DE ZIJL DERDE IN ARB0N Contact met achterban mag niet verloren gaan Zestien weken geëist tegen drie Leidse ju weiendie ven t -Cg.g i, I L Bouw ^huizen in de Mors ligt stil Bavo en Sancta Maria combineren opleiding van verpleegkundigen 22244 BEN JE 15 JAAR. KRANTENWIJK CeidóeSou/tcmt MARKTEN SlMLl 17 JüNi 1»(O LL1DSE JOÜKANi jé 'K i»;: "fl Zt U h Politic maakte proces verbaal op tegen stadhuisslapers LEIDEN Gistermiddag om vier uur zijn de mensen, die. uit protest tegen de woningnood voor de trappen van het stadhuis bivakeerden door de politie verxoijderd en naar het bureau overge bracht. Na een procesverbaal zijn xe al len weer vrijgelaten. Omstreeks half twaalf had de politie op verzoek van de burgemeester de pro testerenden verzocht te vertrekken, om- dat zij „zich zonder noodzaak op de stoep ophielden". Zij kregen tot vier uur de gelegenheid vrijwillig weg te gaan. De acht jongelui stemden hiermee in. Toen de politie om vier uur polshoogte kwam nemen, bleek de groep tot twintig mensen te zijn uitgegroeid. Onder grote belangstelling werden ze met de over valwagen naar het bureeu gebracht. Op de deur van het Kreatief Centrum hing de hele middag een bord „Ga om vier uur naar het Raadhuisplein". LEIDEN De bouw van de 96 meerruimtewoningen (wo- ningwetbouw) aan de Sma ragdlaan in het Morskwartier ligt momenteel al een maand stil doordat de Brabantse aan nemer failliet is gegaan. De gemeente was op advies van het ministerie van volks huisvesting in zee gegaan met deze aannemer, de firma Com- bouw. Het is begrijpelijk dat hierdoor de oplevering van deze woningen zal worden vertraagd - een nieuwe aan nemer is nog niet gevonden - terwijl ook prijsverhogingen niet uitgesloten zijn. 5PR uit kritiek op binnen rond bouw lejaardenwoningen 1GSTGEEST De Politieke Party dikalen in Oegstgeest heeft zich in een ef tot de gemeenteraad gewend naar 't nleiding van de plannen van de wo- Nleu 'Sbouwvereniging „Bultenlust" om in t zogenaamde Kerkbunrtplan een be- irdenflat te realiseren, de brief uit de PPR kritiek over de ïg van zaken rondom dit project en iagt of het gemeentebestuur niet de gekomen acht, dat over alle plan- voor bejaardenwoningen, door wie k opgezet, volledige Informatie wordt geven aan mogelijke toekomstige be- mers en aan in Oegstgeest werkzame ganisaties van en voor bejaarden, iorts vraagt de PPR o.m. of het ge- eentebestuur niet van mening is dat genoemde groepen bij de opzet en de voering van die plannen moeten kun- n meedenken, meepraten en meebeslis- OEGSTGEEST Gisteren Is er ln de assaulaan in Oegstgeest een klein andje ontstaan toen het hout. dat een ledcfhilder aan het afbranden was vlam De brandweer slaagde erin het iur te doven. Vormingsinstituten in Leiden gaan op in één stichting «EIDEN - Met ingang van het aan- aande cursusjaar treden de Stichting atholieke Levensschool en de Stichting orining Werkende Jeugd als één vor- iugsinstituut naar buiten. Het ligt in f bedoeling zo spoedig mogelijk te ko- eer en tot één nieuwe plaatselyke Stich- [elijl ig kunnen vinden en zijn reeds bezig enk iet de praktische uitvoering. Afscheidsreceptie H. v. Duursen ■EIDEN In het Petruszaaltje zal wrgenmiddag van 12-13 uur een recep- worden gehouden t.g.v. het afscheid an de heer H. v. Duursen als hoofd van St. Petrusschool aan de Lorentzkade. NOORDWI.JK Twee psychiatrische ziekenhuizen, St. Bavo in Noord wyker- hout en Sancta Maria ln Noordwjjk (met samen ruim 1650 patiënten) hebben be sloten hun opleiding tot Psychiatrisch Ver-pleegkunde te combineren. In 'n later stadium wordt ook de opleiding tot het diploma