Grootste bloemenveiling ter wereld in Aalsmeer in aanbouw R.O.B. doet belangwekkende vondsten bij Weipoortse Vliet WELLICHT RESTEN VAN SUETAN Grote aanvoer weide- lammeren op veemarkt Regionaal Woonwagencentrum Gouwsluis in 1971 van start De Zijl komt dichter bij eersteklasserschap Een vat, nou ja, 27glazen" Dolle rit met grote schade in gestolen auto Ter Aarders protesteren tegen n woonwagenkamp MARKTEN ZATERDAG 30 MEI 1970 LEIDSE COURANT BOUW WORDT BINNEN TWEE JAAR GEREALISEERD AALSMEER Mr. F. J. Kranenburg, commissaris der Koningin in Noord- Holland sloeg gistermorgen de eerste paai voor een gigantisch veiling gebouw te Aalsmeer. Dit complex zal een oppervlakte van circa 90.000 m2 (9 ha.) krijgen en de grootste bloemenveiling ter wereld worden. Verwacht wordt dat de bouw binnen twee jaar, dus begin 1972, gereali seerd zal zijn. Onstuimige ontwikkeling produkten in de sierteelt De laatste jaren is de teelt van sierteeltprodukten vooral ook in het bloemencentrum Aalsmeer enorm uitgebreid. Enerzijds is dit een gevolg van de steeds toene mende vraag, maar anderzijds voor al ook door opheffing van de teelt beperking op dit terrein. Daar komt nog bij, dat als gevolg van het E.E.G.-sierteeltbeleid de kansen voor de export momenteel zeer gun stig zijn. De bouw van een geheel nieuwe snij bloemenveiling is vooral ook noodzake lijk geworden omdat de beide bestaande veilingen, Centrale Aalsmeerse Veiling en Bloemenlust ondanks regelmatige uitbreidingen in ernstige mate met ruim tegebrek hebben te kampen. Daarnaast speelt een rol het feit dat om de con- Eerste bospeen TER AAR Aan de groenteveiling werd gisteren de eerste bospeen van dit seizoen aangevoerd door de kwekers M. v. d. Hoorn, Mijdrecht; C. J. P. Dobbe, Ter Aar en Bart v. d. Hoorn, Ter Aar. Er werden prijzen besteed van 66 cent tot 1.03 per bos. currentie in Europa het hoofd te kun nen bieden, het noodzakelijk is een hy permodern afzetcentrum te creëren, waarin een zo groot mogelijke concen tratie wordt verkregen van aanvoer- en afvoermogelijkheden. De beide Aalsmeerse coöperatieve ver enigingen zün twee jaar geleden een fu sie aangegaan en zullen nu met in to taal een drieduizend leden een nieuwe veiling bouwen voor snijbloemen. Programma van V akantiespelen in Alkemade ALKEMADE Het comité Vakantie jeugdwerk Alkemade heeft het voorlo pig programma voor de a.s. vakantie, spelen vastgesteld, n.l. van 8 t/m 11 juli de jeugdwandelvierdaagse; van 13 t/m 17 juli „open huis" in het Treffersge bouw, waar allerlei binnenspelen moge lijk zijn; jeugdcabaret en kleuterdag. Van 20 t/m 24 juli sportdagen, fiets- oriëntatietochten en zwemwedstrijden. Van 27 t/m 30 juli creatief werkcenrtum en straattekenen, alsmede huttenbouw. Van 3 t/m 7 augustus viswedstrijden, avond wielerronde en autoslopen. Voorts bestaan er plannen voor de oudere schoolgaande Jeugd vanaf 15 jaar o.a voor het organiseren van een avond- cvruise op het Braassemermeer en d« Kagerplassen tussen 8 en 12 uur met o.a. een muziekgroep aan boord. Op 7 augustus zal dan weer het slotfestijn plaats vinden. Er is echter nog dringend gebrek aan medewerking leiders en leidsters. Het comité zal het derhalve op prijs stellen als men zich hiervoor alsnog beschikbaar zal willen stellen. Men kan zich hiervoor opgeven op het adres „Vakantiecomité gemeen tehuis" Roelofarendsveen. IJEIDEN De veemarkt van gisteren kenmerkte zich door de grote aanvoer van weide-lammeren, ook de aanvoer van slachtschapen was ruim. De totaal aanvoer van wolvee was 2500 stuks. Ook de aanvoer van runderen was gro ter dan vorige week. Alleen de afdeling varkens viel tegen. De totaal aanvoer