Leidse nood is niet enige en hoogste in Nederland Grote belangstelling voor Zoeterwoudse fietstochten Anne Vondeling tot Leidse PAK-ers: RK. bejaarden toonden begrip voor jongeren Zestig jaar Scouting: 25 jaar in Voorschoten Sprtief treffen tussen Voorschoten en Schoten Ideaal en werkelijkheid MARKTEN Raadsleden bezorgd over ontwikkeling Stevenhof jespolder MAANDAG 1 JUNI 1970 LEIDSE COURANT LEIDEN Met een zaal vol propaganda en Informatie voor het Leids Progressief Akkoord en de vier deelnemende partijen, een verkiezings toto en een kindercrèche en met een vijftal sprekers presenteerde zich zaterdag in „Den Burcht" het PAK. Gedurende de gehele dag werd het publiek van de markt gelokt met koffiebonnen, sandwichborden en stencils. Van de sprekers trok PvdA-voorzitter dr. Anne Vondeling de meeste aandacht. „Schut moet weg,** betoogde deze, doelend op het de PvdA teleur stellend woningbouwbeleid, dat de bewindsman voert: „Minister Schut kan op geen enkele wijze waarmaken, wat hij belooft. Het moet mogelijk zijn grotere aantallen woningen te bouwen, dan in het plan van de regering is opgenomen. Schut weet nauwelijks wat er aan de hand is. Hoe eerder hij aftreedt, hoe beter." H- Amptmeijer het woord. De eerste spoorde de kiezers aan tot een kritische begeleiding van het toekomstig PAK- handelen: „Volg ons op de voet, tik ons op de vingers hls we van het pro gramma afwijken. De hele stad Leiden moet vechten om niet in de kraters van het sociale slachtveld te blijven steken. Wie niet mee wil doen moet desnoods maar achterblijven, aan ons zal het niet liggen." De pacifist beschuldigde de tegenstan ders van het PAK ervan slechts stem men te willen trekken en ten koste van alles te willen besturen. Liever de straat op voor gebieden in het noorden De heer Vondeling raakte voorts in een discussie verzeild over zyn "reageren, wanneer de PAK-partyen er in zouden slagen de bevolking te mobiliseren tegen de regering, die onvoldoende finan ciële middelen ter beschikking stelt. Op een vraag van PSP-voorman Ampt meijer antwoordde hy zich liever aan het hoofd te zetten van de demonstran ten uit Oost-Gronlngen, Zuid-Oost Fries land en andere arme gebieden. Ten slotte wees de heer Vondeling erop, dat de huidige regering al 100 miljoen beknibbeld heeft op de adviezen t.a.v. de gemeentefinanciën. „Aan die ad viezen hielden wij ons altijd precies." Bundeling Het D'66-duo H. Moerkerk en A. de Goede maakte de rij van sprekers vol. Ook zij vielen het financiële beleid van de regering fel aan. De heer Moerkerk beklemtoonde het nut van een bund ling van progressieve krachten op pro grammatische basis D'66 wil nog steeds uiteindelijk de ontploffing van de (politieke partijen bewerkstelligen een bundeling die ook in andere arme gebieden noodzakelijk is. De demokraat De Goede zei verheugd te wijn over de vele verkiezingsprogram ma's, die aandacht besteden aan open heid en demokratisering. Hij constateer de, dat de begrotingstekorten groter dan ooit waren, „terwijl onder de socialist Lieftinck de staatsschuld afnam met 10 miljoen" en vreesde een hogere" BTW binnen afzienbare tijd. Eerder op de dag voerden PPR-lijst- t rekker C. Schepel en PSP-aanvoerder LEIDEN De jaarlijks terugkerende jaarvergadering heeft de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden xvederom m het Antonius Clubhuis gehouden. Het groepje belangstellenden werd door de voorzitter hartelijk welkom geheten. De kascommissie voor het jaar 1970-'71 zijn de heren Lub en Baars. In het be stuur kwam enige wijziging door het aftreden en niet meer herkiesbaar zijn van de heren Van Strien en Bull. In hun plaats hebben nu zitting in het be stuur de heren V. d. Kallen en Goddyn. Het korte