Vier prijzen in Warmond Eerste speeltuin in Aarlanderveen Voorz. Sportstichting opent vernieuwd clubhuis Unicum Morgenmiddag nationale wielerronde in Zoeterwoude HJ. Dingjan halve eeuw bij Ver. Touwfabrieken Bouw parkeergarage voor en door universiteit MARKTEN MAANDAG 4 MEI 1970 DE LEIDSE COURANT MOZAIEKWEDSTRIJD IN DE BOLLENSTREEK Deelname in Hillegom, Lisse en Sassenheim teleurstellend WARMOND In de Bollenstreek werd dit weekend de traditionele mozaïe kenwedstrijd gehouden. De jury van de WV Bollenstreek beoordeelde zater dagmiddag de mozaïeken in Bennebroek. Hillegom. Lisse en Warmond. De mozaïeken in Warmond vielen daarbij op zowel door kwaliteit als kwantiteit, zodat vier prijzen in deze gemeente vielen. Teleurstellend was de deelname in de autochtone bollendorpen Hillegom. Lisse en Sassenheim. In Lisse werd dit goedgemaakt door de grote deelname In de tuin- en gevelversiering, welke echter niet in de streekbeoordeling is op genomen. Onder de mozaïeken was de mozaïek van het Verbond voor Veilig Verkeed verreweg de beste. Bij de gevelversieringen viel direct de gevel van apotheek Overbeek op het Vierkant ln het oog. Vakkundig had men daar met vele soorten narcissen gewerkt, afgewisseld door blauwe hya cinten en rode tulpen. Gevelversieringen wel goed in Lisse De jury kende de volgende prjjzen toe: Groep A: 1. mej. M. Stokman. Hille gom; 2. „Ut Sloeple", Warmond; S. A. J. Heemskerk, Warmond; Groep B: 1. j „Warmonderhof", Warmond; 2. E. E. M. Slingerland, Warmond8. familie I Se7^tl"-«erdag.v„„d mtpraw WatVWuls jeUgd ClCtief door de heren H. J. C. van der Kroft en t jn Warmond was het opvallend dat ook H. M. Tromp, respectievelijk voorzitter j de jeugd het plezier van het mozaïeken j D. tuin- g.velvcrulerlng In Ll„e sijn j ""f '°U^°r dankzij het record aantfl deelnemers P'"*"»" «rmond ,|eel,t. nelnt, 134) een succee geworden hyacinten gekweekt worden, kon het zleh Veel deelnemers hebben met enthousi- >"<'h °I> hrt *eb>e? moaaieken asme de nodige uren gewerkt aan hun z"»'el 'n "5 tortelt meten bloemrijke creatie. "Ie „echte" Bollenstreekgemrenten. De kwaliteit van de stukken was vrij Van de door het WV veratrekte 450 goed. vooral ala men bedenkt, dat de manden hyaclntenbloemen bleven er dan meeate deelnemers nauwsl(Jks ot geen °°k ma" weiniS ongebruikt voor de acht mozaïeken pluus een aantal klei nere tuinversieringen. Ornamenten Bij de ornamenten voerden „M\jnlieer de uil" (eerste prys in Lisse) en „juf frouw Ooievaar" van de Fabeltjeskrant de boventoon. De jury kende voor Warmond afzonder lek de volgende prijzen toe; le prys: „Ruimtewandeling", gelegd door Jeugd- sociëteit „Ut Sloepie" (ontwerp Aad van Rijn): 2e prys: „Zwanen", gelegd door „Groep Geïnterneerde Warmonders" (ont- Mevrouw Langeveld-Bisschops toonde wzrp A. J. Heemskerk); 3e prijs: „We- zich met de verteder uit de Fabeltjes- j reldnatuurfonds 1970", gelegd door Land- krant een groot bloemcnartieste. en Tuinbouwinstituut „Warmonderhof". De tweede prijs (juffrouw Ooievaar) j In de categorie kleine mozaïken kreeg werd toegekend aan mevrouw Lange- het mozaïek „Wereldnatuurfonds" de le veld-Ligtvoet. Sammy Davis" was prijs van de Bollenstreek en het mozaïek goed voor een derde prys, gemaakt „Fantasiebloemen" (gelegd door B. Slin- door