Gold Race: schrijnend teken van impasse Winnaars in Olof- races onbedreigd PARTIJTJE COMBINE N DRIEBANDENSTRIJD R0LF VROLIJK IN EENDAAGSE STRIJD PRIMUS INTER PARES Henri Buitenzorg een straatlengte voor PLOEGLEIDER PEETERS TROK INSCHRIJVING VOOR GIRO EN TOUR IN Weer heersten in „finale" de Belgen Ceulemans kon boulanger niet naar w.k. spelen Van Lennep elfde in 1000 km van Monza Touwtrekken om FD-kampioen Tweede trainer voor Sparta Alchimist verraste op Duindigt Judobond schaft TC af Judoploeg voor EK Luisteren naar eigen prestaties Zuidhollandse damtitel MAANDAG 27 APRIE1970 (Van onze sportredactie) EERSEN De aftakeling van de Nederlandse beroepswielersport heeft 'rede vormen aangenomen. Na alle decepties in de grote buitenlandse lersen was zaterdag dea fgang in eigen land een schrijnend en beschamend ."Iken van de impasse. Tot overmaat van ramp schoof bovendien Nederlands pige internationale profwedstrijd, de „Amstel Gold Race" mee in de ■auwe grijze afgrond. De race gewonnen door de Belg George Pintens, '|erd de begrafenis van de gedachte dat op vaderlandse bodem betere tijden jpuden aanbreken. De hoop op herstel, bij het vertrek in elmond, sloeg aan de finish in Meerssen |g't( n in de vraag wat er nu precies man- n de Nederlandse profwielren- dit voorjaar (met uitzondering Jan Janssen en Gerben Karstens) op beslissende momenten ontbroken ibben en zelfs in de „eigen Gold Race :den. Wie een coureur als Leo Duyn- (bij de voorstelling van Caballero iïntroduceerd als een van de kopman- in) zaterdag bezig heeft gezien, zou zeg- zijn te week. Met nog vijftien ki- ieters te rijden, ontbrak bij Duyndam karakter om na een lekke band te tokken tegen de achterstand. Bij het igleidersbusje op het circuit van kneep hij moedeloos in zijn n renner als Wim .Schepers 'fczig heeft gezien, zou zeggen: ze durven liet, Toen nog slechts enige kilometers I rijden waren, demarreerde Schepers t de groep die op de koplopers (Pin- Vanneste en Eric de Vlaeminck) jeg. Hij reed een sterke solo, tot een ke band daar een einde aan maakte. Schepers bij machte is om dat te vraagt men zich af: waarom ;r dan met de finish in zicht? Ze zijn bang Caballeroploegleider Gerard Peeters: zijn gewoon bang, dat ze het niet Ze blijven zitten waar ze zitten. Ze gewoon niet te vechten of risico n. Het is ongelooflijk." nDe Gold Race telde geen renners van Willem II omdat zij ingezet zijn in de •bnde van Spanje. Willem II zuiveren m de blaam die de Nederlandse wieler- irt heeft getroffen, is echter niet nodig, :ien de prestaties in de periode de Gold Race deelt de ploeg van in Vissers royaal in de malaise. [Even belangrijk als de conclusie dat slecht gaat, is de vraag wat "er aan moet worden om op de oude weg :ug te komen. Caballero heeft de eerste latregelen genomen. In Meerssen ont- ilde Gerard Peeters dat de afgelopen n deel van de salarissen van de ,es toprenners werd ingehouden en ver ier viel het besluit om voor deze ploeg ;een dure trip te bekostigen als de Ronde Van Italië of de Tour de France. Cabal- tkero zal de kandidatuur voor beide wed strijden intrekken. Vlak en saai Op deze acties bleef voorlopig de eerste ikkel uit. Goed, ze zaten enige keren zoals Rentmeester, Duyndam en Den dafartog) bij een ontsnapping, maar het schamele vluchtpogingen die de ce nauwelijks konden verheffen tot een 'hoorlijke internationale koers, ook al itbrak het niet aan vedetten. De 240 kilometers van Meerssen naar na elmond verliepen vlak, saai en nooit teiend. Van de duur gecontracteerden ïtbrak elk spoor in de aanval. Jan Jans- rier