WEDEROM VURIG PLEIDOOI VOOR UITBREIDING ENGEL GEMEENTERAAD Eerst gymzaal en later sportzaal in de Poelpolder Ogentest bleek velen voor Agenda Bollenstreek noodzakelijk Wielerspektakel begin Yenneps Oranjefeesten Fanfarella zaterdag te Alphen „de lucht in" J. Eichhorn zet ZCL op winst MARKTEN DONDERDAG 18 JUNI 1970 LEIDSE COURANT LISSE De heer G. van der Berg, de fractie-voorzitter van de KVP, heeft gisteravond in de gemeenteraad nog weer eens een vurig pleidooi gehouden voor uitbreiding van de bebouwing in De Engel. Zulks bij het voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Derde Poellaan". Wat in De Engel niet kan, is daar op zeer korte afstand wèl mogeljjk? Men is van hogerhand tegen uitbreiding van buurtschappen, omdat dit ook uitbreiding van voorzie ningen vereist, doch De Engel kan een uitgroei zonder uitbreiding van voor zieningen geheel opvangen. De burgemeester had er begrip voor, doch men weet. dat vanuit Lisse geen tegenwerking bestaat inzake uitbreiding van de woningbouw, doch de hogere instanties willen dat nu eenmaal niet. De heer Van der Berg wilde een drin gend beroep doen op de medewerking van het College om iedere kans tot uit breiding te bepleiten. De Poelpolder krijgt nu eerst een gym nastieklokaal in de Frans Halsstraat en later een sportzaal bij de Openbare School. Deze regeling, welke de heer Hollander (Prot. Chr.) juist graag an dersom had gehad, is voor nü het meest „haalbaar"; voorts achten b en w de afstand straks naar de sportzaal geen bezwaar. De heer Van der Berg wilde de gym nastiekzaal onder de Commissie Sport en Recreatie brengen,, waarby de heer Paardekooper zich aansloot en een prin cipe-uitspraak van de Raad wilde heb ben over dit punt in het algemeen, om dat men de beschikbare uren via de sportcommissie verdeeld wil hebben. De voorzitter zei, dat schoolgebruik van de gymzaal toch hoofddoel is, het avond werk is toch slechts bijzaak. Hij beloof de, dat in de volgende zitting het college met een doordacht voorstel zal komen. De heer H. Nieuwenhuis wilde de gym zaal alleen voor de schoolgymnastiek bestemmen, in ieder geval geen sport op zondag. De heer G. J. de Vos (WD) Juichte de bouw toe en hoopte op een regeling van de verdeling van alle sport- uren vóór september, hetgeen hij toe gezegd kreeg van de voorzitter. geving van de Derde Poellaan te huren er er opstallen te bouwen, waarvoor b en w 2000,per jaar wilden vragen. Het voorstel om dit bedrag te halveren werd na een vurig pleidooi van de heer J. H. Salman (KVP) en de heer G. J. de Vos (WD), tevens bestuurslid, aan genomen met 4 stemmen tegen. De heer H. Nieuwenhuis wilde er wel voor stemmen, als er op zondag niet gereden zou worden. De voorzitter zei. dat bij het verlenen van recht van opstal on mogelijk gesteld kan worden, dat men op zondag niet rijden mag! Plan-Blokhuis in deze raad? Dal had Ir. Paardekooper verwacht, doch hy moest zjjn ongeduld nog één week uit stellen. Op 24 juni zal de beslissing val len. Dan wordt eók het antwoord van b en w over de beschouwingen op de beleidsnota behandeld. Het bebouwingsplan Poelpolder-Noord komt In de juli-vergadering aan de orde. De heer G. J. de Vos klaagde nog eens over het stankverwekkend bedrijf van uit de Haarlemmermeer, doch de voor zitter zei. dat volgens de Hinderwet vergunning is verleend, dus er is weinig aan te doen! Toen geprotesteerd kon worden tegen de vergunning ingevolge de Hinderwet was het gemeetebestuur van Lisse de enige die bezwaar indiende. Jeugdsoos Het voorstel om de oude kantoorruimte beschikbaar te stellen voor sociëteits- werk en een bedrag van 5000,als inrichtingssubsidie te verstrekken, werd aanvaard.'De