R00DENBURG NA EEN-NUL ZEGE OP 0LYMPIA VEILIG Lugdunum in drukkende sfeer naar overwinning Omstreden strafschop beslist harde wedstrijd ONGEKENDE INZET EN WIJNAND SLOO! VOERDEN UVS NAAI ZEGE OP RVC Kopbal van Henk Rol besliste wedstrijd vroeg ALLEEN VAN VLOTEN NAAR VOLLE WINST Eindelijk weer winst voor LFC Hillegom zakte tweede helft in Jan v. Beveren schiet 1200 strandlopers langs de Zee Recordtijd van Kees Uittenhout Blauw Zwart in degradatiegevaar na nederlaag tegen Naaldwijk Zoons beslist 100 km Etten op „grote mes' SPORTBIJLAGE MAANDAG 27 APRIL 1970j LEIDEN Lugdunum en VUC hebben elkaar slechte bij vlagen gelegenheid ge geven te voetballen. Vaak laaiden de emoties zo hoog op dat óf de spelers elkaar te lyf gingen óf de toeschouwers op zulk een brute wijze interrumpeerden dat er van een leuke partij voetbal geen sprake kon zyn. VUC leidde de spanning In door van meet af aan met betonvoetbal de Leidenaars te intimideren. De Hagenaars, die praktisch gesproken geen aanspraak meer konden maken op het kampioenschap, wekten de indruk alsof zij gezworen hadden zich letterlyk naar de overwinning te knokken. Hun onbehouwen speelwijze werd nog geaccentueerd door gemene trucjes, dien nu ook weer niet zo ernstig waren dat zy aanleiding konden geven tot hand tastelijkheden. Die kwamen er toch. Deels omdat Lugdunum met haar op techniek en taktiek gebaseerde spel besefte niet ver te zullen komen, anderzijds toch ook wel omdat scheidsrechter Mulder uit Katwyk zich te veel afzijdig hield en zich te weinig aandiende als de leider. Hy zou in het verdere verloop van de wedstrijd twee namen noteren. Gijs Collé van Lugdunum en VUC-aanvoerder R. Fonhof. Maar een voorbeeld voor de anderen kon dat toen niet meer zijn. De spelers, van wie sommigen de spanning niet konden verdragen, waren te veel opgehitst door het publiek en de begeleiders. De jon gens kwamen er niet door tot bezinning. Alleen omdat zij zich bij incidenten niet eensgezind toonden (er waren gelukkig voldoende vredestichters om te voor komen dat het een vuistgevecht zou worden) kon de 2x drie kwartier vol- gemaakt worden. Door een dubieus doel punt (alleen scheidsrechter Mulder was zelfverzekerd) en aangezien hij het voor het zeggen heeft is dat het belangrijkste won Lugdunum met 1-0. In de 21e minuut van de eerste helft pastte Jan Pijnacker in de richting van Henk de Cler. Welis waar werd Henk door twee spelers weg gedrukt, waardoor hem een kans werd ontnomen, de voorzet van Pijnacker leidde wel een paniekerige situatie in. VUC-verdediger kopte namelijk, in een poging terug te spelen op zijn doelman Ronnie Stoop, op de lat. waarna de ba' werd opgeruimd. Op hetzelfde moment wees de scheidsrechter naar de penalty stip. De verwarring was groot. Mulder: j „Toen de bal terugkwam van de lat j stompte Gerritzen haar weg. Ik stond i er dichtbij. Zou ik het zelf niet duidelijk j geconstateerd hebben, dan zou ik het j niet hebben geloofd". Lugdunum greep j het presentje, dat zij als een weggevertje van de arbiter en'oer, gretig aan voor de beslissende treffer. Rustig deponeerde Hans van der Starp de bal in de rechter benedenhoek. Van der Starp. anders toch meestal een van de opvallendste figuren zou zich daarna weinig meer laten zien. Hij verloor zich tezeer in individuele acties, die tegen de stevig j attaquerende Hagenaars snel afgebro- ken werden. Hans, die had moeten In- zien dat solo's veel te riskant waren en orn blessures vroegen, bleef halstarrig volhouden en was