Mms'ers kregen se hriftelijk niet cadeau Wieringermeer: twee maal uit het water verrezen Actie voor aanleg telef oonaan sluiting Waar blijft de bezinning in de Tweede Kamer? Pittig mulo- examen Nederlander gelooft niet meer in sprookjes Nederlanders in België gearresteerd steeds meer mensen fietsen u/eer u ook al? VRIJDAG 17 APRIL 1970 PAGINA 7 Van onze onderwijaredactie) DEN HAAG. Wie gedacht mocht hebben dat bij het naderend afsterven n de Middelbare School voor Meisjes 1972 vindt het laatste eindexamen plaats) de kandidaten met zachtheid be handeld zouden worden, is. wat de schriftelijke opgaven betreft, bedrogen uitgekomen. Het eindexamenwerk, dat m 6600 kandidaten deze week te maken kregen, is in het algemeen pittig uitgevallen. Zo pittig, dat de normen wel ruim gesteld zullen moeten worden, willen de examencommissies voorkómen, voor vele meisjes al één onvol doende op het papier staat vóór hel mondeling examen begonnen is. Eoht plezierig m.m.s.-werk brachten feitelijk alleen de onderwerpen voor het Nederlandse opstel. Daar werden sug gesties gedaan van een actualiteit waar de kandidaten zelfs van tevoren rekening hadden kunnen houden: „De fabeltjeskrant", „Zoals de ouden zingen, piepen de jongen niet", „Jeugd en indus- „Openheid, een woord van deze tijd"! „Achter de spandoeken aan". Als onderwerp .uit de poëzie waren i paar versregels van Ellen Warmond gekozen „Wij leven nog wel net als gister maar het uitzicht op later wordt allengs korter Ook al een titel waarop eigentijdse problematiek geënt kan worden; voor de betere kandidaten zeker een onderwerp /er een goed en boeiend persoon lijk opstel geschreven zou kunnen wor- Minder geslaagd lijkt ons de keuze de Nederlandse tekstbehandeling; gekozen was een essay van prof. dr. P. Bouman over Wetenschap en Werke lijkheid uit „Het Generatieprobleem". Over deze tekst kunnen we als examen opgave moeilijk enthousiast zijn, omdat populair gezegd barst van de vreemde woorden en in de tweede plaats omdat dit genre tekst eerder voor gym nasiasten dan voor de m-m.s. geschikt is. We geven toe, dat de vragen verstandig gesteld waren, zodat de kandidate daar- an houvast kan hebben gehad. Om de ekst van prof. Bouman goed te kunnen (Van onze onderwijsredactie)* DEN HAAG De eindexamen kandidaten van het mulo hebben de- le week het schriftelijk gedeelte van hun examen afgelegd. Maandag en dinsdag voor het katholiek mulo-a, woensdag die voor het katholiek en openbaar mulo-b en donderdag en andaag die voor het openbaar mu lo-a. Maandag werd begonnen met Ne derlands, Duits en meetkunde. De Nederlandse tekst draaide om nogal eigenaardige personen en dat zal sommige kandidaten bij het beant woorden van de vragen beslist hoofdbrekers gekost hebben. De stel- opdrachten die vervolgens uitge werkt moesten worden waren ge deeltelijk zeer eigentijds, maar of de onderwerpen de kandidaten hebben kunnen inspireren tot een gefun deerd betoog is sterk de vraag; De opgaven voor de diverse lalen waren ditmaal zeer behoorlijk. Duits bleek geen eenvoudige, maar toch goede opgave. De kandidaten zullen de meeste moeite gehad hebben met de vragen over het slot van het verhaal. Meetkunde liet behoorlijk Ie maken opgaven zien; beslist niet Ie moeilijk. Bij opgave I zal echter het b-gedeelte hier en daar wel wat problemen gegeven hebben. Dinsdag werden de kandidaten ge test op Engels, Frans, algebra, be- drijfsrekenen en boekhouden. Voor en Engels kregen de kandida ten goede, maar pittige opgaven. In de Engelse tekst, die wat onwaar schijnlijk voorkwam, zaten een paar moeilijke uitdrukkingen.De Franse tekst was een stuk beter dan die van vorig jaar. Er waren ook meer denkvragen dan voorheen. Die denk- vragen waren niet altijd uit de tekst Ie beantwoorden, hetgeen ons zeker niet als bezwaarlijk voorkwam. Het algebra voor de a-kandidaten liet redelijke opgaven zien. De meeste moeite zullen de kandidaten eehad hebben met de opgaven V en VII. Maar