heer Hollander vróeg „wie wat gaat doen" en was bezorgd over „supervisie" van ouderen, n.l. of daar wel wat van terecht zou komen? De voorzitter wilde dit maar afwachten. Men moet jeugd van 20i in eigen home vrijheid gunnen. HIJ gaf wel de garantie, dat er geleefd zal moeten worden binnen de perken van de wet. De heer H. Nieu wenhuis was tegen uit principiële over wegingen. Aan de N.V. Modemagazijn Tissing werd een perceel bouwgrond verkocht in de Kiamaalstraat, dicht bij het straks te ope nen terrein-Blokhuis. Men verlangde echter een doorgang voor voetgangers vanuit de Kanaalstraat naar terrein- Blokhuis. De voorzitter zeide, dat dit de firma Tissing juist welkom zou zijn want met een corridor krijgt men ook ebailageruimte. De heer Beelen (KVP) wilde het voorstel een week aanhouden tot ook de exploitatieprijs van het plan- Blokhuis bekend was, doch de voor zitter wist de raad te bewegen nü tot verkoop over tegaan onder verzekering dat N.V. Tissing tot alle gesprek open Ook op zondag De Ponyclub „Poeleway", pas omgezet in een Stichting „Ruiterij Poeleway", kreeg toestemming vam de raad om een perceel van 7 ha. welland in de om- VOORHOUT Met ingang van 1 juli Is de heer J. E. Overzet ambtenaar van de burgerlijke stand benoemd tot chef bevolking, burgerlijke stand, mili taire zaken en verkiezingen te Tub- bergen in de rang van hoofdcommies. ./ONDERDAG 18 JUNI Nieuw-Vennep 20.00 uur dansen in Rustende Jager, Gouden Leeuw en de Krim; 20.00 uur schaken in het Tref punt; 20.00 uur consistorie Geref. Kerk. rep. Chr. gemengd koor; 19.00 Straten- Joop. Oranjevereniging. oorhout Parochiehuis, bovenzaal, 20.30 uur. Vergadering Middenstands vereniging. VRIJDAG 19 JUNI Nieuw-Ven nep 1300 uur Kinder optocht: 14.15 uur Kniderspelen; 19.00 u. Voetbalwedstrijd tussen twee bedrijven; 20.00 uur Dansen Rustende Jager, de Gouden Leeuw en de Krim; 20.00 uur De Ring jeugdsoc. Black Cellar. ZATERDAG 20 JUNI Nieuw-Vennep 10.00 ui bij de Spoorbrug; 14.00 len bij de Zuiderdreef; 15. Rustende Jager; 19.00 uu Start Vespohal; 20.00 uui Rustende Jager, Goude Krim; 20.00 uur De Ring, Black Cellar. ir Viswedstrijd uur Volksspe- 00 uur Dansen r Atopuzzelrit. dansen in de Leeuw en de jeugdsociêleit LISSE De afd. Lisse van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft de gemeen schap ongetwijfeld weer een goede dienst bewezen met de gehouden ogentest. Gedurende een gehele week werd men in de gelegenheid gesteld om geheel gratis de ogen te laten testen. Door niet minder dan 83 personen werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt, hetgeen het volghnde resultaat ople verde 63 pet. werd geheel goed be vinden, voorts was 37 pet. twijfelachtig of onvoldoende, waarvan 10 pet. beslist onvoldoende was. Bij het dieptezien bleek voorts 35 pet. onvoldoende te zijn en het kleurenzien was bij 29 pet. twij felachtig. Interessant ls nog te vermel den, dat de oudste voor de ogentest I iemand van 81 Jaar was. die nog vol- j komen goede ogen had. De jongste was Postzegelverzamelaars besloten het seizoen I-NOORD WIJK De Noordwijkse ver- i eniging van Postzegelverzamelaars hield in café-rest. „Flora" haar laatste ver gadering van dit seizoen. Daar de voor zitter verhinderd was, berustte de lei- ding bij de heer Jac. Vink. die een flink aantal filatelisten kon begroeten. De heer Vink deelde mede. dat de inter nationale ruildag, welke traditiegetrouw op Tweede Pinksterdag plaatsvindt, dit jaar wegens organisatorische moeilijk heden niet had kunnen doorgaan. De vorige ledenvergadering was komen te vervallen omdat de zaal bezet was. Ter vergadering werden getoond semi-eerste dag-enveloppen met zegels van 5 - en 10.