) op 1.58; 24. .inares (Sp., Langarica) op 1.58; 2S. Huys- -lans (eBlg, Driessens) op 2 min.: 39. Pijnen (Vissers) op 2.12; 47. Vlanen (Peters) op 2.16; 54. Beugels (Schotte) op 2.20; 56. Zoontjens rs) op 2.22; 66. Dolman (Vissers) op 96. Den Hartog (Peters) op 3.32; 99. Katwijk (Peters) op 3.43; 112. Serpentl (Vissers) op 11.28; 115. Ottenbros (Vissers) op 13.48; 118. Steevens (Peters) op 15.06: 120. Benjamins (Peters) op 15.13; 122. Hoogerheide (Vissers) op 15.46; 135. Rentmeester Peters) De prijs voor de strljdlustigste renner van eze vijfde etappe ging naar Leo Duyndam. Dagploegenklassement Driessens (Spruyt. Algemeen ploegenklassement )rlessens 67.14.25 2. Cools 67.16.26: Puntenklassement (groene trui) Godefroot (Belg,) 83 pnt.; 2. R. de .nlnck (Belg.) 66 pnt.; 3. Merckx (Belg.) 51 pnt.; 4. Guimard (Fr.) 48 pnt.; 5. Janssen Ved.) 47 pnt.; 11. Duyndam (Ncd.) 26 pnt.; I. Ottenbros (Ned.) 21 pnt. Bergklassement JotU (It.) 5 pnt.; Gulmard (Fr.), Zllioli (It.) 4 pi Opgegeven: Déléplne (Ft), ou (It.) en Schepers (Ned.). ROME Da Italiaanse wielrenner Felice Gimondi, die vorige maand als tweede eindigde ln de Ronde van Italië, heeft van zijn nationale bond een boete opgelegd gekregen van 200.000 Ure (on geveer 1140 gulden). Dit naar aanlei ding van enkele opmerkingen, die Gi mondi had gemaakt voor de televisieca- 's. Gimondi zou gezegd hebben: „De Italianen bewijzen diensten aan de en om daardoor de etappes to kun- winnen. Dit is fnuikend vow de sport". Michele Dancelli, die als vierde eindigde, kreeg op dezelfde beschuldi ging een boete van 100.000 lire (onge- 570 gulden), Vito Taccone 80.000 lire (455 gulden) en Luigi Sgarbozza 20.000 lire (115 gulden). Ook met schor singen was de Italiaanse bond niet ka rig. Wegens vechtpartijen tijdens de ronde kregen een startverbod; Sananto- van l tot 15 juli, Jos Huymans (Bel) van 20 juli tot 3 augustus, Ole Ritter (Den) van 1 tot 15 juli en Via van Schil (Bel) van dertig dagen. Ontmoedigd heeft Leo Duyndam reeds meters voor de meet het hoofd gebogen. Ondanks een lekke achter band was de Belg Spruyt sneller in de eindsprint. bergen ga ik me niet kapot rijden. Ik zal wel zien. Mijn voornaamste doel is een overwinning voor zondag de heu vels komen". En dat, die uitgangspositie, had Leo Duyndam in de 113 kilometer lange race naar Amiens binnen zijn bereik. „Als hij mijn lekke achterband had opgemerkt", herhaalde Jos Sprayt. „Hij kwam geen seconde op kop", klaagde Duyndam die steeds in zijn eentje aan het tempo zat te sleuren en de voor- isprong (maximaal op 20 km. van de aankomst 1.45 minimaal op de streep 10 sec.) bekwaam verdedigde. „Natuurlijk deed ik geen werk", sprak Jos Sprayt eerlijk. „Ik ben niet gek. Duyndam is een rappe jongen, die ga ik niet ln een fauteuil naar de meet bren gen. En verder is het zo, dat als Cabal lero moet rijden in het peleton, de jongens nergens te zien zijn. Daarom vertik ik het Duyndam te steunen". Deze nooit zo erg eervolle tactiek, probeerde Sprayt te verdoezelen door Duyndam in het laatste klimmertje te lossen. „Ik kwam 200 meter achter te zitten, toen moest ik me leeg rijden om weer bij te komen", jammerde Duyn dam. „Hij kon me inhalen totdat lk die lekke band op dat moment kreeg", klei neerde Spruyt de prestatie van zijn tegenstander. Met de grofgebouwde Belg in zijn