als bij opgave V de vol gorde van de bewerkingen goed in de gaten w<jrd gehouden, dan was deze opgave te volbrengen. Met op gave VII zullen beslist veel kandida ten hebben zitten tobben., hij was anders dan anders en vergde erg veel denkwerk. Weinig positief kunnen we zijn bedrijfsrekenen. Vraag a in op gave I was meteen erg ingewikkeld. Veel kandidaten zullen er niet best uitgekomen zijn, hetgeen natuurlijk gevolgen heeft gehad voor de beant woording van de vragen b en c. Opgave II was een weinig voorko mend opgave-tvpe., er zat erg veel rekenwerk in. De rekenvaardigheids fpgaven zullen door veel kandidaten goed gemaakt zijn., die waren echt niet zo moeilijk. Boekhouden gaf meteen al een lastige opgave I te zien. In folio I an deze opgave stond een overbodig gegeven (terrein getaxeerd op 92.000 gulden), zoiets werkt misleidend en kan beter aan het eind van de opga- 3 voorkomen. De beide andere op gaven waren van redelijk gehalte. De b-kandidaten kregen woensdag nor algebra opgaven van bekend type, ofschoon met name opgave 2 tamelijk ingewikkeld was. Met meetkunde zullen de kandidaten niet al te veel moeite gehad hebben. De natuurkunde opgaven waren ook al "iet zo verschrikkelijk ingewikkeld. Re kandidaten zullen er wel op tijd mee klaar geweest zijn. Opgave II n doordenkertje. I begrijpen is echter een zeker algemeen inzicht nodig, dat niet in de eerste plaats van ijver en feitenkennis afhankelijk is. Als voorbeeld hiervan de laatste alinea: Vormde in de vorige eeuw het sociale vraagstuk de grootste uit daging voor de westerse cultuur, tfhans is het bovenal sociaal-psyohologische problematiek die ons bezig houdt: expe rimenten in herstructurering van samen levingsvormen, waarin het evenwicht tussen vrijheid en gebondenheid zal moeten worden hervonden met alle risico daaraan verbonden. In deze her oriëntering zullen jongeren een redelijke kans moeten hebben hel hunne bij te dragen tot correctie van wat sedert 1914 tot chaotische toestanden aanleiding heeft gegeven. Mede aan de hand van dit fragment moesten de kandidaten aangeven, waar door de jonge mensen hun bijdrage kun nen leveren bij de voortgezette her oriëntering, en op welke gebieden. Moderne talen Ook de drie vertalingen uit moderne talen kregen de meisjes niet cadeau. Het 'begon dinsdag al bij de vertaling Engels een stukje over vakantie in het zuiden, uit Richard Aldingtons „Rejected Guest". Op zichzelf was dit geen onplezierig stuk; een begrijpelijk geheel, niet erg diep gravend en met een beetje senti ment erin. Maar de opgave bracht frag menten waarbij zowel de kennis van het idioom als bekwaamheid om Engels goed in het Nederlands te kunnen omzetten onmisbare voorwaarden waren voor een voldoende resultaat. We noemen in dit verband uitdrukkingen als „after a little virtuous resistance, with a view to aesthetic enjoyment, on this particular morning in early January" en niet te vergeten: „the effect was like falling out of a tropical sunlit garden into a Scotch Louter een kwestie van woordjes kennis zal bij menig kandidaat wel be slist hebben over de uitkomst van de volgende zin: „....Gone were the per fume of Rosemary and wild lavender, gone the long silence with the distant chirrups of crickets and grasshoppers. Lezers die hun krachten nog eens be proeven willen, moeten natuurlijk niet beginnen met een woordenboek te laten aanrukken: dat mooht op het m.m.s- examen immers ook niet! Moeilijker qua inhoud was de opgave Frans: een kenschets van Frangoise Sagan uit Maurice Nadeau's boek „Le roman frangais depuis la guerre". F,en vertaalopgave die het gymnasium niet ontsierd zou hebben. Want het is niet zo gemakkelijk als het op het eerste gezicht lijkt om een goede vertaling te vinden voor: „son attitude amorale naturelle" voor „la pudeur de l'expres- 'sion recouvre une assez grande audace d'imagination", of voor „On y lit entre les lignes I'emancipation tranquille et sans cris d'une cei-taine