SLIMME HEWITT VERRAST ONHERKENBARE OKKER Europese toppaarden present op Duindigt Doelman Reitsma wil graag nog hogerop bij amateurs H. Sport onkt naar Ter Mors feestvreugde in Brazilië eist doden Genadeloze afstraffing op Wimbledon - £_1; Rosemary fOENSDAG 24 JUNI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 9 t(Van onze sportredactie) HAAG. Egbert ter regelmatig uitblinker bij Wei» Essen, wil naar Neder terug en heeft Holland Sport fijn nieuwe werkgever op het Trainer Cor van der Hart, fle ex-Twentespeler er natuur- graag bij wil hebben, weet niet of een transfer gemak- Ik rond te krijgen is. „Ik heb jrdaad contact met Ter Mors. kT of hij komt weet ik nog Ik heb nu al negenentwintig ers, buiten Dorjee en Rrons- jt, die nog moeten tekenen, (can dan wel eens een beetje reel van het goede krijgen, endien moet ik er zelf nog j het stichtingsbestuur over jnnen". f een transactie met Egbert ter i zou doorgaan dan krijgt Holland t een zeer sterk middenveld. Met angekochte Guus Haak en de Zuid- I Mllic zal de ex-speler van Ensche- Boys, Go Ahead en FC Twente f door weinige clubs in de ere- ae in de halflinie overtroffen kun- worden. Zijn constante vorm gedu- p de afgelopen vier seizoenen fin hij voor Rot Weiss Essen uit- n, staat daarvoor borg. pert ter Mors: „De beslissing valt deze week. Cor van der Hart heeft verzekerd dat het doorgaat. En ik Jjest naar Nederland terug, omdat j dochter dit jaar naar de grote >1 moet. Samen met m'n clubgenoot Lippen ben ik ook nog in onder - ellng geweest met PSV, maar toen last kreeg van zijn knie en een itie noodzakelijk was, werden de •ekingen afgebroken", aert ter Mors kan ook gemakkelijk )uitsland blijven spelen. Arminla tfeld heeft onder andere belangstel- Rot Weiss wil hem zelf ook graag en. Maar Ter Mors ziet daar niet in. „Ik speel nu vier jaar bij een en dat vind ik meer dan de transfermarkt in Nederland urt momenteel meer. Uwe Bloten- Duitse spitsspeler van FC jte, zal het nieuwe seizoen uitko- voor de Westduitse regionalliga- Viktoria uit Keulen. De 23-jarige enberg, wiens voetballoopbaan bij sia Mönchen Gladbach begon, het vorig jaar door de Ensehedese van Roda JC overgenomen. Veel suc- lad de Duitser niet. In de 2e helft het seizoen kwam hij zelden meer f het eerste elftal van FC Twen- Belgische eredivisievereniging Ra- White is in Brussel met de Eind- voetbalclub PSV tot overeen- ming gekomen over de overname de Deense speler Kresten Bjerre. dat zich nogal geroerd heeft de transfermarkt moest Bjerre, anderhalf jaar in Eindhoven heeft >eeld, verkopen, omdat men door de koop an de Anderlechtspeler Jo- Devrindt een buitenlander teveel pr contract had. ft bedrag, waarvoor Racing White onlangs de Nederlandse Pummy holtz kocht en dat Eugene Steppe vroeger bij Anderlecht) als mana- leeft) Bjerre kocht werd niet bekend- ïakt. Van de zijde van PSV kwam ;r wel de mededeling dat het trans- ïdrag niet gering is. [O DE JANEIRO De festiviteiten in Brazilië aanhouden. De car- rteske vreugde, die gisteren nog Toot werd door de terugkeer van de balhelden in hun eigen land, eiste tio de Janeiro een zware tol. Niet der dan 73 mensen kwamen alleen de Braziliaanse hoofdstad om het en bijna