HVL OPNIEUW NIET STERK IN DEFENSIE TBS imponeert tegen Blue Stars en S.V.E. Op koninginnedag Drie kleine Stadscarillon klokken op breng en vier octaven Adviesraad voor de Leidse binnenstad Subsidies aan speel tuinverenigingen moeten beslist hoger worden Er zat muziek in heropening van Zoeterwouds parochiehuis Leiden is dit jaar de schaakstad - Nederland De Mayflower in opbouw i fii te MARKTEN MAANDAG 27 APRIL 1970 PAGINA Electronische apparatuur voor de uurvvijsjes LEIDEN Stadsbeianrdior Rien Ritter zal tijdens de receptie in het' Stadhuis op Koninginnedag voor het eerst sinds vele maanden het stadscarillon weer bespelen. Een vernieuwd en zelfs uit gebreid carillon, want sinds eind vorig jaar heeft de Astense klokkengieterij Eysbouts in totaal 31 klokken overge goten en werd het ophangwerk in de Stadhuistoren grondig vernieuwd. Er kwamen ook <*rie kleine klokken in de hoge regist» bij, zodat het klokken spel vier ocs%Ken rijk is. Dan hangt er ook nog eefc grote bourdon, die gebruikt wordt om fe Leidenaren op de hoogte te houden Van het passeren van kwar tieren, halve en hele uren. eerste concert Werkgroep in nota aan de raad et hele werk, dat eind vorige week ge reed kwam toen de laatste klokken naar boven werden gehesen, heeft de gemeente ongeveer anderhalve ton gekost. Het krediet was voldoende om de beiaardier een nieuwe ruimte te geven. Verwarmd zelfs, want in de koude jaargetijden was het bespelen bepaald geen pretje. In de speelcabine is verder de electronische apparatuur geplaatst. De wijsjes bij het verstrijken van de uren worden nu voort gebracht via een ponsband van plastic, die gemakkelijk te veranderen is door de beiaardier. Vroeger gebruikte men voor het urenspel een metalen plaat, die moei lijker te vervangen was. LEIDEN De Werkgroep Binnenstad 6. Het voordragen I,eiden heeft een nota aan de gemeente- groeperingen voo j raad gezonden om te komen tot een v^n de. Raad var I adviesraad voor de binnenstad. Een der- gelijk verzoek deed het Komitee Leef baar Lelden vorige week ook. Volgens de werkgroep zullen de taken van de adviesraad moet omvaten: 1 1. Het gevraagd en ongevraagd uitbren gen van daviezen aan de gemeente raad en eventueel aan het college van b. en w. betreffende binnenstads vraagstukken. I Het coördineren van reeds genomen of nog komende initiatieven uit de particuliere sector met betrekking tot de binnenstad. Het stimuleren van de burgers om door middel van ideeën of anders- j zins bij te dragen tot de ontwikke ling van de binnenstad. 1. Het informeren van de burgers over de problemen rond de binnenstad. Het gebruik van een gemakkelijk te vervangen plastic band lis o.m. ook in gebruik in de toren van de Lodewijks- kerk) heeft het voordeel, dat het pro gramma wat gevarieerder kan worden. 1. Het instellen van werkgroepen voor bepaalde deelproblemen, waarbij ook anderen dan leden van de Raad van Advies nigeschakeld kunnen worden. 2. Alle informatie van de gemeentelijke overheid te vragen en te krijgen wel ke hij voor de uitvoering van zijn taak noodzakelijk acht. 3. Het recht desgewenst de vergaderin gen openbaar te houden. 4. Het organiseren van „hearings" van de burgerij en eventuele belangheb benden. 5. Publicatie van de adviezen, nadat deze zijn uitgebracht aan de gemeen teraad. I an personen en het lidmaatschap van de. Raad van Advies". „Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke Raad van Advies met enige financiële en andere middelen zal moeten worden uitgerust", aldus de werkgroep. Te den- ken valt o.m. aan: 1. Vergaderruimte. 2. Faciliteiten voor typen en vermenig vuldigen van stukken, alsmede de verzending daarvan. 3. Middelen om desgewenst hearings als j .bovenbedoeld te beleggen. 