WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Leids City Centrum bekritiseert het gemeentebestu ur Al wat leeft en groeit BIOSCOPEN I Drs. Vreeburg: Zieken- triduum mag nooit verdwijnen MARKTEN Ook PTT handelt op eigen houtje LEIDEN Het Leids City Centrum heeft een brief gezonden j aan het gemeentebestuur waarin geprotesteerd wordt tegen het ontbreken van overleg over het herbestraten van de marktenroute. wel overleg 1» gepleegd niet winkeliers van de Haarlemmerstraat. Zy z(jn thans eerder dan er in de kranten ge- publiceerd werd over de afsluiting, in gelicht. Dat dit niet met het Leids City Centrum is gebeurd, vond Voorlichting j een betreurenswaardige misser. Bij dit soort zaken behoort 't tot de standaard procedure, dal alle betrokkenen tjjdig j worden ingelicht. In dit geval had dit ook met het LCC moeten gebeuren, al- dus de voorlichtingsfunctionaris. By het afsluiten van de marktenroute, j waarvan het zakenleven zegt duidelyk j Invloed te hebben op de omzetten, Is er nog een nieuwe zaak bijgekomen. Maan- I dagmorgen zal een groot deel van de bin- nenstad verstoken zjjn van telefoonver- keer. In de Aalmarkt moet een kabel ernleuwd worden. Er kan niet getele- Geen enkel overleg geweest over herbestraten marktenroute Het City Centrum is op geen kele manier geraadpleegd over het i foneerd worden van 's morgens 6 tot tijdstip van het afsluiten van Boter- Men voert aan, dat de periode wel I van de PTT met organisaties van het Menvoert aan, dat de periode wel !*aken,even- bijzonder ongunstig gekozen is: bij de wisseling van de maand, wan neer veel mensen hun duurdere stukken plegen te kopen, in de va- kantietijd (vakantiegangers uit de badplaatsen komen veel kopen in Leiden) en in dezélfde tijd als waar in de lustrumactiviteiten van de Leidse Universiteit zich afspelen. Een groot deel van de binenstad is afgesloten ten behoeve van de fes tiviteiten en dat kost veel parkeer plaatsen. Dipli oma- zwemmen LZ PV de Zijl LEIDEN Deze week hebben de vol gende leden van de Zwem- en Polover eniging „De Zijl" een zwemdiploma be haald. Diploma A: Lucienne Det, Karin Werk man, Gert-Jan Kruit, Jeroen v. d. Meer. Wouter van Nierop. Alex Vendrig, Roel Kooreman. Yvonne de Vroede, Michel Floor, Erik van Tongeren, Wim Vink, Henny Komen, Emma v. d. Geer, Bai- dina Wortman, Erik Filippo, Roselien de Koning, Karin Kerkvliet, Greetje Smit. Michel van Wijk, Asti Oskam. Gemina van Beek. Tonny Huyg, Petra van Griensven, Wilma van Lunsen, Jo- landa van Beek, Ronald Kok. mevr. G. Verhoeff-van Egmond en de heer L. Kralt. Diploma B: Addy van Dyk, Jan v. d. Berg, Flip Wassenaar. Pedro Magielse, Tonny Magielse, Carolien v. d. Berg. Jeanette Kuperus, Jolanda v. d. Bosch. Martin Boer, Bennie dc Graaf, René Niemeijer, Milko van Duyl, Rinie de Ridder. Diploma C: Eric Witteinan. Marjan van Joolingen, Gonneke Corba, Sonja Kukler J&n Ent. Janneke Hoogstraten. Iris Schild, Sylvia Merbis. Hans Trap. Nieuw leden Zoeter- woudse parochieraad ZOETERWOUDE In het afgelopen weekend hadden in dé parochie van Sint Jans Onthoofding verkiezingen plaats voor de parochieraad, waarvan de helft van de leden na twee jaar aftrad. Vijf endertig procent van de uitgereikte stem biljetten werd ingevuld. Gekozen werden: J. W. Vink. mevr. M. v. d. Geest-van La tum, Jac. Schuur, mej. B. v. d. Salm, i P. Sieverding, mej. C. Schouten en A. Wildenberg. Brief aan college bad resultaat I.EIDEN' De verkeersveiligheid op de Willem de Zwijgerlaan Is verbeterd naar aanleiding van een brief die mej. j O. M. van Diest (Willem de Zwijger- j laan 197) enige tyd geleden aan b. en w. van Leiden heeft geschreven. Zij