wiel, draaide Duyndam de renbaan van Amiens op. „Ik wist met een dat ik geklopt zou worden". Op het door de regen zwaar geworden gravelcircuit van twee kilometer reed Jos Spruyt moeiteloos achter de rag van Duyndam uit en haalde het zoveel ste Faeminosucces in deze tour binnen. Hij zorgde ook voor een complete Bel gische dag in de tour, want Walter Godefroot kwam als winnaar uit de korte ouverture (94,5 km.). Nauwelijks Een wedstrijd die nauwelijks hoogte punten opleverde, evenmin als het tweede deel van de dag („een ongeluk kige indeling, je kreeg nauwelijks tijd om je op te Imappen". mopperde Rini Wagtmans over het half uurtje pauze tussen de twee etappes in Rouaan) dat zich nog enigszins markeerde door een opvallende actie van Eddie Merckx en een aanval van gele truidrager Italo Zilioli, die daarmee tegen de instructies van ploegleider Lomme Driessens han delde. Verder hield het peloton zich de hele dag betrekkelijk koest, behalve dan Leo Duyndam voor wie daarom de klap van de nederlaag des te groter Er zijn nog maar drie vlakke ritten, dan komen er zes dagen lang bergen. De kans op herstel is minimaal. Van een speciale verslaggever) AMIENS Wim Schepers heeft het einde van de vijfde tourdag niet ge haald. In het tweede deel van de vijfde etappe op weg naar Amiens stapte hij 63 kilometer van zijn fiets en ver dween in de bezemwagen. Schepers had op dat moment al een achterstand van 15 minuten op het peloton. Reeds bij de start van de eerste halve etappe te Lisieux zag het er voor Sche pers somber uit. Na zijn val van dins- had hij 's nachts slechts anderhalf r kunnen slapen. Hij had bovendien graden koorts. De wopden aan zijn rechter-elleboog bleek zo ernstig te zijn dat de doktoren ze niet konden hechten. Een deel van het gewricht is namelijk versplinterd. Schepers kreeg pijnstillen de middelen, maar die hielpen niet. Op 40 kilometer van de finish in Rouaan loste hij uit hel peloton. Een paar Caballero's wilden hem opwachten, Schepers zei; „Rijd maar door, ik zal mezelf proberen te redden". Dat leek ook te lukken, in de laatste kilo meters echter was de snelheid- van het peloton zo groot, dat Schepers tenslotte seconden na het sluiten van de tijdcontrole binnenkwam. Geen nood. de speaker deelde vrijwel onmiddellijk nee, dat Schepers toch voor de tweede halve etappe aan de start Protest In het gemeentehuis van Rouaan, waar de renners tijdens de 45 minuten durende pauze tussen de twee etappes verbleven, probeerde soigneur Sjeng Collard hem wat op te beuren. Maar dat leek vergeefse moeite toen Albert Bouvet, een der leidende figuren in de tour, kwam meedelen dat Schepers vol gens het reglement toch was uitgeslo ten. Onmiddellijk gingen Van den En den en ploegleider Gerard Peters pro testeren bij tourdirecteur Felix Lévitan. Deze belegde een conferentie met de internationale jury. Eén der juryleden liet zich door een van de tourartsen op de hoogte brengen van Scheper's ver wondingen. De ongelukkige renner was wegens de pijnstillende middelen die hij toegediend kreeg al twee dagen vrijgesteld van de dopingcontrole. Na een beraad van een kwartier werd besloten Schepers alsnog toe te laten. Duwen Dus klom Wim Schepers met de '40 overgebleven renners weer op zijn fiets. Meteen na de start begon een klim voor het bergklassement. Het wegdek be- Jacques