Official (Le Mans), coureur (VS) verongelukt Santana en Richey niet op Wimbledon SCHOTKRACHT DUITSE VELDHONKBALLERS GROOT Kanovaarders in strijd om titels MOTORRACE IN 0SS EISTE TWEE SLACHTOFFERS Porsche eerste drie plaatsen Schaatsrecords erkend Wereldrecords atletiek Okker en Riessen wonnen in Bristol Legia Warschau weer kampioen Oostenrijk valt ook nog af Landstitel ontging Haags jeugdelftal Hoog puntentotaal voor schoonspringster Marriet Dommers Turners sterk tegen Oostenrijk Oostduitse beker voor Vorwarts Berlin Waterpoloteams tegen Belgen Sijbrands raakte punt achterop 0p Zandvoort zwaargewonde MAANDAG 15 JUNI 1970 IJE MANS De 24-uurs race van Le Mans heeft gisteren het leven gekost aan een routecommissaris. Het ongeluk gebeurde gisterochtend vroeg doordat Jacky Ickx, om te voorkomen dat hij met de vlak voor hem rijdende Jo Siffert in botsing zou komen, plotseling hard remde. Daardoor blok keerden de achterwielen van zijn Ferrari. Hij slingerde uit de Arragebocht. waar zijn wagen een routecommissaris dodelijk en een ander levens gevaarlijk verwondde. De wagen van Ickx vloog in brand, maar daarvoor had de Belgische coureur zijn bolide al kunnen verlaten. Ferrari maakte later bekend dat een eerste onderzoek aan de remmen geen enkel gebrek had aangetoond. Een coureur vond zaterdag de dood op het circuit van Ontario. Porsche behaalde de eerst? zege sinds in 1923 de eerste hoogwielige bolides wat wankel van start gingen. De grote rivaal Ferrari was verpletterd en moest genoe gen nemen met een vierde plaats (Sam Posev en Bucknum). Hans Hermann reed met zijn vijfliter Porsche de ereronde. In de pits van Porsche had men alle reden om blij te zijn, want niet alleen eindigden drie Porsches op de eerste plaats, maar ook wonnen de nummers twee, Gerard Larrousse (Fr.) en Willy Khausen (W.-bld.). in hun Porsche 917 de „Indice Energetique" en eindigden de nummers drie, Rudolf Lins en Helmut Marko (beiden Oostenrijk) in hun 3-liter Porsche 908 als eersten in de „Indice de la Performance". Zwaar genoeg Nederland was dit jaar ongekend goed vertegenwoordigd in ck Grand Prix d'Enduranee. Zowel Gijs van Lennep, met de Engelsman Dick Piper in een Porsche 908. als Toine Hezemans met Masten Gregory (V.S.) in Alfa Romeo, waren door de autobonzen „zwaar" ge noeg bevonden om in een fabriekswagen te rijden. Hezemans kwam niet verder dan een uur koers. Toen moest de Alfa met motorpech naar de kant. Gijs van Lonnep moest om drie uur in de zondag ochtend. nadat hij lange tijd in de voor hoede had meegedraaid zelfs geduren de korte tijd op de derde plaats zijn Porsche met pech naar de kant rijden. (189 km/uur); 3. Lins-Marko (Oost.), Porsche 908, 4502 km; 4. Posey-Bucknum (V.S.), Ferrari 512, 4209 km; 5. De Fier- land-Walker (Bel.), Ferrari 512 S, 4103 km; 6. Ballot Leana-Chasseuil (Fr.), Porsche 914 S. 3834 km; 7. Kremer (W.