attendeerde hierin op het slechte uitzicht voor Invoegende en afstaande j weggebruikers bij de Marnixstraatkrui- sing ten gevolge van de welige berm- I beplanting. Ook over de afvoer van I regenwater nabij de Marnixstraat had zij klachten. De dienst van gemeente werken heeft naar aanleiding van deze brief zowel de waterafvoer verbeterd als tin het voorjaar) de heesterbeplanting teruggesnoeid, tot volle tevredenheid van de briefschrijfster. Lijm van goede kwaliteit LEIDEN Het plakmiddel, waarmee onlangs verkeersborden, standbeelden c.d. zijn voorzien van pamfletten met de afbeelding van een doodskop, is van zodanig goede kwaliteit dat verwijde ling van deze voorwerpen onvermijde lijke beschadiging aan verkeersborden tot gevolg heeft. Het herstel van deze schade, opgedragen aan Gemeentewer ken, Is geraamd op 2.000.-. Deze kos ten moeten de gemeente voor haar rekening nemen wegens anonimiteit van de illegale plakkers. 3 Eerste huis voor werkende jongeren LEIDEN Drie werkende meis jes zullen de eerste bewoners zjjn van een pand dal de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren heeft gehuurd. Het is het pand Hooigracht 105a, dat volgend jaar zal worden afgebroken. De stich ting heeft zich drie taken gesteld. Ten eerste het aankopen van oude huizen en daarin éénmansappar- tementen bouwen. Ten tweede t bouwen van nieuwe gebouwen en ten derde ervoor zorgen dat leeg staande huizen niet leegbiy'ven. Het huis aan de Hooigracht, dat uit drie grote kamers, twee kleine kamers en een keuken bestaat, zal worden opgeknapt door de stichting. Als het volgend jaar juni wordt afgebroken komen de drie meisjes in één van de andere projekten van de stichting te Stuif er 's in de Groene Kikker VOORSCHOTEN Het bestuur van het nieuwe klubhuis „De Groene Kik ker," gelegen aan het Frans Halsplant soen te Voorschoten heeft het plan op gevat deze zomer 'n aantal zaterdagse aktiviteiten et organiseren waarhij de jongelui zich kunnen vermaken met allerlei vormen van handenarbeid en buitenspelen. Op de zaterdagen 4 en 25 juli en 1, 8 en 15 augustus zal in het klubhuis deze „Stuif er 's in" gehouden worden. Alle aktiviteiten staan onder goede leiding. Van 2 tot 5 uur zal men de jongelui bezighouden. De bijdrage is 50 cent per kind per keer. VOORSCHOTEN Geboren: Johan nes J., z.v. J. J. Does en M. A. Steen bergen: Peter A., z.v. A. J. Kooij en E. de Zeeuw; Jeroen, z.v. J P. Smits en N. Waasdorp: Samuel D., z.v. A. G. J. Teeuwisse en J. C. M. Löhe; Dirk. z.v. N. Veen en E. Turenhout. Ondertrouwd: F. Breetveld te Leidschen- dam en E. P. M. Trel; J. Barnhoom te Katwijk en R. Goedman: E. Hoogenes te Delft en A. Wildschut. Gehuwd: W. G. M. van Diemen te Ha- zerswoude en A. M. Stauthamer; G. J. Friedhoff en A. L. Weijenberg; A. J. M. van der Fluit te 's-Hertogenbosch en A. M. M. Schrama. wed. LEIDEN Voor de komende week verdienen een aantal natuur lijke zaken in het Leidse Heem park aan de Oegstgeesterweg spe ciale aandacht, meent de heer J. Vermande, plaatsvervangend chef van de gemeentelijke plantsoenen dienst. Let eens op de vogels, schrijft hij ons. Er zijn veel jonge vogels in het bos. Natuurlijk aller eerst de merel en de lijsters, zij hippen overal rond. De tuinfluiter ltunt u bijna altyd horen zingen. De karekiet moet u meer bij het riet zoeken. De meerkoet zwemt In de veenplas met enige jongen achter zich aan. Zijn tenen zjjn voorzien van lobben, waardoor hij zich behalve zwemmend ook ver bluffend snel en gemakkelijk lo pend over de waterplanten kan voortbewegen. In het bos bloeit de kamperfoelie nu prachtig. Dit is een van onze mooiste klimplanten. Zij singert