Regen verstoorde ritme van cricketformatie Meeste winst voor Duitse roeiers Terrasvogels rekende af met rivaal HHC KNWU: rem op bestaan van Avondzesdaagse HOLLAND-BEKER INZET SPANNENDE STRIJD Vrauwdeunt naar DWS Gemakkelijke zege dames-softballteam Vijfde plaats voor waterpoloformatie Yelies turnsters tegen Roemenië Onderscheiding voor Jairzinho MAANDAG 29 JUNI 1970 AMSTERDAM. De strijd om de fel-begeerde Holland beker is sister en op de Bosbaan een waar hoofdnummer geworden van de jaarlijkse internationale Roeire- gatta. Op grootse wijze heeft Niels Seciher, voorkomend uit een roem rijk Deens roeigeslacht, het skif- nummer gewonnen. De voorwed- strijden waren al bijzonder span nend geweest. In de race tussen de Deen Engelbrecht en de Skif- headtvinnaar Munneke bracht zelfs de ft>tofinishapparatuur geen op heldering. Voor beide scullers werd in )deze „dead heat" een tijd van 7 min 16.99 sec genoteerd. A>ir« i de s ■an de finale trok Concurrenten al uitgegroeid tot een volle lengte. In prachtige stijl met beheerst waterwerk roeide Secher in een baan- tempo van 32 slagen naar een over tuigende zege. Het hoofdnummer van de Koninklijke, de wedstrijd van de senior-achten, le verde een al even duidelijke zege op voor het Groningse Aegir. Meer dan zes seconden bedroeg het verschil toen de finish was bereikt. Een volkomen Deense aangelegenheid werd de finale van de dubbel sculls. Engelbrecht, niet gestart in de eind strijd van de skifs om zich te sparen, vormde met Secher een hechte com binatie. Ook nu werd al in de eerste meters een voorsprong opgebouwd. Slechts Demidland Nautilus scullers uit Engeland boden goed tegenstand. In de nieuwe baanrecordtijd van 6.25.59 zege vierden Secher en Engelbrecht. Dukla Praag was sedert de zomer van 1966 met 6.28.18 houder van het record. De grote winnaars van deze Regatta op de Bosbaan waren ongetwijfeld de Oost-Duitsers. Zowel de twee met stuur man als de gestuurde vier leverden bij de heren een zege voor de Oostduitsers op. 'Oppermachtig waren ook de in het wit gestoken dames. Met overmacht zegevierden zij in de quadruples. Bij de achten was de concurrentie in het geheel kansloos. Het duel tussen Oost-Duits- land 1 en 2 werd tenslotte door de eerste combinatie met een halve lengte verschil gewonnen. Van al de races die zaterdag op de eerste dag van de Koninklijke Holland beker werden geroeid, stak de elite acht bij de heren wel boven alles uit. De Kloostermanacht van Nereus moest de strijd aanbinden tegen Force Armata en een combinatie uit Duitsland. De strijd ging gelijk op met een lichte voorsprong op 500 meter Voor Nereus. Het tempo was formidabel hoog en .bleef tegen de veertig slagen aanliggen. Op de helft van de baan had Nereus nog een mini male, voorsprong doch de Duitsers kwa men terug, roeiden een tempo van 39 slagen en liepen op 1500 meter de Nederlanders voorbij. Force Armata moest toen afhaken. In het verdere ver loop liepen de Duitsers verder weg tot een uiteindelijk verschil van bijna twee seconden. Ook bij de dameselite-acht dolven de Nederlanders het onderspit. In een ongekend hoog tempo liepen de Oostduitse dames bij de start reeds weg. De Vliet moest laten lopen wegens een vastgelopen bankje. Het veld werd uit Zie voor uitslagen Resultaten-pagina DEN HAAG. In de hoofd klasse A rekende landskampioen 1969 Terrasvogels af met mede gegadigde HHC. Opmerkelijk was voorts het van Celeritas dat op nieuw de punten in huis hield. Terrasvogels dat in de eerste ronde van de soft balcompetitie matig voor de dag kwam blijkt nu toch weer tot grote prestaties in staat;. Na de vijfde innings was de stand tegen HHC nog 1—1, doch toen gaf Ria Duin opnieuw een 2-honk- sdag. Geholpen door enkele veldfouten van HHC kwam de