- Interessant waren ook de FD's van de Dickens-herdenking, omdat de brief verzonden was vanuit het geboor tehuis van de schrijver. De veiling onder leiding van de heer .T. Onderwater om vatte een beperkt aantal, maar wel bij zonder mooie kavels, die vrij vlot van de hand gingen. Bij de rondvraag werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld over enkele interne aangelegenheden. De belang stelling voor de Jeugdclub was deze keer opmerkelijk groot. Er 'werd leuk geruild, geveild, gekocht en verloot, zodat de jongelui weer heel wat zegels aan hun collecties konden toevoegen. Kettingbotsing in de Hoofdstraat SASSENHEEM Op de Hoofdstraat vond gistermorgen een kettingbotsing plaats waarbij vier personenwagens wa ren betrokken. Oorzaak was het te laat opmerken door een automobilist van een stilstaande file i.v.m. werkzaamheden. Twee wagens moesten weggesleept wor den, twee wagens konden op eigen kracht hun weg vervolgen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Installatie UW LISSE Het praktische initiatief van mevrouw Grimme-Beumer om in Lisse te komen tot de oprichting van een afd. Lisse Unie Vrouwelijke Vrijwilligers (U.V.V.) is met succes bekroond ge worden. Woensdagmorgen heeft de in stallatie van het afdelingsbestuur plaats gehad door het hoofdbestuur. Het bestuur is als volgt samengesteld: mevr. Roes-Schalij, voorzitster; mevr. Grimme-Beumer, secretaresse; mevr. Hulkenberg, penningmeesteresse; leden: mevr. Van der Wouden-Wiggers, mevr. Linker-Nieuwenhuis, mevr. De Nie- Breedijk. mevr. Enthoven-Hollander. Het „werkterrein" betreft Tafeltje-dek- je. kleding verstrekken, bejaardenbe zoek, enz. Vrijwilligsters kunnen zich alsnog bij mevr. Grimme aanmelden. Zwemvereniging Nieuw Vennep in oprichting NIEUW-VENNEP Nieuw Vennep heeft een zwemvereniging in oprichting. Enige weken zyn er enkele mensen by el kaar gekomen en hebben een voorlopig bestuur samengesteld. Voor de nieuwe ereniging is nog geen naam be dacht, men houdt het voorlopig maar op „Zwemvereniging Nieuw Vennep in op richting". Deze zwemvereniging is nog niet toe aan de gebruikelijke aktiviteiten omdat de vereniging nog geen leden heeft. Voor iedereen die in het bezit is van een zwem diploma staat de mogelijkheid echter open om zich als lid in te laten schrijven. Het bestuur ontplooit in ieder geval de nodige activiteiten want er is al een trainer aangetrokken en men heeft bo vendien elke donderdagavond van 8-9 het zwembad gehuurd. Als alles naar wens verloopt zal het bestuur in de toe komst haar aktiviteiten verder uitbrei den, maar wanneer dat is hangt na tuurlijk helemaal van de levensvatbaar heid van een dergelijke vereniging af. i Geen enkel ongeval Klaarovertjes kregen pluim op de hoed NOORDWIJK Gistermiddag vond in het Verenigingsgebouw te Noord wijk liet afscheidsfeest plaats van de ver- keersbrigadiertjes. Het vrolyke gezel schap van 52 jongens en meisjes, be horend tot de School niet de Bijbel, de Christus Koningscliool, de Openbare school en de St. Jeroenschool, had zich bijna een jaar lang op uitstekende wyze van haar taak gekweten. In al. die maanden was op de oversteekplaatsen geen enkele ongeval gebeurd. Het aantal doorrijders was niet noe menswaard en uit dit alles kon worden opgemaakt, dat de jongelui hun werk goed hadden gedaan. Daar de meeste van deze „klaar-overs" uit de zesde klas afkomstig waren en dus binnenkort de school gaan verlaten, bood de politie hen deze afscheidsmiddag aan. De korpschef, hoofdinspecteur Basten, moest elders eeu vergadering bijwonen en daarom richtte inspecteur Verhoef zich met een geestig speechje tot de jeugd, waarin hij de jongens en meisjes dank bracht