zich tegen de bomen omhoog en vormt er bijna ondoor dringbare pruiken. Langs de bos rand bloeien de wilgenroosjes met prachtige paars-llla pluimen. Ook de toortsen beginnen te bloeien en hiervan verdient speciale aandacht de prachtige paarse meeldraden van sommige soorten. De kleinste soort, het mottenkruid, staat al in volle bloei en krijgt doorlopend be zoek van talloze insekten. Langs de moeraskanten groeit de vale riaan. nog steeds grondstof voor rustgevende middelen (valeriaan druppels. Hier treft men ook de kale jonker, een hoge weidedistel van de slechte weidegronden. De Friese Landjonkers, die vaak veel van deze distels op hun ianderijen hadden, waren ook vaak „kale jon- kers"; waar een plantennaam al niet vandaan kan komen. Wij den ken dan ook aan de „brave Hen drik" maar dat is iets voor 'n vol gende keer. In de bijenstal zijn de volken van nieuwe koninginnen voorzien. Voor deze eieren gaan leggen, gaan ze op bruidsvlucht om te paren met de bij warm weer overal rondvliegende darren (u weet wel, zonder angels). Vraag de imker er maar eens naar. Hij kan u veel interessante dingen over de jonge koninginnen vertel len. En vraag hem dan ook het babyvolk In het kleine koffertje te laten zien. Maar opgepast, de baby kan lastig zijn en steken. 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS tijdelijk weer open LEIDEN De speeltuin Rondom de Watertoren is vanaf maandag weer open. Het waarnemend bestuur Is er in I LEIDEN De Leidse bioscopen bieden *e j in de week van donderdag 25 juni t/m j vinden. Tot zaterdag 29 augustus is >le tuin geopend van 10 tot 12 uur en van I 2 tot 6 uur. Het bestuur hoopt dat ouders zullen meewerken om de kinderen buiten deze uren van de tuin verwijderd te houden. Dit om ongevallen te voorkomen. Er zal getracht worden de gaten in de om heining te repareren. De vernielingen van de laatste tijd hebben al een bedrag van bijna 1000 gulden gekost. „Om nog maar niet te spreken van de bescha digde speelwerktuigen," aldus waarne mend bestuurslid de heer H. W. de j woensdag 1 juli het volgende program- Studio ,.De Hartstochten van Hiero- nymus", 18 jaar. Lido „De 7 Krakers", a.l. Camera. „Kat op een heet dak", 18 jaar. 's Middags: „Schurkenstreken van Bullwip, de Geweldenaar", a.l. Nacht voorstellingen: „In koelen bloede", 18 Rex „Charro!", 18 jaar. Nachtvoor stellingen: „Oh! Guevara", 18 jaar. Trianon „Onkruidzaaiers in Fabeltjes- land". a.l. Luxor „Tarzan contra de Barcuna- krijgers", 14 jaar. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 26 JUNI Pieterskerkplein Feestcentrum lus trum rijksuniversiteit; geopend (ook voor burgers) vanaf 17.30 uur. LTS Haagweg 4 - - Diploma-uitreiking 15.30 uur. Stadsgehoorzaal Erepromoties rijks universiteit; aanvang 14.00 uur. Stadhuis Fractie-overleg; aanvang 20.00 uur. Raadhuis Voorschoten Gemeenteraad, aanvang 20.00 uur. Rijnlands Lyceum Opvoering lustrum stuk rijksuniversiteitaanvang 20.00 uur. ZATERDAG 27 JUNI Kantine Roodenburg Receptie De Zijl tgv behalen kampioenschap en promotie naar 1ste klasse KNZB; aanvang 15.00 Pieterkerkplein Feestcentrum lustrum rijksuniversiteit; geopend (ook voor bur gers) vanaf 17.30 uur. ZONDAG 28 JUNI Groenoordhalterrein Stockcarraces, aanvang 14.00 uur. Pieterkerkplein Feestcentrum lustrum rijksuniversiteit; geopend (ook voor bur gers) vanaf 17.30 uur. Rijnlands Lyceum Opvoering lustrum- stuk rijksuniversiteit; aanvang 20..00 LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is j de heer N. A. van Arkel, assistent aan j liet Mathematisch Instituut van de Frie- drlch-Alexander Universitat te Erlangen, tot doctor in de wiskunde en natuurwe- I