was hoger dan de vorige week. De problemen rond de landbouwzaken stapelen zich op. De bedrijfsvorming is voor de zoveelste keer in discussie, zo wel nationaal als in EEG-verband. Het moet wel want de kosten stijgen ook bij de veehouderij, soms lijkt het er op dat het vechten is tegen de bierkaai. Maar hoe dan ook, het gewone leven van de bedrijven moet doorgaan, de handel wil gaarne wat doen, hoe moei lijk het ook is. Gelukkig is het prijs verloop op de slachthuizen en markten in een wat stijgende lijn. De grasgroei is goed al laat het weer wel wat te Waarschijnlijk door de hogere prijzen zijn de aktivitelten van de handelaar toegenomen, na de aanvoeren van en kele weken terug, handhaven de aan voeren, zich op dit moment redelijk ook gisteren nog een goede aanvoer van zo wel melk- als vare koeien. De handel in melk- en vare koeien was redelijk, het geen bewijst dat men zich niet alleen kan blind staren op hetgene wat men zelf verwacht of wil. Ook de handel in jongvee was redelijk tot matig. „Krotbewoners" woedend op de PvdA afdeling Sassenheim SASSENHEIM Op de forum avond over gemeentepolitiek gis teravond in de Jeugdsociëteit „De Stormbal" Is de heer Vrijburch, fel uitgevallen tegen het socialis tische raadslid mevr. De Meyer. Volgens een folder van de PvdA afd. Sassenheim zou de Burcht- straat uit krotwoningen bestaan. De heer Vrijburch protesteerde, daar, mede namens andere ver ontwaardigde bewoners van de Burchtstraat, fel tegen. Hjj sprak van misleidende en onware pro paganda. Hij wees erop, dat alle 16 woningen dertien jeer geleden geheel zijn verbouwd, waarvoor men de gemeente nu nog dank baar is. Over de Zuiderstraat, die ook in de folder werd genoemd, zei hij dat in deze straat van de 39 woningen er 29 ook zijn op geknapt. Weliswaar werd don derdagavond laat nog een brief met verontschuldigingen ontvang gen van het bestuur van de PvdA. waarin werd gesproken van een grte misser, maar dezelfde tijd werd de folder in andere wijken van Sassenheim verspreid. Mevr. De Meyer erkende, dat van een enorme blunder gesproken moest worden. Slechte beurt Kulturele raad ALPHEN a/d RIJN De goede bedoe lingen van Alphens Kulturele Raad ten spijt mogen wij toch wel constateren, dat er van een normale filmvoorstelling van het produkt, dat Wim Verstappen vier jaar geleden heeft vervaardigd en dat de titel kreeg „De minder gelukkige terugkeer van Joszef Katus naar het land van Rembrandt" beslist niet kou worden gesproken. Daarvoor waren het geluid en het ge sproken woord te slecht en te hard, waardoor er vrijwel geen woord te ver staan was. Vooral dit laatste moet als een ernstige tekortkoming worden ge zien met het oog op de na de vertoning te houden discussie, waarvan hierdoor dan ook niets terecht kwam om de een voudige reden, dat geen der aanwezigen ook maar iets van de tekst had kunnen verstaan. Het bleef nu bij een verklaring dor Wim Verstappen en Bob du Mée over wat de film feitelijk tto een ieder wil zeggen. HOOGMADE Het sociaal fonds van een bouwnijverheid maakt bekend, dat voor bouwvakkers en schilders ge- legenehid is voor inlevering van vakan tiebonnen vrijdag 5 juni a.s. van 19.00 uur tót 21.00 uur; maandag 8 juni van 19.00 uur tot 21.00 uur; vrijdag 12 juni van 19.00 uur tot 21.00 uur. Voor onge organiseerden alleen 5 juni. Ten huize van een heer Th. van Goozen, Noord einde 22, Hoogmade. BODEGRAVEN Voor het eind examen HBS slaagden J. Verlaan, B. van Leeuwen, H. Pieterse, G. de Bruyn en H. Kedde. Te Gouda slaagde voorts de heer C. van Zeideren voor de voort gezette opleiding Brood-Banketbakken, consumptie ijsbereiding en petit restau- (Van onze