®&&2idóo,(3<yu/ïwi!k 8-Daagse vakanties '.a. 172." v.a. Onze Koers boos op de VARA Pop-mix nieuw blad voor jongelui NS-Lente- tochten Feldwebel Schmidt Documentaire over homofiel TELEVISIE MORGEN TELEVISIE MAANDAG Mies eet met Peter Post Sport op tv en radio DE TiETDSE COURANT ZATERDAG 25 APRIL 197: Wel idealen; geen utopie WOOROP stellen we, dat voor de lagere sociale groepen de kans op meer en beter onderwijs aanzienlijk vergroot moet worden; dat met name door een andere opzet bij het basison derwijs en door meer gelegenheid voor onderwijskrachten om de kinderen per soonlijk te leiden handicaps als taalach terstand, spraakmoeilijkheden en ge brek aan intellectueel zelfbewustzijn moeten verdwijnen. Deze bijna principiële kwestie maken we nogmaals duidelijk, omdat anders omtrent de volgende kanttekeningen misverstand zou kunnen rijzen. Kantte keningen die we willen plaatsen bij het toenemend verschijnsel dat onvrede, on lustgevoelens, geestelijke inertie, gebrek aan belangstelling voor democratisering worden voorgesteld als euvels die zullen verdwijnen, wanneer iedereen maar voldoende onderwijs heeft gekregen. Wanneer ..kennis is macht" de meest absolute waarde geworden is. Gaat men dan idealen niet zo danig opschroeven dat ze in de buurt van utopieën komen te liggen? Dan komt onze samenleving ongeveer terecht in het straatje van de katholieken die redeneren: „Ik zal geestelijk helemaal gelukkig zijn. wanneer de Kerk maar voldoende taboes afgeschaft heeft". Niet zelden komt het immers voor dat, on danks het afschaffen van taboes in de Kerk, voor mensen die zo redeneren de status waarin ze zich uiteindelijk wer ken, neerkomt op een levenswijze, waarin God vrijwel geen betekenis meer heeft. Geen persspectief lT\ESKUNDIGE onderzoekers hebben uit veel feitenmateriaal bijv. de con clusie getrokken, dat jongeren die na de lagere school geen of bijna geen onder wijs meer hebben genoten, zonder veel illusies verder leven, gefrusteerd met of zonder dat ze dit weten; ze hebben zich neergelegd bij een maatschappij die voor hen toch geen perspectief meer biedt. We vechten deze conclusie niet aan en we herhalen: het onderwijs zal deze jongemensen in de toekomst meer pers pectief moeten bieden. Maar laat nie mand nu met de illusie rondlopen, dat het met alle jongemensen die wel voortgezet onderwijs hebben genoten, zoveel beter is. We vinden de vermeende eigendunk van mensen „met het witte boord" ten opzichte van medemensen „met de over all" een restant van misselijk standsbe wustzijn; maar het wordt intussen tijd ook weerbaar te worden tegen de stel ling, dat het verschil tussen een school diploma of een paar jaar onderwijs en de jongeren die direct na het beëindi gen van de leerplichtige leeftijd geld moesten gaan verdienen, tussen de ge schoolde en de ongeschoolde arbeider, tussen de jongemensen die met een ha mer of een schop en hen die met een boek, kaartenbak of rekenmachine wer ken, neerkomt op het verschil tussen permanente frustratie en levensgeluk. Met name over dat „levensgeluk" zou nog wel het nodige te zeggen vallen. Generaliseren Wanneer onvrede, maatschappelijke inertie en geestelijk niet geïnteresseerd zijn verschillende jongeren op een grote afstand plaatsen van wat we dan hier willen noemen een vol-menselijk be staan, dan moet men de oorzaak hier van niet in de eerste plaats in het onderwijs zoeken. Het onvolmaakte on derwijs is slechts een onderdeel van de onvolmaakte maatschappij. Er zijn talrijke jongemensen die wel de kans op behoorlijk onderwijs gekre gen hebben; wie dan beweert dat hun onvrede vooral te wijten is aan een te star onderwijssysteem en slechte leer krachten, kiest de gemakkelijkste weg om tot een verklaring te komen: de weg van het generaliseren. Wij vinden dit even verkeerd als de redenering volgens welke iedereen gelukkig kan zijn ongeacht zijn stand, zijn werk zijn ontwikkelingsniveau mits hij ar bereid is het geluk te onderken- Het sprookje van de eerzame land bouwer en de noeste handwerksman die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat sappelen voor het dagelijks brood en niettemin gelukkig leven, hebben we afgeschreven. Maar in plaats ervan zijn we gaan geloven in het treurspel van de jongemens, die zich onder alle om standigheden ongelukkig moet voelen, omdat de maatschappij in al haar fa cetten één rottende gemeenschap is. En dan verliezen we ten detrimente van de kans om die maatschappij te verbeteren uit het oog, dat er veel plaatsen in de maatschappij zijn waar men zichzelf gelukkig kan maken door innerlijke vrede en ook door tast baar geluk wanneer men bereid is zijn idealen af te stemmen op het reële, het bereikbare. Of zijn dichters die hierover geschre ven en andere kunstenaars die zich daardoor hebben laten inspireren, dan allemaal verfoeilijke reactionairen ge- ADVERTENTIE) Volledig verzorgd met vele excursies. Keuze uit 11 verschillende reizen in binnen -en buitenland. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. x voordelig uit met NS DEN HAAG Het maandblad Onze Koers van de Vereniging van Indische Nederlanders en belangenvereniging Uit en Thuis maakt zich in het april nummer bijzonder boos over de laatste tv-uitzending van het Indisch ABC van de VARA. Met name over de, inderdaad ietwat generaliserende, slotopmerking „Wat rest hun (de Indische Nederlan ders in Nederland) nog anders dan de Pasar Malems in Den Haag?" „Daarmede" zo schrijft Ader (A. de Rozario), „met één streek wegvegend de zeer vele Indische en hogelijk gewaar deerde wetenschapsmensen, artiesten, toneelspelers, musici, technici, bestuur ders en andere vooraanstaande perso nen in het ambtelijke en particuliere". Het blad somt een lange reeks van en op van vooraanstaande Indische Nederlanders die in Nederland carriere hebben gemaakt of aan het maken zijn: de Bandoengse bruggebouwer ir Van der Eb (Bruggen van Venlo, Rhenen, Gorinchem, Brieneroord, Haringvliet enz), de patholoog-anatoom dr. Snell. de gynaecoloog prof. Plate en voorts tal artiesten, radio- en tv-commentato- Onze Koers meent dat van ,.De Hollander" een evenzijdig beeld te ge- zou zijn als de VARA deed van de Indische Nederlander, maar „dit zou even leugenachtig zijn". AMSTERDAM Met ingang van 15 mei 1970 zal een nieuw weekblad voor Jonge mensen verschijnen. De naam Pop-Mix duidt aan, dat het blad zich op en rondom het gebied van de pop zal bewegen. Nieuws over mode, mu ziek, sport, Veronica Top-40. film etc.. dat geen maand kan wachten, wordt iedere week in 3 kleuren via dit blad gebracht. De startoplage is 100.000 exemplaren. Het zal worden verkocht op 1400 Shellstations verspreid over ge heel Nederland. Pop-Mix wordt ver zorgd door uitgeversmaatschappij Lau rens A. Daane N.V., Amsterdam, (jq i«pmo ,Mnw ajsaijuiMj ap ni atnsiu Zeskampfinale Vanavond wordt in de Groenoordhal te Leiden de t.v.-finale gespeeld van „Dubbel Zeskamp" een wedstrijd op het gebied van kracht, snelheid, be hendigheid en parate kennis. In het afgelopen winterseizoen hebben de 12 deelnemende ploegen elk drie wed strijden gespeeld. De zes hoogstge- plaatsten t.w. Dronten, Assen. Bols- ward. Hoogland, Genemuiden en Alp hen aan de Rijn in deze volgorde werden de voorronden afgesloten gaan uitmaken wie zich algemeen winnaar mag noemen en daarmee gaat uitkomen tegen de zeskampwin naar Aalten. welke wedstrijd staat ge programmeerd op zaterdag 23 mei, eveneens te Leiden in dezelfde hal. Bovendien gaan deze zeven