kernachtige woord van de g.a. pastoor Wortelboer was voor allen wederom een injectie, die men wel eens nodig heeft. Of men n uonder of boven de 65 jaar ls, men moet proberen als mens in de wereld te staan en voor iedereen open te staan en elkaar te hel pen. Begrip hebben voor de jongeren, die heus wel klaar staan, om de oude ren ter wille te zijn, doch die het op hun manier doen. OEGSTGEEST Geboren: Willem J., z.v. W. Ruijgrok en H. C. M. van Wezel; Jan, z,v, J. van Duijn en G. de Ridder; Esther M., d.v. H. van Dijk en E. H. de Meijer; Erwin, z.v. H. A. de Best en M. J. van Mastrigt; Jéróme S., zjv. A. van Staden en A. J. M. Hendriks. Ondertouwd: C. T. M. van Teylingen en P. M. Roest; A. Verschoor en Y. van der Luit; D. A. Vroegindeweij en J. E. Noord- hoek; P. van der Hout en A. E. Lodder; J. Bleichrodt en I. J. L. Snieder; R. An- drieesen en L. C. J. A. Volkers. (ADVERTENTIE) Nieuwe Rtfn 4 Tel. 42350 LEIDEN Terwijl het PAK een bijeenkomst had in „Den Burch', toerde een verkiezingscaravaan van de KVP, de ARP en CHU, tezamen vormend de C(ombinatie) C(hrstelijke) P(artijen) in de Leidse gemeente raad, kris kras door de stad. Overal onderhielden de confessionee politici zich met de burgers en deelden druk verkiezingsfolders en -kranten uit. ZO ETER W OUDE Zondag aanstaande zullen voor de 19e keer de Zoeterwoudse rywieltochten worden gehouden. Vorig jaar werd met 726 deelnemers een nieuw rekord bereikt. Gisteren had het getal voor-inschry vingen reeds de vierhonderd overschreden zodat ook dit Jaar het aantal deelnemers weer zeer groot zal z(jn. Dit geeft het orga nisatie-comité nog al wat zorgen. Om het geheel soepel te kunnen laten verlopen zjjn er enkele maatregelen getroffen die het karakter van de tocht echter in het geheel niet zullen aantasten. Zo zal het vertrek reeds vanaf 9 uur plaats hebben. Tot 12 uur krijgen de 75'ers de gelegenheid op pad te gaan. Daarna vindt vanaf 1 uur het vertrek plaats voor de 35 km tocht. Het toenemend aantal controlekaarten dat moet worden nagezien heeft ook geleid tot het vormen van een aparte rekencommissie. Hierdoor wordt het mogelijk de prijs uitreiking 'savonds een half uur eerder te houden (na onderbreking van enkele jaren weer) in het parochiehuis. Dit is ongetwijfeld prettig nieuws voor de deelnemers van buiten Zoeterwoude, waarvan altijd een deel op dit sluitstuk wacht. De bijzondere bekoring die er van de rit blijkt uit te gaan vindt zeker zijn oorzaak in de rust, waarin gefietst wordt; door het lage tempo en het op nemen van specifieke rijwielpaden (waar dit mogelyk is); de spanning door de controles en het puzzelelement. Van het massale bemerkt men niets (behoudens misschien in de rustplaats), doordat met tussentijd steeds één paar vertrekt. Het „Wapen van Zoeterwoude" zal weer langs het parcours patrouilleren om eventuele pechvogels te helpen. De enige die aan alle tochten heeft degenomen, de heer Jac. Vreewijk uit Zoeterwoude, zal d jaar niet van de partij zijn. Hij heeft onlangs tijdens «n voetbal wedstrijd een been gebroken. Daarnaast zijn twee per sonen die nu 17 keer zijn meegeweest. Dooide officiële aansluiting bij de NRTU vorig jaar maakt ck het ryden van sterrit naar Zoeterwoude steeds meer pgang. De- Vreeswijk dit jar niet van de patij genen die hieraan deelnemen vertreien in hun woon plaats en moeten door het halen vantempels onderweg hun afgelegde afstand aantonen bij Jikomst en komen dan ook voor de gebruikelijke beloog in aanmerking. Voorheen moesten z(j zich afmelde ten huize van een van de commissieleden. Z(j kunnen zowel op zaterdag als zondag in het Don Boscohuis recht. De routecom missie van het comité is na haar we- van enkele maanden vorige week gereedgekomen. Kenr*s