tweeduizend personen sten in een ziekenhuis worden op- ok in Europa viel een slachtoffer, tomeloze vreugde van eën Westduit- over de zege van Brazilië heeft het gekost aan zijn hospita. Het on- gebeurde doordat de helemaal het dolle zijnde voetballiefhebber, met zijn hospita op een hooggelegen ir.de televisie keek plotseling uithousiast raakte over een doelpunt de Brazilianen dat hij de vrouw 1de, zijn evenwicht verloor en met naar beneden stortte. De vrouw, getrouwd was en moeder van twee leren, werd op slag gedood. De man met slechts lichte verwondin- lendulzenden uitgelaten supporters ben wereldkampioen Brazilië op het gveld van Brasilia een grootse hulde racht. Al in de ochtenduren waren dolgelukkige voetbalfans naar het gveld getrokken. Coach Mario Zaga- kwam als eerste uit het vliegtuig, tct gevolgd door aanvoerder Carlos erto met het gouden kleinood. Als ste verliet koningsschutter Pele het tel. - toeschouwers doorbraken het poli- ordon en het duurde geruime tijd rdat de orde in zoverre was hersteld de spelers per auto naar het presi- tiële paleis konden worden gereden, r zij door president Emilio Carras- Medici en de leden van de rege- werden ontvangen. Iet Italiaanse elftal, dat in de finale loor Is in Rome op het Quirinaal vangen door de Italiaanse president iseppe Saragat. De spelers en bege- iers werden allen onderscheiden. Zij benoemd tot ridder of commandeur de orde van verdienste voor de ubliek. Een extra-applaus kreeg Gi- )1 Rivera, die zondag niet in de üe tegen Brazilië speelde. Vrijwel instemming was er toen Walter- ndelli, de voorzitter van de techni- commissie, en Ferrucio Valcareggi, r coach en enige keuzeheer, werden lerscheiden. Later werden de Italia- ook nog ontvangen door de Ita- anse premier. Mariano Rkoï. LONDEN Tom Okker heeft zijn tweede partij op Wimbledon de eerste op het centrecourt tegen Bob Hewitt, door gebrek aan reflexen, durf en loopsnelheid afgesloten met een farce. Met de cijfers 63, 6i, 63 eiste de 30-jarige kalende Zuidafrikaan de eer op de tweede geplaatste speler in het toernooi te hebben verslagen. Een uur eerder had Alex Metreveli de van maandag openstaande vijfde set tegen Jan Kodes gewonnen. Okkers optreden ging mank aan besluitvaardigheid. De tengere Nederlander, die door de Britten graag wordt betiteld als de snelste speler ter wereld, stond vastgenageld op de achterlijn en was een willoos slachtoffer voor alle slimmigheidjes, die Hewitt zich veroorloofde. Beduusd voor zich uitstarend kon Okker na afloop van de 75 minuten durende afstraffing niets anders uit/brengen dan: „Het lopen ging slecht. Dat was mijn voornaamste probleem. Elke volley nam ik zowat te laat. Maar ik zou niet weten waardoor het kwam. Door de regen van vannacht had ik minder last van hooikoorts en ik voelde me goed". i handdoek zijn gezicht De oorzaak van Okkers falen ligt voor de hand: Hij heeft voor de 30.000 dollar, die hij de laatste vijf weken in Amerika verdiende, zesmaal de Atlanti sche Oceaan overgestoken. De erken ning, dat hij overspeeld en overreisd is geraakt, zou echter zijn profbazen on welgevallig in de oren klinken en daar om ging Okker maar ni^t dieper op de achtergronden in. Okker heeft in het verleden al vele malen kennis kunnen nemen van de grollen, waarmee Hewitt zijn spel op siert. De eerste jaren was hij er niel tegen opgewassen, maar sinds hij naai de wereldtop doorstootte, speelde He witt die trucs niet meer uit, als een soort erkenning van het feit dat de Nederlander voor hem te sterk geworden. Dat bewees Okker overi- Tv-circuit neemt Grote Prijs op .DEN HAAG. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de Grote Prijs der Lage Landen, Neder lands hoogst gedoteerde draverij met een totaalprijzenbedrag van 130.000 gulden, ditmaal over twee dagen worden verreden. Zaterdag zijn de drie series en zondag de finale. De vier hoogst geplaats ten van elke „manche" komen in de eindstrijd. De niet tot de finale doorgedrongen paarden kunnen zondag starten in de Zilveren F.A.O.-prijs. In totaal zullen vier endertig paarden op Duindigt aan de start verschijnen. In de eerste serie komen slechts Ne- of meer hebben gewonnen. Behalve Car los Pluto, die op 2120 meter vertrekt, derlandse paarden uit, die 50.000 gulden starten de overige negen paarden op 2100 meter, waarbij Florissant. In de tweede serie zijn zestien paarden ondergebracht, waarvan de deelneming van de Zweden Darren Hanover en Nip pon nog onzeker is. Tot de paarden, die 50.000 gulden, doch nog geen 150.000 gulden hebben gewonnen, behoren slechts twee Nederlandse paarden: Marzfuchs en Quel Reve. Verder zeven Franse paar den met o.a. Ullygouli (gereden door de Duitser Hans Sassen), Uranide (getraind en gereden door de in Frankrijk werkende Nederlander Roel Sierdsma), Treize F (met Pierre Arson op de sulky) en Tobie. Bovendien drie Duitse paarden (Vich- nou C, Mast met Willy Roth op de sulky en Un Iris B), de in Italiaans bezit zijn de Amerikaanse draver Viewpoint en de tot de favorieten gerekende Belgische draver Docker, die gereden zal worden door Georges de Zoete. De derde serie met de paarden, die een prijzenbedrag van 150.000 gulden of meer achter hun naam hebben staan, telt vijf Fransen,.een Zweed, een Néder- lander (Quarteron II, die gereden wordt door Thijs Lange) en een Italiaan (Mini- sink Hanover). Tot de favorieten behoren hier Urvick van de vermaarde stal van Henri Levesque, die maandagavond jl. nog op Vincennes een sterk bezette koers 2150 meter won met een km-tijd 1.19.4, de in Zweeds bezit zijnde Franse hengst Uhlan II, gereden en ge traind door L. Axelsson en Tendresse III, van de Fransen hoge verwachtingen hebben. De eerste twee series zullen gaan over 2100 meter, de derde over 2120 meter. De afstand voor de finale is 2100 meter. Filmpatrol Voor de eerste maal zal het a.s. week einde op de renbaan Duindigt gebruik worden gemaakt van de filmpatrol en het daarop aangesloten televisiecircuit. Langs de buitenzijde van de baan staan biervoor op verschillende punten twaalf vaste camera's opgesteld, die elk een gedeelte van de dravers- en de renbaan bestrijken. Behalve deze twaalf camera's nog één voor de publikatie van de eventuele en definitieve cotes en een mobiele camera voor bijv. het afnemen interviews. een der ruimten onder de eigenaren- tribune is de regiekamer ingericht, waar in een paneel met veertien monitoren, De regisseur heeft voorts de beschikking over twee videorecorders, die gelijktijdig het gebeuren op de baan kunnen registre ren. Het gesloten televisiecircult telt In totaal 37 ontvangers, die op het voor het publiek gereserveerde gedeelte staan verspreid. De kosten van de installatie de aanleg van de filmpatrol en het •.