Grootse indruk maakten Sleutelstad en LZC niet Milou Penseel maakt haar plaatsing volledig waar Leidse apotheker propageert hulp aan Medisch Comité Y ietnam-Nederland Leidse agenda Jong Afrika exposeert in Voorschotens Ambachtshuis Bustocht door grote saneringsbuurten en eerste paal Merenwijk BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 9 MEI 1970 STAD LEIDSÉ COURANT PAGINA MATIGE VERTONINGEN IN ZWEMBAD DE VLIET LEIDEN Zowel de Sleutelstad als LZC hebben geen grootse indruk achter gelaten tijdens de eerste wedstrijd in buitenwater. Het volkomen van slag zUnde de Sleutelstad verloor met 35 van Menvede, dat Sn de onderste regio nen van de tweede klasse bivakkeert. De Sleutelstad gelooft niet meer in de mogelijkheid om ZYV te achterhalen, wat tegen Merwede duidelijk tot uiting kwam in de lauwe houding in het wa ter en de nonchalante reacties na de wedstrijd. In een uiterst traag verlopende wed strijd nam Mei-wede de leiding door Hijbeek en de alleen achtergelaten mid- voor bracht zijn team op een 02 voor sprong. Eerst in de tweede periode na men de blauwwitten het initiatief over. Nadat eerst Jan de Graaf en Jan Bree- develd goede acties niet bekroond zagen schoot de ex-LZC'er tot twee maal toe feilloos in (22). Na de tweede doel- wiaseling bracht Jan Breedeveld zijn i hem daartoe de gelegenheid te geven. Wat niemand meer verwachtte, ge schiedde toch. De Sleutelstad gaf deze voorsprong toch nog uit handen. Eerst permitteerde Hijbeek het zich een straf- worp tegen de lat te dreunen, waarna hij zijn verzuim goed maakte door fraai achterwaarts te scoren. In de laatste periode greep Merwede de onverwachte winst. Met 'n fraaie stoot bal werd goalie Mulder voor de vierde maal gepasseerd. Ook de uitsluiting van Jan de Graaf leverde een Merwede-goal NEDERLAAG NIET NODIG De nederlaag die LZC tegen ZPA heeft geleden was beslist niet nodig geweest. Onnodig lieten Joop Siera c.s. een zorg vuldig veroverde voorsprong van 42 schieten. Door onbeheerst aanvallend spel en het onnodig argumenteren te gen scheidsrechterlijke beslissingen en meer het oog hebben voor fouten van medespelers dan trachten deze te corri geren. haalden zij zich zelf volkoi t hun spel en ZPA Is er de ploeg r i dit volledig af te straffei Het geroutineerde ZPA nam door Jaars- ma de leiding, doch de snellere LZC' nivelleerden eerst de stand via Joop S ra. waarna Hans Versluis vanaf de 2- LZC verdiend voorbij de Alme- loërs bracht. Bert Soet, talent bezi •end. gev< itstekend Hans Versluis. Slecht één In deze periode maal wist ZPA en wel via een straf worp, die feilloos door Jaarsma langs Jan Herk geschoten werd. Jan Brak rondde welhaast tradi tioneel een numerieke meerderheid voor zijn team doeltreffend af (4—2). Vanaf dat moment draaide de Leidse machine volledig stuk. ZPA nam het initiatief over en Vrielink en Jaarsma mochten van de veel pratende LZC'ers de stand van 42 ombuigen naar 47. De Zijl-OZ&PC ging niet door. omdat de Oldenzaalse formatie geen team op de been kon brengen en daarom maar bij voorbaat afzag van de confrontatie met de koplopers. Lam meren markt LEIDEN De zes grote lammeren- markten die Leiden per jaar bijzonder interesseren zijn vastgesteld op de na volgende vrijdagen: 22, 29 mei, ,12, 19 en 26 juni a.s. Belanghebbenden, met Gastspelers op luchtige toer mateurgezelschappen bewegen zich doorgaans op de luchtige toer. Zo ook „De Gastspelers", die gisteravond in de Schouwburg de klucht „Strikt zakeljjk" op het re pertoire had gezet. De karakters werden slechts vluchtig ontleed. Van meet af aan was het een chaotische toestand op het