Ziekenverzorging via de geza menlijke opleiding gegeven. Tot nu toe geschiedt dit alleen by Sanc' Maria. Aan het hoofd van de gezamen lijke opleiding staat een bestuurscom missie bestaande uit de directies var beide ziekenhuizen en de hoofden van de verplegingsdienst. Hoofd van de dag school wordt de heer F. Knop, die zal worden bijgestaan door een groep do- oenten. Verder zullen een aantal psychia ters, psychologen, artsen en specialisten als part-time docenten hun medewerking verlenen. De praktijkstages zullen lopig per ziekenhuis geschieden, in de toekomst zal het voor de ruim 200 leer lingen echter mogelijk zijn in beide zie kenhuizen stage te lopen. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 17 JUNI Pieterskerk Uitvoering Bach's Hohe Messe; 'aanvang 19.45 uur. DONDERDAG 18 JUNI St. Elesabethziekenhuis Receptie t.g.y. zilveren jubileum van dr. P. J. Koste lijke, heel-, neus- en oorarts. Aanvang 17.00 uur. St. Petruszaaltje, Lammenschansweg Afscheidreceptie H. v. Duursen school hoofd St. Petrusschool voor jongens en meisjes aan de Lorentzkade. 12.00-13..00 VRIJDAG 19 JUNI Scheppingskerk, Leiderdorp Einduit voering muziekschool „Rijnakkoord"; aanvang 20.00 uur. De Burcht Leerlingen Don Boscoschool voeren musicals op voor ouders t.g.v. 20- jarig bestaa.n van de school. (ADVERTENTIE) Ander telefoonnummer klachtendienst Indien u onverhoopt geen krant hebt ontvangen, bel dan voortaan 's avonds tussen 6 en 7 uur ook op de zaterdagen). De krant wordt dan alsnog bij u thuis bezorgd. Zoeterwoudse KVP bedankt kiezers ZOETERWOUDE Dezer dagen is in Zoeterwoude een huis-aan-huis circu laire bezorgd waarin de KVP-raads- leden en het KVP-bestuur de kiezers dank zeggen voor het (welhaast) on beperkte vertrouwen dat men in hen stelt, gezien de grote winst die bij de raadsverkiezingen werd geboekt en men van 5 naar 7 zetels is gestegen. Overi gens wordt nog eens gezegd dat geen misbruik zal worden gemaakt van het overwicht in de gemeenteraad. In de komende vier jaar zal niet worden ge schroomd waar dit nodig is contact met de kiezers op te nemen over be langrijke zaken. Voorts zal niet wor den nagelaten eventueel wijksgewijze met hen in overleg te treden. Zo wil men voeling houden met de „hartslag" van het dorp. Gijs Bloemendaal is de veertienduizendste Leiderdorp nog dit jaar 15.000 inwoners LEIDERDORP Gysbrecht Bloemen daal is de 14.000ste inwoner van Leider dorp geworden. Het is het tweede kind van de familie W. Bloemendaal, die al een dochter had, Suzanne. Bij zijn kraambezoek kon burgemeester M. A. van der Have een spaarbankboekje voor Gijsbrecht aan zijn ouders over handigen met een bedrag van 140 gulden. Bij die gelegenheid zei de burgemeester te verwachten, dat dit jaar nog de 15.000 inwoner in Leiderdorp geboren zal wor den. Vorig jaar december werd de dertien duizendste geboren, zodat de bevolking van Leiderdorp met ruim 15% per Jaar toeneemt. Zwemdiploma s ZOETERWOUDE In de afgelopen dagen werd door de kinderen van de basisscholen zwemproeven afgelegd in het Sportfondsenbad te Wassenaar, waar ook instructie werd ontvangen. De volgende leerlingen kwamen in aan merking voor een diploma: A. Van de SjaloomschoolMarga de Jong en Carla Ammerlaan; Aloysius- school: Marian van Bemmelen, Anne- mieke van Nierop, Huub Slingerland en Marian Wijsman; B. SjaloomschoolJan van Leeuwen en Leo Janson; Openb. school: Carla Brandhorst, Louise Brus- see en Greet je Harteveld; Aloysius- schoolMagdaleine van Rijn, Anneke v. d. Salm, Aad Slingerland en Jos Slingerland; C. SjaloomschoolMarga Opdam, Els Uljee. José Berg; Openb. school: Herman de Jong, Wouter v. d. Loo en Hans Smallenbroek; Aloysius- school: Onno van Rossum, Ton Ammer laan en René Hartman. Opheffing crèche ZOETERWOUDE Nu ook na het verschuiven van de openingstijd van de kindercrèche in het Graalhuis ten be hoeve van de kerkgangers van de" Sint Jan vrijwel geen behoefte blijkt te be staan voor deze vorm van service-ver- lening is besloten deze crèche op te heffen. De crèche bij de Christus Die- naarkerk, waarvoor een grote belang stelling bestaat, zal tijdens de Hoogmis van 10 uur wèl blijven. Drs. J. Tulkens nieuwe voorzitter Stichting R.K. Scholen Oegstgeest OEGSTGEEST Drs. N. van Nlekerk heeft zyn functie als voorzitter va Stichting Katholieke Scholen Oegstgeest neergelegd. Hy wordt opgevolgd door drs. J. Tulkens. Het secretariaat van de stich ting zal worden vervuld door de heer P. v. d. Vooren. Het bestuur verzoekt de stukken be stemd voor de administratie van ck der het bestuur ressorterende scholen, te weten de Sint-Willibrordschool. Maria- school, Jenaplanschool „de Kring", Ber- nadetteschool en 't Mierennest", te zen den aan het adres Boerhaavelaan 12 te Leiden en de stukken bestemd voor het bestuur te richten aan het secretariaat Govert Flincklaan 10. Oegstgeest. (ADVERTENTIE) Wf-Wf- Over optreden Kees Walle Onenigheid in Woningnood- comite LEIDEN In het Komlté Woningnood is grote onenigheid ontstaan over het op treden van Kees Walle en Wim de Vroo- men, die met een knokploeg het pand Levendaal 6a hebben ontruimd. Op een vergadering gisteravond in het Prytaneuin aan het Rapenburg sprak Jan Fokkelman over terreur en beschuldigde Walle en De Vroomen van een dubbele moraal. De vergadering di-oeg een tamelijk grimmig karakter en de gemoederen waren vaak verhit. Voor j dinsdagavond is een nieuwe vergadering I belegd in het Prytaneum. aanvang 9 uur. ARRON - LEIDEN „Torschützen- konig" van de Olympiade van Mexico. Nico v. d. Voet was degene die het team ran De Zyi op de hoogte stelde van het behalen van het kampioen schap. Zojuist terugkerend uit het zwembad, waar traner Hensing het telegram uit Leiden had ontvangen, verhoogde de rijzige Lugano-sterspe- ler de toch ai opperbeste stemming van de rood-witte equipe in de spelers verblijven. In Arbon heeft de nieuwbakken eer ste klasser een uitstekende indruk achtergelaten, zowel op sportief als op represatief gebied., hetgeen een hernieuwde uitnodiging tot gevolg had. Op sportief gebied verraste De Zijl de Zwitsers door Lugano op de eerste avond met 6-3 terug te wijzen. Nico v. d. Voet, die Lugano naar de tweede plaats van de Zwitserse competitie heeft gebracht, werd voortreffelijk aan banden gelegd door Frits Welling en Jacob Spijker. Slechts twee maal wist de ex-Hagenaar goalie Uitten- hout te passeren, hetgeen onvoldoende was om zijn snelle landgenoten te bedreigen. In deze wedstrijd scoorde Jacob Spijker tweemaal uit een straf - worp. Verder bracht Leo Onderwater twee doelpunten op zijn naam en Al- bert Spijker en Frits Welling ieder één. Aan het slot van de eerste dag van dit succesvolle, uitstekend geor ganiseerde toernooi gebruikten alle teams een gezamelijke maaltijd in één van de hotels van Arbon. De tweede dag begon voor de Zijl met een neder laag tegen een selectieteam uit Baden. Mede door het missen van een aantal opgelegde kansen door De Zjjl slaagde de Duitsers erin om met 2-4 te zege vieren. Een 2-1 voorsprong verkregen door goals van Albert Spijker en Frans de Boer ging tegen de hard- spele\de Duitsers verloren, doordat onze Oosterburen beter gebruik wis ten te maken van een numerieke Het watcrpoloteam van