<Burgem. BonnikeComplex zal horeca-bestemming houden G.R.- HUI5VUILDIENST Leidse agenda Politieke storm in Noordwijkse raad is nog niet uitgewoed BURGERLIJKE STAND Kandidaten voor de Leidse gemeenteraad J 1 WOENSDAG 22 APRIL 1970 DE LEIDSE COURANT jeruchten over Draak en bouw appartementen- ïotel met groot Restaurant JOORDWIJK De gemeenteraad [an Noordwijk heeft gisteravond literaard ook de nodige aandacht gh^esteed aan de toekomst van het jefaamde Huis ter Duin. Volgens kolen gisteren verstrekt persbericht jaat de E.M.S. het grandhotel Huis er Duin verkopen aan de Bouw- n Exploitatie Mij Pakhoek N.V. te •nflotterdam. Er gaan geruchten, dat E+iet uit 1880 daterende pand zal worden gesloopt en dat er voor in Ie plaats een appartementen-hotel ;f|Tiet een groot restaurant zal wor- t len gesticht. )e heer Vogelaar (prot. chr.) haakte p dit bericht in en verklaarde, dat het oor de badplaats een enorme ramp sou -% -r j j t ftekenen als dit belangrijke centrum W 2tCrOCD3t iet haar zalen- en logiescomplex zou edrWijnen. Burgemeester Bonnike deel- Vrij uitvoerig werd gedebateerd over een mede-, dat binnenkort een gesprek wijziging in de tariefsverordening van plaatsvinden met de nieuwe eige- water, welke de strekking had de ge- - bruiker een groter deel van de schade te laten dragen ingeval van ondergrond se lekkage in de binnenleiding. Wet- rapport kassenbouw werd door de houder De Geus meende, dat de gebrui- pifeer Faase (KVP) ter sprake gebracht, kers zelf de meter dienden te contro ls verheugd met dit zeer deskun- ieren. Hoe dit moet gebeuren op de me stuk, want daaruit bleek, dat ters in soms onmogelijke plaatsen of op foordwijk niet bevreesd behoefde te zijn Vaak onleesbare meters, kwam niet p. at het een glazen stad zou worden. Uit de doeken. ^ot 1980 zou volgens dit rapport de assenbouw voor de bollenteelt zich niet De heer Faase wilde stoppen met de hi neer dan 30 pet. uitbreiden. Hij bepleit- fluoridering van het drinkwater. Uit vlotte medewerking als er aan- rapporten van deskundigen blijkt dat -ragen van kleine kwekers komen. De fluor schadelijk voor de gezondheid is. Alkemade (KVP) constateerde, De heren Burger (Boerenpartij) en lat het rapport een eerste teken van le- Duindam (PSP) sloten zich bij hem de gemeentelijke samen- aan. Ik begrijp dat de lieer Faase liier- ferking in de Bollenstreek. Komen er mede komt", aldus de heer Alkemade. ir[ og meer van dergelijke aktiviteiten In de agrarische wereld werkt men met r' iurgemeester mr. Bonnike deelde mede, stoffendie nevenverschijnselen hebben. lat de kassenbouw bij de behandeling Fluor mag dan een gaaf gebit geven, het plan-buitengebied aan de orde maar hoe zit het met de rest T comt. In de mei-vergadering verwachtte Van Nes geelde m,e(de, dat het ge- ,4- brui^ van fiuor nog altijd een strijdpunt in de medische wereld is. Daarom had hij destijds al toén Noordwijk op ini- ^Olltailiers tiatief van de heer Benschop als der de gemeente in Nederland aan fluoride- ïaar aanleiding van opmerkingen van ring begon tot voorzichtigheid ge le heer Oostdam (KVP) deelde wethou- maand. Nevenverschijnselen vindt men 2 Ier J. de Geus (Prot. Chr.) mede, dat niet alleen bij fluor. Op voorstel van et in de bedoeling ligt om aan alle be- burgemeester mr. Bonnike en wethou- ryven in het Langeveld containers te der De Geus besloot de raad af te wach- erstrekken voor de afvoer van huis- ten wat Leiden doet. Als