Franciscusband viert verjaardag Kans op zetelwinst voor VVD en PvdA bij a.s. verkiezing! ;en GROTE AANVOER, VEEL BEZOEKERS BCG FLOREANT- DOSR Studenten huisvesting heeft nieuw kantoor Stichting hoopt over twee jaar 4000 mensen te huisvesten SINDS KORT UITGEBREID METKORPS MAJORETTES Vlak voor de strijd ZATERDAG 23 MEI 1970 ALLE EDITIES PAGINA 3 HAZERSWOUDE EN DE POLETIEK (1) (Van onze correspondent) .ZERSWWOUDE Zes politieke partijen, de KVP. PvdA. Onze correspondent ging na wat de U, AR, VVD, PvdA en SGP, dingen op 3 juni tijdens de verschillen en de uitschieters zijn in dë (Van HAZERSWWOUDE Zes politieke partijen, de KVP, CHU, AR, VVD, PvdA en SGP, dingen op 3 juni tijdens de gemeenteraadsverkiezingen naar de stemmen van de Hazerswoudse bevolking. Men kan het ook anders stel len: vier groeperingen doen een gooi naar de dertien beschikbare zetels. Immers, KVP, CHU en AR gaan de verkiezingen en de nieuwe zittingsperiode van de ge meenteraad in op basis van één gemeenschappelijk pro gramma zij het nog met drie verschillende kandidaten lijsten). De andere confessionele partij, de SGP, vecht alléén, ondanks het feit, dat m ener in het bestuur van overtuigd is, uit eigen kiezerskring geen zetel te kunnen putten. Nóg twee partijen strijden apart: de VVD en de correspondent) PvdA. Onze correspondent ging na wat de parallellen de verschillen en de uitschieters zijn in dë verkiezings programma's van deze twee partijen, die men in de ko mende zittingsperiode wel mag brandmerken als de tegenspelers van de „grote drie" van het confessioneel akkoord, van wie mag worden verwacht, dat zij de meeste zetels zullen behalen. Overigens mag wél wor den aangenomen, dat de VVD meer dan de ene (huidige) zetel zal gaan bezetten en dat de PvdA mogelijk ook voor een verrassing kan gaan zorgen door meer dan één stoel te gaan bezetten Het hangt er maar vanaf, naar wie de 152 stemmen, die D '66 tijdens de Staten verkiezingen verwierf, uitvallen. Een zo groot mogelijke openheid en openbaarheid staan VVD zowel als PvdA voor, vooral in raads- en commissievergaderingen. Voorlich ting aan en inspraak van de burge rij inzake belangrijke voorstellen staan op het lijstje van beide. De PvdA denkt aan de verschijning van een maandelijks, door de gemeente uit te geven voorlichtingsblad. Laatstgenoemde partij meent dat een open beleid inzake samenwer king met andere gemeenten bij rea lisering en exploitatie van openbare voorzieningen noodzaak is. De VVD wil de kans, om leden van het ge meentebestuur te spreken zien ver- Volkshuisvesting Woningbouw voor de lagfere inko mensgroepen, met speciale grond prijzen voor woningzoekende inge zetenen is een speciale wens van de PvdA. De VVD wil dat ook, maar pleit tevens voor de bouw van huur- en koopwoningen van hoge kwali teit en van een verschillende grootte. Sanering van bestaande verouderde woning is een WD- wens, naast die van de PvdA, om de krotopruiming te versnellen. De PvdA wil de bestemmingsplan- Partijen pleiten voor een moderne sportaccommodatie nen herzien, i.v.m. realisering van de bouw van scholen voor openbaar en bijzonder onderwijs. Een juiste schadeloosstelling dient op haar plaats te zijn bij vaststelling en uit voering van structuur- en bestem mingsplannen, aldus de WD-ge- dachte. Waterverontreiniging en straatvervuiling verhelpen is een on derwerp in beide verkiezingspro gramma's. Laatstgenoemde partij wijst op de gemeentelijke zorg voor lozing en zuivering van afvalwater, in het bijzonder de aanleg van doel matige rioleringssystemen. De PvdA wil voorts een gemeenschapscen trum in Rhynenburch; een depot van de Centrale Plattelandsbibliotheken; meer speelruimte voor de jeugd. De PvdA ziet ook graag een priori teitenschema opgesteld betreffende de realisering van hoognodige voor zieningen voor de sportbeoefening. Ook de VVD pleit voor een aan de eisen des tijds afgestemde accom modatie. PvdA en VVD willen een