lekke banden verdwenen): j ^Jannen als Godefroot en Gimondi zegt Gold Race niks. Ze beschouwen het training of als de consequentie van ït contract met de firma die uitmaakt gereden wordt. Werkelijke interesse ;bben de buitenlandse vedetten niet." Donkere dag De Gold Race had weer weinig mede- erking van de internationale „top" die de vijfde keer liet afweten. In 165 gaf men de eer aan Jean Stablinsky n de nadagen van zijn carrière), het jaar larop aan Arie den Hartog (toen al geen crack meer), in 1968 won Harrie Steevens (in die tijd nog slechts een belofte), vorig jaar gunde Eddy Merckx zijn knecht Gui- do Reybroeck de overwinning, zaterdag kwam de naam George Pintens op de Weer heersten de Belgen in een „fi nale". Enige kilometers voor de finish viel de grootste kanshebber, Eric de Vlae minck, plat en konden de twee ploeg maats, Pintens en Vanneste, spurten om de eerste plaats. Pintens won. de Neder landse beroepswielersport had een don kere dag achter de rug. De Witte (Belg.): 12, Den t 13. Catieu (Fr.): 14. Van de V 13. E. de Vlaeminck (Belg.): 16. VanVVlanen (Belg.); 29. Berghe (Belg... Juelandt (Belg.); 23. Seis (Belg.); 24. ed.); 25. Monti (Belg.); 26. Zoe- Deboever (Belg.); 28. Donny (Belg.); 30. Cotilon Ronde van Spanje van de Ronde van Spanje gewonnen, rit over 220 kilometer van Jerez-de-la- Frontera naar Guenfirola. t.: 5. Serpenti z.t.6. De Belg Guido Reybroeck won gisteren de derde etappe. Hij legde de 249 kilo meter van Fuengirola naar Almeria af in 6 uur en 47 minuten (met tijdsvergoe- ding). Zijn landgenoot Peelman werd tweede op tien seconden, voor de Engels man Wright, die nog eens zes seconden meer nodig had. Het peloton kwam bin nen in dezeldfe tijd als Wright. René Pijnen behoudt de leiding in de algemene rangschikking met 16 uur 28 rrjin. 42 sec.; 2. Ocana (Sp.) 16.28.45; 3. Van Springel (Belg.) 16.28.48; 4. Cuevas (Sp.) 16.28.51; 5. J. Lasa (Sp.) 16.28.51; 10. v. d.. Vleuten (Ned.) 16.28.57. De Belg Daelmans heeft opgegeven. Ronde van België BRUSSEL De Belg Verstraeten heeft gisteren het eerste gedeelte van de ope ningsetappe van de Ronde van België voor amateurs gewonnen. Hij reed de 116 km van St. Truiden naar Evere in 2 uur, 38 min. en 30 sec. Zijn landgenoot Verhaegen bezette in dezelfde tijd de tweede plaats. Bravenboer (Ned.-l) werd Het tweede gedeelte was een ploegen tijdrit over 10.6 km, die werd gewonnen door Nederland in 14 min. 24.7 sec. De ploegentijdrit telde niet mee voor het al gemene klassement. Ronde van Schinnen HILVARENBEEK. In de Olofwegraces, die gisteren op het circuit van het recreatieoord De Beekse Bergen in Hilvarenbeek werden gehouden, is gebroken met de traditie dat er spanning heerst van begin tot eind. In de vijf ver schillende races ging de winnaar telkens volkomen onbedreigd over de finish. Tot teleurstelling van de ongeveer 25.000 toeschonuwers was die winnaar in vier van de vijf gevallen ook nog een buitenlander. Slechts Aalt Toersen door brak deze reeks door in de 50cc-klasse zijn Jamathi in onberispelijke stijl naar een Nederlandse zege te sturen. De laatste race, die de 500-cc-motoren aan de start bracht, bracht enige span ning toen Theo Louwes plotseling de lieveling van het publeik werd doordat hij met zijn Kawasaki van de vijfde plaats oprukte naar de derde. Daarbij passeerde hij cracks als de Engelsman Jef Berry en de Zwitser Marovski en slaagde hij er zelfs nog in om de Engels man Fitton te bedreigen. Fitton won ten slotte dat duel om de tweede plaats, maar het verschil bedroeg niet meer dan een wiellengte. Evenals