We gaan ook de wereldbeker halen De Dom staat nog en dat valt al weer mee Vonkjes van deEuropa Cup Bulgarije en Rusland gelijk BAR WERD UIT EN IN ELKAAR GEDRUKT VRIJDAG 8 MEI 197f (Tan onze sportredactie) MILAAN De Italiaan se voetbalbond had speciale kaarten uitgereikt om de ruimte, waarin de kleed kamers liggen, te kunnen be zoeken. Acht kaartjes in totaal voor het legertje van de Nederlandse pers, dat in ik doen' eerste instantie door op hun Hij sloeg zich voor de zoveelste ponteneur staande carabinieri keer tegen het voorhoofd. ,.Ach, werd weggedrukt, die echter 23T Theo Laseroms: r/t Zal wel weer niet goed zijn" Het is afschuwelijk" snel hp7wpltpn r. V gen Kaart, ongelootlijk. Of ik bezweken voor van de achter hem hggende dertig blijf bij Feijenoord? Vraag dat Schotten? Dat viel mee. Het is ongelooflijk dat ze geen mandek king toepasten. Ze wisten toch, dat had Stein moéten weten want die heeft ons tegen Ajax gezien, hoe snel we eruit kun nen komen. Ik vond het fijn zo want ze bleven altijd drie. vier meter van je weg en dat heb ik nodig. Dan speel ik het pret tigst. Het viel me tegen dat ze maar een systeem kunnen spe len. Toen wij hen uit hun spel hadden gehaald, hadden ze niets meer. geen tegenzet. Alles op kaart, ongelooflijk. Of ik vreugde verhitte gezichten die iaar was hij zo verdrietig ge- uitstraalden „dat er geen hou- onl_8<x|chel™5' het teleurstelling, maar geen onbe grip bij de anderen, door wie deze gemiddelde conclusie werd getrokken: „Als het meer dan den aan zou zijn". Daar ston den ze: voorzitter Guus Cou- wenberg, de replica van de Europa Cup in zijn handen. ^T1 WJS geworden, hadden H.i v j j i °°k niets te zeggen gehad Hij zweeg en schudde handen. Frits de Kimpe. stadiondirec teur, die alsmaar herhaalde- Wh K""— TdS,ri"d Joch bijna in. Op vier minuten kend met Een onuitgesproken extra-compli ment aan Feijenoord. Net onder de douche vandaan, zijn waarlijk niet stoere maai pezige figuur bedek- baddoek king si- zeformaat. Brox maar ik denk el". En Brox kon al zo weinig zeggen, laat staan pra ten over contracten, Franz Hasil. de tweede buiten lander die geheel Feijenoorder is: „Pech? Daar praat ik niet Nauwelijks had Celtic Wat ben ik blij dat ineens hebben gedaan". Henk Zon van het sectiebestuur be- °v'e Kindvall: ,,ja. je kunt rus- taald voetbal, altijd en eeuwig l'g zeggen dat dit het gouden pratend, nu stil en met een doelpunt uit mijn carrière stralende lach. En temidden van H'j kon zijn nog kletsnatte mannen, die hadden de douche amper achter zich beetje We hebben gewon nen en dat is het belangrijkste. We waren als team sterker en vele van ons ook individueel. Dat ik zo goed speelde, is voor mij niets bijzonders. Dat doe dens de tweede trainihg ik altijd als het om iets gaat. Europa Cup, Ajax, dan voel ik me lekker". Ernst Happel, daar aan toevoegend: „Als we in een trainingskamp zijn. slapen Hasil net niet bij en toen en Israel op één kamer. Daarom de Cup. Als ik een gaat het met hem zo goed want Eddy Pieters Graafland, n evenwicht te brengen. Coen Moulijn, in de eerste helft Toen scheidsrechter Lo Bello niets afgesproken. Valt niet nog te veel denkend aan zijn voor het laatst floot, had hij mee om er dan geblesseerde rechterenkel tij- juist een poging tot een schot onschadelijk gemaakt. En die maandag: „We hebben enorm bal geeft hij niet meer af. „Wat veel kansen gehad. Het had ik verder ga doen? Ja, dat heb toch 41 moeten zijn. Maar zo ik wel gezegd. Na Celtic, geluk had gehad, Israel is precies de die drukkend, op schouders slaand noeg. en naar woorden zoekend. Soms kan stilte, ook al is het in een chaotische toestand inmiddels hadden ook vrouwen en verloof den, vertegenwoordigers van Italiaanse, Oostenrijkse, Zweed se en wie weet wat voor soort dagbladen nog meer de