toneel, waar een warnet van misverstanden uit de we reld moest worden geholpen. Een stuk vol intriges waarin zaken man Charles Tomassen centraal staat. Deze krijgt zijn oom op be zoek, die slechts geld aan Thomas toestopt omdat hij een vrouw heeft. Aangezien Charles zich bij de bur gerlijke stand nog niet heeft gemeld, moet een gefingeerde echtgenote worden opgetrommeld. Het wordt 't keukenmeisje, dat in het geheim de zelfde morgen is getrouwd met de butler. De Gastspelers zetten dit stuk vol doldwaze situaties wat weifelend in. De spelers zochten meerdere malen hun toevlucht tot de souffleur, al gebeurde dat overigens niet hinder lijk. Het statische van butler C. v. d. Drift viel echter spoedig weg. zo als vrijwel alle spelers met wat meer spontaniteit te werk gingen. Vooral B. Peters als Charles Thomassen, die een wel zeer onevenwichtige start had, zette, met zuidelijk ac cent sprekend, afwisselend een rade loze en zorgeloze zakenman op het toneel. Peters groeide zelfs uit tot de beste acteur van het gezelschap, ondanks de routine van de zelfver zekerder spelende W. Houps, die een wat belegen oom uitbeeldde. Naast deze gereserveerdheid was de schreeuwerigheid aanspraak maakte op het „predi kaat" echtgenoot van Charles Tho massen. Woordspelingen, humor, compicaties, misverstanden, ze wer den in ruime mate aangevoerd. Een van de meest kleurrijke figuren was gisteravond de man, die het kortst voor het voetllch kwam. De als een boksertype aangekondigde iele ver schijning Kamera, gespeeld door T. Verschoor. LEIDEN Op de lyst van aanbeveling van het Medisch Comité Vietnam-Neder- land staan nogal wat Leidse namen. De hoogleraren dr. A. Quispel en ds. D. Wiersma, de socioloog P. H. Milikowski, de internist dr. P. Stevens, de tropenarts E. Wennen en echtgenote, de psychiater D. W. G. Eijgenstein en de apotheker L. S. Go hebben zich geschaard achter het initiatief van de Beverwijkse chirurg N. J. van Rhyn die vorig jaar met onder andere prof. dr. J. H. de Haas het Medisch Comité Vietnam-Nederland heeft opgericht. Tot voor kort richtte het comité zich voornamelijk tot de artsen en farmaceuten. Afgelopen donderdag echter trad het meer in de openbaarheid via een t.v.-uitzending van de VPRO, waarin onder andere aan het woord kwam de Nederlandse Canadees dr. Alje Vennema, directeur van de Canadese Medische Missie in de provincie Quang Nhai waar onder meer het door oorlogsgeweld geteisterde dorpje My Lai is gelegen. Vooral bij N oord-V ietnam en Bevrijdings front zijn medicamenten hard nodig aan Noord-Vietnam en aan het Vietna mese Bevrijdingsfront (de Viet Cong). Waarom alleen aan de ene (communis tische) zjjde van het front en ook niet aan Zuid-Vietnam Het Roode Kruis is bovendien toch ook aktief in Vietnam en dat is toch een neutrale organisatie De Leidse farmaceut L. S. Go, die een apotheek heeft aan de Steenstraat en die op de lijst van aanbeveling van het comité staat, zegt daarover: „De Ame rikanen zorgen wel voor medicamenten en instrumenten voor Zuid-Vietnam. Die hebben wel genoeg, maar in Noord- Vietnam en bij het Bevrijdingsfront heeft men doorlopend te kort. Het Roo de Kruis geeft ook wel hulp aan Noord- Vietnam, maar te weinig. De contacten tussen het Roode Kruis en Noord-Viet nam liggen bovendien niet zo goed. Er gaan meer medicamenten van het Roo de Kruis naar Saigon dan naar Hanoi". Waarom richtte het Medisch Comité Vietnam-Npderland zich tot voor kort voornamelijk tot de artsen en de far maceuten? Apotheker Go: „Dat is vry simpel. Er moeten zoveel mogelijk die: Hoe vindt apotheker Go overigens zelf de situatie