£eidóc (Sowiont Bommen per koffer voor vier vliegtuigen van Iberia OP SCHIPHOL EN ELDERS Nixon raa< V S-gouver neurs VIER DODEN BIJ LEIDSCHENDAM Hand-in-hand met de Cup Wederom wapendepots in Cambodja ontdekt TWEE NIEUWE OFFENSIEVEN Vader doodt dochter en haar drie vrienden Interpol zoekt naar komplot Dansen? Fijn Bii Evert Castelein Vader, moeder en dochtertje omgekomen KRANT OM OP TE SCHIETEN DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND MAANDAG 11 MEI 1970 SELECTIE UIT T.V. VANAVOND Nederland 1: 19.13 u. De waaier van Seviïla; 21.45 u. Kijtokijk; 22.50 uur Qlympia's Tour. Nederland 2: 19.30 uur Coronation Street; 20.20 u. Hier is Lucy; 20.45 u. Praagse kroniek. 61e jaargang, no. 18.047 WEINIG VERANDERING De weersverwachting van het KNMI van maandagavond tot dinsdagavond luddt: Zonnige perioden, maar voor namelijk in het zuiden van het land ook plaatselijk enkele buien. Weinig verandering in temperatuur en een matige, in de kuststreek krachtige noordoostelijke wind. 4-M0 |f U ;((fe (Van verslaggevers) 1 medewerking aan de Yiclkong ordl aet 1 rozenkrans houdt, met onbekende bestemming weggevoerd. SAIGON (Reuter - A.F.). De Ameri kaanse troepen in Cambodja hebben in het gebied van de „vishaak" weer een groot wapendepot gevonden, zo heeft het Amerikaanse opperbevel in Saigon bekendgemaakt. Het zou gaan om een voorraad van 36 ton met verscheidene miljoenen geweerpatronen en andere munitie. De opslagplaats bevond zich aeht kilometer over de Cambodjaanse grens, in dezelfde streek als waar vorige week 250 ton wapens en munitie waa Volgens een Amerikaanse bekend making hebben de Amerikaanse troepen bij hun gezamenlijke actie met Zuid- vietnamese strijdkrachten op Carnbod- j-aams gebied tot dusver 1686 tegenstan ders gedood. Duizenden wapens en miljoenen munitiepatronen hebben de in Cambodja opererende Amerikaanse en Zuitvietna- mese troepen tot dusver buitgemaakt, zo is in Washington meegedeeld. Ambtena ren van het Witte Huis zeiden, dat de omvang van de ontdekte communistische voorraden alles in de schaduw stélde wat tot dusver in Zuid-Vietnam gevon- Bij het offensief zouden volgens offi ciële opgaven tot dusver 3740 tegenstan ders zijn gedood, tegen 60 Amerikanen. Zuidvietnamese strijdkrachten hebben gösteren het strategisch belangrijke veer bij Neafc Leoeng op de Noordiwietna- imezen veroverd. Het. veer ligt aan de hoofdweg Fnomh PenhSaigon, onge veer 45 km van de Cambodjaanse hoofd stad. Amerikaanse troepen zijn zaterdag fcwee nieuwe offensieven op Cambod- DETROIT (AP) De politie in Detroit heeft een man aangebonden wegens moord op zijn 17-Jarige dochter en drie van haar vrienden. De man, de 45-jarige Arville Garland, en zijn vrouw, hadden een week lang ge tracht him dochter Sandra, die het ouder lijk huis had verlaten, te bewegen thuis te komen. Zaterdag drong Garland door tot de woning waarin zij vertoefde en echoot haar en haar drie vrienden dood. jaans grondgebied begonnen, in het westen van het „vishaakgebied" en aan de rand van de „papegaaiebék", ten westen van Saigon. De grote Zuidviet namese strijdmacht, die eind april de „papegaaiébek" binnentrok, is inmid dels teruggetrokken. In totaal zijn er nu acht offensieven gelanceerd tegen de Noordvietnamezen en de Vietkong in Cambodja. AMSTERDAM In heel Europa is de politie een grootscheepse actie be gonnen om de saboteurs op te sporen, die in