LEIDEN GAAT „FEESTWEEK" TEGEMOET Hazerwoudenaars gaan UN,ra;fT[ kruispunt „kraken" YANAF MORGEN KERMIS OP DE LAMMERENMARKT Geslaagden Bedrijfs- technische School Herhaaldelijk worden honden aan lot over gelaten op rijksweg Vissen in lustrum- verband MARKTEN B. van Rooy zit 50 jaar tussen de boeken DONDERDAG 25 JUNI 1970 uoE COURANT LEIDEN Het universitaire lustrumfeest (kosten ruwweg een kwart miljoen gulden) is begonnen. Gistermiddag om streeks vijf uur nam burgemeester Van der Willigen in Auberge Frangaise een flinke teug uit een pint bier en daarmee was het feestterrein op het Pieterskerkplein offi cieel geopend. De feesten rondom het 79ste lustrum van de universiteit zijn openbaar, d.w.z. ze staan ook open voor de burgerij, maar het valt te betwijfelen of de Leidenaar die niet met een universitair etiketje oploopt zich met volle overgave in het nogal geforceerd aandoend feesttoestanden op het Pieters kerkplein zal storten. Alleen de Leidse jeugd zal misschien bereid zijn de bepaald niet goedkope toegangs- en consumptie prijzen te accepteren. Gisteravond hielden betrekkelijk weinigen zich verveeld op bij popband Brainbox, terwijl een Zuidamerikaanse band en een jazzband vrijwel helemaal geen belangstelling trokken. Aan de barbecue hadden de gelegenheidskoks het erg stil. De vrij pittige prijzen en de slechte kwaliteit van dp saté en schlashlick waren daar waarschijnlijk debet aan. Met ingang van morgen draait er ook een kleine kermis op de Lammerenmarkt. Tot volgende week woensdag kan men er terecht. Gisteravond ging in het Kreatlef Centrum aan de Breestraat voor slechts enkele tientallen onder wie Lluco- voorzitter prof. G. Posthumus Meyes, de eenakter ,,De om- strekkende beweging" in wereldpremière. Het is een geestes produkt van Joyce Hes en wordt door N V. Drama ondei regie van Peter van Vliet gebracht. Het geheel doet erf dilitantisch aan. De spelers en speelsters zijn gespeend var, elke artisticiteit en hebben bij ons niet de indruk weg kunnen nemen, dat men alleen per se iets nieuws wilde brengen. En ook daarin is men niet geslaagd. Een lichte glimlach is hoogstens de laatste scène van het stuk waard, waarin het produktie-proces wordt verbeeld. Later op de avond werd een voorstelling gegeven van het „total los theater", waar voor ook de belangstelling minimaal was. Burgemeester A an der Willigen één teug uit een pint met bier en het lustrumfeestterrein op het Pieterskerkplein is geopend N.V. Drama voerde gisteravond een éénakter op in het Rreatief Sentrum. Het werd een drama NIEUWS HAZERSWOUDE Onder leiding van het actiecomité „Verkeerslich ten kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg" zal de Hazerswoudse school jeugd maandagmiddag om 15.30 uur genoemd kruispunt bezetten ter ondersteuning van de actie die beoogt hier een beveiliging met ver keerslichten te krijgen. De initiatiefnemers van de actie, de heren M. van Dongen, W. Simonis en Ph. de Gelder, zijn zich ervan bewust hiermede een strafbaar feit te plegen, maar zoals zij ons vertelden: „we moeten het gewoon doen. Er moet iets gebeuren, anders is het te laat. We hebben de zaak bovendien al besproken met de heer Broekhuizen