4. Middelen ter bestrijing van de kos ten van enige documentatie, voorzo ver deze niet door de gemeente be schikbaar gesteld kan worden. 5. Middelen om een enkel maal deskun- j digen van elders uit te nodigen. Behalve een aantal jongere en oudere geïnteresseerde burgers, waarnoder en- i kele bewoners van de binnenstad, zal de detailhandel, de nijverheid, de horeca- j sector, het particulier en openbaar ver- voer. een vereniging als Oud-Leiden, de universiteit, de stichting Studentenhuis vesting, de WV enz. in de raad van i advies vertegenwoordigd moeten zijn, I waarbij de hoofdzaak is, dat de leden j een wezenlijke belangstelling voor de problemen hebben en vooral ook bereid zijn tijd ter beschikking te stellen. De leden van de werkgroep zijn: A. G. Bomhoff, Wijk, A. P. v. Seters. D. Krantz, Oomes, A. M. Oomes-Donker. K. Brus- see, M. Brussee. T. Mulder. B. D. Oos terman. H. v. Eek. J. Ringelberg. P. v. d. Wester-Dombi, A. Sevenster, B. C. Huij- gens, F. Dijkstra en R. v. Straten. Voorzitter Bos bij opening peuter tuin ium jtccj. Urlusplantsoen LEIDEN De voorzitter van de speel- viteieiit veel geld uit. Ik wil het geen turnvereniging De Vijf Hoven de heer weggegooid geld noemen," aldus de hee Kouwenhoven,*L. Gerth vak I Bos heeft zaterdagmiddag, nadat wet- j Bos, „maar ik vraag me toch af of het houder S. Sannes de tweede tuin van geld niet beter besteed zou zijn deze speeltuinvereniging aan het Jacq.speeltuinverenigingen, die met hun w Urlusplantsoen had geopend, een pleidooi zaamheden enorm veel goed doen gehouden voor hogere suhsidie-uïtkerin- de jeugd." gen aan speeltuinverenigingen. „De ge meente geeft aan bepaalde jeugdcreati- LEIDEN HVL kaïn ook gisteren in de veldhandbaleompetitie niet tot winst. Tegen Snelwiek werd er over het alge meen nogal matig gespeeld: de verde diging liet nogal eens een steek vallen, terwijl de bal in dé voorhoede te lang bij één speler bleef. Zo kon Snelwiek op Roomburg een 1015 zege behalen. De gasten veroverden al spoedig een „De Plankeniers" had concurrentie (ran „Dubbel Zeskant pil Zaterdagavond was de Leidse Schouw burg uitverkocht. Toch waren lang niet alle plaatsen bezet. Velen had den blijkbaar het spectakel „Dubbel Zeskamp" in de Groenoordhal verko zen boven „Chunkibix Limited", dat de Gooise amateurtoneelgroep „De Plankeniers" (net terug van een toer- nee door Zwitserlandonder auspiciën van de Koninklijke Vereniging „Lit- teris Sacrum" opvoerde. Ze hebben een leuk niemandalletje gemist. „Chunkibix Limited" is een Engels handelskantoor, waarop een strakke hiërachie frustaties onder het perso neel tot gevolg heeft. De houding van het vrouwelijk personeel inclusief bazin Lady Chesapzake ten aanzien van de nederige kantoorklerk mr. Bloome verandert heftig, nadat het nichtje van de stijve secretaresse Dorsi Povey, hem beschuldigt haar aangerand te hebben. Mr. Bloome wordt in de ogen van de dames plot seling een geweldige vent, waarmee zij maar al te graag omgang willen hebben. Dit tot grote verbazing van het mannelijke personeel. De dage lijkse gang van zaken neemt echter weer zijn gewone loop als het nichtje tot de ontdekking komt, dat zij zich vergist heeft. Mr. Bloome wordt daar op weer prompt teruggedrukt in zijn grauwe bestaan. 