]PSV KON AJAX NIET VAN „DOUBLE" AFHOUDEN Basketbaltoernooi Bona Stars afgelast Kleinste koers met grootste verrassing Dure Merckx Karatefenomeen Dominique Valera zekere Eur. kampioen RECORDPAARD QUICKSILVER S OVERLEDEN DONDERDAG 28 MEI 1970 LEIDSE COURANT Toernooi om Europa Cup II uiet zelf verdiend DEN BOSCH. Sinds lang was het Bossche stadion „De Vliert" gisteravond weer eens uitverkocht. Maar de hoop dat P.S.V. op het dit seizoen grillig spelend Ajax de K.N.V.B.-beker zou veroveren, bleek ijdel. Meedogenloos sloeg de landskampioen toe om zodoende de „doublé" te grijpen. De ploeg die na de nederlaag in de derde ronde tegen AZ '67 „bijlootte" had dat fortuintje goedig aangegrepen. PSV bleef de troostprijs, een begeerde overi gens, van deelneming aan het toernooi om de Europa Cup II. Maar een troost prijs die het niet zelf verdiende. De zege van Ajax was in alle opzichten •erdiend. Nadat PSV inderdaad op wat ongelukkige wijze halverwege de eerste helft een achterstand van 10 had op gelopen, duurde het tot na de rust eer de Eindhovenaren weer vertrouwen in eigen kracht kregen. Ze ontketenden toen een offensief, dat Ajax twintig minuten in moeilijkheden bracht. Die strategie van Kurt Linder was /erigens de enige manier, een bittere noodzaak, om te trachten de cup binnen bereik te krijgen. Maar de opzet mislukte. Johan Cruyff, tevoren weinig opvallend, kreeg er de kans zijn talenten te Dnen en bij een uitval te scoren. Met nog wintig minuten te spelen was het duide- jk: voor ten minste een jaar zou de zilveren beker naar Amsterdam gaan. Op de doellijn Na nerveuze eerste minuten werd het ilfvertrouwen van de Eindhovenaren 3g meer aangetast toen doelman Does burg de bal slecht wegwerkte en Van den Dungen nog maar juist op de doellijn kon redden. Acties van Schmidt Hansen, die ditmaal niet de grote inspirator van de PSV-aanval was, en Veenstra hadden ommekeer teweeg kunnen brengen.1 Juist toen de Brabanders, gesteund door een machtig legioen supporters, wat meer ten aanval trokken, viel de treffer, die de finale vrijwel besliste. Na 22 minuten wilde Van den Dungen de bal laten uitlopen maar de naar voren gekomen Suurbier was hem iets te snel -erraste met een trekbal de gehele Ajax veroverde gisteravond in Den Bosch de KNVB-béker door een zege in de finale op PSV. Ruud Krol op de schouders van enthousiaste aanhangers, verloor zijn shirt, maar torst de cup. defensie van PSV. Voor open doel en een uit positie gespeelde Doesburg stond daar eenzaam Piet Keizer. Hij nam zelfs de tijd om het effect uit de bal te halen, voor hij zacht inschoot (10). Te simpel Opnieuw waren de PSV'ers ten prooi aan hun zenuwen, wat nog in de hand werd gewerkt door aanvechtbare beslis singen van scheidsrechter Schalks, wiens vertrouwen in zijn grensrechters ditmaal zeer beperkt scheen. De aanvallen van PSV waren overigens te simpel van opzet om de goed ingrijpende Amsterdamse defensie in moeilijkheden te brengen. Dat veranderde na-de rust. Tegenover een jloeg als Ajax bleken d$ risico's echter tc groot. Ook nadat Cruyff de stand op 20 had gebracht, bleef Ajax de wedstrijd beheersen. Zelfs kwam Cruyff in de slotfase nogmaals oog in oog met Pim Doesburg te staan. Toen was Doesburg echter overwinnaar. Beker weer voor Estudiantes