carabi nieri omver gelopen zoals Feije noord met Celtic had gedaan soms kan stilte veelzeggender zijn dan een stroom van woor- Op de banken, de een gulzig zuigend aan een sigaret, de an der in de verkeerde broekspijp stappend omdat hij nog hele maal ondersteboven was en bijna nog eens ging een ander voor de zoveelste maal vergeefs trachtend zijn das in de strop te leggen: de helden van Feijenoord. Een deur verder was het be nauwend stil. Manager Jcok Stein kwam naar buiten, every inch a gentleman. Hij had niet veel te zeggen. Zijn onderlip trilde. Joek Stein: „We hebben niet goed gespeeld. Waarom? Ik weet het niet. We hadden ge woon te veel slechte spelers in de ploeg. Spelers die hun nor male niveau niet haalden". Niet konden halen soms?,Jock Stein trok de brede schouders op. „We hebben verloren van een beter De handen aan het hoofd, doof voor de bemoedigende woorden van zijn clubmakkers, Billy McNeill: „Dat het nu juist mij moet overkomen. Maar wat kon prachtig De hardheid maak ik dat bekend. Maar ik weet het nu niet. Ik ga daar misschien nog wel over naden- Joop van Daele, de het veld draafde: „Ik weet niks, helemaal niks. Ik moet het alle maal nog verwerken". Rinus Israel: „Natuurlijk ben ik gaan protesteren bij dat doel punt van Gemmell. Vóór die vrije trap werd gegeven, had den ze Van Hanegem bij zijn shirt vastgehouden. Maar ja, dat had Lo Bello zeker niet gezien. Wat doet het er nu ook toe. Dat doelpunt van mij? Ik draaide mijn hoofd er zo onder dat die bal een vreemd effect kreeg. I.aat ie nou tegen de paa] en erin draaien". Theo Laseroms, zijn spraak snel hervindend, en fel: „Ze hadden me gezegd dat die Schotten zo hard speelden. Nou, dan kunnen ze van ons nog wat leren. Weet je wat het is. Die kerels zijn tot favoriet geschre ven. En wat is er gebeurd? Net als in alle andere Europa Cup wedstrijden heeft onze keeper niet veel te doen gehad. Maar het zal wel weer niet goed zijn. Toen we AC Milan uitschakel den, was die ploeg over zijn top, zeiden ze. Vorwrats kon er niet veel van en Legia was een stel amateurs. En nu zullen ze wel zeggen dat Celtic ook niet zo best was. Maar we hoeven voor niemand opzij te gaan. als ze dat maar weten. Happel denkt dat allemaal voor ons uit. Dat is geweldig, zoals die man dat doet. En wij hoeven het alleen maar uit te voeren t en je ziet, dan win je de Europa Cup". Guus Haak. speler van het laat ste, beslissende kwartier: ..Je staat toch wel even te kijken. Ik wist van niets want er was moeten. Het was bij mij: onver wacht eruit en onverwacht er in". Waaraan Ernst Happel toe voegde: „Hij wist dat hij inval ler was en dan moet jé erop bedacht zijn dat je er ook in moet. Dat was hij natuurlijk ook want je speelt op de reser vebank zo'n hele wedstrijd mee. Toen Romeijn doodop was, was het logisch dat Guus erin ging". Cor Veldhoen, reserve: „Wie op oudejaarsavond naar de televi sie heeft gekeken, wist dit. Daar was een Fransman, die heeft 1 voorspeld dat wij de Europa Cup zouden winnen. Dat was die man die ook zei dat er iets mis zou gaan met een maan- vlucht. Tot nu toe is alles uitge komen wat hij heeft voorspeld. We zullen ook met zeven pun ten achter Ajax eindigen, zei hij toen". Henk Wery: „Die goal kwam wel_ te laat. Ach ja, beetje pecht Wim van Hanegem. getooid met een witgroen, gebreid Celtic petje dat hij alleen onder de douche even afzette: „Heb ik gekregen van een fan van Cel tic. Toch wel leuk. Ik dacht dat Johnstone zo'n tovenaar was. Dan hoeft hij voor mij niet meer. Trouwens, er was niet een geweldenaar bij". Ernst Happel kon het er volle- dig mee eens zijn: „Johnstone is me tegengevallen, heel Celtic trouwens. Als ze het goed uit leggen, wil ik nog wel eens zeggen dat zé primitief spelen, één systeem en niets anders. Kijk, bij mij moet de snelheid