tenschappen 'gepromoveerd op een proef - j schrift, getiteld „Algebras of holomor- j phic functions of n complex variables". Promotor was prof. dr. A. C. Zaanen en I co-promotor prof. dr. H. Bauer (Erlan-' gen). LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is dc heer H. M. J. van Galen, rector van het Eindhovens Avondcollege en leraar Nederlands aan het Van Maerlantlyceum I I te Eindhoven, tot doctor in de letteren gepromoveerd op een proefschrift, geti teld „De grote bijbelse gedichten van Joan de Haes (1685-1723)." Promotor! was prof. dr. C. A. Zaalberg. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit I is de heer G. G. D. Blokhuis, wetenschap- j Pel ijk medewerker op het Biocchemisch I Laboratorium, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Heteroge niteit van mitochondrion in hersenweef sel in verband met compartimentalisatle van glutaminezuur en glutamine" Pro motor was prof. dr. H. Veldstra. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Stephan z.v. E Sinteur en A. P. de Vrind; Angélique Fran^oise d.v. J. J, Kleijn en C. H. v. Aalst: Albertus Hendrikus Quirinus z.v. W. A. M. v. d. Slot en R. H. J. M. Bosgraaf; Natascha d.v. R. Baretta A. E. T. M. Schouten; Richard z.v. Jansen en J. C. Habraken; Cornelia Wil- helmina Catharina d.v. J. H. P. v. Den zen en T. Middelkoop; Marcel z.v. W. J. Oostrom en A. v. d. Weijden; Eduard Rudolf z.v. A. v. d. Werken en v. d. Bosch. Ondertrouwd: T. O. Klaassen en G. H. Boelen; C. P. Caspers en R. Kuiters P. Bonsema en M. K. Elderhorst; J. A. de Croon en H. v, Driel; W. H. M. God- dljn en C. A. M. F. v. d. Pole; J. T. M. Rozier en E. v. d. Leek; A. C. Augusti- nus en P. E. J. M. Driessen; J. D. M v- d. Voort en A. M. Duindam; H. v. d. Berkmortel en M. T. B. A. Diep straten; G. P. v. d. Vaart en J. M. Bree- develd: M. M. Janssen en M. W. Veer; G. J. Philipsen en J. E. Lunen burg; R. Geesink en D. C. J. vai Vliet; B. K. Jonkers en C. A. M. de Winter; J. Naber en G. Tjebbes; P. Putter en M. A. Ketting; H. G. H. E. F. Welscher en A. F. Drent. Gehuwd: B. A. M. v. Leeuwen en M. A. A. Opdam; H. L. Wernars en T. de Wit; A. Betgen en L. C J. Schalk; D. de Nobel en A. de Zwijger; L. Jansen en M. A. v. Klaveren: H. J. Jansen en M. Moenen; B. Boon en M. Kop; E. v. d. Schaft en J. M. de Groot: J. P. Secreve en A. M. Boeff; L. v. d. Reijden en C. H. Beij: .T. J. P. v. d. Kamp en L. M. M. Out; H. Berndsen en M.-A. Jansen; I J. Neuteboom en R. I. Kölm. Overleden; G. de Knikker (27), M. v. Ze ijl (80), A. M. v. d. Oever (73). W. Barreveld (39i. C. Verhoeven (80), G. Lecluse (81). K. Schaap (90). J. Berk- hey (79). P. Hus (77), C. A. H. v? Leeuwen (59). J. J. de Vries 10 mnd. P. de Vries (88). J. Nievaart (70i. WASSENAAR Zondag £8 juni orga niseert Blauw Zwart de traditionele ou dejaarsavond in het clubgebouw. Voor- dot de avond begint spelen om 7 uur twee elftallen tegen elkaar, bestaande uit spelers boven 35 jaar. Geslaagd aan het Christ. Lyceum LEIDEN Aan het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft te Leiden slaagden voor het eindexamen M.S.v.M. de volgende candidaten: Wertdy Admi raal, Noordwijk; Janneke de Bes, Noord- w(jk; Evenlien Bosch, Oegstgeeat; Joke Colyn. Sassenheim; Margot Foudraine, Oegstgeest; Gerda Harmsen, Leiden; Mikkie den Hartoog, Lisse; Corrie Heemskerk, Rijnsburg: Angeline de j Leeuw. Rijnsburg; Marion Otte, Leiden; 1 Dineke Palm, Wassenaar; Janet Parle- vliet, Katwijk aan Zee; Dineke Peet, Leiden; Eveline Penning, Oegstgeest; Fo- ka Post. Sassenheim: Marian Snoek. Oegstgeest; Ria Swager. Leiden; Ike Teeekens. Leiden; Rineke van de Toorn, Leidschenda m. Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Paier J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelyks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden eeD maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zlcb vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstijaat 1 te Lei den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden ccd maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau Is gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur; iedere morgeD van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20 00 uur eD vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: U weet toch dat ook in Leiden eeD bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardi Beclcmanstraat 29, Lelden, tel. 22917. zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelik haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 248U0. Spreekuur maatschappelijk werkster: Iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M, L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz. Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei". Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, aid Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen. een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere In lichtingen bij het secretariaat: Zaan straat 151, kamer 501, tel. 31079. zaterdag- en zondagavonden Haagse Schouw Hai tebrug: Herensingel: H. Leonardus: H. Lodewyk H. Petrus: Studentenparochie Lodewijkskerk i Huize „Roomburg": Leiderdorp Meerburg: Menswording: Voorschoten H. Laurentius: Moeder Gods Oegstgeest H. Willibrordus: Bonaventura: Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 18.30 19.00 18.30 19.00 18.00 Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; hofland (aula): zondag 8.30 uur. zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 zondag: g.oo, io.OO (met zang), 11.30 uur- (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. Herensingel: zat.av.: 19.00: zondag: 8.30. In de week: 7 30 en 815 uur s woens- 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; inde dao-s 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30. 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 eD 19.30 H. Leonardus: zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u„ 9 u. Hoogmis. 10.45 (mis met samen zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij- Bonaventura: ^zaterdagavond:^ 18.30^ u.; dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuls), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Ryusburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00. 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparochïe: zaterdagavond 19.00 lof. uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 Parochie Antonius: Pater van Eeuw(jk is vanaf 28 juni voor drie weken met vakantie .Vanwege de Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met zang. Zondag; 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 ir, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Kerkdiensten op zondag H. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 930 11.00. 12.15 uur; In de week: maandag, dinsdag, woensdag des morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. vakantie, is er deze maand en in de maanden juli en augustus geen gezins mis. De eerste zogenaamde gezinsmis zal weer plaats hebben op de laatste zon dag van september. Parochie Meerburg: Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; Donderdag 2 juli viert zondag: 9.00, 10.30 eD 12.00 uur; in de J week: dinsdagmorgen 7.30 uur derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30. 