Groten van het wereldtennis bleven buiten schot PSV uitkomst voor Devrindt BOKSLES VOOR ROTTERDAM Ulrich lastig voor Okker Afrikaanse landen eisen royement van Rhodesië Anderlecht bevoordeelt Jan Mulder 1970 LETDSE COURANT PAGINA 9 LONDEN De groten van het wereld-tennis zijn buiten schot gebleven op de broei-warme openingsdag van het 83ste Wim- bledontoernooi. De regerende kampioen Rod Laver liet weinig heel van de Amerikaanse num mer elf: George Seewagen, As he ging als een tornado Graham Stilwell, Newcombe ontdeed zich van Barth en Ro che ontzenuwde de geruchten over zwakte in de slag-arm met Afrikaan Bob Maud. De groten bleven niet alleen buiten schot, ze hielden zich ook bulten schot. Niemand reageer de op de oproep van het Engelse woordigers op Wimbledon boycotten. De weinigen, die tipt waren als mogelijke vrolijkers" van de openingsr de, voldeden niet aan de ver wachting. Ze deden hun best, maar legden het uiteindelijk ai: Zoals de 33-jarige gebaarde Deense gelegenheidsspeler Jörgen Ulrich - (9—11. 6—4, 1—6. 4—6). de dit maal niet geplaatste Fred Stolle tegen de wel gekwalificeerde Cliff Drysdale (5—7. 11—9, 6—8, 6—3, 36), en de buitengewoon geconcentreerd spelende Nieuw- zeelander Brian Fairlie tegen de enige geplaatste Brit Roger Taylor. Zowel Stolle als den hun kansen, straliër sloeg op kritieke mo menten dubbel-fouten en een enkele maal zelfs drie keer in een game- en de geblokte Nieuwzeelander miste kansen op een voorsprong van 3—0 en later van 52 in de vijfde set. Hij ging uiteindelijk stander. D< Deense een verzekei heeft i nisambities gehad, was voordat hij ging studeren. In 1959 bereikte hij samen met zijn acht jaar oudere broer Tor- ben de laatste zestien van Wimbledon en dat deed hij later Riessen daarentegen is hij vrij- nog tweemaal. De laatste Jaren wel ongenaakbaar. Dan wordt echter deed Jörgen alleen nog zijn zelfvertrouwen gestut door in zijn schaarse vrije tiid aan de aanwezigheid van de part- het toptennis en heeft hij zich ner. Maar zodra hij alleen op geschaard in het happy-go- de baan staat, of zijn slag wordt lucky legioen, dat de sport verkrampt, vervaagt de allure kleurrijk maakt, maar door de hardwerkende professionals en in het bijzonder Tom Okker onderdrukte aanvallen van wordt verafschuwd. Ze heb- hooi-koorts, die hem juist in de ben niets te verliezen, pikken juni-maand parten spelen, zijn graantje mee en beleven daar wellicht debet aan. Als 26- .zó'ri" 'jyVigel ietaat -Ökker 'op de'grens van van twee mogeliijkhedeqmee» bet net li jdené een raHyè op het drijvéii' ih de neerbuigende ten» verkeerde been kunnen zetten, dens, die zijn carriere momen- Kortom voor de momenteel teel vertoont, of recht er tege- ment^al zeer labiele Tom Okker nin: de doorbraak forceren naar gevaax-lijke tegenstander, de absolute top. Maandag was het nog meedrijven wat Okker Tom Okker trof in de Deen Ulrich tegenstanderDoor zijn sterke tegenstand kwam de Nederlander even in moeilijkheden, maar hij Jierstelde zich daarna snel. zei fvertrouwen. difccl. Het spelpatrooh' i hoogsloeg. verkeek de nauwe lijks geoefende Deen zich in het verblindende zonlicht en smash- te dan slecht. vice was out. De lijnrechter zei iaar Ulrich maakte zich n opnieuw de bal in het brengen. Toen hij erop werd ,dat de set voorbij reageerde hij met: „Ik kan Okker de bal zelf wel zien". Om de uitbar- scheidsrechter niet al te zeer te sting vam energie joeg hij met ontrie.ven, accepteerde hij uit- vlijmsCheï pe'returns het? terijpo einde-Tijk' toch diéns beslissing, inef omhoog, Hij gy&epUlriohs ser-Al met al stond Okker óp one was vice' op ïovë" èn raasde doorset all. De doorbraak i gebruikte de lob wel en tikte de bal op game-point o\ derlander heen. Dat '/eel te verliezen viel. Het is npet Nederlands enige tennis-prof merkwaardig ge steld. In de enkelspelen is hij bijzonder kwetsbaar, getuige zijn recente nederlagen tegen El Shafei, Pilic en Mukerjea. In al veelal deed. Maar te verbaasd te zijn, als hij zich de komende