derhalve een weinig efficiënte speler, ook al was hij dan de „matchwinner". Gijs Collé, die door het 4-3-3-systeem voornamelijk op het mid- denveld opdook, was daarentegen veel waardevoller, al behoorde hij tot de spe Iers, die vooral na rust tijdens de re presaillemaatregelen voorop gingen. Bij VUC concentreerde het aanvalsspel zich vrijwel uitsluitend op de lange blonde pijl Mak. Eenmaal schoot hij uit een moeilijke hoek juist voor langs het doel van Lau Honsbeek, maar hij miste de juiste medespelers om constant gevaar lek te zijn. Een belangrijke stuwer, die opgewassen bleek tegen het middenveldspel van Collé, Henk de Cler en Vermond was de don kere Vosmaer, maar hij werd al snel in de tweede helft uitgeteld door een felle charge. Terwyl hij op de grond lag be zondigde aanvoerder Fonhof zich wat Tactloos bestuurslid hem een officiële waarschuwing kostte. Op het door zo'n duizend toeschouwers omzoomde veld, dat geleidelijk in een boksring getransformeerd dreigde te worden, zou goed voetbal nog slechts sporadisch getoond worden. De hartslag van spelers en toeschouwers moet echter in het rumoerige slot onrustbarend ge stegen zijn. De stemming op en om het veld was zeer prikkelig. Gys Collé remde een voorbijglippende speler krachtig af, vleu gelverdediger Crama wierp enkele malen zijn tegenstander over de zijlijn en VUC- aanvaHer Hoek testte het incasserings vermogen van Honsbeek. Deze doelman zou in de 20e minuut een grove fout begaan. Hij dook onder een voorzet door jjan^ en het was aan de op de doellyn staande ^uea Henk de Cler te danken dat een tegen treffer uitbleef. Henk had echter zijn vuisten gebruikt en alsnog leek het doek te vaiien over Lugdunum. De wat Damkampioenschap van Zuid-Holland al te zelfverzekerde Dick Hoogendorp zag zijn rolballetje echter gestopt door de uitvallende Honsbeek, die zijn slipper zeer fraai corrigeerde. Vijf minuten daarop leek Lugdunum definitief winnaar te zyn. Cees de Cler ving een wegge- stompte bal van de voor zijn doen be paald onbetrouwbare Ronnie Stoop op, wilde de bal retourneren, maar produ ceerde in werkelijkheid een voorzet, die Gijs Collé dacht in te koppen. Gys ving de bal echter verkeerd op, waardoor het leer over het doel sprong. Gerritzen kwam zijn verslagen doelman daarna nog te hulp door op de doellijn te redden en bij het scheiden van de markt be hoedde arbiter Mulder de Hagenaars voor een tweede tegendoelpunt door mid den in een rush van Hans v. d. Starp aif te fluiten. RIJSWIJK Wijnand SIoos. Die naam lag bij ieder na afloop van het duel R1 j UVS op de lippen. Hij was de held van de dag voor de Leidenaren, die op I Ryswijkse sportpark Irene vriend en vijand verrasten door een geweldige inzet wedstrijclmentaliteit. By RVC keek men zuur. Men kon de 1-0 nederlaag moeil verkroppen. Twee maal drie kwartier had de Rijswijkse ploeg orn de veste I Sloos gebeukt. Men had van alles geprobeerd, maar Sloos bleek gistermiddag een ongekende vorm te steken en plukte de moeilijkste ballen uit de lucht, j was niet te passeren. Een alleszeggende handdruk van vrijwel alle RVC-spel drukte de bewondering uit die zy voor Sloos hadden, Een teken, dat het DEN HAAG Vijf van de zes partyen eindigden zaterdag in remise toen in restaurant „De Poort" in Den Haag de eerste ronde van de pers. kampioen schappen van Zuid-Holland werd ge speeld. Een speler had echter meer ver diend dan remise nJ. de Hagenaar Toet die de gehele partijk sterker had gestaan maar door slecht eindspel