zeggen, dat zij bij zonder in hun opdracht is geslaap Hearing voorspelt De Vrije Lijst in Zoeterwoude boekt winst ZOETERWOUDE B(j de aanvang va de hearing die vrijdagavond in het Don Boscohuis onder grote belangstelling werd gehouden, werd door de organisa toren avn Het Centrum een stemming gehouden. Vraag 1 luidde: Welke partij zou U op liet ogenblik kiezen? Vraag 2: Welke party koos U by de vorige (ge- meenteraads)verkiezingen? Voorts werd gevraagd de leeftijd In te vullen. De Vrije Lyst kreeg 25%, KVP 47%, PCC 14%, LNG 9%. Als prognose voor de verkiezingen van a.s. woensdag hebben deze cijfers slechts betrekkelijke waarde, omdat bijna 30 pet. van de aanwezigen minderjarig was en dus nog niet aan de raadsverkiezingen mag deelpemen. Aan het eind van de bijeenkomst werd opnieuw gestemd. De Vrije Lijst boekte daarbij, evenals de LNG, winst, die voornamelijk afkomstig was van de minderjarigen. LEIDEN Geboren: Cornelia E. J. dr. van W. P. J. Bottema en J. G. C. van der Meer; Marri M. M. dr. van T. Gijs man en G. M. van Soest: Edward A. zn. van A. J. Vreeburg en E. Smit; Sacha B. dr. van C. H. van Dijk en C. N. Vier- Avondconcert in Hooglandse kerk LEIDEN Het fraai gerestaureerde koorgedeelte van de Hooglandse kerk wordt reeds anderhalf jaar gebruikt voor kerkdiensten. Zaterdagavond 6 juni zal nu voor het eerst deze ruimte worden gebruikt voor een concert. Uitgevoerd worden werken van Bach en Handel. Van laatstgenoemde een concert voor orkest en orgel. Organist Joop Brons. Vocale medewerking: vocaal ensemble van de Leidse Muziekschool; solisten: Leny Stevens-Ridderhof, sopraan; Lies- beth Arents, alt; Aad Haasenoot, bas. Voorts werken mee het Jeugdkamer- orkest en het Toonkunstorkest. Het ge heel staat onder leiding van Henk Briër. Het is een bijzonder fraaie geste van de organisatoren dat de opbrengst van dit concert (aanvang 8 uur) geheel ten goede zal komen aan de restauratie van de Hooglandse kerk. VOORSCHOTEN De gezamenlijke padvindersgroeperingen van Voorschoten hebben zaterdagmiddag zestig jaar scouting Nederland gevierd en tevens een beetje hun 25-jarig Voorschotens bestaan. De zes groepen hebben door middel van een voorjaarsniarkt op het terrein van het voormalige M.O.C. hun kunnen en kennen getoond en laten zien dat de boodschap van Baden Powell en de daarin verborgen les nog steeds actueel is voor de jeugd. „The Shoes" en „De Spiders" op het voetbalveld ZOETERWOUDE De talryke fans van de belde Zoeterwoudse beatgrocpen „The Shoes" en „De Spiders" kunnen morgenavond hun favorieten in 'n bij zondere creatie aan het werk zien. Op het terrein van SJZ spelen zy in een combinatie-elftal een voetbalwedstrijd tegen een team van het Centrum. De gebroeders Jan en Henk Versteegen, de „Spinnen" Gerard en Nico Wolvers (die deel uitmaakten van de jeugdse- lectie van SJZ voordat hij z'n hart ver loor aan de beat) en alle anderen ko men binnen de lijnen. In het elftal van het Centrum staan de meeste illustere figuren opgesteld, onder wie Arie de Jong die de midvoorplaats bezet, Wlm v. d. Ploeg, Hans v. d. Hoeven e.a. De aanvang is gesteld op 7 urn- en de recette kmot ten goede aan het Cen- VOORSf OTEN Zondag kwamen vijfhonderd actieve sportbeoefenaars uit het Belgisch Schoten naar Voorschoten In het kader van de jaarlijkse sportuitwisse- üng va lide gemeenten, die enige jaren geleden broederschapsbanden gelegd hebben/oor iedere Belg was een Nederlander zodat de duizend sportmensen voor ve aantrekkelijke wedstrijden zorgden zowel bulten- als binnensport. Rand stad S'rt fungeerde als gastheer voor de twee Schotense voetbalverenigingen, terwyWj de sporthal „Vlietliorst" de gymnastiek, volley, badminton en basketbal wedstden de