ploegen deel nemen aan het internationale „spel zonder grens", dat deze zomer wordt gespeeld en waaraan ook ploe gen meedoen uit Engeland. België. Duitsland, Frankrijk, Zwitserland Italië. Zaterdag NCRV Ned. I 20.20 uur. Kort geding over drugs „De strafbaarheid van het gebruik van marihuana en hasjiesj, dient ge handhaafd te blijven", luidt de stelling in het programma „Kort geding". De .stelling zal worden verdedigd door mr. J. K. M. Mathuisen en aangevallen door prof. L. H. C. Hulsman. Als beide pleiters na het aanvoeren van bewijs materiaal en getuigen hun pleidooi heb ben gehouden, zal een jury van 21 leden „uitspraak" doen. De discussies staan onder leiding van mr. W. E. Haak. Zondag NOS Ned. II 21.35 uur. Eucharistie viering De KRO-televisie zendt een eucharis tieviering uit in de kerk van St - Barbara te Vreeswijk, celebrant is de pastoor H. van de Berg, die tevens de predikatie houdt. De wisselende Grego riaanse gezangen worden verzorgd door het kerkkoord, terwijl door het kerkkoor én het Con Briokoor wordt uitgevoerd de Missa in C. van Bruck ner. Dirigent is F. van Schendel. Het orgel wordt bespeeld door mevrouw A. Wammes-Pijper. Zondag KRO Ned. I 11.00 uur Der Vetter aus Dingsda In de Hilversumse kleurenstudio III, in en om liet buitengoed Over-Holland te Nieuwersluis, in de Keukenhof en in Amsterdam zijn de opnamen ge maakt van de uit 1921 daterende ope rette „Der Vetter aus Dingsda" op muziek van Eduard Künneke. Deze operette is een co-produktie tussen het Zweites Deutsches Fernsehen en de NCRV. Willy van Hemert. die ook de regie voerde, heeft de geschiedenis voor televisie bewerkt. „Der Vetter aus Dingsda" bevat een aantal popu laire melodieën, waaronder het zeer bekende „Ich bin nur ein armer Wan- dergesell" dat bij de première in 1921 bijna werd geschrapt door theaterdi recteur Haller, omdat hij het te senti menteel vond. De operette is geba seerd op een blijspel, waarin vooral enkele persoonsverwisselingen op de voorgrond treden, die aanleiding zijn tot komische misverstanden. In de rolbezetting komen de volgende namen voor: Mieke Bos (Julia), Ernst Schütz (Jelle). Willi Millowitsch, Bri gitte Mira, Monika, Dahlberg, Peter Garden, Johnny Kraaykamp, Peronne Hosang, Johan te Slaa, Paul Meyer en Lou Geels. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het Symfonie Or kest Graunke o.l.v. Woflgang Ebert Zaterdag NCRV Ned. I 21.35 uu* (ADVERTENTIE) 'n Dagje feestelijk voorjaar vieren. Naar de Eftelingf of Zuid- Limburg/Aken, naar Den Haag/Scheveningen of Amsterdam/Schiphol, paar de Keukenhof. Alle Informaties in de NS-reiskrant op de stations. ,^-x x voordelig uit met NS Georg Büchners „Dantonc dood" is zonder twijfel hel werk van een (21-jarig!) genie. Hortderdvüfendertig jaar oud stelt het problemen waar in onze tijd ook mee geworsteld wordt, als: Leidt elke autoriteit niet tot dicta tuur? Mag men van het leven geuieten zolang er door anderen gebrek wordt geleden? En zelfs: Kan men God al- zweren zonder toch af te komen van religieus besef. Het zit allemaal in het stuk en dat „moderne" komt bepaald niet alleen door de kapitale vertaling van Hugo Claus. Doch het is een moeilijk te realiseren spel in technisch opzicht, al telt voor de t.v. de eis van tweeëndertig taferelen in vier bedrijven niet zo sterk als voor het theater. Maar het is ook afgezien daarvan meer een spel van subtiele gedachten dan van dramatisch handelen. Een stuk, dat beter te lezen dan op te voeren valt. AVRO-regisseur Walter van der Kamp nam die nadelen voor wat ze waren en in zjjn opvoering ook bleven gisteren: acteurs die enorme lappen tekst te zeggen kregen zonder dat er dramatisch iets op het scherm gebeurde. HU maakte de opvoering er in zjjn soms