MONTEVIDEO. Estudiantes de la Plata heeft voor de derde keer in successie de Coppa Libertador, inzet van het toernooi om de Zuidameri- kaanse voetbalbeker voor clubs, ge wonnen. De Argentijnse vereniging speelde gisteravond de tweede wedstrijd van de finale tegen Penarol (Uruguay) in Montevideo gelijk, 0—0. Estudiantes had de eerste ontmoeting op eigen veld met 10 gewonnen. Twee jaar geleden won Estudiantes de „wereldbeker" in de duels met de houder van de Europa Cup, Manches ter United. Vorig jaar versloeg AC Milan de Argentijnen. Feijenoord is er niet happig op om na Manchester United en AC Milan de derde tegenstander van Estudian tes de la Plata te zijn in de wedstrij den om de „wereldbeker". Manager Guus Brox zei vanmorgen: „Feijenoord zal eerst via de K.N.V.B- informeren wat deze wedstrijden aitlemaall om het lijf hebben, wanneer er gespeeld moet worden, wat de voorwaarden zijn, hoe de arbitrage wordt geregeld. Wij zien het belang van de wedstrijden tegen de Zuid- amerikaanse kampioen niet zo. Zeker niet na wat er de laatste jaren alle maal is gebeurd. Onze voorzitter, de heer Couwenberg heeft zaterdag al gezegd dat het aantrekkelijker zou zijn wanneer voor de eventuele wed strijd in Rotterdam een Amerikaanse scheidsrechter zou worden aange wezen en een Europese arbiter voor de uitwedstrijd. Dat is één van de gedachten die bij de club leeft, maar wij hebben besloten pas een definitief standpunt in te nemen nadat wij volledig zijn geïnformeerd over alles wat met deze wedstrijden te maken heeft. Op dit moment zou ik zeggen dat er minder dan vijftig procent kans is dat Feijenoord gebruik maakt van zijn recht tegen Estudiantes te spelen; veertig procent ten hoogste". Co- -oetitie betaald voetbal DEN HAAG De Volewijckers heeft gisteravond in Vlaardingen de inhaal wedstrijd in de eerste divisie tegen For- tuna Vlaardingen met 31 gewonnen. De uitslagen van de gisteravond voor de competitie van de betaalde B-elftallen gespeelde wedstrijden zijn: lste kt.: Blauw Wit—Volendam 1—0: SW— 2A: Go Ahead—Wagenlngen 3—1 (Go Ahead kampioen); Vitesse— PEC 1—3, AGOW— Gooiland 3—l^Ellnkwijk—Velox 0—1: Bekerwinnaar Joego-Slavië BELGRADO Rode Ster Belgrado heeft gisteravond beslag gelegd op de Joego-Slavische voetbalbeker door in de tweede finalewedstrijd na verlenging met 10 te winnen van Olympia Ljublja na. Linksbuiten Dragan Dzjajic maakte het doelpunt voor Rode Ster. Polen verhinderd LEIDEN Hel internationale basket baltoernooi, dat op 5, 6 en 7 juni a.s. gehouden zou worden in de Vijfmeihal, gaat niet door. Gisteravond ontving dc secretaris van de Nederlandse Studen ten Basketbal Bond een telegram van AZS Warschau, dat ook de organisatie van het Poolse Studententeam in han den heeft. Zonder opgaaf van reden werd in het telegram medegedeeld, dat beide teams niet konden komen. Direct is er contact opgenomen met de Poolse ambassade, die al zeer positief gereageerd had op de officiële uitnodi ging voor de opening van het toernooi, welke een paar dagen geleden was ver zonden. Men beloofde er zo snel moge lijk werk van te maken. Omdat in Lei den van alle mogelijke zijden, vooral ook voor de Sportstichting, volop me dewerking verleend was en zelfs en kele firma's bijzondere prijzen ter be schikking hadden gesteld, de program ma's