Sproeiverbod in Leiden en Bollenstreek Viswedstrijd voor Warmondse bejaarden levert f800.- op W aterleidingbedrij ven kunnen vraag niet aan Er wordt meer water afgenomen dan ooit MARKTEN Restauratieconcert in Hooglandse kerk BURGERLIJKE STAND MAANDAG 8 JUNI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Wie by het zien van spuitende fonteinen mocht denken: „Hé, hoe kan dat nou. Ik mag; myn auto niet wassen, ik mag m'n tuintje niet sproeien, maar hier wordt door de gemeente nodeloos water verspild", heeft het helemaal mis. Er wordt namelijk hemaal geen water verspild. Alle fonteinen in Leiden hebben een regulatie-pompje, waardoor er totaal geen water verloren gaat. EVENEMENTEN IN JULI IN KATWIJK Zaterdag 27 juni, 21.00 uur Na- Zaterdag 11 juli 22.00 uur. Vuur- tionaal drumbandconcours op het werk op het strand. zullen de best geplaatste korpsen uitvoering geven op de boulevard. 22.15 uur vuurwerk op het strand. Woensdag 1 juli. Internationale Donderdag 23 juli. De Youth Brass Band van ,de Coventry-school zal een uitvoering geven. Aanvang 20.00 uur op het Andreasplein naby de boulevard. gratis voor kinderen v. 10-15 jaar te houden op het strand naby het Zeehospitium. Winnaars kunnen deelnemen aan de internationale finale in La Boule (Frankrijk). Donderdag 2 juli. Optreden Lies- Zaterdag 25 juli. De Katwijkse Reddingsbrigade organiseert de monstratie op het strand, nabij „de Zwaan" m.m.v. de Zuid-Holl. Red ding mij. en de Marine Luchtvaart dienst. Ook parachute-springers Duin; m.m.v. het gewestelyk Z. Holl. orkest. mee. 22.00 uur vuurwerk op het WARMOND De HSV de Leede viste op 6 juni haar 22ste wedstrijd ten bate van de Warmondse bejaarden. Er wa ren dit jaar maar 280 deelnemers; deze wisten 448 maatvissen te vangen. Hier van ving de heer tiuldemond de grootste, nl. een brasem van 39 cm, wat hem een extra prysje bezorgde. De eerste controleprijs was voor S. van Egmond met 47 stuks. De grote win naar van onze wedstrijd was wel de RHV. Vroeg in de morgen. Zij kwamen met 14 man en allemaal vielen ze in de prijzen. Dit corps nam de nieuwe zil veren wisselprys mee naar Rotterdam. Met 47 stuks waren ze onbetwist de sterkste, want met 31 stuks volgde Ons Genoegen uit Leiden. De heer P. K. Weyers (16 vissen i werd de eigenaar van de grote prijs, de boot met aanhangmotor, welke hem door de burgemeester van Warmond werd over handigd. De enige bedreiging vormden zijn corpsvrienden, want de heer W. Spierenburg had er 15, de heer M. Spie renburg 14 en de heer A. Nome 13 stuks. Op de 5e plaats kwam de heer L. Wald- man met 12 stuks, evenals de heer A. Singellng. Deze prijzen evenals de andere 70 wer den door de heer H. Naber als voorzit ter van de Leede uitgereikt. Ondanks alles kan er waarschijnlijk toch nog ruim f 800,— aan het bestuur der bejaarden ter. hand gesteld worden Dit werd veroorzaakt door het feit dat dit jaar ook andere hengelsportvereni gingen in de omgeving wedstryden liiel- den. De Hengelsportvereniging de „Lee de", die reeds 18 jaar deze wedstrijd ten bate van de bejaarden steeds op de le zaterdag in juni organiseert, hoopt dan ook dat volgend jaar de hengelsportver enigingen in de omgeving met deze toch voor een zo goed doel gehouden wed stryd in Warmond rekening zullen hou den en hun wedstrijden op een andere dag zullen organiseren. Bijzonder resultaat actie KAV.