ZEVEN ZWOELE DAGEN Slagerij HEENK TANKAUTO KANTELDE PIERROT K. O. brouwt groot feest ter gelegenheid van 25-jarig bestaan Leidse agenda Kotter uit Ierseke pikt Leidse jongen (16) op uit zee sterk spel van Monica Yitti The Seventh Army Choir in Leidse Pieterskerk BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF-LEIDEN" N.V. MOEDERDAG! GOUD-DAG! TYBB winnaar van tournooi Ter Leede voor BETER VLEES 'sMAANDAGS TOT 13 UUR GEOPEND VRIJDAG 8 MEI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 5 In voormalig Carmelitessenklooster LEIDEN De Leidse Volksuniversiteit K. en O. bestaat deze maand 25 jaar en dat zal Leiden weten! Van 25 tot 30 mei zullen allerlei culturele activiteiten worden ontplooid, waarvan er verscheidene van het ge bruikelijke K. en O.-programma afwijken. Zo wordt tijdens de jubileum- week in de kapel van het voormalige Carmelitessenklooster aan de Oude Vest onder het motto „Kapellaria" een groot creatief feest ge houden. Dagelijks kan die week iedereen daar van 3 tot 10 uur terecht om er (bijvoorbeeld) te boetseren, te luisteren naar muziek, naar dia's te kijken (gecombineerd met lichteffecten), te weven of te drukken, bloemen te schikken, te fotograferen en mee te bouwen aart.een totempaal. Er zal muziek zijn te horen uit India en Bob Zimmerman en Gert-Jan Aldershoff zullen zingen. Dit creatieve feest wordt niet officieel geopend. Eind mei worden voor 15.000 leden meer aktiviteiten georganiseerd Het is niet toevallig, dat K O dit creatieve feest in het voormalige Car- mebtesseklooster houdt. Zoals bekend, is sinds 1 mei de administratie van de volksuniversiteit hier al gevestigd, ter wijl het verdere gebouwencomplex wordt verbouwd voor K O. Ook de kapel krijgt dan een functie, namelijk die van aula. Voor de feestweek heeft K O (12.000 leden plus 3.000 ingeschreven studenten) nog meer pijlen op haar boog: Op 26 mei speelt de toneelgroep Thea ter „De Kaukasische Krijtkring" van Brecht. In de hoofdrollen: Fenneken Andreas. Trees van der Donck, Bernard Droog. Siem Vroom, Christine Ewert, Carol Linssen en Arthur Boni. Voor 27 mei staat in het Luxor-theater een landelijke filmpremière op het ju bileumprogramma en wel die van d« western „The Ballad of Cable Hogue" Het wordt een avondvullende voorstelling, die om 8 uur begint, 's Middags is t die dag een kindervoorstelling, wi alle bekende Disney-figuren te zien zul- Op 28 mei wordt in alle zalen van de Stadsgehoorzaal een muziekfeest ge houden. Het programma is zodanig sa mengesteld, dat de bezoekers ervan naar believen een of meer programma-onder delen kunnen volgen. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest speelt onder meer Air van Bach en de Vijfde Symphonie van Beethoven. Later op de avond zal ook zijn te horen, welke interpretatie de Ekseptions hiervan geven. Nog later op a 12 u r tot 2 uur 's nachts. Opperman betaalde Feijenoord en drank uit serie inbraken DEN HAAG „Dat zal je wel aan je hart. gaan, dat je niets over de wed strijd van Feijenoord in Milaan kunt horen", zo veronderstelde de Haagse politierechter. Dat was inderdaad erg voor verdachte, wienst grootse „recre atie" bestaat uit het volgen van Feije noord. Hoe dan ook, Feijenoord neemt een belangrijke plaats in het leven van een 28-jarige opperman uit Voorscho ten in. Volgens verdachte kwam het zowel door de drank als Feijenoord, dat hij geld tekort kwam. Dat had hij aangevuld middels plegen van vele inbraken cn diefstallen in zijn woonplaats, waarbij