Een week"proef "tijd voor de ein-de-loos lekkere roomboterkoekjes van Jamin. Blindenactie voor Suriname Christina Deutekom en Nicolai Gedda eren Franz Lehar Slavernij in ONDERDELEN-MAGAZIJN AIILEItm monteurs - monteuses stampers - boorders tappers - fraizers „TELEFOONTJE" MIDDEN IN DE ROOS JAMIN Timmerlieden Bevrijdingszegel bevrijdings zegel te koop. De bijzondere postzegel heeft een waarde van twaalf cent en zal,zolang de voorraad sterkt, te koop zijn, in ieder geval tot 31 december van dit jaar. Op de zegel, die in de kleuren rood, blauw en bruin is uitgevoerd, is een V-teken afgebeeld, dat als symbool van de vrijheid uit het donker van de bezeting omhoog rijst. De tekst erop luidt: „1945 Nederland vrij". De geldigheidstermijn voor de frankering is onbepaald. De directeur-generaal van de P.T.T., de heer H. Reinoud, bood gistermiddag in Den Haag de voorzitter van de Nederlandse Vereniging Ex-politieke Gevangenen, mr. G. Ch. Aalders. de eerste zegel aan. Bij de officiële aanbieding waren onder meer aanwezig prof. dr. L. de Jong en bestuursleden van de Expoge. Namens het Nationaal Comité 25 jaar Bevrijding was oud-burgemeester H. A. M. T. Kolfschoten van Den Haag aanwezig. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Dc Nederlandse Blin- denbond viert z(jn 75-jarig bestaan met een lustrum en een actie voor het blin- denwerk in Suriname. Het lustrum zal op 29 mei gevierd worden. Er zal een gedichtenbundel verschijnen, die geheel gewjjd is aan de blindheid. Samenstellers van de bundel zjjn de blinde dominee dr. Jan Wit en professor dr. J. VP- Schulte Nordholt De actie voor het blindenwerk in Suriname wordt gehouden met mede werking van de AVRO dde op 2 mei via de televisie een prijsvraag uitzendt Met het geld van deze prijsvraag zal begin september een schip worden ge laden met apparatuur voor de blinden in Suriname. Samen met het lustrum valt ook hét uitreiken van de W. A. Jakobsprijs. De eerste keer, in 1965 werd de prijs uit gereikt aan Joan van de Keuken voor zijn film „Bllind kind". Het is bij toeval dat ook deze keer de prijs te beurt valt aan iemand die gepubliceerd heeft over blinde kinderen. Het is dr. Heslinga met zijn broek ,.Met vaste hand", met als ondertitel „Het leren van praktische vaardigheden ^bij blinde kinderen". De uitreiking vond gisteren plaats. Toos Onderdenwöngaard geeft op 29 april en 1 mei pianorecitals in Kasteel Dui venvoorde |e Voorschoten. Op het pro gramma staan werken van Schubert, Mozart. Scarlatti, Mesriaen en Debussy. Op de laatste dag van deze maand is het honderd jaar geleden dat Franz Léhar werd geboren. Aan deze Hon gaar, die een van de laatste grootmees ters van de operette is geweest, werd gisteravond in een wel niet helemaal uitverkochte maar toch goed bezette Prins Willem Alexanderzaal een com pleet concert gewijd. Het Amsterdams Filharmonisch Orkest onder leiding van Anton Kersjes, dat bijzonder verdien stelijk voor de dag kwam. diende daar bij als achtergrond voor twee vocalisten die internationaal op het ogenblik hoog in aanzien staan: onze eigen Cristïna Deutekom en de Russisch-Zweedse te nor Nicolai Gedda. Cristina Deutekom is een rasechte hoge coloratuursopraan die het voorna melijk moet hebben van een bedrijfsze- kere