die niet tot uil. Dit geldt ook voor het bedrijf van fluoridering overgaat, zal Noordwijk ïoeder Koomen, die tot nog toe vier moeten volgen, omdat men anders twee miners in gebruik had. „Waar zij haar soorten water zou krijgen, uil gelaten heeft, weet ik niet", ver- In een voorstel tot wijziging van de uchtte de wethouder onder hilariteit' vermakelijkheidsbelasting werden wijzi- i de raad. gingen gebracht. Voor hotels met een kwam kritiek uit de vergadering op dansvloertje werd een maximum vast- le verstrekte plastic zakken voor het gesteld van 350 m2 terwijl ook het ,n,i jphalen van huisvuil, ,,'t Is geen zak", 50 pet. nachttarief kwam te vervallen, jildus de heer Duindam (PSP). Hij vond omdat het teveel rompslomp zou geven. alleen goed voor het inpakken van De heer Vogelaar zei te begrijpen, dat :en boterham. Burgemeester Bonnike het tarief voor hotels niet noemens- vas dit niet met hem eens. De zakken waard zou worden verhoogd. Anders zou ;ijn van beste kwaliteit, aldus de voor- hij zich tegen het voorstel hebben ver- litter. ,,'t Is een rotzak", persisteerde zet. le PSP-woordvoerder. £>e raad besloot haar goedkeuring te de gemeenterekening over 1968 hechten aan een toegevoegde begro- ileek, dat er in dat jaar een voordelig tingswijziging, waarbij 2000,- werd van ruim 800.000,-. Het gevoteerd om dit jaar de vijfde politie- lectriciteitsbedrijf maakte bovendien sialom mogelijk te maken. Een olie- en winst van ruim 110.000,- en het maatschappij bleek niet meer mee te waterleidingbedrijf een winst van doen en een nieuwe sponsor was niet 77.227,61. De heer Van Leeuwen, KVP, te vinden, om een dergelijke sponsor ond dit een prettig geluid en adviseer- zou moeten gaan leuren, achtte burge- le zo spoedig mogelijk tot de bouw van meester mr. Bonnike niet juist, en zwembad en een raadhuis over te Bij dé rondvraag vestigde de heer Bur- ;aan. In verband met een vraag van ger aandacht op het voorkomen van 11e heer Schelvis over de afbraak van scheuren in de flats van Boerenburg. tanden aan de Oranjeweg, deelde bur- voorts verzocht hij om een vlotte af- [emeester mr. J. M. Bonnike mede, dat werking van de aanvragen voor bouw- n 1972 met de aanleg van de parallel- vergunningen en om het maken van een loulevard zal worden begonnen. voorrangskruispunt op de kruising )e heer Alkemade zwaaide het college Hoofdstraat-Maarten Kruytstraat. of toe voor de constructieve wijze waar- De heer Van Leeuwen brak een lans ip het de Kerkstraatbewoners tegemoet voor beter meubilair in het gebouwtje getreden. Zakelijk en goed was het aan de Schoolstraat, waar bejaarden lesprek geweest over de in die straat samenkomen. De vrees dat zij het pand ie brengen verbeteringen en de moeten ontruimen, is ongegrond, zo IVP-fractievoorzitter vond het een ty- bleek uit het antwoord van de voorzit- iisch voorbeeld hoe contact met de be- diking moet worden gelegd. )e gebreken aan de Prinses Marijke- chool, die een uitgave vergen van ruim 111.000,- vonden de raadsleden eer rieste zaak. De termijn om de schade architect te verhalen, bleek te lijn verlopen. De burgemeester vond het noeilijk om na veertien jaar te be- irdelen of de dienst van openbare destijds 't Is een drama en jammer ;eld", aldus de voorzitter. De heer Vo- ilaar (prot. chr.) bepleitte meer in- praak van openbare werken als het bjecten zijn waarmede rijks- en ge- leentegelden zijn gemoeid. DONDERDAG 23 APRIL Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn. Apo- thekersdjjk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt., Steen- straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- De heer Vogelaar verzocht om toezicht op de aanplakborden voor de verkiezin gen. Verder informeerde hij aar de voor waarden waarop door middel van ge luidswagens verkiezingspropaganda kan worden gevoerd. 