op het juiste moment komen en zij willen altijd maar alleen snel zijn". Er viel het woord wereldbeker. Happel Laconiek: „Die gaan we ook halen. We spelen de eerste wedstrijd uit. AC Milan heeft vorig seizoen eerst thuis gespeeld en dat gaat om en om. Bang voor het harde spel daar? Wij zijn toch ook HULDE EN DANK lit zijn. zo kan men zeggen, belang- rijker zaken in het leven dan ▼oetbal. Maar ook in deze tijd gaat het ,J>rood en spelen" nog volledig op. De zogeheten passieve recreatie heeft zelfs een enorm groot aandeel in het levens patroon gekregen. En voetbal is daar van een belangrijk deeL Dat is goed want een mens leeft tenslotte niet al leen om te werken. Welk een integre rend deel van het leven voetbal in neemt. is dezer dagen gebleken. Enige iëenduizenden hebben huis en haard verlaten om in Milaan hun favoriete elnb bij te staan, te steunen en na een indrukwekkende finale te huldigne. In bet vaderland volgden miljoenen in op perste spanning bet zenuwslopende duel om de Europa Cup. Hen moet een gevoel van trots hebben doorstroomd toen het onvoorstelbare succes was be haald. Feijenoord, de eerste club in Nederland die de Europa Cup verover de. Er i snog zoiets als nationale trots, waarvoor Feijenoord in dit geval de promotor is geweest. Woorden als fan tastisch. groots en indrukwekkend, woorden die vele malen zijn uitgespro ken, zijn nog van te klein kaliber om aan te geven welk een prestatie het gehele Feijenoord trainer, spelers be stuur, begeleiders heeft geleverd. Voor hen allen past de grootst denkba re hulde en de dank van de miljoenen die aan Feijenoord hun vreugde hele- GOOD WIL VERSPEELD PNALES voor het Europa Cuptoer- I nooi blijven in hoofdzaak voorbe houden voor zuidelijke landen. Milaan, en wellicht geheel Italië, hebben een flink stuk goodwill verspeeld door de verwarrende situaties di« er oorzaak van waren dat zelfs moest worden overwogen de eindstrijd elders onder te brengen. Wellicht verdient het aanbeve ling dit tevoren te bedenken cn kan de UEFA beter kiezen uit landen waar het minder rumoerig toegaat en het dage- lijks leven over het algemeen normaal voortgang vindt. Districtsstrijd atletiek DEN HAAG Gisteren zijn in ver schillende plaatsen atletiekdistrictskam- pioenschappen gehouden. Ken overzicht van de beste prestaties. .•00 meter: Corrle Bakker en Trudy Ruth 800 meter: Anneke de Lange 2.08.1 sec. loo meter horden: Mieke Sterk 14.1 sec. DiscuswerpenAnneke de Bruyn 52.28 soo meter: Tel 31.8 sec. 1800 meter: Kamp 3.50.3 sec. Hoogspringen: Llnssen 1.98 meter, ♦so meter horden: Braaksma 58.5 sec Polstokhoogspringen: Krijnen 4.30 meter. (Van onze sportredactie) MILAAN De schade is meegevallen. Milaan is niet afgebroken en de Dom staat er ook nog. De Milanczen kun nen weer slapen want het centrum is niet meer overspoeld door vreemd soortig uitgedoste mannen, vrouwen en vooral jongelingen die een hels kabaal produceren op toeters alleen gehanteerd door Nederlanders en krijgsliederen brullen die door de schorre kelen wel valser maar niet minder luidruchtig werden. Er werd hier cn daar een ruit ingedrukt maar zo nauw moét je ook niet kijken. Milaan heeft ook wel wat schade aan gericht want eensklaps weigerde woensdagmiddag de telefoondienst weer enige tijd om te werken.» Voor de rest geen centje pijn want er was overeenstemming bereikt tussen ge- Voor hel overige zullen vele café houders bij het inventariseren tien tallen glazen missen waarin een halve liter bier gaat. Overal op straat liepen mannen die al wandelend grote slok ken uit die grote glazen namen. Ze waren gewoon meegenomen en zul len nooit meer terug komen. Allemaal niet van die verschrikkelijke dingen want het centrum van Milaan was per slot van rekening langzaam maar heel zeker in handen van het buitenland gevallen. Dat