mening Gewest Leiden functioneert na twee jaar niet praktisch Wedstrijd duurde te lang voor LZC en Oudercomité „Weipoort" maakt plannen voor zwakzinnige kinderen Expositie van beeldende expressiewerk van kinderen Rudolf Steinerschool verhuisd naar Zuidwest Ook De Walvisch geen obstakel voor De Zijl Protestmars in Katwijk Sleutelstad liet Rijnmond terugkomen BEN JE 14 JAAR... KRANTENWIJK Êeidóe6outont ATERDAG 23 MEI 1970 LEIDSE COURANT Van Aken tijdens vergadering Gewestraad Leiden: ,EIDEN In het Leidse stadhuis kwam gisteravond de ewestraad Leiden bijeen. De afgevaardigden van elf ge- ieenten hadden weinig moeite met het afwerken van de lormale agenda, waarbij het eervol ontslag werd verleend de secretaris van het Gewest, mr. H. C. Blokhuis in rarband met zijn benoeming tot hoofd van de stadsontwik keling te Alkmaar. De Vereniging van Nederlandse Gemeen ten houdt thans een enquête onder de burgerij van de deel nemende gemeenten en voelde er behoefte aan, nu het Gewest Leiden ongeveer twee jaar functioneert, met de leden van de Gewestraad van gedachte te wisselen over de taakstelling, werkwijze en omvang van het Gewest Leiden nu en in de toekomst. Suggestie tot samensmelting van gewesten Leiden en 's-Gravenhage Ja een korte inleiding door een afge vaardigde van de VNG kregen de leden gelegenheid hun gedachten in woorden te zetten. De heer M. van Aken Wassenaar wil nieuwe regeling voor Leids muziekonderwijs WASSENAAR Sinds 1967 bestaat ei pen overeenkomst tussen de gemeente Wassenaar, de Stichting Leidse Mu ziekschool en de Stichting Muziekcen trum Wassenaar, waarin o.m. geregeld is, dat de Leidse Muziekschool in Was senaar een dependance onderhoudt. De gemeentelijke subsidie werd bepaald op maximaal 15.000,- per jaar. Uit een overzicht tussen de tarieven die op de Waasenaarse dependance voor muziek- lessen gerekend moeten worden en de Leidse tarieven blijkt, dat de Wasse- naarse tarieven aanzienlijk hoger zyn. Intussen zijn met enkele andere gemeen ten besprekingen begonnen over het onderbrengen van de Leidse Muziek school in een z.g. gemeenschappelijke regeling. Burgemeester en wethouders zijn be reid op de begroting voor 1971 een be drag van 25.000,- aan subsidie te plaatsen waardoor onder meer de les gelden In Wassenaar kunnen worden verlaagd. Parkeerterrein van Rijnland buiten kantooruren voor iedereen open LEIDEN - - Op de helft van het terrein aan de Pieterkerkgracht, dat door af braak van het MSG-gebouw is vrijgeko men, zullen twintig parkeermeters ge plaatst worden. B. en W. delen dit mede in antwoord op vragen van de heer Ver snel (DS'70). De andere helft van het braakliggende terrein wordt verhuurd aan het hoogheemraadschap „Rijnland". Het gedeelte van het terrein waarover het hoogheemraadschap ten behoeve van bezoekers de beschikking krijgt zal ech- ler in de avonduren, op feestdagen en in de week-enden voor algemeen gebruik beschikbaar zijn. Leiden) vond het zeer teleurstellend dat het Gewest Leiden nog niet prak tisch functioneert. In de sector open baar vervoer was het niet mogelijk om gewestelijk te praten, iedere gemeente heeft afzonderlijk de plannen van de NZHVM moeten behandelen. Ook op het gebied van de huisvesting is nog steeds geen regionaal intensief overleg ge weest. Gedurende de afgelopen twee jaar hebben de leden van de Gewest raad nog geen enkele maal gelegenheid gekregen tot een toegespitst gesprek. Drs. A. F. van der Laan (Voorschoten) stelde dat het Gewest tot tevredenheid van Voorschoten werkt. Het is een zeer lichte regeling. In de afgelopen twee jaar zijn wel degelijk regionale voorzie ningen tot stand gekomen, alleen is het gewest niet steeds in al deze voorzie