de postgiro garantie gemak NIEUWE YALE CHORUS VIEL NIET MEE Radio en t.v. samen naar Tour de France Film van Vanavond RADIO VANAVOND RADIO MORGEN Girobetaalkaart da's makkelijk! VPRO-Piknik Britse verkiezingen Van gewest tot gewest LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 JUNI 19ï| Gevaarlijk unpen animo om met dit drukmiddel te gaan 1 werken alleen nog maar vergroten, j Wat kan er tegen deze ontwikkeling n j gedaan worden? Het internationaal be- raad om het kapen van vliegtuigen tegen te gaan. heeft nog maar beperkte JjjUROPA is Zuid-Amerika niet: niet- resultaten afgeworpen. Internationale temin kunnen we ons in het demo cratische westen beter vroeg dan te laat gaan bezinnen, wat er gedaan moet worden om politieke ontvoeringen tegen te gaan. In het overgrote deel van de Europe se landen is de toestand sociaal en politiek minder erg dan in de Latijns- Amerikaanse landen. Echte politieke gevangenen zijn hier zeldzaam en op enkele uitzonderingen na passen de Eu ropese landen aan deze kant van het IJzeren Gordijn ook ten opzichte van gevangenen de rechtsstaat onverkort afspraken in het geval gen om hiermee vrijlating van politieke gevangenen te verkrijgen, zullen nog j moeilijker te realiseren zijn, omdat het asylrecht voor politieke gevangenen ook vandaag aan de dag nog iets is waar aan moeilijk te tornen valt en de poli- I tieke tegenstellingen in de wereld nog steeds zo scherp zijn dat iemand die in het éne land de status van vogelvrij verklaarde heeft, elders als vrijheids held zal worden begroet. Repressieve maatregelen zullen dus maar op een beperkt terrein iets uitha len; gaan werken met de „oog om oog, tand om tand"-theorie zou onze samen- Een geslaagde onderneming alsdie f leving weer terugstoten tot de status van de jungle. De enige manier om het I gevaarlijke wapen waarmee in toene mende mate thans gewerkt wordt te keren, blijkt dus het voorkomen van ontvoeringen te zijn en dat is een heel wat lastiger opdracht dan menigeen op pervlakkig denkt. van de ambassadeursontvoering in Bra zilië kan evenwel binnen de kortste keer ook de onderwereld ertoe verlok ken om het middel van ontvoering te gaan gebruiken uot» bevrijding van ro vers en andere misdadigers. In Enge land is hiermee al gedreigd. NEDERLAND I NOS: 18.15 uur: WK-voetbal samenvatting halve finales 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal VPRO: 19.04 uur: VPRO-Piknik. om 20.00 uur onderbroken door Journaal Britse verkiezingen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Van gewest tot gewest 19.49 uur: ANVV-tips 20.00 uur: Journaal TROS: 20.20 uur: Kaai ten op tafel, film Eddie Constani 21.50 uur: Zes met een bas, muziek 22.10 uur: Spreek het met bloemen 22.25 uur: Journaal Dan komt er een gevaarlijk wapen in I het spel tegen de rechtsorde zonder welke onze samenleving niet goed func tioneren kan. Want het wapen dat hier gebruikt wordt is helemaal of ligt dicht in de buurt van chantage; mensen die zonder dat zij enige schuld of zelfs maar betrokkenheid aan ites hebben, met hun leven borg moeten staan voor onwettige verlangens van anderen. Voorkómen MISSCHIEN is het mogelijk iedere diplomaat door een cordon te laten schermen, maar dan keert het wapen zich waarschijnlijk binnen de kortste tijd tegen eigen autoriteiten, tegen per sonen, die door hun positie in de staat.