de familie v. d. Berg. gerland en F. Stol) de 2e prijs. Gisteren is het geheel vernieuwde club huis van Unicum heropend. Naast de voorzitter van de sportstichting, de heer Biegstraaten, waren alle Leldse tennis verenigingen in de vorm van één van hnn bestuursleden aanwezig, alsmede de Nadat de voorzitter van Unicum, de heer L. Kallenberg, alle genodigden hartelijk welkom had geheten, gaf hy het woord aan de heer Biegstraaten. Deze wees er o.a. op. dat Unicum, na deze vernieu wing, een vry uniek clubhuis bezit. Waar in de vrije sector, zo zei hij, wordt u in zo'n clubhuis ontvangen als by Unicum Ook vond hij dat Unicum een bijzonder goede visie op de ontwikkeling van de jeugd had gehad, door deze vernieuwing van het clubhuis op haar program te zetten. Vervolgens verklaarde hij het clubgebouw van Unicum voor heropend. In een kort toespraakje hierop volgende bedankte de voorzitter van Unicum voor alle medewerking bij de totstandkoming van het clubhuis. Hierna sprak de heer v. Deïst namens het bestuur van het district Leiden nog een kort woordje, waarin hij te kennen gaf voortaan van clubsociëteit te willen "spreken. Vervolgens overhandigde hij 'n leuke lamp voor het clubhuis aan de heer L. Kallenberg. Als laatste sprak tenslotte de heer H. Meijer, die namens alle leden een cadeau bon overhandigde aan „de zeer hard wer kende voorziter". Al met al een bijzonder geslaagd project van Unicum, dat hiermee weer eens te kunnen heeft gegeven tot grote dingen in staat te zijn. Geen gevolgen voor slachtoffers „chloorramp" LEIDEN Op vragen van het raads- j lid Van Baaren naar aanleiding van het I hij Stedelijke licht- t Ut april j.L, toen een hoe-, veelheid chloorgas vrijkwam, hebben b. geantwoord, dat van de 52 per- het ziekenhuis moesten j worden opgenomen, vrijwel allen dezelf- LEIDEN ln een aparte kerkdienst j de dag naar huis iconden. Slechts één in de Doopsgezinde Kerk aan de Pieters- slachtoffer, een personeelslid, wordt nog kerkstraat georganiseerd door de Raad verpleegd maar zijn toestand is bevredi- van Kerken te Leiden zal morgenochtend gend. Nederlands bevrijding worden herdacht. In deze dienst zal vooral aandacht wor- Het ongeluk is te wijten geweest aan den besteed aan de verantwoordelijkheid, een bedieningsfout gecombineerd met die een ieder heeft voor het bewaren en j een ondeugdelijk geconstrueerde kraan, garanderen van de vrijheid. De vrjjheid J De installatie zal worden verbeterd en in eigen land en in de wereld. j er zullen voortaan minder gevaarlijke ln de Leidse kerken, waar gisteren de schoonmaakmiddelen worden gebruikt, bevrijding herdacht werd en een verkla- I Materiële schade is er vrijwel niet gele- ring van de Raad van Kerken werd I den en voor zover dit wel het geval Eerste plaats voor Drumband Leiderdorp ZOETERWOUDE H.R. Zaterdag is de Drumband Leiderdorp met 1800 pun ten en lof van de jury eerste geworden op een concours te Harmeien. Het con cours was georganiseerd door de drum band Kunst en Vriendschap. Hinkstappen in Echternach OEGSTGEEST Wederom zullen van uit Oegstgeest een aantal deelnemers (sters) naar Echternach vertrekken om er getuige te zijn van de indrukwekken de hinkstapprocessie ter ere van de H. Willibrord. Er kunnen zich nog liefheb bers voor deze uitzonderlijk