-Dld)-Koo (Lux.), Porsche 911 S. Van de baan De Amerikaanse autocoureur Richard Brown is zaterdag op het circuit Mosport (Ontario) verongelukt tijdens kwalificatiewedstrijden voor de Can-Am Challenge Race. Orrf nog onopgehelderde redenen raakte Brown met zijn Avocet- wagen van de baan op een recht gedeelte. Het was het derde dodelijke ongeluk sinds het circuit in 1961 werd geopend. De ongeluksbolide Steeds harder Het noodlot trof Ferrari al in de 25e minuut. Nino Vaccarella verdween achter de pits. Porsche greep onmiddellijk zijn kans en bezette de eerste vijf plaatsen. Maar ook Porsche bleef niet voor pech gespaard. Na drie uur ging Pedro Rodri- quez naar de kant. Ondertussen gingen de overgebleven leiders steeds harder. Vic Elford draaide zelfs een ronde van 3 min. en 21 sec. (240 km/uur). Dit hoge tempo had natuurlijk zijn ge volgen en vooral toen het om één uur in de nacht hard begon te regenen, werd het veld snel gedund. Toen ook gebeurde het ongeluk, waarbij Jackie Ickx een bochtencommissari. dodelijk verwondde Zegetocht "<«>r Ickx- die enige kans op de zege had. Daarvoor waren al uitgevallen Derek Bell-Ronnie Pettersson en Arturo Merzario-Clay Re- gazzoni. Toen daarna ook de Porsches van Jo Siffert-Redman en van Vic El- ford-Ahrens waren uitgevallen, konden Hans Hermann en Dick Altwood. die al leen maar op „heel houden" hadden ge reden, aan hun zegetocht beginnen. De uitslag was: 1. Attwood (G.-Br.)- Hermann (W.-Dld.), Porsche 917, 4607 km (192 km/uur); 2. Larrousse (Fr.)- Khausen (W.-Dld.), Porsche 917, 4541 km ROTTACH-EGERN Tijdens het Isucongres in Rottach-Egern zijn giste ren negen wereldrecords schaatsenrij den officieel erkend. De lijst ziet er als volgt uit; Heren: 500 meter: Hasse Boerjes (Zwei 38.46 sec. in Inzeil. 1000 meter: Valeri Moeratov (Rus.) 1. 19,2 in Medeo. 1500 meter: Kees Verkerk (Ned.) 2.01,9 in Inzeil, 3000 meter: Jan Bols (Ned.) 4.16,4 in Cortina d'Ampezzo. Vierkamp (500 m„ 1000 m.- 5000 m„ 10.000 m„): Jan Bols (Ned.) 171,512 in Inzeil. Dames: 500 meter: Tatjana Sidorova (Rus.) 43,22 sec. in Medeo; 1000 meter: Loedmilla Fetsjina (Rus.) 1.29,0 in Me deo; 1500 meter: Atje Keulen-Deelstra (Ned.) 2.17.2 in Inzeil; Vierkamp (500 m., 1000 m.. 1500 m., 3000 m.). Nina Statkewitsj (Rus.) 184,053 pnt. in Medeo. Het volgende congres is van 31 mei tot 6 juni 1971 in Venetië. PORTLAND De nationalistische Chinese atlete Chi Cheng heeft zater dag tijdens wedstrijden in Portland (VS) de wereldrecords op de 100 yards en de 220 yards met twcc-tiende secon de verbeterd. Chi Cheng liep de 100 yards in 10.0 seconden en verdrong daardoor de Amerikaansen Dubbie Thompson cn Wyomia Tyus van de wereldrecordlijst, die resp. op 6 juni 1964 (Baltimore) en 17 juli 1965 (Kingston) 10,2 seconden hadden gelopen. Even later liep de Chinese atlete, die 26 jaar is en in de Verenigde Staten studeert, ook het record op de 220 yards naar de geschiedenis. Chi Cheng maak te een tijd van 22,7 seconden. De Au stralische Margaret Burville was sinds 22 februari 1964 (Perth) houdster van het record met 22.9 seconden. Tijdens de British international ga mes in 't New Meadowbankstadion in Edinburgh heeft het Britse kwartet Ro semary Sterling, Pat Lowe. Lillian Board en Sheila Carey het wereldrecord 4x800 meter estafette dames gebracht op 8 minuten en 27 seconden. Het oude record stond sinds 6 september 1969 met 8.33.0 op naam van Oost-Duitsland. Ook de als tweede eindigende ploeg van West-Duitsland bleef onder het oude re cord: 8.28.7. De Amerikaan Thomas Hill heeft za terdag tijdens atletiekwedstrijden in Wichita het wereldrecord op de 120 yards horden geëvenaard met een tijd van 13.2 sec. Hill werd daarmee de zesde wereldrecordhouder op dit num mer. Eerder liepen Martin Lauer (W.DId 1959). Lee Calhoun (VS 1960), Earl McCullough (VS, 1967), Erv Hall (VS 1969) en Willie Davenport (VS 1969) al 13.2 sec. Zij realiseerden die tijd echter allen op de iets langere afstand van 110 meter (120 yards is 109,73 m). TITEL OP 25 KM VOOR WIM HOL HALSTEREN Wim Hol, die de af gelopen weken marathons in Hüsum (lV.