correspondent) ZQETERWOÜDE-H.R. Het ziet er naar uit, dat het jarenlang speurwerk van het Rijks Oudheidkun dig Bureau beloond is geworden met het vinden van de resten van het voormalige „Suetan", niet te verwarren met het omstreeks 1200 gestichte kasteel „Swieten", waarin eerlang de heren Van Swieten, ambachtsheren van Zoeterwoude, hun scepter zwaaiden. Naar aanleiding van de goede renlijst van de Bisschop van Utrecht, waarover de meningen betreffende de datum nogal uiteenlopen n.l. van 843 tot 945, is het wel zo, dat op die lijst al wordt vermeld, dat er negen „Manzen" (boerde rijen) moeten zijn geweest. Deze lijst is door de Bisschop van Utrecht opgesteld in verband met de verwoestingen die de invallende Vikings na lieten en waarover min of meer een schadeclaim werd ingediend. Na uitvoerige bestudering van de documenten en kaarten is men tot de konklusie gekomen dat „er iets moet zitten". Daarom is onder leiding van drs. H. Sarfaty van liet R.O.B. in de buurt van de spooriyn Lelden-Utrecht langs de Weipoortse Vliet een opgraving begonnen om op deze manier iets naders aan de weet te komen. Proefonderzoek Het is in de eerste plaats een proefonderzoek en van de vondsten zal het afhangen of men inderdaad op het goede spoor is gekomen. Veel scherven worden er gevonden, variërend van uit de Romeinse tijd, via het Karolingische naar twaalfde en zeventiende eeuws aardewerk, zodat er op dit ogenblik nog weinig konkreets van is te zeggen. Temeer daar er langs de boorden van de Rijn in de rich ting Zwammerdam op vele plaatsen scherven van inlands en Romeins aardewerk worden aangetroffen. De stichting „Oud Zoeterwoude" volgt een en ander met nauwgezette belangstelling. Het ligt ook in de bedoeling, dat voor de leden van de stichting de mogelijkheid wordt geschapen om daadwerkelijk onder deskundige leiding de spade in de grond te zetten. Vermoedelijk bevindt zich er ook een ringwal, die duidelijk aangeeft de overgang van de klei die door de overstromende Rijn werd aangevoerd naar het daar aangrenzende moerassige veen, dat later werd ontgonnen. Zo komt he<t ook. dat de Hoge Rijndijk een oudere bewoning te zien geeft dan het eigenlijke dorp Zoeterwoude, dat vermoedelijk is ontstaan omstreeks het jaar 1000, toen de Frankische invloed in deze gewesten merkbaarder werd, terwijl de reconstructie van de scherf vondsten en de vermoedelijke ligging van de gebouwen een duidelijke Friese invloed laten zien. Zodat het niet on mogelijk is dat na de Romeinen hier de Friezen het voor het zeggen hadden. Veldteehnlcus De Haan (links) met de heer Van der Lans van de Stichting „Oud Zoeterwoude" by een deel van het aardewerk, dat by de graafwerkzaamheden gevonden werd. Het getoonde aardewerk is uit de Romeinse tyd, plm. 200 na Chr. Niet beunhazen Jammer genoeg is het op het terrein van de opgraving al voorgekomen dat z.g. afstandspennen uit de grond zijn gehaald, waardoor het werk in zeer ernstige mate wordt gestagneerd. Het is daarom ook niet gewenst, dat men op het werk komt en zeker niet met het doel, op eigen houtje een schop in de grond te steken. Ook is het niet gewenst dat men met de gevonden scherven op de Om zoveel mogelijk de scherven bij elkaar te zoe ken wil men in het komende winterseizoen probe ren de scherven weer aan elkaar te zetten en van de vormloze hoop, voorwerpen te maken die het anzien waard zijn in de eerlang te realiseren oud heidkamer van de stichting „Oud Zoeterwoude". ALPHEN a/d RIJN Tydens een gis- zyn bereids besprekingen gevoerd met termiddag in de raadzaal van het Al- phense gemeentehuis onder voorzitter schap van burgemeester mr. R. M. Gallas