-fonds LEIDERDORP In Leiderdorp is een actie gevoerd voor het Koningin Wil- helminafonds. De resultaten waren bij zonder fraai. Er werden 1100 nieuwe leden genoteerd en de definitieve op brengst van de collecte bedroeg 13.000 gulden. Deze som werd bijeengebracht door 140 dames. Het comité is de Lei- edrflorpse bevolking voor al haar gulle medewerking zeer veel dank verschul digd. LEIDEN Gisteren viste De Ruisvoorn in Noord-Holland. De vangst was zeer bevredigend. Niet minder dan ruim "4 pond vis werd gevangen. Het aantal stuks bedroeg 204. le werd P. Dubbel- deman 25 stuks, 5920 gram, gr. voorn 340 gram; 2 J. Solleveld 14 stuks, 5600 gr. blei 920 gram; 3 N. Dorrepaal 19 st„ 4250 gr; 4 J. Hollebeek 16 st„ 3745 gr; 5 •J. Voskuil 31 st., 3725 gr; 6 J. Nieuwcn- burg jr. 24 st., 3075 gr; 7 W. van Weizen 19 st„ 3000 gr; 8 A. Kyk in de Vegte 14 st.. 2625 gr; 9 Th. J. Voskuil 10 st., 2105 gr; 10 W Mn'rW 9 «U 2050 er Bloembakkenwedstrijd Geef uw gevel een corsage LEIDEN Dit jaar zal in Leiden on der auspiciën van de Leldse Bloemisten- patroonsvereniging en de Leidse afde ling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en onder het motto: „Geef uw gevel een corsage" voor de vijfde maal in successie een grote bloembakkenwedstrijd worden gehou den. Aan deze lustrum-wedstrijd kunnen we derom zowel particulieren, zakenlieden hofjes (collectief) als straatgroepjes (collectief) deelnemen. Voor de mooiste en best verzorgde balcon- en gevelver sieringen doormiddel van bloembakken kent een deskundige jury, die tweemaal t.w. eind deze maand en eind augustus zal keuren, wederom enkele prijzen (w.o. een wisselbeker) toe. De wedstrijdcommisie verzoekt deelne mende bewoners van flatgebouwen hun bloembak voor de keuringen duidelijk van het huisnummer te voorzien ten einde vergissingen te voorkomen. De deelname Is gratis. Nadere inlichtin gen worden verstrekt door de secretaris van de wedstrijdcommisie, Witte Rozen straat 47, tel. 34050. LEIDEN De Visvereniging HSV hield dit weekend de eerste wedstrijd van dit seizoen. Dè vangst was ondanks de mooie weersomstandigheden niet best. De uitslag: 1 G. Doesburg 1700 gr., 18 stuks (gr. voorn); 2 K. Laterveer 1660 gr., 17 st. (gr. blei); 3 H Montanus 1070 gr., 12 st; 4 Laterveer Sr 730 gr., 9 st; J. v. d. Linden 640 gr., 13 st: 6 H La terveer 450 gr., 6 st; 7 A. Doesburg 340 gr., 4 st; S G. C. Bontje 305 gr., 2 st; 9 L. Döll 280 gr., 5 st; 10 I. Arnoldus I 270 er. Het sproeien van tuinen en wassen van auto's is in Leiden en in alle gemeenten die water betrekken van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij en van het waterleidingbedrijf „De Bollenstreek" ver boden. ,,Een ongestoorde watervoorziening van ALLE inwoners van Leiden en omgeving is mogelijk als ieder zich strikt houdt aan het opgelegde sproeiverbod en er ook overigens naar streeft om, ondanks het warme weer, niet meer dan normaal te gebruiken," aldus de LDM vanmorgen in een persbericht. Het sproeiverbod werd afgelopen weekend in Leiden en omliggende gemeenten bekend gemaakt door de politie, die met luidsprekerwagens door de straten reed en erop attendeerde niet nodeloos water te gebruiken. „Ik heb een waterleidingbedrijf, maar het lijkt wel dat dat een irri- gatiebedrijf is geworden." Dit zei gisteren LDM-directeur De Jong. Hij doelde daarmee op de enorme hoeveelheden water, die op dat moment werden afgenomen om tuinen met levenswater te besproei- It schijnlijk nogliefst 44.626 m3 en vrijdag liefst 44.626 m, en vrijdag voor afgelopen zaterdag liggen waar- schnlijk nog hoger. Uit