Expositie in „Oudhedenen open huis voor scholieren Leiden wordt opgefleurd met tulpen en narcissen Engelse bevrijders te gast op Wassenaars camping Duinrell Heempark Kikkerpolder weer voor publiek open Leidse agenda MARKTEN DONDERDAG 30 APRIL 1970 DE LEID SE COURANT Lustrum vierende universiteit en burgerij Leids telegram aan koninging LEIDEN De Vereniging „Ko ninginnedag" Leiden heeft Hare Majesteit de Koningin het vol gende telegram gestuurd: Majesteit, leden de Samenwerking ran volkshuizen en studenten bleek niet uitvoerbaar LEIDEN Het driehonderdvijfenze- ventig jarig bestaan van «Ie Leidse Uni versiteit zal de stad Leiden niet onge moeid laten. Een speciale commissie van de algemene l'niversitaire Lustrum Commissie heeft een aantal manifesta ties ontworpen, die ieder voor deelname uitnodigen, klapstuk van de aktivitei- ten Is wel de lustrumtentoonstelling, die onder de itel „Wel en Wee" in samen werking met de Leidse volksuniversi teit K O in het Rijksmuseum van Oudheden wordt georganiseerd. Van 5 juni tot 4 juli zal via foto's, kranten knipsels en dia's de problematiek van milieuverontreiniging. ont\\ ikkelings- hulp en discriminate aan de kaak worden gesteld. De tentoonstelling, die vooral VP scholieren mikt, conlronteert alle lïu-gers van loeiden met hun kritieke problemen. Dat wordt geiilustreerd aan het over duidelijke kruispunt Rapenburg-Kort Rapenburg-Breestraat-Nooröeinde, maar die problemen zullen worden door getrokken naar min of meer soortge lijke problemen op mondiaal niveau. Vandaar gaat de lijn naar mogelijke oplossingen, die de wetenschap, eu dat is in dit geval de Leidse Universiteit, zou kunnen bieden. Voor wat dit laat ste betreft zullen de ontwerpen en idee- en van de jonge Delftse architect Pjotr Grongrijp worden geëxposeerd, die een I aantal ideale oplossingen heeft ont worpen voor de meest urgente kwesties van het leefmilieu. De commissie heeft meer georganiseerd. Meer dan tweeduizend Leidse scholieren van alle soorten scholen maakten excur sies naar de universiteit en haar ver schillende Instituten en het is thans de bedoeling van de commissie, deze ak- Hviteiten ook na het lustrum voort te zetten. Gedurende twee avonden in de Waag kunnen tweehonderd Leidse inwoonsters onder leiding van bloemisten gratis bloemstukjes vervaardigen, die aan zie ken en bejaarden zullen worden gege ven. Tijds de avonden zal de film ,,Het laatste groen" worden vertoond, waar van de titel al zegt. dat hij alles met natuurbescherming te maken heeft. Bo vendien zal er nog een viswedstrijd wor den georganiseerd. Gedurende het lus- LEIDEN, geslaagd Aan de' Leid se Universiteit Is geslaagd voor het doct.ex. farmacie, de heer B. Liem. Tjian Bok (Voorburg). ping Koninginnedag-Leiden rii ren Uw verjaardag dankbaar e feestelijk. Gaarne bieden zij Uwe masjes/e, en Haar familie op deze dag eet biedig hun hartelijke gehikwen Namens het W. de Gast. J. C. J. Lam Aan Hare Majesteit Kon. Juliana. Soestdijk. Het bestuur van de Leidse Oran je-Vereniging wenst U en de Uwen van harte geluk met Uw verjaar dag en hoopt dat U nog vele jaren voor Uw gezin en het Nederlandse volk gespaard moge blijven. C. J. DE GRAAF, voorzitter B. DE VOS-KWAADGRAS. secretaresse. truin zal de binnenstad door het Leids City Centrum met vlaggen en aanver wante artikelen worden versierd. Ver schillende Leidse restaurants zullen tij dens 't lustrum speciale menu's (Lurs De oorspronkelijke opzet van de com missie was van veel wjjdere strekking. Aanvankelijk