hij het bijzonder had voorzien op scho- stolen, inbraak in het kantoor van een notaris leverde wat geld, sigaren en sigaretten op. „Het was stom van me", bekende verdachte nu. Verdachte bleek de combinatie spelen, drinken en „supporten" al meer dan 'n jaar tot uitvoering te brengen; de offi cier selde in elk geval vijftien inbraken en diefstallen op het conto van de op perman. „Ik vind het maar erg passieve recre atie om alleen maar te gaan kijken naar voetballen, ga zelf in een club voetbal len, die zijn er in Voorschoten genoeg", sprak de officier mr. J. Wessel met plaatselijke bekendheid. „Goed, laten het geen clubs uit de ere-divisie zijn, maar je kunt nooit aan de top begin nen", sprak de officier hoopvol voor de Voorschotense clubs. Hij eiste nu tegen verdachte vijf maan den gevangenisstraf waarvan een maand De politierechter veroordeelde tot zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van voorarrest. „Wetenschap contra Welzijn" Congres-hearing in de Burcht LEIDEN Op dinsdagavond 12 mei wordt in „De Burcht" (Burchtsteeg 14) een congres-hearing gehouden met als thema „Wetenschap contra wetenschap". Bij deze discussie zulen aanwezig zijn de heren Peter Cohen, Lukas Rijnders dis cussieleider), dr. Duintje, Bart v. Steen bergen, Kwee Swan Liet en andere me- een kritisch-filosofische visie op dit the ma geven. Tevens zal de bond van we tenschappelijke arbeiders op deze avond de betekenis van het bedrijfsleven in de maatschappij toelichten. i de Ekseptions t beat certen worden gegeven door het Trio Louis van Dijk en het ensemble Syn- tagna Musicum. Op 29 mei ten slotte wordt in de schouwburg de klucht „Spring maar uit het raam schat, we gaan trouwen" van Dimitri Frenkel Frank opgevoerd met medewerking van Luc Lutz en Trudy Labij. „Kapellaria" en het jazz-festijn zijn voor dere evenementen hebben leden van K O voorrang bij het inschrijven. Mensen, die hel iekfeest bezoeken. liet te snel denken, dat het feest al fs begonnen. Van half acht af bespeelt Theo Saris namelijk ter verhoging van de feestvreugde liet orgel in de groté zaal, Jongen drijft neg op zelfgemaakt vlot LEIDEN—NOORDVVIJK De 16-jarige Peter Faas uit Leiden heeft een hachelijk avontuur mee gemaakt, dat goed is afgelopen. het vaartuig gingen beproeven. Op r bij r bleek lar de kust terug te roeien, hetgeen hij nog net, door luidkeels te roepen, aan zijn vrienden kon laten weten. Deze gingen direct op hulp uit, maar inmiddels dreef de Leidse vlotvaarder steeds verder af. Eerst na anderhalf uur daagde de redding. De jongen werd toen op gemerkt door de bemanning van de kotter „Wilhelmina" uit Ier seke, waarna de onfortuinlijke vlottenier aan boord genomen werd. Vervolgens informeerde de schipper vom de „Wilhelmina" via Radio Scheveningen bij de Noord- wijkse politie wat er met de op- NRB, was, bracht in korte tijd een boot in zee en weldra had Peter Faas weer vaste grond onder de voeten. Na een paar koppen warme koffie en het verwijderen van stookolie was de jonge Leidse alle nleidim ben tot het n egev< kum a of een aangrijpende Iragedie. Maar regis- e heeft dit willen ver- nelo-dram psychologische seur Jean Valer mijden. Zonder direct van een kome die te kunnen spreken volgt de came ra de laatste dagen van een door haar minnaar verlaten vrouw. Dagen, die gevuld worden met fees ten, vele vrienden, champagne en ka viaar. Dagen van uitgelatenheid, maar ook van eenzaamheid en angst. De vrouw, Eva, kiest vrijwillig