deskundig verkeersplan van alle Hazerswoudse straten, met speciale aandacht voor het veilig maken van gevaarlijke kruispunten. De VVD noemt nog de stimulans van de gemeente betref fende het beschikbaar zijn van vol doende openbaar vervoer. De bejaarden nemen bij beide par tijen een belangrijke plaats in: met deze groepering dient terdege reke ning gehouden. De PvdA noemt met name de achtergebleven groepen in de samenleving en wil openbaarma king van de bijstandsnormen, even als het optrekken van die normen ln gemeenten. De socialisten willen het onderwijs onder meer zien gericht op het individuele kind, zodat het gelijke kansen krijgt. De WD breekt een lans voor de ontplooiing van de zelfstandige midden- en kleinbedrlj- De WD wii, evenals de PvdA, vol doende scholen. Ook de WD vindt dat de gemeente bibliotheken dient te stichten c.q. in stand te houden. Er dienen gunstige voorwaarden voor het houden van culturele mani festaties te worden geschapen, aldus de WD. Roel van Duyn „Niet alleen maar dopjes vastdraaien" LEIDEN De ambassadeur van de Amsterdamse Oranje Vrijstaat, Roel v. Duin, was gisteravond in Leiden. In een „corpsachtige omgeving", zoals hij het zelf uitdrukte, gezeten onder het statie portret van koningin Juliana, deed hij in het VVSL-gebouw de kabouter-ideeën uit de doeken. „Deze maatschappij is een chaos, die in stand wordt gehouden omdat men bang is voor chaos. Dat is een rare situatie en daar willen de kabouters iets aan gaan doen". Hij ging ervan uit dat men sen geen werk moeten doen waar ze niet bij nadenken. Ze moeten niet alleen maar dopjes vastdraaien zonder dat ze weten wat ze eigenlijk doen. Er waren in. de overvolle zaal nogal wat mensen die commentaar hadden op de ideeën, wat tot levendige discussies leidde. Zo werd er eindeloos gepraat over wat vrij heid is. Wel in een auto rijden en een ander dwingen in vieze lucht te rijden of niet in vieze lucht lopen en eem ander dwingen niet auto te rijden. Men kwam er niet helemaal uit. De Leidse kabou ters beperken zich nog tot het verkopen van voedsel dat niet met chemicaliën is bestrooid. In het Kreatief Centrum is een winkeltje ingericht waar dergelijk voedsel wordt verkocht. Doel is zoveel van dit uitermate gezonde eten te ver kopen dat de kwekers inzien dat che micaliën niet goed zijn en het spuiten achterwege laten. Het bioligisch even wicht blijft daardoor beter in takt. W UZ' Gemeente geeft dieven geen kans LEIDEN De gemeente heeft ook het laatste wapenschild op de sokkel van het standbeeld in het Van der Werf- park verwijderd. Van de bronzen schil den, voorstellende de waterschappen Leiden. Schieland, Rijnland en Delf land, zijn twee jaar geleden de schilden van Leiden en Schieland gestolen. Hier van is geen aangifte gadaan bij de po litie. Toen echter vorige week ook het schild van Rijnland gestolen werd achtte de gemeente het maar raadza mer de bronsdieven een stap voor te blijven. Rumoerige Leidse Veemarkt, maar LEIDEN Doodat deze week de Zeskamp van de N.C.R.V. wordt gehouden kwam de veemarkt wat in de verdrukking. De varkens en het wolvee stonden in de hal. Maar gisteren was ook de eerste grote lammerenmarkt en was de ruimte om alles op te stellen te klein. De runderen moesten buiten gemarkt worden en aangezien het weer wel wat te wensen overliet, viel dit niet in goede aarde. De aanvoer was groot en het aantal bezoekers was goed. GEBRUIKSVEEDe aanvoer was onge veer gelijk aan die van de vorige week. De handel in melkkoeien was gewillig en ook de vare koeien gingen vlot van de hand. Op de Nederlandse markten was het aantal aangevoerde dieren beduidend lager dan de vorige weken, zodoende was de vraag groter dan het aanbod. NOTERING: Melk- en kalfkoeien van I 1025,- tot 1375,- en 1725,-. Vare koeien van 675,- tot 1000,- en 1300,. Extra kwaliteiten boven notering tot 1575. JONGVEE: De aanvoer in jongvee was I niet zo groot en de handel had niet veel j te betekenen. Notering: Pinken van I 550,- tot 700,- en 800,-. Graskalve ren van 500,- tot 700,-. SLACHTVEE: Slachtrunderen - De aan- voer was iets groter maar dat verhin- derde niet dat alles willig werd verkocht, j Er was goede vraag naar een goed ge- slachtdier. Notering per kg. schoon ge wicht: Vette koeien le soorten v. 5,40 tot .60 en 5.85. VETTE KALVEREN: Geringe aanvoer, deze gingen dan ook vlot van de hand. WAAR BLIJVEN DE DOSR-SUPPORTERS? Er gaat een extra bus. Vertrek om 13.15 uur vanaf het Sportpark. Notering per kg. lev. gew.: van 3.75 tot 4.