eindstand op 21. DSS had het tegen Pinquims ook verre van gemakkelijk, doch won wel: 4—3. Celeriltas dat er in de eerste ronde vrijwel niets van terecht bracht heeft opeens weer zelfvertrouwen gekregen. Sterker geworden door de teruggekeerde 'erpster Ellen Uyterwijk en de ex- achterstand van 35 in de zevende in nings weg te werken in een eindstand van 65. Een uitstekende 3-honikslag van Karin Borst bracht de dames Vogel thuis, terwijl zij zellf danik zij een fraai geplaatste stootslag van mej. Kampen het beslissende punt scoorde. Vodo was weer eens geheel van sLag tegen HCK en verloor met 9—1. AMSTERDAM. De 26-jarige voetballer Piet Vrauwdeunt, die vorig jaar voor Feijenoord uit kwam, is voor twee jaar gecon tracteerd door de Amsterdamse eredivisievereniging DWS. Vrajuw- deumt is een voorhoedespeler en verving bij Feijenoord soms links buiten Mouli jn. De middenveldspeler Frans Roentgens (26) van Willem II heeft een contract getekend bij Fortuna Sittardiacombinatie. Jans- sens, een 25-jarige aanvaller van Wageningen, is overgegaan naar de Nijmeegse erediVisieverenigïng NEC. SANTPOORT Het Nederlandse damessoftballteam heeft zaterdagavond Santpoort met 11 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Nederland is op het gebied van de wielersport nog altijd stiefmoederlijk bedeeld- Behou dens enkele koersen b.v. Chaam, Honselersdijk en de Amsteld Goldrace is het rijden voor beroepsrenners in eigen land nauwelijks voldoende om brood op de plank te krijgen. Het startgeld is meestal het enige wat er te verdienen valt omdat het aantal premies zoals in Den Hoorn zó laag is dat de beroepsrenners niet te bewegen zijn zich uit te sloven. zün. tcllic bn it en 1 a kinderi van Nederlandse criteria of meerdaagse koersen ivertroffcn. Het is dan ook niet vreemd dat het ior onze amateurrenners een magische klank en een enorme zuigkracht heeft. Het word je als organisator van amateurwielerevcnementen dan ook bepaald niet een voudig gemaakt. Als het dan toch lukt een sterk veld aan de start te krijgen, is dit een dubbele prestatie. Ondanks dat de KNWU niet altijd eilüklieden en strubl Ook i „Ze eilijk en, maar kapot - krijgen zegt Kees* Kouwenhoven vast beraden. Zeven jaar geleden vond deze wielerenthousiast in hart en nieren, dat er voor amateurs een koers in het leven geroepen moest worden waarvoor de renners meer dan één dag moesten fietsen. Die gedacht^ kreeg gestalte in de Wieleravond Zesdaagse, waaraan in de loop van de jaren het woord Interna tionale terecht werd toegevoegd. Want buiten de zeventien Nederlandse ploegen hebben zich nu ook vijf buitenlandse ploegen in laten schrijven. Uit Zwitser land, Denemarken, Engeland, België en op het gebied van de amateur wielersport een hecht bastion, waar de touwtjes strak in handen werden ge houden. Het moet Amsterdam dan ook een doorn in het oog zijn geweest dat Kees Kouwenhoven en een heel leger Het kan toeval zijn, maar enige dagen voor het startschot zou klinken, werd een aangetekend schrijven van manager Piet Liebregts bij de heer Kouwenhoven afgeleverd. Daarin werd medegedeeld, dat de KNWU drie renners, v. d. Burg, Bravenboer en Bruessing van de ploeg Tricot Noble-Acifit voor een buiten landse wedstrijd nodig had. En dat op de dag dat v. d. Burg zijn positie voor KEES KOUWENHOVEN: „Ze kunnen het ons wel erg moeilijk maken, maar kapot krijgen ze onS Organisator Kouwenhoven „Groei tegen verdrukking in" het Westlandklassement zou" trachten te verdedigen. Deze drie renners dus niet in de zesdaagse, maar wel in de Ronde van 's-Gravenzande op 8 juli. Kouwenhoven: „We hebben ons kun nen redden door de ploeg van de Bollenstreek alsnog te contracteren. Mijn bezwaar tegende KNWU is, dat het allemaal op het laatste