RAPPORT MOORE, LEENT ZICH NIET VOOR OPENBAARHEID Huisvuil wordt in vakantie eenmaal per week opgehaald Oorzaak brand winkelcentrum in Ridderveld blijft onbekend Jan Ufkus verloor, maar speelt toch demi-finale Snel groeiend Nieuw Vennep wordt 'Bol(s)werk' in de Haarlemmermeer Sportvelden zijn met gulle hand uitgestrooid „Je hebt hier twee café's, maar wel vijf kerken" Horen van ontslagen ambtenaar bracht geen nieuws Weer veel interesse uitvoering Rijn- akkoord Verenigde Naties is onderwerp Vredesweek ZATERDAG 20 JUNI 1970 LEIDSE COURANT NIEUW-VENNEP De meest vooruitgeschoven baanbreker in 't groene land rond een van Haar lemmermeers grootste dorpen Nieuw-Vennep, rijst als een glazen flat imposant óp. De enige hoogbouw (naast de bejaardenflat) domineert 't architectonisch gezien luchtig en van veel smaak getuigend woon- kwartier, een van de vier parten waaruit het negen duizend inwoners tellende dorp is opgebouwd. Het Mauritsachtige de erfenis van Lucas Bols, toegangsbewijs, dat dient om de aanwezi ge douaniers te kunnen omzeilen. „Je kan niet zomaar dranken van binnen naar bui- wordt gecontroleerd." Voor de discretie staat ook nog borg een rechercheur door Bols zelf aangesteld Veel Amsterdammers Bols. is echter met zijn 500 werknemers al volop aktief in Nieuw Vennep. Als we om inlichtingen vragen over het bedryf Douane, rechercheurs, het bouwteam be kommert zich niet om al die mysterieuze figuren, dde zich verder niet laten zien. We lopen op een van de, nog altijd niet voltooide, ingangen toe en volgen het ad vies, de lift te nemen, op. Een tweetal worden we verwezen naar de „gele keet" het domein van de portier. Eerst dan be seffen we verboden gebied te hebben be treden. Met overdreven aandoende ge wichtigheid wordt een pas verstrekt, een Duitsers inviteert ons wat onhandig, met wat hulpeloze bewegingen de indruk ma kend zich te willen verontschuldigen voor het feit dat ze geen Nederlands spreken. Ze keuvelen zelf wat door. Veel buiten- uiterlijk (beiden begonnen hun carrière in 1575) vereeuwigd staat op een der muren. De afrastering, die om het gehele, zeven hectare omvattende be drijf. loopt, ontgaat je aanvankelijk. Doodgemoede reerd loop je het terrein op, waar een uitgebreid team van werknemers er voor moet zorgen dat het bolwerk van de aan het Amsterdamse Plempenpad gestarte likeurstokerij, op 11 september officieel kan worden geopend. landers telt het bedrijf niet. „Vroeger werkten veel Portugezen bij ons. Als schoonmakers. Zij zijn in Amsterdam achter gebleven". Deze toelichting ver strekt ons Margriet Barnaart op de af deling publiciteit. Zij behoort nog tot de pendelaars. Tot die categorie behoort ook een groot deel van de groep van 200 Amsterdammers. In de fabriek, die jaar in werking is werken dan nog 150 Nieuwvennepers, 60 mensen uit L< en Katwijk en nog zo'n veertig Bc strekers. Op deze afdeling publiciteit waar de frisheid en het grootse uit in niets doen denken aan het intieme dat de Jordaan, plaats van )r de vroegere werknemers, ei- Nieuiw Venneps werkgever nummer 2 (Vicon staat bovenaan bij de werki schaffing met 1000 werknemers) kent vele „naturen". Daar zijn de jeugdigen, van wie een 20-jarig meisje een wel haast vernietigend oordeel geeft over haar dorp: „Het is net een negorij. Je hebt hier vyf kerken, en maar twee café's. Dansen kan je hier ook niet. Je moet altijd naar Noordwijk