- en 4.25. WOLVEE: Het aantal aangevoerde schapen uit Texel bedroeg 570, 450 uit Noord-Holland en Friesland. De handel was eerst wat gereserveerd maar gaande de markt goed. Men kampte wel met ruimtegebrek, temeer daar heel veel Overjarige lammeren waren aangevoerd n.l. ruim 1000. Totaal 2.000 stuks wolvee. De handel in slachtschapen was goed. Notering: vette schapen van 110 tot 120, en 130. Fokschapen met 1 lam van 175 tot 200, Fokschapen met 2 lammeren van 250 tot 290. Vette lammeren van 130 tot 160 en 195. Texelse lammeren van 110 tot 120 en 127, Noordhollandse lammeren van 100, tot 115 en 130. VARKENS - Slachtvarkens - Beurshan del: Bij onze informatie bleek dat het prijsniveau ongeveer gelflk was aan die van de vorige week. Vraag en aanbod hielden elkaar in evenwicht. De prijzen zijn goed en de vraag naar varkensvlees is ook goed. Binnenland en export vragen nog al wat naar varkensvlees. BIGGEN en lichte varkens: De aanvoer van lichte varkens was gering. Biggen waren er veel aangevoerd en genoeg voor de vraag, toch was de handel in deze diersoort goed, hetgeen natuurlijk te danken is aan de gang van zaken op de slachtvarkensmarkt. Notering: drachti- gezeugen van 550 tot 650, en 675. Schrammen van 125 tot 135 en 145. Biggen van 102 tot 108 en 112. GEITENin tegenstelling met de vorige markten minder aanvoer en als gevolg hiervan een goede handel. Notering: geiten van 30 tot 70 en 90,—- Een der Studentenhuisvestingsprojecten, welke onlangs gereed kivam. Het i oormalige Pel-complex aar. de Lage Morsweg. Twee nieuwe complexen zijn in voorbereiding. LEIDEN Dokter F. Dijkstra heeft gisternüddag als voorzitter van de stichting Leidse Studentenhuisvesting het nieuwe kantoor van deze stichting, Rapenburg 31, officieel geopend. Hy deed dit met de wens, dat als de stichting in 1972 haar 15-jarig bestaan viert, zij dan ruim 4000 mensen heeft gehuisvest. Dit is namelijk het streefgetal van de stichting, die momenteel ongeveer 2500 kamers in bezit heeft. Het nieuwe kantoor aan het Rapenburg staat onder de Monumentenzorg en heeft vele illustere bewoners gehad onder wie Herman Boerhaave. professor in de me dicijnen. Het pand stamt uit 1664 en kwam vorig jaar in bezit van de stich ting. De heer Dijkstra onthulde verder, dat momenteel twee nieuwe complexen in voorbereiding zyn. Het Agnesplan, dat geprojecteerd is aan de Oude Vest en op de plaats komt, waar het oude Agnes- lyceum staat en dat men bezig is te slo pen. Dit jaar wordt nog met de bouw begon nen en verwacht wordt, dat het com plex, waarin 520 studenten zullen wor den gehuisvest, in 1973 gereed is. Daar naast heeft men een plan in voorberei ding in de wijk Morskwartier, waar een torenflat van 18 verdiepingen is gepro jecteerd. Hier zullen op den duur 600 stu denten een kamer vinden. Het complex aan de Oude Vest zal ook bestemd zijn voor studentenechtparen, 3- en 4-kamerflats beschikbaar zullen zijn. Er wordt gedacht aan de mogelijk heid op de begane grond ruimte te schep pen voor algemene voorzieningen, zoals een bank, waarvan ook het publiek ge bruik van kan maken. Dit in het kader van studentenintegratie in de maatschap- Wimuuirs tekenwedstrijd Alphenaar en Voorschotense naar minister DEN HAAG/ALPHEN/VSCHOTEN De Minister van Onderwijs en Weten schappen, Dr. G. Veringa, zal woensdag vijftien winnaars van de Europese Teke ningen- en Opstellenwedstrijd ontvan gen en hen de prijzen uitreiken. De opdracht bestond uit het maken van een ontwerp voor een herkenningsbeeld van een Eurovisie-jeugdprogramma of van een tekening over natuurbescher ming. De opstellen moesten betrekking hebben op de strijd tegen bodem-, water en luchtverontreiniging. Tot de prijswinnaars, die door de Mi nister zullen worden ontvangen, behoren o.a. Hans Steutel uit Alphen a/d Rijn Ina Beukenholdt uit Voorschoten. (Van i verslaggevers) LEIDEN De St.