- de Kerk of het bedrijfsleven veel in- vloed hebben. Harder optreden tegen de Drukmiddel nieuwe wapen heeft ontdekt, zal althans in Latijns-Amerika niets ba ten. zolang men daar de toestand laat voortduren welke in de eerste plaats door de sociale ellende de actie tegen het gezag uitlokt. Te hopen valt alleen, dat de autori teiten overal ter wereld erin zullen slagen te voorkomen dat de echte cri minele groep zich van het nieuwe wa pen gaat bedienen. Anders valt de el lende niet te overzien. In dat geval moeten de zwaarste straffen dan maar /OPSTANDIGE groepen in Latijns- Amerika hebben hun drukmiddel goed gekozen door zich meester te ma ken van diplomatieke vertegenwoordi gers; ze kunnen weten dat de autoritei ten van wie ze iets willen afdwingen zeker na het vermoorden van een Duits ambassadeur in Midden-Amerika zich wel driemaal zullen bedenken vóór ze weigeren om te onderhandelen en de losprijs te betalen. Het succes Braziliaanse guerrillastrijders zal de afschrikwekkend werken. HILVERSUM Voor de eerste maal zullen de NOS-reportages van de Ronde van Frankrijk worden verzorgd door een gecombineerde radio- en televisieploeg. Deze ploeg, die van 26 juni tot en met 19 juli met drie auto's de Tour volgt, bestaat uit Fred Racké (radioverslag). Jean Nelissen (tele visiecommentaar) en Theo Koomen (radio- en televisiecommentaar). Voor NOS-radio gaat bovendien een technicus mee. Chef d equipe is Martyn i Lindenberg, geassisteerd door George Tor. Dagelijks beeldverslag Oudere concertbezoekers zullen zich misschien herinneren dat de Yale Glee Club al vóór de laatste wereldoorlog een meer of minder opzienbarend co vert in de Kurzaal gaf. Sindsdien is dit studentenkoor van een van de oudste universiteiten in de Verenigde Staten verscheidene malen in ons land opge treden en wekte daarbij veelal terecht grote geestdrift. Gisteravond leverde het in de Kloosterkerk opnieuw een bijdrage tot het Holland Festival, maar bij deze gelegenheid presenteerde het zich' in een geheel nieuwe gedaante en liet het zich niet van zijn beste kant kennen. Na 269 jaar uitsluitend te zijn voorbehouden, is de Yale Uni versiteit er pas in 1959 toe overgegaan ook vrouwelijke studenten toe te laten. Als gevolg daarvan trad er nu niet alleen eep jongemannenkoor maar ook een jongevrouwenkoor op, en soms ook een gemengd koor van beide samen, afwisselend onder leiding van de diri genten Fenno Heath en Bruce E. Mo Dat dit optreden vocaal en muzikaal bepaald is tegengevallen, lag zeker niet alleen aan de meisjes die pas vorig jaar zijn toegelaten want ook de jongens zongen dikwijls aanmerkelijk onzuiver. Noch in de oude polyfonie van Morley en Lotti, noch in de nieuwe van Hinde- mith voelden zij zich erg thuis en dikwijls was ook de directie weinig gelukkig. In het rommelige programma, waarin liefst zes kerstliedjes waren op genomen, deden de vertolkingen van chansons van Lassus stilistisch dubieus aan, en de Amerikaanse composities en de talrijke arrangementen waren mengsels van barokke en romantische bestanddelen, waarbij de sentimentali teit niet zelden hoogtij vierde. Aan de Yale Glee Club hadden wij veel betere herinneringen dan de kwa litatief zwakke tot middelmatige wer kelijkheid van gisteravond. Natuurlijk is dat wel verklaarbaar want universi teitskoren wisselen van jaar tot jaar van samenstelling en de dirigenten moeten er geweldig boven op zitten en veel geluk hebben, willen zij een sta biel peil weten te handhaven. Daarom is het heel wel mogelijk dat een vol gende Yale Glee Club, en dan waar schijnlijk weer in diverse, geledingen, het veel beter doet en de reputatie van vroeger herstelt. Laten wij het in elk geval hopen. Ks. Nelissen en Koomen geven recht streeks commentaar bij het beeldver slag, dat de Franse televisie elke dag van het laatste gedeelte van de etappe en de finish maakt. Van deze reporta ges worden samenvattingen gemaakt, die volgens onderstaand schema worden uitgezonden. Enkele malen, met name op zondagmiddag, zal de reportage rechtstreeks worden uitgezonden. De radioreportages worden elke dag rechtstreeks tussen 13.00 en 17.00 uur via Hilversum III uitgezonden. Nabe- Jubileumtournee