dagen van een ge heel andere kant laat zien De lend. mogelijkheden heeft landgenoot dat bewees hij ook liggende mogelijkheid tot voorbij gingen, simpel. Netspel als daar een mogelijkheid toe was en kwartier spelen, lage scherpe passings vanaf de De overdonderde Deen achterlijn. De laatste slag ein- dat moment aan een snelle ca- zon had zijn niet al te hechte digdë van de backhandzijde pitulatie hebben gedacht. Maar conditie ondermijnd. Hij bleef het net. De lob werd een geweldige inzinking van de tegenstand bieden met scherp het dubbel de schaarse zijde gedachte. Tweemaal verzuimde onze verspeelde de Nederlander hand opslagv Pas bij 04 begon terug te vechten. Te laat Okker verdrong die gehoekte volleys en bekeken plaatsballen, maar als Okker het tempo verhoogde, deed hij niet langer mee. Vooral niet bij de enkele keren, dat het verlies Marty inspiratie in het duel tegen UI- hij noodgedwongen de bal de werd het in zeventien IV!EXICO-CITY De Afrikaanse landen hebben in Mexico-City bij monde van Martin Shikuku, voorzitter van de Keniase voetbalbond, gedreigd uit I Hij stelde de FIFA (internationale voetbalfederatie) te stappen, als Rhodesië niet wordt deling geroyeerd. Shikuku, de leider van de Keniase afvaardiging naar het 37ste congres van de FIFA, dat vandaag in Mexico-City begint, zei dat alle Afrikaanse naties zich achter het streven „Rhodesië uit de FIFA te werken" hebben gesteld. De FIFA zal morgen moeten beslissen of zij liever Rhodesië heeft dan de Afrikaanse landen. ONZEKERHEID OVER PIJNEN (Van onze sportredactie) WOENSDRECHT René Pijnen heeft gisteren zijn ploegleider Ton Vissers telefonisch laten weten dat hij wellicht niet mee naar de Tour de France gaat. Deze opzien- I barende mededeling kwam na een bezoek van Pijnen aan sportarts Rolink m Beverwijk. Rhodesië was maar de onwettigheid van de Rhodesische regering. „Volgens de reglementen van de FIFA moet een lid hetzij een erkende staat, hetzij een kolonie hetzij een dominion zijn. Rho desië is niets van di Ook Ethiopië, dat gesteund wordt door Algerijë, de Soedan en Egypte heeft bezwaren tegen Rhodesië. De Ethiopische afgevaardigden willen dat de FIFA zijn regels herziet wat betreft de toelating van een land dat discrimi neert naar politieke of godsdienstige overtuiging of huidskleur. Israël zal het congres van de FIFA vragen om te beslissen een land dat weigert om uit te komen in door de FIFA georganiseerde toernooien te royeren. Men neemt aan dat dit ver zoek gericht is tegen sommige Arabi sche landen, die weigeren tegen Israël te spelen. Ook verwacht men dat er gesproken zal worden over een reorganisatie van het wereldkampioenschap. Er gaan zelfs geruchten dat er 24 of zelfs 32 landen zullen worden toegelaten tot de volgen de eindronde van het toernooi om de wereldbeker. Het uitvoerend comité van de FIFA zal het congres vragen of de FIFA zich moet belasten met de organisatie van wedstrijden tussen de kampioenen van de continenten (bijvoorbeeld tussen Feijenoord en Estudiantes de la Plata). Sir Stanley Rous zal, aangezien hij de enige kandidaat is voor deze functie, her kozen worden als voorzitter van de FIFA. Het veroveren van de wereldtitel door Brazilië blijft in Mexico'-Stad, en natuurlijk ook in de rest van de we reld, hét onderwerp van gesprek. De Braziliaanse spelers krijgen, zo gaat het gerucht, voor dit resultaat een zakcent je van een ton. Hun tegenstanders, de Italianen krijgen niet veel minder. Alle 23 geselecteerden ontvangen ongeveer 72.000 gulden. Het Braziliaanse succes heeft ip Rio de Janeiro natuurlijk alle ketenen van uitbundigheid losgeslagen. Generaal Emilio Garrastazu Medici, de president van, het land, heeft de dag van gisteren zelfs tot nationale feestdag uitgeroepen. Alle ambtenaren profiteerden van dit besluit. Zij behoefden in tegenstelling tot employees van banken, handelskan toren en fabrieken hun dagelijkse plicht niet te doen. Het negende wereldkampioenschap voetbal heeft een record aantal toe schouwers