1 -oi I Acht groeperingen a en jammer van het O 1 nemen deel aan raadsverkiezingen in Voorschoten In Zoetenvoiule Kandidatenlijst Nieuw Gemeente beleid ongeldig ZOETERWOUDE De kandidaten van de partijen, die 3 juni a.s. aan de ge meenteraadsverkiezingen in Zoeterwou- de meedoen, zijn: KVP: P. van Hofwegen, L. J. van der Post, A. J. J. Eversteijn, G. W. J. de Groot, W. M. J. van der Ploeg, A. C. J. Duindam, P. de Jong, P. J. van Rijn, H. S. Broekhuis. G. P. Koek, J. C. van Nierop. P. J. Overdevest. Vrije l(jst: dr. Th. A. Pleij, J. J. Bosman H. VV. M. Sies, C. M. J. STRAVER, J. B. N. van Diemen. H. Th. van der Lans, J. C. Plugge, B. P. M. v. Leeuwen, A. J. Winkelmolen, J. F. M. v. Leeuwen, drs. W. G. J. M. Tomassen, P. C. J. Loos, M. J. v.d. Akker, geb. de Regt, C. L. Janmaat, A. J. van Turnhout, 16 H. van Ruiten, 17 prof. dr. M. Vink, J. B. M. Boers. Prot. Chr. Combinatie: A. G. Engelkes, D. Hulsbos. M. G. van Kampen, M. M. Leune, B. W. Beskers, W. D. Delfos, S. Blijleven. VOORLOPIG ONGELDIG De kandidatenlijst van de groep Nieuw Gemeentebeleid is na het onderzoek voorlopig ongeldig verklaard. Tot en met a.s. vrijdag bestaat de gelegenheid de geconstateerde verzuimen ter secretarie te herstellen. brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht. Vredehof. Noorderstraat. VRIJDAG 24 APRIL Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colen brander straat, Duyvendakstraat, Kanaalvveg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), UtrejbJs^ Jaagpad ,(van Utr.. bryg %tot Wilhelminabrug"), "Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. .Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Riinvreugd). Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijn vreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade. Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat. IJsselkade, Kasteelhof. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat. Drechtstraat, Lingestr. Spaarnestraat, Lekstraat. Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof. St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange WOENSDAG 22 APRIL Kleine Burcht: Sted. R.K. Vrouwenbe weging. Dr. Postel spreekt over hart- en vaatziekten, 20.00 uur. Steenschuur 6: jaarvergadering Nederl. Ver. van Suikerzieken, 20.00 uur. DONDERDAG 23 APRIL Antonius Clubhuis: R.K. Bond van Be jaarden en Gepensioneerden. Toneel avond. „De Familie Schelvis", 19.30 uur. Lakenhal: K. en O. Hedendaagse mu ziek, 20.0 Ouur. Schouwburg: „De Jantjes", 20.00 uur. ging. Congresdag. Stadsgehoorzaal: Congresdag St. Au- gustinus-vereniging voor kleuterleidsters. 9.00-17.00 uur. VRIJDAG 24 APRIL Schouwburg: „De Jantjes", 20.00 uur. Lichtfabrieken, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: jaarvergadering Ned. Bond van gepensioneerden. 