Louwes liet ook de 27-jarige Zweed Boerje Jansson een grote indruk achter. Zowel in de 125-cc-klasse als bij de kwartliters was hij volledig onbereik baar voor de concurrentie. Van de Ne derlanders was Hartog in deze race ver reweg de beste. Hij werd in de 125-cc- klasse fraai tweede en veroverde in de 50-cc-klasse een derde plaats. Ook in de 50 cc-klasse was het krachts verschil zeer groot. De als favoriet ge starte Alt Toersen maakteen ,.en ,-en DOORNIK - Behalve de Belg Raymond eulemans, die als titelverdediger al Eker was van een vliegbiljet, zullen olgende maand de Oostenrijker Johan rcherz en de Westduitser August Tiedtke aar het wereldkampioenschap drie- anden in het Amerikaanse gokcentrum k.as Vegas vertrekken. Dat was het, voor irat Tiedtke betreft, enigszins verrassen- e resultaat van het Europese toernooi n Doornik waar Ceulemans volgens de te( erwachtingen in de finale Johann i' cherz ruimschoots versloeg (6043 in beurten) en zijn negende Europese iërlnebandentitel in successie veroverde- Eerder dan aan Tiedtke was voor de ir erde plaats gedacht aan de tweede Belg, aurent Boulanger, die echter in dit el| ampioenschap faalde en tevreden moest jglfijn met een voor zijn doen teleurstel- nnde vierde plaats. Voor het zover was, voltrokken zich en om de arena gebeurtenissen die te enken gaven- Door nederlagen tegen '"fiedtke en Scherz in de poule waren de van Boulanger op de derde plaats Janig in de verdrukking gekomen. De ^cl latste mogelijkheid voor aanspraken op et Amerikaanse reusje lag voor Boulan- een zege op Ceulemans. Toen Ceu- s echter zaterdagavond in die partij 'an het begin tot bijna het einde open Jal pel gaf, kwam er bij de meeste buiten standers toch wel een bittere smaak in de ïond. Er werd openlijk gesproken over combine", zeker door Tiedtke en Dufe- elle, die door de overwinning van Bou- Geladen Tiedtke, die door zijn lage gemiddelde kansloos zou zijn als Boulanger zijn laat ste partij tegen Teegelaar zou winnen, kondigde in het openbaar aan Dufetelle geen moeilijkheden in de weg te zullen leggen als er voor de Fransman nog mogelijkheden zouden ontstaan. Dat zou het geval zijn indien Boulanger voor die overwinning op Teegelaar veel beurten nodig zou hebben. De Nederlandse kam pioen echter, die aan de finalepoule was begonnen met een nederlaag in 64 beur ten tegen Tiedtke (35—60) en vervolgens aanmerkelijk beter tegenstand had ge boden tegen Scherz (6051 in 58 beur ten), kwam tegen Boulanger geladen aan de tafel en won met 6040. In elkaar gezet Intussen had de wedstrijdleider, die zich bijzonder nerveus had gedragen toen de achterstand van Boulanger groeide, op de andere tafel Dufetelle en Tiedtke de start gecommandeerd- Vroeger dan was afgesproken moest het tweetal aar het laatste duel beginnen. Er werd op nieuw onder de buitenlanders gesugge reerd dat de Belgen dit spel in elkaar hadden gezet om te verhinderen dat Tiedtke vrijgevig tegen Dufetelle zou zijn. De Westduitser wist immer nog niet hoe de afloop van de partij Teegelaar- Boulanger won en Teegelaar won, zodat de Duitser naar Las Vegas gaat. (Belg.) 7 gesp., 12 pnt., 8 moyenne; 2. Johan Scherz 7 1.010; 3. August Tledke Laurent Boulangi De eindstand t (Belg.) 7 8 10 0.938 5. Roland Dufetelle (Fr.) 7 8 9 0.884 6. Bert Teegelaar (Ned.)" 7 6 8 0.793; 7. Thoegersen (Den.) 5 4 8 0.724: 8. Jacques Deze motorcoureur kan iedereen z(jn. Maar wie de motor beziet en de affaire die is ontstaan tussen de vroegere baas van de coureur, Kreid- ler, en zjjn nieuwe, weet dat het Aalt Toersen moet zijn, onbedreigd heer ser in de 50-cc-klasse in Hilvaren beek. volledig waar en had niets te vrezen an Kreidlerrijder als Rademaker (twee- e) en Schurgers (derde). De uitslagen waren; 50 cc: 1. Toersen Staphorst). Jamathi, 43 m, 23 min. 46.