mooie trip van drie dagen (rond Pinksteren) opge ven bij de heer A. Schlatmann, telefoon 50460, Oegstgeest. Maar dan gaarne zo spoedig mogelijk! „Vrijheid, ook ander Tir i i i lid Van Baaren Herdenkingsdienst w»* fabrieken van 1 in Doopsgez. Kerk AARLANDERVEEN Burgemeester Gallas heeft zaterdag tie eerste speeltuin in Aarlanderveen-zuid in gebruik gesteld. De opening geschiedde onder grote belangstelling. De burgemeester maakte in een der fraaie draaimolens een ere rondje met de voorzitter de heer P. van Riet. Honderden kinderen zyn reeds lid van de nieuwe speeltuin. Een officiële naam zal weldra volgen. ZOETERWOUDE Het feestprogram- dat de Oranjevereniging organiseert gelegenheid van het 5e lustrum van de bevrijding wordt vanavond ingezet met de opening van een tentoonstelling Ons Huis o.m. over de jaren '!,0-'J,5. Morgen wordt de dag geopend met fees telijke klanken. Om half tien worden op het SJZ-terrein de halve finales gespeeld gevolgd door de finale van het jeugdvoetbal tournooi jeugd-buurtploegen. Bij loting wer den de volgende wedstrijden vastgesteld: uur Noordbuurtseweg-Jan van Ban-, ningstraat; 10.15 uur Zwetkade-Elout- straat: 11.30 uur finale. In de morgen- ook het aloude ringsteken in de Eloutstraat. De start van de Schenkel loop vindt om 12 uur plaats voor het Don Boscohuis. Voor de jeugd zijn er twee voorstellingen van het theater „Miniatuur" welke aanvangen om res pectievelijk twee uur en half vier in het parochiehuis. Klapstuk van het geheel is een uitge breid wieier program ma op het parcours Schenkelweg-Zwetkade. Dit begint om kwart vóór twee met twee wedstrijden op tourfietsen voor inwoners van Zoe terwoude gevolgd door de nationale Ronde voor nieuwelingen over 60 km. Hiervoor is een aantrekkelijk renners- veld samengesteld. Favoriet is hier de Westzaner André Jansen die als adspi- i rant reeds vele erepalmen in de wacht sleepte. Maar ook renners als de Swift- j leden Albert Meskers en Gijs Zandber- I gen en de sterke Kas Hagens uit het Brabantse Moerstraten zijn grote kans- j hebbers. Om 19.45 geeft de drumband Vios een I demonstratie in de Jan van Banning- I straat ter hoogte van de perkjes. Auto bezitters wordt gevraagd hun voertuig tijdig te verplaatsen. Vanaf dit punt I vertrekt ook na afloop de lampionop- tocht. Tot besluit van het programma wordt in het Don Boscohuis een groot Oranjebal voor senioren gehouden m.m. v. De Kameleons. TRACTATIE Kinderen die elders op school gaan en nog geen tractatie heb ben ontvangen kunnen deze morgen tus- sen 11 en 12 uur afhalen in het Don Boscohuis. J Meiviering in Leiden DINSDAG 5 MEI 10 uur. Brandweerdemonstratle Beestenmarkt/Turfmarkt. 10 uur: Speurtocht voor de jeugd. Begin- en eindpunt Pieterskerk- 10 uur: Dropping boven de stad van 20.000 exemplaren van een overdruk van het laatst ver spreide nummer van „De Vlie gende Hollander". 10.30plm 12 uur. Wielerronde voor amateurs. Start en flnlsch op het terrein van de Groen- oorrdlial. het stadhuis. 18 uur: Streetparade van oude automobielen en jazzbands. Route: Burggravenlaan, De Sit- terlaan, Lammenschansweg (ventweg), Jan van Houtkade, Doezastraat, Rapenburg, Bree- straat, Gangetje, Marktroute, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Turfmarkt, Nieuwe Beesten markt, Molenwerf, Rynsburger- singel, Haarlemmerweg, Willem de Zwygerlaan, terrein Groen- oordhal. 