-circuit bedragen totaal 330.000 gul den door de televisie zal het de draf- comité's mogelijk zijn de rijders tijdens de gehele koers te observeren en vooral bij klachten over hinderen, protesten en overtredingen kan bij weergave in slow motion de videorecorder een belangrijk hulpmiddel zijn. De filmpatrol zal echter niet worden gebruikt om de draf der paarden te beoordelen. Het ligt in de bedoeling ook te zijner tijd op de draversbaan te Hilversum een dergelijke televisieinstallatie aan te bren gen, doch in verband met de vel^ hier te houden avondkoersen dient eerst de lichtinstallatie te worden verbeterd. Hilversum Uitslagen draverijen Hilversum: Lord Carelcssprljs (2000 ra, lste afd.): 1. Isl's Juweel (D. S. Bolwijn) km-tijd 1.28.5, 2. Ivonne Hanover, 3. Hellen Carbonari. Toto: w. f7.80, pl. f 1,80, f6,20, f8,—; kop pel f29,20; cov. f 14,60; trio: f2416,80. Lucky Carelessprtjs (2<M0 m): 1. Ivan Axkit (J. S. van Leeuwen) 1.26, 2. Igmar Buiten zorg, 3. Ida S. Toto: w. f25.20, pl. f2,90, £2,10, f2,30; kop pel f6,20; cov. f 11,50. Leonls Carelessprijs (2000 ra): 1. Granda (W. C. Strooper) 1.24.6, 2. Giovanni, 3. Ham- Toto: w. 14,—, pl. £2,80, 12,—, 11,80; kop pel 15,— cov. f5,60; trio: 1243,20. Grote junlprfjs (2000 m): L Gay Rodney (J. van Dooyeweerd) 1.22 6, 2. Florissant, 3. George van Rhea. Toto: w. 110,30, pl. 11,70, 11,20, 13,—; kop pel 19,70; cov. 16.40. Lady Carelessprijs (2400 m): 1. Egyptian was dat aantal zelfs 49, op Nootdorp 22. Die koers wordt hier niet gesplitst om dat er na de rouwgelden, één uitvaller, die de winsom heeft overschreden en één uitgeloot paard zestien overbleven. En dat gaat met een bandenstart best, zeker als er zoals hier vier afstanden gebruikt worden. In de hoogste klasse is op 2400 meter wel strijd te verwachten. Esta Beroona gaat hier van kop af weg, maar of die de reis haalt is altijd de vraag wegens momenten van onbetrouwbaarheid. Het programma begint om half zeven. Vaalsprijs (2380 'ra, rrtet trio)* Irma van Double - Irma van Carlos - Iris van Hagheweyde. Varsseveldprijs (2000 m, autostart)! Irona Buitenzorg - Idonno Six - Fay- con D. Veendampriijs (2020 m): Impala - Illya Kuryakin - Heny's Sally. Venloprys (2380 m, met trio)* Esta Be roona - Erica - Elite Mac. Outsider: Ever Queen. Veereprijs (2000 m, autostart): Goede Vrijdag - Gregor Hollyrood - Hibma A. Veghelprijs (2000 m, met trio, auto start): Hansi Buitenzorg - Hofnar - Gra- cia Peterhof. Outsider: Frances G. Velsenprqs (2020 m): Fantastka - Eros Kinley - Flevo. Princess (B. de Vries) 1.25.3, 2. tie Norton. Toto: w. 12,40, pl. 11,70, 12,—; koppel t 6,60; cov. 15,10. Amateurkampioenschap n (2020 m): 1. Hea- jgHoddenbach) 1.25.1, 2. Fair Dale, Lord Carelessprijs (2000 m, 2de aid.): 1. Helon (E. D. Imm'ng) 1.31, 2. ntis Hollan- dla, 3. Ivanovna Heather. Toto: w. f4.10, pl. f 1,60, 1 1,90, 11,60; kop- 4,50. Prognoses