voor de hulp. die zij aan de politie hadden geboden. Inspecteur Verhoef sprak zijn waardering uit voor de manier waarop de verkeersbriga- diertjes waren opgetreden. De jonge lui kregen op deze middag enkele films te zien, waaronder een over het veilig verkeer. Verder verscheen een spannend verhaal op het doek en nog een paar teken- en kolderfilms, waarbij men zich uitstekend amuseerde. Vanzelfsprekend behoorde ook een flesje „fris" bij het feest. Als herinnering ontvingen alle verkeersbrigadiertjes een sleutelhanger en een oorkonde van het Verbond van Veilig Verkeer, waarin bun dank werd gebracht voor de bewezen diensten. De verkeerspolitie te Noordwyk is inmid dels bezig rnet het voorbereiden van een nieuwe lichting verkeersbrigadier- Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Maria E., d.v. T. A. T. Spoelstra en J. van Harten; Peter, G. Hoppenbrouwer en A. van Hecke; Casper, z.v. C. B. de Rooij en A. G. Bo ter; Robert W., z.v. C. S. van Katwijk en J. E. Bousie Ronald, z.v. F. van der Lip en G. Nagtegaal; Irene, d.v, N. Riet- kerke en M. S. Kamphues; Adriana C. C., d.v. N. S. Warmerdam en C. T. van Fulpen; Ferenc F., z.v. A. A. v. d. Hulst A. M. X. F. Kuipers; Marco, z.v. A. van Ooij en L. W. von Liebenstein; Gerardus J., z.v. G. C. J. van Oijen en C. E. Arkenhout. Getrouwd: J. Neutenboom en C. E. Kriest; J. van der Linden en W. Post. Geen vertraging aan werk Korte Vlietkanaal LEIDEN Het werk aan het Korte Vlietkanaal zal geen vertraging onder vinden. Dit hebben b. en w. meegedeeld naar aanleiding van vragen van de raadsleden A. Kret en J. Lyten. De gemeente Lelden heeft met het Rijk en provincie overeenstemming bereikt het beheer en onderhoud van de Haag- weg. De heren Lijten en Kret hadden o.m. gevraag of de eigendomsoverdracht vertraging tot gevolgd heeft. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 18 JUNI St. Elesabethzlekenhuls Receptie t-g.v. zilveren jubileum van dr. P. J. Koste lijke, heel-, neus- en oorarts. Aanvang 17.00 uur. St. Petruszaaltje, Lamnienscliansweg Afscheidreceptie H. v. Duursen school hoofd St. Petrusschool voor jongens en meisjes aan de Lorentzkade. 12.00-13..00 VRIJDAG 19 JUNI Sclieppingskerk, Leiderdorp -- Einduit voering muziekschool „Rijnakkoord"; aanvang 20.00 uur. De Burcht Leerlingen Don Boscoschool voeren musicals op voor ouders t.g.v. 20- jarig bestaa.n van de school. Oranjevereniino koos eerste vrouw in best ui WASSENAAR Op tie jaarry(l(l ring van de Wassenaurse Orwn^r^ gign „Koningin Wilhelmina", g teravond in het Jeroenhuis in d<£et straat gehouden werd, is voor luet in de 65 jaren van het bestaan n vereniging een vrouw als best gekozen: mevrouw B. Hoogevei\ der Leest. •vult I Enorm aantal premies uitgeloofd NIEUW VENNEP Als eerste onder deelvan de vier dagen durende oranje feesten In Nieuw Vennep zyn gisteren de Culturele Stichting Bollenstreek denkt al aan de winter NOORDWIJKERHOUT Op het pro gramma voor 't komende winterseizoen van de Culturele Stichting Bollenstreek staan onder meer grammofoonplaat concerten, concerten, cabaret, ballet en een excursie. De jeugd zal kunnen gaan genieten van schoolconcerten en een toegelicht poppentheater. Burgemeester H. J. M. Bosma heeft het president schap van de Stichting aanvaard en met de omliggende gemeenten zijn nauwe samenwerkingsbanden gelegd. Nog geen resultaten onderhandelingen ondernemingsraad en directie van Rotogravure LEIDEN De onrust onder het per soneel van de Rotagravure, naar aan leiding van de voorgenomen verhuizing het bedrijf naar Haarlem, is na de besprekingen tussen ondernemingsraad directie nog niet geheel weggenomen. Vanaf maandag zijn belde onderhande ling