zocht men kontakt met verschillende groeperingen, aan de hand van het idee van een vijfjarenplan voor de samenwerking van gemeente en universiteit. De bedoeling was om steun te verlenen aan reeds bestaande plannen voor een sociaal centrum, en een permanente sa menwerking te creëren van studenten In het Museum van Oudheden is men al druk in de weer niet het opzetten van de expositie „Wel en Wee". met de Leidse volkshuizen. Dit bleek in liet eerste geval niet op prys te wor den gesteld en in het tweede niet reali seerbaar, zonder dat de studenten "en „salaris" zouden krijgen, maar daar was geen geld voor. Daarom stapte men over op het idee van de excursies, die blijkens een enquête onder de deelne mers positief is ontvangen, zij het dat men nog enige schoonheidsfoutjes op het spoor kwam. Kinderen ontdekten brand in schuur van drogisterij HAZERSWOUDE Omstreeks half vier gistermiddag, ontdekten de 9-jarige Arno en de 12-jarige Ellen Raaphorst, dat er brand was uitgebroken in de schuur, behorend by drogisterij „Raap horst" aan de Dorpsstraat. De jongen riep de vrijwillige brandweer onmiddel lijk telefonisch te hulp. De spuitgasten bestreden met drie stralen niet alleen het vuur, maar moesten tevens optornen tegen de felle noordwester en de belen dende percelen derhalve brandvrij houden. Omstreeks kwart over vijf kon comman dant W. R. Soeters het sein „inrukken" geven. Op dat moment was de schuur, waarin een groot aantal drogisterij- en andere artikelen, echter uitgebrand. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. VALKENBURG In Valkenburg reik te burgemeester N. 't Wout gisteren de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit aan de heer N. Ouwersloot. Oud-strijders brengen bevrijdingsvuur van Wageningen naar Voorhout VOORHOUT Bij de herdenking der bevrijding, die op 5 mei in Voorhout zal plaats vinden zal de enige plechtige ge beurtenis zijn het overbrengen van het bevrijdingsvuur van Wageningen naar Voorhout door enkele plaatselijke oud- strijders. In Wageningen vond nl. de capitulatie van de Duitse troepen plaats. Het bevrijdingsvuur, ontstoken te Wa geningen, symboliseert de bevrijding van heel Nederland. Vele Nederlandse ge meenten zullen dit vuur overbrengen naar hon woonplaats, hiermeede bevrij ding van hun eigen gemeente symbol!- Plantsoenendienst worstelt met steenwoestijnen en de natuur LEIDEN Personeel van de gemeen telijke plantsoenendienst is deze tjjd vol op in de slag met enerzijds de saaiheid van de stedelijke steenwoestijnen en an derzijds de natuur. Ziet men nu nog voornamelijk de resultaten van wat vo rig najaar in perken en gazons is ge poot, deze weken is men met de bloem bakken in het straatbeeld verschenen. Zo kwamen anderhalve maand geleden al de eerste (20) bakken met in de kas voorgetrokken hyacinten voor het Stad huis. Pas enkele weken terug kon men niet het niet-geforceerde voorjaarsgoed gaan werken. Aan de Lajnmenschansweg staan nu zes bakken met hyacinten en op het Lam- menschansplein zelf 22. Drie bakken narcissen kwamen aan de Tomaten- straat, 25 bakken violen bij het Stadhuis en vijf langs de waterkant van de Visch- markt, 20 bakken narcissen langs de Wilem de Zwijgerlaan en nogeens vijf bakken violen boven op de middenberm van de Willem de Zwijgerlaan. Verder zijn bij het Diaconessenhuis drie bakken violen en twee bakken met erica ge plaatst. Het Stationsplein is vorige week met 15 bakken narcissen opgefleurd. Door het warme weer nog .wat achter de hand te houden helpt de