jeunesse qui a sanctiormé la faillite des adultes". En laat men verder niet te gemakkelijk be wenen dat een stuk over Sagan de kan didaten wel .Jekker" moet hebben ge legen; want tot welke generatie behoort de Frangoise van „Un certain sourire" en „Bonjour tristesse" eigenlijk? Wel licht meer tot die van de docenten dan van de leerlingen anno 1970. Voor Duits was een stuk gekozen dat draaide om Cervantes' Don Quichotte; nogal gevarieerd van sfeer, maar met geniepigheidjes waarover een buiten staander gemakkelijk heenkijkt. Zal elke kandidate direct onderkend hebben, wat de ..Mandha" is? Wat de schrijver met „Spitzenschleier" en ^Sóhweifen der Fhantasie" bedoelt? Wie haar idioom onder de knie had (figuurlijk te verstaan natuurlijk) zal weinig moeite hebben gehad met be kende valstrikjes als: heiter, Kargheit, einpor, jeum so, vorausahnen, Tief- sinn. Een moeilijker probleem ligt in één der laatste zinnen: „die Mancha des Don Quichottes findet aber nur der, der da suoht.Uit het „der..der" valt wel de weg te vinden, maar hoe vertaalt u in dit zinnetje „da". Het beste lijkt ons het niet te vertalen. (Van een onzer verslaggevers) WIERINGERMEER Vandaag is het 25 jaar geleden dat de Duitsers de Wieringermeer- polder in de kop van Noord-Holland onder water zetten. Ter gelegenheid daarvan wordt vandaag een sober monument onthuld op de plaats waar 25 jaar geleden de dijkdoorbraak plaatsvond. Het beeld is een symbool van de geschiedenis van de Wieringermeer. het jongste stuk Holland, dal begint in 1919. Dan wordt besloten tot het droogmaken van de Zuiderzee. In 1930 valt de Wieringermeer droog en op 21 augustus 1936 wordt het een bewoonbaar deel van Nederland, doordat dan ook alle weg- en waterbouwkundige werken klaar zijn en overgedragen gorden. Hoe be langrijk deze data ook mogen zijn in de ge schiedenis van de Wieringermeer, er is maar één datum die in het geheugen van de bevol king van de Wieringermeer gegrift staat en dat is 17 april 1945. Vlak voor het einde van de oorlog toen de Duitsers reeds aan alle kanten bedreigd werden gaven zij de polder weer prijs aan het water. Na deze wanhoops daad van de bezetters was de polder over spoeld door 600 miljoen kubieke meter water. Bezetting In februari van 1945 waren de bezettingstroepen in het geheim begonnen aan het ondermijnen van de dijk. die het water van het IJsselmeer, dat toen vijf meter hoger stond dan het water peil van de polder moest keren. Geruime tijd werd namelijk geen water uit het IJsselmeer op de Waddenzee gespuid, zodat de waterstand ex tra hoog was geworden. Toch hoopten ingewij den, dat de vernietigingsdaad niet ten uitvoer zou worden gebracht, maar deze hoop bleek Dinsdag 17 april 's middags om kwart over twaalf deed een explosie de dijk op enkele plaatsen in de lucht vliegen. Aanvankelijk lieten de gaten niet veel water door. maar met gewone schoppen werden de gaten uitgediept en breder gemaakt. Het steeds sneller stromende water deed de rest. Enkele uren later was het donde rende geraas, waarmee het water de polder bin nenstroomde in de wijde omtrek hoorbaar Alarm Een tevoren uitgewerkt alarmsysteem had er voor gezorgd dat de bevolking 's morgens vroeg al gewaarschuwd was. Kort daarna trokken de eerste bewoners met wagens en vee weg. Een deel van de bevolking maakte nauwelijks haast. Men pakte wel maar bleef in de woning. Ze;fs toen het snel opkomende water in de kanalen c-p dc avond van de fatale dag wel bewees, dat het geen grapje was, bleven sommigen nog hopen op dak stak „De Maaijer" nog steeds met kop en een gunstige wending van zaken. De volgende morgen moesten zij hals over kop vluchten, vaak met achterlating van vrijwel al hun bezittingen De volgende morgen om elf uur gingen de straten al schuil onder zo'n halve meter water. De door paarden getrokken wagens van de laat ste vluchtelingen, konden nauwelijks tegen de stroom inkomen. De dijk was over een afstand van 400 meter verdwenen en