geweest en wederzijds zijn er voor stellingen gedaan, waarvan men de in houd nog niet wil vrijgeven. Maandag aanstaande worden de onderhandelin gen voortgezet. Naar de ondernemings raad deze week pas bekend is geworden heeft de directie van de Roto al geruime tyd geleden contact gehad met de vak bonden. De bonden hebben toen de direc tie geadviseerd geen mededelingen aan het personeel te doen zolang er nog geen concrete plannen zijn over de verhui zing van de Roto naar Haarlem. Zoals bekend heeft de directie haar plannen afgelopen maandag openbaar gemaakt, hetgeen grote onrust onder het perso neel tot gevolg had. BEJAARDEN ,ROOMBURGH" OP STAP LEIDEN Dinsdag 1.1. gingen er ruim 100 bejaarden van „Huize Roomburgh" een dagje uit. Men ging richting Bode graven, Woerden, Utrecht en verder het Jagershuis in Zeist, waar de koffie met cake werd geserveerd. Het mooi weer, zodat iedereen buiten kon zitten. Daarna ging de tocht vla Woudenberg, Scherpenzeel naar Lunte- en, waar mdiden in de bossen het Pannekoekenhuis" lag en men zich te goed kon doen aan pannekoeken van formidabel formaat. Nog een zalige coupe ijs toe en verder ging het weer, via de Hoge Veluwe naar het Uddeler- waar men weer aanlegde voor een consumptie en waar ook gelegenheid was om een heerlijke boswandeling te maken. Rond 5 uur ving de terugtocht via Kootwijk,, Voorthuizen; langs de Leusderheide. Om half 7 was men voldaan op de basis teruggekeerd. Iedereen was vol lof over de heerlijke goed verzorgde dag. wielerwedstrijden gehouden. Dit jaarlijks terugkerende spektakel werd georgani seerd door de „Bataaf" uit Halfweg in samenwerking met de Oranjevereniging „Beatrix". In zijn openingswoord dankte de voorzitter van de oranjevereniging, lieer Van de Maarl ondermeer de politie, „De Bataaf" en het gemeentepersoneel die zo spontaan hebben meegewerkt aan deze ronde. Om kwart over zes werd het sein van vertrek gegeven voor de plaatselijke wielrijedsr. die echter niet op een race fiets mochten rijden. Dat verhinderde hen echter niet voor een spectaculaire race te zorgen, die tenslotte gewonnen werd door J. van Diemen. Na hem flitsten ach tereenvolgens G. van der Laan. H. Splin ter, A. de Groot en G. K Kroon over de streep.. Bij deze uitslag nog de aan tekening, dat Zoetemelk eigenlijk de snel ste was, maar omdat hij geen Nieuw- Venneper is, werd hij niet als zodanig vermeld. Om zeven uur maakten de profs amateurs en nieuwelingen zich op om het karwei te beginnen. Voor de profs en amateurs ging het om 55 ronden, hetgeen gelijk staat aan 77 kilometer. De nieuwe lingen deden het iets minder maar het door hun af te leggen parcours bedroeg toch altijd nog 49 km. Het startschot voor deze race werd gegeven door de be faamde atlete Ilja Keizer, die afkomstig is uit Nieuw Vennep, en onder grote belangstelling ontwikkelde zich ook hier een aantrekkelijke strijd. Bij de profs en amateurs won J. Bruesung, gevolgd door T. Blom, R. Cornelisse en G. Zantingh. Winnaar bij de nieuwelingen werd Th. Smit, achter hem eindigden F. van dei- Berg en C. Hoogendoorn. Dat de waar dering voor de wielerronde groot is blijkt wel uit^het enorme aantal premies dat I werd uitgeloofd. de drie vakai, ontstaan door het bedanken van i ren A. P. Ruygiok, Th. de Zwart van Keppel. Wat de twee andere tures betreft kreeg het bestuur m ging, adspirant-leden aan te trekker dan het volgend jaar in de algen vergadering kunnen worden benoem Uit het jaarverslag van secretaris Hilgeman bleek, dat een vorig jaar voerde ledenwerfcampagne het lede deed verdubbelen van 800 naar 1600 jk, Met algemene stemmerf besloot de gadering deco ntributie, die al sinds en dag 2,50 per jaar