van NOS-orkesten (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De orkesten en het koor van de NOS. te weten het Radio Philharmonisch Orkest, het Omroep Orkest, het Radio Kamer Orkest, het Promenade Orkest, het Metropole Or kest en het Groot Omroepkoor, be staan dit jaar een kwart eeuw. De viering van het zilveren jubileum zal in het najaar geschieden. Onderdeel van het jubileum is een serie concer ten, waaraan alle NOS-orkesten en het koor zullen meewerken. De serie bestaat uit zeven concerten, waarop uitsluitend werken van Nederlandse componisten zullen worden uitgevoerd, variërend van de renaissance-periode tot de avant garde. De concerten wor den in het najaar gegeven te Maas tricht, Eindhoven. Doetichem, Sche- veningen. Axel, Hoogeveen en Am sterdam. Het merendeel van deze con certen zal via radio en-of televisie worden uitgezonden. schouwingen zijn 's avonds tussen 19.00 en 19.30 uur via Hilversum I of II te beluisteren.] Bovendien zal op de vier zaterdagen het KRO-radioprogramma „Goal" (22.40-23.55 uur, Hilversum II) aan de Tour gewijd zijn. Alle televisie-reportages worden via 1 Nederland I uitgezonden. Bovendien wordt eigen filmmateriaal gebracht in „Studio Sport" op woensdagavond (Ne- i derland I) en wordt ook aandacht aan de Tour besteed in „Studio Sport" op zondagavond (Nederland II t. Het sche- I ma van de reportages ziet er als volgt uit: Vrijdag 26 juni: Individuele tijdrit i in Limoges 22.40-22.50; zaterdag 27 ju- ni: Etappe Limoges-La Rochelle 18.25- 18.45: zondag 28 juni: La Rochelle- Angers 17.15-17.30: maandag 29 juni: Angers-Rennes 18.25rl8.45. KKO nam afscheid van Ben Sies (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Dc KRO heeft met een receptie in de studio-foyer te Hil versum afscheid genomen van de heer Ben Sies. correspondent van de KRO- radio en televisie in Londen. De heer Sies is onlangs benoemd tot directeur van de kunststichting in Eindhoven. Programmaleider Herman Vikkejrt memoreerde in zijn toespraak hoe de heer Sies 15 jaar geleden naast zijn correspondentschap voor de Volks krant, ook de Engelse berichtgeving voor de KRO-radio ging verzorgen. Op gewetensvolle wijze verrichtte hij deze taak, welke een gehele andere journalistieke aanpak van hem vereis te. Zijn grootste interesse ging echter altijd uit naar de cultuur, en de kunst. Daarom was het te begrijpen, dat de heer Sies de aantrekkelijke functie in Eindhoven met beide handen aan vaardde. Gisteren arriveerden The Mothers of Invention op Schiphol om vanavond op te treden in het nieuwe VPRO- programma PIKNIK. Tweede van rechts Frank Zappa, de componist en geestelijkevader van het gezelschap. Eddie Constantine, jarenlang de stoere Lemmy Caution van het witte doek speelt in de film „Kaarten op tafel" de rol van de geheim agent Pereira. t maar erg anders gedraagt h\j zich niet. i- Alleen het verhaal is nog iets fantas- j lischer dan gewoonlijk. Een aantal j k hooggeplaatste figuren worden een u voor een uit de weg geruimd door 'n geheimzinnige moordenaarsbende, die uit levende robots bestaat. Worden de 1 moordenaars zelf n.l. gedood, dan v wordt hun huidskleur spierwit. Oojc blijkt, dat zij allen tot dezelfde zeld zame bloedgroep behoren. En laat nu onze vriend Pereira diezelfde zeld zame bloedgroep hebben. Hij gaat zich met de zaak bemoeien, wordt bijna zelf het slachtoffer van de interna tionale bende, die het op de wereld macht heeft voorzien, maar Pereira zou Eddie Constantine niet zijn als hij zich niet hardhandig uit de moei lijkheden loerkt. Een pretentieloos en vaak amusant brokje science-fiction met enkele fikse vechtpartijen. Vanavond TROS Ned. II, 20.20 uur. NEDERLAND 1 AVRO: 19.04 uur: 20.20 uur: Vrij-uit 13.00 uur: Sportpanorama KRO. Britse