het water had vrij spel gekregen. Op de plaats van de doorbraak had het kolkende water gaten van 20 meter diep uitgespoeld Gelukkig waren er onder de bevolking geen slachtoffers gevallen. Het indirecte slachtoffer van de inundatie was een aantal onderduikers die bij het vluchten uit de polder werden opge wacht door de Duitsers. De wethouder van Wie ringermeer, W de Graaf, vriend van de vice- voorzitter van de Europese Commissie, dr. S Mansholt, ook één van de verzetsleiders, werd kort daarna door leden van de beruchte land macht vermoord bij Sijbekarspel Ook het yee was er betrekkelijk goed afgeko men. Slechts een tiental koeien en enige varkens kwamen in de golven om. Vier dagen na de ramp stak een storm op, die alles wat nog overeind stond onder water deed verdwijnen. Het dorp Wieringermeer werd bijna geheel ver woest; in Slootdorp en Middenmeer ruim 80 procent. Van de 513 boerderijen gingen er bijna 400 ten onder, terwijl de rest zwaar beschadigd werd. Meer dan 1 miljoen kubieke meter zand was in de polder gespoeld en maakte een opper vlakte van ongeveer 80 ha. ongeschikt voor landbouw. Na de bevrijding op 5 mei begon men direct met de herstelwerkzaamheden. Slechts enkele maan den later was het gat in de dijk gedicht. Niemand, die kort na 17 april over de troosteloze watervlakte uitkeek, had dat kunnen vermoeden. De gemalen „Lely" en „Leemans" werkten na de sluiting van het gat op volle kracht, daarin bijgestaan door een aantal hulpgemalen. Al snel viel toen de polder weer droog. De ravage was groot, dc materialen schaars en de problemen leken onoplosbaar. Hulp kwam uit vele delen len. Het vlas bloeide in 1946 al weer, en de meeste bedrijven haalden een vrijwel normale oogst binnen. De herbeplanting zou nog jaren vergen, evenals trouwens de wederopbouw van dorpen en bedrijven, en het opnieuw aanleggen van de wegen. Geleidelijk herstelde de polder zich weer tot wat zij geweest was. Ongebroken Een van de weinige dingen die niet door het water verwoest werden, was het befaamde beeld van de „Maaier" te Wieringerwerf. Kop en schouders van het vijf meter hoge standbeeld zijn steeds boven water gebleven. De op het voetstuk vermelde spreuk ..Hier werd een toe komst geboren, bouwt voort!" heeft de terugke rende bevolking van Wieringermeer geïnspireerd tot voortbouwen Men kan het nu, na 25 jaar, nog steeds vaststel- Voorbereidi ngen voor alle huizen (Van e u-slag geve DEN HAAG Al geruime tijd geleden is de PTT zonder er enige ruchtbaarheid aan te gevpn in dc tclefoondistrioten Den Haag, Rotterdam cn Amsterdam gestart met een omvangrijke actie „vooor-aan- lcg" van telefoonaansluitingen. Het is de bedoeling dat over een aantal jaren alle woningen in het westen des lands zijn voorzien van mogelijkheden voor tele foonaansluitingen. ongeacht de directe vraag. De PTT heeft tot deze stap besloten omdat de behoefte aan telefoonaanslui tingen zo algemeen wordt dat vroeg of Onlangs had de grote maatschappij Van Twist uit Dord recht een extra-zwaar karwei. Voor Shell-Pernis werd een butaantank vervoerd van vierentwintig meter hoog. Het gevaarte weegt 135.000 kg en heeft een doorsnee van tien meter. De transportmaatschappij heeft een speciaal ontworpen wagen voor der- I laat er geen woning meer is waarvoar nlet ooit een aansluiting werd gevraagd. In 1958 al werd om die reden begonnen met het aanbrengen van de aansluit- mogelijkheid in alle nieuwbouwwonin gen. In oudere wijken werd alleen ge werkt op de vraag. In het telefoondistrict Den Haag. omvattende het gebied tussen de gemeenten Den Haag, Wassenaar, Lei den, Alphen. Delft en Naaldwijk, ontvan gen de hoofdbewoners van oude wonin gen, waar de PTT de „voor-aanleg" wil uitvoeren bericht van de PTT. Daarbij wordt ook schriftelijk toestemming ge- De PTT houdt met de verschillende gemeentebesturen contact over de moge lijkheden en wenselijkheden van de volg orde van werken. De dienst is van me ning dat deze veel bredere aanpak