11.30 eD 18.30 uur; zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Geen in de week; 7.10; zaterdag 9.00 uur; mis meer. woeusdag- en vrijdagavond om J9.30 u. In de week; 9.00 pastoor zijn ■erjaardag. En jarig zijn is een moment om minstens een dag bij stil te staan Dat zal h(j dan ook doen. Het afgelopen jaar heeft hij veel zorg besteed aan de liturgische verzorging van onze kerke- H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; lijke vieringen. Met een variant op het ond- Schrifwoord, zou Ik willen zeggen. „En gij Meerburg zjjt geenszins de geringste 19.30 uur; Noord- onder de parochies. „En als je ergens de leiding moet geven is dat niet gemak kelijk tegenwoordig. Maar hij doet dit al tijd met blijmoedigheid en grote gast vrijheid. Want een parochie is een heel groot gezin en we zijn nuchter genoeg we de eucharistie en verwachten veel kinderen allemaal hun eigen zin en me ning hebben. Laat het voor hem van daag een vaderdag zijn. Er is gelegen heid om hem geluk te wensen en dank baar te zijn om zijn trouwe dienst aan dit parochiegezin.' Om half negen vieren we Eucharistie en verwachten ook veel j kinderen. De eerste communie was wel een heerlijke gebeurtenis voor de jong- sten dank zij de intieme leiding door de pastoor. Overigens kan iedereen hem komen felici- teren tussen 11 en 12 uur en "s avonds tussen 19 en 20 uur. Wij wensen hem veel zegen toe over zijn priesterlijk werk. Voor u is hy priester geworden en daarvoor danken wij God op deze dag. Kapelaan. Dinsdag 30 juni: gezongen huwelijksmis' voor het bruidspaar Wil Booms en Ton van Bergen Henegouwen om half drie u. Bijkerk Timorstraat tot eind augustus Eucharistieviering op zondag uitsluitend i om 10 uur. Parocliie Oegstgeesl Zondag 28 juni zingt het meisjeskoor om 10.30 uur. Dinsdag 30 juni om 11.00 uur gezongen dienst bij gelegenheid van een 45-jarig j huwelijk. Het dameskoor zingt. Zaterdag 4 juli om 11.30 gezongen dienst bij gelegenheid van een 25-jarig huwelijk. het jongenskoor zingt. Om 19.30 gezon gen dienst bij gelegenheid van een 25- jarig huwelijk met volkszang. De kollekte van 14 juni heeft opgebracht 682.94 hartelijk'dank. De nagekomen gif- i ten voor de slachtoffers van Peru, die I gedeponeerd zijn in de bus achter in de kerk bedragen 5S7.- gulden heel harte lijk dank. De parochiepriesters bedanken iedereen die heeft bijgedragen voor het slagen van Doop! LEIDEN Het zickentriduum is langzamerhand een begrip gewor den In Leiden en verre omstre ken. Al 48 jaar, jaar In, jaar uil. komen zieke mensen naar de He- renslngelkerk om daar drie dagen lang geestelijk, maar ook lichame lijk verwend te worden. Toch waar de er dit jaar, ondanks de rijke traditie van hel triduum, een hard nekkig gerucht door Leiden. Vol gens dat gerucht zou de orgauisa- tie erg moeizaam verlopen i boze tongen wijtten dit aan de houding van het priesterteam, dal de verantwoording voor de Heren - singelkerk draagt. Deze drie pries ters wilden, zo zei men, zelfs de kerk niet meer voor dit doe! af staan. Wat, is er waar van dit ge rucht We vroegen het aan kapelaan Ver laan. een van de drie betrokken priesters. „Niets, absoluut niets van waar. Denkt men nu werke- j lijk dat wij dit brok levensvreug de aan deze mensen, die het toch al moeilijk genoeg hebben, willen ontnemeD? Er is nooit, maar dan ook nooit, sprake van geweest dat het triduum niet in deze kerk zou worden gehouden. Wij staan all' drie volledig achter de bedoeling i van deze bijeenkomst. Alleen over de manier waarop het geheel wordt gehouden verschillen we misschien een beetje van mening met de organisatoren." De wijze waarop het de afgelo- j pen drie