-Dld.) en .Maassluis won. is gisteren in Halsteren Nederlands kampioen op de 25 km geworden. Hol won de wedstrijd, dié in een temperatuur van 24 graden werd ge houden, van kop af. Hij Mep de afstand in 1 uur 20 min. en 27 sec. Ad Pieterse (Sprint, Breda) eindigde met ruim twee minuten achterstand op de tweede plaats. De bronzen medaille was voor Gijs de Bode (Metro, Rotterdam), die zich dit jaar voor het eerst op de super- lange afstand heeft gewaagd. Uitslag: l. Hol fHercules, Dordrecht) 1 uur 20 min. en 27 sec.. 2. Pieterse (Sprint, Breda) 1.22.55 3. De Bode (Metro, Rotterdam) 1.23.30; 4. Jansen (AV '23, Amsterdam) 1.23.45; 5. (AV Rotterdam) 1.24.42. Kampioenschap van Nederland MADRID De Spaanse Manuel Santana heeft aangekondigd dat hy niet zal meedoen aan het Wimbledon- toernooi. Als reden van deze beslissing gaf Santana op dat hü wilde uitrusten voor de finale van de Europese zone (sectie A) van het Davis Cuptoernooi waarin Spanje tegen Roemenië speelt (17 en 19 juli). Samtana was de tweede tennisser van naam. die afschreef. Pancho Gonzales, de Amerikaanse veteraan, had reeds vrijdag laten weten dat men dit jaar in Wim bledon niet op hem hoeft te rekenen. Bij de dames heeft Nancy Richey, de nummer een van de Verenigde Staten, zich afgemeld. Zij raaktezaterdag ge blesseerd tijdens de wedstrijden om de Wightmancup en geeft er de voorkeur aan om rust te nemen. BRISTOL De Nederlandse tennisser Tom Okker heeft samen met zijn partner Marty Riessen (Amerika) de finale heren dubbelspel van het Willstoernooi in Bristol verloren van Rod La ver (Aus.) en Dennis Ralston (V.S.). De setstanden waren 63, 75. De Joego-Slaaf Pllic won het herenenkelspel. Hij versloeg Rod Laver in de finale (63, 16, 63). Uitslagen: Finale damesdubbel: Margaret Court (Aus.)-Judy Dalton (Aus.)—Karen Krantzcke (Aus.)-Kerry MelvUla (Aus.) 6—2. 6—3. Finale gemengd dubbelspelOwen Davld- son-Judy Dalton (Aus.)—Denis Ralston (V.S.)- Frangoise Durr (Fr.) 6—2, 6—3. Wightmancup De jaarlijkse strijd tussen de tennis sters van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië om de Wightmancup in Wimbledon heeft zaterdag een over winning van 43 opgeleverd voor de Amerikaanse meisjes. (V.S.)jo? Nancy Riche> Wade-Winnie Shaw 7—5. 3—6, 6—2. Tennistoernooi Bunnik Peter Schaltz heeft bij het tennistoer nooi van Sfaerinda in Bunnik een ver rassende overwinning behaald op Marian Laudin, de Tsjechische speler die voor Leimonias uitkomt en dit seizoen in Nederland nog niet was verslagen. SchoLtz won de eindstrijd met 61, 46 Damesenkelspel, halve finales: 1 -azonder—Hetty Taphoorn—Baas hoorn—Baas-Laudin—Koosje de Jongh-Ada- ma van Scheltema 6—4, 2—6, 6—1. Davis Cup De uitslagen van de wedstrijden die het afgelopen weekeinde zijn gespeeld voor het toernooi om de Davis Cup zijn: FrankrijkSpanje 0—5, W.