realiseerden de Milane- zen zicji dinsdag nog niet zo maar toen het legioen van beide zijden woensdag was gearriveerd, beseften de goede Italianen dat hun centrum eenvoudig was bezet. Ze hoorden al- een maar Nederlands en Schots praten en toen ging de lol er voor hen toch wel een beetje af. Hun terrasjes waren meente en vakbonden maar er was wel gezegd dat de kans groot was dat vrijdag weer gestaakt zou worden op diverse fronten Jammer voor die lie den dat Feijenoord de Europa Cup in een keer veroverde. In de nacht van dinsdag op woens dag is het in een bar wel even raak geweest, en goed ook. Daar stonden enige honderden Nederlanders en Schotten opeengedrongen. Er hoefde maar een klein vuurtje te ontbranden. En dat gebeurde. Niet omdat ze zo verhit waren geworden door het geest rijk vocht er moet na die invasie in Milaan niet veel meer te drinken zijn maar omdat iemand iets min der leuks tegen een „tegenstander" zei. Er kon nauwelijk een arm wor den opgeheven in de stampvolle zaak maar alleen het tegen elkaar opdrin gen was al voldoende om binnen de kortste keren van het etablissement een ruïne te maken. De zaak werd ont ruimd maar daaraan had de eigenaar niet veel meer. bezet, van de trans van de Dom waaide een vlag van Celtic en aan de vlaggestokken van openbare gebou wen in de buurt hingen roodwitte dundoeken van Feijenoord. Saluut Ze hebben het in Milaan allemaal ge nomen. Voor alle zekerheid werd wel een pelletonnetje carabinieri achter de hand gehouden maar dat hoefde niet uit te rukken. Saluut voor de Milanese politie die zo veel begrip voor de situatie opbracht en alleen maar zorg de dat de zaak niet compleet uit de hand zou lopen. Die mannen zullen ook gedacht hebben: mag een mens ook eens veel lol beleven aan zijn hob by; laat ze maar een goed darren dan kunnen ze er voorlopig weer tegen. En twee politiemannen hielpen be hulpzaam een Schot overeind die zeer labiel door het leven wankelde en zelfs zulke slappe armen had dat hij een mandfles Chianti niet meer naar zijn mond kon brengen. Wat zal die man na de nederlaag een kwade dronk hebben gehad. I gol SOFIA Binnen 24 uur na hun eerste wedstrijd zijn de voetbalelftallen van Bulgarije en Rusland woensdag in Sofia voor de tweede keer tegen elkaar uitgekomen. Na de 33 van dinsdag werd het nu weer een gelijkspel: 00. De ontmoe ting tussen de Oostbloklanden, die zich beide hebben geplaatst voor de eindron- Selectieploeg zaterdagvoetbal ZEIST Het Nederlands zaterdag elftal zal op 20 juni in West-Duitsland I een wedstrijd spelen tegen de ploeg van Westfalen. Drie dagen later wordt in 's- Gravenzande tegen de Saarlandse ama teurs gevoetbald. Op 12 mei begint een trainingspro- gramma dat uit vier trainingen en twee oefenwedstrijden zal bestaan op achter eenvolgende dinsdagen. Voor de trai ning zijn uitgenodigd: Reitsma (Zwart Wit '28). Van der Niet, Karsten eo Spaanderman (Noordwijk), Gouman en Zijderveld (Heerjansdam). Buitstra (ACV), Van 'Elfrink (Zuidvogels), Maat j (WVF). Smit (ONS). Ippel (Kozakken I Boys). V d. Akker (CSVD), Diepeveen (DOVOi. Francke (De Meeuwen). Kruis weg (WZC), Poulides (Sprang). Reedijk (SHO) en Grooteboers (BVC'54i. den van het wereldkampioenschap in Mexico, trok 50.000 toeschouwers. Bij de Bulgaren speelde in de tweede helft Asparoekov mee, die lange 'tijd gebles seerd is geweest. Het Braziliaanse voetbalelftal heeft in Guadalajara een oefenwedstrijd tegen de Mexicaanse kampioensploeg Guada lajara met 30 gewonnen. Alle treffers vielen in de laatste vijf minuten voor de rust. Ribelino, Pele, en Colodoaldo scoorden. Er waren 75.000 toeschouwers. De voetbalelftallen van Roemenië en Joego-Slavië hebben in Boekarest in een vriendschappelijke wedstrijd gelijk gespeeld: 00. De wedstrijd gold voor de Roemenen als voorbereiding