het verbruik van zaterdagmorgen was af te leiden dat bijzonder veel auto's een wasbeurt kregen, 's Middags was het verbruik weer normaal, maar tegen de avond nam het zeer snel toe. Vermoede lijk viel een massale terugkeer van het strand samen met een sproeiaktie. Het top verbruik van vrijdag kon worden op gevangen door gebruiknaming van reser ve voorraden. In de nacht vrijdag op za terdag konden deze niet opnieuw volledig worden gevormd. Omstreeks zeven uur waren de extra voorraden uitgeput en traden drukverlagingen op, die tot circa 10 uur duurden. Het ingestelde sproei verbod bewerkstellig dat zondag de druk Het Katwijkse zwembad De Miereweide" dat gisteren door 'n groep van ongeveer 80 jongeren is gekraakt. KATWIJK WIL MEER ENGELSEN KATWIJK Met de directeuren van de streek-v.v.v.'s Arnhem en Breda en de directeur van de provinciale v.v.v. Limburg is de heer C. Verplance, direc teur van de v.v.v .-Katwijk, zaterdagmid dag naar het Engelse Scarborough ver kon worden gehandhaafd. Het verbruik I trokken om daar aanwezig te zijn bij Ook enkele jaren geleden kondigde de LDM een sproeiverbod af. Toen kampte men niet transportmoeilijkheden. De bui zen ivaren te eng. Inmiddels wordt het leidingwater door bredere buizen geleid. Het afgelopen weekend werd er echter i zoveel water afgenomen, dat de LDM met produktiemoeilykheden kwam te zit- 1 De afgelopen week leverde de LDM I 2S6.251 kubieke water af, tegen 254.688 kubeike meter in de topweek van het j vorige jaar. In 1969 was de maximum dag/afgifte 41.407 kubieke meter. Don-1 derdag afgelopen week werd echter maar zondag bedroeg 37.472 kubieke meter, maar altjjd nof ruim 10.000 kubieke me ter boven normaal. De cijfers van het waterleidingbedrijf „De Bollenstreek" waren vanmorgen nog niet bekend. Wel deelde men bij het bedrijf in Hillegom ons mede, dat de afnamen abnormaal hoog Bij het waterleidingbedrijf „De Rijn streek" kampt men niet met moeilijkhe den, hetgeen men vooral dankt aan de pijpleiding tussen Gouda en Waddinx- veen, die vorige maand is gereed ge komen. Zolang er zich geen calamiteiten voordoen - zoals bijvoorbeeld buizen breuk - kan men bij de Rijnstreek voor lopig nog onbeperkt water leveren. Voor zover bekend heeft nog niemand in Leiden of omstreken met drinkwater be hoeven te sjouwen. Wel is het voorge komen, dat op de hoogste etages van flatgebouwen de druk op de waterleiding aanzienlijk minder was dan normaal. Meisje ernstig gewond bij aanrijding STOMPWIJK Zaterdagmorgen is de negenjarige Anneke Kerkvliet zeer ern stig gewond geraakt, toen zij voor haar ouderlijk huis aan de Stompwijkseweg aangereden werd door een personen auto van de heer V. L. uit Stompwijk. Het meisje kwam juist van zwemles en stak vanachter een autobusje plotseling de weg over. Na het ongeluk werd zij in zorgwekkende toestand overgebracht naar de Ursulakliniek te Wassenaar. LEIDEN Afgelopen weekeinde is ingebroken in een filiaal van Albert Heyn op het Bevrijdingsplein. Vermist worden een groot aantal sigaretten en nylons met een totale waarde van 9000 gulden. AMSTERDAM, 8 juni - Veemarkt Aanvoer 156 runderen, 4 tot 5,60. Han del zeer kalm. Geen verdere aanvoer i.v.m. vervoersverbod varkens. ROTTERDAM, 3 juni - Vee Aanvoer totaal 1014, slachtrunderen 540-570, 450 -500, 395-435, 380-395, stieren 445-500, worstkoeien 375-390, slachtrunderen: iets korter, slecht, lager. LEIDEN, 8 juni Groente: aardbeien 60-71; aardappelen 96-1.06; andyvie 42- 