'Chunkibix Limited' is een pretentie loos stukje toneel, waaraan geen van de spelers zich vertild heeft. Anne- miek de Lange. Rob Storm van Leeu wen, Addy Oremus, Han Bevin, Pie- ter Schatbron, Meta Saalborn en Pia Solleveld bezorgen onder regie van Ella Snoep en Dick Woudenberg de leden van „Litteris Saorum". die het plan uitvoeren om de uitvoering /oensdag en zaterdag a.s. alsnog te gaan zien, een aangename avond. J. 02 voorsprong voordat de Leidenaars wat terug konden doen. Hierbij werd George Tiessema hard handig de cirkel in gewerkt en dat le verde een penalty op die door Kees Lucas werd benut. Even later wist Hans.Ladan een strafworp te forceren en ook nu was het Lucas, die het von nis voltrok: 22. Direkt hierna stootte Snelwiek tweemaal door en kreeg niet voldoende tegenstand, zodat er ook twee treffers vielen. Het middenveld was inmiddels helemaal verloren gegaan voor HVL en dat leverde vooral veel moeilijkheden op bij de aanvallen van de gasten.' Zo werd .heb ook 25 voor Hans Kagie een goed. schot zag ge keerd door de paal. Dezelfde speler speelde enkele ogenblikken later Lucas goed aan: 35. Een leuke actie van Tiessema bracht de eindstand van de eerste helft op 45. Zangers gevraagd voor uitvoering mis van Cuijpers LEIDEN Het koor van de Leonardus- parochie zal gaarne versterking krijgen voor de uitvoering van de Trinitatis Mis van Hubert Cuijpers. De mis zal zondag om kwart voor elf worden uitgevoerd ter gelegenheid van het gouden priester jubileum van pater dr. Van Egmond. Een aantal zangers heeft reeds mede werking toegezegd; men verzoekt ons mee te delen, dat het aantal echter nog uitgebreid 'kan worden. Morgenavond om 20.00 uur wordt in de kerk de laat ste repetitie gehouden. Eeuwfeest van Voorschotens NUT wordt groots jubileum op met vlotte demonstratie OEGSTGEEST Aantredend met hon derden leden in alle leeftijdsklassen heeft zaterdagavond de Oegstgeester gymna stiekvereniging O.G.A.V. de grote uit voering gegeven ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan. Bijgewoond door de beschermvrouwe mevrouw W. A. R. van Eysinga-Horst, echtgenote van de burgemeester, door de wethouders en de gemeentesecretaris en vooral door de sterk meelevende ouders volgden de demostraties op brug, lange mat. evenwichtsbalk, springtafel en springkast elkaar in vlot tempo op. Ais pakkende slotnummer vormden meisjes in de pikdonkere hal met lichtgevende letters en cijfers het opschrift „OGAV 1930-1970". Een idee van mevrouw T. Schouten, de spil waarom het gebeuren in deze vereniging draait. De voorzitter, de heer A. G. de Kier, herstellend van een hartaanval, was verhinderddit feest waarvoor hij zoveel werk had verzet, bij te wonen. Er wend een bloemenhulde aangeboden aan de leiders en leidsters. LEIDEN Zondagnacht is op de hoek J. van Houtkade—Korevaarstraat een 30-jarige fietser door een personenauto aangereden. Met schaafwonden en een hersenschudding is hij in het Acade misch Ziekenhuis opgenomen. VOORSCHOTEN Het eeuwfeestpro gramma van het -Voorachotensè Nut heeft voor de komende maanden twee grote uitschieters. Op zaterdag 16 mei is er een excursie naar de musical 'Hair' In Amsterdam. De reis gaat per bus vertrek om 19 uur van het Cultureel Centrum. De kosten zyn 22,- deel nemers moeten zich vóór I S*ven bij het secretariaat. r \T liiicfpfHp I Op zaterdag 13 juni is er een mid- jieeft zy zaterdagavond voor eigen pu- W.VJ.A. V lUIoLCl Ut zomeravondfeest op het landgoed „Ber- bliek overduidelijk aangetoond. Onder bice". Het wordt een bijzonder evene ment, waarvoor tuinkleding vereist is o.a. de gerestaureerde hooiberg be schikbaar. De plannen voor deze avond zijn nog voor een deel alleen bekend bij de bestuursleden. De voorbereidingen zijn al in een vergevorderd stadium. Er komen kraampjes, muziek, oude spe len, bier uit het fust, zomerwijnen, ge roosterd vlees en een groot midzomer- nachtsvuur. De toegang is uitgluitend voor de leden. Wie plannen heeft zich voor het komende seizoen als lid op te geven, mag ook het slot van. het eeuwfeest bijwonen. ZOETERWOUDE Na de grote kerkbrand van de Sint Jan -fungeerde het voor handhaving