getrokken. Maandag werd in Mexicostad bekend gemaakt dat in to taal 1.570.000 mensen de wedstrijden van de 'voorbonden tot en met de finale hebben bekocht. Daarmee werd het aantal van Engeland 1966 (1.489.000) overtroffen. Het wereldkampioenschap van 1962 in Chili telde 986.000 bezoe- Van het recht om tijdens een wed strijd twee spelers te vervangen werd druk gebruik gemaakt. Van het maxi male aantal van 128 wisselspelers ver schenen er 105 binnen de lijnen. In de voorronden werd in groep vier het meest gescoord. West-Duitsland, Pe ru, Bulgarijë en Marokko zorgden teza men voor 24 doelpunten. Italië, Urugu ay, Zweden en Israël brachten het in groep twee niet verder dan zes tref- bij hem onder behan- zware verkoudheid die hij waarschijlijk opliep in de ronde van Uithoorn en dié hem zoveel parten speelde, dat hij zondag in het nationale kampionschap na 80 km koers al af stapte. Dr. Rolink constateerde gisteren lichte longontsteking. Hij zal Pijnen (Van onze sportredactie) LOMMER Het wereldkampioenschap voetbal in het bloedhete Mexico eindigde in een nachtmerrie voor de Belgische spitsspeler Johan Devrindt. Van al zijn prachtige voornemens was niets terecht gekomen en de technisch onderlegde Anderlechtcrack verzoende zich er al min of meer mee weer een seizoen in Brussel te moeten spelen bij de club waar hij al vijf jaar met tegenzin voetbalde. „Ik zat na die wedstrijden in Mexico helemaal in de put. Ik had daar gedacht mijn slag te slaan, maar dat mislukte. Wat nu? Weggaan bij Anderlecht leek me een onmogelijke zaak. Ik had het bestuur al zó vaak om toestemming daarvoor gevraagd, maar de club zei dan steeds me nog niet kwijt te willen." Feijenoord 26 aug. tegen Estudiantes? Feijenoord wil de de vandaag opnieuw onderzoeken beslissen of het verantwoord is om hem te laten vertrekken in de Ronde van Frankrijk. Een diep telurgestelde Willem II- ploegleider Ton Vissers: „Ik heb Pijnen gevraagd om als het enigszins kan mee te gaan. Mocht dr. Rolink er bezwaar tegen hebben dan moet ik me natuur lijk bij zijn oordeel neerleggen. Maar ik redeneer zo, de eerste etappes zijn vlak, pas in de zevende rit komen er bergen. Misschien kan Pijnen zich in dat rustige deel van de Tour herstel len". Wanneer dr. Rolink adviseert om dat niet te doen zal Ton Vissers in de plaats van René Pijnen de zojidag voor Frits Hoogerheide uit de ploeg gewipte Leen Poortvliet aanwijzen. De Caballeroploeg zal niet vandaag maar morgen uit ons land naar Limo ges, startplaats van de Tour de France, vertrekken. Volgens manager Frans van den Enden is dit in overleg met de renners geschied. „We wilden hen niet een dag extra in Limoges laten rond hangen. Bovendien begint men vrijdag pas in de namiddag". De ploeg van Faemino is voor de komende Tour de France uit de volgen de renners samengesteld: Eddy Merckx, Frans Mintjens. Joseph Spruyt, Joseph Huysmans. Victor van Schil, Roger Swerts, Georges 'van den Berghe, Etien- REN® PIJNEN st van verkoudheid W i sselslagrccord LAKEWOOD De Duitser llans Fassnacht verbeterde in Lakewood het Europees record op de 200 meter wls- De 33-jarige Westduitser Uwe Seeler is reco. dhouder wat hét aantal gespeel- oude record stond de wedstrijden tijdens wereldkampioen- j 2.13.0 schappen betreft. Hij speelde er meer dan zijn landgenoot Karl Heinz tic op Schnellinger. Pele -laat op de derde i Amerikanen c.a plaats met 16 wedstrijden. I Hickox (2.10,6) v ne Antheunis, Louis Bruyere (allen België) en Italo Ziliolo (It.). Voor de ploeg van KAS, met ploeglei der Palmacio Langarica, zullen de vol gende renners in de Tour de France uitkomen: Gabica, Aurelia Gonzales, Gandarias. Lopez Garril, Mascaro, Li nares, Nemisio, Jiminez, Urebezubia, galdos en Ziibero (allen Spanje).! tegen het Argentijnse Estudiantes de la Plata op woensdag 26 augustus spelen. Twee weken later zijn de Zuid-Ameri kanen dan van harte welkom in Rot- Feijenoord wil door dit voorstel be reiken dat het met de strijd om de wereldbeker klaar is voor de eerste