Anquetil, die vijf keer de Ronde van Frankrijk won, omringd door andere grote renners, van mie enkelen de Tour de France in d« gele trui beëindigden. stond grotendeels uit kasseien en daar verloor Schepers meteen al het contact met het peloton. Want juist op een oneffen wegdek deed zijn arm door de sohokken natuurlijk pijn. Maar hij kwam weer bij. Na 27 kilometer. Tij dens een hevige jacht tussen de vlucht- groep van Eddy Merckx en het peloton, loste hij voor de tweede keer. Henk Benjamins liet zich afzakken en bleef bij hem. Op een helling duwde Benja mins Schepers naar boven. Toen arri veerde tourdirecteur Jacques Goddet. Hij verbood Benjamins Schepers nog langer te duwen. Daarop adviseerde Schepers zijn ploegmakker om alleen verder te rijden. Schepers: „Ik voelde dat het niet meer ging. Ineens stortte ik in elkaar. En waarom zou Benjamins dan op me moeten wachten. Per slot van rekening is die jongen voor de eerste keer in de tour en hij kan hier nog veel leren". A.Z. '67 contracteerde Poolse international AMSTERDAM AZ'67 heeft vlak voor het verstrijken van dc transferpe riode de 28-jarige Poolse internationale Sygmund Schmid, ex-spitsspeler van Katowice gecontracteerd. Eddy Maatman werd voorts verkocht aan ZFC en Dick Molenaar werd uitge leend aan Telstar. ZFC trok bovendien de 23-jarige oud-amateurinternational Hans Deen van DWS aan. FC Den Bosch heeft de 23-jarige Westduitse aanvaller Gerd Schunk overgenomen van Fortuna Sittardia Combinatie. DOOR WIL VAN DER PLAS „De Internationale wielersport Is gaan leven met het idee dat Eddy Merckx een supermens is. Door deze stelling is de Belg in het voordeel want niemand durft hem aan te vallen. Op deze manier kan en mag Merckx alles winnen". Deze bittere waarheid kwam uit de mond van oud- Tourwinnaar (1968) Jan Janssen. De gebrilde Nederlander, die in de Franse merkenploeg BIC zijn laat ste wielerjaren slijt kan moeilijk herasten in deze stelling. Jan Jans sen maakt zich kwaad als iedereen glimlachend goedendag zegt tegen Eddy Merckx. Janssen komt er eerlijk voor uit.. Hij heeft geen vijanden in de wielersport, maar dat er renners zijn die zijn sympa thie niet krijgen is inmiddels dui delijk geworden. Merckx is daar één v De populariteit van Jan Janssen ln Frankrijk la nog steeds groot. De ex-Tourwinaar ontvangt in elke Franse etappeplaats een grootse hulde. De gebrilde sportman nit Nederland wordt langs het par cours bejubeld alsof hij een Frans man is. Zijn popnlarltiet Is de laat ste dagen enorm gestegen omdat Janssen openlijk beeft verklaard dat hij het monopolie van mon sieur Merckx wil doorbreken. Nie mand in de Tourkaravaan zoo de ze verklaring in bet openbaar heb ben durven afleggen. Jan Janssen vreest echter niemand. Zelfs Merckx niet! Koude oorlog De koude oorlog is compleet Door de rebellerende houding van Jans sen is de Tour de France 1970 (voorlopig) een open Tour gewoi> den. In de Tourkaravaan houdt ie dereen zich rustig. Niemand durft achter de mening van Janssen te staan. De tijd van afspraken ma ken en elkaar steun toezeggen is nog niet aangebroken. Het spook- peloton van Merckx beheerst nog altijd de Tour de France. Wel staat vast dat deze Tour voor Merckx veel moeilijker zal worden. Vorig jaar sloot de voor veel Vlamingen onuitstaanbare Merckx met vrijwel iedereen een