rond Vietnam en de escala tie van de oorlog? Vindt hij het ook niet opmerkelijk dat het vooral de jeugd is die protesteert tegen de oorlog in Vietnam, tegen de uitbreiding van de oorlog naar Cambodja, tegen dictaturen in Griekenland, Spanje en Portugal, ter wijl het toch juist de oudere generatie Z-Amerikaans Weinig belangstelling voor 7 7 eerste verkiezingsbijeenkomst bezoek aan 6 Groenoordbal PAK ziet uitblijven aanvullende bijdrage met zorg tegemoet LEIDEN Een groot aantail Landbouw- attachés uit Zuidamerikaanse landen on der leiding van de Amerikaanse Ambas sade hebben het voornemen a.s. vrijdag 15 mei de Leidse Veemarkt Het gezelschap bezoekt kennis te nemen van de Nederlandse agrarische omstandigheden en zich te laten voorlichten over de gang van za ken. Een slachthuis (Rotterdam) en een Veemarkt Groenoordhalzullen o.m. worden aangedaan. ZATERDAG 9 MEI Grootse sportdag op Jeugddorp Zuid- West van het klubhuis „In de vroolijcke Arke", 10.00-14.00 uur. ZONDAG 10 MEI LEIDEN De verkiezingsrace naar de aanstaande g< (3 juniheeft gisteravond een min of meer officieuze sta van de Burcht. Daar hielden de in het Leids PAK D'66 een openbare bijeenkomst, waarop onder (een de landelijke politieke kopstukken André v. d. Louw, zi mej. Nel Barendrecht en de radicaal Eric Jurgena. Er v alleen kaderleden. Reden voor kandidaat-raadslid Jonker c samenkomst van socialistische inteell. Voorzitter drs. K Oegstgeest hield het op „een goede gelegenheid de inzichti eenteraadsverldezingei »rt gehad in de grote zaa igde PvdA, PPR, PSP ei I) andere aanwezig warei zün mede-Nieuw Linksi «aren vrijwel louter ei L. M. van Eerd ui: te verdiepen". MAANDAG 11 MEI Stadhuis Gemeenteraad. 19.30 uur. Grote Burcht Kapshow Kapperspa troonsbond. 20.00 uur. DINSDAG 12 MEI Oude Singel 286 Jaarvergadering N.K.V. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Sempre Avantl. 19.45 De Leidse afdeling! Voorstel PAK kers: Vlag halfstok bij slaan eerste paal Merenwijk door min. Schut - Forum over klasse-de de hee einiging. Sociëteit ML justitie. 20.00 uur. verhaaltje over de milieuveronti Meremryk Minister Schut slaat eerste Er hangt een mist boven Leiden, aldus paai, 16.00 uur. j de heer Kuyper, die hoognodig moet op- Microsthëafer Vestestraat Nieuwe i trekken; een mist, die ook hangt over Komedie. 20.00 uur. het ambtelijk gebeuren. De heer Kuyper Schouwburg De Timdelerclub. VOORSCHOTEN Jong Afrika expo- j na wordt opgebroken en de volgende seert in het Ambachtshuis te Vooraeho- standplaats zal Rijswijk zijn. ten en geeft een boodschap in beelden van menselijkheid. De Wereld Federatie Experts kunnen voor sommige tekenin- tot Bescherming van Dieren schrijft £en werkelijk bewondering hebben, de jaarlyks een tekenwedstrijd uit onder de Afrikaanse schooljeugd, zow^l in de grote steden als in de „bush". De teke ningen moeten als motief hebben de de r i tot 1 t die moet een goede bondenheid daad uitspreken. Tweehonderdvijftig van de beste teke ningen zijn In het Ambachtshuis te i zien. Uit de tekeningen, rijk aan lokale kleur en soms uitingen van ware na tuurtalenten, blijkt een universeel begrip van menslievendheid. De tjjd is reeds lang voorbij dat Afrika voor een groot deel natuurgebied was. j Thans wordt de dierenwereld bedreigd. De Wereld Federatie wil door de opvoe- ding van de jeugd een beter begrip doen ontstaan. Wreedheid ten opzichte van dieren komt veelal voort uit onwetend- heid, aldus wethouder W. J. Iestra tij- dens de opening gistermiddag. Hij prees 1 het werk van de Federatie en was ge-, lukkig. dat Voorschoten de primeur heeft voor deze