65; peulen 3.00-5.10; snijbonen 2.10-3.20;, spitskool 49-67; postelein 43-70; prei 13- 15; rabarber 21-35; spinazie 70-1.09; champignons 2.20-3.30; komkommers 18- 40; tomaten A 7.20-7.90: idem B 8.90- 9.10; idem C 6.50-6.70; idem CC 5.50- 6.00; waspeen 72-1.27; bloemkool 1.07- 1.28: sla A 17-28; bospeen 61-1.14; bos kroten 48-64; peterselie 19-35. het Benelux-Festival. Deze combinatie van v.v.v.'s wil in de Midlands propa ganda gaan maken voor een vakantie in ons land, vooral buiten het hoogsei zoen. Zij zullen gesprekken hebben met ongeveer 200 reisbureaudirecteuren. i de Hooglandse kerk werd zaterdag avond een concert gegeven door een ensemble samengesteld uit het Jeugd- Kamerorkest Leiden, het Toonkunst orkest en het vokaal ensemUe van de Leidse Muziekschool, het geheel onder leiding van Henk Briër. Het program ma vermeldde werken van Bach en Handel. Er bestond opmerkelijk veel be langstelling voor deze gebeurtenis, zo dat het koor van de kerk, het enige ge deelte van deez prachtige architektuur dat op het ogenblik bruikbaar is, ge heel gevuld was. Het was begrijpelijk dat Schoenen oorlog gunstig voor tieners LEIDEN Er is op het ogenblik een uiterst merkwaardige ontwik keling aan de gang in een aantal schoenenzaken in de buurt van de Haarlemmerstraat en de Lange Mare. De winkeliers voeren een zeer scherpe concurrentiestrijd met als inzet de damesschoen of liever de tienerschoen. Het gaat om modellen die nu verkocht moe ten worden omdat de kans groot is dat deze schoenen na de zomer er helemaal uit zijn. Deze wat hoekige schoen past niet in de lijn die door de grote warenhuizen is uitgestippeld en daarom werd de angst om met de gehele voor raad te blijven zitten bij de winke liers steeds groter. Totdat een van hen de stoute schoenen aantrok en beneden de geadviseerde prijs ging verkopen. De reactie van zijn concurrenten volgde onmiddellijk. De prijzen van de schoenen gingen pijlsnel omlaag, zodat er op het moment al onder de inkoopsprijs wordt verkocht. Zo te zien een ge weldige kans voor meisjes die de ze zomer onder hun mini deze vaak witomrande schoen willen dragen. Ze zullen echter wel goed moeten opletten, want de winke liers mogen niet openlijk afprijzen, omdat het nog geen opruiming is. LEIDEN Geboren: Meine Paul zn. van E. Meinen en D. de Vries; Stefanie H. M. dr. van H. T. D. Dijkstra en M. H. J. L. van Kerkhof f; Arie D. H. zn. van A.R oodnat en E. Schreuder; Jus tine I. M. dr. van H. A. Bloem en J. M. van Campenhout; Jeffrey F. zn. van E. T. Stikkelorum en L. A. Boot; Robert D. zn. van J. van Loon en J. M. Nij- meijer; Raimondo R. zn. van J. F. H. Stikkelorum en G. Uiterdijk; Sandra M. zn. van A. C. Steketee en A. Kroese; Jan zn. van B. Rhijnsburger en A. H. Groeneveld; Monique H. dr. van R. H. Luiten en A. M. Springer; Martin J. zn. van C. J. van der Voet en P. Wagter. Ondertrouwd: F. L. Snoek en E. J. B. M. J. Bar; A. G. Kolderman en C. van Hooven; S. Heidstra en H. A. M. Slin gerland; J. J. van Scha ik en J. J. H. Sloos; D. C. Knijff en G. M. J. Mont- frooij; W. J. J. van Rtjnsoever en J„ T. M. Wallaart; J. C. Beekenkamp en E. S. M. Gottenbos; M. de Wolf en N. E. van Oosten; P. P. de Boer en C. A. Sloos; G. A. Vette en G. N. Scherpen- zeel; G. F. de Horn en S. Mieremet; P. T. Honsbeek en C. C. J. Vogelenzang; F. J. M. Hoogenboom en E. H. J. van Brussel; I. J. Neuteboom en R. I. Koln H. L. Wernars en T. de Wit; A. Betgen en L C. J. Schalk; B. Boon en M