moment moet gebeuren. Wij hebben ploegen moeten weigeren omdat we het aantal van 22 ploegen van elk vijf renners vol hadden. Als wij geen alternatief hadden gehad, had dit ons weer 250 gulden inschrijf geld gekost". Premies En geld Is nu eenmaal ook bij het onontbeerlijk, Er moeten nu eenmaal premies op tafel komen en* hoe vetter die zijn, hoe harder en feller erom zal worden gestreden. In dit opzicht geeft de organisatie van de zesdaagse overi gens geen reden tot klagen. Wel moet Kees Kouwenhoven van het hart: „We kregen een vette premie aangeboden. Een stereo-installatie ter waarde van vijftienhonderd gulden. We mogen hem echter niet inzetten, omdat het NOC vindt, dat deze premie te hoog is. In het buitenland zijn ze minder kinderachtig. Joop Zoetemelk won eens een auto". En cynisch vervolgt hij: „Het zal van het NOC wel een juiste beslissing zijn, maar dan had ik wel graag een meer consequenter houding gezien van de SC'HWARZHEIDE Het Nederlands waterpolozevental heeft op de laatste dag van het zeslandentoernooi in het Oost duitse Schwarsheide de kans op de derde plaats in de eindrangs i Roem t 4—3 doe i doelpunt in de la: het duel. Nu werd Ne Nederland moest tegen Roemenië aan treden zonder Hans Hoogveldt, die in de vedstrijd tegen Hongarije een verwonding aan de neus had opgelopen. Zo ernstig zag het er aanvankelijk voor hem uit dat iaij in een ziekenhuis moest worden opge nomen. Zondagmiddag echter kon hij zich al weer bij zijn ploeggenoten voegen. De voorlopige diagnose van zijn blessure is ?en gebroken neusbeentje en een breuk in het voorhoofdsbeen. al verzwakt doordat kort voor het vertrek naar dit sterk bezette toernooi Wormgooo. Bras en doelman Kroon moesten afschrijven. In de aanval ging van veel te lichte spelers als Herm- sen. Jansen en Drenth veelal geen stoot kracht uit. Daarbij kwam dat in de ver dediging Jan-Evert Veer naarmate het toernooi vorderde steeds slechter ging pelen en Nolting conditie te kort kwam om het tempo te kunnen volgen, dat oral door aanvoerder Wouda Zijn boogbal werd echter gestopt en een van de Roemenen, die niet mee was teruggekomen kreeg onmiddellijk de bal toegespeeld en kwam vrij voor doelman Verrassen Het Nederlandse team liet zich in de wedstrijd tegen Hongarije volledig ver rassen in de eerste twee spel delen. In het eerste kwartier scoorden de Hongaren twee doelpunten. Beide malen was Kon rad de maker. Toen echter begon Neder land zich te herstellen en kwam onder leiding van Hans Wouda, die zijn 100e interland speelde, veel vaker in de aan val. Jan Evert Veer en Hans Nolting kregen kansen, maar schoten slécht. Hans Hoogveld kwam doel Stein hij plaatste een eenvoudig drukballetje, d; door de Hongaarse doelman kon worden weggewerkt. In het vierde kwart slaagde Hermsen erin bij een numerieke meerder heid voor Nederland het enige tegen- punt te scoren. Uitslagen: Rusland—Bulgarije 9—3 (2—0 2—1 2—0 3—2), Roemenië—Oosl- Duitsland 43 (02 21 10 10}, NederlandHongarije 14 (02 02 CONSTANZA. De Nederland se damesgymnastiekploeg heeft in Constanza een ruime nederlaag geleden tegen Roemenië. De Roe meense dames, die na de eerste dag, waarop de verplichte oefenin gen werden verwerkt, al een voor sprong hadden genomen (184,65 179), vergrootten deze op de twee de dag en wonnen met 369,60 te gen 358,85 punten. In het persoonlijke klassement won ook een Roemeense, Rodica Apaeanu, met 74.15 punten. Ook de tweede, derde en vierde plaats waren voor een Roe meense. Ans van Gerwen, die na de eerste dag reeds een vijfde positie had ingenomen, kon deze behouden met 73.25 punten. Cora Stins deelde de zesde plaats met de Roemeense Elena Turcu iedei Hongaarse titel BOEDAPEST Ujpes mpioei Hoi ale figutói in vele opzichten ook in de laatste