verkiezingen 20.55 uur: 19.30 uur: 18.45 uur: Levend getrouwd, Debbie Reynoldssho Pipo de Clown film 20.00 uur: 18.55 uur: 21.45 uur: Journaal Journaal Voor de vuist weg 20.20 uur: EV. OMROEP 22.45 uur: Zomercarrousel 1970 19.04 uur: J ournaal 21.10 uur: De bijenstad Brandpunt 19.35 uur: Koormuziek NEDERLAND II 21.25 uur: Bonanza 19.44 uur: NOS: 22.15 uur: Close up 18.45 uur: The gold run, 20.00 uur: Pipo de Clown doc. over negers Journaal 18.55 uur: 23.00 uur: Journaal Journaal HILVERSUM I 102 M Partijen: 18.20 Uitzending Partij. AVRO: 18.30 stereo: 1 lelicht. 19.15 Stere BRUSSEL (NED.) 321 lagslukken Nieuw Stokowskv dirigeert Radio Philli. Orkest "Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De vermaarde diri gent Leopold Stokowsky komt .in au gustus enkele weken naar Nederland als gast het Radio Philharmonisch Or kest en het Groot Omroepkoor van de N.O.S. dirigeren. De dirigent, die 18 april jl. 88 jaar werd, trad voor het laatst in Nederland op tijdens het Holland Festival in 1951 en wel. met het Concertgebouworkest en het Resi dentie-orkest. Met het Radio Philharmonisch Orkest en het Groot Omroep Koor zal Sto kowsky optreden op donderdag 20 au gustus in het Concertgebouw te Am sterdam en op zaterdag 22 augustus in de Doelen te Rotterdam. Soliste tij dens beide uitvoeringen is Sophia van Santé, mezzo sopraan. j Wat e ï'st a n den?.6A Vr'o z berichten. NOS: 12.00 Blik hulp. Overheidsvoorlichting. van New York: modet 14.00 Ruimte: Radio-n getuigen: gewijde mu: hilversum ii 298 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerle: klassieke en moder ne muziek (gr.) (7.30 Nieuws; 7.32 Actualitel- 7.50 Overweging: w). 9.40 Schoolradio HILVERSUIV De Felix Meurde! ■VS. 12.03 Top-30 (13.00 Ni BRUSSEL NED.) 324 op de korre 9.02 De Eddy Beek' 1 Nieuws). TR(B Igjgam W ïgen en SOS-beiich 13.20 Tafelmuziek. 14.03 Casinomuziek. 15,00 Nteuv en musicalmuziek. 16.00 Nieuw berichten. 16.09 Volksmuziek, muziek. 17.00 Nieuws, weerberi delingen. 17.15 Jazzmuziek. (ADVERTENTIE) voor wie 'm aanneemt voor wie'm afgeeft Lees maar! Elke girobetaalkaart wordt door de Postgiro tot 100,- gegarandeerd. Dat is de waterdichte zekerheid dat elk bedrag tot/100,-per kaart op uw postrekening wordt bijgeschreven. Snél, gespecificeerd en wel! Dus: kaart ontvangen? Giropas gezien? Kassa! Postgiro: meer dan 2 miljoen rekeninghouders. Daar onder zijn alle winkeliers, leveranciers en dienst verlenende ondernemingen. Over en weer kunnen dus vele miljoenen Nederlanders bij elkaar terecht voor betalen en incasseren. Alleen via de betaalkaart van de Postgiro gebeurt dat nu al meer dan 1.000.000 keer per maand. En dat groeit! Het is toch immers dood gewoon geworden dat men met 'n kaart en het giro pasje betaalt! Schrijf maar! Betaal met de pen prompt en precies het juiste bedrag. Zonder buikige portemonnaïe of bultige portefeuille. De girobetaalkaart - u krijgt er steeds 20 - is altijd pasklaar: geen gewissel en „Hebt u niet kleiner?". En al uw uitgaven staan overzichtelijk zwart op wit dank zij de dagafrekeningen. Gemisvoor wie 'm nog niet heeft Trekt u wèt profijt van een postrekening maar nog niet van de girobetaalkaart? Dan mist u het gemak van deze moderne vorm van betalingsverkeer. Wend u tot een van de girokantoren of praats gratis met telefoonnummer 0017, dan komt u snel aan de weet hoe u aan die betaal kaarten komen kunt. Bent u nog niet bij de Postgiro, dan kunt u twee vliegen in één klap slaan. Op 2300 post kantoren kunt u overigens óók terecht met al uw vragen en wensen I De VPRO start vanavond met de eerste van een serie om de veertien dagen uit te zenden zomeravondprogramma's, die de lucht ingaan onder de titel „VPRO-Piknik". Dit programma kreeg de kwalificatie uiee van „lief