ningen gekend. De heer Riezebosch (Katwijk) vond het tijdstip om over het wel en wee van het Gewest te praten nog te vroeg, thans is het gewest nog in een inloopperiode. Mevr. mr. I. Geel kerken (Leiden) vroeg bijzondere aan dacht voor de milieuhygiëne. vènhage. Deze suggestie bleek een aan loop voort al van bespiegelingen om trent de uitbreiding van het gewest. De heer L. de Kool (Voorscholen stelde vast dat Nederland genoeg heeft aan drie bestuurslagen en het gewest daar om nooit een vierde bestuurslaag mag worden. Voorzitter Mr. C. G. van Willigen gaf iedere afgevaardigde gelegenheid zijn of haar mening te zeggen. Positieve voorstellen kwamen niet voort uit de gedachtewisseling. De gewestvorming rond Leiden is nog steeds in het onder - zoek-stadium. „De Leidse Sleuteltjes" tweemaal in televisieshow LEIDEN Maa.ndag 25 mei (Ned. 1 19.18 u) treden „De Leid se Sleuteltjes" o.l.v. Henk Franke op in de musical „Jasper en de Wonderliond." De auteur Henk d. Molen verplaatst de kijkers In de sprookjessfeer, met Helen Shepherd in de hoofdrol. De regie is In handen van Bob (Kleine Zie len) Löwenstein. In dezelfde week. *n.l. op donder dag 28 mei, kunnen we het koor weer zien in de Duitse produktie „Warumist es am Rhein so schön?" en wel om 20.15 u. Hierin treden o.a. op: Rudolf Schock, Re- nate Holm, Willy Millowitsch. het Z.D.F.-ballet en vele andere beken de artiesten. Het Nederlandse aan deel wordt verzorgd door ,,De Leidsche Sleuteltjes' en Wilma. De opnamen hiervoor vonden plaats bij de bekende Zaanse Schans te Zaandijk. LEIDEN De inrichting van een internaat voor zwakzinnige kinderen kost veel geld. I)at weet iedereen, die met huize De Weipoort heeft te maken, heel goed. Ook de ouders van de kinderen die in het liuis zijn ondergebracht weten dat. Doordat zoveel geld nodig is voor het allernoodzakelijkste blijven andere dingen, die toch ook nodig zijn, achterwege. De ouders beseften heel goed dat ze daar alleen iets aan konden doen als ze gezamenlijk hun schouders eronder zetten. Ze richtten een oudercomité op, dat onder voorzitterschap van de heer H. G. Minis allerlei plannen maakte. Kinderboerderij en sportaccommodatie Samensmelting Mr. W. J. Geertsema Wassenaarzag een mogelijkheid tot samensmelten van het Gewest Leiden met dat van 's-Gra- IN DE LAKENHAL LEIDEN In een van de bovenzalen van het Stedelijk Museum „de Laken hal" is vanaf heden 23 mei, tot 15 juni een en ander te zien van het beeldend expressiewerk van kinderen, dat in het afgelopen jaar tot stand is gekomen op de zolder van Vrije school met creatief onderwijs" LEIDEN De Rudolf Steinerschool is bezig zich te nestelen. Na jarenlang in een bijna onbewoonbaar gebouw te zijn gehuisvest konden leerlingen en leraren verhuizen naar een school waar ze zieh waarschijnlijk stukken beter zullen thuis voelen. Men is nog druk doende de school aan de César Franckstraat een eigen gezicht te geven en dat is al heel aardig gelukt. De Weipoort is een internaat dere zwakzinnigen waar ook zwakzin nige kinderen worden verzorgd. Het is gevestigd in een oud klooster aan de Vrouwenweg, dat geheel gemoderniseerd is. Het is een tehuis van de stichting Geraiva, die in Gouda en Moordrecht nog twee tehuizen heeft ingericht. Er staan n9g veel meer plannen voor te huizen op het programma. Zo wil men De Weipoort van 100 bedden gaan uit- Buitenlands bezoek op veemarkt LEIDEN Onder leiding en op ver zoek van het Ministerie van Landbouw en Visserij, bracht gisteren een handels delegatie uit Joegoslavië een bezoek aan onze veemarkt-Groenoordhal. lijke pers ingezonden stukken De Joegoslavische delegatie, die onder pen ^Aecomi breiden tot 365. De grond is er