haast klaar waren, de affiches hin gen, tientallen passe-partouts reeds ver kocht waren, terwijl de acties bij de middelbare scholen op het punt van be ginnen stonden, er liggen nu dirizenden- oranje stencils werkeloos, daarom is de teleurstelling over het niet doorgaan van het toernooi des te groter. Ondanks deze grote deceptie is Bona Stars, dat dit toernooi samen met de Nederlandse Studenten Basketbal Bond organiseer de, van plan om het volgend seizoen een dergelijk groot toernooi te organiseren. Diegenen, die reeds in het bezit zijn van een passe-partout, kunnen hun geld te rugkrijgen op de bekende verkoopadres sen of door een kaartje te sturen aan: Secretariaat The Bona Stars, Hoofd straat 25. Leiderdorp. Bom Stars zwak in laatste minuten LEIDEN Evenals vorige week wis ten de Leidse Bona Stars weer niet tot een overwinning te komen tegen het Haarlemse Flamingo's. Alhoewel de uit slag 74-63 een min of meer duidelijke overwinning van Flamingo's doet ver moeden, hadden de Bona Stars deze wedstrijd kunnen en moeten winnen. Met nog 2 nünuten te spelen stonden de Leidenaren slechts 3 punten achter, 66-63, maar maakten toen geen punt meer en won Flamingo's met 74-63. De eerste minuten van de wedstrijd wek ten de indruk, dat Bona Stars revanche wilde nemen voor de nederlaag van vo rige week. Pieter v. Tuyll, Paul Ruyse- naars. Jaap Maassen. Cees Pleij en Har Stol hadden geen enkele moeite met de zone-verdediging van Flamingo's. Pieter van Tuyll en Cees Pleij zorgden via 4-12 voor en 11-20 voorsprong r Flamingo's coach Janbroers greep in en liet zijn spelers overschakelen op een man to man verdediging. Hiermee had den de Stars de grootste moeite. Spe lend volgens één bepaald patroon was het spel te statisch en te doorzichtig om verrassend te z|jn. Flamingo's maakte daar gebruik van en kwam reeds in de twaalfde minuut op gelijke hoogte, 22- 22, vooral via Schappert en Kales. Tot aan de rust bleef het nu gelijk opgaan en met de stand 29-30 werd begonnen aan de tweede helft. De eerste minuten waren weer voor Bona Stars, een uit- zichtgevende 32-38 voorsprong na 4 mi nuten. Echter langzaam maar zeker ging het zich nu wreken dat aanvallend een veel te grote nadruk gelegd werd op 't aanspelen van Pieter van Tuyll. Fla mingo's had spoedig de achterstand in gehaald, 40-40 na 7 minuten en de Haar lemmers gingen door. Via 61-41 bereik ten zij 10 punten voorsprong, 61-51 na 15 minuten. De verantwoordelijke man hiervoor bij Flamingo's was Wim Fran ke, die telkens weer vrflgespeeld werd. Cees Pleij bracht de Stars nog op 66-63 met nog 2 minuten te spelen, maar toen was het afgelopen. Fel verdedigend zaai den zij paniek bij Bona Stars wat re sulteerde in foute passes en verloren ballen. Met 74-63 greep Flamingo's de winst en bereikte hiermee een goede derde plaats. Het merkwaardige van deze wedstrijd was dat het verliezende Bona Stars beter heeft geschoten dan winnaar Flamingo's. Het schotpercen tage van beide teams was resp. 63 en 60 pet. Vanavond komt Bona Stars in het veld voor de laatste competitiewedstrijd. In de Enk in Rotterdam moet Bona Stars proberen om het op de tweede plaats staande Rotterdam Zuid te verslaan. Scores Bona Stars: Pieter v. Tuyll 23, Har Stol 14, Paul Ruysenaars 10. Cees Pleij 8, Jaap Maassen 