verbond. Overtuigd van zijn superioritiet verdeelde de Belgische meester de troostprijzen onder de vedetten. De Italiaan Gi mondi en de Fransman Roger Pin- geon mochten enkele etappes win nen mits ze zouden blijven luiste ren naar de „grote baas". Alleen rebel Janssen kreeg niets. Hij weigerde het regime van Merckx te aanvaarden. De strijd tussen Merckx en Janssen laaide op toen de ex-Tourwinnaar vorig jaar enkele malen in Belgische profkoersen werd geweigerd omdat Eddy Merckx het zo wilde. Het Belgische fenomeen duldt geen en kele concurrent en geen enkele te genspraak. Jan Janssen weigert in deze Tour de France de kruimels van Merckx te mogen opeten. Zoals de zaken er nu voorstaan is de kans groot dat Janssen de steun van veel ploegen zal krijgen. Hij zegt daarover: „De wielersport mag niet blij zijn met een Eddy Merckx. Ik heb bewondering voor zijn prestaties, maar zijn houding werkt verlammend op de sport De extra-sportieve merken zullen zich binnen enkele jaren uit de wieler sport terugtrekken als ze 6teeds tevreden moeten zijn met tweede plaatsen. Geen enkele sponsor blijft miljoenen guldens in de wieler sport steken als hun jongens de kruimels van Merckx kunnen krij gen". Populariteit De popularitiet van Janssen in België heeft danig moeten lijden. Vorig jaar bij de aankomst in St. Pieter Woluwe, de woonplaats van Eddy Merckx. werd de 29-jarige Nederlander uitgejouwd, bespuwd en bespot. Janssen, groot geworden in de wielersport trok zich daar weinig van aan. Hij is zich ervan bewust, dat Merckx, ondanks zijn grote kwaliteiten, ook niet door alle Belgische wielersportsuppor ters is bemind. „Eddy Merckx is een hele grote renner. Ik onder schat zijn kwaliteiten niet. Hij is van grote klasse. Ik ben ervan overtuigd dat hij echter meer moeite heeft met zijn eigen „ik" dan met ons. Merckx is zich van zijn waardigheid bewust en dat stuit mij vaak tegen de borst". Jan Janssen is vast van plan, mits hij de steun van enkele renners kan krijgen. Merckx dit jaar van zijn voetstuk te stoten. „Ik heb niets meer te verliezen. Mijn leef tijd gaat een woordje meespreken Kijk., als de coup niet slaagt dan heb ik nog steeds niets te vrezen, want voor mij zijn de laatste wie lersportjaren toch aangebroken. Merckx kan mij niets meer ma- Het spel „Het spel in deze Tour de France wordt nu reeds gespeeld. In de eerste rit, de tijdrit van Limoges, heb ik goed gereden. Ik wilde Merckx laten zien dat hij nog steeds rekening moet blijven hou den met een zekere Janssen. Zeven seconden heb ik op de Belg ver speeld. Voor een renner van mijn leeftijd is dat verschil niet veel.. In de eerste etappe heb ik alles gege ven om Merckx in de eindsprint te verslaan. Het lukte want Eddy werd derde en ik tweede..In de tweede etappe zorgde ik opnieuw vóór Merckx te blijven. Ook dat is gelukt Ik ben erg blij dat de eerste prestaties goed waren, want dat geeft je ambitie in deze Tour", aldus Jan Janssen, die in de Tour 1970 wü afrekenen met de super mens uit Brussel, die onlangs zijn belastingpapieren terugstuurde naar de inspecteur omdat hij Vlaamse papieren had gekregen. Merckx wil als volwassen Belg door het leven en daarom eiste hij van de Inspecteur van Belastingen een aangiftebiljet in het Frans! „In een recente ploegleiders vergadering is een monsterver bond gesloten om Merckx