toe of naar Amsterdam. Nieuw Vennep ligt om uit te gaan veel te ongunstig". Nieuw Vennep wordt in bescherming genomen door de tot dan toe onverschillig toeluisterende, maar plotseling opverende A. te Veld huis: „Je kan zeggen wat je wil, maai er is hier wel voldoende gelegenheid om te sporten. Vorige maand is hier het zwembad De Meerval geopend. Een 25m bad. Vorig jaar is de sporthal in gebruik genomen. Alle sporten kun je hier be drijven." Hij heeft daarmee niets over bodig gezegd. Als we het gebouw na een wat moeizame rit met de lift, die inge steld is op een capaciteit van tien en terecht begint te sputteren als een elfde passagier het waagt mee omlaag te zakken, lopen we het dorp nog eens rond. Naast de perkjes, speelweiden, ga zons en vijvers, zijn met gulle hand de vele sportvelden uitgestrooid. Nieuw-Vennep, een plaats, die snel om zich heengrijpt. Dat bijge bleven is op sportgebied, maar achtergebleven wat zijn ontspan ning betreft Maar ook dat zal nog wel komen. Alles kan immers niet ineens. „Concerten zijn er volop". Maar Nieuw-Vennep wil duidelijk ook wel eens wat uit het populaire genre op het programma gezet zien worden. Dezer dagen zorgt daar in ieder geval de kermis voor. waarvan de schreeuwende muziek over het overigens rustige plaatsje wordt uitgeworpen. Commissie vóór de rekeningen: LEIDEN De inhoud van het rapport Mooren leent er zich niet toe, dat het in de openbaarheid wordt gebracht. Tot deze conclusie is de commissie voor de rekeningen gekomen na drie vergaderingen. De laatste vergadering was pas donderdag. Daarin werd ook de heer Mooren zelf gehoord, de opsteller van het geruchtmakende rapport van het onderzoek bij de Markt- en Havendienst, voormalig hoofd van het bureau organisatie en efficiency wiens voorlopige aanstelling van een jaar enkele maanden geleden niet in een permanent dienstverband werd omgezet. Hoewel de commissie zich op het punt van de open baarheid unaniem heeft geschaard achter de zienswijze van het col lege van burgemeester en wethouders, is zij echter wel tot de be vinding gekomen dat er geen bezwaar tegen had behoeven te bestaan als het rapport voor de Raad vertrouwelijk bij de stukken ter inzage had gelegen. l»e geruchtmakende geschiedenit liet „Rapport Mooren" bego niaand toen op de dag waarop ue gemeenteraad een beslissing zou wor den genomen over de reorganisatie van de Markt- en Havendienst (l.v.m. de nieuwe situatie van de Groenoordhal) door de krant Het Vaderland melding werd gemaakt van een z.g. „Geheim Rapport Mooren". Daarin zou o.m. staan, dat er bij de bouw en inrichting van de Groenoordhal tal van fouten wa ren gemaakt, fouten die veel hadden gekost en fouten die dreigden veel geld te gaan kosten, maar die op het laatst. grijpen ;rhinderd het ln- In een later stadium werd ook bekend, dat er in het rapport van de heer Moo ren melding gemaakt zou zijn van be paalde malversaties by de Havendienst er z maakt zijn met het penningensysteem bij de aanvoer van het vee. De politieke moeilijkheid in de hele affaire was, dat uit de gemeenteraad met name door de lieer Van Aken het verwijt kwam aan hpt college, dat de raadsleden onkundig waren gebleven van het rapport. Uit eindelijk werd besloten, dat de com missie voor de rekeningen het rapport te zien zou krijgen, alsmede het com mentaar op het rapport door de heer Batenburg, de directeur van de Accoun