4. Ben v. Cleef, Wim Stol 2. Strafworpen 8-5 63'C Flamingo's: Franke 22. Kales en Schap pert 19. Renzenbrink 6. Akerboom 4, Smeets 4. Strafworpen 16-10 63';. WIELRENNER ZWAAR GEWOND LERIDA De Spaanse amateurwiel renner Francisco Moreno Ortigosa (22) is zwaar gewond geraakt toen hij in de tweede etappe van de Ronde van Lerida in botsing kwam met een andere rermer. Ortigosa viel en kwam met zijn hoofd op een brugleuning terecht. Met een schedelbreuk en een hersenbloeding is hij overgebracht naar het plaatselijk ziekenhuis. De LZC op reis naar Groningen LEIDEN De afwerking van «le wa- terpolocompetitle In de buitenbaden op vrjjdagavond geeft de verenigingen noga! wat. organisatorische problemen. Met de vrijdagavonddrukte op de wegen dienen de teams ruimschoots van te voren op weg te gaan en dat geeft samen met de af te leggen grote afstanden complica ties met het op de been brengen van complete formaties. Zo speelt LZC a.s. vrjjdag in Gronin gen tegen de Walvisch en dat betekent toch gauw een reis van 3% uur, zodat de vertrektijd op pl.m. half vier gesteld dient te worden, wat met werk. school etc. weer voor de nodige moeilijkheden zorgt. Een Incompleet LZC zal dan ook met een nederlaag uit het noorden te rugkomen. Minder ver gaat de Zijl, nl. naar Amers foort, waar Seona geen onoverkome lijke hindernis voor Spijker c.s. mag zijn. De Sleutelstad zal ongetwijfeld 'n ruime zege gaan behalen op het vrijwel reeds gedegradeerde HHC. Ook AZC zoekt het dichtbij. In het Torenbad moet GZC be streden worden, dat zich aardig aan de dreigende degradatie ontworsteld heeft. De. lijstaanvoerders zullen het niet ge makkelijk krijgen, al zal een kleine over winning wel behaald kunnen worden. Programma Groningen: 19.15 De Walvisch-LZC: Gouda: 20.00 GZC-AZC; Amersfoort: 20.00 Sedna-de Zijl; Hillegom: 20.00 HHC-de Sleutelstad. St.-Etienne Frans kampioen VALENCIENNES. Saint Etiennne heeft gisteravond het Franse voetbal kampioenschap veroverd door de uit wedstrijd tegen het op de laatste plaats staande Valenciennes met 30 te win- Het is voor de vierde achtereenvol gende keer dat Saint Etienne het FTanse kampioenschap verovert. „Les Stepha- nois" moeten nog vijf wedstrijden spelen, maar zijn reeds nu onbereikbaar voor de naaste concurrenten, Marseille en Sedan. Zondag speelt Saint Etienne in het stadion van Colombes ook de beker finale tegen Nantes. De uitslagen van de wedstrijden, die gisteravond in de eerste divisie werden gespeeld, zijn: ValenciennesSt. Etienne 03. BastiaMarseille 32, Angers Strasbourg 41, Bordeaux—Rennes 11, RouenAjacoio 20. Nimes Nantes 42, LyonMetz 24. Damtoernooi SAMARKAND Vjatseslav Tsjegolev heeft het internationale damtoernooi van Samarkand (Rusland) gewonnen. Tsjego lev behaalde zestien punten uit elf par tijen. Met hem bleven Andrgiko, Koeper- man en Tsjipes ongeslagen in het toer nooi dat in de Aziatische Sovjetrepubliek Oezbekistan werd gehouden. Wim van der Sluis eindigde op de zesde plaats met twaalf punten en Henk Werner werd voorlaatste met zes pun ten. TERRACINA De 114 renners, die nog deelnemen aan de Ronde van Italië hadden gisteren een rustdag in het plaatsje Terracina even ten zuiden van Rome. De renners zijn van Treviso er heen gebracht met een speciaal gechar terd vliegtuig. Voor de vliegtocht was Eddy Merckx verzekerd voor een bedrag van tweeëneenhalf miljoen gulden. De Fin Hannu Mikkola (links) en de Zweed Gunnar Palm vierden hun overwinning in de World Cup Rallye op Mexicaanse wijze. Janssen/Dik 21e in World Cuprallye MEXICO CITY De officiële uitslag van de World Cuprallye luidt: 1. Mikkola-Palm (Finl.