Kop; H. C. Haverkamp en J. C. M. Henning; D. A. van der Weijden en J. T, M. Ka- genaar; J. H. Bos en N. van Ingen; A. J. M. van der Ven en S. E. M. de Win ter; H. A. Frie en H. C. Wassenaar; A. J. Oostdam en M. J. de Graaf; M. M. Tielemans en J. W. Johannes; G. Dekker Kleijn en J. H. S. van Brakel; H. K. A. Duivenboden en B. A. van Bergen; P. W. de Haas en O. Veen; P. Kuhn en C. M. van der Sluijs; K. van der Meer en W. de Priester; S. M. Ou- wersloot en J. Kanninga, G. W. K. van der Valk en W. Dotseh; F. J. Veenland en A. A. Weijenberg. Getrouwd: A Piket en J. W. Post; I. Boom en J. R. Vavier; H. Kardol en C. J. Ramp; G. H. Los en L. M. J. van Breukelen; J. Beij en E. van der Tuin; A. Pracht en L. T. Boot; J. P. P. Wit ters en G. Keijezer P. S. Arbouw en J. Boumans; T. Bos en D. van der Voort; H. B. Medendorp en M. A. de Groot; T. H. Peeters en A. J. Takkenberg. Overleden: D. Noorlander (vrouw); A. Schaart (man); W. J. C. van der Kuil (dochter); L. Combee (man). H. W. de Water en M. Hartevelt; J. H. van Mourik en S. E. Schelvis; J. Loo- mans en J. Verkade; W. van Reek en Y. C. Sanders; J. Neuteboom en C. E. Kriest; D. Binnendijk en E. J. Pardon; J. J. P. van de Kamp en L. M. M. Out; J. Luijerink en J. M. B. A. Kollmann; C.~H. Zitman en I. Cancrinus; P. H. M. Backers en E. J. M. Oostveen; C. J. M. Janssen en C. A. A. Verdel; J. E. M. Klopper en G. H. Kuivenhoven. Getrouwd: H. F. van Tilburg en W. Deijn; H. M. Scholten en A. E. Pont; A. J. Quaak en G. Bal; J. W. A. Koren en B. Smits; R. H. Breedveld en S. R. de Boer; H Wendt en A. A. J. M Rooijackers; J. W. Smit en C. Azier; G. Kerkman en M. Stouten; A. G. Ro denburg en G. J. van der Meer; P. J. Penseel en M. Stokkel; J. van der Stal en J. E. Gerla. Overleden: C. van der Kraats (61); J. Uittenbogaard (83); B. H. Rombaut (72); H. P. van der Hulst (53); J. Loolj (70); E. M. Koole (73); M. Kokkedee (80); G. A. Karssen (56); P. P. Vaillant (73); C. Laan (52); M. de Vrind iSl); C. Monfils (78); T. F. Bennett (45); B. A. v. Ulden (65); J. Noorlander (64); S. Beij (82); J. C. Pronk (46); A. M. E. v. Kortenhof (89); A. A. C. Cox (22). OEGSTGEEST Geboren: Jacobine d.v. E. M. A. A. Schreurs en A. W. C. M. Teulings; Peter Marc z.v. T. Stolk en M. v. Wornve; Arthur Maurice z.v. J. M. J. v. d. Voort en R. Strik. Ondertrouwd: D. J. M. v. d. Voort en C. M. J. Duindam; H. A. G. Wielaard en A. Jongman: W. F. M. Winkelman en T. K. J. M. de Ridder; R. G. M. van der Zon en W. C. M. Heemskerk: J. C. K. van Toorenburg en M. M. Genee; M. F. de Vos en G. C. Brussee. Getrouwd: N. J. M. Korenhoff en P. C. M. Briicher; W. M A. v. Tol en D. v. d Meij; J. A. T. de Weert en M. Korzenes- ki; A. J. M. de Wolff en C. E. A. Dui venvoorden; E. O. Beekman en C. Hoorn; T. P. M. Langmuur en M. Bouwman; J. Bleichrodt en I. J. L. Snieder: C. de Mooij en A. C. Verhaar; P. A. Zandber gen en S. J. G. Diemei; R. M. Bandison en J. D. van Zwleten; D. Bavelaar en A. A. C. Lint; N. de Hart en D. M. Bos; P. J. Bijlevelcl en M. J. C. Koerten. Overleden: G. de Bruin; H. de Geus; H. J. W. Keijzer; M. Pilon, w.v. J. Raven. in deze bijzonder hoge ruimte enige moest vinden aan de vrij sterke echo. Zo kwam het waarschijn lijk dat de sopraan Leny Stevens-Ridder hof in Baehs bruiloftseantate „Weichet nur betrübte Schatten" minder duidelijk hoorbaar was dan we van haar gewend zijn, terwijl later in de prachtige Missa in A van J. S. Bach ook de alt Elisabeth Arents en de bas Aad Hasenoot zich