virtuoziteit. Op dat terrein is zij tot heel wat in staat, en men kan begrijpen dat de Italianen, die dat meer dan wie ook weten te waarderen, aan haar voeten liggen. Voor de operettes van Léhar is die virtuoziteit noodzake lijk maar alleen niet voldoende: er wordt ook nog zo het een en ander geëist aan lyrische en dramatische ex pressie, en vooral aan charme en ritmi sche souplesse. In deze laatstgenoemde opzichten stelde mevrouw Deutekom, vooral tij dens het eerste gedeelte van de avond, een beetje teleur. Van het fragment „Einer wird kommen" uit Der Zare- witsch en zelfs van Hanna's Viljalied uit Die Lustige "Witwe, hoe knap ook stuk voor stuk uitgevoerd, ging niet zo heel veel uit, noch qua sfeer, noch qua vertolking, die onmiskenbaar een beetje strak en stijf bleef. Merkwaardig ge noeg kwam er na de. pauze, in de twee fragmenten uit Zigeunerliebe, in eens meer vaart en gloed in de interpretatie EMS in gesprek over verkoop van hotel Huis ter Duin NOORDWIJK (ANP) Het ziet er naar uit dat het hotel „Huis ter Duin" in Noordwijk aan Zee door de EMS zal worden verkocht aan de bouw- en ex ploitatiemaatschappij „Pakhoed" N.V. te Rotterdam. Het hotelpersoneel en het ge meentebestuur van Noordwijk zijn op de hoogte gesteld van de onderhandelingen, die nog voortduren. Aan sluiting van het hotel wordt voorlopig nog niet gedacht. Er bestaan plannen orp in. de toekomst een motel neer te zetten naast „Huis ter Duin", dat met Palace en het Rem- brancft tót de EMS behóórt. Een woordvoerder van de EMS heeft desgevraagd meegedeeld dat onderhan delingen over de verkoop van het hotel gaande zijn, maar dat deze geen enkele invloed zullen hebben op de exploitatie van „Huis ter Duin". zodat men boven het zangkunsti; artistieke waardering kon hebben. Nicolai Gedda. zoon van een zanger van het Don Kozakkenkoor. heeft een heel andere musiceertrant. Terwijl het effect van de sopraan zangkunstig is, is zijn effect minder in de stem dan wel in de sterk aangezette, theatrale Voor dracht gelegen. Afgezien van zijn respectabele geluid is het vocaal en muzikaal niet altijd even mooi wat Gedda doet, maar hij weet. veel meer dan mevrouw Deutekom, zijn nummers te „verkopen". Wie zo oud- zijn dat zij Richard Tauber zelf nog O Madchen, mein Mdachen uit Friederike en Dein ist mein ganzes Herz uit Das Land des Lachelns hebben horen zingen, weten dat het ook anders kan dan Gedda het doet, maar men kan niet ontkennen dat er van zijn vertolkingen een sterke werking uitgaat, al veroorlooft hij zich heel grote vrijheden ten aanzien van de muziek, en al vertraagt hij de tempi nu en dan tot in het caricalurale. In de dueten, die de sopraan en de tenor samen zongen (uit Paganind en fDas Land des Lachelns) bleken de stem men van nature geen eenheid te vor men, maar dat nam niet weg dat de vocalisten al hun kunnen in het geding brachten om die eenheid toch te berei ken, wat aardig lukte, mede door de goede instrumentale begeleiding, was overigens jammer dat men, or meer zitplaatsen beschikbaar te krijgen, niet het concertpodium gebruikte orkest en vocalisten op het, te vei achteren liggende toneelpodium liet musiceren, waardoor niet alleen de zang niet overal het optimale effect sorteerde maar ook de walsen orkest niet zo gunstig