14.30 uur. ZONDAG 26 -APRIL Oegstgeest, Lange Voort 44: recital Margreet Honig (sopraan), Lieuwe Vis ser (bas) en RudolfJansen (piano), 14.30 uur (Vrienden van het Lied). WOENSDAG 29 APRIL Voorschoten: Kasteel Duivenvoorde: recital Toos Onderdenwijngaard, 19.30. VRIJDAG 1 MEI VoorschotenKasteel Duivenvoorde recital Toos Onderdenwijngaard, 19.30. NOORDWIJK De storm, die het PPR-raadslid Schelvis heeft ontketend door in een vergadering van zijn party nogal ongezouten kritiek te leveren op het beleid van b. en w. en de Noordwijkse gemeenteraad, blykt nog lang niet te zijn uit geraasd. In een zeer uitvoerig, op schrift gesteld betoog ging de lieer Schelvis in op hetgeen daarover door verschillende raadsleden en door het college van b. en w. was gezegd. Hij gebruikte daarbij, zoals burgemeester Bonnike constateerde, krasse taal. Zo sprak de heer Schelvis over een „ordinaire wraakoefening", een ..massale onverhoedse aanval", „denigrerende opmerkingen" en de erg lange tenen van raadsleden. PPR-man Schelvis handhaaft kritiek op gemeentebeleid hoeverre hij zijn suggesties in praktijk dacht te kunnen brengen. Wilt u straf feloos mensen aan de schandpaal zet ten? Ziet u kans het gemeenteiyk ap paraat te laten functioneren en onder wijzers voor de klas te krijgen, als aan ambtenaren en onderwijzers geen- wo ning wordt aangeboden De heer Sedelaar kruiste de degen met de heer Schelvis over de cijfers en de uitkeringen van 't krotopruimingsfonds en het doorstromingsfonds. Tegenover dan "het I bet gedocumenteerde verweer van de gezelhge" dTg door de J wethouder gat het PPR-raadslid zich De heer Schelvis verklaarde nu welbe wust niet te hebben deelgenomen aan de excursie naar een tweetal zwembaden, omdat hij daarin niet hebben raadsleden. In verband met het feit, dat hij de raad op de exeursiedag een half i J uur had laten wachten, maakte hij aan het adres van de heer Van Leeuwen ten aanzien van dit punt gewonnen. Duidelijk werd dat de door de heer Schelvis bedoelde doorstroming in feite onsociale maatregel is, omdat de (KVP) die hem dit had verweten, be" ntinnt-draagkrachtigen op die manier in n i „„.„„ri-inrrnn de oudste huizen terecht komen met het paa onp ezi rig p g minste comfort, dit in tegenstelling met Verder handhaafde hij zijn bezwaren de huursubsidie, waarbij de gewone man tegen de loongroepen, waarin het ge- e®n nieuwe woning met c.v. en andere meentepersoneel was ingedeeld, al was j voorzieningen tegen betaalbare huur ver hij het eens met wethouder Den Otter krijgt. (P.v.d.A.), dat de vakbonden het initia tief tot het brengen van een verbetering dienden te nemen. Zeer uitvoerig ging het PPR-raadslid in op het verzoek van wethouder Sedelaar (KVP) in de vorige vergadering, om met suggesties te ko men ter bevordering van de doorstro ming. De wethouder sprak later over de „twaalf artikelen van Schelvis", maar het waren er vijftien, bleek uit diens commentaar. Dat mensen in de goedkoop gekochte volkswoningen bleven zitten, noemde de heer Schelvis een schreeuwend schan daal. Als middelen om de beter gesala- rieerden uit goedkope huizen te verwij deren noemde hij vrijwillig te vertrekken, het afdwingen van ontruiming, het niet meer verlenen van voorrang aan ambtenaren, onder- wijzers, politie enz. bij het verkrijgen van woningen, het invoeren van een plaatselijke huurbelasting, en dergelijke. Over dit punt kreeg hij het aan de stok met de wethouder van woonruimtever deling. de heer M. C. J. Sedelaar. De wethouder vroeg de heer Schelvis In Tc weinig aktief Uitgebreid besprak de heer Schelvis het subsidiebeleid van het college, dat naar zijn mening te weinig aktief was gericht. Hij