-Duitsland België 50. De finales van de Europese zone zullen aanvangen op 20 juli. Spanje ontmoet daarin de winnaar van Joego slaviëRoemenië (stand 22) en West- Duitsland treedt aan tegen Rusland. WARSCHAU Legia Warschau, in de halve finalès van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen uitgeschakeld door Feijenoord, heeft zich opnieuw geplaatst voor het toer nooi om de Europa cup I. De ploeg van trainer Edmund Zientara versloeg zon dag in een uitwedstrijd Krakau met 2 0. Legia heeft nu met nog slechts twee -edstrijden te spelen, een voorsprong an vijf punten op zijn naaste concur- (Van onze handbalmedewerker) ROTTERDAM Het afgelopen weekend was gereserveerd voor het kampioenschap veldhandbal voor landenteams. Wat men eigenlijk hiermee bedoeld, is niet duidelijk want in de jaren 1952 tot 1960 sprak men over een wereldkampioenschap. Door gebrek aan deelnemers werd dat later gewijzigd in Europees kampioenschap. Op het voetbalterrein van CVV in Rotterdam gaven zaterdag en zondag alleen nog Oostenrijk, Duitsland en Nederland acte de presence in een drielandentoernooi, dat door Duitsland op grandioze wijze werd gewonnen. De Duitsers zegevierden met een wat ouderwetse opzet, met „sprintatleten", gepaard aan een juiste balbehandeling en een goede schotkracht zonder lang dreigen of breien aan de cirkel, zoals men de laatste tijd veel in de Nederlandse competitie ziet. Duitsland sprintte op snelle wijze met zes man breed, ten aanval en bracht dan spelers als Herbert Lübking (111 interlands) en Herbert Wehnert in stelling. Tegen de Oostenrijkers namen zij liefst 15 doelpunten voor hun reke ning en tegen de Nederlanders 10. De Oostenrijkers die Nederland vrijdag avond met 2011 de les lazen, kon den het tégen de Duitse ploeg zater dag niet bolwerken: 2317. Ook Ne derland kon dat 'zondagmiddag niet. De eerste helft gingen de spelers met de opdracht het veld i.» om de bal zo lang mogelijk vast te houden, want balbezit betekende geen scoringskans voor de Duitsers. Een te begrijpen, maar vreemde situatie. Had men dan sinds het eerste internationale con- en tegen Duitsland in hetzelfde jaar (152) niet geleerd? Na 35 jaar is het typerende van veldhandbal, dat het een loopspel is gebleven. Neder land, dat zich o.l.v. de Tsjechische coach-trainer Mraz het laatste jaar tact in 1935 met Oostenrijk (144) aan het aanpassen is, concentreert zich, zoals alom in de wereld, geheel op het kleinere zevenhandbal, maakt daarin ook vorderingen en zo bezien is het drielandentoernooi een teleur stelling geworden. Hoewel de afdeling Rotterdam het toernooi perfect had georganiseerd, waren er nauwelijks honderd toe schouwers bij de finale tegen Neder land, waarin de Duitsers binnen enige minuten met 61 voorstonden. Ook het Haagse trio Hofland, Van dei- Wel. Meershoek, kon met moeite vaart in de aanval brengen, ook al door de defensieve opdracht. Toch scoorde Hofland na een kwartier (62) en scoorde Meershoek tien minuten later maar de Duitsers hadden toen al vier maal raak geschoten. In de tweede helft bleek Lübking ge heel ongrijpbaar. Drenth (Olympia), die in de tweede helft Van Noesel verving, vededigde zijn doel evenwel grandioos. Bij het eindsignaal (22 12) waren de'handballeiders blij ver rast dat het verschil slechts tien punten bedroeg. twee Er werd meegedeeld, dat nog in slechts vier landen veldhandbalcom- petities zijn, maar dat na Zwitserland ook Oostenrijk geen prijs meer stelt op internationaal contact, omdat men zich meer op zaalhandbal wil con centreren. Blijven dus over Duitsland en Nederland, dat geen partij is. De eindstand van het toernooi is: West-Duitsland 2 2 0 0 4 46—29 Oostenrijk 2 1 0 1 2 3735 Nederland 2 0 0 2 