-Franciscusband Leiden bestaat dit jaar een kwart eeuw In januari is dit feest reeds met een tweetal donateursavonden gevierd, maar in verband met de aanbieding van het jubi leumgeschenk gaat men het vanavond nog eens dunnetjes overdoen. Voor de leden en de ruim 1/50 donateurs is er in het Antonius Clubhuis een groot feest en volgende week een reünie voor de oud leden. In het kader van deze herdenkingsfeeste lijkheden staat er bovendien nog een reisje (plus optreden) naar Antwerpen op het programma. Ook in een ander opzicht is dit jaar voor de Fran ciscusband erg belangrijk Sedert enkele maanden beschikt de groep namelijk over een eigen majo rettekorps, dat reeds één keer met veel succes met de band optrad. Op 30 april begeleidden zij de jeugd vanaf het Stadhuisplein naar de biosco pen en oogstten daarbij door hun kleurige ver schijning veel bewondering. Dit alles zou niet mogelijk z$r geweest, indien vier jaar geleden de toenmalige voorzitter J Kok niet gezegd zou hebben: „We zitten tóch zo met uitbreidingsmoeilijkheden, waarom halen we de andere sekse er niet bij?" De heer J. Hoogeboom. die hem datzelfde jaar in zijn bestuursfunctie op volgde, drukte dit idee erdoor. Hij kan er alles over vertellen. AANGEKLEED De heer Hoogeboom: „Er waren natuurlijk wel financiële zorgen, want die meisjes moesten kle ding hebben. Onze boerenkapel „De Maretoeters", die hier en daar op feestavonden, bruiloften en partijen optreedt, heeft daarvoor het benodigde geld bijeengebracht en als het ware de meisjes „aangekleed". Het resultaat mag er zijn. Tot onze verbazing waren we in staat om 25 meisjes op de been te brengen. De heer L. van Strien nam de leiding over de meisjes. Hij is de stuwende kracht erachter. Hun eerste optreden is grandioos be vallen. De kleding is erg apart. In plaats van de ouderwetse kolbakken dragen ze moderne flap hoeden, met daaronder een heel erg kort licht- blauw-wit jurkje (de heer Kok interrumpeert: ,,'t Is bijna een zwembroekje..."). Met deze fraaie uitbreiding kunnen we onze band ook veel beter „verkopen" De heer Hoogeboom thans voorzitter, maar zoals hij zelf zegt er is meer sprake van de combinatie jeugdleider/manager,jKijk, zo gauw je iw het buitenland gaat. optreden wordt het ge woon „business''. Je hebt contracten met vaste werktijden en daar heb je je aan te houden. Bij die optredens we hebben er al diverse in Frank rijk en België achter de rug netflen we altijd een paar oudere dames mee voor de meisjes. Dat kan nooit kioaad. GEWAARSCHUWD Toen we vorig jaar in St. Gillis (België) aankwa men, werden we tevoren door de politie aldaar gewaarschuwd, dat we 's avonds geen dames al leen de straat op moesten laten gaan Er waren in dat plaatsje nogal wat „gevaarlijke" buiten landse arbeiders. Zo zie je maar. De Nederlandse drumbands hebben overigens in die landen een erg goede naam. Dat komt omdat ze altijd zo keurig voor de dag komen. Als je die Begische gezelschappen ziet. altijd een beetje rommelig". Het bestuur en de leden (18'tamboers, 14 hoorn blazers, de heren van de bekkens en de grote trom en de tamboer-maitre) zijn erg trots op' hun instructeurs, de heren D. L. van Oyen van de Ko ninklijke Marinierskapel en R. Mourlk, die slag werk studeert aan het conservatorium. Aan hun was het ook grotendeels te danken, dat de band vorig jaar tijdens een drumbandtoernooi in Naald wijk de eerste prijs in'de 1ste klasse behaalde. Dit jaar vindt dat concours