van het gebouw als Parochiehuis aan de Schenkelweg bijna zes jaar als noodkerk en was daarom niet parochiehuis. Deken A. La mot hoopte, beschikbaar voor de verenigingen. Met de ingebruikname van de nieuwe Christus dat het mogelijk zal blijken dit tot in Dienaarkerk is hieraan een eind gekomen. De Sint Jansfanfare - een van de lengte van jaren te doen. Namens de verenigingen die hier haar tehuis weer heeft gekregen - had het initiatief geno- men om de heropening een feestelijk tintje te geven. Do vrij talrijke bezoekers hebben aan het sprankelend muziekfeest van zaterdagavond veel genoégen be- leefd. Voor een indrukwekkende start zorgde de drumband Vios die later op de j avond nog eens demonstreerde, dat de instructeurs A. d. Rijnsburger 1 Kooperen van de tamboers en hoornblazers veel Sint Jansfanfare en VlOS-drumband luidden nieum periode in Hoe het mogelijk is geweest dat de St - mel op- Jansfanfare in de afgglopen jaren zulke I fraaie prestaties heeft weten te boeken leiding van de ambiteieuze dirigent Jan Mey kwamen de musici tot een bijzonder knappe uitvoering. Op medisch advies Burg. Van der Willigen moet tijdje rusthouden LEIDEN Op medisch advies moet burgemeester G. C. van der Willigen enige weken rust houden. Zijn verplich tingen worden waargenomen door loco burgemeester S. Menken. Voor de pauze trokken speciaal de dacht Noordhollandse Paneeltjes en Solo voor trompet waarin Gerard Straathof excelleerde. In 't tweede gedeelte kwam de stemming er pas goed in. Deze be reikte via Arosa, American Volkssuite. Modern Tempo (geraffineerd gespeeld) een hoogtepunt In de Walsenpotpourri van Strauss en een selectie van James Last. Dirigent Jan Mey ontkwam dan ook niet aan een dubbele toegitt waar voor het publiek de uitvoerenden met veel applaus beloonde. De-wat kleine omvang van het korps wordt geheel gecompenseerd door de grote ijver en toewijding van de leden die alles voor hun hobby over hebben. Het is te betreuren, dat men de eindjes financieel alleen maar aaneen kan kno pen door het inzamelen van lompen. Deken A. Lamot zei als voorzitter v het kerkbestuur aangenaam verrast zijn door de veranderingen die het ge- werk hebben. bouw heeft ondergaan. Hij had daarbij v.eel lof voor de heer J. Lelieveld, die als lid van het kerkbestuur speciaal met de zorg voor dit gebou wis belast, en voor het beheerders-echtpaar J. v. d. Geest- Rodewrjk. Bij de onlangs gehouden en quête hebben velen zich uitgesproken Amerikaanse senator legt krans bij Pieterskerk LEIDEN Senator Saltonstall uit Mas sachusetts zal morgenmiddag om hall zes een krans leggen bij de Pilgrim Fatlires' plaquette van de Pieterkerk. De senator bezoekt Leiden voor het bij wonen van de officiële opening van het Pilgrim Fathers Jaar 1970. Ter herrin- nering aan de kranslegging zal senator Saltonstall een Delfs-Blauw Pilgrim Fat- ZOETERWOUDE - De jeugdige ^Sint- bers bord worden aangeboden, die de jj stichting pilgrün Fathers herdenking 1970 daartoe ter beschikking is gesteld door de plateelbakkerij de Porseleyne Flesch. Wethouder Sannes stelde daarna onder meer, dat een nieuwe subsidieregeling op ministerieel niveau in discussie i: steld. „Zodra er nieuwe richtlijnen ko men zullen we met plezier meewerken om de speeltuinverenigingen beter te helpen." aldus wethouder Sannes, die blij zei te zijn met het initiatief van „De Vijf Hoven" om naast de tuin aan de Berlagestraat ook een peutertuin aan het Jacq. Urlusplantsoen te stichten. „Het is een nuttig experiment, waarvan de gemeente zyn nut kan hebben bij de situering van de speeltuinen in de Mc renwijk. Ook daar komt misschien eei grote speeltuin in het centrum en diverse peutertuinen' aan de rand", aldus de wethouder. Succes voor solisten Jansfanfareleden Johannette en Johan de Boer, die tijdens de uitvoering van zaterdagavond reeds een proeve van be kwaamheid hadden afgelegd, hebben gisteren met succes deelgenomen aan het solistenconcours te Poeldijk. Beiden behaalden een eerste prijs. John verwierf 84 punten en Johannette 97!