natuur de plantsoenendienst wat de houdbaarheid van de bloemen in de bakken betreft. Het tegengestelde is het geval met on geveer 4.000 vroege, dubbele tulpen (ca. 50 bakken idie momenteel nog in maag delijk groene toestand op de stadskwe- kerij staan. Hiervoor hoopt men in de komende veertien dagen plekjes te vin den aan de Schuttersveldweg, Stations weg en Stationsplein, voor zover de vor deringen van de werkzaamheden dit verantwoord maken. Ook enkele andere ..versteende stadsgezichten" hoopt men ermee op te fleuren. Een ander (van vele) karwei van plant- soenendiensl is liet groenmalten van liet terrein dal vrijkomt door afbraak van het Herensingelstation. De slopers heb ben echter aan de verwijdering van de fundering zo'n karwei, dat de tyd voor bomenaanplant wel zal zyn verstreken i als het klaar is. Men zal in elk geval wel de graszoden kunnen aanbrengen. Stille tocht in Hillegom HILLEGOM Voor de herdenking der gevallenen te Hillegom op maandag avond 4 mei zal zich om 19.20 uur een srtoet in de Raadhuistuin opstellen. Om 19.35 uur begint een stille tocht via Hoofdstraat, Van den Endelaan naar het monument ln het Wilhelminaplant- soen. Klokslag 20.00 uur worden er twee minuten stilte in acht genomen. Diefstal legde chauffeur uit als lening BOSKOOP Een 25-jarige chauffeur uit Boskoop had zich als belangrijker man voorgedaan dan hjj was. Aan zyn secretaresse had hij verteld eigenaar te zijn van een transportbedrijf. De „eige naar van het transportbedrijf" en de secretaresse hadden elkaar in Noordwijk gevonden, waarna een -amusante, tyd Het amusement, kwam ter zitting van de Haagse politierechter niet heler.^aal openbaar, maar er waren wel vrolijke feestjes gegeven ten huize van de secre taresse. Aan deze liefdestjjd kwam een onprettig einde. Voor de Haagse politie rechter ontmoetten ze elkaar weer; hij was weer de chauffeur, zij zei nog steeds secretaresse te zijn. Ze stak haar beide vingers van haar rechterhand omhoog om te getuigen tegen de chauffeur, die van haar een kascheque had gepikt en vervolgens 250 - daarop geïncasseerd. „Een kwade zaak," vond de rechter en de chauffeur knikte instemmend. Het was kwaad. Ook tussen die twee. „Maar ze heeft van mij ook weieens geld ge leend," gaf de chauffeur te kennen, blijkbaar in de leningssfeer vertoevend. „Maar dit was geen lening, dit was gewoon diefstal," stelde de officier de realiteit. „Ik heb haar weieens geld geleend om drank te kopen en ook we) aardappelen eu groenten," verweerde de chauffeur. Daar heeft hij ook van meegegeten en meegedronken," repliceerde de secre- taresse vinnig. Ze diende een civiele vor- dering van 250- In. „Die zal ik Ln elk geval moeten toewijzen." kondigd de rechter aan. De officier eiste f 50.- boete i voorwaardelijk een maand gevange nisstraf, met toewijzing van de civiele vordering. Dat werd ook het vonnis van de rechter. L'dorpse bridgeclub LEIDERDORP Uitslag van de zesde ronde van de viertallencompetitie van de Leiderdorpse bridgeclub: Groep Rood: 1. heren Blom-Schippers met heren Lenaers-Schutte 6-0, 30-6; 2. fam. De Vrind 6-0, 25-11; 3. mevrouw Bos-heer Jans met Van der Byl-Sijpe- steyn 2-4 23-13; 4. dames Jans-v. Zon neveld met Bos-Van Leeuwen 5-1 23-13; 5. echtpaai- Danze met Danz jr.