tentoonstelling. Tot en j met zondag is de expositie te zien, daar- gewone kijker ziet leuke kindertekenin- I gen, die goed het eigen van het gebied tonen. De meest voorkomende dieren zijn honden en kippen. Voor de belang stellenden. die willen ingaan ii voerige docum Herman Amptmeijer verklaarde de ge ringe opkomst aldus: „De Leidenaars zijn apatisch geslagen". Hij daagde voorts elke anti-PAKker uit met hem in bedat Het Kamerlid van de PvdA André van der Louw toonde zich een voorstander van de veel omstreden wethoudersclau sule in de PAK-overeenkomst. „Bij een collegiaal bestuur komt het er op neer, dat men niet weet wie verantwoordelijk is voor bepaalde besluiten. Tegenstel lingen op politiek gebied moeten juist aan het licht komen. Ook op gemeente lijk niveau. Ik ben blij dat de polarisatie als een rode draad door het PAK-pro- gramma loopt". En zijdelings op DS'70 doelend zei de Nieuw Linkser v. d. Louw: „Het feit dat iemand zich socialist noemt, garandeert nog niet dat hij zich ook socialistisch opstelt." De voorzitter van de Leidse afdeling van de PvdA, de heer Th. Dirks, sprak de vrees uit. dat het Leids PAK een kool gestoofd wordt. „Het ziet er naar uit, dat de gemeente Leiden geen aanvullen de bijdrage krijgt van het Rijk. Dat be tekent onder meer dat de ontsluiting van het Witte Singelplan geen doorgang kan vinden en dat er een paar honderd wo ningen minder gebouwd moeten gaan worden in de Merenwijk. Haalt het PAK een meerderheid in het college van b. en w. dan komt het lelijk in de knel, want het tekort van bijna 8 miljoen kan ook het PAK onmogelijk wegwerken." Daarna werd onder meer het voorstel gedaan om op 12 mei a.s. wanneer mi nister Schut naar Leiden komt om de eerste paal voor de Mex-enwijk te slaan de vlag halfstok te hangen „om te laten zien hoe belazerd het met de woning nood in Leiden is". De democraat Oosterman tenslotte zag ook met een tekort van 8 miljoen de zo somber in. „We kunnen universiteit beter tegenspel bieden haar dwingen met een beter plan r het Witte Singel-project te komen" Programma werkbezoek ir. Schut DISCUSSIE OVER LINKSE THEOLOGIE LEIDEN Een geldboete van 300 gulden en een voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van drie jaar eiste de officier van justitie in Den Haag tegen een 33-jarige bank werker die had ingebroken in een pand aan de Leidseweg in Voorschoten, buit gulden. De rechter veroordeelde con form die Trainerskeuze LEIDEN - De EKSV Sanctu, Au(tu- R«~taib«i*. Doel: M. Keereweer; ac tinna de SSKL, de JJCSV en de VCSB ter: B. de Jonge. C Pennenburg. I. organiseren op donderdag 14 mei a.a. «eerlee en A Ooyendijk: midden: de linkse theologie die weet wat oorlog betekent, die I Klinkham, wat het is onder een dictatuur ge- ue 6 A. Janse: knecht te gaan? Dorothee Sölle en haar medewerkers) gaan ervan uit, dat geloof en politiek alles met elkaar te maken hebben. Dezi gedachte was uitgangspunt komsten, die vorig jaar in Keulen den gehouden. Deze bijeenki Rijsbergen en H. Rodenburg; J. Rietkerken, S. den Os De uit Indonesië afkomstige apotheker Go constateert: „Ik ben blij, dat ten minste de jeugd zich nog engageert met hetgeen in de wereld gebeurt". Over de de berichtgeving in de Nederlandse pers over de oorlogstoestanden in Vietnam is hij overigens niet tevreden. „In verge lijking met buitenlandse bladen als bij voorbeeld het Franse blad Le Monde is de berichtgeving in Nederland vrij een zijdig. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken, dat op de kranten en bij de persbureaus enigszins gecensureerd wordt of er althans nog al wat wegge laten wordf'. Is de heer Go overige voor het feit. dat nu lijst van aanbeveling Comité meer geëngageerd voelt nu zaak van apothekei den? De Go: „Dat kan Medisch die zich, jid-Viet- Go zal mij- maal niets schelen. Ik 1 Ik weet heus wel c BVD in het bezit is x dat laat me volkome bijeen! Kniplaan Leidschendam drie weken afgesloten bekend geworden als politieke avondgebeden. Voor de mensen rond j LEIDSCHENDAM Wegeni Sölle gaat het niet om de liturgie en I voering van werken door de ryksv niet om de kerk, maar om gerechtig-1 staat zal de Kniplaan in Leidschc heid en de wereld. Als dit gesteld is mag het weer van hen: liturgie vieren en kerk-zijn. Dan immers wordt het gebed LEIDEN Dinsdag brengt de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening, ir. W. F. Schut, met vyf parle- lentale hoofdambtenaren, een werkbe- xek aan Leiden in verband met de ijzonder precaire huisvestingssituatie i die stad. ijdens een onderhoud van anderhalf ur zullen b. en w. na aankomst van de linister omstreeks elf uur de specifiek Leidse problemen met de bewindsman bespreken. Na de lunch volgt een korte wandeling door De Camp, een monu mentaal, doch ernstig vervallen deel van de binnenstad. Hierna staat een bustocht door de stad op het programma, voor namelijk door de grote saneringsbuurten deze op de Amsterdamse na grootste oude binnenstad van ons land. Omstreeks vier uur zal minister Schut de noordelijk van Leiden ontsloten Broek- en Simontjespolder de officiële eerste paal slaan voor het uitbreidings plan Merenwijk, dat in hoog tempo huis vesting aan ca. 20.000 personen in on geveer 6.000 woningen moet gaan bieden. Volgende week geinige stukken in Imperium toegeeft dat het aan de over het algemeen niet al te lovende kri tieken in de landelijke bladen te danken Is dat de Nieuwe Komédie volgende week van dinsdag t/m zaterdag in het microtheater „Im perium" aan de Vestestraat twee stukken opvoert van Megan Ter ry: „Goed gesloten, koel bewaren" onder regie van Bram v. d. Vlugt Brink. „Maar", zegt Bram v. d. Vlugt, „sommige critici hadden niet he lemaal gelijk. Het zjjn twee goede stukken die het waard zijn door een breder publiek gezien te wor den. Vandaar dat wij het" in de komende weken in diverse Neder landse universiteitssteden bren gen." In Leiden koos de Nieuwe Komédie voor het microtheater Imperium en niet voor de Schouw burg, omdat in het kleine intieme theatertje aan de Vestestraat, waarin nog altijd ruim 100 man publiek een voorstelling kunnen bijwonen, de mogelijkheid bestaat „en ronde" te spelen. Het lijst toneel heeft voor een schrijver van moderne stukken als Megan Ter ry afgedaan. Het biedt te weinig mogelijkheden. Daarbij kwam, dat v. d. Vlugt „Imperium" goed kent omdat hij daarin wekelijks dra- studeren. „Imperium" beleeft a.s. dinsdag dus een première. Voor het eerst in zijn nu al 3-jarig bestaan zal er een beroepsgezelschap een stuk opvoex-en. En nog wel twee ach ter elkaar. En wét voor stukken. „Goed gesloten, koel bewaren" speelt zich af in een cel, waarin drie schuldigen aan een moord zijn opgesloten. Drie mensen heb ben op een heel ingrijpende maniei elka; die niet de mogelijkheid biedt tot afzondering; het uitzichtloze van levenslang, de volstrekte onmo gelijkheid om zich aan de invloed van de anderen te onttrekken. Er val en vei-dediging. Van heei-sen en vernederd worden. Schuld af schuiven en daarmee proberen de eigen ongust tot bewaren te bren gen. Megan Terry heeft lang ge zocht naar de vorm. Het resul taat is. dat scènes in de gevange nis regelmatig worden afgewis seld door zogenaamed „transfor matie-scènes", waarin