op het wereldkampioenschap in - Mexico, er waren 65.000 toeschouwers. POZNAN Het Poolse voetbalelftal heeft in Poznan een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Ierste Vrijstaat met 21 gewonnen. Bij rust stonden de Polen nog met 20 voor. De doelpunten werden gemaakt door Kozerski en Szoltysik. Er waren 85.000 toeschou wers. Voor de Ierse Vrijstaat scoorde Givens. Beide landen gaan niet naar (Van sportredactie) Onstuimige vreugde ua Feijenoords tweede, doelpunt. Van links naar rechts: Israel, Van Duivenbode Haak. Moulijn, Jansen en maker Kindvall op de schouders van Wery. Toernooi SV '35 voor „vissershavenplaatsen" DEN HAAG In verband met hel 35-jarig bestaan van de Scheveningse voetbalclub „Sportvereniging '35", dat uitkomt in de le klasse der Zaterdag middagafdeling. organiseert de vereni ging zaterdag een internationaal jeugd- toernooi voor dub* nit nationale en internationale vissersplaatsen. Deelnemende verenigingen zi.in: V. V. Noordwijk (Noordwijk), LJmuiden. Sportvereln Riokling (Holstein) e.v.a. Het eerste jeugdteam van (gastheer) „Sportvereniging "35" werd dit seizoen kampioen van zijn afdeling. Hoi toer nooi duurt van 10 tot 1T mis. Wolsink won motorcross in Makkinga MAKKINGA Gerrit Wolsink is gis teren winnaar geworden van een inter nationale motorcross op het circuit De Rrikkema in Makkinga. In het klassement na drie manches legden de Zweed Uno Palm en de Fin Mikkola beslag op de tweede en derde plaats. Pierre Kasmakers, die de beide eerste manches had gewonnen, verspeel de zijn kans op de eindzege door een vast gelopen motor in de laatste ronde van de derde manche. De uitslagen zijn: l Wolsink (Ned.) op Husqvarn;» 7 punten: 2. Palm (Zwed.) op I Husqvarna 13; 3. Mikkola (Fin.) op Husq- I varna 19: 4. Vr^mans (Belg.) op CZ 27; 5. lenningss» Husqvarna 31 Het kan toeval zijn'geweest, maar het was opvallend, dat de Schotten, die zo graag verlost zouden zijn van het odium 1 van zuinigheid, alle op de goedkoopste rangen achter het doel zaten in het San Sirostadion. De co-piloot van een chartervliegtuig was de enige vreem deling in Jeruzalem. Hij was er stellig van overtuigd, dat hij Nederlanders had overgevlogen, die naar de wedstrijd A.C. Milan—Celtic gingen kijken. Toen hij hooide, dat het Feijenoord£eltic was, geloofde hij dat onmiddellijk. Maar toen wist hij weer niet, dat het de finale van het Europa- Cuptoernooi was. De dam van Milaan werd veelvuldig bezocht door Schotten, aanhangers van de katholieke club Celtic..Helaas, zij kwamen er niet om te bidden voor iets zo werelds als het winnen van de Europa (?up. Zij legden onmiddellijk het hoofd op de handen en die handen op de bank en vielen in een diepe schappelijk Werk heeft woensdagavond direct na afloop de Europa Cupfinale het volgende telegram naar Feijenoordspelers in Milaan gestuurd: „Een onverwoestbaar Feijenoord voegde vandaag daad bij het woord stop grandioos stoo proficiat minister Klompé". Er liep een vrouw van forse omvang op het Domplein. Zij bleek een onvervalste Rotterdamse te zijn. Ze stapte op e vrouwtje af dat mais verkocht om de duiven op het plein voeren. Met een onmiskenbaar Maasstaddialeci zei ze: dacht dat u olienootjes verkocht". En begon vervolgens het Rotterdams uitgebreid tegen het Milanese vrouwtje babbelen". Celticmanager Jock Stein op de ochtend voor de finale ii trainingskamp in Vfirese: „Of we tegen nummer laatst i competitie spelen of in de Europa Cupfinale maakt voo geen verschil". Hij zal nu wel beter weten. het Minister M. A. M. Klompé De commissaris van de koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, heeft Feijenoord een telegram gezonden met de volgende inhoud: „De Cup in de kuip, Cultuur, Recreatie en Maai- hoetelijk gelukgewenst, C D K".

Leidse Courant | 1970 | | pagina 14