en be wust de datum van haar dood. De reden voor die zelfmoord is Julien, die zich overdag door slinkse manipula ties heeft meester gemaakt van Eva's erfenis, een bloeiende parfumfirma, terwijl hij 's nachts de rol van harts tochtelijk minnaar opvoerde. In een tweede-rangs hotel rijst het idee om er een eind aan te maken. Doch nie' voordat zij Julien de rekening heeft gepresenteerd in de vorm van 'n kogel tje. Eer 1 is zeif ee fixe geworden. Zij be de gevangene was van seft dat haar eigen obsessie, dig geregisseerd, maar de fijne sfeer tekening is veeleer toe te schrijven aan het sterke spel van Monica Vitti als Eva. (18 jaar). Nachtvoorstellin- Liefde (18 jaar). Erotica Ln Brigitte Bardot heeft in deze film van Jean Aurel weer een verbazingwekkende coctail van schoonheid, sensualiteit en perversi teit met een scheutje onschuld weten op te dienen. BB die thans 34 jaar is, heeft nog steeds niet ingeboet en haar pruilende gezichtje blijft de vrouwen irriteren en de mannen opwinden. Het scenario berust geheel op deze toverkracht van BB. Hoewel Maurice Moret, de tegenspeler van Brigitte, een cynische vrouwenjager en play boy is, een verstokte vrijgezel, die zelfs zijn veroveringen niet meer telt, laat hij als een beginneling met zich net) vraagt „eer typewerk en andere vrouwelijkheden" Clara (BB) reageert op deze adver tentie en nadat het contract is ge tekend vertrekt zij met de schrijver per trein uit Parijs. Hij wil een rustig plekje zoeken om daar zijn verlei- dingsmemoires te schrijven en een punt te zettten achter het lichtzinnige de minnaar van één vrouw: zijn te g dienstige secretaresse, die over al middelen beschikt om haar doel bereiken. Norman Wisdom 'wordt terzijde gestaan door Terence Alexander en Sarah Atkinson (14 jaar). Tijdens de nacht voorstellingen: „Talos oï Terror", met Peter Lorre en Vincent Price, naar een verhaal van Edgar Allan Poe (18 jaar). Prolongaties i Wisdom, die in zijn r adver- kleurenflim „Dat zit wel snor" (What's tentie, bestemd voor niet-serieuze jon- goad the goose) weer kans ziet gedames. Een schrijver (Maurice Ro-om zijn miljoenenpubliek kostelijk te sollen. Alles begint i VANWEGE de zon en de feestelijk heden kunnen de Leidse bioscoop bezoekers deze week nog nagenieten van een aantal voortreffelijke pro longaties. Trianon heeft het klateren de lachsucces van Louis de Funès nog een weekje in de ijskast laten liggen. Tweede week: „Vriezen we dood, dan vriezen we dood" (a.l.). In Luxor eveneens een lachsucces: „De Dolle Dwaze Waaghalzen van de Scherpe Bochten" (tweede week - a.l.). Voor de vijfde week in Leiden tenslotte, draait in Studio „Midnight Cowboy", met Jon Voight en Dustin Hoffman LEIDEN Ondei geeft het beroemd .Seventh Army Cti :e muziekredactie Ie Stichting Pilgrim Fathers-herdenking 1970 n het Amerikaanse leger in Duitsland, „The t in de Pieterskerk. Deze uitvoering welke gratis toegankelijk, in om 8 uur 's avonds, d het koor begeleiden en enkele orgelwerken >rdt besloten met samenzang. studeren 8 uur per dag) brengen u een programma van bekende klassieke wer ken. geestelijke liederen en spirituals. Sinds de oprichting gaven zij meer dan 900 concerten voor meer dan 900.000 toehoorders Zij wonnen diverse prijzen tijdens Internationale zangerswedstrijden, traden ook op in bekende shows voor de TV in Bremen en Berlijn; sinds hun laatste optreden tijdens hel internatio nale koorfestival in 1969 te Scheveningen hebben zij de naam „het beste mannen