0 23—42 Nog (Van onze sportredactie) ZEIST In het KNVB sportcentrum in Zeist hebben de zes districtskampioe nen strijd gevoerd om het landskampi oenschap voor jeugd-voetbalelftallen. Het Haagse team bereikte de finale tegen Twente en nam een voorsprong van 20 Twente gaf zich niet gewon nen en zag kans op gelijke hoogte te komen. Een van de doelpunten werd gescoord uit een ten onrechte toegeken de strafschop. Via een serie strafschop pen werd Twente tenslotte landskam pioen tot grote teleurstelling van de Haagse spelers en officials. BOVEN LIMIET BARCELONA ROTTERDAM Bij de nationale schoonspringwedstryden, die dit week einde in het Rotterdamse zwembad De Plompert zijn gehouden, hebben Marriet Dcmmers. Eljo Kuiler en Hans Feis een puntentotaal behaald, dat hoger ligt dan de eis. die is gesteld bij de komende drie internationale wedstrijden om zich te kwalificeren voor de Europese kam pioenschappen in Barcelona. De limieten, die de springers en spring- sters bij de komende internationale wed strijden (met een internationale jury) moeten halen, zijn resp. 360 pnt. en 435 ROTTERDAM In het afgelopen weekeind werden op de Kralingse Plas in Rotterdam kanowedstrijden gevaren, zowel op als om het kampioenschap van Nederland. De wedstrijden waren georganiseerd door de Rotterdamse kanoclub Never Dry, en hadden, ook al dankzij de gunstige weersomstandig heden, een bijzonder vlot verloop. lirjan Hoffcr (Spri: club Hoogkarspel) 300.61 Heren: 3 meter 1. Hans Feis (Joop Stotljn) 437,05 pnt.: 2. Rob Voorbij (Joop Stotljn) ieugdrecord hoogspringen voor Mieke van Doorn LISSE De 15-jarige Mieke van Doorn (De Spartaan) heeft gisteren tij dens atletiekwedstrijden in Lisse het Nederlands jcugdrecord hoogspringen verbeterd en gebracht op 1.69 meter Het oude record stond sedert 19 au gustus 1962 met 1.65 meter op naam van do Friezin Anneke Leenstra (Ath- leta). Mieke van Doorn haalde de nieu we recordhoogte in haar eerste sprong Pogingen om over 1.70 meter te komen, mislukten. De 1.69 meter van Mieke van Doorn betekent de beste Neder landse seizoenprestatie. LINZ De Nederlandse heren turn- ploeg heeft zaterdag in Linz op duide lijke wyzc gewonnen van Oostenrijk. Nederland behaalde 254.65 punten en Oostenrijk 249.95. De Nederlandse kam pioen Cor Smulders eindigde in het in dividuele klassement met 53.05 punten Oostenrijk trad in de Diester weg- schule in Linz met een verzwakte ploeg aan. Kallnig, Farbmacher cn Baum- gartner ontbraken. Bij Nederland was nationaal kampioen Cot Smulders (PSV Eindhoven) uitstekend op dreef. Hij was heer en meester op drie onderdelen: vrije oefening (9.10). paard (9.00) en ringen (8.80). Op de brug werd de eerste plaats gedeeld door Hans Gunneman en dc Oostenrijkers Reithmcier cn Theuer (alien 8.75). Reithmeier was ook de sterkste aan de rekstok (8.90). Er waren ruim 300 deelnemers en deelneemsters, uiteraard grotendeels uit Nederland, maar er was voorts een sterke groep uit Duitsland gekomen, om dat deze races als selectiewedstrijden golden voor de samenstelling van de Westduitse bondsploeg. Dan was er ook dc Spaanse bondsploeg aanwezig en lot ieders verrassing ook een zestal Japanse kanovaarders, die momenteel in een trainingskamp in Duitsland verblijven. Gistermiddag vond er voor het eerst in Nederland een kanopolowedstrijd plaats, gedemonstreerd door twee zeventallen plus ieder nog twee reserves). Van de „Polizei Hamburg" en Wasserfalkse Has- sen. De politiemannen wonnen met 6-5. UITSLAGEN. Kl dames senioren 3000 ineter: 1. M. Lessner (W.