ronde van de Europa cup begint. „In tegenstelling tot wat vele mensen den ken", verklaarde manager Guus Brox, „is het volgens mij helemaal niet zeker dat Feijenoord al meteen in de eerste ronde wordt vrijgeloot. Daarover is nooit iets officieel vastgelegd". Of de voorgestelde data in het straat- KREEKELS TEKENDE BIJ F.C. DEN BOSCH DEN BOSCH Lambert Kreekels, een voorhoedespeler van Helmond Sport, heeft maandag een éénjarig con tract getekend met de eerste divisieclub FC Den Bosch. dat het Belgisch elf tal in Brussel-het vliegtuig uit. Mexico- City verliet, begon voor de 25-jarige Johan Devrindt de hemel op te klaren. PSV-secretaris Ben van Gelder vertelde hem daar dat de Eindhovense vereni ging belangstelling voor hem had. Of hij eventueel iets voor een transfer voelde? „Je mag het gerust weten: ik sprong zowat een gat in de lucht van plezier. Eindelijk mocht ik weg van Anderlecht. Eindelijk zou ik weer met plezier gaan voetballen. En dan nog bij PSV, eigenlijk de club waar ik altijd graag wilde spelen". Het enige, wat Devrindt, wanneer een transfer rond zou komen, eiste van PSV, was een goede betrekking. Een erg gemakkelijk op te lossen verlangen voor het Philips concern. „Bij Anderlecht was ik full prof. Dat heeft me nooit gezind. Nu kan ik aan mijn toekomst werken en ga ik bovendien nog meer verdienen". PSV is voor de Johan Devrindt een ware uitkomst. Hij waant zich momenteel in de wolken door het onverwachte geluk dat hem zomaar te beurt is gevallen. Devrindt weer: „De moeilijkheden met Anderlecht zijn al jaren oud. Ik wilde al lang graag in de spits van de aanval voetballen. Net als in het Belgisch elf tal. waar ik in de regel mijn beste wedstrijden speelde. Maar Anderlecht hield dit tegen. Men zag meer in me op het middenveld, zei de trainer altijd Maar dat was de ware reden niet. Dat voelde ik gewoon. In werkelijkheid wil de Anderlecht Jan Mulder niet voor zijn hoofd stoten. Die wordt daar meer dan wie ook bevoordeeld. Hij hoeft maar een kik te geven en het wordt onmiddellijk voor hem gedaan". PSV heeft Devrindt niet de garantie kunnen geven dat hij zuiver als voor hoedespeler opgesteld zal worden. Maar het is wel zeer waarschijnlijk. Nico Mares, de Eindhovense spitsspeler tot nu toe, wil namelijk weer naar het zuiden IMW) en hoopt daarom'binnen kort zijn spullen voor het vertrek uit Eindhoven bijeen te scharrelen. Dat zal nu na de aankoop van Devrindt wel in de spits van de aanval bij PSV gaan spelen.", vervolgt de Belg. „Neder land stikt, in tegenstelling tot bijvoor beeld België, van de halfspelers. PSV óók. Echte spitsen Behalve PSV had, zo bleek later, ook Feijenoord, Lierse SK en Standaard I Luik veel interesse in Devrindt. Hij zegt. „De Belgische clubs vielen echter onmiddellijk af. Anderlecht wilde me onder geen voorwaarde aan Standaard Luik of Lierse SK afstaan. Zoals ik al stelde komt dat door het tekort aan spitsspelers in België. De club die me zou kopen, ^zou nu^oijmiddeUijk in d^ schijjijijjr een te grolc- concurrent voor Anderlecht geworden". PSV en Feijenoord bleven dus over. Daarvan kreeg PSV uiteindelijk- de Niet alleen omdat Devrindt officieel niet op de hoogte was van de Rotterdamse belangstelling, maar ook omdat andere voordelen aan een ver blijf ln Eindhoven waren verbonden. „Ik ben oorspronkelijk afkomstig uit Lommer. Dat is een stadje, nog geen 25 km van Eindhoven. Daar wil ik nu weer gaan wonen". Beter voetbal Opzien tegen een debuut in de eredi visie doet zelfbewuste Devrindt niet. „Ik denk, dat ik in Nederland beter zal gaan spelen dan in België. Het soort _ist me-dacht directer het zelf ballen in het Belgische elftal. Daarin heb ik nu 17 keer meegedaan en ik heb het gevoel dat ik in die wedstrijden steeds boven mijn clubvorm ben uilge- de". De nieuwe aanwinst ongeveer al zeven jaar bij Anderlecht in het eerste elftal. In die periode heeft hij zich doen kennen als een veelzijdige knaap. Behalve in de voorhoede en middenlinie heeft Devrindt ook in de achterhoede