gehouden openbare vergadering van het bestuur van het regionaal woonwagen- centrum Gouwsluis te Alphen aan den Ryn, heeft de voorzlter er op gewezen, dat indien de verdere voorbereidingen de stichting van dit woonwagen centrum kunnen plaats vinden zoals het bestuur zich dit heeft voorgesteld men voorjaar 1971 zover zal zyn, dat de be sprekingen met de betrokken instanties (voornamelijk met de heren van de Ruil verkaveling Zwammerdam) rond zullen zyn. Vooral met de laatste instantie ioorzag mr. Gallas nog wel wat moei iykheden. Dit regionale woonwagenkamp zal ver rijzen aan het Goudse Rypad tussen de spooriyn en de Steekterweg. Het zal een totaaloppervlakte krijgen van rond 10 ha. Voor de aankoop van deze grond WATERPOLO AMERSFOORT Ook het Amersfoortse Seona is geen noemenswaardig obstakel gebleken voor de Leidse kampioenspretendenten. In het koude Birkhoven zege vierden Jacob Spyker c.s. met niet minder dan 0-9 over de op alle fronten mindere Amersfoorters. Sedan kreeg met liefst 9-0 klop Het grootste deel van de Leidse produk- tie kwam uit handen van Albert Spij ker. die de allereerste De Zyl-aanval doel-treffend afrondde en een fraaie combinatie met broer Jacob in 02 om zette. Ook het derde doelpunt werd op naam van de gevaarlijke achttienjarige scholier geschreven. Na de tweede doel- wisseling weid Kees Pont dooi coach v. d. Moolen ingezet en zijn allereerste schot op doel vond genadeloos het net. Ook het zesde doelpunt werd door Pont gemaakt, nadat eerst Leo Onderwater de vijfde treffer, bij een numerieke meerderheid, had laten noteren.. Een wanhopig strijden Seona zag in de laatste periode alleen kans om De Zijl van de dubbele cijfers af te houden. Slechts drie maal kwamen de rood-wit- ten tot scoren. Eerst schoot Jacob Spij ker scherp in. waarna broer Albert met een bekeken boogje bij een ilumerieke minderheid zijn vierde goal maakte, ter wijl Loek van Kampen het laatste doel punt voor zijn rekening nam. de betreffende eigenaar, die liever zijn gehele boerdery met een grondoppervlakte van 17 ha van de hand doet. In dit regionale woonwagen- centrum zal plaats zijn voor 85 woon wagens, voorts zal er een school met een kerk verryzen, plus een sportveld en badinrichting, alsmede een terrein ge schikt voor een autosloperij. Op de T-kruising Goudse Rijpad met de Steekterweg zullen voorts voorzieningen worden getroffen ter beveiliging van deze kruising. Er zullen ter plaatse in- en uitvoegstroken worden aangebracht plus brede verkeersgeleiders, zoals deze momenteel reeds in gebruik zyn by Avifauna en het complex van de Genie. Aan dit woonwagencentrum werken 37 gemeenten uit het hart van Zuid-Hol land mee. Deze gemeenten zullen per inwoner 15 cent aan de totstandkoming van dit centrum bydragen. De voorzitter wees er vervolgens nog op, dat het be stuur van de polder „Steekt" bezwaar heeft ingediend tegen het vestigen van het woonwagencentrum aan het Goudse Rijpad en wel voornameiyk met het oog op de mogeiyke verstoring van de water huishouding in deze polder. Ter aanvulling van het dagelijks bestuur werden de heren Binée, wethouder van Gouda en de heer Heuvelman, wethouder van Capelle aan de LJssel in dit col lege gekozen. DEN HAAG De Haagse politierech-De boomhakker gaf een simpel ant- ter mej. mr. J. E. Oosterhout zat per- woord op de vraag van de politierech- plcx over de verrichtingen van twee ter hoeveel bier hij had gedronken, al- jongemannen, een 24-jarlge opperman vorens hij ln Delft achter het stuur van uit Valkenburg en een 20-jarlge„boom- een auto had plaats genomen: „Een hakker" uit Rynsburg. Het enige ver- vat". schil was, dat de opperman