bedraagt, te hogen tot 3,50. Daarna werd ges ken over het programma voo oierfeest.d at op 6, 7 en S augustus zal worden gehouden, in grote lijnen lijk zal zijn aan vorig jaar. LEIDEN - Gistermorgen is op Karei Doormanschool in de Suma j straat de 7-jarige N. Jansen tijdens speelkwartier van een hek gevallen. gebroken arm in het A( i Ziekenhuis opgenomen. Mevrouw Meester van Hulpdienst: Dagelijks komen de telefoontjes ALPHEN AAN DEN RIJN Zater dagavond a.s. beleeft Alphen aan den Rijn om 20.30 uur op het terrein van Rijnstroom aan de Raadhuisstraat de première van liet openluchtspel Fan farella, welk spel tevens hel laatste programmapunt uitmaakt van het zo- merpr'ogramma „In Aiphen uit", dat de Culturele Raad dit jaar voor het rst als proef heeft geoi ganiseerd men het oogmerk de belangstelling voor cul turele uitingen te stimuleren. Aan deze geweldige manifestatie verle nen ruim veertig amatcurspelers, leden van alle plaatselijke toneelverenigingen en ook enkele gastspelers, hun medewer king. Muzikale medewerking verleent voor het grootste deel de harmoniever eniging „Crescendo" uit Alphen, terwijl de .hele figuratie geleverd wordt dooi de jeugd van Rijnstroom. Dekor, tribune en podium worden door de Chr. Techn. school, resp. de werkplaatsen van ge noemde kindertehuis gebouwd. Herhaling wordt gegeven woensdag avond 24 juni (20.30 uur) en zondag avond 28 juni (21.00 uur). Het geheel speelt zich af onder leiding van Jan K(jne uit Leiden. Fanfarella is een zo- mers. luchtig Italiaans getint blijspel. Kaarten zijn verkrijgbaar bij; Reisbu- I reau Europa, de bibliotheek, Ami o-bank- I filiaal in Riddcrveld, drogistèrij Ver- j burg in Aarlanderveen en bij Piet Kt a- nenburg in Zwammerdam, NIEUW VENNEP „Na vijf waanden kunnen we wel zeggen, dal de Algemene Hulpdienst een grint succes geworden is. Dage lijks tussen 9 en to uur wordt re gelmatig nummer 2S91 gebeld", a ld ut mevrouw G. E. Meester-van der Schoor, secretaresse van de hulpdienst. „Door de snelle groei van het dorp Kieuw-Vennep is er een an der lkefpatroon ontstaan. Maar dringende noodsituaties blijven zich voordoen, waarbij niet altijd direct hilp gegeven kan worden door de. Inslaande dienstverLe- n i ii gsl nst til i nge ii De hulp lie wordt verleend door eo'n 30 vtiiitnlUger s omvat de vol gende toerhsaam h eden Helpen ii gezinnen en alleen staanden zolang er nog geen gezinszotif Is. - Het rerimen van hand en spandiensten, zoals kleine kar weitjes npjnappen. boodschap pen doen, vaatwerk verichten. Het verroeien van bejaarden, zieken en gehandicapten. De algemene hulpdienst helpt al leen in Noodgevallen, een belang rijk deel van htm- werk bestaat daarom in het neg wijs maken van de mensen lie hulp vragen, het voorlichten rr>j de aanvragers tot welke instantir zij zich moeten leenden en het lifgen van con tacten tussen aalvrager en dc verschillende gerirlïe hulporgani saties. Hoewel de hiilpdiemt al phn. 30 vrijwilligers bezit, ka* men er nog veel meer gebruiken Mannelijke vu vrouwelijke vrijwilligers kun- Excelsior viert gouden feest in nieuw uniform NOORDWIJK Op uitnodiging van het bestuur hield het R.K. Fanfarekorps Excelsior in Rest. Flora een buitenge wone vergadering over de viering van het 50-jarig jubileum in 1971. Het was voor de voorzitter, de heer E. van Schie, een groot genoegen niet alleen de velé leden maar ook andere belangstellenden welkom te kunnen heten. Als inleiding deelde hij verder mede, dat medio maart 1971 het gouden jubileum zal worden gevierd en dat door de vele akties van de. laatste jaren en de nog komende akties de opzet om het gehele korps van nieuwe uniformen te voorzien wer kelijkheid zal