-j. waarmede zij het hoogste totaal van het tweedaagse concours op haar diplo- FOTOWEDSTRIJD ZOETERWOUDE Ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig Be vrijdingsfeest dat door de Oranjevereni ging wordt georganiseerd zullen ook de amateurfotografen hun werk kunnen laten beoordelen. Voor deze wedstrijd sluit de inzendingstermijn niet, zoals aanvankelijk was medegedeeld, op 29 april maar op 4 mei. Foto's, die een plaatsje zullen krijgen op de tentoon stelling 1940-'45 welke in „Ons Huis" wordt ingericht, kunnen worden inge leverd bij Foto Van Bemmelen. Motto van de fotowedstrijd „Zoeterwoude LEIDEN In de Groenoordhal hebben gistermiddag enkele onbekenden grote ravage aangericht. De kraan i de brandslang werd opengedraaid, do zen met limonaderietjes over de vloer verspreidplanten vernield en tenslotte de brandalarmknop ingedrukt, brandalarm gegeven. De brandweer wezig en kon zich slechts bezighouden ls met het opruimen van de rommel. „Leiden museumstad" - verschijnt 3x per ja*r LÈIDEN De folder „Leiden Museum stad", waaraan de elf Leidse musea mee werken, wordt S keer per jaar uitgege-l ven, in een oplage van circa 40.000 stuks! Deze periodieke uitgave houdt verbande met de tentoonstellingen, die in de mu-jj sea worden georganiseerd en dan in dczel folder worden aangekondigd. Op receptie van LSG constateerde men LEIDEN Leiden is dit jaar de schaakstad van Nederland. Tot die conclusie kwamen zaterdagavond drs. Gerritsen, voorzitter van de Leidse schaakclub 1 Fhilidor en ds. Mackaay, voorzitter van LSG op de receptie ter gelegenheid va het 75-jarig bestaan van liet Leids Schaak Genootschap in het Witte Huis l Oegstgeest. Ook in het verleden heeft het LSG een grote rol gespeeld in schakend Nederland .Dat constateerde KNSB-voorzitter Kapsenberg zaterdagavond. „EnBl het initiatief tot het houden van de vierkamp tussen Spasski, Botwinnik en Larsen bewijst, dat LSG nog steeds een vooraanstaande plaats inneemt", aldus de heer Kapsenberg, die de LSG-successen van de laatste tijd zoals de promotie van het eerste tiental naar de hoofdklasse en de promotie van het tweede tiental uit de onderbond naar de KNSB niet onvermeld liet. Ruststand 3S-46. i 23-14 de strijd volledig. In een spannende LEIDEN De Bona Stars hebben een indrukwekkende basketbalweekend ach ter de rug. Twee wedstrijden stonden voor de Leidenaren op het programma: een bij voorbaat hard duel tegen SVE in "Utrecht en een inhaalwedstrijd tegen Blue Stars in Amsterdam. In Utrecht haalden de Stars zonder een geblesseer de Ben van Cleef en een zieke Har Stol hard uit. Het harde spel van SVE dat zichzelf wederom ten gronde speelde iracht de Leidenaren niet van hun stuk. Beheerst joegen de volgelingen van Van iTuyü de score op naar een ruime zege 65-90, waarin Van Tuyll zelf 31 Set Up Spel an voor zijn rekenüig nam. In Am sterdam bevestigden de Stars hun uit- Na rust moest SVE de wrange vruchten stekende vorm opnieuw. In een totaal plukken van het harde verdedigen. De andere wedstrijd van uitzonderlijk hoog twee aanvalsleiders Falkenburg en niveau werd Blue Stars voor grote pro- Tuinstra verdwenen beiden in de 14e Ook deze keer waren de An.sterdammei minuut met een maximum aan persoon- bijzonder bevreesd voor de harstocht ltjke fouten naar het spelersbankje. Tot lijk spelende Stars. De Leidse zone blijft dat moment had de LTtiechtse aanval