wel. leiding stond van Dr. Petar Tomie. onder maar of een vergunning wordt verleend i minister van Landbouw uit Belgrado, erg onzeker. Ook is men bezig met Werd met de heren Verhagen en Knop- pers van de afdeling E.E.G. handelspo litiek en Bilaterale Zaken, ontvangen en rondgeleid door de direkteur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Wei- ma. Ook de heer Daey Ouwens, wnd. di recteur van de Groenoordhal was daarbij aanwezig. De delegatie, die ln Nederland is om handelscontracten af te sluiten, was vol lof over de prachtige veemarkt hal. Er werd een uiteenzetting gegeven over de gang van zaken in Nederland, terwijl er ook verteld werd hoe men in Joegoslavië probeert zaken te doen. Het was een prettig gesprek, waarbij de di- rektie werd uitgenodigd tot een tegen bezoek. Hier krijgen kinderen in de leeftijd van 7-13 jaar in het kader van de Educa tieve-Dienst de mogelijkheid kennis te maken met de verschillende materialen, dikwijls naar aanleiding van kunstwer ken uit de eigen collectie van de Laken hal. Door de kinderen zelf te laten ex perimenteren wordt gepoogd hen in zicht te laten krijgen in de mogelijkhe den en beperkingen van zichzelf, en van bepaalde media bij het tot uitdrukking brengen van de verhouding van het kind tot zijn wereld. Al tekenend, sprekend, gebarend, bou wend wordt de gekende wereld groter en de beleefde wereld ruimer. Het gaat hierbij niet om het uiteindelijke resul taat, maar om het werken zelf, dat dik wijls in groepsverband gebeurt. Geëxposeerd worden een aantal groeps projecten (schip met bemanning, ge vaarlijk beest) en individuele opdrach ten als maskers, sieraden, mensen in be weging, beeldhouwwerk en portretten. Kabouterstad Gisteravond heeft ieder Leidenaar zich in principe op de hoogte kunnen stellen van wat „Leiden-K&bouterstad" zoal voor ideeën heeft en wat hun doelstel lingen zijn. Voor wie het nog niet wist, opnieuw werd duidelijk welk een gevaar er schuilt in deze zgn. ludieke elementen: een vol komen stukdraaien van een toch al ver deelde gemeenteraad, met als gevolg dat de positie t.o.v. het college van b. en w. nog verder verzwakt wordt. Het lijkt waarschijnlijk dat alle kabou ters met hun elfjes op 3 juni massaal naar de stembus trekken en opperelf Ank Heemskerk voor vier jaar laten meedraaien. Wie haar en haar secun- dant de Haas ooit heeft horen spreken, weet dat van deze paddestoelwippers be paald geen politieke invloed op het ge meentebestuur verwacht kan worden. Immers tijdens de gemeenteraadszitting is er niemand om hen te vertellen welk lesje zij nu weer af moeten draaien. De huidige raad gaat niet yrijuit: met hun afwachtende houding hebben zij de ze nieuwe „partij" volledig onderschat en krijgen daar de rekening wel thuis. Het enige middel om een dam op te werpen tegen deze opkomende chaos- vloed, is dat ieder stemgerechtigde Lei denaar ook géét stemmen en zich niet laat óverstemmen. Wij gunnen de kabouter» best hun pre sentiegelden om hun studiebeurzen aan te vullen, maar daar zouden wij dan graag iets positiefs tegenover gesteld LEIDEN De eerste plaats komt steeds vaster in de handen van De Zijl. Werd verloden week nummer drie van de ranglijst teruggewezen, ditmaal was het de beurt aan nüromer vier,, het Groning- De Walvisch. De stugge noorderlin gen, die na een aanvankelijk zwakke competitie start allengs sterker zijn gaan spelen, verder met 6-8 door Jacob Spijker c.s. teruggewezen. Gemakkelijk heeft de Zijl het niet gehad in deze oonfrontatie met de Groningse studenten. Weliswaar opende Albert Spijker met een fraaie midvoorbal de score, maar lang konden de rood-witten niet genieten van hun voorsprong. De eerstvolgende Groningse