- (gem. 113.604 km per uur); Ramaker (Hattem), Kreldler, 24.00.5 (gem. 2.025 km per uur), 3. Schurgers (Haarlem), cc: 1. Jansson (Zwed.), Maico, 54 km 25.58.- (gem. 124.769 km per uur); 2. Hartog (Abbekerk). Yamaha, 26.000.- (gem. 124.615 'ansson (Zwed.). Yamaha, 54 km, 135 155 km per uur); 2. Mortimer (GB). Yamaha. 23.58.4 (gem. 135.125 km per "Iartog (Abbekerk). Snelste ronde: 1.56.6. 138 937 km per uur. Mortimer (GB), Yamaha, 54 km, 4.302 km per uur); 2. Bult ïelste ronde: Mortim MONZA De Mexicaan Pcdro Rodri- gues heeft zaterdag met de Fin Leo Kin- nunen de 1000 km van Monza gewonnen. Het duo legde de afstand in een Porsche 917 af in 4 uur 18 minuten 1,7 seconden. Het Italiaanse duo Giuti/Vaccarella legde met een Ferrari beslag op de twee de plaats voor de Ferrari van de Brit John Surtees en de Zwitser Peter Schetti. Voor de Nederlandse equippes was de klassering: 11. Gijs van Lennep/Hans Laine (Ned.-Fin Porsche, op 12 ronden, 4.18.23.2; 18. Toine Hezemans/Masten Gregory (Ned.-VS), Alfa Romeo, op 43 ronden 4.37.56.4. Motorcross Norg NORG De internationale motorcross in Norg voor 500-cc-motoren heeft een drievoudige Zweedse overwinning opge- Christer Hammergren won alle drie manches over 21 kilometer op een Husq- varna. In de drie ritten eindigde Ame Kring (Zwed.) op Husqvarna iedere keer als tweede. (Zwed.), Husqva fessionals gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint van de 84 kilometer lange rit vier andere renners van wie Jan Janssen tweede werd. Den Hartog (Elslo< Ronde van Gelderland APELDOORN De Nijmegenaar John Comelissen heeft zaterdag de veertiende Ronde van Gelderland met start en finish in Apeldoorn gewonnen. De uitslag was: l. John Comelisse (Nijme gen) 168 km in 3.44.56 2. Rink Comelisse (Amsterdam P> ibak (Amstelveen). (Van onze zeiimedewerker) OUDE WETERING. Rolf Vrolijk, nationaal zeilkampioen 1969 in de Spankers en de OK- jollen, is op het nippertje Primus Inter Pares 1970 geworden. Vrolijk, een jonge Haarlemse zeiler, maakte vorig jaar geschie denis door als eerste twee zeil- titels in één jaar to vergaren, en het afgelopen weekeinde bleef hij niet miniem verschil Vaurientitel- winnaar Caldenhoven de baas. Toch zal Vrolijk, en velen van de der tien deelnemers, deze achtste uitgave snel vergeten, want het was een lauwe strijd. ■dag kon er door een loeiende wind niet gezeild worden. Zondag was er eerst weinig wind. gevolgd door een fikse bries. Deze schrille tegenstelling was in de resultaten terug te vinden. Alleen Albert Helder (zestienkwadraatkampioen) kwam hoe kan het anders met constante iu'taten (22) uit de bus en won het evenement. Per reglement een zestien kwadraatkampioen kan de PIP-titel niet winnen ging de eer aan zijn neus voor in verwierf Vrolijk (111) de titel Primus inter Pares. Verschil van mening De weken voorafgaande aan dit PIP- evenement hebben in een kleine groep- van de Nederlandse zeilwereld meer spanningen opgewekt dan het zeilen op zondag. Tussen de PIP-organisatie en hel Verbond was een verschil van mening ontstaan over het zeilen van FD-kam- pioen Fred Imhoff. De heren van de PIP-organisatie meenden in alle ernst dat hun wedstrijden prevaleerden boven elke andere zeilgebeurtenis. Op de Westein- derplas werd een FD-training en -selectie gehouden, waaraan Imhoff, door het Verbond min of meer gedwongen, moest