gehele dag voor veel toeschouwers tot een sportief hoogtepunt jluziekkorpsen veroorzaakten opstoppingen CeidóeSoutemt LEIDEN krijgt van Den Haag nooit méér los dan waarop het recht heeft. Niet meer dan steden, die in eenzelfde situatie verkeren hoe hard er buiten parlementair ook aan getrokken zal worden. Of het Leidse PAK erg blij is met deze uitspraak van PvdA-voorzitter Anne Vondeling (zaterdag op de PAK- propagandadag in de Burcht) laat zich makkelijk raden. Vondeling zei ook nog dit: het kan best ztjn dat een Leidse groep demonstranten mij tegenover zich 'ziet aan het hoofd van mensen uit het noorden. Het Leidse PAK met alle goede elemen ten die erin zitten o.m. een aanstekelijk enthousiasme en een sterke betrokken heid bij de Leidse problematiek heeft één ding tegen: een gebrek aan werke lijkheidszin. Niet dat men er niet in geslaagd zou zijn de vinger op zere Leidse plekken te leggen, maar bij het aangeven van de manier waarop oplos singen zijn te vinden, zijn er denkfou ten gemaakt: Gemeentepolitiek is geen landspolitiek; plaatselijke noden, hoe ernstig ook, zijn niet altijd te projecte ren op landelijke urgenties. Landelijk bezien kan de werkgelegenheidsproble- matiek bijvoorbeeld nog zwaarder we gen constateert Vondeling. De socialis tische voorzitter verschilt daarin niet van mening met het Leidse raadslid Kret, die vorige week in een debat met Amptmeijer zelfs durfde beweren dat de PAK-poging om eenzijdig Leidse problemen door te drukken niet alleen weinig kans maakt, maar zelfs onde mocratisch is. HET FEIT, dat mensen het in de ver- kiezings(s)t(r)ijd al of niet met elkaar eens zijn vinden wij niet zo belangrijk. Belangrijker na de uitspraak van Vonde ling vinden wij het om te signaleren, dat het Leidse PAK uit eigen kring het weinig bedekte verwijt te horen krijgt, dat bij de kiezer verwachtingen gewekt worden, die in de praktijk waarschijnlijk niet waar gemaakt kunnen worden. Over duidelijkheid in de politiek gespro ken LEIDEN, 1 juni Groenten Aard beien 68-73; Andijvie 36-53: Peulen 430- 770; Snijbonen 3,70-4,50; Spitskool 50- 75; Postelein 33-58; Prei 13-22: Rabar ber 7-17; Spinazie 56-77; Champignons 300-350; Komkommers 20-53: Tomaten A 7,20-7,40; Tomaten B 7.20-7,30; To maten C 7,10-7,20: Tomaten CC 6,60- 6,70; Waspeen 1,41; Bloemkool A 61- 1,19; Sla A 7-18; Bospeen 56-104; Kro ten 56-62; Peterselie 19-22; Radijs 21- 27; Selderij 12; Uien 19-22. Zoeterwouds damesvoetbal niet opgewassen tegen Stompwijk ZOETERWOUDE In het spel van het Zoeterwouds dameselftal in de wed strijd van zaterdagavond tegen Stomp wijk was een duidelijke vooruitgang te bespeuren ten opzichte van vorig jaar. Nochtans bleef de revanche achterwege; de Stompwljkse dames waren, hoewel minder superieur dan In vorige ontmoe ting, toch wel sterker. In de eerste helft kreeg keeper Wil v. d. Salm handenvol werk wat haar echter voortreffelijk afging. Mede doordat zij zich enkele malen onvervaard op de schoenen wierp van doorgebroken te genstandsters ging de rust met 'n dub- bel-blanke stand in. Na de thee bezweek zij echter voor het geweld van de Ben jamin uit de ploeg van de roodhemden. Ank v. d. Bos. die een solo met een hoge knal afsloot (0-1). Tien minuten later bracht dezelfde speelster de score op 2-0 wat de strijd besliste, nadat zij ook vorig jaar de Zoeterwoudenaars met vier doelpunten de das had omgedaan. Kort voor het einde kreeg de thuisclub een unieke kans om de eer te redden toen Leny Verhagen de bal binnen de beruch te lijnen met de hand wegsloeg. Tot ont zetting van een ieder schoot keeper Wil v. d. Salm, die zich met het penalty- karwei belastte, de bal naast. De baten waren voor het tribunefonds van de supportersvereniging. Terwille van de reklame waren de belde teams voor de wedstrijd op een auto door het dorp gevoerd onder de welluidende klan ken van de drumband Vlos, die zich ook tjjdens de rust met een fraaie show pre senteerde. LEIDEN J. Wijling en J. Voorham, beiden van Sportschool Luiten, behaal den zaterdag bij de judoexamens in het sportcentrlum Van Gorsel te Vlaardlngen de zwarte band. Ruim veertig judoka's gingen voor dit zware examen op, van wie er maar 4 slaagden. Door deze goede prestatie is het aantal zwarte banden van Sportschool Luiten uitgeberid tot 60. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor: Doet. ex. W. Socio logie: de heren J. de Feijter (Leiden), M. van Hasselt, ScheveningenC. J. Gaakeer (Leiden) en mevr. W. Hagbort- Greve (Leiden). Doet. cx. Nederl. taai en letterkunde: mej. M. J. S. M. Tersteg- ge c.l. (Rotterdam), mevr. C. W. Pol derman-de Vries (Leiden) en mevr. M. J. Wljnberg-Ente (Den Haag). A. Kret en J. Lijten stellen vragen LEIDEN De raadsleden A. Kret (Prot. Chr.) en J. LQten (KVP) hebben het de plannen van Ryks- en Prov. Waterstaat Inzake de voorbereiding, tracering, college van b. en w. gevraagd in hoeverre het op de hoogte is of betrokken Is by uitvoering in details en uitvoeringstermijnen van de nieuwe Rijksweg 11 (de verbindingsweg tussen Ryksweg 4 Wassenaar en Bodegraven) en de nieuwe Prov. Weg 16, de z.g. forensenweg of Leidse Baan. Daaraan koppelen ze de vraag in welk opzicht deze plannen van invloed zyn op de ontwikkeling van de Steven- hofjespolder tot Leids woongebied. Welke invloed hebben rijks- en provinciale wegen Tevens vragen zij onder meer of het college de verzekering wil geven dat zowel de Veenwatering als de Dobbe- watering bij het tot ontwikkeling bren- van de Stevenhofjespolder goed be vaarbaar zullen blyven, met handhaving de thans bestaande verbindingen zowel naar de Rijn als resp. naar Den Haag en VoorschotenLeidschendam, met het oog op de grote mogeiykheden die deze wateren thans bieden voor de leefbaarheid van en recreatie in en van uit dit aanstaande woongebied. Ten slotte hebben de heren Lijten en Kret gevraagd of het college bereid is mede V oor jaarsmarkt op MOC-terrein Ruim 200 jongens en meisjes, die zich reeds wekenlang hadden voorbereid op deze krachttoer, gaven een indruk van handvaardigheid zoals leerwerk, email leren, kleiwerk, aardappeldrukwerk, lampen maken enz. Ook het vanouds be kende pionierwerk was voor de kenners duidelijk zichtbaar. De Voorschotense padvindersgroepen hebben enige ver maardheid en ook vaardigheid in het bakken van oliebollen. Ook ditmaal was de oliebol weer de ronde gespikkelde knobbel, die voor de koper versteviging van de maag betekende en voor de jeugd een laagje centen in de kas. Gedurende de gehele, middag was het een gezellige drukte. Het weer was uitste kend en daarom konden alle demonstra ties doorgang vinden. De veertig leiders en leidsters en de tweehonderd meisjes en jongens hebben getoond midden in het leven te staan. Een leven zonder verkennersstok en zonder de bekende hoed. Het spel van verkennen is echter hetzelfde gebleven. De geest van Baden Powell, die ieder leert zijn handen te gebruiken en de ander te helpen, is ge bleven. Tot vreugde van de padvinders en deze middag ook voor de vele belang stellenden. Edelkarper van 13 pond liet zich de eerste dag al vangen ZOETERWOUDE Dat nien ni. altyd naar de meest uitgelez. stekken behoeft te trekken om 1 seweg. In het water tegenover zyn ning kreeg h(j een grote vis zijn haak. Na enige strijd wil hem op het droge te krijgen bleek 'n edelkarper te zijn v1 cm, met een gewicht van 139] Een goed begin van het noftfi ook goed muziek in de sportdag. 5 beide plaatseiyke harmoniegezcl- happen „Benvenuto" en „St.