eco nomischer en vooral ook minder storend werkt. Het telkens opbreken van straten wordt voorkomen en een aanvraag kan snelleh en onafhankelijk van de weers omstandigheden worden gerealiseerd. Eerste vereiste overigens om van een aansluitmogelijkheid In een woning ge bruik te kunnen maken is het beschik baar zijn van voldoende nummercapaci teit in de telefooncentrales. De PTT werkt hard aan het opvoeren van die capaciteit- Verwacht wordt dat ln het district Den Haag over enikele jaren vrijwel iedereen over een telefoonnum mer kan beschikken. In totaal wil de PTT ln het district Den Haag honderd duizend woningen van voor 1958 alvast geschikt maken voor telefoon. In twin tigduizend woningen is dat al gebeurd- Verwacht wordt dat voor de overige tachtigduizend nog ongeveer vier jaar nodig ls. (Van onze pari. red.) DEN HAAG Zo nu en dan moet de C.H.-fractievoorzitter Melleraa. laten horen dat hij er ook nog is. Even een kreet sla ken en weer wegwezen via de achterdeur. Dat gebeurde bij voorbeeld vorige weet zaterdag op de Unieraad. Hij verweet toen de PvdA vertragingstaktlek toe te passen. Door de vele mondelinge vragen en Interpel laties blijft veel kamerwerk lig gen. De oppositie was er de schuld van dat de kamer niet stijlvoller vergadert. Bezinning was nodig, vond Mellema. Zo'n oproep gaat C.H.U. grif in als koek. want daar bezint men zich nu een maal graag. Maar los daarvan: Hereboer Mellema is niet zo bijster origineel. Voor hem had de KVP ook al zulke geluiden laten horen. KVP-leider Schmelzer had de Tweede Ka mer zelfs met een „kleuterklas" vergeleken. Het was een handige zet van oppositieleider Den Uyl om col lega Mellema uit te dagen zijn beschuldiging in de kamer zelf waar te maken. De handschoen werd niet opgeraapt. De C.H.U.- leider zweeg in alle talen, 's A- vonds kwam de aap uit de mouw, of beter: uit het t.v.- kastje. Want de KRO-tv had 's maandags al een afspraak ge maakt dat de heren Den Uyl en Mellema dinsdagavond een rob bertje voor de KRO-tv zouden uitvechten. Ja, en dan moet zelfs de Tweede Kamer wijken... Toch: de opmerkingen laten een vreemd smaakje na. Het is al te goedkoop om buiten de kamer kritiek te leveren op de opposi tie, maar als puntje bij paaltje komt de kiezen op elkaar te houden. De C.H.U.'er Mellema kreeg de kans van zijn leven om met harde feiten zijn be schuldigingen over de vertra gingstaktlek van de PvdA waar te maken. Dat hij die kans niet aangreep, bezorgde hem een mooie afgang. Intussen blijft er bij vele ka merleden onvrede over de wijze van werken. Natuurlijk is het juist dat de vele interpellaties en de vragenstellerij aan de tijd vreten. Maar vragen stellen is een „heilig rechl" van de volks vertegenwoordiging. De kamer dient het regeringsbeleid kri tisch te volgen. De hele kamer, niet alleen de oppositie. Er moet dus te allen tijde ruimte zijn om via het stellen van vragen over het regeringsbeleid te wor den ingelicht. Anderzijds geldt dat een beetje wijze beperking bij de vragenstellerij geen kwaad zou kunnen. De motor van de parlijvernieu- tving draait intussen op volle toeren. De vernieuwing verloopt als volgt: eerst komen er zo veel partijen bij, dat iedere Ne derlander zijn eigen partij heeft. Daarna wordt een kies drempel ingevoerd, waardoor al die kleine partijtjes wel moeten resulteert alle Ne- fuseren, uiteindelijk de vernieuwing in i gefuseerde partij vooi derlanders! Nieuwe partijen Maar voor het zo ver is... Intus sen heeft de nieuwe partij „Min 200" zich aangekondigd. De par tij moet de vluchtheuvel worden bezoek voor de 65 percent Nederlanders gebracht die minder verdient dan 200 i kamervoi gulden per week. Initiatiefne mer: pompbediende T. A. Jans uit Apeldoorn. De heer Jans zal ongetwijfeld een groot idealist zijn, maar hij is niet goed op de hoogte. Hij moest toch weten dal de volkspartijen of ze nu katholiek zijn of voor vrijheid en democratie zo begaan zijn met het lot van de