van de rijkspolitie". stuur zegt met kracht voor beveiliging gepleit te hebben en provinciale staten de uoodzaak van beveiliging heeft er kend, is er tot nu toe nog niets gebeurd. De initiatiefnemers: ,,De inwoners van Hazerswoude-dorp zijn het nu beu, te meer daar door terzakekundige personen weliswaar achter de hand als motief voor het uitblijven van de be veiliging wordt gegeven dat er te wei nig doden op dit kruispunt vallen. De inwoners wensen echter niet te wachten op het fatale moment, dat er van veel dodelijke ongelukken sprake zal zijn. Vandaar dat het actiecomité namens alle ouders tot een demonstratie over gaat." De kinderen zullen tussen 15.30 en 16.00 uur het kruispunt in gesloten formatie blijven oversteken daardoor een enorme verkeersopstopping zal ontstaan omdat honderden auto's per uur het kruispunt passeren. Tegelijkertijd zullen ouderen met auto's de doorgang blokkeren, zodat de over stekende kinderen geen gevaar kunnen oplopen. Midden op het kruispunt zal tijdens de actie, die van 15.30 tot 16.00 uur zal duren, de heer De Gelder aan wezig zijn. Hij fungeert dan als de centrale figuur, een soort regisseur van het gehele gebeuren. Onderwijl zullen door het actiecomité de handtekenin gen, die in de afgelopen weken verza meld zijn, aan de gemeentelijke autori teiten worden aangeboden met het ver- i zoek deze te overhandigen aan de Com missaris van de Koningin van de pro- j „Ze zeggen dat er te weinig doden vallen op dit kruispunt De provlncialeweg Rotterdam-Bleiswijk- dam snijdt Hazerswoude in twee gelijke delen. In ieder deel zijn scholen en winkels gelegen zodat dit kruispunt da gelijks door een groot aantal kinderen en volwassenen moet worden overge stoken. Weliswaar geldt op dit gedeelte van de provincialeweg een maximum snelheid van 50 km, maar door de ver rassende ligging van het kruispunt hou den weinig automobilisten zich daar aan. Volgens opgave van de rijkspolitie wordt bij snelheidscontrole 60 pet. van de pas serende automobilisten geverbaliseerd. Bovendien is het uitzicht op 't kruispunt naar beide zijden beperkt. Al vele jaren wordt er gesproken over beveiliging van dit gevaarlijke kruis punt: er zu'n hearings gehouden; er z|jn voorstellen gelanceerd voor een onderdoorgang via een bestaande ruimte onder de brug-oprit of een houten over gang onder de bestaande brug door. Ondanks het feit dat het gemeentebe- Dierenbescherming waarschuwt OEGSTGEEST LEIDEN Het büjkt dat de laatste tijd herhaaldelijk honden aan hun lot overgelaten worden op de snel verkeersweg in de omgeving van Oegstgeest. Het bestuur van de Ned. Ver tot. bescherming van Dieren roept de me dewerking in van degene die een derge lijk feit constateert. Niet het merk van auto maar speciaal het autonummer is belangrijk voor de opsporing van de da ders, zo kon men gisteravond tijdens de gehouden jaarvergadering in Café De Roode Leeuw- De voorzitter was verheugd over de goede opkomst van de leden en bedankte de heer Burgerjon in het bijzonder voor het werven van maar liefst honderd nieuwe leden waardoor het ledental thans gestegen is tot 642 en 32 donateurs. Fi nancieel gezien heeft de vereniging een redelijk jaar achter