verdachte „Nu ja, om zo te zeggen dan", maar het was en de boomhakker getuige, hoewel j waren wel tenminste 27 glazen bier ge in feite toch de prestaties van beiden weest. niet zoveel verschilden. Slechts de om- Dat gebeurde in een Leids café. standighld dat de boomhakker nog ster- Naar buiten gezwaaid, werd by het ker onder invloed van drank verkeerde dan zyn vriend in het kwade had tot genoemd verschil in gerechteiyke „po sitie" geleid. Geslaagden Noordeinde- Scholengemeenschap LEIDEN De volgende leerlingen van de Noordelnde-Scholengemeenschap slaagden voor het L-A.V.O.-diploma: J. de Boer; G. J. Bontje; M. Guyt (Kat- wyk); I. C. van Meurs; J. Ouwerkerk; S. Pan (Katwjjk); A. Rlstie; J. C. J. Rob bers; A. J. Baars (Katwijk); W. S. Berk A. H. Braggaar; G. Dekker (Lisse); C. Harteveld (Katwyk); C. M. Lieftinck (Alphen)M. Bodyn; G. G. van Dijkhui zen (Ter Aar); A. C. van Essen; P. v. d. Heyden; M. C. G. Vink (Noordwyker- hout). Waar geen plaatsnaam vermeld, deze Leiden. Deelname aan Avondvierdaagse opnieuw gestegen ALPHEN De eerste Laura-avond- vierdaagse blykt nu reeds een groot succes. Voor de derde rit lieten zich opnieuw weer enkele rywielenthousiasten meer inschryven dan de voorgaande ritten. Het aantal is daardoor nu ge stegen tot 614. Onder hen bevinden zich zelfs enkele buitenlanders, terwijl niet onvermeld mag biyven, dat een inwoonster van Alphen deze eerste avond-vierdaagse deel neemt met haar 2%-Jarig dochtertje in een bakje achterop haar fiets. De tocht ging gisteravond door de prachtige Meije over Noorden en Bilder- dam en vandaar door Nieuwkoop en Aarlanderveen weer terug naar Alphen, totale afstand van rond 35 km. Vanmid- vijf uur begint de feestelijke intocht in de Ambonstraat en hebben allen de ruim 140 km weer achter de rug. Gemeentebelang voorstander van meer openheid HOOGMADE In Huize Van der Ploeg beetond gisteravond grote belangstel ling voor een openbare vergadering, be legd door de nieuwe partij Gemeente belang. Voorzitter J. van Hijkoop zette vooraf het programma van deze ver nieuwde partij uiteen, die bestaat uit groepering mensen, die elkaar ge vonden hebben in een belangengemeen schap, vaak uif een gevoel van onbeha- teleurstelling. Doormiddel van een zevental werkgroe pen wenst deze party oplossingen te zoeken voor allerlei problemen en die ter visie te geven aan het gemeentebe- Door de heer W. M. Goutler werd het standpunt openheid uiteen gezet. Dit begrip is een eerste vereiste goed beleid. Helaas vond openheid tot nog toe in Woubrugge weinig ingang. Spreker kantte zich tegen besloten fractievergaderingen vooraf, besloten zittingen en pleitte voor hearings. Voorts uitte hij kritiek op de burge meester. die by bepaalde uitlatingen in de raad nog al eens de pers verzoekt, deze niet te publiceren. Uitvoerig zette Drs. J. Scheelbeek de door depa rty ingediende bezwaarschrif ten uiteen tegen het bestemmingsplan Buitengebied aan de hand van een grote kaart van de gemeente. Als alles door gaat komt Hoogmade eerlang geklemd tussen drie auto-snelwegen en de ge projecteerde provlncialeweg Alphen aan den Ryn-Leiden. werd gebrek aan visie verwe ten in dit door bureau De Ranitz opge stelde plan. Voorbeelden: Geen protes ten tegen het tracee van de geprojec teerde rijkswegen 16 en 4; geen uitbrei ding van sportcomplexen; veel te wei nig aandacht voor groenbeplantingon- duideiyke recreatieplanncn langs de Wijde Aa; geen overleg hierover met aangrenzende gemeenten; fantasieloze huizenbouw; verkeerde planning kassen- areaal westeiyk bebouwde kom Wou brugge. Uiteraard zal Gemeentebelang eerdaags een alternatief plan komen, zodra in de raad voldoende is vertegen woordigd. Volgende week zaterdag brandweerwedstrijden in Koudekerk a/d Rijn KOUDEKERK Volgende week zater dag zulen in Koudekerk aan den Ryn op het terrein van de N.V. Beton Cen trale Koudekerk aan de Hondsdyk pro vinciale Brandweerwedstryden in klasse n worden gehouden. Vanaf 9 uur zal een groot aantal brandweerkorpsen uit alle delen van Zuid-Holland op twee wedstrydbanen stryden om de beste plaatsen. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in de kantine van de N.V. Nederlandse Spanbeton Maatschappy aan de Hoo- gewaard. Na afloop van de prysuitrei- king volgt tot slot een défilé van alle deelnemende ploegen voor het gemeente huis. Het défilé zal worden afgenomen door de burgemeester van Koudekerk aan den Rijn de heer C. M. van der Linden, de jury en eventueel andere aanwezige autoriteiten. LEIDEN, 29 mei, Groente Aardbeien 62-82; andijvie 38-50; peulen 540-840; snijbonen 350-460; spitskool 68-72; poste lein 20-58; prei 13-32; rabarber 11-23; spinazie 56-74; Champignons 385-40U; komkommer 20-53; tomatn A 680-700; idem B 670-670; idem C 660-670; idem CC 590; witlof per 100 kg. Sla A 14- 28 per 100 stuk». Bospeen 80-103; peter- 1 wVgëSbéw........ u, ütol"i3p.ïai«,'^:72: 8e'der" 6'16: ^beereke"a DTSLére^a/deTÓ'"' iff"? op DeieKenci. ue kindeien van de woon- I toestand een einde te maken. TER AAR Minstens 100 inwoners van Ter Aar, hoofdzakelyk wonende aan de Korteraarseweg aldaar, hebben zich gewend tot B. en en de raad van Ter Aar, alsmede tot het provinciaal Zuid-Holland te 's-Graven- adres over het woonwa- bsetuur hage, met genkamp ai i die veg. aanvankelijk werd gebruikt wagenbewners moeten op de openbare weg of op de erven van de reklaman- ten spelen. Het spelen op de Korteraarseweg is door het snelverkeer zowel voor de automo bilisten als voor de kinderen vaak le- vensgevaarJyk. Het terrein is te klein, zodat de woonwagenbewoners ook daar buiten hun wagens zetten. Er ontstaan voortdurend moeiiykheden tussen inge zetenen en de kinderen, die in hun tuinen spelen en daar rommel achter- manente bewoning door ingezetenen laten. Hierdoor ryzen moeiiykheden met van Ter Aar, die door woningnood niet hun ouders, die ook overlast aan omwo- over een huis konden beschikken. Later nenden van het kamp bezorgen en is dit veranderd en thans wordt het trachten met grove woorden en bedrel- terrem bezet door woonwagenbewoners. ging de omgeving te terroriseren. Zil Hoewel het volgens reklamanten de be- bedreigen de buurtbewoners een van doleing is, dat het terrein slechts wordt hen heeft tijdens een ruzie reeds de gebruikt voor tijdelijk verbiyf bij wijze ruiten van een huis Ingeslagen en de VaflJblijft het door de- honden, die de woonwagenbewoners er zelfde woonwagenbewoners bezet. Zij op na houden, zijn vecht- en bijtlustlg: nemen een vaste standplaats in. De om- zij houden menigeen door hun geblaf geving heeft veel last van deze woon- uit de slaap. die grote gezinnen De bewoners verzoeken de autoriteiten de thans bestaande wan- café een niet afgesloten auto ontdekt. Middels het bekende technische foefje om twee draden met elkaar te verbin den werd de motor gestart. De boom hakker kende die prestatie aan de op perman toe. De rechter stond aan de kant van de boomhakker, omdat deze veel sterker onder invloed van drank was dan de opperman en niet in staat zou zyn ge weest deze prestatie te leveren. In elk geval was de opperman achter het stuur van de gestolen auto gaan zitten en reed tnj naar Delft. Daarna werd de rit vervolgd naar Rot terdam, waarby de opperman „stuurde" en wel zodanig, dat in Rotterdam een ernstige botsing plaats