NIEUWKAMP FAVORIETEN EN KUIPER LEGDEN AAN DE „KETTING" Goudse zeilweek „afgetuigd" KAL0GER0P0UL0S SLOEG TENNISTEAM UIT DAVIS CUPSTRIJD Bij Siemens is je LTS-diploma heel wat waard! SIEMENS Nederlaag in Griekenland (4-1) Wraak van veteraan in Olympia's Ronde TOP WIJKT UIT Sijbrands snelle „salonremise" SPORTBIJLAGE MAANDAG 11 MEI 19» ATHENE Het Nederlandse Davis Cupteam is dit weekeinde uitgeschakeld in de eerste ronde van de Europese zone. Het verloor in Athene met 41 van Griekenland. Het meespelen van de in Amerika wonende Nicolas Kalogeropoulos in het Griekse team, was van beslissende betekenis. Hij bracht vrijdag nadat Hordijk op verdienstelijke wijze in 4 sets van de Griekse nummer twee Graviilidis had gewonnende stand dp 11 door een zege in 3 sets op Peter Soeters. Zaterdag was hij degene, die in het dubbelspel de talrijke misverstanden tussen de nationale kampioen Niek Fleury en Jan Hordijk uitbuitte (6—4, 62, 62, 62 voor de Grieken) en zon dag won hij in het laatste enkelspel met 61, 62, 64 van Jan Hordijk. Daar vóór had Graviilidis Griekenland al een 31-voorsprong bezorgd door een ver rassende overwinning op Peter Soeters: 63, 6 4. 6—2. Taaie tegenstand De Nederlander, die vrijdag tegen Kalogeropoulos een uitstekende indruk had gemaakt, werd uit zijn ritme gehaald door de taaie tegenstand, die Gavriilidis vanaf de achterlijn bood. Zijn volleys en smashes waren onzuiver en de Griek passeerde zo scherp, dat hij in de gehele partij niet in gevaar kwam. Na een achterstand van 20 in de 2e set leefde Soeters even op. Hij nam 3 games achter een, maar was toen uitgeblust. Gavriilidis kwam terug, won de set met 64 en liep in de derde uit tot 30. Hoewel het in de 6e game tot tweemaal deuce kwam. hield de Griek zijn voorsprong vast en won verdiend in 3 sets. land—Nederland ELSLOO De Kettingploeg miste het afgelopen weekeinde geen enkele scnakel. Zaterdag stond Henk Nieuwkamp op de hoogste trede van het podium. De kleine „veteraan" uit de blauwe trein van ploegleider Ketting sprong naar voren toen in Rosmalen het gehele peleton op de finish af stormde. Nieuwkamp kon breeduit lachen. Zijn wraak was zoet geweest. „Vlak voor de koers las ik in een krant dat de veteraan Nieuwkamp geen rol van betekenis in Olympia's Ronde door De renner uit Denekamp was met de Npor Torleif Andresen, de grote Olympia's Ronde. „We hebben ze alle maal aian de ketting gelegd'1, zei Kuiper. Fré Bos, de verzorger van de Ketting- ploeg, haalde een washandje over het ge tekende gezicht van de coureur. Kuiper moest er netjes bijstaan bij de huldiging. Hanny Kuiper, 'deed het vorig seizoen al van zich spreken. In tal van criteria klassiekers draaide hij steeds in de kop groep. Bondscoach Joop MiddeLLnk dat niet ontgaan en hij nodigde hem uit voor de selectiegroep van de KNWU. Niets extra De Overijsselse cycleorosskampioeh 1970 besohikt over een fikse dosis wils kracht en doorzettingsvermogen. Deze kwaliteiten toonde hij gisteren in de zware „bergetappe" van Rosmalen Elsloo. Ik.snap soms weinig van de tak- tiek. In de etappe van zaterdag sprong ik in Bladel al weg. Ik kreeg enige ren ners aan mijn wiel. Dacht je dat die jon gens kop namen? Ze lieten me gaan er niemand wilde het zware werk doen. Stom eigenlijk, want als je met wat ploeggenoten in de kopgroep zit, kan Je er toch aan trekken. Toen de groep gro ter was geworden, was de Ovisploeg helemaal oompleet, om klassement te winnen. Drie renners kopgroep, maar niemand deed ook maar iets extra werk", aildius Henny Kuiper. Verdediger Ploegleider Ketting was verrast dooi het goede rijden van Kuiper. „Ik had ge dacht dat Henk Nieuwkamp en Frits Schür mijn grote favorieten zouden zijn. Ik wist wel dat Kuiper een sterke rijder is, maar dat hij zo sterk was, had ik en (ADVERTENTIE) Als je eindexamen achter de rug is, dan sta je voorde keus: dóórleren, meteen een baan zoeken of allebei? Siemens biedt je een geweldige kans: werken en leren tegelijk. Je bekwaamt je verder in je vak, verdient een goed loon en tegelijkertijd word je opgeleid voor een erkend vakdiploma: op de Siemens Bedrijfsschool! Siemens in Den Haag is een grote elektrotechnische onderneming, waar ruim 1500 mensen zich bezighouden met allerlei interessante onderwerpen. Ze werken bijvoorbeeld aan de nieuwe kernenergiecentrale in Zeeland, de elektronische regeling van het verkeer in Utrecht of de automatische treinbeveiliging van de Rotterdamse Metro. Anderen houden zich bezig met belichtings- en geluidsinstallaties met telefooncentrales, computers of straalzenders. SIEMENS Prachtkans voor doorzetters Flinke LTS-ers Metaalbewerking, Elektrotechniek en Schilderen krijgen bij ons alle kansen op een goede toekomst. Voor deze jonge mensen starten op 17 augustus a.s. de nieuwe tweejarige opleidingen aart-de Siemens Bedrijfsschool,. die is gevestigd in het moderne winkelcentrum "In de Boogaard" te Rijswijk. Daar word je in werktijd opgeleid voor de volgende diploma's: BEMETEL Metaalbewerkers volgen de cursus filnplaatcon8tructie. S.L.V.S. Schilders worden opgeleid tot industriespuiter (Stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf). V.E.V. Voor LTS-ers Elektrotechniek zijn er twee mogelijkheden: sterkstroom of zwakstroom. Volg je de sterkstroom opleiding, dan word je sterkstroom- monteur/enerqietechniek. Kies je de zwakstroom-opleiding, dan krijg je vooral te maken met telecommunicatie en versterker techniek. Je praktijkervaring doe je op in de moderne Siemens fabriek aan de Zonweg (Binckhorst) in Den Haag en in de buitenmontage. Persoonlijke vorming Naast je vakstudie besteden wij vanzelfsprekend tijdens de opleiding de nodige aandacht aan je vorming. Eigenlijk kun je dat vergelijken met 't vak „maatschappijleer" op de LTS: we doen veel aan je algemene ontwikkeling en vertellen je allerlei wetenswaardige dingen over onze onderneming. Daarnaast vinden we 't belangrijk, dat je leert samenwerken en leert méépraten over alles waar je belang in stelt. Ook ga je met de hele groep tijdens je opleiding een week naar een vormingscentrum. Een goede toekomst Na de opleiding en het behalen van je diploma krijg Je bij Siemens een baan met toekomst: als volwaardig gediplomeerd vakman. Een voorbeeld: wie tijdens de zwakstroomopleiding uitblinkt, heeft alle kana op een interessante baan als service-monteur. Het ligt aan jezélf als je stevig wilt aanpakken, kun Je bij Siemens véél bereiken. Je LTS-dipJoma is er heel wat waardl Kom eens praten! Wil je méér weten over de Siemens Bedrijfsschool? Overleg eens met je ouders en kom dan, bijvoorbeeld met je vader, praten met het hoofd van onze Bedrijfsschool, de heer de Boer. Een afspraak voor zo'n gesprek kun je maken via r (070) S Voorlichtingsavonden Op vrijdag 15,22 en 29 mei en dinsdag 2 juni houden wij een speciale voorlichtingsavond in de Siemens Bedrijfsschool. Er is volop gelegenheid tot vragen stellen. Aanvang 19.30 uur. LTS-ers en hun ouders zijn van harte welkom! Bedrijfsschool, Winkelcentrum „In de Boogaard", Expeditiehof J 25 (achter de Co-op), Rijswijk. Nederland zou vervullen. Ik dacht dat ik daarop afdoende antwoord heb gegeven. Wat een onzin, éls je 26 jaar bent, ben je toch nog geen veteraan". Van ploeggenoot Henny Kuiper kon op dat moment niemand vermoeden dat hij met zijn elfde plaats in de tweede etappe naar Ros malen een dag later de oranje leiderstrui zou grijpen. De (derde) etappezege was weliswaar naar Wim Braveboer gegaan maar Kuiper was vierde geworden en dat betekende de leiderstrui. Ronde van Duinkerken De Belg Ferdinand Bracke