de rug, alhoewel het asiel een nadelig saldo opleverde. Dit laatste wordt echter door de vereniging gedekt. Het echtpaar Van de Pas mocht van het bestuur een woord van hulde ontvangen voor de uitstekende wijze waarop het het asiel aan de Postbrug jeiat. In 1969'waren er 353 honden en 149 katten in pensioen terwijl er 69 zwerf honden en 42 zwerfkatten werden onder gebracht. Voor een aantal van deze die ren zoekt men een eigenaar. Er wordt controle op uitgeoefend dat deze dieren op de juiste plaats belanden aangezien niet kan worden toegestaan dat ze in haiulen vallen van de vivisectie. De heer A. Koerten trad af als bestuurs lid vanwege drukke werkzaamheden el ders. Ook mevr. K. Gaykema keert niet terug in het bestuur. Vanuit het bestuur werd het voorstel gedaan mevr. Gayke ma bij het hoofdbestuur voor te dragen voor een onderscheiding. Haar zal tevens een waardig afscheidsgeschenk worden aangeboden. Nieuwe bestuursleden wor den de heer H. D. van Weizen en de heer J. v. d. Maat als 2e pennigmeester. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer R. H. C. Janssen, wetenschap pelijk medewerker bij de afdeling expe- rimentel eklnische psychologis van de Leidse Universiteit, tot doctor in le so- j ciale wetenschappen gepromoveerd op j een proefschrift, getiteld „Expressie in tekeningen en abnormaal gedrag". Pro- I motor was prof. dr. A. M. J. Chorus. LEIDEN Geslaagd aan de rijks universiteit: Kand.e.x. NW Soeialogie: T. C. Canter Visscher, Voorburg: Doet. ex. kunstgeschiedenis: H. C. Haarman- Engelberts. Geldrop: Doet.ex. Engelse taal- en letterkunde: M. C. F. B. Mor- sink, Roermond: F. H. A. Koppehol c.l., i Utrect; M. J. Leach-Reitsma, Scheve- ningen; Kand.ex. S1W en N: R. M. de Jonge, Leiden; A. J. C. M. v. d. Werf, Leiden: Kand.ex. S2W en N: E. J. M. Penmngs. Zoeterwoude; A. v. Meeteren. Kosmopoliriek dieet op Augustinus LEIDEN Op de laatste algemene j ledenvergadering van de RKSV „Sanc- tus Augustinus" voor de zomer is met grote meerderheid van stemmen een voorstel aangenomen om voortaan in de mensa van de vereniging zich zoveel mogelijk te gaan richten op het kosmo- politiek diëet zoals Piet Reckman van „Sjaloom" dat heeft samengesteld. Door het consumeren van rietsuker, taptemelk, magere yochurt etc. hoopt de vereniging als consument stelling te nemen tegen de hoge tarief muren, die de wereldhandel voortdurend in hel nadeel van de derde-wereld laten doeo uitvallen. De indieners van het voorstel wilden wel dat tegenstanders het alter natief om bietsuiker te gebruiken be houden en zagen hun aktie voorts pri mair als „demonstratie" en niet zozeer als economsich-effectief. LEIDEN Aan de Bcdrijfstechnische School aan de Medusastraat zijn de vol gende leerlingen gediplomeerd: .Afdeling nietaalbewerken: F. H A. Al- bers, Katwijk, A. - Blokhuizen, C. Boot, A. Corba, E. Cuperus' Leidschendam, A. van Egmond, Voorschoten, J. Eike lenboom, Sassenheim, W. v. d. Geest, Voorschoten, W. S. de Graaf, Oegst geest, J. B. Hamerik, J. A. Jonker. Voorhout. H. Kranenburg, Oegstgeest. A. van Kuyk, Voorschoten. J. A. La- bordus, R. Louwreir, H. v. d. Maat, Zoe terwoude, Jé M. Mbilwijk, Noordwijk, J. Nievaart, P. G. van Nood. A. J. van Noort. P. L. van Nooit. Rijnsburg. J. P. de Ruiter, Katwijk, C. Rijsbergen, P. v. d. Salm .Stompwijk, E. Schultz, Lei derdrop, L. Steenbergen, J. J. Zwaan. Afgewezen: 2. Afd. houtbewerken: B. J. Battels. Rijn- saterwoude, J. v. d. Bos. Voorschoten. J. Brandt, C. Cornet, W. Dool. Leider dorp, N. van Dijk, Nieuwe Wetering, C. van Egmond, Valkenburg, A. Elder- horstt Zoeter&oude. m.