-Lauren- us" zorgden voor enige marsen door t orp, terwijl ook de R.K. Jufferturnver- niging St.-Jozef uit het Belgische Scho ften een jeugdmuziekkorps en het dorp [met elkaar liet kennis maken. Muziek op zondag in Voorschoten is een ongewoon gehoor. Het werd echter door (de bewoners gewaardeerd, minder waar schijnlijk bij de autofnobilisten, die Ue gehele dag met opstoppingen te maken kregen, omdat door de reconstructie van de verkeerstraverse er geen uitwykwe- gen voor muziek en verkeer waren, zo dat het motorisch verkeer achter de muziek aan huppelde. Er zijn weer vele vriendschapsbanden gesloten of her nieuwd. De uitslagen van de wedstrijden telden niet. Het ging om het spel en niet om de knikkers. De organisatie be rustte bij de Voorschotense Sportraad. ZOETERWOUDE Door gistermiddag de laatste wedstrijd tegen Weterlngse Boys 4 in winst om te zetten heeft het vierde elftal van SJZ het kampioenschap behaald. Tot het vierde team behoren o.a.: Ton Berg en Henk Semp, eer'tyds steunpila ren van het eerste elftal. Na afloop waren er bloemen van voor zitter Van der Geest voor aanvoerder Theo van Stein en was er feest in het clubhuis. LEIDEN Het visseizoen heeft mede dank zy minister Lardinols die bepaalde dat men in verband met het vrye weekend al zaterdag (dus vóór 1 juni) mocht gaan vissen cen geweldige start gehad. Voor dag en dauw trok men er eergisteren al op uit. Men trok niet alleen naar bulten, maar bleef ook wel In de stad, waar men vooral in de Marealngel naby de Gas fabriek en Slachthuis een uitstekend viswatertje vond. te delen of er reeds planologische voor studies of schetsen zijn gemaakt voor de Stevenhofjespolder en of het college het niet raadzaam acht deze ontwerpen in relatie te brengen met de gedachten die op dit punt bezig zyn te ontwikkelen onder de bewoners van het direct daar aan grenzende gebied Noord-Hofland. Zelfs uit Italië Ruim 2000 man bij Sikkens sportfeest in Sassenbeim (Van c cprrespondent) SASSENHEIM Ruim tweeduizend mensen waren zaterdag In Sassenbeim op de been bij het Sikkens sportfestlval. Niet alleen uit het hele land kwamen de Sikkens-sportbeoefenaren en hun huis genoten, maar ook uit Duitsland, België en voor de eerste maal zelfs uit Italië, al deden de laatsten niet mee aan de diverse evenementen. Na hoorngeschal van de St.-Hubertus-ruiters uit Lisse, sprak ir. A. van Driel, directeur van de AKZO (waarvan de Sikkens Groep deel uitmaakt) een openlngswbord. Er werd aan atletiek gedaan, er waren schietwedstryden (126 deelnemers), voetbalwedstrijden (4 poules, in totaal 20 elftallen), volleybalwedstryden (28 teams), 70 hengelaars trachtten een visje te verschalken, 40 deelnemers waren er voor tafeltennlswedstryden etc. 's Middags waren er behendigheidsspelen met o.a. steltlopen en voor de jeugd teken- en schilderwedstryden. Grote be langstelling was er ook voor de opvoe ring van het sprookje „Roosemarijn" van Hans Bergmans door leden van de Sik kens Toneelvereniging. In de lunchpauze trad het muziekcorps „Canite Tuba" uit Lisse op. 's Morgens was er ook een optreden van de Sikkens Beat-dansers, terwijl 's middags velen een toch maakten per touringcar, naar Noordwijk en omgeving. De EHBO-post had het drukker dan vorige jaren, behalve vele schaafwonden, moest er een voetballer uit Rotterdam, met een beenfractuur naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Een 60-jarige hengelaar uit Apeldoorn, die er blijkbaar geen genoegen mee nam dat de vis verstek liet gaan, dook het water in om 'n kykje te nemen, 's Avonds half zes was er prijsuitreiking door ir. Van Drlel, die vooraf lof toezwaaide aan de organisatoren.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3