won giste ren de zevende en laatste etappe een tijdrit van de Vierdaagse van Duin kerken. Deze rit was vooral van belang omdat de Fransman Jean-Marie Leblanc misschien in staat zou zijn de acht se conden verschil tussen hem en de leider Willy van Neste (België) weg te werken. Hoewel Leblanc vooral in de eerste helft van de tijdrit zeer goed ging, won hij tenslotte maar een seconde op Van Neste, die dus winnaar van de Vierdaag se van Duinkerken werd. misschien hij zelf ook niet, kunnen gelo ven. In de komende dagen zullen we met de hele ploeg zijn kansen moeten verde digen. Nieuwkamp is kopman van mijn ploeg, maar zo lang Kuiper zijn eigen kansen kan verdedigen en in de leiders trui blijft rijden, moeten we met de hele ploeg voor hem vechten. We gaan onze eigen streek *n en zullen het publiek langs het parcours onze renners in de kopgroep laten zien. Met de oranje trui1', zei ploegleider Ketting. Uitslag ploegentijdrit (zaterdag). 28 km in de omgeving van Diadel. Ie deel tweede etappe: 1 Ketting 34.20.00 (met bon. 33.20 04); 2. Ainstel 34 29 50 (met bon 33 59 50); 3 Noor wegen 35 09 00 (met bon. 34 54 00): 4 Militairen 35.17 J0. S. Tricot Noble Aciftt 35.27 90. Uitslag tweede gedeelte tweede etappe e Ujd 4. Van Leeu- rse. 7 Tabak. 8. Van Meyer, 11. Kuiper. Derde etappe Algemeen klassement ;emeen klassement na drie etappes: ilper 10.43.38 2. T. Andresen (Noor u, estrus 10.43.11. 4. Bravenboer 10.44.01. 6. 10 44.18. fi. Duyker 10 44 29. 7 W Vlot i, 13. Nieuwkamp 10.45.26. 14. 19. Kooken 1 Puntenklassement Ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement a de derde etappe als volgt uit: 1. 2.46.57. 2. Amstel 32.48.10, 3. Peugeot Noorwegen 32.50.34, 5. Aciftt 32.51.3! TtvHetr Ned"02.37; 2.1 dezelfde tijd als 22.06.48; 4. Heintz (Fr.) 22 07.17; 5. Gui ld (Fr.) 22 06.25; h". Den Hartog (Ncd.) 8.28; 18. Vlaten (Ned.) 22.10.52 20. Schepers poortvllet (Ned.) 22.10.56: i Janssen (Ned.) 22.11.35; 3 Ronde van Romanie De Zweed Goesta Pettersson heeft de Ronde van Romandië gewonnen. Het eindklassement luidt: 1. G. Petterson Ronde van Spanje ilgemeen klassement van de Ronde uije ziet er na de zeventiende etappe als volgt uit: 1 - (Van onze zeilmedewerker) GOUDA De Goudse zeilweek zingt de zwanezang. Duidelijk is te constateren dat dit evenement sterk gedevalueerd is. Het aantal deelnemers is gehalveerd tot 160 en bovendien is het „creme de la creme" uitgeweken naar elders. Daar hebben de zeilers niets te maken met de vele extra-hindernissen die de Goudse zeilweek met zich brengt. Vandaar dat dit zeilevenement in de huidige vorm, verdeeld over het afgelopen weekeinde en het pinksterweekeinde, ge doemd is te verdwijnen. Boze tongen beweren zelfs dat de Kaagweek, dit jaar de 50ste, óók de laatste zal zijn. Dat de Kaag- en Sneekweek van de klasse-evenementen hinder zullen hebben is een duidelijke zaak, maar beide evenementen steunen op stevige pilaren feest vieren en een klein beetje zeilen. Met de Goudse zeilweek is het een andere zaak. Het bleek dat de binding die de zeilers met dit water hadden, makkelijk door klasse-evenenmenten kon worden losgeweekt. Binnen één jaar tijd is de Goudse zeilweek van de kalender geveegd. Wat er is overge bleven: de zorgen van de organisato ren, die na veel gegoochel met cijfers misschien wèl uit de kosten komen, HENGELO In de laatste ronde van het toernooi om het open damkampioen schap van Nederland in Hengelo eindigde het duel SijbrandsRoozenburg al vrij spoedig in een „salonremise". De Fransman Hisard speelde remise tegen Baba Sy en had zich daarmee ver zekerd van de tweede plaats. De oud-Surinaamse kampioen Sadiek verloor onverwacht van de Groninger Mensonides en verspeelde zijn kans om met Baba Sy op de 4e plaats te eindigen. De Ruiter kon het voordelige eindspel tegen Edink toch niet winnen. De Fries Visser verschalkte Pippel met een een voudige combinatie en Blom eindigde als laatste door een nederlaag tegen Jurg. Uitslagen laba Sy mlt'h (V.S De Ruiter 1—1, T des—Sadiek Sur.) 2—0, Gregolre (Belg.)