plaats in Poeldijk en natuurlijk doet de Franciscusband weer mee. Wel licht heeft men dan nog sterkere troeven in han den, icant het bestuur is voornemens het instru mentarium uit te breiden met een aantal ventiel- trompetten, hetgeen vele uitbreidingsmogelijkhe den van het repertoire inhoudt. Met gemiddeld elke maand een optreden ziet de toekamst er voor de bond allerminst onaardig uit. Het Zeskamp-team van het eerste uur altijd la chend, altijd optimistisch. Vanavond zal de ploeg, uit gebreid met een aantal - nieuwelingen, hel zwaar krijgen, maar wie weet. Voor 'n ei entueel feestelijk onthaal is in Alphen geen zaal beschikbaar A LP HEN/LEIDEN Alle deel- nemers(tsers) van de Alphense Zeskampploeg, die vanavond de grqte finale in de Leidse Groen- oordhal zullen spelen tegen ploeg van Aalten, zijn zich er terdege van bewust, dat men in de ploeg vai\ Aalten een geduchte tegenstander zal treffen, die er zeker eveneens op gebrand zal zijn met de winst naar het oos ten van ons land te vertrekken. Immers, zoals heel Alphen re kent op een Alphense zege, zo rekent Aalten op een herhaling van het feest van vorig jaar. Stellig belooft het dit keer een enorm felle strijd te worden, waarbij men elkaar bitter weinig zal willen toegeven. Aan Alphen se zijde zal het aantal begeleiden de supporters zeker het aantal van vorige keer overtreffen, zo dat op een kleine 2000 supporters gerekend kan worden. Vanavond komt de ploeg om half zeven voor een technische bespre king nog bijeen in hotel Centraal, vanwaar om ongeveer half negen wordt vertrokken naar Leiden vooreen grootse ontvangst van alle twaalf dit seizoen aan de zeskamp deelgenomen hebbende ploegen' in de Groenoordhal. Van daar vertrekt de Alphense ploeg weer om half elf naar Alphen a. d. Rijn. Vanmorgen werd er om kwart voor negen verzameld in trai ningspak in het raadhuis en om negen uur vertrok men naar Lei den. Daar werd tot 12 uur de ochtendrepetitie gehouden en van 14 uur tot 17.30 uur de middag repetitie. Helaas moet worden afgezien van een feestelijke ontvangst in Al phen zo Alphen al zou winnen o»i de eenvoudige reden dat namelijk geen zaal beschikbaar Maarse Kroon AALSMEER Met ingang van 31 mei 1970 wordt een nieuwe Maarse «Sfc Kroon-dienstregeling van kracht. In het algemeen kan worden gesteld, dat op de meeste lijnen de wijzigingen beperkt zijn gebleven tot summiere tijdverschuivingen, in hoofdzaak ver oorzaakt door de verplaatsing van het autobusstation in Uithoorn. Dit aansluitingspunt, dat tot op heden gelegen was aan de Provinciale weg nabij de Raadhuisstraat te Uithoorn zal met ingang van de nieuwe dienstrege ling gevestigd zijn aan de Zijdelweg ter hoogte van de Pr. Christinalaan-Burg. Koot Sportpark. Een nieuwe lijn 8 zal op de werkdagen tussen plm. 07.45 en 18.00 uur een half- uurdienst gaan rijden £ussen Amster dam Haarlemmermeerstation en Uit hoorn via het nieuwe woongebied, Ztj- delwaard, zodat tezamen met de al be staande lijnen 6 en 7 een kwartlerdienst tussen Amsterdam en Uithoorn ont staat. De route van lijn 8 wordt als volgt: door Amstelveen: Amsterdamseweg Keizer Karelweg/Plein 1960 - Keizer Karelplein - v. d. Hooplaan - Startbaan- Bovenkerkerweg - Zijdelweg. door Uithoorn: Arthur van Schendel- laan - Heyermanslaan - Wieger Bruin- laan - Guido Gezellelaan - Potgieterlaan - Industrieweg - Petrus Steenkampweg - Wilhelmlnakade/Haven - Raadhuis straat - Provinciale weg - Autobussta tion Zijdelweg - Pr. Cristinalaan - Boer lagelaan - Alfons Ariënslaan - Wieger Bruinlaan - Heyermanslaan - Arthur v. Schendellaan - Zijdelweg. Lijn 24, (Hillegom - Hoofddorp - Haar lem - Amsterdam Surinameplein v.v.) zal met ingang van de nieuwe dienst regeling worden doorgetrokken tot het autobusstation van de NZH, gelegen aan de Marnixstraat in Amsterdam, zo dat er wederom een Maarse Kroon lijn tot in het Centrum van Amsterdam reikt.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3