en alternatief" en beoogt in reportageachtige sfeer een uit zending, die het midden houdt tussen een Engelse country fair, een ininipopfestïval en een pick nick. Er komt veel in aan bod dat de jeugd interesseert, maar door de actuele problematiek erin te betrekken hoopt men ook de ouderen te boeien. De plaatsen van uitzending liggen steeds in de open lucht ver van de grote stad, omdat men wil voorkomen bestormd te worden door tieners, die een en ander wel eens van nabij wil len meemaken. De gekozen plaatsen worden tevoren dan ook niel bekend gemaakt. Wel worden voor elke' uit zending 500 jongeren als gast uitge nodigd teneinde dit t.v.-gebeuren de nodige levendigheid te verschaffen. Hoogtepunt van het programma van vanavond vormen The Mothers of In vention, die speciaal voor deze gele genheid naar ons land zijn gehaald. Voorts komt de Britse popgroep Brins- ley Schwarz en gaat tekenfilmster Betty Boop een grote rol spelen. Men krijgt verder een onvervalste cowboy film te zien met als titel „The In dians are coming". De VPRO-leiding heeft aangaande het PIKNIK-pro- gramma laten weten, dat bij de sa-, menstelling hiervan de wensen van de kijker centraal staan. Vanavond VPRO. Ned. I. 19.04 uur. De N.O.S.-televisie zal vanavond Van plm. 22.35 tot 24.00 u. op Nederland I rechtstreeks in kleur liet verkiezings programma van dc BBC overnemen. Morgen zullen in een gedeeltelijk recht streekse uitzending van 13.00 tot 13.30 uur (of zoveel langer als nodig is) via Nederland I de laatste resultaten wor den bekend gemaakt. Het Nederlandse commentaar b(j deze uitzendingen wordt gesproken door Henry Schou- pen en Joop van Zijl. In het t.v.-programma „Van gewesl tot gewest", dat de N.O.S.-televisie van avond zal uitzenden, wordt o.a. aan dacht besteed aan de volgende onder werpen: vervuiling van het Veluwe- randmeer, het „witte goud" van Lim burg (aspergeteelt), afscheid van dr. W. Verkade als directeur van de cultu rele raad te Arnhem, de botanische tuin in Tegelen (Limburg), de schaatsfabriek van de firma De Ruiter te Akkrum. die moet sluiten wegens Japanse con currentie. en de strandschoonmaakma- chine in Zeeland. Het programma van het Holland Fes tival doorkijkend zou men op het eer ste gezicht tot de conclusie komen dal zo er één onderdeel ongeschikt voor t.v. zou zijn dat wel h t internationale poëzicfcstival in Rotterdam moest we zen. Dus wijdde de NOS gisteren ruim een hall' uur aan dat festival. Het was ongeschi" De AVRO werkte het tweedelige No- bile-feuilleton af en liet Jan Brusse een chanson-programma presenteren, waarvan niet helemaal duidelijk werd hoe groot het ORTF-aandeel in regie en presentatie was. In ieder geval werd van drie „groten" een intiem por tret gegeven. Opmerkelijkst bij de AVRO vondtn we overigens een Info-onderdeel, aan dacht vragend voor een „vergeten groei)", de weduwnaars met kinderen, die ook fiscaal volkomen in de kou worden gezet. Onbegrijpelijk, temeer waar het hier een zo kleine groep betref, dat wijziging van fiscale of AWW-i .geling nauwelijks ingrijpende gevolgen lijkt te kur.ncn hebben. Bovenstaand schreven we in de rust van Duitsland-Italië. Het voetballen gaat deze morgen nog heel lang door. Liefst zouden we alles zien. maar straks is het weer vroeg dag. Deed de NOS er wel goed aan zo lang door te gaan? Als die tweede wed strijd. toch al uitgestelde uitzending, vanavond op het scherm was* gekomen zou dat de nachtrust van velen ten goede g.' „men zijn. Duitsland-Italië hebben we overigens uitgekeken. Een intens spannende wedstrijd en daarom dankbare stof voor dc commentator. Ook dit in aan merking nemend willen wc graag vaststellen dat Knen Verhoeff zijn werk voortreffelijk deed.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2