—Her- ellnk 0—2, Kleinrenslnk—Slmoi De Ruiter (Ned Edlnk (Ned.) maar niet 'uit de problemen. Conser vatieve krachten in de beide organise rende verenigingen willen met de Goudese zeilweken een volgend jubi leum halen. Dat zit er niet in. Eén van de weinige mogelijkheden is, dat men op de beide weekeinden klasse evenementen gaat organiseren; op el ke plas de 's-Gravenbroekse en de Elfhoevenplas één. Droevig Hetgeen men dit weekeinde op die plassen kon aanschouwen was een droevige vertoning. Het enige grote veld dat aan de start verscheen waren de Valken. Zij gaven met hun bonte spinnakers in top nog enige fleur aan deze 28ste Goudse Zeilweek. Ook het weer werkte niet mee. D wind was kwakkelend en flauwde aan het einde van de dag sterk af. Daardoor wissel den de koplopers .doorlopend. Nico Both, een Reeuwijk specialist, ging zaterdag winnend over de lijn. Onder weg had hij het bijzonder zwaar te verduren gekregen. Vooral Verdonk en de altijd gevaarlijk Maarten Stomp, aasden op een misstap van Both. Verdonk finishte als tweede voor Stomp: .Van der Hoorn en Steen- land. Gisteren was de Valkenrace weer een interessant gebeuren. Both kwam nu slechts even aan de leiding, nadat Mabel 't Hooft, Nederlands eer ste vrouwelijke zeilkampioene in de Valkenklasse, direct na de start aan kop lag. Jan de Wilde, ook een zeiler die de Reeuwijkse plassen op zijn duim kent, werd zaterdag geplaagd door een aantal Finnen die zijn weg kruisten. De Wilde bracht er toen weinig van terecht. In de tweede race moest hij zijn reputatie in ere her stellen. Toen Both door Mabel t Hooft van de leiding was verdrongen, kwa men De Wilde en Stomp naar voren. Het werd een fel gev :ht tussen Stomp en Mabel 't Hooft. Stomp zakte terug, maar een tweede aanval had meer succes. Mabel 't Hooft kon het niet meer bolwerken en zakte af tot achter de later weer opgeklommen De Wilde, die Stomp niet meer kon berei ken. Met 31 heeft Stomp nu de beste papieren. Er kan echter nog veel gebeuren en de kleine kring van ster ken is niet kansloos. Qua zeilopper- vlak, maar beslist niet naar aantal deelnemers, volgt de Pampusklasse. Negen boten.. Leo de Wit liet zich zaterdag te pakken nemen door Neele- man. Daarvan was volgens De Wit, een windschifting de oorza&k. Giste ren was Dercksen, De Wit de baas. In totaal staan De Wit en Neeleman (1 4) broederlijk naast elkaar. Het overi ge zeilwerk op beide plassen liet veel te wensen over. In de Finnklasse kwamen zeilers van het tweede plan op het water. Krom (21) en Boot (13) maken de dienst uit. Ruud van der Bosch, een Rotterdamse zeiler die nationaal nog wel eens van zich doet spreken, noteerde na een matige race een tweede plaats. Interessanter was het een handvol Solo's te volgen, die evenals de F.J.'s de O.K.-jollen en de Vauriens reeds in dit weekeinde een hoofdprijs verdeelden. Dirk Coster uit Leiden prolongeerde een eindzege. Hans Timmermans, Martin Korswagen en Geelkerken gaven hem die echter niet cadeau. Coster moest er hard voor vechten. Na iedere start zochten deze drie snelle zeilers elkaar op. Uiterst gespannen won Coster drie races. Eenmaal overtroffen Korswagen (1) en Geelkerken (2), de kleine Lei- denaar. In de overige drie genoemde klassen waren geen zeilers van allure aanwezig. Allen waren naar elders uitgeweken, waar ook hun sterkere oollega's zeilden. Vos won de Vaurien- prijs, Bijkerk heerste over vijf O.K.'s en Verloop verdrong mej. Geenhulzen en Van Straalen van de F.J.-eer.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11