Vanavond heeft Nootdorp een beschei den programma van zeven draverijen. Merkwaardig, dat de ene kleine baan soms zo veel trekt en de andere soortge lijke baan een paar dagen later veel minder. Zo was er voor de koers voor de laag ste klasse in Wolvega onlangs een 48-tal paarden ingeschreven en in Hilversum Op de renbaan Duindigt kunnen in het vervolg alle koersen ook via een gesloten televisiecircuit gade geslagen worden. Op de foto een blik in de regelkamer met de monitors, waaronder zich twee exemplaren bevinden voor video-recording. Turnselectie dames UTRECHT Het Nederlandse da- mes-turnteam voor de wedstrijd tegen Roemenië op 27 en 28 juni in Constan- za bestaat uit: Ans van C-.wen (PSV Eindhoven), Ans Moen-Heerschop (TurnlustHuizen), Cora Stins (Hercu- les-HygieaNoord Scharwoude), Stien- tje de Goede (Quick-HuizumLeeuwar den), Willy de Groote (Trios—Erica). Marianne Cafferata (KralingenRot terdam) en Ikina Morsch (KlimopHei- loo). Op de eerste dag van deze ontmoe ting zal de verplichte oefenstof voor de in oktober in de Zuidslavische stad Ljubljana te houden wereldkampioen schappen worden afgewerkt. De tweede dag is gewijd aan de oefeningen naar Maar het zal Hewitt stellig niet zijn ontgaan, dat Okker's openingspartij op Wimbledon tegen Jörgen Ulrich allesbe halve overtuigend was en toen hij in de ochtendkranten bovendien las dat vol gens de cijfers van het asthma-instituut het pollen-getal (maatgevend mate waarin men last kan hebben van hooikoorts) tot ver boven het normale was opgelopen, besloot de Zuidafrikaan alle middelen te baat te nemen. Vanaf de achterlijn, waar hij nauwe lijks uit positie te krijgen was, bestook te hij Okker met scherp gesneden re turns van de backhandzijde spin-forehands in elke gewenste vaart en lengte. Daarbij kwam het gebruik van de lob en een verrassend hard doorkomende eerste service. Okker con stateerde later tot zijn verbazing, dat Hewitt verscheidene aces had geslagen, iets waar hij normaal niet aan toe komt. Bovendien had Hewitt een gelukkige hand bij het demonstreren van zijn gebruikelijke grappen. Hij kreeg de lachers mee toen hij bij 'n val languit op de grond liggend met zijn voeten applaudiseerde en een andere maal toen hij de bal terugschopte, nadat het racket hem bij de service uit de hand was gevlogen. Okker, die normaal het publiek achter zich weet, moet dat ap plaus minder aangenaam in de oren hebben geklonken. Afspraak Door een toeval was Okker erachter gekomen, dat hij dinsdag moest spelen In plaats van op maandag. De Ameri kaan Richey belde hem op om samen wat te oefenen. „Goed", zei Tom, „op Queens, waar we dat altijd doen". „Nee", was de reactie van Richeyi „op Wimble don zelf. Ik moet nl. tegen Nastase uitko men" Daarop besloot Okker zelf ook maar eens te informeren. En ja hoor, hij stond op voor het centrecourt. Het wedstrijdcomité had zomaar de traditionele ladiesday afgeschaft. Een nogal onheus gebaar ten opzichte van de dames, want nu kon men van baan tot baan vergelijkingen trekken en met eigen ogen constateren, hoezeer het da mestennis inferieur is aan dat van de mannen. Zonder vergelijkingsmogelijkheid leek het gracieus, soms bijna atletisch. Maar hoezeer