koor van West Europa" te zijn. De koor leden zyn bijna allemaal musicus van beroep. vi\ gingen onder leiding van hun folder met Voetbalwedstrijd van Drumband ADVERTENTIE) Fanfa UDO wint totaalprijs bevrijdingstoernooi VALKENBURG De heer Van Reste ren, voorzitter van KRV, opende het bevrijdingstoernooi op het terrein Kool tuin te Katwijk. Aan dit toernooi namer deel KRV, Randstad Sport, UVS (zat.), UDO en Valken '68. Er werd tweemaal 15 minuten gespeeld. Winnaar poule één (eerste elftallen) Randstad Sport. Poule 2 (tweede elftallen) UDO. De totaalprijs voor het meest behaalde aantal punten ging ook naar UDO. De voorzitter van Valken '68 de heer Langeler reikte de bekers uit aa aanvoerders van de elftallen. Door de deskundige leiding van de heren Th Uggelen en Th. Engel KRV zijn deze wedstrijden vlot verlopen en Valken '68/KRV terugzien op een kruispunt Haagse Schouw aangereden door een personenauto, die komende van de Rijndijk, rechts af wilde slaan. De bromfietser is met 'n hersenschudding, hoofdwond en schaafwonden aan beide benen in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. showroom: nieuwe rijn 87, telefoon 21035 Vermiste stuurman van gezonken Katwijk 103 gevonden LEEUWARDEN Woensdagmorgen is door de „Vlaardingen Zes" van schip per J. Poepjes, het stoffelijk overschot opgehaald van de stuurman van de op 20 februari jl. gezonken Katwijk 103. Het stoffelijk overschot is met de red dingboot „Carlot" overgebracht naar Terschelling. Het slachtoffer, de 29- jarige W. Ouwehand, was stuurman op de katwijk 103, die met vijf man aan boord in februari is gezonken ongeveer 20 mijl ten noorden van het lichtschip Texel. Lente kapshow in „de Burcht" LEIDEN Maandag houdt de Ned. Kapperspatroonsbond afd. Leiden een grote Leute kapshow in de grote zaal van „De Burcht", aanvang 20.00 unr. Aangezien dit tevens de slotavond is van de vak-technische clubs vindt tevens de uitreiking van de ere prijzen van ver diensten, wisselbekers en diploma's Tijdens de show worden o.m. getoond dagkapsels met haarstukjes, nieuwe modelijnen e.d. In het herenvak zal men beatkapsel, jongemankapsel stijl '70 Donderdagmorgen is op de Willem de Zwijgerlaan een jongetje van 17 maanden door een bromfietser aangereden. Met hoofdletsel en een ge scheurde neus ls hij in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. Duitse inbrekers in slaap verrast (Van onze correspondent) NOORDWIJK Met de arresta tie van een tweetal Duitse jongelui van resp. 17 en 18 jaar oud, die slapend in de Staatsbossen werden aangetroffen, blijkt de Noord- wykse recherche gisteren 'n goede slag te hebben geslagen. Gisteren kwam een melding bin nen, dat er in de afgelopen nacht was ingebroken in hét café „De Duinpoort" in het Lamgeveld. Door een w.c.-raam had men zich toe gang tot de zaak verschaft, waar na de dader(s) getracht hadden een juke-box te forceren. Rook artikelen en een hoeveelheid eet- en drinkwaren werden vermist. BjJ een onderzoek bleek, dat tij dens het afgelopen weekeinde een paar Duitse jongens in de Staats bossen hadden gekampeerd. Dit was aanleiding om de bossen in de omgeving van het Langeveld uit te kammen. Na enige tijd zoe ken werden twee slapende Duitse jongens aangetroffen. Een groot gedeelte van de uit het café ont vreemde buit stond naast hen uit gestald. Zij bekenden niet aHeen de in braak in café „De Duinpoort" maar ook in de nacht van zondag op maandag een poging tot in braak in café „De Duinrand" aan de