deelnemen. Na veel touwtrekken reisde Imhoff naar Aalsmeer. Hemelsbreed Of Immhoffs zeilen op het Braasemer- meer iets aan de kwaliteit van de wed strijden zou hebben verbeterd, is sterk te betwijfelen. De resultaten lagen hemels- Sprintestafette voor Metro en De Keien BREDA De Keien (Uden) en Metro (Rotterdam) hebben gisteren in Breda de jaarlijkse sprintestafettes gewonnen. De dames van De Keien liepen de 800 meter in 1 minuut en 43.9 sec. De tweede plaats werd gedeeld door PAC (Rotter dam) en Sagitta (Amsterdam). Beide ploegen noteerden 1.44.9. Metro's heren team, dat vorige week ook de: DOS- estafette in Rotterdam won, liep de 3600 meter in 8 min. en 36.4 sec. De uitslagen zijn: dames (Bergen op Zoom) breed uit elkaar en dit maakte de zondag in feite tot een verloren zeildag. Boven dien waren er enige gerenommeerde fi guren, die zich op de achtergrond hiel den. Bart Kraan, die vorig jaar de titel won, kon door de lichte wind 's morgens niet uit de voeten. Ook John Hofland, doorgaans een crack aan elk helmhout, viel erg tegen. Hofland noteerde 613. Kraan kwam in de tweede race met meer wind op dreef en finishte als derde. Dat Vrolijk en Caldenhoven zo hoog in het klassement eindigden, is slechts te danken aan hun incidentele successen. Henk de Ruyter eindigde in totaal als vierde, maar verdiende door zijn knappe score 44 in feite een betere klassering. De noorderling Helder was aan zijn eer verplicht in de kop mee te zeilen. Toch kon Helder alleen Caldenhoven het leven zuur maken. Vrolijk maakte zich in de tweede race snel na de start uit Helders greep los. Helder staat bekend als een tactisch onberekenbare zeiler, die veel gokt, maar meestal op zeker. Zenuwachtig Caldenhoven bewoog zich de gehele race dan ook zenuwachtig op zijn bank. Telkens gluurde hij achterom. Helder maafkte veel extra-manoeuvres maar Cal denhoven ging iedere keer mee en bleef Reinard Mulder, de Drakenkampioen, die zojuist is overgestapt in de nieuwe Olympische tweemanskielboot „Tempest", handhaafde zich in de eerste race op een derde plaats. Ver, heel ver, achter Vrolijk probeerde Caldenhoven in de middaguren al zijn zeilvernuft uit in het schip van Jongeneel. Caldenhoven bleef echter in twaalfde positie liggen en dit betekende het einde van de PIP-strijd. Met slechts 38 punten verschil werd aan Vrolijk de PIP-titel toegekend en kreeg Albert Hel der voor de score 22 een aparte beker uitgereikt. De eindstand: 1. Helder (2—2) 2008 pnt.; 2. Vrolijk (11—1) 1569 pnt.; 3. Cal denhoven (112) 1531 pnt.; 4. De Ruyter (4_4) 1406 pnt.; 5. Mulder (3—6) 1355 pnt.; 6. Kraan (83) 1230 pnt.; 7. Behrend (twaalfsvoetsjollenkampioen (105) 911 (Van onze sportredactie) ALMELO De jeugdige trainer Leo Steegman momenteel als jeugdtrainer in dienst van de Almelose eerste divisie club Heracles is door Sparta gecon tracteerd als assistent-oefenmeester van George Kessler. Dit weekeinde zijn Spar ta en Steegman een dienstverband in gaande het nieuwe seizoen voor een periode van twee jaar aangegaan. De be noeming van Steegman is geschied op voordracht van Kessler. FRANKFURT Piet Kettenis heeft gisteren in Frankfort een amateur-cri terium gewonnen. Kettenis reed de 100 km. in 2 uur 24 min. en 55 sec. en veroverde acht punten. De Westduitser Erwin Derlick werd tweede en Bert I Boom derde. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR. Henri Buiten zorg heft giesteren op Duindigt in de Prijs der Veelbelovenden voor het eerst van dit jaar weer eens zijn superieure hoeven aan de sintels gewaagd. De Derbywinnaar van vorig jaar heeft zich zeker niet bovenmatig behoeven in te spannen om met een straatlengte- voorsprong op Horse L. te winnen. Geen paard Van zijn leeftijd is oók maar in de verte tegen hem opgewassen. Heel kalm startte Henri met in het begin entrainementgenoot Helene Hanover vlak bij zich. Hercules V maakte eerst het tempo, maar hij verloor terrein door fouten en tenslotte kon alleen Horse L nog wat tegensputteren. Maar ook hij moest Henri Buitenzorg snel laten gaan. Ina Schwarzkachel won met Karina II de Eerste Veefondsprijs zonder al te veel moeite. Het bleef in het begin natuurlijk ev ende vraag of de snel gestartte Willy misschien door zou zetten. Maar Willy liet het weer helemaal 'zitten en slechts Agrariër was tegen het eind nog een kleine bedreiging. GEEN PROBLEEM De mijl (dravers) leverde ook ditmaal geen probleem op voor Emma Quichotte. Alchimist verraste geweldig op de 2500 meter waarin Flamingo Six twee foutjes had. UTRECHT Tij'dens de algemene jaarvergadering van de Nederlandse ju do en Jiu Jitsu bond, die zaterdag in Utrecht werd gehouden, is besloten de nationale technische commissie af te schaffen. Het voorstel van het bestuur om een scheiding te brengen in het technische secretariaat werd aangeno men. In de toekomst zal een secretaris algemene zaken en een secretaris voor sporttechnische zaken worden aange steld. De secretaris voor sporttechnische za ken zal in samenwerking met een ad viescollege de zaken gaan behartigen op het ©ebied van trainingen, voorberei dingen op grote evenementen, gradue ringen en het scheidsrechterwezen. Als gevolg van de nieuwe trainingsopzet zal in de eerste maanden van het nieuwe seizoen een landelijke competitie voor teams worden ingevoerd. Deze wordt gehouden in drie senioren-klassen en een juniorenklasse. Uit de landelijke teamcompetitie zal te zijner tijd de nationale selectiegroep worden ge vormd. De eisen der gradueringen zul len intensiever worden aangepast aan de verschillende systemen. De benamin gen der systemen zullen worden afge schaft en de bond zal richtlijnen vast stellen voor deze graduaties. Verder werd besloten dat elk lid van een school of judovereniging direct lid dient te worden van de NJJB. DEN HAAG De Nederlandse judo ploeg, die zal deelnemen aan de Europese kampioenschappen van 21 tot en 24 mei in Oost-Berlijn, is ajs volgt samenge steld; lichtgewicht: Karei Gietelink (Am stelveen) en Frans Schilder (Velp); halfmiddengewichtEddy van der Pol (Helmond) en Theo Schneider (Den Haag): middepgewicht: Jan Snijders (Eindhoven) en Martin Poglajen (Heer len); halfzwaargewicht: Peter Snijders (Eindhoven) en Ernst Eugster (Utrecht); zwaargewicht; Wim Ruska (Amsterdam) en Dirk Eveleens (Burgerveen). Alle ca tegorieën: Wim Ruska en Dirk Eveleens. De Nederlandse ploeg, die uitkomt in de strijd om de titel voor landenteams be staat uit de volgende judoka's: Giete link. Van der Pol, Jan Snijders, Peter Snijders en Ruska. Trainer-coach is de heer Henneveldt. RIJSWIJK Minister Klompé haastte zich te zeggen dat de zoveelste en onher roepelijk laatste huldiging van de schaatsploeg zo laat in liet seizoen viel „omdat er altijd wel iemand was die in het buitenland vertoefde". Vandaar dat de bewindsvrouwe, die zichzelf enige ma len als sportminister betitelde, eerste za terdagmiddag de gelegenheid had de met lauweren omkranste discipelen van de coaches Kees Broekman en Leen Pfróm- mer te huldigen. Daartoe was een kleine selecte groep naar de zeventiende ver dieping van het ministerie van CRM in Rijswijk gekomen. Minister Klompé doet huldigingen van