kon Tims toch nog remise overeenkomen. De Leidse vertegenwoordiger Passchier kwam niet verder dan remise tegen v. d. Wouden. Van Vloten die voor de bonds- secretaris inviel, was de enige die volle winst boekte tegen Kaïn. Ook de jeugd ging van start met acht deelnemers. De grootste kanshebber is ongetwijfeld Storm die deze wedstrijd met volle winst begon. De Leidse jeugdspeler Kromhout overzag een één om twee, voerde later alsnog in de partij een combinatie uit, doch dit bracht hem niet meer remise. De uitslagen luiden: Senioren: De Koning-Kolsloot 1-1, Van I Vloten-Kaïn 2-0, Tims-Toet 1-1, Van Baarlen-De Vries 1-1, Passchier-v. d. I Wouden 1-1. j Junioren: Slagter-Dykstra 1-1, Van Muiden-Goedhart 0-2, Storm-De Grijs 2-0, Kromhout-Van Dijk 1-1. Veel doelpunten in sfeerloze wedstrijd DEN HAAG Een redelijke wedstrijd heeft. LFC weer een* een overwinning opgeleverd. De Leidse formatie, die toch nog niet geheel vrij was van ze nuwen kwam het eerste kwartier reeds aan een 2-0 voorsprong. Het groef zich daarna al nodig in voor het heiligdom van Visser. Het gevolg was dat Laak kwartier alle kans kreeg in de aanval te gaan, maar gelukkig voor LFC kivam het niet tot een vuist. Hooguit duizend toeschouwers hebben Lugdunum-VUC gistermiddag gevolgd. Achteraf bekeken was het maar goed dat het aantal bezoekers, de importan tie van het tweedeklasseduel in aan merking genomen, aan de lage kant was. Suppoosten en bestuursleden had den de handen vol om de vaak verhitte gemoederen te sussen. De agressie werd door het publiek, dat zich opwond over talrijke incidenten in het veld. rum- schoots afgereageerd. Een kwalijke si tuatie, die we helaas ra^ar al te vaak op de voetbalvelden moeten waarnemen, de voeten Nog bedenkelijker wordt het wanneer j totaal De twee doelpunten voor LFC, die reeds in het eerste kwartier op het scorebord kwamen te staan, ontstonden uit prach tige combinaties, waarvan P. Gubler en A. Heymans de afronders waren. Daar na ging LFC verdedigen en kon Laak kwartier aan een aanval gaan denken. Na een half uur spelen kwam Laak kwartier aan een tegenstoot die tot een doelpunt leidde. Een scrimmage voor het heiligdom van Visser en het was 2-1. Verdei- liet LFC het voorlopig niet ko- rust kwam LFC Iets beter uit Laakkwartier wilde lukken. bestuurslid zich achter deze p»eter van Laarhoven kreeg nog de kans opgewonden schare opstelt of zelfs voor- om door te breken, maar werd op fiet opgaat tijdens de „betogingen". j |aatste ogenblik onderuit gehaald; de vrije trap leverde echter niets op. Even- Een Lugdunum-bestuurder, die zleh ont- doorbraak van c. weerlee, fermd had ovei een van zijn ape era. (jr;^ onderuit gehaald werd. maar werd door de aeheidarechter terecht te hi„. J vl.ije ,rap n|cts op gesloten kennen gegeven dat hij niet op het FC veld thuishoorde. De Leidenar gaf ge hoor aan dit bevel, maar in de ogen van een VUC-speler niet snel genoeg. De betrokken speler. Ton de Graaf, duwde daarop de Leidenaar hardhandig over de zijlijn, waarop het bestuurslid, dat ook voordien getoond had zijn zelf beheersing snel te verliezen, zich ge tergd omdraaide en De Graaf te lijf wilde gaan. Gelukkig werd dat verhin derd. Taktisch was het van de man beslist niet. Scheidsrechter Mulder liet hem langs de zyiijn staan, daarmee de elf Haagse spelers, De Graaf in het bij zonder. bepaald niet in beschermend ne mend. Het bestuurslid wist zich daar na te bedwingen. Reden om zich verder op te winden was er niet. Wel deed het vreemd