altijd een moeilijk te wel degelijk inhoud en was de spanning vooral als het alleen stand van ezig. In de Na de rust verwachtte het schaarse publiek een terugvallen aan Leidse zijde. Het tegendeel geschiedde. De Stars kwa men direct terug. Na 10 minuten was de stand gelijk 50-50 na afstandsscho ten van Peter de Jong en Jaap Maas- sen. Safe spelen waren de woorden die coach Den Hollander zijn pupillen in prentte. Na 15 minuten hadden de Lei denaren echter een riant uitzicht op de zege bij een stand van 63-60. De span- ■edstiijd van uitzon- ning speelde hen echter parten. Vier hielden de blauwe aanvallen achter elkaar bleven onafge- Wethouder Thorn van Oegstgeest bracht de financiering van de vierkamp onder meer aan de orde. „Toen het LSG kwam aankloppen om subsidie waren het college niet zo enthousiast", aldu: wethouder Thorn, „en stonden v tamelijk sceptisch tegenover. Nu dit toernooi zo'n succes is, zijn we enthousiast. De Oegstgeestse wethoude: had echter geen cadeau meegenomei voor het jubilerende LSG. „De subsidit voor de vierkamp moet LSG maar al het cadeau van de gemeente Oegstgees De •voorzitter van de Leidse Schaak t het hoofd boven water. rond. Eet vinger Blue Stars dat I bond, de beer Wassenaar herinnerde e Met 66-63 werd de reeks van zes sterren gevechten afgesloten. Een reeks waarin de Stars niet één keer tot winst kwa men, maar met resp. 5-7-8-1-7 en ten slotte 3 punten geklopt werden. de hele hand pakte en via Perrier tot een zege van 66-53 wist te komen. Scorers. Blue Stars: P. de Jong 16 p, J. Maassen 14 p, P. van Tuyll 10 p, C. j vaT Pley en W. Stol 8 p, P. Ruysenaars 5 p, naF A. de Jong 2p. SVE: P. van Tuyll 31 p, aar Maassen 22 p. P. Ruysenaars 17 p, Dr> dat het LSG ouder is dan de Leids» Schaakbond. Dat vond hij erg „want hei LSG is altijd een onmisbare steunpilaa: van de LSB geweest." De heer Wasse naar bood een schaakklok met inscrlpti» i geplaatst. K. Pley en W. Stol 8 p. P. de Jong 4 p, A. de Jong 2 p. ten hindernis, uitslagen en stand kampioenspoule: afstand moet punch-Rotterdam-Zuid 71-82, SVE-Bona Philidor keek 57-86 nog lichtelijk komen. In het centrum valt nl. tegen stars 65-90, Flamingo's-Blue Stars 67 "3, Blue Stars-Bona Stars 66-63. Blue Stars Coach Kallenberg had zijn taktiek juist bj. bepaald. In de voorgaande duels was aamv~ezig. In de minuten die hierop Van Tuyll en Ruyssenaars weinig het SVE steeds gelukt in een snelle start volgden"maakte de tergend langzame te behalen. Gelukkig voor coach Jans. >en kleine voorsprong te nemen. Met set_up plaats voor een snel breakspel kon Blue Stars prat gaan op een haar- Rotterdam-Zuid 16 11 5 22 p. deze snelheid die voor vele teams in de waarin jaap Maassen en Kees Pley de zuiver afstandsschot. Perrier, Smit en Flamingo's 15 7 8' 14 p. Ifeerloze sporthal de Dreef een moeilijk rol van afronder vervulden. Genadeloos Boot namen stelling na lang combineren Punch 16 7 9 14 p. ip te brengen prestatie is compenseren joegen de stars de score omhoog. In de en schoten raak. Coach Den Hollander, Bona Stars 15 5 10 10 p. Ie Utrechtenaren hun zwak verdedigen. 16p minuut m0est dit aanvalsgeweld die de heer Kallenberg verving, wisselde SVE 16 3 13 6 p. 