1417 uur: Groenoordhal. Optre den van de Dutch Swing Col lege Band afgewisseld met en kele bokswedstrijden ama- 1418 uur: Doorlopende voorstel ling van films over de bevrij ding in het Camera-theater aan de Hogewoerd. 14.3017 uur: Volkdansdemon- straties door de Volksdans groep Oud-Poelgeest. Stadhuis plein (14.30—15 uur), Vyf Mei laan (15.8016 uur), Kooipark (16.30—17 uur). 20 uur: Groenoordhal. Amuse mentsprogramma. Optreden van: Willy Albert!, de Zangeres zonder Naam, de Wama's, Mini en Maxi, de Soulgroup Connec tion met zang van de Soulsin- gers The Ebonies. Presentatie: Elles Berger. Muzikale begelei ding: Trio Henk Westers Na afloop van het avondprogram ma in de Groenoordhal om plm 23.30 uur groot vuurwerk op het terrein van de hal. De Studentensociëteit Minerva is de gehele dag voor iedereen toegankelijk. Van 22 uur af treden daar op liet Studenten Hoempa Orkest en liet Suri naams Orkest van Dolf del Tentoonstelling over bezetting en bevrijding in de Burgerzaal van het stadhuis. Openingstijden: 5 mei van 1018 uur, woensdag 6 mei van 10—15 uur. LEIDEN De heer H. J. Dingjan her dacht vorige week het feit, dat hij een halve eeuw geleden in dienst trad bij de Touwfabrieken te Leiderdorp. Ter ge legenheid hiervan werd hij, ver gezeld van echtgenote, kinderen en kleinkinderen, ontvangen op het be drijf te Leiderdon»- Nadat aan zijn eeht- genote bloemen waren overhandigd, sprak de heer Haanappel de jubilaris na mens de directie toe en memoreerde de vele en grote verdiensten die de heer Dingjan voor het bedrijf har gehad. Het zal dan ook ongetwijfeld een verlies voor het bedrijf betekenen wanneer de heer Dingjan over enkele maanden met pensioen gaat. Door zijn werklust en in zicht had de jubilaris, begonnen als jong ste bediende, zich weten op te werken tot chef van de afd. staalkabels: hij was ook één der weinigen die, naar V.T.-be- grippen een 100% Leiderdorper was en de gehele periode van 50 jaar op dit be drijf had „volgemaakt". In zijn kwali teit als voorzitter van het V.T.-pensioen- fonds dankte de heer Haanappel de heer Dingjan voor diens werkzaamheden als bestuurslid van dat fonds. In zijn slot woord betrok de heer Haanappel ook de echtgenote van de jubilaris, die haar man steeds trouw terzijde had gestaan. De heer Haanappel besloot zyn toe spraak met de overhandiging van de V.T.-legpenning alsmede een enveloppe met inhoud. Vervolgens werd de jubilaris toegesproken door zijn collega, de heer W. Prins, die hem namens het gehele kantoor- en technisch personeel felici teerde met het bereiken van deze dag. Namens allen bood hij hem een elec- trische handboormachine aan. Namens bazen en bedrijfspersoneel mocht de heer Dingjan, by monde van de heer P. Hille- brand, nog meer goede wensen in ont vangst nemen, vergezeld gaande van een fraaie staande schemerlamp en sigaren 'en werd zyn echtgenote een bloemstuk aangeboden. JAN RODEWIJK OVERLEDEN ZOETERWOUDE In de nacht van zaterdag op zondag overleed Tia een korstondige ziekte in het Acad. Zieken huis te Leiden op 84-jarige leeftijd de heer Jan Rodewyk. De heer Rodewyk was inwonend in Huize Emmaus van welk bejaardencentrum hy administra- Zijn ernstige