aan dat jongetjes van zeven en acht jaar met veel bombarie achter de hekken werden bevolen terwijl aan heet hoofden die achter 't doel v. R. Stoop diverse malen aanstalten maakten het terrein te willen bestormen, nauweiyks aandacht werd geschonken. Tact was by de Leidse leiding toch ver te zoeken. Wat te denken van oud-VUC- trainer Joop de Kubber, die zich op 'n gegeven moment liet verleiden tot een discussie met Haagse supporters. erder de weg naar het doel kon huiswaarts keren met HILLEGOM Hillegom heeft Vitesse '22 gistermiddag helft goed tegen spel geboden, maar daarna zakte de Hillegomse ploeg totaal ineen. In de eerste helft baande de thuisclub zich een weg door de defensie van de gasten en zowaar wist Honnef na 35 minuten spelen na een voorzet van Eichenberger de Castricumse doelman Struisbergen te slaan. Houtzager kreeg vlak daarna de kans de stand op te voeren, maar faalde. Na rust kon Hillegom tegen een fel aanvallend Vitesse niet op. Eerst strafte Jonker een fout in de Hillegom-defensie af. waarna Schram uit een strafschop 1-2 scoorde. Het derde Vitesse-doelpunt werd gescoord door v. d. Velden, dia de bal in eigen doel stompte. KATWIJK Toen de nationale doelman Jan van Beveren zater dagmiddag om twee minuten voor twee het startschot loste voor de 4e Oranjestrandloop gingen 1000 sportentliousiasten van start voor de rijf en tien kilometer prestatie loop. Zij werden enkele minuten later gevolgd door ongeveer 400 kinderen, die hadden ingeschre ven voor de drie-en-halve kilo- De 4e Oranjestrandloop. die werd georganiseerd door de heer West broek van de Leidse Politie Sport vereniging en ieder Jaar op de laatste zaterdag in april plaats vindt. Is een groot succes gewor den. Heel wat deelnemers hadden reeds een lange tocht achter de rug voor zij van start konden gaan. Zo waren er een aantal deelnemers uit Den Helder, Vught. Deventer en een afvaardiging van de MAVO- school Ouden Rijn de Meern uit Utrecht waarvan een dertigtal scholieren fietsend naar Katwijk aan Zee waren gekomeh. Daar deze prestatieloop niet be doeld was' als wedstrijd lag het tempo over het algemeen lager dan bij voorgaande strandlopen. Mede oorzaak hiervan was een straffe wind en een aantal ondiepe strand- vennen, die echter ter afkoeling door een groot aantal strandlopers onvervaard werden genomen. De leeftijd van de deelnemers, onder wie ook schaatskampioene Stien Kaiser, lag vrij hoog. Stien kon slechts de vijf kilometer mee lopen daar dezelfde middag nog een ont moeting met minister Klompé op het programma, stond. Eerstaan- komende bij de tien kilometer was M. Maarse. by de vijf kilometer G. v. d. Berg en bij de drie-en-halve kilometer voor de leeftydsgroep tot 13 jaar J. Donker. De heer Westbroek is tevens sport leider van een gTote groep „trim mers" tussen de dertig en zestig jaar, die elke zaterdagochtend in de Leidse Hout het lichaamsge wicht tot het verantwoorde peil trachten terug te brengen. LEIDEN Kees Uittenhout heeft gis teren tijdens nationale clubkampioen schappen estafettes, die in het Haagse zwembad „De Morgenstond" werden gehouden als startzwemmer van HPC de 100 m schoolslag zeer sterk afge legd. De Leidenaar, die voorheen uit kwam voor t)e Sleutelstad evenaarde met zijn tijd van 1.09.9 de recordtijd van Hans Spiekerman. NAALDWIJK Na de .1-1 nederlaag uit tegen Naaldwijk verkeert Blauw Zwart in ernstig degradatiegevaarDe Wassenaarse ploeg zal in de drie reste rende wedstrijden er alles, muur dan ook alles, aan