wat leken te forceren. Ook het Toonkunst orkest had enige tijd nodig zich aan te passen doch hervond spoedig zijn nor male musiceerniveau in de cantate en in Handels concerto grossO op. 3 en 4. Het J.K.L. had de avond geopend met het orgelconcert in Bes van Hündel op. 4 no. 2, waarbij Joop Brons op 'n klein orgel de solopartij gaaf en stijlvol ver tolkte. De ritmissche contouren hadden soms wat suggestiever kunnen uitvallen, maar men was toch al gauw uitstekend op dreef. Van de instrumentale solisten dient vooral Han Kapaan genoemd te worden, die de hoboparty in de Bach- cantate met zyn gebruikelijke professio nele superioriteit verklankte. Wim Vlersen was een betrouwbare aan voerder der violen en de beide in de Mis soliërende fluitisten Veronica Steinbach en Jan Willem Terwen lieten ons ge nieten van uitmuntend spel. Ada van der Bent vormde tenslotte een zeer so lide kern van de continuopartij. We kregen de indruk dat de vokalisten. solisten en koorleden het meest met de akoestiek te kampen hadden, hetgeen hun uiteindelijke prestaties in de Mis nog meer waarde verleende. We ztjn er van overtuigd, dat de Hooglandse kerk, die al sinds de 19de eeuw peroldiek als concertruimte is gebruikt, in de komen de jaren zeer goede diensten aan 't Leid se muziekleven zal kunnen bewijzen. De ervaringen van zaterdagavond zullen daarbij veel nut kunnen zyn. De toehoor ders gaven door langdurig applaus biyk van hun grote waardering. A. I. Leidse successen bij wedstrijden A'damse roeibond LEIDEN Het Katholiek Vrouwen- an Koetsveld en gilde besluit het seizoen 1969-1970 met Koekebakker en een byeenkomst op dinsdag 9 juni, mor- n H Ger i gen dus. Om kwart voor 8 's avonds is Roeij; F. er een Eucharistieviering in de dag- n de St.-Petruskerk; om onge- C. A. de Groot; S. J. Bartels veer half negen wordt in het zaaltje naast de kerk een reisklankbeeld ge geven over Joeslogslavië. OndertrouwdM. M. S. de Jong; i H. A. Flohr; A. Schupbach ber; H. Verboog e A. M. Beugelsdijk en E. H. Borst; A. kerk Harkes en G. P. P. Vreeburg; L. Honsbeek P. H. Klein; G. Sirag en A. C. Rijsda LEIDEN Gedurende een 7-tal avonden werd in de afgelopen twee weken een voetbalkonipetitie voor Personeels Ver enigingen gespeeld. Dit toernooi werd georganiseerd door het Samenwerkings verband van diverse Leidse Personeels verenigingen en het Leidse Volkshuis. Acht van de negen aangesloten Pers. Ver. namen lderaan deel. De ploegen werden ingedeeld in 2 poules, waarin een halve kompetitie werd gespeeld. Gespeeld werd op een gastveld, daar de Sport Stichting Leiden geen velden be schikbaar stelde. In poule a. wist de ploeg van Adler (v.h Roval) houder van de wisselbeker tegen AWSijthoff slechts een geiykspel te be halen. Zij verloren van de KNG, het geen betekende dat zij voor dit jaar uit geschakeld waren. AWSythoff speelde 3 maal gelyk! KNG had in zijn laatste Wedstrijd - tegen Sijthoff - aan dat gelijk spel voldoende om de finale te bereiken De ploeg van de Gem. Rein. O.O. kwam na een 3-0 nederlaag tegen KNG terug met een gelijkspel tegen Sijthoff; helaas Strafschoppen heslissen finale K.N.G. en Fasson UITSLAGEN EN STANDEN Poule a: Adler-Sijthoff 2-2; Gem. Rein.