invaliditeit, waarmee hij reeds een aantal jaren gehandicapt was, weerhield hem er niet van een grote belangstelling aan de dag te leggen voor liet Zoeterwoudse gebeuren. Groot sport liefhebber als hij was ging zijn hart in het bijzonder uit naar SJZ. Vóór de aan vang van de wedstrijd SJZVTL gister middag werd zyn nagedachtenis geëerd met 1 minuut stilte. Hoewel voor het vervoer altijd afhan kelijk van anderen volgde hij alle wed strijden van het eerste elftal. Zo .was hij vorige week nog in Roel of arendsveen. De laatste keer dat hy aan het openbare leven deelnam, was j.l. donderdag waar hy als fervent kaarter niet ontbrak op de klaverjaswedstrijd van de Oranjever eniging. Men zal deze sympathieke fi guur in de Zoeterwoudse samenleving node missen. voorgelezen, werd daarom een beroep gedaan aandacht en bijdragen te schen ken aan de aktie „Vrijheid, óók voor de ander" Deze aktie geelt steun aan de slachtoffers van de Jodenvervolging, aan de vele vluchtelingen overal ter we reld en aan de slachtoffers van de ras sendiscriminatie. „Zolang immers voor miljoenen vrijheid slechts een droom is, zullen wij bezig moeten zijn- met de vraag wat wy met onze vrijheid gedaan hebben, hoe wij er anderen door ge diend hebben." aldus de verklaring, waarin er met name op wordt gewezen, dat deze vraag pijnlyk aan de orde wordt gesteld door de jongere generatie. De dienst ln de Doopsgezinde Kerk begint morgenochtend om half tien. (Advertentie) CAFéSLUITING OP 5 MEI De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem onthef fing is verleend van het sluitingsuur van vergunnings- en verlofslokaliteiten en consumptie-inrichtingen voor de nacht van 5 op 6 mei a.s. tot 02.00 uur. Houders van muziekvergunningen mo gen die nacht in bedoelde inrichtingen vergoedt de SLF deze. KPJ afd. Zoeterwoude won volleybaltoernooi ZOETERWOUDE Ook op de dagen tussen Koninginnedag en 5 mei is de Zoeterwuodse Oranjevereniging aktief. Zaterdagmiddag werd in de sportzaal aan de Schenkelweg een volleybaltoer nooi gehouden. Hieraan namen negen plaatselijke teams deel die ln 3 poules werden ingedeeld. Voor de finalepoule plaatsten zich: Gemeentepersoneel. KPJ en S en S. De sets werden op tijd gespeeld. De uitsla gen van de finales luiden: Gem.personeel-KPJ 4-11 13-10, Gem.per- soneel-S en S 14-9 4-15, KPJ-S en S 11-7 15-5. Enidstand: 1 KPJ, 2 Gem.perso- neel, 3 S en S. Niet minder dan 84 deelnemers waren er aan de klaverjaswedstrijd. De eerste drie van de ni totaal 24 prijswinnaars waren: 1 L. v. d. Berg. 2 mevr. C. de Boer-Berk. 3 A. de Jong. Het vertonen van oude films bleek za terdagavond een schot ln de roos. Van 7 tot 11 uur was doorlopend een grote belangstelling. Sleutelbeenbreuk bij het voetballen ZOETERWOUDE - Tijdens de wed strijd SVLV 2-SJZ 2, die gistermiddag ln Voorschoten werd gespeeld, heeft de Zoeterwoudenaar Jac. Schuur 'n sleutel been gebroken. Hij is ter behandeling naai- het Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Duizenden guldens schade na brand door lekkende gasfles ZOETERWOUDE Zaterdagmorgen om half tien werd de Leidse brand weer gealarmeerd voor een begin van brand ln de woning van de familie J. Koek ln het Westeinde. De brand ontstond ln de keuken waar een lekkende gasfles een steekvlam ver