minstdraag- krachtlgen? met de mensen van pers- en publieke tribunes die altijd op de kamerleden zitten neer te Er is ook een nieuwe vrouwelij ke inspraak partij (VIP). Initia tiefneemster: mevrouw Hannie van der Sterre de Bruijn in Geldrop. De VIP wil dat er minstens evenveel vrouwen als mannen in het parlement ko men. Goed idee. Voorwaarde moet wel zijn dat de charme van de dames bij verkiezing een rol moet spelen. Uit medeleven begin mei een lentevakantie. De kamerleden komen na woensdag 29 april voor het eerst weer op dinsdag 12 mei in plenaire ver gadering bijeen. De lentevakan tie biedt volop gelegenheid om de vlaggetjes, hoedjes en toeters tevoorschijn te halen. Eind mei en eind juni zal de Tweede Kamer dan nog drie dagen ja wel. drie dagen achtereen ver gaderen. Op 2 juli begint de zomervakantie, tot 1 september. In mei en juni zullen ook negen commissie vergaderingen wor- J den gehouden. Behalve de veelsoortige socialis- i ten en de VIPS komen er vol- Tussen haakjes: wie zei daar gend jaar misschien ook wel jat je Tweede Kamer maar Kabouters en Dolle Mina's in de Tweede Kamer. Een delegatie wa 'neer en e er m<>et verga- hen heeft deze week al een deren- als er zoveel dringende n het "kamergebouw zaken om afhandeling roe- i kennisgemaakt met pen-> litter van Thiel. Ge strekt door Dolle Mina en krlti- wr sche leraren protesteerde hel olgende week „volksdepartement van onder wijs. opvoeding en oppositie van de Oranje Vrijstaat tegen het verdwijnen van 800.000 handte keningen van ouders die kleine re schoolklassen willen. leden van regeringspartijen stellen wel eens overbodige vra gen. En de hele kamer praat wel eens vrij overbodig de uurtjes vol. Toch maar gauw bezin Af a i dan de •el efficiënt Bij slaalsiebezoeken laat ka mervoorzitter van Thiel de vreemde vorst of het bezoeken de staatshoofd even in zijn stoel zitten. Niet bekend is geworden of de kamervoorzitter de verte genwoordiger van Oranje Vrij staat een zit in de stoel heeft gegund. Lentevakantie Na ruim twee weken paasva kantie houdt de Tweede Kamer 1 worden. Trc Waarschijnlijk zal de Eerste Kamer volgende week niet ver gaderen. De Tweede Kamer be handelt dinsdag eerst het staartje van de gemeentelijke herindeling van het eiland Tho- len. Ook komt het verslag over de werkzaamheden van de ka mercommissie voor de inlichtin gen- en veiligheidsdiensten aan de orde. Voer voor spionnen. Het heeft ook in de Tweede Kamer geen zin om naar de bekende weg te vragen of de kamer op te houden met iets dat via een telefoontje met een minister afgedaan had kunnen ook kam Woensdag krijgt de commu nist Marcus Bakker gelegen heid minister Nelissen (Econo mische Zaken) te Interpelleren over de overname van de Ne derlandse Kabelfabrek door Philips. Ook staat het wets ontwerp ..stop medische studen ten" op de agenda. Donderdag zijn er alleen openbare com missievergaderingen voor Land bouw cn Visserij en voor Jus titie. Behandeld worden onder werpen die tijdens de plenaire begrotingsbehandeling niet aan de orde konden komen. Te ver wachten is dat de Kamer ook gauw een prjjzendebat zal hou den. Maar volgende week zal daar nauwelijks tijd voor zijn. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Drie Nederlanders zijn gisteren in .Antwerpen gearresteerd omdat zij goedgelovige zielen voor vele tonnen hebben opgelicht. De drie man nen verkochten allerlei produkten tegen hoge prijzen onder voorwendsel dat zij de winsten zouden gebruiken om scholen en inrichtingen voor gehandicapte en verlaten kinderen te steunen. De mannen verkochten zeepprodukten en verband kistjes. De verkoop had plaats via de telefoon en met acties van deur tot deur. Verbandkistjes, die in de normale handel 200 frank kosten, verkocht het drietal voor duizend frank. (ADVERTENTIE) Wilt u een fiets winnen? Kijk dan naar de advertentie in uw damesblad of vraag uw fietsen-handelaar om 'n deelname-biljet

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7