uitkwa mogelijk was geweest. Niettemin was hel enthousiasme groot, in de eerste plaats Grande Deutekom", die in boeketten en langdurig applaus werd gehuldigd, maar ook voor de tenor, die veel succes had, en voor de instrumen talisten, die terecht in het succes deel- Ks. „KABOUTER ZWAMNEUS" DE LEIDSE COURANT Werkgeversbonden Chemisch afval snel kwijtraken (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het bureau milieu- ygiëne van de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden voert thans be sprekingen met dc overheid en het (chemisch) bedrijfsleven om na te gaan. celke wijze in de nabije toekomst dc vaste gevaarlijke chemische afval stoffen zullen moeten worden opge ruimd. In beginsel staan drie mogelijk heden ter beschikking: lozen in zee, begraven en verbranden. Een keuze is nog niet gemaakt. De vele miljoenen, die hiermee zijn gemoeid, spelen een grote rol. Wel is het streven om snel tot beslissingen te komen. Het bureau van de samenwerkende werkgeversorganisaties houdt zich al geruime tijd bezig met het probleem van de vaste industriële afvalstoffen. Geraamd wordt, dat er in de nabije toekomst 3,8 miljoen kubieke meter per jaar op de een of andere wijze zal moeten worden verwijderd. Een bijzon der probleem daarbij is het vaste che mische afval, waarvan jaarlijks 10 i 12.000 ton zal moeten worden opge ruimd, zoals wordt verwacht. Oplossing van dit laatste probleem wordt 't dringendst geacht. Vandaar dat een ingeschakelde deskundige hierover een interimrapport heeft uitgebracht Daarin worden als mogelijkheden aan gegeven het lozen op zee, het gecontro leerd begraven (bijvoorbeeld in oude mijnschachten) en het vernietigen verbrandingsovens. Gezocht wordt naar de meest haalbare vernietigings methode. Men verwacht, dat de overheid bereid zal zijn op enigerlei wijze in de kosten bij te dragen. Dat zou zeker het geval zijn als die overheid de kostbaarste methode zou voorschrijven te eniger tijd. Volgens deskundigen zijn ovens de beste maar ook de duurste oplossing. Het is technisch mogelijk het chemisch afval te verbranden zonder vervuiling te veroorzaken. Oranje Vrijstaat Brazilië met gefingeerde kandidatenlijst komt in Utrecht UTRECHT (ANP) Oranje Vrijstaat in Utrecht heeft gisteren in navolging van Den Haag op de laatste dag waarop kandidaten voor de gemeenteraadsver kiezingen konden worden ingediend, een lijst ingeleverd met gpfingeerde kabou- ternamen." Er zijn 27 „kandidaten" die allemaal een zodanige naam hebben ge kregen 'dat de kntiék op' dé zittende x-aadsleden overduidelijk kan worden ge proefd. Enkele benamingen: „kabouter zwamneus, kabouter ik zit hier lekker, kabouter gewone man vernaggelaar, ka bouter hou ik ze dom hou jij ze arm, en kabouter dien het kapitaal". RECIFE (AFP) De politie Braziliaanse staat Pernambuco heeft 210 boeren bevrijd die voor ongeveer gulden per stuk waren verkocht a landeigenaren in de staat Minas Gerais. Dit heeft het Franse persbureau AFP De boeren, die afkomstig waren de door een grote droogte getroffen staten Paraiba en Rio Grande de Norte, werden met twee vrachtwagens hun „eigenaren" vervoerd. De man voor dit vervoer verantwoordelijk was, wist te ontkomen. Begin van deze maand waren in Recife al de leiders van een