oorzaakte. Binnen 'n paar minuten was de brand de situatie meester. Er was voor een paar duizend gulden schade o.a. aan electrische apparaten en kleren. De gasfles is voor onderzoek door de brandweer in beslag genomen. Ook bur gemeester Detmers was ter plaatse. Programma 4 en 5 mei Oegstgeest OEGSTGEEST Het programma dat de Oranjevereniging Oegstgeest voor 4 en 5 mei heeft vastgesteld, ziet er als volgt uit: 4 mei: 14.00 uur: Herdenkingsbijeen komst in het Groene Kerkje, waarbij na bestaanden aanwezig zullen zijn van hen, die in de meidagen van 1940 in deze omgeving het leven lieten. Na afloop kranslegging op Nederlandse graven en graven van geallieerde militairen: 19.00 uur. Herdenking in Bos van Wijcker- sloot. Spreker: Ds. P. J. Mackaay; 20.15 uur: Herdenkingsavond in gebouw Ta- berna aan de Julianalaan, georganiseerd door Gereformeerde Vrouwenver. Oegst geest. Spreker: Ds. J. H. Kappers uit Velp. Opgevoerd wordt het spel „Klein overzicht". Toegang vry. 5 mei: 10.00 uur: Prijsuitreiking win naars en winnaressen optocht en trottoir tekenen, terrein Terweeschool; 11.00 uur: Strooivlucht door vliegtuig boven Oegst geest met geschenkpakketjes verzorgd door wink. ver. Oegstgeest Actief; 11.30 tot 12.30 uur: Parachutespringen boven sportterreinen; 13.30 tot 15.00 uur: Rond vluchten per helicopter boven de ge meente voor genodigden en degene die door het lot zijn aangewezen: 15.00 uur: Tweede dropping van geschenken door helicopter; 15.00 uur: Muzikale mars en show op ASC-terrein door „De Burch"; 16.00 uur: Voetbalwedstrijd ASC tegen UDO Oegstgeest combinatie; 19.00 uur: Groot popfestival op terrein Iris laan. De geheele dag houdt het gemeente centrum aan de Lijtweg „open-huis". Van 15.00 uur is men van harte welkom in het „Proatpark Oud-Poelgeest" waar de kinderen o.a. kunnen spelen en schil deren rond het thema „Vrijheid" en iedereen in staat wordt gesteld over een groot aantal onderwerpen zyn zegje te zeggen. Warm aanbevolen! Dodenherdenking te Zoeterwoude ZOETERWOUDE 4an de vooravond van de viering van het 25-jarig Bevrij dingsfeest, dat veel aandacht zal krij gen, zullen de gevallenen worden her dacht. Maandagavond om zeven uur is er in de Ned. Herv. kerk een Kerkdienst waarin ds. Kranenburg, die in de oor logsjaren in Zoeterwoude was, en deken A. Lamot liet woord zullen voeren. Aansluitend zal een stille tocht worden gehouden naar de gedenkplaat aan het raadhuis. Hieraan zal ook deelgenomen worden door een detachement van de Nationale Reserve onder commando van 'de sergeant der N. R. W. Vink. Mede werking wordt ook verleend door de drumband Vios en de Sint Jansfanfare, die na de kranslegging en de twee mi nuten stilte het Wilhelmus zal spelen. Om half negen zal door de heer H. Wil helm. oud-commandant van de B.S., een expositie worden geopend in „Ons Huis" Hier zullen voorwerpen te zien zijn uit de oorlogsjaren. Er zal ook een inzen ding zijn van de stichting „Oud Zoeter woude". Ook de kindertekeningen krij gen hier een plaats alsmede de inzen dingen van de fotowedstryd Zoeterwou de. Vanaf 9 uur zal de tentoonstelling opengesteld worden voor het publiek dat ook op 5 mei van 9 tot 16.00 uur te recht kan. ALPI1EN AAN DEN RIJN De zaterdagmiddag in het kader van de feestweek in gebouw Nabij gegeven