van zijn voetstuk te stoten. De ploegleiders besloten Luis Ocana, ploeggenoot van mij, te steunen. Iedereen mag het weten, want het is een aflei dingsmanoeuvre. Ocana en ik zul len samen proberen steun te krij gen van de andere grote renners. Roger Pingeon, Poulidor en de Bel gen Erie en Roger de Vlaeminck zullen, wanneer de kaarten ge schud moeten worden, steun geven. Elke dag zal er iemand van de Jan Janssen klopt Eddy Merckx bemoedigend op de schouder. In werkelijkheid is de relatie minder vriendschappelijk. De oud-Tour winnaar verwijt zijn Belgische collega hooghartigheid en wil alles doen om zijn ondergang te bewerk stelligen. grote renners „in de slag" gaan. Merckx zal dan gedwongen worden elke dag voluit te rijden. Dan zal hij zijn klasse moeten bewijzen", aldus Janssen. Superatlect Eddy Merckx, die als enige renner in deze Tour een startgeld (f 3500,per dag) krijgt, moest in de klassieke weg-wed- strijd Luik-Bastenaken-Luik erva ren dat het slecht kersen eten is met de gebroeders De Vlaeminck. Merckx werd verslagen door een combine van de broers Eric en Roger dc Vlaeminck. Deze klap ln het gezicht kon de superatlcet uit het Brusselse voorstadje Tervuure moeilijk verkroppen. Hij was woedend. Onmiddellijk na afloop verliet hij de wielerbaan en reed met een nors gezicht naar het hotel. Bij de uitgang pakte een van zijn supporters het wielerpetje af. De grote Merckx vergat zichzelf en barstte in woede uit. Hij smeet zijn racefiets tegen het grijze beton en begon als een wildeman te schreeuwen. De Belgische gendar merie kwam in actie en arresteer de (in opdracht van Merckx) de onverlaat. Dat is typisch Merckx. Maestro Zolang iedereen doet wat de mae stro jlicteert kan hij glimlachen. Zodra er iets fout gaat vergeet hij dat grote kampioenenbok kunnen verliezen! Tegen deze mentaliteit wil Jan Janssen optreden. De sportman uit het Brabantse Putte wil voor zijn eigen kansen rijden. Hij wil niet gebukt gaan onder het juk van een grillige wielerdicta- tor. Het scherp mag er af zijn en mijn leeftijd mag nu gaan meetellen toch wil lk bewijzen dat de prof wielersport niet gediend is met een figuur als Eddy Merckx. Ik heb me serieus op de Tour voorbereid. Ik wil waardig afscheid van de Torn de France nemen. Volgend jaar zal ik niet meer starten en daarom zal Ik dit jaar moeten toeslaan. Merckx vernedert de concurrentie en dat doet me pijn". Over de kansen in deze Tour de France wil de oud-wereldkampioen en oud-Tourwinnaar niet praten. Daar is hij te nuchter voor. „Ik ken het spel van de Tour de France en daarom kan ik nog weinig zeggen. Ondanks de aanwezigheid van Merckx is de Tour open. Er zal eerst gefietst moeten worden.. Ik zou deze Tour wel willen winnen, maar als je dertig jaar bent, wor den je kansen kleiner. Voorlopig wil ik bij de eerste vijf eindigen. Moreel ben ik sterk genoeg". De gebrilde Nederlander, die dit jaar in Frankrijk is uitgeroepen tot de meest aimable renner, wil revanche. Jan Janssen is de fluit concerten van de drommen Belgi sche supporters nog niet vergeten, evenmin als hij vergeten is dat Merckx hem na de Tour de France van vorig jaar uit vele criteriums heeft geweerd. Iedereen in de Tourkaravaan weet dat bij Jan Janssen de opstand begint. t de snelste in de sprint.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7