overdreven soberheid niet gemakkelij ker mee en, menen we, stuurde daar door het merendeel der kijkers naar „II", waar Bonanza meer aotie bood. Een echt geslaagde voorstelling van „Dantons dood" is, geloven wij, niet te geven. Reden om ook deze voorstelling niet mislukt te achten. De regisseur koos bewust voor een „jonge" bezetting. Die heeft over het geheel uitstekend voldaan. Zeker als men in aanmerking neemt dat bij zoveel rollen nimmer een ideale bezetting geëist kan worden. Heel boeiend was de titelrol. Jules Croiset zette Danton neer als de zinne lijke, volop aan het leven gehechte revolutionair, anders dan destijds Ko van Dijk bij de opvoering van de Ned. Comedie waar de nadruk viel op het vermoeide, haast levensmoede karakter van deze rol. Croisets vertolking was ongemeen boeiend. Zijn tegenspeler Carol (Robespierre) Linssen kreeg veel minder kansen om dramatisch te schitteren. Het was even wel een voortreffelijk opgebouwd karakter van de revolutionair-zonder- gevoel. De man die geen enkele smet op zijn karakter kon dulden, zomin als een smet op zijn kleding. Naast beiden vele kleinere rollen. We kunnen ze onmogelijk allemaal noemen. Er uit springend: Wim van der GrUn als een griezelige St. Just. Van de dames spande Kitty Courbois als Marion ongetwijfeld de kroon. Met veel genoegen constateerden we dat voor malig Haags Comediant Henk van Buuren nog steeds in de running is en, hoogbejaard mogen we wel zeggen in staat bleek een kleine rol op vol maakte wijze te vertolken. Vg. Het spel Feldwebel Schmidt leent zich bij uitstek om uitgezonden te worden in een tijd waarin de meidagen van 25 jaar geleden spoedig weer hprdacht zullen worden. De regie van dit docu mentaire spel is in handen van de jood Nathan Jariv. Jariv heeft zich eerst afgevraagd of hij als jood in staat zou zijn om een spel, dat zich afspeelt in de tweede Wereldoorlog, eerlijk te benaderen. Ook van Duitse zijde werd dit aanvankelijk in twijfel getrokken. Jariv zegt er echter zelf van in een interview: Ik weet niet of een Duitser van mijn generatie zoiets als dit objectief zou kunnen banade- ren. Wij moeten proberen de gebeur tenissen die tijdens de oorlog hebben plaatsgevonden te begrijpen, niet te vergeten". Feldwebel Schmidt de titel rolspeler, wordt in het documentaire- spel afgeschilderd als een goed Duit ser geen held. Tijdens de Tweede Wereldoorlog in 1941 ziet hij kans om in Litauen een joods meisje bij een razzia uit de handen van de Duitsers te houden. Deze daad moet hijzelf een jaar later met de dood bekopen. Zwart en wit, goed en kwaad komen in dit spel naar voren. Het is waar schijnlijk daarom dat regisseur Na than Jariv in staat was de regie in handen te nemen. Zondag KRO Ned I 20.35 uur. Er heerst het gevaarlijke misverstand, dat homosexualiteit als maatschappe lijk verschijnsel in ons land geen pro bleem meer is. Het feit, dat er open lijker dan enkele jaren geleden over gepraat wordt, betekent allerminst dat er wezenlijke verandering in „de" op vatting over homosexualiteit is geko men. Onderzoekingen hebben uilge wezen, dat homofielen over het alge meen nog steeds worden beschouwd als wat weke, weinig karaktervaste mannen, die zich verwijfd kleden en een artistiek beroep hebben of kapper zijn, kledingverkoper, verpleger of Caroline v. Hemert leidt beroepenquiz NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: Met Swiep op avontuur 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Dubbelzeskamp 21.35 uur: De neef uit Dingsda, operette 23.30 uur: Evangelie 23.35 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Rawhide 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Ironside 21.10 uur: Achter het nie 21.35 uur: Sporttribune 22.25 uur: Improvisatie 23.05 uur: Journaal CAROLINE VAN HEMERT De beroepen-quiz „Wat doe ik voor de kost?" die de NOS-televisie in kleur zal uitzenden, wordt ditmaal geleid door Caroline van Hemert. Het panel bestaande uit Hans van der VluBt, Hansje Lohr, Teun van de Berg en Harriet Freezer zal weer de beroepen raden van een aantal gasten in de studio. Zondag NOS Ned. II 20.40 uur. NOS wil nieuwe overlegprocedure CAO (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het. bestuur van de NOS stemt in met de opvatting die zo wel bij de vakbonden als bij de C.C-A. leeft, dat de procedure voor de onder handelingen over de nieuwe omroep- C.A.O-, gewijzigd moet worden. De raad van beheer van de NOS treedt in over leg met de minister om te bereiken, dat voortaan een werkwijze gevolgd kan worden, die in het kader van de heden daagse loonpolitiek recht doet aan de verantwoordelijkheid van zowel de vak bonden als de omroepwerkgevers. Het bestuur stemt voorts in met het standpunt van de C.C.A. (werkgevers in de omroepen) dat op basis van het jong ste overleg met de vakbonden de onder handelingen over de omroep-C.A.O- 1970 zo spoedig mogelijk zullen aan vangen. ADVERTENTIE NEDERLAND I KRO 11.00 uur: Eucharistieviering NOS •15.00 uur: Journaal •15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie •15.25 uur: Skippy 15:50 uur: Verrekijker 16.00 uur: Passepartout 16.55 uur: Toto-uitslagen •18.55 uur: Fabeltjeskrant IKOR 19.00 uur: Woord voor woord KRO •19.30 uur: Felix de Kat •19.40 uur: De grauwe kiekendief •20.30 uur: Journaal 20.35 uur: Feldwebel Schmidt •22.15 uur: Een homofiel •22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.55 uur: Fabeltjeskrant •19.00 uur: Journaal 19.05 uur: De vrijbuiters 19.30 uur: Studio Sport I 20.15 uur: Panoramiek •20.40 uur: Beroepenquiz 21.10 uur: Studio Sport II 21.35 uur: Kort geding •22.25 uur: Journaal Gratis reizen twee dagen in mei op uw 65r kaart NEDERLAND I NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal VARA 19.04 uur: Cornationstreet •20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Lenin, strateeg va revolutie 21.00 uur: Oktober, film ovei revolutie •22.40 uur: Journaal TELEAC 22.45 uur: Nascholing huisartsen, 2 NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala NCRV 19.30 uur: Scheepjongens van Bontekoe •19.39 uur: De waaier van Sei •20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Handelingen der Apostelen 21.20 uur: Tweekamp extra •21.55 uur: Hou 't hart aan 22.10 uur: Hier en nu •22.35 uur: Journaal TELEAC dingen aankijkt. 22. Goal...!: een muzikaal sportprogramma mi commentaren, reportages en gekruld# Grote emotionele bezwaren, afkeer zelfs „van het idee alleen al" zijn diep geworteld. Een verklaring voor de harde afwijzing van de homofiel als gelijkwaardig medemens moet. zo blijkt gelukkigerwijs voor een belang rijk deel aan onwetendheid worden toegeschreven. In de KRO-documentaire „1 homo fiel" heeft Ad Zonneveld niet meer trachten te doen dan een werkelijk heid voor te zetten, die het gangbare beeld van de homofiel ondermijnt. Wellicht biedt het verhaal van deze film een aanknopingspunt voor een verdergaand gesprek. Zondag KRO Ned. I 22.15 uur. Wielrenner Peter Post, die dezer da gen na een langdurige ziekte in het buitenland weer in zijn woning te Amstelveen is gearriveerd, zal eten en praten met Mies Bouwman. Zaterdag VARA Hilveraum I 18.20 Wanneer? Kies uit 12 dagen in mei 2, 5, 9.12,13, 30, 2L 23, 26, 27, 28 of 30 mei. Hoe? Door uw kaart aan het loket te laten afstempelen. Ie Klasse tegen bijbetaling. Strooibiljet aan het loket. 3-maandskaart f 20.-, echtpaar f 30.- Jaarkaart f 50.-, echtpaar f 75.