het weekeinde hebben ge probeerd Spaanse verkeersvliegtuigen op te blazen. De bommen zouden ernstige ongelukken hebben veroorzaakt als zij in de lucht zouden zqn ontploft. Drie bommen, in Amsterdam. Genève en Frankfurt, ontploften op de grond, terwijl in Londen de bom tijdig aan boord van de Spaanse Caravelle werd ontdekt. Rechercheurs uit de vier steden zijn naar Parijs vertrokken om op het hoofdbureau van Interpol tegenacties te bespreken. Men is ervan overtuigd te maken te hebben met een internationaal zeer goed getimed complot van een Spaanse groepering, die het regiem van Franco afbreuk probeert te doen. Het is evenwel niet duidelijk of de bomaanslagen, die werden voorafgegaan door waarschuwende telefoontjes, alleen tot doel hadden toeristen voor Spanje af te schrikken. De moge lijkheid bestaat ook dat het om zuivere terreuracties gaat, waarbij het geweten van de daders op het laatste moment is gaan spreken. En dat laatste houdt een enorm gevaar voor de passagiers in. sen van een koffertje, voorzien van label j met valse naam, tussen de bagage van de 1 legitieme passagiers, in de hoop dat het ..vergeten" koffertje alsnog aan boord wordt gebracht. Alleen in Genève is men j na soortgelijke aanslagen zo wijs gewor- 1 den het aantal stukken bagage per pas- I sagier te controleren. Het koffertje be- j vond zich evenwel al aan boord van het j toestel dat in allerijl werd ontruimd. In Frankfurt stond het koffertje op de bagagewagen. In Londen was het koffer tje aan boord van het toestel, maar het werd dankzij het anonieme telefoontje tijdig gevonden. De belangstel fing van de politie autoriteiten gaat vooral uit naar twee groeperingen. Op (ie eerste plaats de in Brussel gevestigd'.' 1 mei-groep, die in het verleden heeft getoond explosief ge weld niet te schuwen. Daarnaast richt men zich op de Mao Tse-toenggroep. die met name de laatste dagen in Madrid actief is geweest. De aanslagen werden gepleegd op toe stellen van de Spaanse luchtvaartmaat schappij Iberia. Het toestel dat zondag middag op 13.05 uur van Schiphol naar Barcelona vertrok is in ieder geval aan een ramp ontsnapt. Om half één vond een explosie plaats in de vertrekhal van Schiphol, dichtbij de balie waar de pas sagiers van de ïberlavluchl stonden le wachten. De bom zat verborgen in een rode, sc-holsgeruite reistas die tussen de bagape van de passagiei-s was gesmok keld. Niemand werd gewond. Een koel bloedige portier smoorde de opkomende paniek door een brandblusapparaat op de reistas leeg te spuiten en deze naar buiten te gooien. De rijkspolitie zoekt naar een ongeveer 25-jarige vrouw in bruine japon die met een gladde bruine tackel kort voor de ontploffing ter plaat se is gesignaleerd. Kort voor het vertrek van het toestel kwam een anoniem telefoontje binnen. Een man meldde in gebrekkig Engels: „Bij de ingang van Iberia staat een ge vaarlijk pakje". Hij eindigde de bood schap in het Duits. De rijkspolitie op Schiphol hoopt vandaag nieuwe aan knopingspunten voor het onderzoek te vinden wanneer de reistas door het ge rechtelijk laboratorium nader wordt be- Lugdunum kampioen en eersteklasser LEIDEN Het Lugdunum-ter- rein aan de Haarlemmertrekvaart heeft vaak een trootsteloze aanblik gegeven. 