tantsdiensten, de directe chef van de heer Mooren. De paritair samengestelde raadscom- mlsie (Duyverman - VVD, Pompe - Boe renpartij, Van Baaren - PvdA, Elsgeest - Prot. Chr.. De Vroomen - PSP. Van der Blom - CPN, en Ham - KVP) is het slechts met het college eens op het Gymnasiumexamens Aanes-scholeneem. de i Gym- gemeenschap St. Agnes: Gymnasium A: Margreet Ashmann, Leiden; Agnes van Brussel, Oegstgeest; José Bruflnen, Bo degraven; Mieke Kluivers. Leiden; Anki van der Meer, Voorschoten; Cisca Mod derman, Leiden; Annemiep Oltheten, Leiden; Beatrijs Staats, Leiden; Rita Vermeer, Alphen a/d Rijn; Annechien Vink, Noordwijk. Gymnasium B: Jeanne Bruggeling, Al phen a/d Rijn; Karin Frissen, Oegst geest; Els Josemans, Oegstgeest; Noor ran Santvoord, Leiden; Jacqueline fermans, Leiden; Anneke Tempelaars, Voorschoten; Trees Verkleij, Sassen- heim; Maus de Vrind, Leiden. Wegens ziekte op l mutate punt, dat volledige openbaarheid niet gewenst is, maar zy vindt wel, dat de raad het vertrouweiyk bfl de stukken in de leeskamer ter inzage had kunnen krijgen. Het zou dan ook wat gemak kelijker geweest zyn om een besluit te nemen. De commissie is overigens alleen ingegaan op de financiële merites van het rapport Mooren. Zij heeft het niet tot haar taak gerekend in te gaan op de kritiek in het rapport op de heer Baten burg, organisatorische kwesties en per soneelsaangelegenheden. Dat zou by- voorbeeld een commissie ad hoe uit de raad kunnen doen. In de commissie voor de rekeningen was daarvoor een kleine meerderheid, maar drie leden zeiden aan een speciale commissie geen behoefte te hebben omdat een nader onderzoek tydrovend is, terwyi men er weinig vrucht van verwacht en de raad zich reeds heeft uitgesproken over de organisatievorm van de Markt- en Ha vendienst. VERTROUWELIJK Uit het commissieverslag is niet op te maken, dat het horen van de heer Moo ren (na machtiging van het college van burgemeester en wethouders) veel nieuws heeft opgeleverd. Een by lage met verschillende grafieken, situatie tekeningen, tijdopnamen en overzichten wenste de opsteller van het rapport niet te verstrekken, omdat hij niet de vrij heid meende te hebben stukken te to nen, die het resultaat waren van ver trouwelijke gesprekken. De heer Moo ren zei wel, dat ze ten stadhuize bekend waren, maar de heer Batenburg ver klaarde er niet over te beschikken De afgelopen tyd is ook verschillende keren sprake geweest van een bespa ring van 260.000,— by het inrichten inventaris hebben geannuleerd. In het rapport was geen specificatie te vinden. De heer Mooren en de heer Batenburg staan op dit punt wederom tegenover elkaar. De heer Mooren zelf verklaarde, dat hq een specificatie aan het college heeft verstrekt. De heer Batenburg stel de voor de commissie, dat het bedrag vermoedehjk steunt op een ontwerp- rapport van de heer Mooren, dat echter nimmer s t college is uitgebracht, oord over het Rapport nee niet gespi tal oudera en belangstellenden de Leiderdorpse Scherpingskerk om te luisteren naar de einduitvoe ring, te geven door de leerlingen speuren. Talent, dat na de pauze werd beloond middels een aantal getuigschriften, die werden uitge reikt aan de klas Bill en de in strumentalisten lste en 2de graad. Onze grootste bewondering tydens deze uitvoering ging uit naar de nog jonge, maar zeer talentvolle pianiste Liesbeth Hinderdael, die Mozarts pianoconcert in