sportlieden altijd in een ongedwongen sfeer verlopen. Zich tot het groepje rich tend, sprak zij: „U hebt belangrijke lau weren geoogst en door u is onze vlag menigmaal omhoog gegaan. Ik breng u daarvoor de bijzonder grote dank over van de regering" Gedachtig de R in de naam van haar ministerie, vervolgde zij: „U hebt bovendien het Nederlandse volk bezig gehouden, weekeinden lang, en u hebt de jongere generatie een geweldige kick up gegeven voor het beoefenen van een bepaalde tak van sport". De woorden van dank en waardering werden onder streept door het aanbieden van een cas sette en de daarbij behorende recorder van de hoogtepunten van de reporta ges over de succesvolle schaatsstrijd- Attje Keulen-Deelstra (met echtgenoot), Carry Geijssen, Rieneke Demming, Ard Schenk (vergezeld van verloofde en ouders). Eddy Verheijen, Peter Nottet, Jappie van Dijk en coach Leen Pfrom- mer mochten het „regeringsgeschenk" uit handen van de minister in ontvangst nemen- Kees Verkerk vertoeft in Ame rika, Jan Bols moest zaterdag fietsen, enige dames waren ziek of verhinderd. Zij krijgen het blijk van dank en waar dering toegestuurd. Jhr. Quarles van Ufford, voorzitter van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond, dankte namens de leden van de ploegen en merkte op, dat de contacten overheid -sport zich niet meer beperken tot hul digingsbijeenkomsten en dat er tekenen zijn die erop wijzen dat het contact nog zal worden uitgebreid Bij voorbaat tem perde hij te overdadig optimisme ten aanzien van het aanstaande seizoen door te stellen: „Wat Attje en Ard hebben gepresteerd, belde wereldkampioen, is uitzonderlijk en mag niet als normaal worden beschouwd". En dat geschiedde allemaal voor een microfoon die er. aldus de minister „al leen staat omdat de Wereldomroep de illusie heeft dat Kees Verkerk morgen in Amerika zal luisteren" en ten overstaan van onder meer jhr. Van Karnebeek (voorzitter NOC), dr. W. van Zijll (NSF), jhr. Feith voorzitter NSF), conditietrai ner Ben Holleboom. masseur Cor Neder - veen, de heer J. Nieuwenhuyzen Kruse- man hoofd afd. lich. vorming en sport van CRM) en internationaal starter Henny Roos. Op de foto v.l.n.r. Carry Geijssen, Rie neke Demming, Attje Keulen, minister Klompé, Ard Schenk, Eddy Vei-heijen, Jappie van Dijk, Peter Nottet en coach Leen Pfrommer. remise speelden. i Toet onderling De enige winstpartij in de eerste ron de kwam op naam van invaller Van Vloten, die de plaats van Ivens sr. heeft ingenomen. De winst kwam overigens wel op erg fortuinlijke .wijze tot stand. Kaïn had een duidelijk' betere stelling opgebouwd maar in tijdnood maakte hij een grove fout en kon meteen opgeven. Toet liet zich door Tims een punt ont futselen. De RDG-er had in een over machtseindspel de winst voor het grij pen maar faalde. De Koning, vorig jaar tweede in deze titelstrijd, had beide handen vol aan debutant Kolsloot. Ondanks enig voor deel kon hij niet meer bereiken dan een puntenverdeling. De overige partijen eindigden na weinig interressant spel onbeslist. De uitslagen lulden: J. de Koning (Wate- rvain iLien riaag) u. p. van Baarlen (Rot terdam)—J. j. de Vries (Rotterdam) I—1. J. Passchler (Katwl)k)—G. P van der Wou den (Gouda) l—l. Bij de jeugd had titelhouder Jan Storm niet veel moeite om beide pun ten in de wacht te slepen. Op vlotte wij ze versloeg hij de Haagse jeugdkam pioen Ferry de Grijs. teringen)F. de Grijs (Voorburg) 2—0. H. van Muiden (Gouda)—B. Goedhart (Dordrecht) 0—2, R. Kromhout (Rijnsburg)—T. van Dijk

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11