-van Ös, K. van Eygen, J. W. A. Hogénelst, Noordwijk, J. A. Holt, Voorschoten' H. A. van Hulst, Warmond, C. Idsardi, Voorscho ten, M. Kijzerwaard, Leidschendam, J. P. v. d. Laan, Ter Aar. S. Moerkamp, Wassenaar. R. J. van Oosten, P. Ouwer- kerk. W. Pierlot, R. P. M Wolters, P. M. J. v. d. Zalm, Noordwijk. Afgewezen: 1 .Afd. metselen: J. M. l'Amie. P. G. Blok, J. Jongbloed, Sassenheim, K. M. van Klaveren, J. v. d. Niet, Noordwijk. W. J. Smits, H. Wagenaar,-J. P. de Wek- Afd. straatmaken: E. A. Duyndam, Kat wijk, M. Geerlïngs, Sassenheim, G. C. Lantrok, J. de Mey, J. H. M. v. d. Nouwland, Uitgeest, Th. A. M. Ouds hoorn, Leidschendam. J. Prins, Katwijk, W. v. d. Zwan, Leiderdorp. .Afd. schilderen: R. N. Bakker, P. J. van Blijdenstein, R. A. M. Hakstege, War mond, H. Hartevelt, W. H. A, Hartman, R. van Ispelen. J. C. M. Jansen. Rijp- wetering, W. Ligtvoet, A P. J. Reniers Leidschendam, H. Verhoeven, G. Vink, H. Klugt, Warmond. Afd. metaalbewerken: N. Donker, AJphen a. d. Rijn: L. Dumas; J. Keyzer; A. la 1 Lau; G. P. Leendertse, Leidschendam; H. C. v. Mulligen, Voorschoten: R. V. Pas- j schier, Noordwijk; C. v. d. Reyden; J. Pvietdijk. Woubrugge: F. R. R. Turk. Voorhout: J. D. Voets, Hazerswoude; E. v d. Wees. Leidschendam; P. v. Wie- ringen, Alphen a. d. Rijn; M. J. Zwanen burg. Bodegraven. Afgewezen 2. Afd. houtbewerken: W. Aalbersberg: A. Barends; P. Filemon; P. W. J. Halve- maan; R. Hansen, Wassenaar; K. Hoo- I gendorp, Sassenheim; A. M. Hooger- vorst, Nieuwveen; W. C. Kortekaas, Voorhout; J. A. v. d. Kroft, Leiderdorp; C. J. v. d. Krogt; J. van Leeuwen, Rijsen- hout; J. v. Luiing. Woubrugge; H. W. le Mair, Sassenheim; D. Mey vogel. Kat wijk; H. J. Oostdam, Warmond: J. Pad- ding; R. P. M. Pieterse: H. Plu; B. J. I .SChin^nél. Katwijk; M. S&iélUnk. Noord wijk; J Stuart; A. H. M. Valentijn, Voc, I schoten; T. F. G. Versteege, Noordwijk.I I A. M. v. Wissen, Voorschoten; C. J. Zon-I neveld, Voorschoten. Afgewezen 1. Afd. metselen: N. van Beek, Scheve- i ningen, H. W. van Dam, G. van Haar- I lem, J. W. H. v. d. Meel. P. J. Overdijk, Leiderdorp. F. J. M. SJnuts, H. N. Steen- j voorden. R. L. B. Stijger. Afgewezen: 3. Afd. tegelzetlen: H. Brugman, J. B \an Hei-waarde, Haarlem, C. v. d. Lin den, J. S. Wolters. i Afd. schilderen: P. l.Anii, J. T. M. Hoo genboom, Roélofarendsveen, A. J. Maas Geesteranus, A. B. Prins. J. J. v. Soest. J. W. v. d. Stel. C. A. M. Verduin. Noordwijkerhout, H. J. Verschoor, Vooi schoten. -Afgewezen; 2. Waar geen plaatsnaam is vermeld. LEIDEN Zaterdag vertrekt een groep van 40 jeugdleden van de v.v. Lug- dunum onder leiding van 15 stafleden met als leider de nieuwe voorzitter van de jeugdcommissie Ph. Verstaaten, voor een week naar een zomerkamp In het plaatsje Lieler in Luxemburg. LEIDEN