wedstr ?n prachtig doelpunt 1. Rusland e 2. Hongarije rije na een gelijkspel Ferencvaros. In de wedstrijden die tus- I sen beide ploegen zijn gespeeld heeft i Ujpesti vier en Ferencvaros drie doel- punten gemaakt zodat Ujpesti de nicu- i de Hongaarse com- rijden in stijl Italië Slechts in de laartste faze van de uit zeven innings bestaande strijd, Neder land stond toen met 100 voor, kwam Italië door hon-kslagen van Maddaleni Soldi en Rita Ramieri, die drie punten j tot gevolg hadden, enigszins terug. In ae laatste slagbeurt sloeg Ludy ven Mourik de enige home run. De werpsterscijfers waren: Nederland: Ineke van 't Velit 3, 1, 0, 1; Marjan van Ginihoven 0, 2, 1. 0; Mary Boekhout 1, 1, 2, 3. Italië: Milva Ceccarelii 0, 1,' 10, 8; Marina Vebtorato 3. 0, 2, 2. De beste slagprestaties kwamen op naam van: Nederland1: Ludiy van Mourik 2/4 (0.500); Betty Veenstra 2/4 (0.500); Hanneke van der Werf l'l (1.000). Italië: Rita Ramieri l/l (1.000); Madra- Leni Soldi 1/3 (0.333). ROTTERDAM Evenals zater dag leek de battingside van het Nederlands cricketelftal en giste ren tegen Hampstead weer flink tegen aan te gaan. Een enorme regenbui maakte spelen onmoge lijk, waardoor de strijd moest wor den onderbroken. Toen was de stand 100 voor 3. De onwelkome onderbreking heeft bet tempo van de Hollanders aangetast en ook de vervroegde thee deed hun geen goed, want de tweede Nederland se innings leverde ondanks de fel le start maar 173 voor 8 op. De Engelsen kregen daarna een uur en drie kwartier vod- hel scoren van 176 runs. Openingsbatsman Alwyn van de Engelsen, die zaterdag ai een voortreffe lijke 86 ujt zijn bat had geranseld ging door een geweldige ingooi van de HBS- speler Rob Berogee run-out. Deze onver- Het het NederU f Engelsen i erd aldui tegen de: en zeer verdienstelijke prestatie mag WDiden genoemd. De Engelse aanval had hel zaterdag op het VOC-lerrein beslist niet makkelijk- met het Hollandse slaggeweld dat door bijdrage van Rikse (86 n.o.). Bakker (57) en Schoonheim (33 n.o.l 221 voor 3 kon noteren. Hampstead kwam zelf niet ver der dan 219 voor 8. dank zij de Neder landse aanval met weer de eminent bow lende Cornells (4-59) en goed fieldende Schoonheim (in totaal vier vangen). Schoonheim 33 n.o Bowling Hampstead: Black 2/55. Hampstead 219 voor 3. Alwyn 86, Met calfe 26. Black 12 Beek 21, Morgan 22, Norrls 22 n.o. Bowling Nederland Corne lls 450, Burki 2—53, Vrlens 1—54, Kra mer 1—19. Tweede Innings: Nederland 173—8. Flo- hill 42, Zweert s 19. Bakker 35, Schoon heim 10. Kramer 25 n.o., Vriens 12, Burki 17. Bowling Hampstead Black 254, Bro- die 1—40, Henderson 4—58. Hampstead 144 voor Goodfellow 14. 14, Metcalfe 21. E 1—33, Rikse 2—42. Uitslagen et HCC* 172 all c Moi lingen kan Peter Post vanavond toch r de Zevende Internationale Wider - zal organisator Kees KouWcnhove ng slaken omdat hü het toch wee; heren. Dan moeten zij die maatstav ook eens toepassen bij de tennissers de hippische sport waar de eerste pi een auto, nota bene op een platloii,, staat, zodat iedereen hem ook nog kan zien". De organisatie wilde de prijs wel een bestemming geven. Men dacht een oplossing gevonden te hebben door hem door de winnende ploeg aan een in richting te laten schenken. „We zouden van tevoren met de ploegleiders hebben afgesproken voor welke inrichting prijs wilden bestemmen". Tegen deze geste kwam de KNWU in opstand en schreef op 23 juni: ,.Alho .wel de Sport commissie uw initiatief n tuurlyk toejuicht, is zij vttn oordeel dat een en ander in de praktijk moeilijk uit voerbaar zal zijn. daar de meningei van de winnende ploeg over dit pu/ii kunnen verschillen. Gaarne hopen wy dat u voor deze kwestie een andere op lossing zult kunnen vinden". Vooral die laatste zin vindt Kees