-Dld.) geen tijd opgenomen; 2. Mieke Jaa- pies ,De Geuze) 'kampióene); 3. M. Mauer Soohr (W.-Dld.); 5. A. OOST-BERLIJN Door een zege van 42 op Lokomotiv Leipzig is Vor warts Berlin zaterdagmiddag in Berlijn winnaar geworden van de stryd om de Oostduitse beker. Vorwarts zal dit jaar dus deelnemen aan het toernooi om de Europa Cup. Carl Zeiss Jena, dat landskampioen werd, is de Oostduitse vertegenwoordi ger in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen. Benfica zal Portugal het komende seizoen vertegenwoordigen in het toer nooi om de Europese beker voor beker winnaars. Benfica versloeg gisteren voor 60.000 toeschouwers stadgenoot Sporting in de Portugese bekerfinale met 31. Bij de rust stond Benfica al met 10 voor. UTRECHT Het Nederlandse wa- lerpoloteam. dat op 21 juni te Bras- schaat uitkomt tegen België, is als volgt samengesteld: doel: Van der Schilde 1%.!,fiijjjji Spelers: Wouda (De Meeuwen), Nolting ,en Bouwmeester (DJK), H. Stam (Ne- reus), Hoogveld (Neptunus A'foort). Herm ser. (De Robben), Bongers en Jansen (Neptunus Arnhem) en Drenth (Zwem- lust). De Nederlandse jeugdploeg, op dezelf de dag in Brasschaat tegen de Belgi Drie motorrenners in actie op het circuit van /andvoort. sche jeugd bestaat uit; doel: Misdorp (Zian) en Wiersma (Neptunus A'foort). Spelers: B. Stam (DVZ), Goudema en Veer (Zian). Den Boer (Zwemlust). Spij ker (De Zijl). Reedijk en Selbeck (DZV)- Bras (Polar Bears) en Koster (De Meeu- De Nederlandse ploeg zal van 24 juni tot 28 juni in Schwarzheide (O.-Dl.) meedoen aan een zes-landentoernooi. Het team bestaat voor de wedstrijden in Schwarzheide uit: doel: Kroon (De Woude, Nolting, Veer, Reedijk, Hoog veld, Drenth, Jansen, Bras en Hermsen. Voor Nederland staan de volgende wed strijden op het programma: 24 juni: Nederland-Rusland. 25. Oost-Duitsland- OSS De 24-uurrace in Oss heeft twee slachtoffers geëist. De 26-jarige motorcoureur Frans Huber uit Hoensbroek werd levensgevaarlijk gewond toen hij met een snelheid van 190 km per uur van de weg raakte. Hij overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde Nederland, 26. BulgarijeNederland, 27. HongarijeNederland en 28 Roeme niëNederland. gisterochtend om ongeveer half acht. De 60-jarige frater Doornen uit Oss raakte zaterdag zo ernstig gewond dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. Frater Doornen bezette op het circuit een EIIBO-post op een 43.12.2; 3. B. van der Ster/C. Lagrand (Vi king/Geuzen) 45.56.". voor het publiek afgesloten gedeelte. Hij stak plotseling de weg over. De coureur Frans van Hooft uit Loosduinen naderde met zijn BSA met een snelheid van ongeveer 150 kilometer per uur en reeds recht op de frater pioen) i3.46.8. Ned. kampioene Mieke Jaapies/N. BliJIevens (Geuzen/Helmvaarders) 13.28.6: 2. N. Maucr (W.-Dld) 13.32,2; 3. J. Pepinghege' in, die gebroken benen en een ingedrukte borstkas opliep. De renner had I een lichte hersenschudding en schaafwonden. Spohr (W.-Dld.) 13.33a0. 5.56.8, 3. J. van der Holst ,NKB) 'ichelaar (Beatrix) 47.09 5 5. J. Kracht (Geu- en) 47.59.8, 6. Hecht el (W.