-van Mourik 0-6 18-18; 6. echtpaar Den Har- tog met Van den Oever-Pieters 5-1 17- 19; 7. echtpaar Van Klaveren met De Jong-Van Kins 4-2 15-21; 8. dames Van BARBECUE VOOR AUGUSTINUS LELDEN De dies van de r.k. studentenvereniging Sanctus Au- gustinus Is gisteren gevierd nadat de leden met oud-staatssecretaris Egas diepgaand van gedachten hadden gewisseld over de rol die de studentenverenigingen kannen verrlchteA. Elders in de krant meer daarover. Een dolgezellige scha penbarbecue, die de meest pene trante geuren lier en der ver spreidde en verder buitengewoon „in de smaak" viel, was een van de hoogtepunten van de feestvie ring. Galafeest van Indische HILLEGOM Zaterdag 16 mei vief de Indische Vereniging Bollensti hnar galafeest in Treslong te Hlllegorfl Medewerking verlenen „The Sky nerf oJ.v. J. Grosveld. De vereniging het- tot doel de band tussen alle Indië-gaJ gers te behouden en verstevigen Indonesische cultuur te blijven uitoeffl nen (o.m. Indische dansen). De IVB t meer dan 150 leden ln de Bollenstr* maar ook in Leiden, Haarlem i sterdam. Voor informatie wende men zich t<fl mevr. Van Daim, Jacob van Kampei laan 11. Leiden (telef 01710 - 2430SE F. H. Keiler, Saturnusstraat 32, SasseJ heim (tel. 02532-7125). Mey-v. Gerwen, Geraniumstraat 31, L se (tel. 02530-5010). Gelder-De Jong met Karstens-Rebel 0-6 15-21; 9. echtpaar Thesingh met Van den Bogaard-Van Ham 1-5 7-29; 10. da mes Schutte-Zwarts met Middelburg 1-5 7-29. Groep Zwart: 1. echtpaar Kruts met Blansjaar-Pul 6-0 28-8; 2. echtpaar Weasels met Tijssen-de Winter 6-0 27-9; 3. Van Berge Henegouw-Hel versteyn met De Koning-Van Zonneveld 6-0 23- 13; 4. echtpaar Pouw met De Koing- Noorman 4-2 23-13; 5. echtpaar Verduin met echtpaar Zwanenburg 0-6 20-16; 6. echtpaar Hollander met Veldhuyzen- van Vliet 6-0 19-177. Hoogervorst-Van der Vliet met Karstens jr-Karstens jr. 2-4 17-19; 8. dames Bavelaar-Van den Kommer met Van den Kommer sr.-van den Kommer jr 0-6 15-21; 9. mevrouw Van Schendel-dhr. Stokhuyzen met echtpaar Swart 0-6 4-32; 10. dames Pater Eyck in Leids team zielzorg ers LEIDEN Pater H. A. Eyck OSB, die assistent, was te Gouda, is door de bis schop van Rotterdam overgeplaatst naar Leiden, waar hjj is toegevoegd aan het team van zielzorgers in het de kenaat Leiden. Zijn bijzondere opdracht is, de pasto raal te verzorgen in de parochie van de H. Lodewijk en het behartigen van de katechese in het gehele dekenaat. SASSENHEIM OEGSTGEEST li- heer L. van der Plas uit Oegstgeest, hooS van de afdeling public relations «k adjunct-directeur van de Sikkens gro-?fl in Sassenheim, werd gisteren door Sa'ï senheims burgemeester Van Knobejl dorff namens de koningin benoemd tfl ridder in de orde van Oranje Nassau. j Tevens deelname aan Flower rally WASSENAAR Ongeveer een hon derdtal caravans, „bevolkt" door ruim 26« Engelsen, afkomstig uit Engeland en een gedeelte uit Duitsland verblijven o|> liet ogenblik op camping Duinrell in liet kuiler van de. tweede internationale I lower Rally. Deze Flower Rally, ge organiseerd door de Nederlandse C-ara- an Club, werd jongstleden zaterdag ge opend door Gravin van Zuylen van Nije- elt, echtgenote van de direeteur-eige- i Duinrell. alle B. en w. van Wassenaar hebben deelnemers vandaag uitgenodigd voor een traditionele oranjebitter op het ge meentehuis. Vanavond bezoeken de Engelsen de Wassenaarse taptoe. Graaf van Zuylen van Nijevelt heeft alle bevrijders (ook Amerikanen) uitgeno digd op 5 mei gratis bij hem een etmaal j door te brengen. Hij zal al zijn kam- j peerders van overzee die dag een bevrij- i dingscocktail aanbieden. Deze uitnodi ging staat geheel los van de Flower Rally. Op de foto Itnks de heer Harri son, leider van de groep Engelse bevrijders en in het midden me vrouw Tan Zuylen