-Zw.), Ford Escort, straftijd 9 uur en inuten; 2. Culcheth-Syer (GB). Triumph 10.25: 3. Aaltonen-Liddon (GB). Ford a t. 10.46; 4. Hopkirk-Nash (GB), Triumph 12.26; 5. Makinen-Stapelaere (Fin.-Belg.), I Escort, 14.31; 6. Greaves-Fall (GB), Ford rt, 19.31; 7. V; Son-Turcat-Leprincc •Fr.), Cltroën DS 21, 22.03; Zasada- howski (Polen), Ford Escort, 23.59: 9. Redgrave-Cooper-Freeborough (GB), Morris 3800, 24.42; 10. Roste Smith-Alice Watson- Clnette Derolland (Ierl.-GB-Fr.). Austin "laxi, 30.55; 21. Janssen-Dik (Ned.), Datsun Drieëntwintig equipes reden de rallye uit. Holland Sport trok Joego-Slaaf Mille aan (Van onze sportredactie) DEN HAAG Hoewel dc officiële transferperiode pas 1 juni ingaat, zjjn •eel clubs reeds in een vergevorderd stadium met hun onderhandelingen over de aankoop van nieuwe spelers. .Ook Hol land Sport zoekt versterkingen. Om een eventueel verlies tan Jan Boskamp te compenseren, die dc Iloutrustclub moge- an het eind van dit seizoen verlaat 'eer voor Feijenoord te gaan spelen, heelt Holland Sport de 24-jarige Joego slaaf Ljubomir Milic aangetrokken. Milic, iie oorspronkelijk voor Novi Sad uit- uvam, heeft één seizoen voor de West- üuitsc Bundesligaclub FC Saarbriicken gespeeld. n de kernspclers voor het eerste elftal hebben Van der Bol, Louwerens. Eckhardt, Olsthoorn, Roodnat. Teske. Verlangen en Van der Vaart hun contract •eeds verlengd. Nieuwe namen op de ontractspelcrslüst zijn: Cocncn, die af komstig is van DOIv en doclverdediger Koos van Elleswjjk (ex-Tonegido). (Van onze sportredactie) DEN HAAG De karatewercld koestert vcdelle Dominique Valera, de Fransman met de fabelachtige techniek. Zonder twijfel zal hij dc Europese titel behalen waarom zaterdag 30 mei in Hamburg wordt gestreden- Valera heeft alle technieken bestudeerd, want karate wordt op verscheidene wijzen beoefend, al zijn de basis technieken dezelfde. Van het een nam Valera dit, uit het andere plukte hü dat en zo kwam hij tot eeu volkomen eigen stijl die onweerstaanbaar lijkt. Een van de Nederlandse deelnemers loopt de kans tegen dit karatefenomeen te moeten uit- komèn, want onder leiding van de Haagse karateleraar Henri Seriese nemen vijf karateka's deel aan het Europese toernooi waar ook wordt beslist of Nederland zal mogen uitkomen op de eerste wereldkampioenschappen, die op 14 november in het Stade de Coubertin in Parijs worden gehouden. VIJF NEDER LANDERS IN TITELSTRIJD Drie van zijn eigen leerlingen zal coach Seriese ook vorig jaar in Londen was hij coach en daar werd het Nederlandse team vijfde van de tien deelnemende landen naar een zo goed mogelijke prestatie moeten voeren (Waller de Mooy, Harry van Veeq en Raymond Poeteray) en eveneens zijn volle aandacht moeten schenken aan de Eindhovenaur Huub Meijer en de Hilversummer Henri la Rose. Dit vijftal dingt naar de beste plaats voor landenteams en De Mooy, Poeteray, Meijer en La Rose zijn box en- dien ingeschreven voor het individuele toernooi. Nederlands