moeten doen om het twee- j de klasserschup te behouden. De zege die Naaldwijk gistermiddag op Blauw Zwart behaalde was volkomen verdiend, j De inzet was gr.oót en in de aanvul va- den de Nualdwijkers zeer aktief. Met name de Boer stichtte menigmaal ge vaar in de Wassenaarse defensie-. De j uanvaïsstoten werden echter vaak goed opgevangen door een goed op dreef zijn de Ton v. d. Drift. In de twaalfde minuut doelpuntte Naaldwijk voor de eerste maal. Dekker glipte langs Zandvliet en gaf op maat De Boer. die via de handen weinig met voetbal te maken. De gehele wedstrijd is het een ongecontroleerd heen en weer getrap geweest zonder dat de toeschouwers ook maar een ogenblik hebben kunnen genieten van goed com binatiespel. Een fel aanvallend HBS had reeds na vijftien minuten succes toen Alphen speler Jan Kluivers zyn doelman Joop Proost te hulp kwam by een schot van de HBS middenvoor. Van der Vegt be nutte deze penalty maar deze 1-0 voor sprong werd kort daarna teniet gedaan toen Klaas de Bruin, doelman Van der Werf met een enorm hard schot wist te passeren. Alphen ging het spel beheer sen maar desondanks was het wederom Van der Vegt die de gehele Alphen defensie passeerde en zijn ploeg de voor sprong bezorgde. Na rust was het HBS dat met een serie aanvallen doelman Jan Proost heel wat werk liet verrichten. Bij een van de weinige Alphense tegen- uitvallen werd door een HBS verdediger hands gemaakt en Wim van Kampen bracht beide ploegen op gelijke voet. Na twintig minuten spelen werd de achter stand van voor de rust omgezet ln een voorsprong toen de fel spelende HBS- defensie Klaas de Bruin niet kon beletten I met een enorm schot doelman Van der Werf te passeren. Slechts enkele minu- ten heeft Alphen de eindoverwinning in zicht gehad want een schot van Van der Vegt bleek te machtig voor de Al- phense doelman. In de laatste minuten i waren het niet beide ploegen maar kele verhitte supporters die nog i wat vuurwerk zorgden. Voor de magere overwinning heeft UVS menige zweetdruppel moeten laten. Van begin af aan werd de Leidse club in de verdediging gedrukt. Met een ongekende inzet verzette UVS zich echter tegen de opdringerige Rijswijkers, die (wat men ook probeerde) er niet in slaagden een gat in het Leidse defensieblok te slaan. Steeds was er een been van 'n Rol, 'n Lardé, 'n Balkhoven of 'n Plezier, die tenminste een nivellering in de weg stond. UVS greep al in de zesde minuut van de wedstrijd de overwinning. Toen kreeg Leo Holl voor de eerste maal de bal toegespeeld en drong gevaarlijk diep door in het defensieblok van RVC. Ten koste van een hoekschop slaagde men erin Holl te stuiten. Holl nam de hoekschop zelf en net toen de bal de lucht inging, stormde Henk Rol naar voren. Zijn kopbal ging langs vier ver baasde RVC-gezichten en via binnen kant paal werd de enige treffer van de wedstrijd geboren. De wedstrijd speelde zich daarna vrij- illeen af op de UVS-helft. Const was RVC in de aanval. Ruis, Vols en Pronk, de drie spelers waarvoor Holland Sport grote belangstelling schijnt te heb ben, werkten zeer hard om de achter stand weg te werken. RVC speelde met twee man in de spits en twee opruk kende buitenspelers. Carol Schuurman was veel aan de bal achter zijn spits- spelers, maar zijn spel was te Individua listisch van aard. Telkens werd hij inge sloten door twee, drie UVS'ers met als gevolg, dat hij de bal kwijtraakte. En als RVC er in slaagde door de soms wel 8-mans verdediging van UVS te breken, dan stond daar