Kouwenhoven erg mooi. „Een andere op lossing vinden", lacht hij. „ik zou nu niel Plannen Toch is Kees Kouwenhoven niet tè^wi- gesteld want hij heeft vertrouwen in de toekomst. „We groeien tegen de ver drukking in", vindt hij en reeds nu is hij bezig met plannen voor het volgend jaar. „Uitgezonderd amateurs, zou ik ooi zoiets voor professionals willen organi seren. In elk geval wil ik gaan variëren. We hebben er nu op de laatste dag 's morgens-een ploegentijdrit tussen ge daan. Maar eigenlijk zou ik er een etappewedstrijd bij willen doen. Wij mogen van Rijkswaterstaat na 1 april geen gebruik meer maken van de pro vinciale wegen. Daarom denk ik erover om volgend jaar in de Krimpener Waard en Hoeksche Waard een gedeelte van deze zesdaagse te laten verrijden, daar hebben we die problemen van provin ciale wegen niet". Een telefoontje onderbreekt zijn mono loog. Als hij de hoorn neerlegt, lijkt zijn enthousiasme verdwenen. „De Bel gen komen niet. Ze willen niet si mei het dóór de sportcommissie vast gestelde maximumverzet van 52/16. Bij zonder jammer, want er zaten een paai flinke knapen tussen zoals Cools er Goens, eens de tandemmaat van Var Lankex-". Dat „verzet" stuitte niet alleen op verzet van de Belgen. Al eerder w uit het buitenland bezwaren hiertegen gemaakt. In criteria mogen amal gebruik maken van derailleurs, deze zesdaagse heeft de sportcommissie op advies van Joop Middelink een zet van 52/16.voorgeschreven. „De KNWU denkt wel eens dat het een praatje i ons is, nu hoort u het zelf", aldus Kees Kouwenhoven, die graag had gezien dat er iets meer vrijheid in het kiezen een verzet zou zijn geweest. Want oersterke jongen, die het grote mes erop wil hebben, mag het niet en moet even snel „malen" als mindere goden. Wielerleed Van dergelijke dingen was nog geen sprake, toen Kees Kouwenhoven zijn entree in de wielersport maakte. Hij woonde in Zwolle, vlak bij een wiel baan. Samen met zijn grote vriend i toen en nu Jan Derksen draaide hij rondjes. Zes jaar later brak de oorlog uit en was het met de actieve wieier- loopbaan van Kees Kouwenhoven daan. Terwijl Jan Derksen na de oorlog wielerroem verzamelde, kon Kees Kou wenhoven zijn passie niet vergetei bleef als secretaris van Sparta ei Ronde van Zuid-Holland aclief, al heeft hij nu meer met wielerleed te maken. Zijn geesteskind „De Internationale Wieleravond Zesdaagse", wordt door de KNWU nog steeds niet voor vol aan gezien. Kees Kouwenhoven en zijn leger anonimi schuwen de uitdaging niet „Ze i het maken, maar kapot krijgen ze ons nooit" en denkbeeldig strijkt hij het jongetje van zeven over de haren. Hij weet zeker dat het tegen de verdrukking in zal Deelnemende ploegen aan de Avond- zesdaagse zijn: Essener Radsport - Essen; Hannover Radsport - Hannover; Binningen - Zwitserland; Batavus- destein; RRC Sparta - Den Haag; Kroon Levensmiddelen, Pedaalridders - Rotter dam; Lenco Hi-Fi stereo, Actie Kinder- munt, Leidschendams Schoonmaak bedrijf, Lucas Bols, Caraco. Swift-Com- binatie - Leiden, Sporthuis Van Deursen - Schevenlngen. Carlo Sport. Den Haag. Bollenstreek. Westland Wil Vooruit. Ketting - Didam, Peugeot. Een een ploeg uit Denemarken en Engeland. De Belg Cools zal ook starten. Bekende deel nemers: Bart Solaro, Harry van Leeu wen, Fred Koreman, Anton v. d. Spiegel, Piet ICettenis, Henk Nieuwkamp, Bert Romijn, Marcel Pennincks, Louis Wesl- rus, Siem Berkhout en Kees Maaskanl. Programma: 29 juni: Den Haag, Bette Wolfstraat; 30 juni: Rozenburg: 1 juli: Den Haag: Zuiderpark; 2 juli: Nootdorp: 3 juli: Zwanenburg; 4 juli: 's morgens ploegentijdrit in het Zuiderpark; 's mid dags slotwedstrijd in Leiden. LISSABON De Br: lalster Jairzinho lieeri z, ion de hoogste Portngi

Leidse Courant | 1970 | | pagina 14