bende gearresteerd, die boeren verkocht aan landeigenaren in het mid den en zuiden van Brazilië. De boeren was voorgespiegeld dat zij in het zuiden werk zouden krijgen. De bende kreeg voor haar „bemiddeling" 66 gujden per afgeleverde boer. van LOUWMAN PARQUI ontdekten. Hel werken werd een plezierige bezigheid personeels- Louwman Parqui importeur van o.a. Toyota, Veursestraatweg 281 Leidschendam. Tel. 01761-6911. WOENSDAG 22 AbKlb 1970 Voor onze productie-afdelingen vragen wij: Sollicitaties dagelijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur, Rooseveltstraat 20 te Leiden. Telefoon 01710-31545. Nederlandse ADLER Fabrieken N.V. AUTO'S 2 Ford Cortina de Luxe. Type '66. Zo van eerste eigenaar. Bijzonder mooi onderhouden. Voor de man met de smalle beurs een pracht wagen voor vele ja ren rijplezier. Uiteraard voorzien van onze bekende garantie op onderdelen en arbeidsloon. Kleur: donker groen. Inruil en financ. reeds mogelijk met 500 aanbetaling. Automobielbe drijf Van Ruiten, Kager- straat 26, Leiden, tel. 54913. 9-8737 fg Gebruikte auto's groot of klein daarvoor moet u bij de Leidse Autohandel zijn. Fi nanciering en kleine aan betaling, Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-8568 Te koop aangeb. Ford Taunus 12m, b.j. '66, licht besch. Te bevr. tel. 01715- 481. 9-10808 2 Te koop: Citroen 2CV, eind 1968, 24.000 km gelopen. Te be\T. 's-Gravendamseweg 19, Voorhout. Tel. 02532-8700 's avonds na 7 uur. 9-10819 Gevraagd. Tegen contant geld kunt u uw auto direct aan ons verkopen, mits deze schadevrij en niet ouder dan 1966 is. Auto Heemskerk. TeL 01713—2866. 9-8608 2* Auto Heemskerk Occa sions. Ruime keuze. Bovag- garantie, iedere keuring mo gelijk. Rijksweg Amster dam-Rotterdam aan afrit R'arendsveen/Kaagdorp, tel. 01713-2866.9-8609 2 Financiering voor auto's, woonboten en machines. Snelle afwikkeling. Vraagt inlichtingen bur. F. Heijnen, Hogewoerd 124, Leiden, tel. Onroerende goederen 21 Aangeboden 3-kamerwo- ning met douche, tuintje op het zuiden. Vestiging ver plicht. Koopsom f 13.000, Kleine hypotheek aanwezig. Telefonisch te bereiken van 19.00—20.00 uur. Tel. 01710- 51892. 17-10822 Met een schiet u altijd TELEFOON 01710—25451 b.g.g. 20826 DIVERSEN Te koop: woonboot met vaste ligplaats, circa 150 m uit de plas en 10 min. vanaf Leiden. Komt begin mei vrij. Vrije vestiging. Inlichtingen: woonboot Marco, Veender- dijk, R'wetering, tel. 01712- 791. 2-10797 tg De Sleutelkoning, sleu tels, sloten naamplaten, auto- en huisdeursleutels, klaar terwijl u wacht. Auto sleutels volgens codenum mer, Haarlemmerstraat 273, Leiden, tel. 33958, 's maan dags gesloten. 5-8616 2 Leesbibliotheek Record. Steeds de nieuwste boeken voor het hele gezin. Geen inschrijfkosten. Ook alle Stripverhalen. Apothekers- dijkje5-8641 2 Wü verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prijzen, o.a. visitekaartjes geboorte kaartjes, verlovingskaartjes, huwelijksaankondigingen en uw zakendrukwerk enz. Prima afwerking, vlotte be diening. Drukwerkservice Halpa, Haarlemmerstraat 64, tel. 24185. 5-8621 2 Hypotheken, 2de hypo theek op discontobasis 5,6% voor 5 of 10 jaar. Eerste hypotheek blijft gehand haafd. Vooral belangrijk voor verbouwingen. Bureau F. Heijnen, Hogewoerd 124, Leiden, tel. 20098. 