steeds weer Wynand Sloos, voor wie geeil bal te moeilijk was en uitgroeide naar een hoog niveau. UVS, dat in een zeer gewijzigde opstel ling binnen de lynen kwam, kon te genover de overmacht van RVC slechts zyn inzet stellen. En die was groot. Koren en Leget ontbraken weliswaar op het appèl, waardoor het middenveld moest worden prijsgegeven, maar De Groot en gelegenheidsaanvoerder Gerard Désar verrichten in de verdediging ber gen werk. Zo ook Plezier, die voor het eerst weer sinds vorige competitie stond opgesteld. Plezier bewees zyn waarde in de 35e minuut, toen Pronk uit een hoekschop van Bolman raak kopte. Ple zier die achter de doellijn stond kopte de bal echter weer via de onderkant lat het veld in. In eerste instantie wees scheidsrechter Ram uit Amsterdam even naar het midden. Direct daarop echter wijzigde hij zijn standpunt en liet door spelen. De verontwaardiging" bij RVC was groot. Een minuut later was ei voor RVC weer reden om zijn gram schap bij de beleidsman kenbaar te ken. Schuurman had een indirecte a schop even buiten de 16 meter lijn nomen, Sloos plukte de bal prima, n op het moment, dat hij uittrapte f Pronk zijn been naar voren. Zacht r de bal in het doel. Geen doelpunt, sliste scheidsrechter Ram. Datzei voorval had die wedstrijd nog een p keer plaats. In de eerste slaagden Teske en La er slechts eenmaal in uit te breken, een gesmeerd lopende combinatie s den zij door de defensie van RVC, m het schot waarmee Lardé de aktie rondde ging hard meters over. In tweede helft was het overwicht van E nog groter. De lange De Mos ging m< malen naar voren, maar ook hij slaaj er niet in Sloos van zijn stuk te brei Arts, die tien minuten na de hervatt Ruis verving, zorgde weliswaar wat meer variatie in de RVC-ai maar niet genoeg om Sloos in moeil heden te brengen. Vlak voor tyd maa UVS de verrassing byna compleet, een schaarse uitval van de ook zeer h werkende Jan Verver kwam de bal v het doel van Van Assendelft. De R' doelman kon er niet bij en Bolman in paniek werkte de bal met omhaal weg; vlak voor de voeten Désar, die hard en zuiver in de lin bovenhoek schoot. Van Assendelft zich echter tijdig hersteld en stopte bal echter. Kampioenskandidaat nummer één r| had aan UVS slechts een verzoek: S[ tegen Papendrecht (kampioenskandidf nummer twee) alsjeblieft ook zo Vierde overwinning ETTEN De Voorschoten®© amateur Jan Zoons gaat waarschijn een opvallend seizoen maken. Hy is ieder geval goed begonnen. Dit we eind won hij namelijk zyn vierde belai ryke koers. In Etten liet hij met - yzersterke sprint vijf vluehtgenoten ter zich na een koers van 100 km. Zoons, die in de slotfaze van stryd wegsprong werd toch nog d een vijftal renners ingelopen, maai achtervolging had blykbaar zoveel spanning gekost, dat er voor hen g| houden aan was. toen Zoons een h;i kilometer voor de meet het „grote m» opzette. Met tien lengten voorspn ging de Voorschotense krachtrijder c de streep voor: Van Duren Oudenbos: Boose (Brielle), Liebrechts (Vlaard gen), Naik (Rotterdam) en Minne Geervliet). De tijd van Zoons 18 r 31 s LEIDEN Dat het Goudse Olympia zo goed als zeker is van degradatie heeft de wedstrijd tussen Roodenburg en Olympia duidelijk bewezen. In een bar slechte wedstrijd toonde Rooden- burg zich net iets -minder slecht dan de Olympianen. Eén doelpunt, van Sam den Os, was voldoende voor <le overwin ning. Olympia was niet bij machte de opgelopen achterstand weg te werken. De Goudenaren hebben een totaal ongeïnteresseerde