aanval werd door de immer gevaarlijke Gerard v. d. Putten in de gelijkmaker omgezet. In het tweede speldeel een indentieke op eenvolging van doelpunten. Albert Spij ker gaf zijn team wederom een voor sprong. die evensnel weer verdwenen was. Toch besliste De Zijl in dit tweede „kwartje" de strijd in haar voordeel. Eerst scoorde Kees v. dl Moolen, waarna Jacob Spijker een toegekende strafworp op de enig juiste wijze verzilverde (2-2). Vanaf dat moment was het duidelijk, dat ook de Walvisch De Zijl niet zijn eerste punt afhandig kon maken. Vooral niet nadat Albert Spijker zjjn derde goal had laten aantekenen. In het vierde part maakte Kees Pont het halve dozijn vol door bij een numerieke meerderheid hard en scherp in te schieten, alvorens een alleengelaten Walvisch-speler Theo Uit- tenhout voor de derde maal kansloos liet. KVP Jongerenbestuur Leiden. gezinsvervangend tehuis voor i jes, dat dit najaar in Zoeterwoude wordt geopend. De Gemiva heeft vol doende plannen op haar lijstje staan, zo dat het oudercomité andere taken op zich heeft genomen. Zo vinden de ouders dat er een kinder boerderij moet zijn. zodat de patiëntjes in contact met levende dieren kunnen komen. De sportaccommodatie voor het personeel is erg gebrekkig, ook daar willen de ouders iets aan gaan doen. En als het aan de ouders ligt komen die boerderij en die recreatiegelegenheid er ook wel. Door het heffen van contribu tie (ruim 80 pet. van de ouders is lid), door het werven van donors en door losse giften (Raiffeisenbank Benne- broek, nummer 338217) wil men het j geld bijeensparen om de plannen te ver- j wezenlijken. Ophalen grof huisvuil MAANDAG 25 MEI Buurt 1: Herensingel (van Medusa straat tot Lage Rijndijk), Hambroek laan, Kooilaan (geheel), Celebesstraat, Decimastra'at, Sieboldstraat, Floresz- straat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoera- straat. Buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su matrastraat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Suri- namestraat, Antillenstraat, Curagaostr„ Sint Maartenstraat. Sint Eustatiusstraat, Sabastr'aat, Bankastraat, Billitonstraat, Kooihof. I Openluchtzwembad dicht op zondag: (Van onze correspondent) j KATWIJK Hedenmiddag zal er voor I liet eerst in de geschiedenis van Katwijk een protestmars door de straten win de badplaats trekken tegen de sluiting op zondag van het openluchtzwembad „De Miereweide'. Aan het slot van deze be toging zal aan burgemeester Vermeulen een petitie worden aangeboden. Mochten deze pogingen zonder resultaat blijven dan is, volgens liet actiecomité de kans niet gering dat bet zwembad „gekraakt" gaat worden. Tot tweemaal toe heeft de Katwijkse ge meenteraad een voorstel om deze. voor Katwijk zo belangrijke recreatie-bron, toch open te stellen verworpen. Daarmee was de kous af: althans, zo leek het. Maar in feite kon het niet uit blijven of op een dergelijke rigoreuze maatregel moest een reactie volgen. Regelmatig verschenen in de plaatse- stukken en kort aktiecomité „open zwembad" in het leven geroepen. Dit actiecomité wil de zaken nu stevig aan gaan pakken. LEIDSE AGENDA ZONDAG 24 MEI Stadsgehoorzaal - Jeugduitvoering „Vic toria". 14.30 uur. Groenoordhal - Stockcarraces. 14.00 u. DINSDAG 26 MEI Schouwburg - Toneelgroep Theater. 20 Prytaneum, Rapenburg 6 - Debat A. Kret-H. Amptmeijer, 20.15 u. Groot Auditorium - Herdenking 25 jaar Expogé. 