voorstellingen van de musical ,.Hip Hipper Hipst" is wat de uil roering betreft zonder meer een daverend succes geworden. Jammer dat beide voorstellingen niet voor stampvolle zalen gegeven werden; de Haagse jeugd had dit beslist verdiend. Het enthousiasme waarmee deze leerlingen van de Prof. Anema school in Den Haag deze fijn „lopende" musical, die men ook reeds voor de televisie heeft mogen brengen, uitvoerden was zeer groot. Een op de voorgrond opgesteld koor plus een complete band ondersteunden de zang van de solisten op het toneel. Een uitstekend geheel, dat ieders bewondering had. Op het ijsclubterrein werd door de Alpheuse ruiters met de ponyclub ondanks de aanhoudende regen een geslaagde de monstratie gegeven onder leiding van de instructeur de heer N. G. Grootliuyse. ,,De Lenteklokjes" gaven onder leiding van de heer D. van Vliet in gebouw Nubij een geslaagde uitvoering in samenwerking met de Rijnlandse accordeon onder leiding van de lieer G. Beuk. DS70 in Gemeente-programma: LEIDEN Vandaag is het gemeente- we socialistische partij: „DS'70 stelt ma onder programma bekend geworden van De- zich op het standpunt dat het college DS '70 besteden inokratische Socialisten '70; de party, van burgemeester i wethouder S. afspiegeling moet zijn van de politieke bejaarden Speciale aandacht zal burg an de snelle bouw groot aantal kleine woningen v vindt dat het Waaggebouw parkeerterrein buiten i de aanstaande verkiezingen samenstelling van de raad." ten dienen c meedoet. In het program zegt DS '70 Onibudscommissie Uit het program- gen vrij te krijgen voor gezinnen onder meer van zichzelf: Demokratisch ma blijkt dat DS '70 voorstander is van kinderen en voor de '»—■»- Socialisten '70 beschouwt zich als een het idee een ombudscommissie te be- Tevens wil DS '70 dat Demokratisch Socialistisch Volkspar- noemen uit de raad. die klachten uit de fonds wordt gevormd, tjj die zich richt tot die brede groep burgerij onderzoekt. De commissie van de bevolking die een ontwikkeling moeten worden bijgestaan door een van de maatschappij wensen, in socialls- afhankelijk secretaris en zou zo moge- ook in het programma vi tische zin, langs demokratlsohe weg. lijk.eenmaal per maand spreekuur Een brede groep, want tot die groep be- ten houden. „Het is tevens gewenst." het voortgezet onderwys horen jongeren en oudereu, mensen le- aldus DS '70, dat de gemeenteraad in funktie moeten krijgen, vend vanuit verschillende godsdienstige hoorzittingen de burgers, of bepaalde Recreatie Onder het hoofdstuk of humanistische overtuiging, werkne- groepen daaruit, in de gelegenheid stelt creatie stelt DS '70 dat a mers, middenstanders en anderen." over belangryke onderwerpen hun stand- plannen als Kagerzoom punt kenbaar te maken. tot 01.45 u. muziek ten gehore brengen. B. en w. afspiegeling raad Over de Huursubsidiefonds Over volkshuis- Nieuwe Schouwburg DS '70 is moet worden ingericht als expositie- de city te ruimte voor beeldende kunstenaars, zo- Verkeer Gezien het grote aantal em- wel voor beroeps als amateurs. ployé's van de Ryksuniversiteit dat da- Bejaarden Onder het hoofdstuk Be- gelijks met de auto naar de binnenstad jaarden stelt DS '70 dat het Maatschap- komt, vindt DS '70 dat ter ontlasting de laagst betaalden, pelijk