vond. Voor dat gebeurde is de opperman inmiddels in Rotterdam veroordeeld tot vier we ken gevangenisstraf en drie jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Ondanks de aanrijding was het tweetal doorgereden naar Maassluis, waar een botsing plaats vond met een meerpaal aan het water. Door al deze gebeurtenissen had de gestolen auto een schade van 2000,- opgelopen. „En hebt u al iets van de schade ver goed?", stelde de rechter de vraag, hetgeen grote verwondering by ver dachte opwekte. „Vergoed? Ik heb nog zoveel andere dingen te betalen". „Zoals bier", opperde de officier. Zowel verdachte als getuige bleken geen onbekenden van de Justitie te zyn. „Er staat voor u ook nog lets te wachten", deelde de officier aan de boomhakker mee. De els tegen de opperman luidde twee weken gevangenisstraf waarvan 1 week voorwaardelijk, rekening houdend met de straf In Rotterdam reeds opge legd. Terzake autodiefstal veroordelde de rechter overeenkomstig de els. Uittocht van UVS-spelers LEIDEN Boudewijn Wlllemse, reser vekeeper van UVS, heeft overschrijving aangevraagd naar Lugdunum. De 21- jarige Leldenaar speelde 13 seizoenen UVS en mocht het afgelopen sei- driemaal als vervanger van Wy- nand Sloos fungeren in het hoofdteam: tegen Neptunus, Gouda en Papendrecht. UVS. dat al eerder Ton van Dinten en Bert Bakker (beiden naar DOCOS) zag vertrekken, verliest nog twee reserve- spelèrs. Splté&peVer' Wim Stoüten gaat eveneens over naar de nieuwe derde klasser oéöëleiAtt ij 1 Eeïftè de'Jbngé" terugkeert op het oude Roodenburgnest. WATERPOLO GZC ontfutselt AZC gelijkspel ALPHEN Het aanvankelijk In de gradatiegevaar verkerende, maar zich allengs herstellende GZC heeft de Al- phense lijstaanvoerders één punt ont futseld. De weer met Cees v. d. Toren op de midvoorplaats opererende Gouwenaren wisten tot twee maal toe een opgelopen achterstand te nivelleren. In deze niet al te beste wedstrijd namen de lijstaan voerders door Cees v. d. Broek de lei ding, die zij echter niet verder konden uitbouwen. GZC kwam langszy en werd ten tweede male op een achterstand ge zet. Ook ditmaal slaagden de GZC'ers erin om op geiyke hoogte te komen (2—2). WATERPOLO Jan Heek behoedde de LZC voor zeer zware nederlaag GRONINGEN De verre reis naar Groningen heeft de LZC slechts een 73 nederlaag opgeleverd. Manmoedig heeft de LZC gestreden met een ongenaak bare Jan Heek aan het hoofd, die tot twee maal toe een strafworp schitterend pareerde. In het tweede partje liepen de Gronin gers echter van 11 naar 41 uit en dat was een te grote kloof voor de in complete Leidenaars. Deze 11 stand werd bereikt door een doelpunt van Ge rard v. d. Putten, die echter navolging vond in een aktle van Jan Krijgsman, die by een numerieke meerderheid de stand niveleerde. Jan Heek zorgde er voor dat met deze gelijke stand gerust kon worden door een an de noorder lingen toegekende strafworp te stoppen. Nadat de Walvisch tot 41 was uit gelopen, speelde de LZC een verloren strijd. Een strafworp stelde Soet in staat de achterstand te reduceren tot 42, doch direct daarna werd de marge van drie goals hersteld. Een doelpunt van Joop Slera bracht nog enige hoop in de I» dse gelederen, die echter spoe dig in de grond geboord werd. Twee maal werd Jan Heek gepasseerd. Een derde keer werd door Heek voorkomen. Ook de tweede strafworp was een prooi BERICHT VAN INZET In bod gebracht onder LEIDENhet woonhuis met erf, MAURITSSTRAAT 40 op 4.150,Afslag vrijdag 5 juni 1970 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden. Notaris F. K. Lagerwey, Hooigracht 76, Leiden, Tel. 32341.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3