G ver tolkte. Ze deed dat zonder parti tuur, met een geijkte ritmevast heid en een soepele, genuanceer de aanslag, zy werd begeleid door het schoolorkest (o.l.v. Ad Hoo- genboom), dat nog niet capabel bleek voor dit werk. Deze jonge lieden, die de uitvoering openden met werkjes van Handel en Lully, speelden weliswaar maatvast, maar vaak nog erg onzuiver en onevenwichtig. FRAAI onderdeel was het optreden van fluitiste Nelleke van Vliet met een sonate van C. Ph. E. Bach (pianobegelei ding van Arno Kooloos). Ze kamp te nog wat met de ademtechniek, maar ontwikkelde een mooie toon als gevolg van goede embouchure. Iets geheel anders was een Can- zon van Gabrieli, dat vertolkt werd door 'n gitaarkwartet van de heer J. ten Boske en een blokfluitkwar tet van mej. M. van Bree. Vooral de samenklank van laatstgenoem de was zeer evenwichtig; later hoorden we dat nog eens door een kwartet van mej; A. Carrière met varieerden van een Chopin-wals tot de Maple Leaf Rag van Scott Joplin, toonden de leerlingen met hun instrument op de goede weg te zijn, hetgeen telkens door het publiek werd beaamd met gul en luid applaus. WILLEM SCHRAMA nda dag a.i van de commissi! toegevoegd. Dan zal worden of er al dan niet een speciale commisle moet koi zoeken van de verschillende door de Mooren aangestipte personele aspecten. En tenslotte is er ook nog de heer Moo ren zelf, die er niet mee akkoord gaat, dat de gemeente Leiden zyn _dienstvei Bijeenkomsten in stadswijken LEIDEN Maandagavond vindt er op Levendaal 101 (LHJ-gebouw) een by- eenkomst plaats in het kader van de vredesweek, die wordt gehouden van 20 tot en met 27 september en die de Verenigde Naties tot onderwerp heeft. PAK wil nog niet praten over samenstelling b en w LEIDEN Alvorens te gaan overleggen over de samenstelling van het nleuwr college van burgemeester en wethouder is het beter dat eerst gesproken word over het functioneren van het gemeente bestuur. Dat schrijft mevrouw C. K< ling-Simons, namens de nieuwe fractie van de P. v. d. A. In de Leidse gemeen teraad aan de nieuwe fracties van de Prot Chr. Groep, de KVP en de VVD. De brief van mevrouw Kerling is een antwoord op het schrijven van deze par tyen om het overleg te openen over de samenstelling van het nieuwe college. De niet-PAK-partyen deden het aanbod van twee PAK-wethouders. Het PAK P.v.d.A., PSP en D'66), dat in de raad 16 van de 39 zetels gaat bezetten eiste vier van de zes wethouderszetels. In het door de P.v.d.A. voorgestelde gesprek dienen o.m. aan de orde te komen de houding raad-college en de openbaarheid van het bestuur. Aktiecomité wil tennispark in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het ontbreken va tennisbanen wordt in het sterk uitbrei dende Zoeterwoude steeds meer als een ernstig gemis ervaren. Vooral nu tennis sen niet meer die elite-sport zoals in vroeger jaren. Verschillende li trekken nn soms ver de omgeving in om op de veelal druk bezette banen te trachten het racket te hanteren. In het rapport van de Vereniging van Neder landse Gemeenten dat eind vorig jaar Is uitgebracht over de plaatselijke sport accommodatie schijnt het aanleggen van tennisbanen een reële wens genoemd Er is nu in Zoeterwoude een aktiegroep gevormd om te trachten wat meer vaart in deze zaak te krijgen. Men wil tot de oprichting van een vereniging komen. Men streeft er naar het volgend seizoen reeds op Zoeterwouds grond te kunnen tennissen. Belangrijk daarby is, dat door de vrij forse contributies die doorga: in dergelijke verenigingen worden gehe ven de banen geen expliotatietekort be- hoevenop te leveren. Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen Henry van Teijlingen, Jan van Banning- straat 25. Arnold v. d. Poel, Weldelaan band niet wil voortzetten. Hy stuurt 2 en Paul Sieverding, Noordbuurtsei het, aan op een gerechtelijke uitspraak. 8. Stadswijken krijgen eigen kleur worden er ook op verschillende plaat sen in de stad vredesweekmanlfestaties opgezet. Lelden is verdeeld in 5 wijken (zuid-west), zuid-oost, centrum, Kooi en Morsbuurt) en in Iedere wijk moet dan een forumavond, filmvertoning met dls- kussle, speciale kerkdienst etc. worden De Gemeenschap van Kerken en het Leids Vredeskontakt zoeken daarvoor mensen uit de verschillende wyken die mee willen helpen aan de organisatie van genoemde manifestaties. Deskun digheid is vredeswerk, of op het gebied van de Verenigde Naties wordt daar voor niet vereist; iedereen die wezenlijk is geïnteresseerd in de problemen van de internationale samenwerking kan Juist om die wijkmanifestaties te orga niseren, willen de organisatoren op 22 juni met idereen praten die eraan wil meehelpen. De bijeenkomst begint om 8 uur, na een kort openingswoord zal drs. L. M. van der Mey (politikoloog) een korte inleiding geven over de V.N., waarin de voornaamste problemen van de internationale samenwerking zullen worden aangeroerd. Daarna zal in groepen (per wyk), plus wellicht groepen van mensen uit Leider dorp en Oegstgeest) gepraat worden over de mogelijke aktiviteiten in i< Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Elvira d.v. J. 1 v. d. Westen en P. Dombi; Jeroen Pie- ter Paulus z.v. P. Siera en M. van Zeeuw; Ewoud Jan Ar ie z.v. A. Hoek A. Haasnoot; Johan Peter z.v. H. v Voet en A. Wassenaar; Ronny z.v. d.v. H. v. Teijlingen en M. Scheui Catharina d.v. J. v. Leeuwen en E. Belt; Evert Hendrik z.v. H. Folkers J. G. Wierda; Antonius z.v. J. W. Roe- loffs en G. C. Wielders; Jeroen Maarten Christiaan z.v. A. v. d. Heiden en I. M. M. v. Deventer; Anouk d.v. B. v. Gelle- cum en M. Sloos; Alida Wilhelmina d.v. H. W. Saaltink en C. A. Tienstra; Cor nells Theodorus z.v. P. Messemaker A. L. Guyt; Dirk z.v. D. v. d. Craats T. H. v. d. Bosch; Hendrikus z.v. H. de Mooij en D. J. Post; Olaf Vincent Jungslager en R. Hadderingh, Overleden: J. T. Balkestein (74); J. H. Verhaar (62); J. J. Kuitems (78); G. de Mey (80); B. Amsterdam (70); E. A. Moggré (66); M. Levarht (69); E. T. de Haan (41); M. H. Koolloos (61). Er is geen schiddige ALPHEN A. D. RIJN Het VEG-Gasinstituut te Rijswijk heeft een rapport uitgebracht betreffende de brand en de explosie op 1 mei Jl. in het winkelcentrum Ridderveld. In het rapport komt deze instantie tot de volgende conclusies: 1. het gasbedrijf ter plaatse heeft bij de aanleg van hoofd- en dienst leidingen niet afgeweken van de gangbare technieken; 2. uit het onderzoek is niet vast komen te staan, dat ontsnappend aardgas de oorzaak of mede de oorzaak van de brand is geweest; bij het afpersen van de dienstleidingen is geen lek in de omgeving Het flexibele aansluitstuk in de waarschijnlijk na de brand door het winkelcentrum dienstleiding bij de supermarkt de grijper losgerukt. Aardgas onder vloer supermarkt veroorzaakte gasexplosie In een