dat optisch bedrog is geweest werd de kijkers dinsdag duidelijk. De meeste toeschouwers dromden in dichte rijen rond de herenpartijen en lieten de dames voor wat ze waren, de soms gewaagde, soms grappige costuumpjes. ten spijt. Trudy Walhof-Groenman trof het daarbij dubbel slecht. Op het mo ment dat zij het Zuidafrikaanse meisje Botha uitschakelde met 63, 64 en doorstootte naar de tweede ronde, waarin ze de Amerikaanse Valerie Zie- genfuss ontmoet, speelde Okker op het centrecourt Drie servicebeurten slechts heeft Ok ker kunnen camoufleren dat hij totaal geen geloof in eigen kunnen had. Direct nadat Hewitt zijn eerste love-game produceerde, gaf hij zijn eigen service uit handen met 'n dubbele fout. Hewitt verijdelde de pogingen het verlies onge daan te maken met twee sterke reddin gen op de achterlijn en serveerde op het eerste setpoint de set uit. Het verloop van de tweede set was nog destrastrueuzer voor Okker. Simpe le missers en enkele sterke returns van Hewitt waren voldoende voor twee Zuidafrikaanse doorbraken. Bij 41 knikten Hewitt's benen even onder de weelde van de grote voorsprong. De Nederlander ging definitief onder uit in de vijfde game van de derde set het was de langste van de gehele par tij: zesmaal deuce en driemaal voordeel Hewitt Bij het laatste punt smash te Okker tweemaal recht op zijn tegenstander af en werd toen gepas seerd. Hij heeft daarna niet meer de moed kunnen opbrengen zich teweer te stellen tegen het onvermijdelijke. Op het eerste matchpoint copieerde Hewitt van Okkers wilde missers, maar op het tweede was het raak. Snel reagerend retourneerde hij twee zwakke volleys en passeerde hij vervol gens de Nederlander, die in wanhoop zijn racket naar de bal gooide. Okkers zevende Wimbledon optreden in het he renenkelspel had een weinig heroisch einde gevonden. Dubbelspel de tweede ronde berendubbelspel boekte Tom Okker dinsdagavond samen met zijn Amerikaanse partner Marty Blessen een overwinning op de Ja panners Kuku en Watanabe. De cijfers waren 6—3, 6—0, 6—3. Voor Okker is het herendubbel het enige wat hem de komende dagen in Londen vasthoudt. Hij beeft zich niet ingeschreven voor het gemengd dubbelspel. Het herenenkeispel gaat verder tus sen de ongenaakbaren, Laver, Ashe, Newcombe en Roche. De drie Austra- liëerg hielden het op uiterst korte drie- setspartijen. Laver ook, hoewel hij toch tegenover John Alexander stond, de achttienjarige, die volgens de kenners alles in zich heeft om over een jaar of vijf zelf Wimbledon te winnen. Ashe moest de spieren wat meer spannen tegen Pilic, een van de sterkeren in het veld, die ten onrechte niet geplaatst is. Het verschil tussen de nummer drie de plaatsing en „zo maar" een kanshebber, drukte Ashe uit in een viersetszege 97, 1113, 64, 63. Ook de „twijfelgevallen" in de plaat singslijst: Nastase en Franulovic hand haafden zich, zij het niet overtuigend. Bob Heioitt, de kalende Zuidafrikaan, was door zijn zege op Okker in het middelpunt van de belangstelling. Niemand had een dergelijke prestatie van hem verwacht. DamesenXelspel: inde: Marianne Julie Heldman (VS)—Faye Moore (Austr.) 6—2, 6—1; Veronica Burton (GB)— Yepgeni Isopiatia (Rusl.) 2—6, 9—7, 64; Ann. Curtis (VS)—Marie Nleumannova (TsJ.