5-8597 2 Hypotheken, 1ste hypo theek tot 90 van de executiewaarde. Rente vanaf 7?i met of zonder aflos sing tot 10 jaar. Snelle voor taxatie mogelijk. Bureau F Heijnen, Hogewoerd 124, Leiden, tel. 20098 5-8598 2 Trapbekleding. Bekleed zelf uw trap, enorm voor delig. Wij nemen de maat en leveren u iedere gew. bekleding gegarandeerd pas klaar gesneden, af fabriek. Vraagt vrijbl. prijsopgaaf. De Trappenspecialist, Post bus 59, Voorschoten, tel. 01717-5981. 5-8733 2 Kunst, en Antiekhandel T. Ooms voor het vakkundig restaureren van al uw schil derstukken. porselein .en aardewerk. Ruim 30 jaar ervaring. Tevens woning inrichting en het goedkoop ste adres voor omlijsten van platen, foto's enz. Haar lemmerstraat 93, Leiden, tel. 26368 5-8618 Deze hele week kunt u die eindeloos- heerlijke roomboterkoekjes GRATIS op de proef stellen. Ga snel naar die Jamin-winkel hij u in de buurt en proef daar naar hartelust. Gratis Ontdek, hoe romig die spritsjes zijn (Bik en hoe knapperig bros zo'n roomhoterkrakeling is. Zo fijn smaakt al het roomhoter- banket van Jamin. Niet te geloven voor die prijs. Deze week krijgt uin elke Jamin-winkel de volgende roomboterkoekjes GRATIS gepresenteerd. boterkrakelingen boterhernhutters Grappig van vorm. Heertijk van smaak. roomboterbanket Heerlijke koekjes met een Chinees ruitje. roomboterkantjes Boterkoekje met fraaie decoratie. roombotermoppen Grails proeven wordt gratis smullen met zo'n zalige roombotermop. roomboterpalmiers Grappig roomboterkoekje in de vorm van een vlinder. roomboterruitjes Yoor bij de koffie of om gewoon lekker op-te-knabbelen. roombotertongen Een nieuwkomertje in het roomboterassortiment. Werkelijk tongstrelend. roomboterspritsjes Luchtige, broa gespoten spritsjes. roomboterrondjes MAAR F.R IS MEER... Brosse biscuits, romige cakes, een bete. vloot van boteraandgebakjes, luchtige boterspritskrans, boterzachte plaatkoek, te veel om hier allemaal op te noemen. Kom kijken en proeven bij Jamin en ti 2 Kunstgebitten-reparat- klaar terwijl U wacht. D; van 9—4 uur (beh. zat.). Oc maandag- en donderdai avond van 7 tot 8 i L. A. van Berge Henegouw Schelpenkade 47, Leide Tel. 20794. 2 Jubileum weekaanbiedii Uitsmijter en koffie grat voor een prima dagschots 3,10. Koffie met slagroi 0,60 enz., tevens adres vc uitzendingen van diner Sam's Snackroom, Vrouw, kerkkoorstraat 7, Leiden, 33009. 5-1! PruikenPruiken100 echt haar! Prijzen var 49,95. Maak nü een t afspraak 01710-40092. 5-10' 2 Naaimachine defect? repareren elk merk snel. perfect. Naaimachinehar. Rooij ackers, Da Coctastr. Leiden, tel. 31324. Aanm. 1 Ruyterlaan 14a, Katwijk, tc 01718-5844 Fa. De Ruiter Aanmelden: R\jndükstraat 59, Leiden of tel. 01710-42059-42073 Sta-caravan onderstel op luchtbanden, geschi voor opbouw van 3000 kj maten 2.80 x 7 mtr. Voorzii van trekhaak. Vaste prij 1100.-. Br. onder no. 413: aan het bur. van dit blac Alles voor uw, auto MONTEURS gevraagd. CALEX Autobedrijf N.V. Kort Galgewater 14 - H Leiden - Tel. 33355 Vogelpark restaurant AVIFAUNA vraagtvoor direct zelfstandig werkend kok jaarbetrekking. Aanmelden: Vogelpark restaurant AVIFAUNA Hoorn 65, Alphen a. d. Rij tel 01720-3000 personenauto's bestelauto's busjes

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10