kampioen Jack van Helle mond, benoemd tot zeilcoacb op de dag dat hij 1 j n karatetitel veroverde, heeft in verband met zijn nieuwe werkkring geen tijd kunnen vinden zich voor te be reiden en zal verstek moeten laten' gaan. Afvalsysteem paling dat voor het eerst geen herkan singen worden toegepast. „Waarom dat is gebeurd, weet niemand maar de heren van de Europese Karate Unie, overigens een volledig Franse aangelegenheid, hebben dat zo beslist", aldus Seriese. Wellicht is dat ingegeven door de ge dachte „Frankrijk wint toch en waarom dus zo'n omslachtige manier". Door het afvalsysteem wordt de lotinguiteraard nog belangrijker. Ook dit jaar zal een tiental teams strijden om de Europese titel, hoewel veel meer landen zijn aangesloten bij de Europe... Karate Unie, Vrijwel alle Europese landen, kan worden gesteld. Spanje, waar tot voor kort karate een verboden sport was kennelijk was men daar in het geheel niet op de hoogte met karate zal zich binnenkort aan melden Als met judo Nu al ziet de karatewereld reikhalzend uit naar de wereldstrijd in Parijs, want het is zeer wel mogelijk dat een Euro peaan. Dominique Valera, kampjoen wordt. Dan zou eenzelfde situatie ont staan als destijds met judo toen Anton Geesink de Japanners op hun eigen spe cialiteit versloeg. Valera, is inmiddelj» in Frankrijk een „Instituut" gewórden, Toen NOOTDORP Het was gisteren in Nootdorp merkwaardig dat van de overigens zeer goed bezette koersen uit gerekend dè slechts vier paarden tellende Wcrvcrshoofprys de verrassendste ont knoping had- De grote favoriet Fira Beroona met maestro Jan Wagenaar jr. verloor aan de start al veel terrein, maar liep binnen anderhalve ronde in. Wagenaar moest echter al zijn stuurmanskunst aanwenden de vrij slecht dravende Fira Beroona de Franse kampioenschappen werden gehouden in het Stade de Coubertin, werd op drie shiao's tegelijk gewerkt. Niemand hoefde te vragen waar Valera in actie kwam want daar bevond zich al het publiek. Elke ronde een complete volksverhuizing in het stadion. Deze ge weldenaar gaat zaterdag zijn vierde Europese titel in successie behalen. Frankrijk zal eveens de Europese team- titel prolongeren, voor de zoveelste maal, hoewel vooral West-Duitsland en Enge land karatenaties in opkomst zijn. Nederland verschijnt met een team, dat sterker moet worden geacht dan de debuterende ploeg in Londen 1969. Se riese: „Ze zijn over de drempelvrees heen. Vorig jaar was het de eerste keer en dat drukte toch de prestaties. Met dat afvalsysteem moet het team wel een beetje gunstig loten anders loop je de kans er meteen uit te liggen. Gouden Ooievaar Seriese, bijgestaan door de Amsterdam mer Rob Zwartjes, heeft voor het nieuwe seizoen enige spectaculaire wedstrijden op het programma staan. In begin okto ber worden in Den Haag de Nederlandse teamkampioenschappen georganiseerd; op 21 november in Den Haag de stedenont- moeting Den Haag Londen. Volgend jaar januari wil Seriese trachten een traditioneel toernooi te ontwikkelen om de „Gouden Ooievaar". Hij speelt met de gedachte de befaan.de Dominique Valera uit le nodigen voor een demon- Gooiland blijft semi- profclub HILVERSUM Gooiland zal betaald voetbal blijven spelefi. Men wil in het komende seizoen een nieuwe richting inslaan en met een