Vanochtend om 7.00 u. zijn vanaf het Stadhuisplein een honderdtal enthousiaste Leidse sportvissers vertrokken naar de Nieuwe Vaart, om daar hun krachs ten te meten in een viswedstrijd die door de commissie stad en uni versiteit, die zich ten doel stelt de burgerij van Leiden te betrekken bij" de lustrumviering van de uni versiteit. was georganiseerd. Dit was gebeurd in samenwerking met de Leidse Hengelaarsbond en de visclub „Sla ze d'r uit", die tra ditionele banden heeft met het Leids Studentencorps. Er was ge zorgd voor auto's om de bejaarde vissers te vervoeren, de rest sloot zich met eigen vervoermiddel bij de Twee uur werd er gevist; het aan tal vissen dat gevangen werd va rieerde van 12 tot geen enkele Maar zoals het sportvissers be taamt werd elke vis weer in het water gedeponeerd. Na de terug tocht naar Leiden werden er in een bijzonder geanimeerde sfeer wat drankjes gebruikt in sociëteit Minerva, waar ook de prijsuitrei king plaats vond. Het Studenten corps had talloze fraaie prijzen waaronder enkele bekers, vis- benodigdheden. etc. ter beschik king gesteld. Zjj gingen o.a. naai de oudste visser, die 87 jaren telde de visser die de grootste vis vin^ en de visser die de meeste vissen gevangen had. Al met al een geslaagde ontmoe ling tussen het overigens uitslui tend mannelijke deel van burgerij en studenten. WOERDEN. 24 juni - Kaas Aanvoer: 54 partijen; notering: le en extra kwal. 4.14-1.40 per kg; 2e kwal. 3.90-4.13 per kg; zware kwal. 4.16 per kg; handel DEN BOSCH. 24 juni Vee Aan voer totaal: 4885, runderen 1444; gras kalveren 127; vette kalveren 371; nuch tere kalveren 1962: schapen 271: lam meren 528; slachtvarkens 182; slacht- runderen 822. Prijzen: melk- en kalf- koeien 1050-1750: g listekoeten 925-1300; graskalveren 400-600; kalfvaarzen, rood bont 1200-1700. zwartbont 1000-1400; klamvaarzen 1125-1275; guistevaarzen 925-1175; pinken 650-800; nuchtere kal veren voor fok of mesteiij 180-330; wei- deschapen 60-100: weidelammeren 60- 80; slachtriinderen extra kwal. per kg gesl. géw. 5.20-5 65idem le kwal. 4.70- 5.10; idem 2e kwal. 4.10-4.55; idem 3e kwal. 3.80-4.00; vette stieren 4.70-5.10; worstkoeien 3.65-3.90; vette kalveren le kwal. per kg lev gew. 3.65-3.90; idem '2e kwal. 3.35-S.65; idem 3e kwal. 3.10-3.30; nuchtere kalveren 1.30-1.75; per stuk 40-80; slrchtzeugen le kwal. per kg lev. gew. 1.76-1.84; idem 2e kwal. 1.64-1.74; vette schapen per stuk 10(T- 135; vette lammeren 85-105; Aanvoer, handel en prijzen; melk- en kalfkoeien minder - traag - aflopend; guistekoeien kort - stil - gedrukt; jongvee beperkt - rustig - niet prijsh- vette kalveren rui mer - traag - lager; nuchtere slachtkal- veren redelijk kalm - gehandhaafd; schapen en lammeren groot - gedrukt lager: slachtvee tamelijk - gedrukt - gedrukt: slachtzcugen weinig - kalm - als v TER AAR, 24 juni. Groente Tuinbo nen 23-31; peulen 1,80-3,40; peulen grof 50-1,40; andijvie 11-21; snijbonen 1,10- 1,70; snijbnoen stek 60-1,00; doperwten 60-90; blauwschokkers 90-1,40: capdop- pers 50-1,00; krombekdoperwten 80-1,20; rabarber 24: postelein 52; aardappelen 40; alles per kg. Bloemkool AI 76-Ö8L idem All 57-75; idem BI 54-57; idem Bil 22-4S: idem