onderstreepte nog eens, dat het col lege en de raad meer voelden voor een nieuw raadhuis dan voor een zwembad. Volgens hem werd te weinig gedaan voor de noodlijdende kleine sportver enigingen. Schandaal" Burgemeester mr. J. M. Bonnike vond, dat de heer Schelvis krasse taal had gebruikt. Naar zijn mening was er in de vorige raadsvergadering geeu sprake geweest van een ordinaire wraakoefe ning. maar van een scherp politif'k wat in een raadsvergadering zeki het publiceren ongebruikelijk behoeft te zijn. hen, die weigerden wethouder Den Otter (P.v.d.A. Kwart miljoen Engelsen kwamen met Clarksontours naar de bollen NOORDWIJK Gisteren heeft de 250.000 passagier van de Clarkson Tul- penvluchten Noordwijk bezocht. Voor het gezelschap, waaronder de kwart miljoen ste zich bevond was door het Nederlands- Nationaal Bureau voor Toerisme een speciaal jubileumprogramma samenge steld. In hotel Zeezicht te Noordwijk werd het gezelschap onder meer een lunch aangeboden. Doeshaven gaat plaats bieden aan 500 boten LEIDERDORP Op de aanstaande le denvergadering van de jachthaven Does haven te Leiderdorp zal het bestuur met een voorstel komen om een gemeen schappelijke vergunning aan to vragen voor het bevaren van de Dwarswatering en de Does, benevens alle andere wa teren onder beheer van het Hoogheem raadschap Rijnland, waarvoor een ver gunning vereist is. Dit voorstel kenschetst de groei en de allure van de vereniging, welke ruim 500 schepen een ligplaats kan aanbie den, indien de laatste 80-meter steiger gereed zal zijn. Het zal dan tevens nood zakelijk zijn de haveningang te gaan verleggen, zodat ook de grotere zeil schepen gemakkelijk de haven binnen kunnen manoeuvreren. De contributie zal verhoogd worden tot 25.- per jaar. terwijl het bedrag per vierkante meter gehandhaafd zal blijven op 8.- per jaar en 4.- per seizoen. ziekte niet aanwezig was en verschillen de door de heer Schelvis bekritiseerde punten de portefeuille van de heer Den Otter betroffen, besloot de raad in de mei-vergadering de heer Schelvis van re pliek te dienen. Socialisten in Wassenaarse raad tegen combinatie zwembad/sauna WASSENAAR Met de stemmen van de heren Bloemendaal en Theil (beiden P.v.d.A.) tegen heeft de Wassenaarse raad gisteravond besloten, dat de ex ploitatie van het Sportfondsenbad en de sauna gecombineerd zal worden. Indertijd, bij de stichting van de sauna, werd besloten, dat de exploitatie van de sauna en het Sportfondsenbad geschei den moest blijven om te voorkomen dat de gemeente zou moeten opdraaien voor een eventueel tekort van de sauna. Op ver zoek van de N.V. Sportfondsenbad gaat men nu over op een gecombineerde ex ploitatie. De socialisten in de Wasse naarse raad waren het daar niet mee eens. „Terwijl het bad door de bevolking in al haar geledingen gebruikt wordt is het gebruik van de sauna milieugebon den. Door een gecombineerde exploitatie zullen verliezen van de sauna afgewen teld worden op de exploitatie van het zwembad," zo redeneerden beide socia- Water in Wassenaar wordt 6 cent duurder WASSENAAR Het watertarief in Wassenaar gaat met 6 cent per knbieke meter omhoog. Hiertoe besloot de Was- raad gisteravond. Tevens werd besloten eeu wijziging aan te brengen in het opname- en incasso systeem van de centrale boekhouding. Voortaan zal in de regel bij de zgn. kleinverbruikers de meter slechts een maal per jaar worden opgenomen, ter wijl de mogelijkheid tot contante