2500 toeschouwers heb ben die traditie gistermiddag met de viering van het kampioenschap van „de Kikkers" gebroken. Lei den heeft weer drie eersteklassers: Lugdunum, Roodenburg en UVS. Da,t de titel op zo'n ongewone wijze werd binnengehaald deerde de hossende meute na afloop van de door Lugdunum met 3-0 verlo ren ontmoeting geenszins. Demonstratie in Washington vrij vreedzaam verlopen WASHINGTON (AP) President Nixon heeft vandaag de Amerikaanse gouverneurs naar het Witte Huis ontbo den om de situatie aan de Amerikaanse universiteiten en in Zuidoost-Azië te be spreken na studentenstakingen, demon straties en sporadisch geweld. De climax kwam in het weekeinde met een groot scheepse anti-oorlogsdemonstratio in Washington. Nixon maakte de vergadering voor vandaag vorige week bekend nadat de monstraties aan de universiteiten waren uitgebroken tegen zijn besluit Ameri kaanse troepen in Cambodja in te zetten. Bij de eerste demonstraties kwamen vier studenten om het leven. In de hoofdstad is de rust terugge keerd. De bussen om het Witte Huis zijn weg en men is bezig het afval op te rui men. Volgens de politie werden in het weekeinde 346 personen gearresteerd, voornamelijk bij de George Washington- universiteit en om het Washingtonmonu- ment. Op die plaatsen deden zich zater dagnacht en zondagochtend ongeregeld heden voor en raakte een aantal demon stranten slaags met de politie. Naar schatting 75.000 betogers, voor het meren deel jongeren, hadden zich zaterdagmid dag verzameld in de buurt van het Witte Huis in Washington voor een protest demonstratie tegen de oorlog In Indo- President Nixon, die zich in het Witte Huis bevond, had 's morgens in alle vroegte een verrassend bezoek gebracht aan het Lincolnmonument en daar bijna een uur lang gesproken met circa veertig betogers. Enkele uren na zijn persconfe rentie, waarin hij zijn besluit tot de inval in Cambodja had verdedigd, was hij na één uur slaap om vier uur in de ochtend opgestaan, had hiji zijn bediende gewekt en hem gevraagd of deze het Lincoln monument ooit bij nacht had gezien. Na diens ontkennende antwoord had Nixon gezegd: „Laten we dan gaan", waarna ze vertrokken, in gezelschap van enkele agenten van de geheime dienst, die zich eerst tegen het plan hadden verzet. Op de trappen van het monument sloeg Nixon de zonsopgang gaande, waarna hij zich tot de al aanwezige betogers richtte: „Demonstreer vandaag, maar blijf vreed zaam", zo zei hij. De betoging die later op de dag voor het Witte Huis plaatshad, behield in het algemeen zijn vreedzaam karakter. In Londen en Berlijn hadden ook be togingen plaats, die uitmondden in woe dende gevechten met de politie. Alsof minister-president P. de Jong en minister Mar ga Klompê hem zelf op Celtic hebben veroverd. Zij waren onmiddellijk bereid op de zeer ongedwongen ontvangst, die spelers, begeleiders en bestuur van Feijenoord zaterdagmiddag ten deel viel in het Catshuis. de hand aan de Europa Cup te slaan, die was gevuld met de van Celtic gekregen mascotte, die ijlings van een Fevenoordembleem was voor- Lisse Zondag 8.00 uur K.A.B. Maandag 8 uur Beat (K.A.B.) Leiden Zaterdag 8 uur H. Kerkgracht Zondag 8 uur H. Kerkgracht Maandag 8 uur H. Kerkgracht LEIDSCHENDAM (ANP) Een aan rijding op de Rijksweg tussen Leiden en Leidschendam heeft aan vier men sen uit Leiden en Purmerend het leven gekost. Hoe het ongeluk precies gebeurd is, heeft de politie nog niet kunnen achterhalen. Het ongeval vond om streeks twee uur oven buiten Leid- sohendam plaats, bij een wegopbreking. Men