- In het sportprogramma van de NOS- televisie. „Studio Sport" op zondag van 19 30 tot 20.15 en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland 2 komen de volgende onderwerpen voor: Wielren nen: de Amstel Gold Race in Hel mond; Europees kampioenschap drie banden (biljarten) in Doornik (België); Draverijen op Duindigt; Motorsport: derde internationale Olof-wegraces in Hilvarenbeek. LANGS DE LIJN Het sportprogramma „Langs de Lijn" van de NOS-radio op zondag van 14.30 tot 17.00 uur en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I bevat naast flitsen van wedstrijden in het betaald en het amateurvoetbal de volgende onderwerpen: Motorraces in Hilvaren beek; Lange afstand skiwedstrijden op de Amstel; Winter-clubkampioen- schappen zwemmen in Den Haag; Schaakvierkamp in Leiden; Hockey wedstrijd om het kampioenschap van Nederland: AmsterdamHTCC; Paar- denkoersen op Duindigt; Overzicht hockey, handbal en korfbal. Het pro gramma wordt gepresenteerd door Wim Hoogendoorn. Samenstelling en regie: Roel Rengers. Willibrord Nieuwenhuis naar Rome HILVERSUM De KRO heeft de heer Willebrord Nieuwenhuis, thans corres pondent te New York. aangesteld tot redacteur voor Italië en het Middelland se Zeegebied met standplaats Rome. Naast hem blijft de heer Dijkgraaf correspondent voor de KRO In deze stad. De KRO heeft besloten zijn Romeinse redactie te versterken wegens de bete kenis van Rome als centrum, uit de kerkelijke ontwikkelingen als mede politieke gebeurtenissen in het Middellandse Zeegebied en Nabije Oos ten kunnen worden gevolgd. De heer Nieuwenhuis. die sedert 1963 in de Verenigde Staten heeft gewerkt, zal te New York blijven tot na de opening van de Algemene Vergadering van de V.N. (september 1970), waarin het 25-jarig bestaan van de volkeren organisatie wordt herdacht. De KRO aal nog onder het oog zien hoe in de openvallende functie van KRO-corres- pondent in New York zal worden voor- HILVERSUM n Grammofoc Uitzending van de Christelijke richt en sche Unie. 18.30 Nieuws. 18.41 muziek. T. teiten. 19.00 Stereo: De springplank: Zeven Kui artiesten met orkestbegeleiding. 1 HILVERSUM I VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Weer of gei weer: gevarieerd programma. (9.00 Sportm dedelingen). 9.45 Uitzending Humanistisi Verbond. IKOR: 10.00 Kinderdlenst. 10. De Open Deur.' AVRO: 12. Muzikaal Onthaal: lezing. 13.19 *Radi Nieuws. 19.35 i'Arte dell' Arco: oude kamer- authentiek materiaal van het Chicago- Couspiracy Trial. AVRO: 20.30 Stereo: in de kaart gespeeld: verzoekplatenprogramma HILVERSUM II KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Bad >ude muziek (gr). 9.00 Nieuws en dichtbij!* NCRvl -om nu met sangh: saroenzai e liederen. KRO: 21.00 Stere Golicht muzlekprogramn 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Artle» ion Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome Ankara Madrid: programma gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Athene Lissabon: programma gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieu :kkantjes: licht platenprogramma. 1 itrymuziek. (15.0I Joop van Os chef NOS-t.v. HILVERSUM De heer Joop van Os van den Abeelen is met ingang van 1 juni benoemd tot chef actuele programma's van de NOS-televisie. De heer Van Os van den Abeelen trad op 1 oktober 1968 in dienst van de NTS als parlementair redacteur. Daarvoor was hij o.a. werkzaam al» voorlichter bij het partijbureau van de P.v.d.A. Hij blijft voorlopig de parlementaire rubriek „Den Haag vandaag" presenteren. Holster: pop- popmagi zi16'°°m0eNl'S' 10RRRrrr j. tlmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.03 School- 15.00 Nieuws). 18.00 Nieuw*. 16.01 ichten. 16 09 Programma voor d« 17.15 Blues, negrospirituals en gos-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2