betaling aan de kas van de centrale boekhouding komt te vervallen. Originele gaarkeuken in Sassenheim SASSENHEIM Cock en Sarn van der Mey zorgen bij het be vrijdingsfeest voor een originele gaarkeuken, maar die zal niet zo mager of beter gezegd waterig zijn, als in de donkere winter maanden van 'U-'4S. Op de Gou verneurlaan zal 's morgens 5 mei van kwart voor tien. tot circa 12 uur i'oor tie feestgangers gratis groentesoep en worst beschikbaar worden gesteld. De lieren van der Mey hopen met 300 liter soep en 300 pond rookworst een ieders maag voldoende te kunnen vullen. O getwijfeld een origineel idee die de herinnering aan de hongerwin ter levend zal houden, bij hen die deze winter hebben beleefd, maar anderszijds zal de feeststemming er door worden verhoogd. De gro te drukte die wordt verwacht bij „de gaarkeuken" zal worden op gevangen door het gezamenlijk personeel, totaal 12 man, dat spontaan hieraan medewerking wil verlenen. Duizend gulden van Warkanda" voor SAMEN EEN VOORSCHOTEN De leden van de Jeugd Sociëteit „Warkanda" te Voor- niet schoten hebben een prachtig resultaat Daar bereikt voor de aktie „Samen één". Door diverse aktiviteiten is het bedrag van 1062,10 bijeengekregen. Ten eerste hebben zij de entréegclden afgestaan van een gehouden voetbalwedstrijd met de Rijkspolitie, en ten tweede is er een muziekavond gegeven in het Cultureel Centrum. Hiervoor was enorm veel belangstelling, daar de meeste jeugdige bezoekers ver onderstelden dat er gedanst zou worden. Dit was niet het geval, het was een zuivere „luisteravond". Het programma was echter zo boeiend, dat over dansen niet meer gerept werd. Iedereen was in de ban van de fragmenten uit het psycho drama ..Tibetaans dodenboek", ten ge- j hore gebracht door de band „Baby Wood- j rose and Friends" en de band uit de fMdrWSngél 'cWnfrAurte uit ÜeMefcV Met behulp van vloeistofprojectle ont stond er een meesteliike lichtshow tydens het spélen wn tiê band Eartn and Fire. De avond, die een geheel eigen karakter had, verliep tot volle tevredenheid van de organisatoren. Bejaardenbond viert 12i/2-jarig bestaan VOORSCHOTEN Donderdag 23 april geeft de Algemene Bond van Be jaarden te Voorschoten een feestavond ter gelegenheid van het 12'/J-jarig be staan van de afdeling. In het Cultureel Centrum zal worden opgevoerd het blijspel „Er woei een frisse wind", door de toneelvereniging Amicitia uit Naaldwijk. De avond be gint om 19.45 uur, waarna eerst een toespraak van de voorziter volgt. Even als in voorgaande jaren wordt ook deze avond een tombola gehouden. LEIDEN Aan de Technische Hoge school te Delft Blaagde voor het kandi daatsexamen bouwkundig ingenieur de heer P. M. J. van Oerle. LEIDEN Geboren: Adrianus C. zn. van D. W. Berkheij en J. M. Plokker; Eric zn. van W. C. D. Bransjaar en E. Vermond; Jan A. M. zn. van A. J. Ederveen en J. G. Ossen: Johanna M. H. dr. van L. J. G. Voorham en M. J. A. M. Nijhof; Marcella J. A. T. dr. van W. Karlas en C. M. Huffman;: Catha- rina dr. van R. van Dyck en M. E. Lo ving; Frederique S. P. dr. van F. G. B. V. Halmes en G. B. V. Piccart; Sandra dr. van P. P. F. ter Haar en M. J. G. van Wijk; Meivin G. zn. van E. G. Sprei j en I. L. E. Sanders: Jacqueline J. dr. van M. C. Onos en C. van der Weijden; Arnoldus P. zn. van J. J. van der Salm en P. M. van den Bosch; Ma- GEMEENTE LEIDEN MONUMENTENWET )e burgemeester van Leiden brengt ter ipenbare kennis, zulks ter