dagen in de Herensingel- kerk toeging was er inderdaad een. die de laatste jaren, in de van vernieuwingsdrang overlopende j Kerk van Nederland, zeldzaam is geworden. Men proeft hier weer iets van het Rijke Roomse Leven, de sfeer van de pontificale hoog missen en de gloedvolle predika ties. Kapelaan Verlaan: „Een paar jaar geleden, toen wij wel by de or ganisatie betrokken waren, heb ben we het eens geprobeerd op een wat meer modernere manier. Dat is toen om de een of andere reden niet zo aangeslagen, ver volgens heeft men de lijn weer omgebogen in de oude, vertrouw- j de richting. Maar als de mensen I dit liever willen, dan hebben we daar geen bezwaar tegen natuur- j lijk. Dan vinden we het alleen maar fijn dat we, door dit in onze j kerk te laten plaatshebben, een j steentje bij kunnen dragen aan de vreugde die de zieken hier vin den." En dat men het tijdens deze drie dagen geweldig naar de zin had, I wordt snel duidelyk als je met (F I bezoekers van de Herensingelkerk praat. „Ja. meneer, ik vind dit echt erg fijn." Dit zegt de heer A. Hesse- ling uit Lisse, wiens vrouw ook onder de zieken is. „Het doet je goed om weer eens andere men sen te spreken, als je het hele jaar in huis zit. Weet u. ik ben m'n hele leven bakker geweest, altyd langs de weg en dan valt het niet mee als het nieens zo stil om je heen wordt." We vroegen ook mej. N. van 't Hooft uit Sassenheim hoe ze het vond. „Geweldig, echt waar. Ik kom hier nu al vijf jaar. en ik zou liet voor geen goud willen missen. Zo'n sfeer als hier heerst, vindt men nergens. Die ouderwetse mis sen. het contact met de anderen, het is allemaal erg fijn." De laatste die we naar z'n mening vroegen was de here A. J. Lager- berg uit Leiden. Ook hij was erg enthousiast. „Ik heb genoten, dit doet een mens weer eens goed. Een prima ver zorging en predikaties, meneer, schitterend. Zo hoor je ze nog maar Verantwoordelijk voor deze rede voeringen was drs. A. J. Vreeburg. „Ik doe het dit jaar voor 't eerst en ik moet zeggen dat het me uit stekend bevallen is. Dit is het meest priesterlijke werk wat je je kunt denken. Hier ligt voor de priester zijn belangrijkste taak, deze mensen hebben behoefte aan een opwekkend woord. Je moet ze hun levensmoed laten behouden, hun fundament teruggeven. Ik hoop dat men dit triduum nooit zal afschaffen, want dan heeft men de werkelijke vernieuwing van Paus Joannes niet begrepen. Hij bezocht de zieken, de dwn- lenden, de gevangenen. Hy gaf juist die mensen steun, die het 't meest van allen nodig hebben. Dal. gebeurt hier ook en daarom is dit triduum zo belangrijk", aldus drs. Vreeburg. LEIDEN, 26 juni, Vee Totale aan voer 2224. 15 stieren, 65 melkkoeien, 256 vette koeien, 25 vare koeien. 5 pin ken, 40 vette kalveren, 3 nuchtere kal veren, 150 vette schapen, 255 zuiglam- meren, 773 zuiglammeren, 600 Texelse lammeren, 1 ponny, 36 geiten. Over zicht handel; stieren: 4.50-4.70, melk koeien 1000-1325-1675. vette koeien 4.00- 4.20-4.70-5.00-5.40. vare koeien 650-1000- 1300, pinken: geen notering, vette kal veren 3.50-3.65-3.80. vette schapen 85- 105-130, fokschapen: geen notering, vet te lammeren 120-140-155, zuiglamme ren 90-105-110, weidelammeren 80-90- 110, Texelse lammeren 80-90-105. gei ten 30-70-105. Overzicht handel: slacht- stieren: rustig; melk- en vare koeien: rustig; vette koeien: lui; vete kalveren: goed; weide lammeren: stug; zuiglam- meren: goed; Texelse lammeren: rustig; geiten: redelijk. LEIDEN', 26 juni. Kaas Goudse extra kwal. Aanvoer 1 partij, prijs tot 4.42. Handel kalm. Aanvoer Leidse 2 partijen. Geen notering.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4