-Sl.) 7—5, 4—6, 6—3; Chlkako Murakami (Jap.)— Christine Spinoza (Fr.) 8—10, 6—2. 8—6; Shlr- ly Brasher (GB)—mej. Pryde (Nieuw-Zee- land) 9—7, 6-0; Kerry Melville (Austr.)— (VS) 86, 6-1; worth (GB) 6—1, 6 SI.)—Susan Petersi Amos (Austr.)—Mc Pat Cody (VS)—Wendy Thomllnson (Z.-Alr.) 1—6, 86, 6—2; Valerie Zlegenluss (VS>— Shella Walsham (Austr.) 7—5, 6—2; Wendy Overton (VS)—Kathy Crooke (Austr.) 6—3, 7—5; Denlse Carter (VS)—Pat Walkden (Z.- Alr.) 6—3, 3—6, 6—3; Lesley Hunt (Austr,)— Stevanle Johnson (VS) 7—5, 6—4; Peachea Bartkowicz (VS)—Kathy Pigeon (VS) 6—3. 9-7, 6—1,-/Peggy Michel (VS)-Alex Soady Cowle (GB) 6—3, 6—2; Annette du Plooy (Z.- Alr.)—Brenda Kill. (Z.-Alr.) 2—6, 6—3, 6—4; Francollse Durr (Fr.)—mej. Kaligis (Indo nesië) 6—2, 6—3; Ltndscy Beaven (GB)— Jean Ine Wllshere (Z.-Alr.) 64, 2-6, 6-3; Gourley (AustrLlta Llem (Indo nesië) 6—0, 2—6, 6—4. Herenenkelspel: (Austr.)—Corneojo (Chili) 6—8, 6—4, 16—18, Loyo Mayo (Mex.)—Mulllga Budlng (W.-Dld.)—Watanabe (Jap.) 7—5, 4—6, 6—3; Curtis (GB)—Osborne (VS) 6—J, 6—3, 1—6, 6—4; Riessen (VS)—McManus (VS) tweede ronde: Drysdale (Z.-Alr.>—Spear (Zd.-Sl.) 64, 64, 64; Smith (VS)—Plötz (W -Dld.) 6-2. fr-2, 6-4, Roche (Austr.)— Ruflels (Austr.) 6—4, 6—3, 6—2; Nastase (Roem.)—Richey (VS) 7—5, 1-6, 2-6, 6—4, 6—3 Taylor (GB)—Mukerjea (India) 3—6, 6—3, 6—2 8-4; Newcombe (Austr.)-Kalogeropoulos (Griek.) 61, 62, 61; Crcaly (Austr.) ,ZJ,i25r.(?Qua,ton *~3' 8~2; Graebner (VS)—Tirlac (Roem.) 3—6, 14—12, 6—2 Tlrlae trok zich terug; Franulovic (Zd.-Sl.)—Dlen- raam (Z.-Alr.) 6-3, 6—1, 2-6, 6-1; Ashe (VS)- PUlc (Zd.-Sl.) 9-7, 11—13, 6—4, 6—3; Hewitt (Zd.-Alr.)Okker (Ned.) 6-3. 6-4, 6-" Gimeno (Sp.)-Stone (Austr.) 7-5, 4-6, 6-3,' 6—4; Ralston (VS) -Fletcher (Austr.) 4—6 6-3, 7—5, 6—2; Laver (Austr.)—Alexander (Austr.) 61, 63, 63Emerson (Austr.) Leschly (Den) 6-3 8-3, 6-4; Rosewall (Austr.)—Barclay (Fr.) 6—2, 6—1, 6—3; Roche (Austr.)—Rultels (Austr.) 6—4, 6—3, 6—2. Herendubbelspel: eerste ronde: Emerson- r (Austr.) versl. Kary-Pokorny (Oost.) (Van onze sportredactie) 's-GRAVENZANDE Betaalde voetbalclubs hebben Ger Reitsma nog niet „herontdekt". Ook in de nu af gelopen transferperiode heeft de doelman van Zwat Wit '28 geen aanbiedingen gekregen. Dat was drie jaar geleden wel anders. Na een jaar bij Feijenoord onder contract te hebben gestaan klopten verscheidene ver enigingen bij Reitsma aan de deur, maara die bleef gesloten. Ook Feijenoord wilde de verbintenis met de jeugdige doelverdediger wel verlengen, maar de voor waarden die de stadionclub bood waren voor Reitsma onvoldoende. Feijenoord had inmiddels Eddie Treijtel aangetrokken en stelde Reitsma een aanzienlijk slechter contract voor, waarop deze besloot naar zijn oude club Zwart Wit terug te gaan. Ook het Nederlandse amateurelftal, dat na het succes in het toernooi om de Europa Cup, waarin het de finale bereikte as na twee slopende ontmoetingen tegen Spanje sneuvel de, kan geen gebruik maken van de talenten van Reitsma. ene jaar, dat deze op de reservebank bij Feijenoord doorbracht sluit hem uit van een plaats in het nationale amateurteam, dat na het vertrek van Sies Wever npar Ajax best een goede