partij voetbal gespeeld. Bij dit gebrek aan interesse kwam nog een schotloze voorhoede en een middenveld, dat het grootste ge deelte van de wedstrijd zoek was. Roodenburg kon hier slechts weinig tegenover stellen. Ondanks een goede inzet bij het gehele elftal, een flink aantal kansen en een voortdurend overwicht waren de blauwzwarten niet in staat de Goudse ploeg de genadeklap te geven. Zowel Olympia als Roodenburg hebben ln deze wedstrijd niet voor spanning kunnen zorgen. Beide ploegen waren niet in staat ook maar één ogenblik het niveau van een eersteklasser te benaderen. Alleen de Goudse keeper John Ruiter en Roo- denburga middenveld, gevormd door Wim Rljsbergen en Hennie Rodenburg, haalden een ruime voldoende. Het was dan ook jeugd-international Rljsbergen, die voor de eerste kans moest zorgen. Sam den Os kwam na een dieptepass van hem in een kansrijke positie. Tot een goed schot was de blonde aanvalsleider echter niet in staat. Drie minuten later, in de 15e minuut, deed hij het beter. Na een schitterende pass vanuit het middenveld kwam hij oog ln oog met keeper Ruiter. De uitgelopen doelman was op de fraaie boogbal kansloos. De bal verdween tergend langzaam in de richting van het doel en kwam tegen het net tot stilstand. Roodenburg scheen met deze 1-0 stand tevreden te zijn. Olympia kon tegen het zich ln de verdediging terugtrekkende Roodenburg af en toe aan een aanval gaan denken. Een totaal falen van de Olympia- voorhoede was er de oorzaak van, dat Roodenburg de zaken Slats (Pieterse zat gedwongen j gemakkelijk kon controleren. Zonder ook maar één moment langs de lijn) raak schoot. Blauw Zwart 'n gevaar te komen voetbalde Roodenburg de eerste vijfen- moest het vooral van uitvallen hebben veertig minuten uit. en één daarvan in de 18de min. I I™ de tweede helft werd het er bepaald niet aantrekkelijker had succes. M. v. d. Mey lanceerde P. I °P- Olympia nam aanvankelijk het initiatief. De aanvallen. Donath. die op zijn beurt doelman Plug- vaak door slechts drie of vier aanvallers opgezet, werden ge passeerde. Naaldwijk niet aange- echter te simpel opgezet J 1 *jj slagen bleef ook ploeg. Vooral Van Galen onderscheidde zich en ook de linkervleugel Dekker- De Boer stelde de Blauw Zwart-defensie bijna onophoudelijk voor problemen. Een half uur na de hervatting strafte De Boer een fout van de Wassenaarse de fensie af en dat betekende 2-1. Blauw Zwart zette daarna een alles-of-niets- offensief in, dat echter niet het gewen ste resultaat had. Kort voor tijd bepaal de Goedendorp de eindstand op 3-1. de Roodenburg-verdediging te rust de betere kunnen verontrusten. Vooral André Ooyendijk had een bij zonder rustige middag. Zyn direkte tegenstander Wim Kwin- kelenberg, normaal spelend in het vierde elftal van de Goude naren. speelde een bar slechte wedstrijd. Roodenburg kreeg bij enkele uitvallen byzonder goede kansen. In de 20e minuut wist keeper Ruiter met een snelle re aktie een goed genomen vrije trap van Sam den Os te keren. Vijf minuten later wierp hij zich op de voeten van Jansen en voorkwam hiermee een grotere voorsprong voor de Leidenaars. De gped bezette tribunes hielden zich de resterende tyd meer bezig met het Bram Jansen (links) was gistermiddag in het duel debatteren over de topper Ajax-Feijenoord dan met het kyken burg-Olympia geen uitblinker. Toch maakte hy het naar twee byzonder zwak spelende ploegen. doèlman Ruiter een paar keer knap lastig.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12