gestaan. Zelfs heeft de Belg twee competitiewedstrijden bij Anderlecht beëindigd als.doelverde- Tenslotte zegt Devrindt nog dit over het zojuist beëindigde wercldtoernooi in Mexico. „België had mijnsinziens veel verder kunnen komen als de organisa tie van het nationale elftal maar beter was geweest." ,,De drie weken voor het begin van het toernooi in Mexico hebben we alsmaar gevoetbald én gevoet bald. Nooit was er enige afwisse ling. Op het laatst gingen ons die wedstrijden volledig de keel uit hangen". de Rus Wladimir Fassnacht staat nu dcr- eraldranglijst. Slechts de (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In gebouw Odeon. in Rotterdam, waar de lage zoldering en het vrij grote aantal bezoekers ga rant stonden voor een vrijwel subtropi sche temperatuur, heeft een versterkt Rotterdams boksteam gisteravond een forse nederlaag (144) geleden tegen een ploeg uit Londen. In de ontmoeting, die werd georganiseerd in het kader van de Communicatie 70 manifestatie, brachten de Britten een zeer gerouti neerde ploeg tussen de touwen. Voor één van hen. de viervoudige Europese politickampioen John Banham, die het respectabele aantal van 150 gevechten In overleg met de Britse teamleider werd toen besloten Banham een de- monstiv.'.iepartij te laten boksen. Ook voor een dergelijk gevecht was moeilijk een tegenstanderte vinden, tot tenslotte Henk Schumann zich bereid verklaarde tegen de Britse routinier in de ring te stappen. Banham maakte een demonstratie van zijn kunnen Dank zij zijn enorme ervaring behoefde I strijd, toen Malins opnieuw acht tellen de Brit vrijwel geen stoten 4e nemen, I rust moest nemen na een linkse hoek. maar liet aan de andere kant zien De andere winstpartij kwam op naam door middel van plaagstootjes tot j van Joop Bruijstens, die zijn eerste welke offensieve daden hij in staat is. internationale partij bokste. Dit ge vecht, de openingspartij van de avond. Overtuigend was eveneens het beste. David Bell Met uitzondering van David Bell bij j herstelde zich uitstekend de lichtweltergewichten en Malins middengewichtklasse behaalden alle Britten een duidelijke zege op hun te genstanders. De enige punten voor de Rotterdammers sleepten Joop Bruijstens en Harry Bogaerts binnen. Bogaevts deed dat hel meest overtuigend. Zijn tegenstander. Malins, moest in de'twee de ronde tweemaal acht tellen rust nemen waarop het gevecht werd ge staakt. Reeds in de eerste ronde bleek Bogaerts sterker dan Malins. Doordat Bogaerts echter te onbesuisd op hem in Brit de Bogaerts In lijke eerste ronde, waarin hij enkele keien' vol door de gevaarlijke linkse hoek van de Rotterdammer was getrof fen. Bell kwam zelfs zo goed terug, dat Bruijstens in. de tweede periode even in gevaar kwam. De Brit zette zijn tegen stander tegen dé touwen en bestookte hem met stoten op lichaam en. hoofd. De opleving was echter van korte duur. Bruijstens nam het initiatief over en slechls het grote incasseringsvermogen van de Brit hield hem overeind. Aan de zege op punten van Bruijstens bestond geen enkele twijfel. men met zijn rechtsvoorstaande tegen stander. In hoog tempo ging de Rotter dammer in de aanval en bracht deze openingsronde ruimschoots op zijn naam. Cole kwam echter terug. Met zijn uiterst gevaarlijke linkse bezorgde/ hij' Bok de nodige moeiLijkheden. In de laatste ronde waren beide boksers door het hoge tempo volkomen uitgeput. In de chaotische slotfaze van het gevecht t de Klepke (Rotterdam) Weinig problemen stoten en toen was het snel met de Die twijfel bestond wel over de tegenstand gedane.. Eers: ging Malins slag van de partij in liet lichtgewicht j acht tellen neer op een linkse opstoot tussen Gerard Bok en Neville Cole. In j en ev en later beëindigde Ben Bril de l,de eeiste ronde hat. Bok weinig proble- I (Londen)" est op punten van Fellingham llchtwcltergewicht: Bruijstens Boetskes (Den Bosch) zwaarweltei-fiewlcht: den); vcdei gewicht: lieggewicht: T. Krijgsman

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9