de drie ak- teui-s (Hans Boswinkel, Rein Ed- zai-d en Jan v. Kasteren) een na der spelletje gaan spelen. Deze spelletjes in het spel is de enige manier om een uitbarsting te voor komen. Voor het publiek is het bo vendien een aanwijzing hoe de nachtsposities pi-ecies liggen. Da id moment in- akteurs spelen dus de zichzelf en eer een ander. Soms nemen ze loopje met hun publiek. Dj bedoeling tenminste. Of h goed ovei-komt kan men x gang van dinsdagavond a.s. in „Imperium" gaan zien. Het stuk is overigens eerder in Nederland opgevoerd door de Londense Open Space Theatre, door Amerikaanse akteurs onder regie van Roger Hendrick Simon, in het Mickery Theater te Loenersloot. De gein van „Vallen en Opstaan" moet zijn. dat het publiek in het stuk meespeelt. Vandaar dat er ook nooit eenzelfde stuk gespeeld wordt. Het succes hangt dus ook af van het publiek. Door het op heffen van gekleurde stokjes kan het publiek scènes afbreken, maar ook bepalen dat andere akteurs de i-ollen overnemen. Ingewikkel der wordt het nog als iemand uit het publiek opstapt en zelf mee gaat spelen. Interessante avonden liggen volgende week In „Impe rium" in het verschiep. J. LISSE De Zwemclub „Lisse" heeft nu ook gelegenheid tot polotrai ning op zondagmorgen, dankzij mede werking van de sport- en recreatie- endam j [iet 1» n voor het doorgaand lijn. Dit geldt niet voor het belijden stuk en geeft het politieke avondgebed toyrusling voor de nieuwe politieke I?,-ld tijd P Va 11- werkdag. De oi-ganisatoren van de sa- j lvddUSllU. -L VJV 0.1IV lenkomst hebben Jan Bonsen menkomst hebben Jan Bonsen van nettl! tU! godsdienst-kritiese tijdschrift „Tegen- |RAc]r/v\rt rWPrlpnPfl I en spraak" uitgenodigd een inleiding te UÜJlVUUJJ UVC11CUC11 z v linkse theologie". Voorts zullen een interview met Dorothee Sölle BOSKOOP In Boi en een dokumentaire over een politiekRe leeftijd overleden avondgebed worden vertoond. Twee stu-Hy werd in 1945 lit dentenpastores. te weten Stan Cies'lak j nam op 1 september en ds. K.Bouwhuys, zullen als gespreks-1 gemeenteraad als partners aanwezig zijn. De avond begint deze partij. De laatst om 20.00 uur en vindt plaats in het pand nestor van de raad. un Augustinus. Voor iedereen toeganke- verkiezingen had hij LEIDEN Geboren: Marco W. G.. z.v. W. S. H. van Noort en C. A. C. Heems kerk; Jeanette C. J., d.v. C. W. J. Zui derduin en A. M. G. van Houten; Rober- C. H„ z.v. C. A. W. M. Hilgersom 3. J. M. Roodenrljs; Gilbert F. H. M„ G. P. Kempenaar en E. J. J .Kuijpers nke, d.v. F. Bunt en A. S. de Bruin; >p 72-jari- .leitje, d.v. F. Bunt en A. S. de Bruin; Kruit en Valk. Elisabeth M. S.. d.v. L. K. van Egmond d. Broek ris M.. z.v. M. H. Mauritz en E. L. Glaser; Ronald, z.v. H. A. van der oren en E. A. A. Tempelman; Ingrid, D. Spies en J. M. E. de Nrjs. Graaf en Y. N. Regeer; Ujk. isteld. inten naa is vooral een groot tekort De Nederlandse artsen ei s krijgen van de fabrieken i tan kini- apothe- Leidse jeugddistrictkampioenscbappen Peen; Moniqui in de M. Verver en C. J. Kasteel; Franciscus e van J., z.v. J. C. Noordover en M. J. M. Bis- hy de schop; Uona, d.v. E. Deelman en P. Ar- noldus; Johanne H. M„ d.v. W. J. Schou ten en C. C. Boutard; Jui-iaan R., z.v. F. Lahr en R. I. Kleinki-amer. Overleden: A. M. de Leeuw (84); M. J. F. Plasmeijer 21J. Burggraaf 83 A. P. Mulder 81P. van den Oever (76); J. W. Smit (70); P. Holverda (83); C. H. Groen (82); J. C. Plug (66); P. Ruwhof (70). P .Kho en Leidse Universiteit LEIDEN De heer H. J. M. Duller, geboren te Amsterdam en thans wonen de te Leiderdoi-p, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der