nieuwe eersteklasser De Zul keerde gister avond op het Lanimenschansstation terug van een toernooi in het Zwitserse plaatsje Arbon. Vl.l.n.r. op de eerste ry: Bert Martijn, Kees Pont en Albert Spijker; op ry 2: Leo Onderwater, Hans v. d. Mooien, Frans de Boer en Jaeob Spijker; op rij 3: Bert Zaagman, Kees v. d. Mooien, Wim Bergman en Henny Hensen; op rij 4: Jan Werter, Koos Rietveld, Frifs Welling en Theo I'ittenhout- meerderheid, dan de op dit gebied ha perende Leidse machine. De zondagmiddag was ingeruimd voor de finales. Eerst streden de num mers drie van de beide poules om de vijfde en zesde plaats. Lugano toonde zich met 7-3 de sterkere van het or ganiserende Arbon. Om de derde en vierde plaats werd gestreden tussen De Zyl en de vanaf 1967 nationale Zwitserse kampioen Natation Genève, dat acht spelers van het nationale :eam in zich herbergt. In een span- ïende wedstrijd, zegevierden ook dit- naal de Nederlanders, die met een i-3 overwinning de derde plaats be- •eikten. Frans de Boer was met twee loelpunten de schot vaardigste. Jacob Spijker en Kees Pont lieten voor de •verigen twee doelpunten een aante- cening maken. In de finale was Baden reen partij voor het oppermachtige longaarse jeugdteam, dat met 14-2 lan het langste eind trok en voor de weede maal de Bad Horn bokaal mee Commissie Merenwijk van de Gemeenschap van Kerken bezint zich over haar plaats LEIDEN „Hoe kunnen we gezamen lijk Kerk zijn in de Merenwijk Met de ze vraag worstelt de commissie Meren wijk van de Gemeenschap van Kerken in Leiden al een jaar. De commissie werd een jaar geleden ingesteld met als opdracht plannen en voorstellen in te dienen bij de Gemeenschap van Kerken over de pastorale begeleiding (in de meest ruime zin van het woord) van de toekomstige bewoners van Leidens nieuwste wijk in Noord. Inmiddels is een rapport uitgebracht, waarin onder meer wordt voorgesteld een pastoraal team te formeren, dat aanvaardbaar is voor alle deelnemende Kerken. Men toonde zich in de commissie voorts een voor stander van de realisering van een mul tifunctioneel gebouw, waarin ook moge lijk de kerkdiensten plaats kunnen heb ben. „Zijn onze plannen echter niet te revolutionair voor onze achterban? zo vroegen de leden~van de commissie zich /aarin zitting hebben vertegenwoor digers van vrijwel alle Kerken in Lei den. Om de hele materie rond „geza menlijke Kerk zijn in de Merenwijk" door te praten kwam de commissie af- jelopen week nog eens bij elkaar om te bepalen „waar men als commissie precies staat". Dominee Zwaan daarover: „Dat wel nodig ook want, bij ieder kwam uit eigen kring steeds maar weer de g naar boven: „Waar blijft de iden titeit van onze eigen Kerk. Wij, in de commissie, zijn al zover naar elkaar toe gegroeid, dat sommige zaken voor ons Advertenties en wil je een lopen, kom dan even bij ons o>- kantoor langs. PAPENGRACHT 32 - LEIDEN - TELEFOON 01710 DEN HAAG/LEIDEN In de nacht van S op 4 augus tus van het vorig jaar werd ingebroken in liet magazijn van V. en D. aan de Aalmarkt te Leiden, waarhij voor een winkelwaarde van 22.500 aan juwelen werd ge stolen. Op 16 februari hield de politie een autobestuurder aan, die een deel van de buit vervoerde. Als gevolg hiervan werden drie jongelieden gearresteerd, die evenwel ont kenden de inbraak te hebben gepleegd. Het bleek wel, dat zy op de hoogte waren van de diefstal en ook, dat tie juwelen die In hun bezit waren, van diefstal afkom stig, omdat de prijskaartjes er nog aan zaten. Niette min werd ijverig met de juwelen door hen geleurd. De nffieler van Justitie hij de Haagse rechtbank verklaarde