- KNG 0-3; Adler-KNG 1-1; Sythoff-Gem Rein. 0-0; Adler-Gem. Rein. 1-0; Sythof- In poule b. was Philips EDS na twee tegenstanders tegen elkaar waren op- sota 2-2- Gem Werken-PhiHns pni? n 9- wedstryden (met 4 pnt.) favoriet. Fasson gewassen. Aan beide zyden werd goed Fasson-Philips EDS 3-0; Gem ^erkem stond 1 pnt. achter, zodat in de laatste gekombineerd echter het ontbrak aan Minnesota 0-4 werxen wedstrtjd tegen elkaar) Fasson móést afwerking. Na 45 minuten spelen was de winnen om de finale te bereiken. Dit stand nog steeds 0-0. Dat zou ook de Poule a: lew.' 2e w. 3e w. Tot lukte in een door hen zeer sterk ge- eindstand worden. In het veld was KNG Adler i speelde wedstryd. Gem. Werken en Min- u? meerdere. Fasson echter zette extra a w4üthnff i T i nesota waren al gauw uitgeschakeld mankracht in de verdediging zodat er r„m JoT,7 hoewel Minnesota In de laatste wedstrijd geen doorkomen aan was. Zij hadden knc 9 o T terugkwam met een grote overwinning daardoor te weinig spelers in de voor- PoujI b. 1 5 op Gem. Werken, echter niet genoeg hoede zodat zy ook geen punt konden p.™. oio» oor een finaleplaats. scoren. De uiteindeiyke beslissing werd Mem werken a Oe Jm*I<I.' poulewinnaars. KNG en Fa»»on -erkregen door het nemen van straf. T T hadden ieder 5 punten behaald. Fasson schoppen. Pas in de derde serie van 5 Phiiins Fn<? 9 o leek door zijn sterke overwinning op kon KNG de overwinning behalen. De H 4 Philips favoriet in de finale. Deze finale keeper van Fasson was helaas toen al Eerste prijs werd vrijdag j.l. gespeeld. geblesseerd en uitgevallen. naar Fasson. KNG; tweede prys AMSTERDAM Het afgelopen week einde hebben 53 clubs met 470 ploegen aan de wedstryd van de Amsterdamse Roeibond deelgenomen. De Leidse clubs waren'met 35 ploegen aan de start ver schenen. De Vliet boekte enkele fraaie successen. Zo was de finale twee zonder stuurman een gevecht tussen de Vliet I- II. De dames Voetelink en Franssen won nen uiteindelijk. De senioren A acht en de elite acht wonnen resp. zaterdag en zondag. Vooral de cliteploeg ondervond veel tegenstand. De elite vier won ge makkelijk, maar de dubbel vier bereikte moeizaam een 2e plaats. Asopos, dat met 10 ploegen inschreef, kwam iets minder sterk voor de dag. Alleen de achten behaalden enig resul taat. De nieuwelingen werden tweede achter rivaal Njord, de lichte nieuwelin gen wonnen nadat ze zich in de voor ronden al sterk getoond hadden. De elite achten tenslotte werd derde achter het geweld van Nereus en Aegir. Njord, dat betere tyden tegemoet lijkt te gaan won alleen nog in de nieuwelingen acht, maar de ervaring van de andere ploegen in aanmerking genomen, is er toch optisme voor de toekomst. Die Leythe, de club waar men zoveel talent in de boot vindt, kwam ook nu weer goed voor de dag. De jongste jeugd mocht voor het grote publiek haar kun nen tonen. Stijlroeien en estafette was, wat de pryzen betreft een kompletc Leidse aangelegenheid. Henry de Reede en Tetse van Dorp veroverden in een geleende boot een uitzending naar de vierlandenwedstrijd in Groningen. In de dubbeltwee ditmaal tweede plaatsen voor zowel Agnes Miedema als Marijke Meer burg, Henny v. d. Lelie en Maarten Noordman. Het skiffnummer was in de groep 13-14 jaar voor Hans Pardoen. Een zeer fraaie prestatie leverde ten slotte Jaap Kramers en Leo Hinten. Als outsiders werden zy tussen de elite dubbeltwee roeiers tweede in een goede LEIDEN/WARMOND Aan de heer P. H. van Putten (59) uit War mond is vanwege zyn 25-jarig dienst verband by de PTT-storingsdienst in Leiden door de adjunct-directeur van het kantoor in Leiden de zilveren PTT-speld uitgereikt. Het personeel bood hem een fraaie klok aan.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3