sociale weten schappen op proefschrift getiteld „Eko- nomische ontwikkeling en ondernemer schap - Een ekonomisch-sociologlsche benadering van het ontwikkelingsver schijnsel". Promotor was prof. dr. W. (Van onze tennismedewei-ker LEIDEN Op het winderige, maar door prachtig zomerweer begunstigde tennis park van Forescate zijn gisteren de laat ste halve finales verspeeld, waardoor nu alle finalisten bekend zijn. Bij de meisjes oudere jeugd maakte Mi lou Penseel haar plaatsing als nummer één volledig waar. In haar party tegen Carla Fok was Milou geweldig op dreef en wel schiterende drives en prachtige speelde zij Carla volledig LEIDEN Yu Han, z.x M. J. M. M. Teng; Nieli Kiltterink en M. C. Verschoor; Tjerk. z.v. H. van Heek en L. van der Reijden; Milde M.. d.v. A. Dijksterhuis en J. Dethmers; Hans A., z.v. A. L. J. Bux-gmans en F. M. M. Coppens; Ronald H. J., J. H. M. Lubbe en J. C. M. van Paassen; Marijke, d.v. H. Huyding en C. G .van Ewijk; Jeroen, z.v. A. Aalders en U. M. Kelder- I man; Sandra E. G.. d.v. W. Colpa en J. weg. Naast Milou Penseel bereikte ook ter vóór hem te sterk lijkt te zijn. M. J. de Klefln; Mireille J., d.v. M. G. Angelique Fortanier de eindstrijd doorI Bij de mited leverde Arnold van der Ca- Prins en J. I. M. Badoux; Jeffry L.. z.v. pellen tesamen met Esther Mulder een m. G .Prins en J. I. M. Badoux; Bianca Esther Mulder kloppen. fraaie prestatie door het sterker geachte duo Wouter Fok-Mirjam Mulder In twee Bij de jongens van 16 en 17 jaar leek sets terug te wijzen, de als tweede geplaatste Wouter B\>k de Dg voornaamste uitslagen zijn; meisjes finale na vex-lies van de eerste set niet enkel I (18-19-20 jaar) Halve finales: A. meer te zullen halen. Het liep echter ge-1 Fortanier-E. Sanders 7-5; 7-5. M. Pen- heel anders. Met diepe foi-hands kwam seel-C. Fok 6-4; 6-0. Jongens-enkel II de ietwat traag aandoende Wouter Fok (16-17 jaar) Halve finale: W. Fok-J. Vis- terug en wel niet 6-4; 6-2 greep hij de i been 4-6; 6-4; 6-2. Mixed II Halve finale: volle winst. In de finale is Arnold van j A van der Capellen-W. Fok 6-3; 6-1. E. der Capelle zijn tegenstander, die ech- Mulder-M. Mulder. J. M„ d.v. B. F. de Graaf en M. C. Ras ser: Cecilia M., d.v. E. J. M. van der Poll en A. A. W. van der Lans; Marcel M. H., z.v. M. L. Lingerak en M. H. Kuk- lerMichèle D., d.v. F. Wareman en T. R. Beekenkamp; Leendert, z.v. L. Verburg J. Hartevelt; Harm, z.v. H. Eliveld en N. Stek; Elisabeth, d.v. F. Kleer en E. W. de Tombe; Marcel, z.v. B. H. van der Pluijm en G. van Polanen; Jacobus C„ z.v. H. C. de Feij en S. J. Ouwei-kerk; van der Net L. F. Hoeksti M. L. G. A. J. Nooder; H. v. en M. Kromhout; P. J. van der E. J. van Niekerk; E. G. J. M. Bus en R. F. T. de Faber; A. Ottervan ger en G. W. M. Ouwerkerk. Overleden: M. M. van Zeist (60); J. M. Akei-boom (58); W, J, van Duijvenbode dg); J. H. van Essen (86); C. lilden (78); M. der Linden (82); G. van Kampen (78); J. P. C. Rodewijk (34); G. B. J. Lucas (40); T. P. Baart (73); M. de Meij (53); M. Blaeij 24 j.. xan 20 j. LEIDERDORP - Geboren: Cythia Petronella Mai-ia Elizabeth, dochter van F. J. G. Joosten en M. E. Ebisch; San dra Suzanne, dochter van G. P. Schun- selaar en K. G. van Kouwenberg; Mar- Ondertrouwd: C. K. Ravensbergen en F. Busaan: W. G. Furnéee en G Krassen- burg; Th. J .Thcunissen en G. M. van Ewijk. Getrouwd: J, C. van. Benten en P. E. A. Schrama. Overleden Hendrik van der Vecht, 62 jaar, echtgenoot van Berendina Vex- vark; Nicolaas de Vogel. 85 jaar we duwnaar van Hendrika de Haas

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4