voldoening ian het bepaalde by artikel 9. le lid, der Monumentenwet, dat de door de Minis- er van Cultuur, Recreatie en Maatschap- iel ijk Werk bij beschikking van 6 april no. O/MA-155.9821, vastgestelde lerde aanvullende lijst van monumenten, letrekking hebbende op het pand Leven- laai 8/14 en de buitenplaats Rhijnhof, ter ei- gemeentesecretarie, afdeling Open- o; tare Werken, kamer 111, voor een ieder fcijjer inzage is nedergelegd. Leiden, 21 april 1970. De burgemeester voornoemd, Van der Willigen, VOORSCHOTEN Op het Voorscho- tense gemeentehuis hebben acht poli tieke groeperingen hun kandidatenlijs ten voor de gemeenteraadsverkiezingen op 3 juni ingediend. Naast de thans zitting hebbende groe peringen de WD, KVP, Prot. Christ. Groep en de PvdA nemen voor de eer ste keer deel aan de verkiezingen de PPR, D'66, SGP en CPN. Lijstrekkers zyn voor de WD - mr. R. W. Baron de Vos van Steenwijk; PCG (A.R. en CHU) - W. Iestra; KVP - drs. A. F. van der Laan; PvdA - dr. P. S. Pels; D '66 - J. Goosens; PPR - J. W. Slieker; SGP - L. W. Streeder en CPN - L. Gerrits. Leiden Kabouterstad: A. A. J. M. Heems kerk geb. v. Wijck, J. B. M. de Haas, F. A. M. van der Klaauw geb. Koops, J. B. L. R. van Dijk. C. G. M. Ruijs geb. War merdam, F. Gerkema, G. .1. A. Bakker. TSP: H. Amptmeijer, C. Walle. G. J. de Bruijn, P. van t Zelfde, G. W. van der Meiden, E. P. Bronstring, W. J. Meijers, F. L. Vollemans, C. Polderman geb. De Vries, E. R. Frans, D. A. van Dokkum, J. T. Koopmans geb. Schota nus, W. H. Koopmans. A. van de Zande, M. Oudshoorn, M. de Bie. Democratisch Socialisten '70: S. Sannes, H. Zuderman, A. Versnel, W. R. Vos, J. Reurich, G. A. Spierenburg geb. Beek huizen, J. F. Breedeveld, Chr. M. Bos- saert, J. F. van der Blom, H. F. Cohen, Joh. G. Fokkema. Politieke Partij Radikalen: C. Schepel, j C. H. du Gardijn, F. G. Kleinhans, M. A. nde gemeente- G. C. M. Broekmans. N. J. W. Tetteroo. A. W. W. M. Biegsraaten, J. A. A. J. Duindam. Protestaiits-Cluistelyke Groep - P. S. Harmsen, A. J. Kret, J. C. Eelstgeest, mr. I. Geelkerken geb. Brusse, A. Leeu- De gemeenteraad van Voorschoten zal Otten geb. Scholten. B. C. M. van der in de nieuwe zittingsperiode uit 19 leden Kaay, L. Nieuwenhuis, B. J. M. Bnnnlk bestaan (thans 17). i geb. v.d, Linden) J, E, C% P. C. Deroen, J. G. Duivesteyn jr.; B. Haneveld; R. D. Hoeven; H. J. van Vliet; E. H. Koen; H., J. Haverkamp. D. van 't Zelfde, J. Schouls, W. Bleyie, dr. C. la Lau, N. Kuiper geb. Hazewindus, E. H. Char- don, J. van der Ende, P. Moerman, C. J. Jongejan. D '66 - B. D. Oosterman, W. Kuyper, J. L. M. van Heugten, J. de Feyter, W. M. van Rooijen, W. F. K. Bischoff van Heemskerck, H. K. Loose, A. W. Cra mer, E. E. Hesse, D. Sonneveld, I. H. M. Hendriks, R. R. J. van Straten, W. F. Harmsen, A. J. van den Berg, W. F. C. Hardeman, A. C. F. de Wit. P.v.d.A. C. A. Kerling geb. Simons; M. van Aken; Th. J. Dirks; W. G. den Dubbelden; D. C. J» van Peype; J. van Baaren; A. Verboon; J. A. van der Horst; C. J. D. Waal; R. J. In 't Veld; L. Jonker; H. G. Kwik: H. van Dam; E. W. van Set er8 geb. Banen; H, H. van de» Neufc Hartman; B. Werk; P. L. Schoonheim; H. Slijkhuis; M. L. Bomhoff geb. Van Rhijn; A. H. D. Wepster: M. G. N. van den Ende; L. F. Meijer; M. Wolters; H. den Besten: S. Serdijn; M. Ouwer- J. Bloem; G. J. Augustinus; H. Ph. Min kowski; R. H. Fuciis; M. Zondervan; A. Vondeling. Bóeren-Partij