worden. De kosten hier voor bedragen 21.000- waaraan nog 6000- ontbreekt. Er is intussen al een model uitgezocht, dat ook op de verga dering getoond werd. Het nieuwe uniform is van kleur nas- sau-blauw. kraag en manchetten zijn zwart met goud ea op de schouder zit ten gouden epauletten. Op de zijnaad van de pantalon een brede bles waarop een gouden galonbigs. .Voor de dames een gerende rok eveneens met zwart- gouden bies. Als hoofddeksel zal een speciaal model pet worden gedragen in zwart bont met blauw'e bodem en pluim. De majorettes gaan een gebroken wi jurkje met blauw voorfront, waarop gouden tressen dragen en krijgen als hoofddeksel een kolbak van wit bont met gouden versieringen. Na de vertoning van de modellen werd in het kort een schema gegeven van de verdere viering van het jubileum, waarbij de voorzitter van het parochiaal comité de heer H. Th. van Bourgondiën de toezegging deed alle medewerking te zullen verlenen om dit feest zo luister rijk mogelijk te vieren. LISSE Woensdagavond werd een spannende wedstrijd gespeeld door het lierenteam van de Z.C.L. tegen Katwijk II, Reeds in de tweede minuut scoorde J. Randsdorp, na goed te zijn vrijge- zwommen, 't eerste doelpunt voor Lisse. Kort hierna kreeg J. Eichhorn de bal en met zijn bekende harde schot pas seerde de bal wederom de doelman. Hierna werd er wat heen en weer ge speeld, totdat J. Eichhorn de bal weer vrij kreeg en wederom een doelpunt wist te maken. In de eerste minuut na na rust maakte J. Eichhorn zijn derde doelpunt voor ZCL. Katwijk kon ten slotte toch nog een tegenpunt maken. Vrijdagavond 19 juni om 20.20 u. speelt Z.C. Lisse wederom tegen Katwijk in zwambad „De Vosse" te Hillegom. Burgerlijke stand WOUBRUGGE Geboren; Maria M. A., d.v. A. C. de Geus en M. C. W Zirkzee; Barbara M.. d.v. VV. A. Zandstra en F. Westdijk; Cornelia A. M„ d.v. J. A. M. van de Helm en J. D. van Rijn. Ondertrouwd: Jan van der Lip (28) en Maria J. Koetsier (24); Franciscus A. Artterman (19) en Antonia C. M. Devi- lee (22). Getrouwd; Leonardus P, Verheydt (23) en Hendrina S. J. Wanders (22); Hen drik van Leeuwen (29) en Cornelia J. de Hanken (24); Gerard Bergsma (26) en Anthouetta B. Grandia (22). SASSENHEIM Geboren: Remco J. P. C., zn. v. J. P. N. Bastiaans en E. C. Koster; Evelnie C.. dr. v. L. E. A. van den Ing; en E. C. Smit; Olaf M. G. H.. zn. v A. M. van Alphen en J. M. van Baaten; Conrad H. J„ zn. v. J. C. Ver- degaal en A. I. G. Walenkamp; Alice, dr. van J, C. Aangeenbrug en A. W. van Oiidenaaren; Lesley, dr. van C. Loze- koot en Amiria Takarangi. Ondertrouwd: Johannes Heemskerk, 18 jaar en Carola Maria Th. L. va der Wiel (18); Johny de Borst il8> en Francina P. M. van Kesteren (20); An- tonius M. Zandbergen (22) en Anna M. Th. M. van der Lans (23; Joannes C. va der Lans (23i en Maria P. de Heij j (23); Philippe L Voigt (25) én Antje j L. T. Dijkema 241Antonius J. P. van! Berge Henegouwen (23) Wilhelmina F. I A. M. Booms. Gehuwd: Aloysius Q. J. de Goeij en Mar- garetha A. M. Weijers.. Overleden: Leonardus J. M. Eekhout, 72 jaar. (ADVERTENTIE) BEKENDMAKIN< KATWIJK Burgemeester en wethouders der I meente Katwijk maken bekend, datls voornemens zijn krachtens artikel e der Wederopbouwwet vergunning te \f lenen tot: a. het herbouwen van een winkel-\ huis, staande aan de Adrianastrl nr. 1 te Katwijk aan Zee, op perceel kadastraal bekend gemeel Katwijk, sectie A. nr b. het verbouwen van een bedrijfspAi staande aan de Haven nr. 16 te Kir wijk aan Zee. op het perceel kadaèr bekend gemeente Katwijk, sectie» nr. 14478 gedeeltelijk. De bouwplannen met de daarbij bef rende bescheiden liggen vanaf heden 27 juni 1970 op de gemeentesecretaj (kamer 12) ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende L nabijgelegen gronden worden gedurei deze termijn in de gelegenheid ges eventuele bezwaren tegen het verlet van de gevraagde vergunningen schi lelijk bij hen in te dienen. (ADVERTENTIE) BEKENDMAKING KATWIJK Burgemeester en wethouders wijk maken bekend dat zij zyn krachtens artikel 19 va op de Ruimtelijke Ordening 50. achtste lid, wan de Woningwet v stelling te verlenen van het „Uitte dingsplan Hoornespolder" vo< de bouw van 33 eengezinswoningen <s| een perceel gelegen ten oosten van 1 Parsstraat te Katwijk aan Zee; kvo straal bekend gemeente Katwijk, C. nr. 392 (gedeeltelijk). Het bouwplan met de daarbij behoren bescheiden ligt vanaf heden tot 3 j j 1970 op de gemeentesecretarie (kam 12) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt e in de gelegenheid gesteld eventuele b zwaren tegen het verlenen - fraagde vergunning schriftelijk bij b in te dienen. KATWIJK, 17 juni, Groent© Wasper p. kist: AI 4.00-6.50; All 2.60-3." 3.40-9.20; Bil 2.00; waspeen nieuvl oogst: AH 17.80-22.70; uien p. kg 59-6 uien p. bos 15-24; peterselie per bos 2 32; bospeen I 91-94; idem II 52-,r bloemkool (6 p. bak) I 152; idem II 7 idem (8 p. bak) I 97-143: idem II 6. idem (10 p. bak) II 91; radijs/bos 2 krombekken 300; tuinbonen 56-J nenkruid/bos 26-33; rabarber 29-32; krul peterselie/bos 40; andijvie 28-33; prince sebonen I 3.20-3.40; idem II 2.50; selde rie/bos 37-48; aardappelen doreé 84-86 kg. Ia9e—d4:0 Idem middel 66; idem kriel 72; prei A 67; idem BII 32; idem All 38: sla 10-18; Idem n 6-8; spitskool 31-34; pet len II 2.20; snijbonen I 2.60; idem II 1.6Ï kervel 9-10; kroten/bos 19-32. Aanvoer waspeen 35.000 kg. nieuwe oogst 2.00 kg- DEN BOSCH. 17 juni Vee - Aanvoe totaal 4831 dieren, 1273 runderen. 1! giaskalveren. 314 vette kalveren, 201 nuchere kalveren, 163 schapen. 477 lam meren, 443 slachtvarkens, 688 slachtrun deren. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1100 1800, guste koeien 975-1375,, graskalve ren 425-620, kalfvaarzen 1250-1750 zwart: 1100-1475. klamvaarzen 117.' 1300. guste vaarzen 950-1200, pinkeï 700-825. nuchtere kalveren voor mesterij 170-320. weidesehapen 70-120 lammeren 150-265, per stuk; -slachtrun deren extra kwal. 5.30-5.75, le kw 4.80-5.20, 2e kwal. 4.20-4.65. 3e kw. 3.90 4.10. Vette stieren: 4.70-5.15, worstkoei en 3,70-4.00 per kg gesl. gew., vette kal veren le kwal. 4.20-4.30. 2e kwal. 3.95 4.15, 3e kwal. 3.70-3.90, nuchtere slacht kalveren 1.35-1.80, slachtzeugen le kwal 1.70-1.80, 2e kwal. 1.60-1.70. per kg. lev gew., vette schapen 105-150, vette lam meren 80-115 per stuk. UTRECHT, 18 juni Totale aanvoe 3001. weekomzet 3573, runderen 80! vette kalveren 20, graskalveren 51 nuchtere kalveren 1126, schapen 355. lammeren 398. varkens boven 100 k£ 222, bokken, geiten 26, melk-, kalf koeien 1200,-1500. kalfvaarzen 1025- 1225, vare koeien 925-1035, pinken 600- 850, stieren 850-1500, graskalveren 450- 650, nuchtere kalveren 4080, fokkal- veren 120-280, schapen 90-135, lamm ren 70-110, bokken, geiten 15-75, vettt koeien 4.75-5.00. le kwal., id. 4.50-4.7( 2e kwal., id. 4.00-4.05 3e kwal., vette kalveren: 4.05-4.25, le kwal., 2e k> 3.75-3.95, 3e kwal. 3.50-3.60; nuchtere kalveren 1.40-1.80. slachtzeugen 1.70- 1.75. jonge slachtzeugen 1.75-1.95, melk kalfkoeien; rustig, niet geheel prij: vette koeien en vare koeien: rusig. prijs houdend; vette kalveren: kalm. prijsh. graskalveren: rusig, niet geheel prtyshi nuchtere kalveren: lui, prijsh. fokkalve ren: traag, minder prijsh.; schapen: kalm, prijsh. lammeren; lui, prijsh. var kens: vlot, gedrukt.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4