C 23; idem afwijkend 16-23; sla 22 per stuk. tomaten 4.60-5.90 per bakje van zes kilo. selderij 13; bos- pcen 35-42; idem II 24-29; boskroten 18. per bos. LEIDEN Een kleine jongen van 13 jaar, met een grote zwarte kuif, kwam begin juli 1920 aarzelend over de drem pel van Templum Salomonis in Leiden, waar de fa. Burgersdijk en Niermans toen al huisde. „Meneer" Dee keek hem over z'n bril aan en informeerde, wat hij kwam doen. Die kleine jongen was Ben van Rooy, en het doel van 7.jjn komst was solliciteren als jongste bp- diende. Hij werd aangenomen voor een zakcentje, en hjj bleef er bijna 25 jaar lang, waarvan een groot deel in bet antiquariaat. De lieer Van '1 lloolt was zijn chef, die hem de geheimen onthulde van het oude hoek en het maken van wetenschappelijk gerubriceerde antiqua- riaats- en veilingcataiogïe. Ook werd hij vertrouwd gemaakt met de taxatie van kleine en grote bibliotheken. Toen in 1937 Burgersdijk en Niermans de boekhandel Gebr. v. d. Hoke aan de Breestraat tegenover het Stadhuis over nam, werd hij chef van de afd. Nieuwe Boekh. en later ook van de afd. Uitge verij. Met veel dankbaarheid denkt hij nog altijd aan mevr. Burgersdijk. een bijzonder hoogstaande intelligente vrouw met wie hij niet alleen mocht samenwer ken. maar waarvan hij veel leerde. In 1945 kon hij zich associëren met de heer Beyen.'die in de Nieuwsteeg een kleine boekhandel dreef. De zaak werd voortgezet onder de firma naam Beyen Van Rooy. Vanaf die datum (ruim 25 jaar geledeni dateert ook de medewerking van zijn vrouw, mevr. D. J. v. Rooy-Visser. die hem nog steeds met veel élan helpt bij het ver vullen van zijn nuttige functie in Lei- Begin januari 1946 lid geworden van de NBB afd. Lelden werd de heer Van Rooy na 1 jaar al voorzitter en achter eenvolgens met gepaste tussenpozen her haalde malen opnieuw herkozen. Ook De heer Ben van Roojj. thans vervult hij deze overigens niet zwa re taak. want de Leidse boekverkopers zijn beslist niet vergaderzuchtig. In zijn zaak heeft hij uiteraard veel persoonlijke en plezierige contacten met zijn klanten, die hij steeds weer attent maakt op titels, die de speciale belang stelling van de geïnteresseerden hebben. Naast zijn zaait heeft hij hobbies, o.a. oude. kostare boeken over Leiden en platen van Leiden. Half zakelijk, half liefhebberij. Dan is er de liefde voor hel toneel, wat tot uiting kwam in zijn lid maatschap van de toneelscktie van de Leidse Volksuniversiteit 1< O. Ook rei zen doet het echtpaar graag', en zo mo gelijk samen, maar ook wel alleen. Als reisleider van de NRV ging hij menig maal op stap. Verscheidene jaren is hij voorzitter van de NRV afd. Leiden ge- wees. De literatuur, geschiedenis en to pografie hebben eveneens zijn liefde. Ook de sport heeft nog steeds zijn be langstelling. Om een lang verhaal kort te maken. Ben van Rooy is een veelzijdig mens en wal nog veel belangrijker is, een plezierig en blijmoedig man, al zyn de tegenslagen hem niet bespaard gebleven. Maandag 6 juli wordt hem in restaurant „Hel Karrewiel" een receptie aangeboden, waarna hij met zijn vrouw gaat genie ten van een „Indian Summer".

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4