doelman kan gebruiken. Het KNVB Reglement, staat echter wel toe dat Reitsma in de nationale zaterdag- ploeg wordt gekozen. Mede door zijn afwezigheid in het nationale team, dat de eindstrijd in Italië speelde Schouten was de tweede doelverdediger achter Wever is de nu 21-jarige Reitsma verdwenen uit de aandacht van de met geldbuidels rammelende scouts van betaalde voetbalclubs'. Erg happig op een betaalde voetballoopbaan ins Ger Reitsma ovtrigens niet. Hij heeft zijn medicijnenstudie, die hij binnen enige jaren hoopt af te sluiten op de eerste plaats gesteld „Slechts voor een zeer goed bedrag", zegt hij, „zou ik naar een profclub willen gaan. Toen ik drie jaar geleden mijn contract met Feijenoord niet verlengde heb ik mij volledig op mijn studie geworpen. Dat gaat nu goed. Ik kan de studie uitstekend combineren met het voetballen bij Zwat Wit. Ik kan zelf uitmaken hoeveel ik train. Als ik naar een betaalde vereniging zou gaan moet Ik een bepaald aantal keren in de week oefenen, waardoor de studie in de knel zou komen. Op dlit moment, met nog een paar jaar voor de boeg, ben Ik niet bereid mijn studie af te breken of op te schuiven voor het voetballen. Wanneer ik hiermee klaar ben heb ik het geld, dat ik met voetballen zou kunnen verdienen, niet meer nodig". „Toch zou ik graag in het nationale amateurteam uitkomen", vervolgt Reitsma. „Het is toch dwaas dat je na een seizoen betaald voetbal niet meer in het amateurelftal kan worden opgesteld. Ik maak me sterk dat van de spelers die wel mogen uitkomen in de ploeg de meesten worden betaald. Al is het maar in de vorm van een onkostenvergoeding. Het is toch een vreemde zaak dat ik wel in het zaterdagelftal mag spelen, maar niet in het team, dat wordt samengesteld uit spelers van zaterdag- en zondagamateurclubs". Reitsma is geen principiële zaterdagvoetballer. Hij heeft de beslissing van de bond om het aan de spelers over te laten of zij wel of niet op zondag willen spelen, toegejuicht. „Ik heb begrip voor spelers die om geloofsredenen niet op zondag willen voetballen, Maar de beslissing hierover moeten de mensen zelf nemen. Daar mag de bond geen hand in hebben. Ger Reitsma heeft nog nooit in het Nederlands amateurelftal gespeeld. Vóór hij zijn handtekening zette onder de verbin tenis met Feijenoord deed zich namelijk de merkwaardige situatie voor dat Rertsma in Zwart Wit niet het doel van het eerste elftal verdedigde. De voormalige trainer van de Rotterdamse amateurclub bevond de toen zeventienjarige Reitsma te licht voor die sluitpost van de verdediging, die werd bezet door Schouten. Na zijn terugkeer bij Zwart Wit „van andere betaalde verenigingen kreeg ik wel aanbiedingen, maar die waren niet lucratief genoeg" werd hij echter de eerste keus. Evenals voor het nationale zaterdagelftal. Voor het Nederlands amateurelftal, dat naast Wever ook de gebroeders Van de Kerkhof f kwijtraakte, mag Reitsma zich echter niet beschikbaar stellen. De keuzeheren van het nationale zaterdagelftal, waarin Reitsma zich ook gisteren weer een uiterst betrouwbaar sluitstuk toonde in de ont moeting tegen Saarland, zullen dat echter niet betreuren.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9