19.30 uur, waarna kransleggihg bij monument. RIETSCHELF IN DE BRAND Anders dan de 2-5 uitslag zoi moeden lieeft DVZ bijzonder gehad met de L/C'. Tot ver speelperiode leidden de LZC'i door een doelpunt van Joop Siera uit een strafworp. Ook de uitsluiting van Jan Brak in de eerste en Vic Meyer in de derde periode leverde voor de anders zo schietgrage Hagenaars geen gelijkmaker op, vooral door toedoen van de ouder wets op dreef zijnde Jan Heek, die zijn heiligdom heel bekwaam verdedigde. Het werd zelfs nog 2-0 voor de Leidse formatie. In eerste instantie verzuimde Hans Versluis een scoringskans naar be horen te honoreren, doch dat overkwam hem geen tweede keer. Voor de laatste doelwisselnig kwam DVZ terug tot 2-1 via Maarten v. Ettinger, die de uitslui ting van Joop Siera nu wel bekwaam afwerkte. In het laatste partje bleek duidelijk dat DVZ meer inhoud bezat dan de LZC'ers. De uitgebluste LZC'ers moesten lijdelijk toezien, dat v. Ettinger een strafworp j langs Jan Heek schoot en zijn team op loen ver- i een 2-3 voorsprong zette. De uitsluiting el moeite van Versluis gaf Bas-Jan Stam de ruim de derde I te om 2-4 te scoren, terwijl dezelfde spe lnet 1-0Ier ook de vijfde Haagse treffer op zijn naam bracht. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Vanaf 1948 in bijna onbewoonbaar pand Langebrug Waarom moest die school net even an ders zijn dan andere scholen De Rudolf Steinerschool valt onder de categorie „vrije scholen". Dat houdt niet in dat de kinderen er kunnen doen en laten wat ze willen, maar dat de onderwijzers les kunnen geven zonder dat de overheid zich ermee bemoeit. „Dit is creatief onderwijs, je kunt kanten mee op", zegt een van de onder wijzers. „We willen de kinderen leren creatief te denken". Onderwijzer Van den Heuvel zegt in de toneelzaal, „Deze ruimte wilden wij beslist hebben. Eens in de maand komen alle leerlingen bijeen om te laten zien wat ze hebben geleerd. De grote kinde ren kunnen zien wat de kleintjes heb ben geleerd, en omgekeerd. Zij kijken ook vol belangstelling. Zoiets als u net zag, die klas die blok fluit speelde, zoiets komt ook op dit toneel. Het is trouwens leuk te zien hoe de kinderen met een soort gulzigheid Door de kleuren en materialen net i anders te kiezen dan op andere scholen is het precies een gebouw voor de Rudolf Steinerschool. De vloer van de aula bij voorbeeld is violet, waarbij de felroze gordijnen kleurig afsteken. De wanden i alle klassen zijn met hout betimmerd of gewoon baksteen gelaten. Rode gor dijnen en rode vloeren maken er vrolijke klassen van. Veel kinderen krijgen, als ze naar vakschool gaan, weinig of niets van algemene ontwikkeling. We willen ze hier een beetje cultureel opvoeden. Ze zullen niet onthouden maar ze ken nen de sfeer en zullen die oök herkennen, als ze hem later weer tegenkomen! De Rudolf Steinerschool in Leiden is in 1948 opgericht omdat twee ouders hun dochtertje het Rudolf Steiner-onderwijs wilden laten volgen. Daarvóór hadden zij met een groep ouders een kleuter school opgericht. De school werd ge vestigd in een oud pand aan de Lange brug 87 en bleef daar 21 jaar. Vorige week zijn de kinderen in een kleurige optocht naar het nieuwe gebouw getrok ken, en voelen zich er al helemaal thuis. SASSENHE1M Gisteravond om streeks 6 uur werd de brandweer gealer- meerd, omdat een rietschelf in lichter laaie stond, bezijden de Warmonderdam bij de bloembollenkweker Verklelj. De brandweerlieden, die uitukten met twee auto's hadden het vuur snel ge blust. Niettemin was inmiddels een schade aangericht van een bedrag rond 1000,-. De oorzaak van de brand was vonkje, dat van de vuilverbranding de bewuste rietschelf was overge- AALSMEER Vrijdag 29 mei a.s. zal de commissaris van de koningin in de provincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, de eerste paal slaan voor het nieuwe V.B.A. snijbloemencomplex in de Horameer te Aalsmeer. LEIDEN A.s. zondag worden er door de Ned. Stockcar Organisatie