T. H. Nijssen; W. J. J. Pompe; C. Koppen; A. J. M. Schmal geb. Deckers; E. P. del Prado. K.V.P. S. Menken; mr. H. E. A. Dries- sen; mej. M. C. J. van Buel: J. Lijten; M. G. J. Ham; mr. dr. J. A. M. Cor- nelissens; S. V. Cornelisse; M. H. M. F. Gardeniers geb. Berendsen; P. L. Stroink; A. L. H. Tolenaar geb. Roe broek; J. J. M. Oastelein; W. Th. van der Holst; J. M. Silvester; J. M. Mentink geb. van der Klaauw; H. P. J. Huying; W. A. M. van Rijn; A. W. M. van den Ham: A. M. van der Meijden; A. H. R. M. Denie. CPN* J, M. van der Blom, geb. Vylbrlef Caspel; N. Holswilder; H. Zandvliet; P. van der Veen; J. van Gel- lecum geb. Uyttenboogaart; J. van der Blom; D. Teske; W. F. van Riet; N. Delfos geb. Overvliet; G. G. Oosferveen; N J. van Royen; O. I. J. M. van Digge len geb. Bouwman; J. H. Wegman. PSP: H. Amptmeijer; C. Walle; G. J. de Bruijn;- P. van 't Zelfde; G. W. van der Meiden; E. P. Bronstring; W. J. Meijer; F. L. Wolleman; C. Polderman geb. de Vries; E. R. Frans; D. A. van Dokkum; J. T. Koopmans geb. Schota nus; W. H. Koopmans; A. van de Zan de; M. Oudshoorn; M. de Bie. WD: N. A. den Haan, geb. Groen; mr. F. Portheine; dr. J. P. Duyverman; mej. mr. A. Kappeyne van de Coppello; drs. M. de Jong; drs. W. D. J. Docter geb. de Leeuw; J. G. C. Wiebenga; Th. H. Wessels; A. J. J. van der Zanden; M. A. Th. Zoutendijk geb. Meljs; mr. W. A. Entzinger; P. J. J. Taffijn; drs. J. M. J. Morsink; K. Went; W H. van Dam, geb. Nederhoed; drs. J. H. B. M. Her mans; mr. T. van Praag. geb. Taconis; C. Elzenga; N. P. angerak; drs. J. Beze- ria A. C. dr. van I. J. de Jong en M. A. Sanders; Nienke dr. van J. P. van Melle en A. C. M. Hermans. Overleden: H. C. van Leeuwen (74) man; H. van der Ham (80) man; J. H. Rietveld (45) echtgenote van R. Riet veld; C. Lettinga (71) wed. van S. Bult huis; C. P. Constandse (58) man; T. W. Stuit (43) echtgenote van R. Kuiper; P. Fakkel (57) man; M. A. Butter (1) dochter. LEIDERDORP Geboren: Rennee, dr. v. G. W. Meinesz en L. J. M. van 't Hoff; Marco Ferdinand, zn. v. J. van Apel doorn en E. den Otter; Ester Petronella, dr. van M. P. A. Weyers en J. C. M. v.d. Vlugt; Erwin, zn. van T. Mieremet en N. de Vreede; Jörgen Richard, zn. van B. de Ridder en Y. A. T. Zandbergen; Joseph Johannes Cornells, zn. van C. J. v. Iterson en S. van den Berg. Ondertrouwd: Kees Meijer (23) Den Haag en Sonja Christine F. Beekman (20 jaar). Getrouwd: Antoon L. Huizer (20) en Marijtje den Hollander (Rotterdam). ZOETERWOUDE Geboren: Cornells J. M. zn. van A. J. M. Vlasveld en G. J. G. M. de Jong; Hester, dr. van H. J. Pieterse en van C. Th. M. Zwartjes; Maria L. C. dr. van J. A. Paardekooper en van C. J. van der Geest; Edith E. G. C. dr. van C. J. M. van Nierop en en M. M. Warmerdam; Soraya L. M„ dr. v. J. J. B. Oosterveer en L. H. van der Lubbe; Alberta M. M. dr. v. J. C. A. Lelieveld en B. M. van der Voort; Maria A., dr. van J. F. M. van Leeuwen en P. A. M. Onderwater: Jeroen P. H„ zn. van P. W. Hoogland en A. H. Camerling; Caroline A. M. dr. v. L. Q. van der Ham en J. A. van der Salm; Manuëla C., dr. van P. Vrisekoop en I. C. M. van den Berg. Ondertrouwd; M. Haak, 22 jaar) en J. C. van der Ven; J. W. J. Belt (20 jaar) en J. S. Delfos (22 jaar). Overleden: A. B. P. Lamot (80), M. J. Jongbloed (64). P. Berg (79), W. M. van der Salm (73), C. Lourier (86). Getrouwd: S. F. Klep en D. M. Hede- man; Th. M. Kraan en M. H. H. van

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5