Contact-orgaan in de komende van de parkeerruimte de bouw van een huursubsidie- vier jaar moet worden omgebouwd tot parkeergarage door en voor de universl- een orgaan voor de welzijnszorg. „Er teit dient te geschieden. Het vindt ver- OnderwyH Zo snel mogelijk uitbouw moet naar worden gestreefd dat alle der ook dat het openbaar vervoer ge- van de Leidse Schooladvies Dienst, staat groeperingen in de stad voldoende in- subsidieerd moet worden. DS '70. Het spraak in dit orgaan krijgen, waardoor vindt ook dat de schoolparlementen bij dit orgaan een klankbord kan zyn van Financiën Onder het hoofdstuk fi- duideiyke alles wat er op dit gebied van het Maat- nanciën stelt DS '70 onder meer dat de schappelijk Werk, de Sport en 't Jeugd- buitengemeenten moeten bydragen in 'n werk in Leiden leeft en werkt," aldus deel van de centrale voorzieningen die DS '70. ook voor deze gemeenten van belang Over het verkeer stelt zijn. Aan het slot van het programma eer in haar programma: stelt Demokratisch Socialisten '70 dat ,Bus-taxl's dienen te worden ingescha- het een vooratander de recreatie- Ruigehoek Bun - taxi'i medewerking dient te worden verleend. DS '70 onder Lelden, 1 mei 1970. aktuete plaatselijke pokriek »egt de nteu- vesting achrjjfl D$*»0 ïn haw program- sneka realisering van Al nieuwe echtrww- keld om Jang-parkeerdera van bedrjjven van de erfpacht, LEIDEN Maandagavond a.s. houdt de PSP in het zaaltje aan de Maria Gyzensteeg een openbare avond met als motto „Vijfenwitntig jaar na de oorlog, nog steeds woningnood". Het raadslid Herman Amptmeijer spreekt o.m. over „Is politiek een vies zaakje?" LEIDEN Burgemeester en wethou ders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege be diende bruggen op dinsdag 5 mei 1970 niet voor de scheepvaart geopend zullen worden ZOETERWOUDE Het spreekuur van de burgemeester van Zoeterwoude zal niet worden gehouden op 7 mei a.s., maar op 6 mei 1970, van 10.00-12.00 u, in het gemeentehuis alhier. AMSTERDAM, 4 mei, Vee Aanvoer 151 runderen. Notering 4.00-5.50. Handel kalm. 20 varkens. Geen noaering. ROTTERDAM, 4 mei, Vee Aanvoer totaal 1314; slachtrunderen 1090; var kens 224; slachtrunderenö.50-5.80, 4.69- 5.15, 4.00-4.35; 3.75-3.95; varkens 2.50- 2.60. 2.45-2.450. 2.40-2.45; stieren 4.50- 5.05; worstkoeien 3.70-3.80; slachtzeu- gen 1.90-2.05; zware varkens 2.20-2.30) slachtrunderen korter - kalm - iets ge drukt; varkens klein - vlot; fijne varkens nauw prysh.; slachtzeugen lager. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 mei Groenten Waspeen per kist: Al 6.40- 8.10; All 2.60-6.30; BI 8.20-11.60; BK 2.00-2.50; Cl 5.50; CII 3.50-4.50; andij vie 115; peterselie bos 15; krulpeterse- lie bos 15-17. Aanvoer waspeen 118.000 kg- LEIDEN. 4 mei. Groente Andyvie I 114-145, snijbonen 4.10-4.40, kroten, ge kookt 0.50, posteleni 0.97-1.20, prei 0.36- 0.55, rabarber 0.10-0.31, spinazie A 0.27- 0.59, champignons 4.20-4.50, komkom mers 0.37-0.75, tomaten A 11.40-11.60, id. B 13.80-14.20, id. C 10.80-11.20, id. CC 8.80-9.30, uien middelgolf 1.20-1.25, witlof 0.89-1.40, bloemkool A 0.91-1.83, knolselderij 35. sla A 0.32-0.42, peter van invoering selie 0.10-0.12, raapstelen 0.15-0.17, ra dijs 0.41-0.60, selderij 0.09-0.16.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4