'ona Stars dat in de laatste uitwed- onderbroken worden. Van Tuyll. die vele derhalve regelmatig zijn voorspelers, die Uitslagen en stand degradatiepoule: Su- trijd tegen SVE overrompeld werd en malen de bal met beide handen in de voortdurend heen en weer moesten ren- vrikri-H. Cardinals 90-75, Agon-DED oor het harde optreden niet in zijn spel basket ranselde, zag bij een dergelijke nen Lussen de Amsterdamse schutters 66-72, Landlust-Wilskracht 102-72. wam en Peter de Jong geblesseerd zag aktie de basket'na enig trillen in elkaar Opvallend in deze wedstrijd was het Landlust aken had zijn lesje geleerd. In een ter- storten. Een steunbalk had het begeven, '>oge percentage van 't Leidse afstands- Suvrikri end laag tempo belaagden zij de vijan- Na enig pleisterwerk waarbij Van Tuvll schot. De anders zo schietgrage Van DED elijke basket. Pley en Peter de Jong tijdelijk als basketstandaard fungeerde Tuyll stond op water en brood. Geen Agon aren beiden spelverdeler met een dub- kon de strijd hervat worden. Even tonie- bal mocht de Leidse pivot bereiken. Blue H. Cardinals ele taak. Naast het bedienen van de ioos ajs voorheen schroefden de Stars Stars sloot n.l. met drie man Van Tuyll Wilskracht ivots Van Tuyll, Ruysenaars en Maas- het tempo op en stelden zij uiteindelijk volledig in en slaagde er in hem keer Uitslagen district Den Haag. Dames le en. van wie't deze avond moest komen. met 65-90 de zege veilig. op keer de bal te ontfutselen. De op- klas. Tudor 1-Bona Stars 2 23-32. Da- zij belast met het belemmeren 24 p. 6 p. LEIDEN De Sleutelstad, die tn de geschiedenis van de Pilgrim Fathers belangrijke rol gespeeld heeft, zal de komende tijd flink in hel teken staan va Amerikaa-vaarders, die 250 jaar geleden vanuit Leiden vertrokken. Een copie rum de bekende Mayflower wel een copie op verkleinde schaal) komt. te liggen op tan weliswaar de splitsing van Oude en Nieu.ce Rijn bij de Hoogstraat. Met de opbouw het schip, dat zeker een trekpleister zal zijn voor Amerikaanse toeristen is nog volop bezig. dracht van de Stars luidde schieten van mes 2e klas: DAS 1-LUSV 1 16-32, Jum- afstand zodra je maar vrij staat. Maas- pers 2-Blitz 2 24-17, Blitz 2-Bona Stars sen, Stol en De Jong genoten vrijheid 3 6-24. Heren 2e klas: Ariston 1-LUSV en schoten raak. Een enkele break wis- 1 48-43. Heren 2e klas: Ariston 2-Jum- selde het safe set-upspel van beide teams pers 3 31-38, Jumpers 3-Ariston 2 34-32, af. De strijd ging gelijk op. Geen mo- Vodo 2-Achilles 2 39-22, Sigi 1-Punch 4 maar of zij allen tot dezelfde prestaties Blue Stars. De laatste kans voor de Lei- ment werd een gat groter dan drie pun- 43-21. Heren 3e klas: Sigi 2-Alphia 2 30- in staat waren viel terecht te betwijfelen, denaren om de Amsterdammers te klop- ten geslagen. Blue Stars was bij rust 16, Vodo 3-Bona Stars 6 23-25, Vodo 4- Na 10 minuten beheersten de Stars b\j pen. Een kans, die bijna benut werd. in het voordeel, stand: 34-31. Essor 3 2-0. van de Utrechtse break- Een opgave die r'n j de twee playmakers redelijk afging. Bij Blue Stars-Bona Sti.rs de I iedere doelpoging liepen de. Utrechtena- persoonlijke fouten op. Zij beschik- Gisetravond traden de Stars even mon voldoende spelers, ter en fris aan in Amsterdam tegei Naar de duels die het LSG en Phili dor in de hoofdklasse gaan leveren. II sprak zelfs do hoop uit, dat het kam pioenschap van Nederland tussen beid» Leidse ploegen zal gaan. ROTTERDAM, 27 april - VEE - Aan voer totaal 1598, slachtrunderen 1250 varkens 348, slachtrunderen 550-580, 46ó -520, 405-440, 375-400; varkens: 250-26»» 245-250, 240-245; stieren 455-510, worst koeien 370-380, slachtzeugen 205-220 zware varkens 225-240, slachtrunderen groter, redelijk, prima kwaliteit gehand haafd, 2e en 3e kwaliteit iets gedrukt stieren iets stijver; varkens: korter traag, iets gedrukt, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM. 28 april. Vee Aan voer 191 runderen; prijs 4.00-4.50; han de! vlto-duur. Aanvoer 55 varkens; 320-325; handel kalm. KATWIJK A/D RIJN, 25 april. Groent' Waspeen p. kist: Al 3.40-6.40, A. 2.60-6.20, BI 7.20-10.20. B2 2.50, Cl 4.10 5.00, C2 2.40-4.00. Aanvoer waspeen 115.000 kg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4