EVA- CO. wedstrijden georganiseerd op het achterterrein van de Groenoordhallen. In deze race, die meetelt voor het Ned. Kampioenschap en die begint om 14.30 uur. zullen 30 coureurs uitkomen w.o. de Ned. kampioen Joop Mulder en de Europees kampioen Barend Verhoef. Alle politieke partijen geven voorlichting in Scheppingskerk municatiecentrum een ontmoetingsavond in de kapelzaal van de Scheppingskerk. Inwoners van Leiderdorp krijgen dan de gelegenheid de politieke partijen en hun vertegenwoordigers te ontmoeten. Er zal in ruime mate gelegenheid zijn tot discussie, en tot het stellen van vra gen aan de partijen. Naar aanleiding van deze avond heeft het gemeentebe stuur aan alle inwoners van Leiderdorp het schrijven doen uitgaan met de op wekking deze avond te bezoeken opdat een ieder kennis kan nemen van de plan nen en wensen m.b.t. de gemeentepolitiek van de komende 4 jaar. Tot onze grote droefheid overleed, geheel onverwacht, nog gesterkt met het Sacrament der Zieken, onze dierbare en zorgzame echt genoot, vader, behuwdvader en opa BERNARDUS WILHELMUS BARTELS i de leeftijd van 77 jaar. Haarlem Th. Bartels Ph. Bartels-Struyk Rijnsaterwoude Th. Jac. Bartels H. Bartels-Akerboom Oude Wetering: M. Kuipers-Bartels J. Kuipers Rijnsaterwoude: J. Bartels Th. Bartels-Hogenboom J. C. Calandt-Bartels A. Calandt Oude Wetering: C. van Veen-Bartels W. van Veen en kleinkinderen Rijnsaterwoude, 22 mei 1970 Herenweg 21 De H. Uitvaartdienst zal gehouden .vorden op dinsdag 26 mei a.s. v.m 10.00 u. in de kerk van St. Jan de Doper te Leimuiden, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof. Rozenkransgebed 's avonds om 8 Periode-onderwijs 1SITAIR j De leerlingen op de school krijgen periode-onderwijs. Dat houdt in dat één vak een paar weken centraal staat. Iedere dag wordt dat vak een paar uur gegeven, ,,'s nachts kan het dan bezin ken", merkt één van de onderwijzers op. „De praktijk heeft bewezen dat dingen beter opnemen als zij ze op deze Een onderwijzer gaat zeven jaar op deze school. Niet dat hij zo snel sleten is, maar hij krijg( een eerste klas, en blyft, zeven jaar lang by de leerlingen uit die lilas. De kinderen hebben geen moeilijkheden met het veranderen van onderwijzers". De kinderen hebben nu de ruimte VOLGENDE WEEK WEER AKTIES Helpt uw Rode Kruis helpen UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Op voorstel van de Com missie Bevordering Opleiding en On derzoek Radiobiologie heeft het college van curatoren van de Leidse Universi teit besloten de naam van de in okto- j z'oh uit leven in de creatieve vakken, ber overleden hoogleraar in de fysiolo- i Zf> 7"'in daar net zo w\j mee al» hun gische scheikunde, de toegepaste enzy- I ""derwijz» mologie en de radiobiologie prof. dr. J. A. Cohen te verbinden aan het instituut voor Radiopathólogie en Sralenbescher- ming. Het instituut heet vooraan J. A. Cohen-Insituut voor Radiopathologie en Straienbescherming. LEIDEN De week van 25 tot 81 mei zal weer in het teken staan van hulp en steun aan het Rode Kruis. Het is de week, waarin ieder burger, groot of klein, het mogelijk kan maken, dat hel Rode Kruis zjjn veelzijdige taken in het komende jaar weer kan verwezenlijken. We i enkele van die taken: wordende verkeerswegen staan dag en nacht gereed tot hulpverlening. Bloedtransfusiedienst. Rond 300.000 do nors gingen U reeds voor met het af staan van bloed ten dienste van de even mens. Komt die rijen versterken door U als donor aan te melden. Rode Kruis Korps. Meer dan 12.000 man nen en vrouwen, die geheel vrijwillig, goed geoefend dag en nacht bereid zijn tot hulpverlening waar die nodig is. PAPENGRACHT ti lopen, kom dan even bij ons op kantoor