Duindamse9lag. Verder waren zij in het bezit van een te Noord- w ijkerhout ontvreemde bromfiets. Nadat tegen de inbrekers proces verbaal was opgemaakt, zijn z(J over de grens gezet en ter beschik king van de Duitse justitie gesteld. ZOETER W OU DE Zaterdagavond on zeven uur zal er op het SJZ-terrein eci voetbalwedstrijd worden gespeeld tussei Vlos doel: W. K. v. Bohemen; achter: H. v. d. Akker, C. van Velzen en G. v. d. Hoeven; midden: B. Turk en T. v. Noort; voor: KI. v. Rijt, J. v. Koperen, B. v. d. Hoeven. T. Rijnsburger en P. Opdam; reserve: J. Jansen. St. Jansfanfnra - doel: N. v.d. Akker, K. v. Velzen, Jos. Straathof, J. Verhagen: midden: K. Straathof en H. v. Noort: voor: J. de Boer, K. Loos, J. v. Nierop. UITSLAG TEKENWEDSTRIJD ZOETERWOUDE - Ter gelegenheid van het Bevrijdingsfeest werd een teken wedstrijd georganiseerd voor de school jeugd. De inzendingen van de volgende kinderen werden bekroond. Kleuter school: Liesbeth v. Leeuwen, Marieke Winkelmolen. Gert v. d. Berg, Marjolein Jonson en Hans de Jong. 1-2 klas: 1. Ly- dia van Diest; 2. Robert Brusse; 3. Adrie Borst. 3-4 klas: 1. Nicolette v. d. Poel: 2. Jacqueline v. d. Kolk; 3. Connie v. d. Gouden broches vanaf Q.50 Gouden ringen vanaf 29.75 Gouden armbanden vanaf 39, Gouden horloges ancre vanaf 69.- Gouden ringen met diamant vanaf g5t Grote keuze Juwelier - Horloger MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEF. 20778 Kees-Jan 2-3. Petra Roeleven-José v. d. Harg Minnaard kampioen van Effect '54 ZOETERWOUDE De jaarlijkse klub- kampioenschappen van de tafeltennis vereniging Effect '54 ook nu weer op Hemelvaartsdag gehouden, trokken veel deelnemers (sters). Gedurende de bflna twaalf uur die de wedstrydleiding nodig had om dit tournooi „rond" te krijgen ide ook het publiek een flinke be langstelling. Bij de senioren was de vroegtijdige uit schakeling van Bert Hulsbos Gz. ver rassend. In de finale had Jan Minnaard zyn handen vol aan Jan du Prie en zege vierde met 2-1. Uitstekend spel was er te zien in de finale junioren waarin Bert Hulsbos Jz. Fred v. d. Loo klopte. In de strijd om het algeheel clubkam pioenschap bracht Jan Minnaard twee eerste games op zijn naam. Door met 21-19 de derde game te winnen hield Bert Hulsbos de spanning er nog even in maar wex-d in de vierde opnieuw ge klopt. Hierdoor mocht Jan Minnaard de grote wisselbeker als clubkampioen in ontvangst nemen uit de handen van voor zitter H. v. d. Berg. Jeugdraad-voorzit- Verdere uitslagen; Dubbel; 1. Bert Huls bos Jz-Eric Ypenburg; 2. Jan Minnaard- Wim Minnaard. Ongeoefenden1. Nico Minnaard; 2. Herman Handgraaf. Er waren in totaal 54 deelnemers tegen vorig jaar 46. Opstelling van SJZ ZOETERWOUDE Voor de derde keer n acht dagen komen de groen-witten op eigen terrein voor een zware wedstrijd binnen de lijnen. Nu komt Rijpwetering op bezoek. Beereboom is niet beschik baar en Olsthoorn geblesseerd. De opstel ling luidt nu: doel: T. Vurens; achter: Th. Schuur. G. v. d. Geest. L. Bosman, v. d. Ham; midden: L. v. Veen en Th. Klink; voor: J. Koek, Jac. v. Slinger land, Jac. Wortman en N. v. d. Krogt. Reserve: Alb. Bosman. Scheidsrechter: G. de Jong. Aanvang: 14.30 uur. P.I.T. '54 houdt „open huis" ZOETERWOUDE De tafeltennisver eniging PIT '54 heeft ook weer bezit genomen van het parochiehuis Enige tyd geleden was men gedwongen een tijdelijke ledenstop in te voeren omdat men in de gymzaal onvoldoende tijd ter beschikking had om iedereen op de vereiste wfjze te laten