van Nijevelt. Doorlopende bijenexpositie LEIDEN Met Ingang van a.s. zater dag 2 mei Is het Leidse Heempark aan de Oegstgeesterweg ln de Klkkerpolder op zaterdagen en zondagen van 2 tot 5 uur terecht Doordeweeks Is het park open van 8 tot 5 uur. De toe gang is gratis. In het Heempark vindt men bloemen, planten, heesters en bomen van eigen bodem bijeengebracht en verzorgd, maar niet speciaal gekweekt. Geen bol- lentuin dus, behalve wat blijvende bol gewassen. Hoogtepunten van de eerste „open" het publiek toegankelijk Men kan er dan 1 weekeinden zijn het bloeiende grote en kleine hoefblad, de dotterbloemen, di verse soorten (o.a. geurende) viooltjes en speenkruid. Ook staan verscheidene boomsoorten in bloei, zoals de els. de wilg, en andere. Natuurlijk ls ook de bijenstal in het Heempark, eigendom van de Vereniging ter bevordering van de Bijenteelt, op de openingstijden toegankelijk. De Leidse afdeling van deze vereniging zorgt voor doorlopende bezetting voor toelichting aan het publiek. Er zijn verscheidene bijenkolonies te zien in verschillende korven en kasten. Van de laatste is er één uitgevoerd in doorzichtig perspex, waardoor men in staat is de bezige bijen binnenshuis gade te slaan. Een aparte bijenwoning is gemaakt in een speciaal uitgeholde boomstam, de oor spronkelijke huisvestingsplaats van de ze bosbewoners. VRIJDAG 1 MEI Old Dutch: Contactavond reisgezelschs» Voorschoten: Kasteel Duivenvoord*' recital Toos Onderdenwijngaard, 19. Ophalen grof huisvuil j VRIJDAG 1 MEI Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zege: I steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo i lensteeg, Boisetkade, Kampersteef Consciensestraat, Vliet, Doezastraa: St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteen Herensteeg, Salomonsteeg, Klokstaej Scheepmakersteeg, Houtstr., Gereck Lokhorststraal, Zonneveldstraat, Pie j terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken I doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters I kerkhof, Papengracht, Doelengracht Pieterskerkstraat. DEN BOSCH, 29 april - VEE Aan voer totaal 8736, runderen 3602, gras kalveren 880, vette kalveren 343, nucb tere kalveren 2497, schapen 365, lamme ren 288, fokzeugen 13, slachtvarkem I 603. biggen 145, slachtrunderen melk- en kalfkoeien 1100-1825, gulste koeien 925-1425, graskalveren 465-675 1 kalfvaarzen rood 1325-1825, zwart ll2f 1525, klamvaarzen 1150-1325, gulste I vaarzen 990-1250, pinken 700-850, nuch- tere kalveren 140-310, weideachapen 70 -115, weidelammeren 155-240, drachtige zeugen 550-660, biggen 87-100, slacht runderen 5.20-5.75 extra kwal. Ie kw 5.20-5.75, 4.70-5.15, 2e kwal. 4.10-4.60, 3e kwal. 3 80-4.05, vette stieren 4. 5.15. worstkoeien 3.6Q-3.90, vette kal veren 4.15-4.40, le kwal. idem 2e kwal. 3.85-4.10. 3e kwal. 3.60-3.80. Nuchter? slachtkalveren 1.35-1.70, per stuk 45-75, slachtzeugen 2.14-2.20, le kwal. idem 2e kw. 2.02-2.12, 3e kw. 1.92-2.00, slacht- varkens 2.40-2.50, vette schapen 100- 130, vette lammeren 120-160, melk- en kalfkoeien: ruina, rustig, onveranderd duur. g-uiste koeien: groot, trager, moei zaam prijsh. jongvee: veel minder, vrij kalm. vast; vette kalveren; gewoon even gedrukt, even gedrukt; nuchter? I slachtkalverenminder, redelijk, ruin j gehandhaafd: schapen, lammeren: nor- maal. stil. aflopend; lopers, biggen: min der stroef, moeizaam prijsh. slachtv minder, williger, even vaster; slachtzeu- 1 gen: behoorlijk, traag, lager.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4