-Dld.) 47.59.9. A. doem finishte als tweede, maar werd gedls- MONTE CARLO De Rus Koe perman heeft in de tiende ronde van het damtoernooi om de challenge mondial de leiding genomen. Hij won van de Belg Slaby. Grootste concur rent Ton Sijbrands verspeelde node- loos een punt tegen de Italiaan Salet- nik. Zijn achterstand op Koeperman bedraagt na negen wedstrijden een Ie: Slaby (Belg.)—Sijbrand: (Sur.) 1—1; Hisard (Fr. was vrl). Achtste ronde: Hisard—Slaby l—l warg 0—2: Agliardi—Saiati warg—Sijbrands 1—1 Koepc an—Agliardi 1—1. Slaby was vrij. Tiende ronde: Saletnik—Sijbrands 1—1; Ramcharan—Kazemter l—lKoeperman— Slaby 2—0: Gantwarg—Hisard 1—1: Agliardi uit 9; 9. Agliardi 1 De 24-uurrace, onder auspiciën van de Nederlandse Motorsportbond, is ge ëindigd in een complete zege voor het Italiaanse merk Laverda. De fabrieks- rijders Bretoni en Docento wonnen met een voorsprong van één ronde op de Nederlanders Hans Hutten en Piet van der Wal. Tot enige uren voor het einde van de wedstrijd hadden de Neder landers de beste kansen, maar zij ver loren kostbare minuten, toen de ketting van hun Laverda liep. De uitslag is: 1. Augusto Bretoni Eduardo Docenti (It.) met Laverda 750 cc 903 ronden van 3.2 km (gem. snelheid 124.4 km/uur); 2. Hans Hutten''Piet van der Wal (Ned.) met Laverda 750 cc. op één ronde; 3. A. Somers/Jan de Laat (Ned.) met Laverda 750 cc. op 53 ronden; 4. P. Wiggers/B. Wienen (Ned.) op Wiwi 500 cc, op 69 ronden; 5. S. Lengkeek/E. Loers (Ned.) op Honda 500 cc. op 81 ronden. Van de 35 gestarte combinaties bereikten 21 de finish. Zandvoort Er waren tijdens dc wegwedstrijden, meetellend voor het kampioenschap van Nederland- op het circuit van Zandvoort verschillende hoogtepunten. In de eerste j plaats de twee overwinningen van Cors I den Boer uit Hoofddorp in de 250 en 350 cc. Nationale klasse. In de eerste wedstrijd nam hij in de vijfde ronde de leiding over van Nico van der Zanden, in de 350 cc ging het wat moeilijker Uit een veld van 26 rijders startte hij door een onwillige motor op dc vijfentwintigste plaats Ronde na ronde kwam hij nader, maar de voorsprong van de volkomen onbedreigd op kop liggende Nico van der Zanden leek te groot. In de voorlaatste ronde gebeurde toch het ongelooflijke en won hij tenslotte ook nog met een flinke voorsprong. In de halve liters nationale klasse zegevierde, Herbert Spahn, maar hij moest voortdurend op zijn tellen passen voor de goed volgende Hagenaar Coel- man. Theo Bult reed bij de internatio nale 350 cc zeer snel en vestigde een baanrecord voor de snelste ronde met een gemiddelde van 142.269 km. Bij de halve liters werd de leidende Theo Louwes door een kapotte bougie uitge schakeld. Rob Brom nam toen meteen zijn plaats in. Over de kop Bij de spannende zijspanrace, die Oosterloo uit Deventer op keurige wijze op zijn naam bracht, sloeg Ab Klören uit Jutfaas met zijn passagier Johan de Jong met een BMW over de kop. De Jong werd zwaar aan de rechterhand gewond en moest evenals Klören naar een ziekenhuis worden overgebracht. Dl- ultslage. km). 1. Gosse Syben- (123,273 km. per uur); 2. Theo Lablan uit Uden met Maico. Spahn (Amstelveen) ^metKawaiakï Ir Haag) met Seeley. 350 cc internationalen km): 1. Theo Bult (Lonnl Louwes (Schildwolde) met Alrmacchl. (Hoofddorp) met Yamaha ln 19.103 (131,22a km. per uur); 2. (Oosterhout) met Yatr 350 cc (tien ronden, 19.21.9 (129.914 km. km): 1. Her! Theo i (Am (12 ïfloo (Deventer)°nmet BMW

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12