politierapport verslag gegeven vai de brand, mede aan tulgenverklaringen ononwtoteiyk vast is wordt een exact wat betreffende de hand van ge ren 84 personen, komen te staan en mede stoelt op de bevindingen van de Arbeidsinspectie, het Gasinstituut en het onderzoek ter plaatse van de officier van justitie mr. C. v. Steende ren en van de directeur van het Ge rechtelijk Laboratorium van het depar tement van justitie. Na het onderzoek ter plaatse heeft de officier van justitie verklaard, geen termen schuld, met betrekking to aanwezig te achten. Vast staat, dat de brand is in de cafetaria of in de onmiddeliyke nabijheid daarvan, gevolgd door een gasexplosie. Het is gebleken dat de aanwezigheid van een gasfles in het pand van de groentehandelaar en brandbare stof bij de drogisterij geen rol hebben gespeeld. Aan het slot van haar uitvoerig rap port concludeert de politie dat de brand door onbekende oorzaak Is ontstaan; de gas-explosie is veroorzaakt door de aanwezigheid van een hoeveelheid aard gas onder de vloer van de supermarkt, dat zich onder de vloeren van de ove rige panden heeft kunnen verspreiden en welk gas zich door geen, of zeer geringe ventilatie - waaromtrent ove rigens geen voorschriften ten aanzien van de aanleg van gasleidingen in kruipruimten bestaan - onder de vloe ren heeft kunnen handhaven. LEIDEN Zoals de lakker en de melk man gunt de huisvuilophaler dit jaar (voor het eerst sedert een halve eeuw) in de normale vakantieperiode met va kantie. Dit betekent dat de gemeente lijke reinigings- en ontsmettingsdienst van 29 juni tot en met 7 augustus, een periode van zes weken, slechts eenmaal Tot nu toe heeft de gemeenteiyke per week het huisvuil komt ophalen. reinigingsdienst altijd zyr vakantie over het hele jaar verspi eid moeten opnemen, omdat anders de uuisvuilophaaldienst onderbezet zou zijn. Dank zij de invoe ring van de plastic huisvuilzakken kun nen de bewoners zondei bezwaren (de plastic zak die vol is kan lucht- en stof- dicht worden dichtgebonden) hun voor raad voor een hele week opsparen. En zodoende kunnen ook de vuilophalers in de normale periode eens met vakantie. Direkteur F. van Overmeire heeft de stad voor die zes weken van 29 juni tot en met 7 augustus verdeeld In vier wijken, die elk een kleur heboen en elk een vaste ophaaldag. Aanstaande woensdag wor den die gekleurde wijkkaarten huis aan huis bezorgd. Globaal is de verdeling als volgt: MAANDAG, een rode kaart, het zuidwesteiyk stadsdeel; DINSDAG, hel' centrum; WOENS- :en gele kaart, het zuidoosten van id; DONDERDAG, een groene kaart, het noordelijke gedeelte van Lei den. De reinigingsdienst zal volgende week zaterdag nog in een advertentie op de kleurenverdeling en op het eens-per- week-ophalen wyzen. De vrijdag is geen ophaaldag, omdat de dienst zich dan nog zoveel mogelijk op de straatvervuiling wil werpen met het oog op het weekeinde en omdat die dag nodig zyn voor het schoon- nakei de veemarkthal. Op de kaart verzoekt de heer Van Over meire de mensen na 10 augustus hun mening over deze eenmaal-per-week-op- haaldienst schriftelijk kenbaar te maken aan de dienst, Noorderstraat 18. Vijfde dag Leidsche Hout-toernooi LEIDEN Op de vyfde dag van het Leidsclie Hout- toernooi lieeft Lodewyk Kallenberg het stoute stukje uitgehaald door de als vierde geplaatste Jan Ufkes te verslaan. Jan Ufkes werd echter toch voor uitschake ling behoed