niet te knnnen bewijzen, dat het drietal de Inbraken -.elf hadden gepleegd, doch vond wel voldoende bewijs oor opzettelijke heling. "erecht stonden een tegelzetter, een vormer pu een iouwer, ieder van hen 24 jaar en afkomstig uit Leiden Jun verhaal kwam op het volgende neer. In de „Rox\ 'ar" zouden zij een gesprek van twee volmaakt on- okende jongens hebben aangehoord, die het over de «-pleegde inbraak hadden en zelden, dat de buit ver orgen was in een gele auto met zwart dak. staand i de Calandstraat. Toen het drietal een onderzoek in 'elde. bleek er inderdaad de auto te staan en onde 'e achterbank lag een plastic zakje, waarin voor eo aarde van 3600 aan juwelen Afgesproken werd t rachten die te verkopen Ook de politie raakte op d> hoogte van de verkooppogingen en zo werd als eerste de sjouwer gearresteerd. „Ik schrok eigenlijk, dat het maar zo weinig was", aldus zei de sjouwer en daarom had hij de sieraden gehouden. r,En wanneer het de hele buit zou zijn geweest?", wilde de president van de rechtbank weten. „Dan had ik die naar de politie ge bracht', verklaarde verdachte, hetgeen de president nu niet direct geloofwaardig en erg duidelijk vond. „Als ik dat kleine beetje had teruggebracht, hadden ze be slist gedacht dat we alles hadden gestolen", betoogde verdachte. \,Maar de politie zou met dat kleine beetje ook al blij zyn geweest", gaf de officier van Justitie te kennen. Evenals met de tegelzetter het geval was, bleken huwelijksmoeilijkheden bij de sjouwer een rol te spelen. „Maar het was ook wel de drank", wist de president. „U had in zes maanden niet gewerkt en aleen maar van de steun getrokken. Dat leventje scheen u best te bevallen, maar uw vrouw zal er minder gelukkig mee zijn geweest". De sjouwer had bovendien zich schuldig gemaakt aan joy-riding op een bromfiets De officier wilde wel rekening houden met liet nog blanco strafblad van verdachten en eiste tegen de sjou wer 16 weken gevangenisstraf waarvan 9 weken voor waardelijk en tegen beide anderen ieder 15 weken ge- angenisstraf waarvan 8 weken voorwaardelijk en voor •Hen aftrek van het voorarrest, zodat zij nu op vrije oeten kunnen blijven. De raadslieden, mevr. nir. A. W. «■haper-van Manen, mr. B. G. F. 't Hart en mr. W. B. I. Heskes konden zich hiermee wel verenigen, onnisnen op 30 juni. vanzelfsprekend zijn, die voor onze ach terban helemaal nog niet zo vanzelf sprekend zijn". Men is zich in de commissie bewust dat men alleen maar plannen aandraagt, die door de bewoners van de Merenwijk zelf gerealiseerd dienen te worden. Tenminste, als de bewoners de plannen en ideeën aanvaarden. Men wil de be woners van de nieuwe wijk beslist niet dicteren, wat men moet gaan doen. Wel wil men de toekomstige bewoners van de wijk nu al zo veel mogelijk betrekken bij het meedenken over de toekomstige situatie. Waarschijnlijk al in augustus zal de Gemeenschap van Kerken het pastorale team (dat zal bestaan uit een r.k. pastor, een prot. pastor en een vormingsleider) samenstellen. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Anthonlus L. S., z.v. E. Kerkhof en A. E. Willemsen; Saskia C„ d.v. C. A van der Hulst en H. J. Querreveld; Mireille M., d.v. H. M. He- merik en I. Prins; Jacqueline, d.v. J. J. Schollaardt en E. Dunkl Jacobs; Edward J., z.v. W. G. Muiselaar en J. I. T. Stap per: René H. J„ z.v. T. G. M. Wilden burg en M. M. Scheffers; Edward Wil helmus z.v. A. Henzen en W. A. Gijzeny, Petra, d.v. W. van 't Wout en W. P. van den Berg: Timotheüs, z.v. A. C. van der Vlis en S. de Lange; Johannes A., z.v. J. A. Winter en A. J. Maaskant. Overleden: A. P. Loogman (61); W. J. Libochant (60); C. W. Flaman (77). LEIDEN Omstreeks half twaalf gistermiddag heeft een 23-jarige brom fietser uit Leiden op tiet kruispunt Thor- beckestraat-Wasstraat geen voorrang verleend aan een auto bestuurd door een 24-jarige Leidenaar. Bij de botsing liep de bromfietser een hersenschudding, hoofdwonden en een bloeduitstorting on der een van zijn ogen op. Hij is over gebracht naar het Diaconessenhuis. Herdenkingscomité in Leiderdorp afgetreden LEIDERDORP Gistermiddag heeft liet Lelderdorpse gemeentebestuur offi cieel afscheid genomen van het Herden kingscomité 4de Mei, Het comité meen de te moeten aftreden, toen hun ontwerp voor een herdenkingsmonument niet door de Lelderdorpse raad werd goedgekeurd. In zijn dankwoord zei burgemeester M. A. van der Have een-dankbare herinne ring te zullen houden aan de stijlvolle herdenkingen, welke hij in zijn ambts periode mocht meemfiken. „Nooit," aldus de burgemeester, „heeft u getracht zich af te zetten tegen de Duitsers. Met grote kiesheid en een begrip voor de situatie heeft u zich al die jaren van uw taak gekweten." Hij mocht als biyk van de dankbaarheid van het gemeentebestuur de leden van het comité een boekenbon aanbieden. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Alice G. F. dr. van B. Luttik en G. A. M. Martens; Katja dr. van A. W. M. van Erkel en P, K. Luthart; Arie S. zn. van T. van Geest en T. Kapteijn; Caroline M. dr. van C. van Kolmeschate en J. J. van 't Leven; Lambertus C. L. zn. van G. G. van Aken en M. J. van Steen; G(jsbrecht zn. van W. Bloemendaal en H. P. M. van Dijk. Ondertrouwd: W. P. M. van Noort (23) en M. J. R. Kramer (25); W. A. L. Dekker en J. F. C. Groot; G. Vons (25) en C. W. de Jong (23): A. J. P. van Berge Henegouwen (23) en W. F. A. M. Booms (25); A. van Garderen (23) en Ellen de Beer (21). LEIDEN, 17 juni Groenten Aard beien 40-58; Aardappelen 40-79; Andij vie 21-33: Doperwten 114-129; Peulen 160-360; Snijbonen 240-290; Stambonen 350-440; Tuinbonen 55-64; Spitskool 35- 47; Postelein 36-66; Rabarber 18-24; Spinazie 65-87; champignons 275-370; Komkommers 23-30; Tomaten A 620- 650: Tomaten B 830-860; Tomaten C 540-570: Tomaten CC 430-470; Waspeen 101-117; Bloemkool A 124-156; Sla A 14-26; Bospeen 67-90; Kroten 25-40; Peterselie 19-30; Radijs 20-21; Selderij 23-31; Uien 29-40. (ADVERTENTIE) GEMEENTE LEIDEN De burgemeester van Leiden maakt be kend, dat met ingang van 19 juni 1970 gedurende een maand ter gemeentese cretarie (Stadhuis, kamer 112) voor een ieaer ter inzage zullen liggen: 1. het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 29 oktober 1969 (verz. 5 februari 1970) tot ge deeltelijke goedkeuring van het bij raadsbesluit van 20 januari 1969 vastgestelde bestemmingsplan „Lei- den-Merenwijk" c.a.; 2. het onder 1 bedoelde bestemmings plan, met de daarbij behorende voor schriften (gewyzigd bij raadsbesluit van 22 september 1969) en toelich ting. Gedurende de vorengenoemde termijn kunnen zij. die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad - als tot Ge deputeerde Staten hebben gewend, als mede zij die zich tijdig met bezwaren tegen de by de vaststelling van het plan in het ontwerp aangebrachte wijzigingen tot Gedeputeerde Staten hebben gewend beroep instellen by de Kroon-. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijk.- onthouding van goedkeuring door Ge deputeerde Staten. De beroepschriften «henen te worden gericht aan H.M. de Koningin en kun nen worden ingediend hij de Minister van Volkshuisves' Mi- Ruimtelijke Ordening.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3