langs. TELEFOON 01710 - 20935 LEIDEN Iii Rotterdam slaagde de Sleutelstad erin om een tegen Rijnmond opgelopen achterstand van 1-4 om te zetten in een 5-4 overwinning. Gister avond ln Alphen veroverde' de pupillen van coach v. Berkel een 8-0 voorsprong, die zij echter geheel moesten afslaan aan de Rotterdammers (8-8). De sterkere Sleutelstadploeg bouwde re gelmatig aan zijn voorsprong. Eerst doelpuntte Co Oudshoorn na een ge wonnen midvoorduel, waarna Jan Bree- develd een numerieke meerderheid in 'n doelpunt omzette. He afstraffen van een verdedigingsfout door Co Oudshoorn kwam de Sleutelstad zelfs op een 3-0 voorsprong te staan. Onbegrijpelijk dat de geroutineerde blauw-wltte formatie deze marge van drie doelpunten geheel liet overbruggen. itfabflt Peter Doeleman zijn team aan het eerste doelpunt had geholpen, kwamen de Rotterdammers op 3-2. Een break out van Aad Kapaan werd door hem af gesloten door een schot op de lat en het gevolg was dat doelman Mulder voor rlc- tweede inaal was gepasseerd. De ster kere Sleutelstadspelers kwamen niet verder dan enkele schoten op de paal en lat en lieten de kansloos geachte Rot terdammers langszij komen. De uitslui ting van Aad Kapaan betekende de ge lijkmaker voor Rijnmond. L.G.B. Ook de tweede competitiewedstrijd is' door de LGB in een overwinning omge zet. Na een 3-2 ruststand zegevierden de kampioenspretendenten met 6-3 over de Zijl 4. Harry Eykelhof (2x). Mar v. Beukering, Hans Weyermars, Giel Hoo- geboom en Ben Tegelaar schoten 't hal ve dozgn bijeen. Van de drie Leidse damesteams wist alleen de Zijl een punt te veroveren. Een 1-1 gelijkspel tegen DONK werd bereikt door een doelpunt van Ria Koolhaas. De dames van de LGB verloren met 0-6 van het sterke DWR, terwijl- ook de Sleutelstad dames kansloos waren tegen het oppermachtgie OZV (0-9). RESERVES De Zyl 2 bereikte een verdienstelijk ge lijkspel tegeii het reserveteam van de hoofdklasser Neptunus Amersfoort. Loek v. Kampen zorgde voor alle drie de Leidse goals. Minder goed kwam de Sleutelstad 2 voor de dag togen het sterke DJK 2. De Sleu telstad kwam niet verder dan een 2-5 nederlaag. Fried Elzenga en Jan de Graaf brachten elk een treffer op hun Tenslotte won de Zijl 3 met 8-0 van de Welfarewerk. Voor de bezigheidsthera pie in ziekenhuizen e.d. werken tal van beroeps-wclfarewerksters. terwijl duizen den opgeleide vrijwilligsters bij zieken thuis voor de zo noodzakelijke arbeids- therapie zorgen. Vakantieweken voor langdurig zieken en chronisch invaliden. Bedlegerige pa tiënten en chronisch invaliden snakken ook naar enige verpozing, hunkeren er naar er eens uit te zijn, niet elke dag tegen die blinde muur te staren vun af hun ziekbed of hun stoel, 'n Boottocht mét de „Henry Dunant" of 'n week va kantie in het „Henry Dunanthuis" bij Zeist of in huize „De Valkenberg" te Rheden zal hun weer moed geven hun zware lot te dragen. Het Rode Kruis ook voor U! Niemand kan zeggen, of hij of zij in het komende jaar ook geen beroep behoeft te doen op de steun van het Rode Kruis. Daarom! De afdeling Leiden en Om streken bestaat dit jaar honderd Jaar. Wat is mooier dan extra hulp bij dit jubileum? Extra hulp door u aan ts melden als lid: Rapenburg 35. Extra hulp ook door een feestelijke jubileum- gave. Extra hulp ook door mede te wer ken de inzamelingsactie te doen slagen, b.v. door u op te geven als collectant voor de straatcollecte op zaterdag 31 mei. (Aanmelden vrijdag 29 mei. des avonds van 7-8 uur Breestraat 19, of op zaterdag 30 mei aap hetzelfde adres. Het Rode Kruis staat altijd voor U klaar, zorgt U, dat het Rode Kruis zijn taak naar behoren kan volbrengen!

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5