verjongd elftal de competüieslrijd aanbinden. Daartoe zijn in eerste instantie drie jeugdige amateurs gecontracteerd; Marcels van der Lugt van SEC uit Soest, J. Ponsen van DWV uit Amsterdam en Nico Lemaitre van de FC Hilversum. Voorts heeft een aantal amateurs, in hoofdzaak van Goois clubs overschrijving nagr Gooila d aange vraagd. ACHT UITBETA LINGEN VOOR VIER PAARDEN IN NOOTDORP „op de been" te houden. Dit bleek wel in de slotstrijd toen hij door het res terende drietal werd aangevallen. Voor de moeilijke Fira Beroona was dit te veel want in de slotcharge sprong zij in galop en kwam in deze voor een draver ook verboden gang over de finishlijn. De favoriet werd uitgeschakeld, waar door outsider Edelvalk S (E. Leeman) het volle pond opeiste. De aankomst was zo knap dat de foto moest worden ontwik keld. Ook op het celluloid bleek geen verschil tussen de tweede en derde aan komende Faxila J en Frieda Zélé W, die beide in een glaszuivere dead-heat als tweede werden geplaatst. Resultaat van deze dead-heat dat in dit koersje van slechts vier paarden maar liefst acht uitbetalingn op de toto werden gedaan. De uitslagen waren: pi 11.70. f 1,40, 11,50; kop- Enny Six (J. M. J (200» m): 1. naviel O II l.^pl. 13,— f2.40; f3,50; kop- m): 1. Danny Kaye M. L. pi. f2,—. f 1,80. f2.30: kop- 15.80; trio: f 146,20. )0 rnc 1. Higli Flyer (S. A. 2. Gavotte R 3. Grand Schaaktweekamp LEEUWARDEN In d. tweede partij /an de tweekamp om het Nederlands ichaakkampioenschap, die in Leeuwar- wordt gehouden, zijn Eddy Scholl en _\nn Zuidema gisteren remise overeen- jekomen. De stand is nu 11. Quicksilver S in 1966 tijdens de ereronde na het veroveren van het Nederlands draverskampioenschap. Op de sulky Jan Wagenaar jr. OTTERLO Volkomen onverwacht is op het entrainement VVagenaar in Otterlo de 21-jarige hengst Quicksilver S. een van de beste dravers die Nederland ooit heeft gekend, aan een hartverlamming overleden. In zijn koerscarrière boekte Quicksilver S uit 458 starts 142 overwinningen, een wereldrecord. In totaal won hij bijna 319.000 gulden, het hoogste bedrag dat een Nederlandse draver ooit bijeenliep. In de jaren 196:1—1964 en 1966 werd Quick silver S kampioen van Nederland, driemaal legde de hengst beslag op hel kam pioenschap Nederlandse paarden, vijfmaal achtereen won hij in het Groninger Stadspark de Grote Prijs van Nederland en vier keer in successie de Gouden Zweep. De belangrijkste overwinning in zijn loopbaan was die in de Grote Prijs der Lage Landen 1964 toen Quicksilver S de Zweedse favoriete Othka versloeg. Ook in het buitenland heeft hij verscheidene overwinningen behaald- Op Duindigt koers om Gouden Zweep DEN HAAG Op zondag 14 juni wordt op de renbaan Duindigt voor de zestiende maal de traditie., le draverij om dc Gouden Zweep gereden. Z.K.H. prins Bernhard heeft zich opnieuw bereid verklaard de Gouden Zweep aan de win naar uit te reiken. Anquetil technisch directeur wielerploeg PARIJS De commissie van Franse beroepswielrenners heeft Jacques Anque til, de vijfvoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk, benoemd tot technisch directeur van de Franse ploeg voor de wereldkampioenschappen op de weg van 1970. Anquetil volgt in deze functie Mar cel Bldot op.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11