trainen. Aan dit alles is nu een eind gekomen zodat een ieder die met plannen in deze richting rondloopt toe kan treden. Hler- De jeugd kan terecht tus sen 13 en 18 uur; de ouderen worden verwacht van 19 tot 22 uur. Om het geheel af te ronden zullen op zaterdag 9 mei voor hen die de kennismaking willen voortzetten een aantal wedstrij den worden geargaineeerd om leuk* pryzen. SASSENHEIM Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan heeft Ter Leede een jeugdtoernooi gehouden. Er werd in 4 poules gespeeld t.w. BI en B2-ju- nloren en Cl en C2 junioren. Deelne mende verenigingen waren Ter Leede, Teylingen, Lugdunum en Tybb uit Haarlem. Om half elf werd dit toer nooi geopend door de voorzitter van do jeugdafdeling van Ter Leede, da heer J. de Jong. Deze memoreerde in de eerste plaats het overlijden van de heer E. Waasdorp, die jaren bestuurslid was van Teylin gen. Hij herinnerde aan het zeer vele werk dat de heer Waasdorp voor Ter Leede en Teylingen heeft gedaan, o.a. by de gezamenlqke bouw van de cantine, tribune en bestuurskamer. Hierna open de hij dit jubileumtoernooi en wenste allen genoegelijke wedstrijden. Het hele toerooi verliep vlot en stond onder goede leiding. Er werden in to taal 24 wedstrijden gespeeld van 2 maal 15 minuten. In de 4 poules waren 2 prijzen te winnen. Ook was er een ver- enigingsprijs. De uitslag was: B 1 juni oren le prijs Tybb; B 1 junioren 2e prys Lugdunum; B 2 junioren le prys Ter Leede; B 2 junioren 2e prijs Tybb; C 1 junioren le prys Teylingen; C 1 juni oren 2e prys Lugdunum, C 2 junioren le prijs Teylingen; C 2 junioren 2e prys Tybb. De -verenigingsprijs ging naar de vereniging Tybb uit Haarlem. Na af loop dankte «le heer Jac. Wijntjes voorzitter van Ter Leede de scheids rechter, jeugdleiders, EHBO en allen die meewerkten om dit toernooi zo vlot; laten verlopen. Hierna reikte hy de prachige prijzen uit aan de aanvoer ders van de verenigingen. Mededelingenblad Oud-Zoeterwoude geroganiseerd door klubhuis „In de lijeke Arke", 's middags hobby-ii i.v-m. moederdag, 9.30-16.00 uur. ZATERDAG 9 MEI Grootse sportdag op Jeugddorp Zuid- in Tromp uit Reeuwtfk bezig geweest een tank an de Langeraarseweg-Aardamseweg nabij de woning van veehouder Hendriks was gekanteld, weer overeind te zetten. Vanwege bet grote brandgevaar is daarbij de brandweer van Ter Aar eveneens de gehele middag paraat geweest. Nadat plni. 6000 liter gasolie uit de gekantelde tank wagen was overgepompt, kon men beginnen met het overeind zetten van het zwaar beschadigde gevaarte. Daarvoor moest het verkeer tijdelijk worden omgeleid over Langeraar. Voor de buspassagiers werd tijdelijk een pendeldienst onderhouden vanaf de garage aan Aardam naar het kruispunt. Om zes uur in de middag stond het gevaarte weer overeind. Het ongeluk Aardam i .•ermoedelijk gebeurd doordat de chauffeur, rijdende in de richting Aardam, met t komen, waardoor de tankwagen is gekanteld. De hevig geschrokken eh stiffen* kwam goed aL hoge at het een bijdrage van de Dorrepaal over de Comraan- n een artikel over kasteel „Zwieten" van de hand van de heer H. Th. v. d. Lans. De laatste geeft o.m. in teressante bijzonderheden naar aanlei ding van zijn eigen onderzoekingen ter de tentoonstelling die volgende week Ons Huis wordt ingericht. Het eerste nummer is gevat in een han- twilefi dige opbergmap, waarin ook de volgen de uitgaven een plaat* kunnen krygen. VROUWENSTEEG 5 - LEIDEN

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5