vermoedt, dat een van de betrok ken auto's, die uit de richting Amster dam kwam. teveel naar linies is uitge weken. Daardoor is de botsing met de auto uit de richting Rotterdam ont- In de auto uit de richting Amsterdam zat alleen de 23-jarige aannemer A. P. Erades uit Leiden. Hij werd op slag gedood. In de andere auto zaten vijf personen, allen uit één gezin. Van dit fiezin uit Purmerend stierven de 48- jarige vader, de 44-jarige moeder en het 9-jarige dochtertje kort na het on geval. De twee andere dochtertjes van elf en drie jaar oud zijn met ernstige verwondingen in een ziekenhuis in Voorburg opgenomen. Nog een derde personenauto was bij het ongeluk betrokken. De bestuurder bleef echter ongedeerd en de schade Daar de toedracht van het ongeval niet bekend is, verzoekt de hoofdinspec teur van politie te Leidschendam ieder die inlichtingen kan verstrekken zich in verbinding te stellen met de politie in Leidschendam (tel. 01761-8440) of de politie in zijn- haar woon-verblijf- Onvoorziclitig oversteken heeft de 79- jarige Hagenaar P. Vrolijk uit de So- noystraat zaterdagmiddag het leven ge kost. Bij het oversteken van de Stad houderslaan werd de bejaarde man ge schept door een personenauto die be stuurd werd door een 19-jarige man. Op de Rijksweg Den Haag-Amster dam vond zaterdagmiddag een ongeluk plaats dat aan een dame uit Amster dam het leven kostte. Zij reed op de rijksweg nabij het klaverblad Badhoe vedorp toen een personenauto zonder voorrang te verlenen de rijksweg op reed. De vrouw werd uit haar auto geslingerd en was op slag dood. In de nacht van zaterdag op zondag Is in Tilburg een 29-jarige moeder van zes kinderen om het leven gekomen toen de bromfiets waar zij samen met haar 36-jarige echtgenoot op zat tegen een stilstaande auto reed. De vrouw werd door de val zo ernstig gewond dat zij later in een ziekenhuis overleed. De man bleef ongedeerd. In Best (NB) is zaterdagavond een dertigjarige motorrijder om het leven gekomen toen hij met zijn motor tegen een passerende goederentrein reed. De man reed met grote snelheid door de neergelaten halve overwegbomen. Onze televisie-recensent vond de 386ste aflevering van Peyton Plaoe niet .ie dat. Een man om op te schieten, vinden vele „andersdenkende" lezers. Maar hun dagelijkse portie ergernis willen ze toch niet missen. IJ ongetwijfeld evenmin. Gun zo'n krant met een eigen mening ook aan uw kennissen: win een nieuwe abonnee. U krijgt voor uw geste meer dan een dank-u-wel. U mag als waardering kiezen uit de volgende geschenken: Een legpuzzel van de historische voorpagina van 21 juli 1969 (toen de eerste mens voet op de maan zette). Zo groot als een hele krantepagina. Ideaal om regenachtige (vakantie)dagcn mee door te komen. Een grote vierkleurentekening (40 x 60 cm, zwaar kunstdruk papier) die de onverbeterlijke satirische tekenaar Jan Sanders speciaal voor onze krant maakte. U blijft lachen om deze plaat. (hierlangs afknippen) In enveloppe verzenden naar de Leid- se Courant. Antwoordnummer 349, Leiden. Als nieuwe abonnee voor de Leidse Courant heb ik voor u genoteerd Naam: Woonplaats: Straatnaam: ingaande Hij/zij wil betalen per Mijn naam en adres zijn: Als geschenk wil ik thuisbezorgd krijgen de mammoet-legpuzzel/vierkleurentekening van Protesterend Nederland Doorhalen wat niet wordt verlangd. Handtekening

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1