door het feit, dat Lodewyk Kallenberg zich door familieomstandigheden genoodzaakt zag zich terug te trekken, hetgeen Jan Ufkes alsnog een halve finale plaats opleverde. In zyn party tegen Lodewyk Kallenberg toonde hy ech ter duideiyk de mindere te zyn. Vooral de topspin- (orehands en slize backhands van Lodewyk bleken te veel voor Ufkes, die by de stand 4-4 volledig wegzakte. Fantastisch spelend maakte Lodewyk Kallenberg hier onmiddeliyk gebruik van en in no-time speelde hij zich naar een 6-4, 5-0 voorsprong, waarna hij bij de stand 40-15 opgaf. Een fraaie prestatie van de Unicumman. die hiermee nog eens overduideiyk aantoonde, dat hij niet voor niets de competitie ongeslagen beëindigd heeft. Jan Ufkes tenslotte vond het helemaal niet leuk. dat hy op deze wyze de halve finale bereikte, getuige zyn opmerking aan het einde van de party: „Dat moet je niet doen!", maar Lodewyk kon niet anders. In de halve finale komt Jan Ufkes uit tegen Hans Keizer, die wat stoeide met Jaap Kooreman. Har Meyer, ook een Unicumman, leek regelrecht op een davqrende overwinning af te stevenen, toen hy tegen Jan de Groot vlot de eerste set pakte. Jan de Groot zou echter De Groot niet geweest zijn, als hy het hierby had laten zitten. Secuur verdedigend en veelal op de backhand van Meijer spelend, kwam hy terug, daarby enkele ge lukkige beslissingen op zijn hand hebbend en met 6-4 greep hy de tweede reeks. In de beslissende set was Han Meijer te moe om nog goed weerstand te kunnen bieden, hetgeen hem dan ook de overwinning kostte. Dick Bouman tenslotte completeerde het kwartet door Ad v. d. Berg te kloppen. Aan enkele tempoversnellin gen had hij al voldoende om Ad v. d. Berg, die zijn dag niet had, terug te wyzen. Bij de dames bereikte Milou Penseel als eerste de finale. In een enerverende party versloeg zy mevr. Overtoom, die na afloop de umpire fel bekritiseerde en van de wedstrijdleiding eiste, dat de party zou worden overgespeeld, nu met eeq „goede" Wel jammer, dat er nu op zo'n wijze afbreuk worden gedaan aan de goede prestatie van Milou Pen seel. In het herenenkel-C zyn de eerste halve finalisten bekend. Modderman leek in zijn party tegen Bas Ploos v. Amstel snel op de zege af te stevenen, getuige de 6-4, 5-2 score. Toen echter begon Bas beter te spelen en fel aanvallend maakte hy geiyk. Modderman Het het echter niet verder komen, al moest hy daarvoor al zijn reserves aanspreken en met 10-8 behaalde hy de winst. De andere halve finalist is Paul Klever, die in een goede party Jan Theunissen in twee sets het na kijken gaf. Morgen wordt het Leidse Hout-toernooi besloten met de finales, hetgeen ongetwyfeld fraai en spannend tennis te zien zal geven. I)e gedetailleerde uitslagen zyn: H.E.B.: 3e ronde H. Keizer-G. v. d. Sluys 6-0, 6-0. Kwartfinales: J. de Groot-H. Meyer 1-6, 6-4, 6-0; D. Bouman-Av. d. Berg 7-5. 6-3; H. Geizer-J. Kooreman 6-0, 8-1; J. Ufkus-L. Kallenberg 4-6, 0-5, 30-40 set. D.E.B. kwartfinales: M. Penseel-mevr. E. Huurman 6-3, 6-2. Halve finale: M. Penseel-mevr. Overtoom 6-3, 1-6, 6-4. H.E.C. 3e ronde: R, Keyzer-F. Kroes 6-0, 6-1; P. Theu- nissen-F. Crépin 4-6, 6-2, 6-4; B. Ploos v. Amstel-J. v. Dyk 6*4. 6-1. Kwartfinales: E. Modderman-B Ploos v. Amstel 6-4, 10-8; P. Klever-J. Theunissen 7-5. 6-4. H D B. 2e ronde: D. Bouman/J. Ufkus-De Boer/Hoyng an/A. v. d.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3