BÊ JOCK STEIN: PROPAGANDIST VAN AANVALLEND VOETBAL .w »Voor elke wedstrijd droom ik dat ik onderuit ga! Vultink wilde op eerste dag zichzelf al „bewijzen Sjeng Verstappen: Manager Celtic onderschat Feijenoord niet Run on Schotse reisbureaus „Als je van Milan wint, moét je wel goed zijn Karstens start niet in wielerklassieker Tegenstanders figureerden VRIJDAG 17 APRIL 1970 PAGINA GLASGOW De dag na de „battle" in een jknusse ruimte in het eigen home Parkhead van Celtic heeft manager Jock Stein het zich gemak kelijk gemaakt. Lui achterover leunend in een nfortabele stoel wil de man, die Celtic groot [naakte, wel iets vertellen over zichzelf. En ■er zijn club. Jock Stein, 47 jaar, rond gezicht. Ilonker blond haar, heeft de reputatie een „kei- larde" te zijn. Is dat het geheim van zijn succes?" geloof, dat men mij het predikaat hard ten jlnrechte heeft opgeplakt", luidt het antwoord. „Voorop staat bij mij een menselijke benadering". Ka een gesprek van meer dan een uur lijkt dat inderdaad het meest waarschijnlijk. Jock „Ik Beet eigenlijk John, maar dat is Engels, in (Van onze sportredactie) Schotland wordt Jock gezegd" Stein is een vriendelijk man. Hij heeft zich niet, zoals zovele van zijn collega's in binnen- en buitenland op een voetstuk geplaatst. Praten met de joviale Schot is een plezierige aangelegenheid, vooral als het onderwerp voetballen is. Stein doet op merkelijke uitspraken. Zoals: „Wij verwachten geen steun van onze supporters als we slecht spelen. We moeten die steun verdienen. Systemen zijn belangrijk, de spelers zijn echter veel be langrijker". En (als antwoordt op de vraag wat hij weet over Feijenoord): „Het is niet nood zakelijk iets van je tegenstander te weten, als je zorgt, dat je zelf goed speelt". Een uitspraak, die misschien de indruk zou kunnen wekken, dat Stein Celtic reeds als Europa-Cupwinnaar ziet. Het tegenovergestelde is echter het geval. „Want", zegt hij, „Feijenoord móet wel sterk zijn. Het heeft Milaan verslagen, en Legia. Die twee ploegen ken ik wel. Als je daarvan wint ben je sterk. Bovendien is dit het tweede achter eenvolgende jaar dat een Nederlandse club de finale bereikt. Dat is het bewijs van de kracht van het Nederlandse voetbal. Ik heb gehoord, dat Feijenoord volgende week tegen Ajax speelt. Ik denk, dat ik die wedstrijd toch maar ga bekijken. Het is weliswaar niet mogelijk de ploeg aan de hand van dat ene duel te leren kennen, maar het kan toch nuttig zijn naar Amsterdam te gaan". 55 Het gesprek wordt even onderbroken, ock Stein wordt weggeroepen, de ijn zorgen toevertrouwde spelers uur 's morgens al weer present tschoon het de avond ervoor laat is eworden willen hem iets vragen. onderbreking is slechts van korte ïur. „Het zijn fijne jongens, die spelers i mij" vertelt Stein. „Het zijn profs een geweldige mentaliteit. Geld omt bij hen al op de tweede plaats. Ze oetballen voornamelijk om het spel. zijn er helemaal bezeten van", lit seizoen is Stein voor het vijfde r manager van Celtic. Bij het eerste strum is de balans indrukwekkend. Tijf Schotse titels op een rij, twee chotse bekers, vier leaguw-cups er iuropa Cup. Stein tot 1957 manager Dunfermline en daarna nog in dienst bij Hibernians alvorens l terugkeer naar Celtic een feit werd, trots op die staat van dienst, die wijst dat aartsvijand Glasgow-Ran- de laatste jaren in het geheel eer aan te pas is gekomen. „Ik at de Rangers niet", zegt Stein, ik wil ze wel graag zo vaak «gelijk verslaan". hditie fret einde van de alleenheerschappij i zijn ploeg is volgens hem nog rriet zicht". Ons elftal is nog jong, al lijkt misschien zo omdat er sinds het tin van de successenreeks maar wei wijzigingen hebben plaats gehad, t uitzondering van doelman Williams t> ik uitsluitend spelers, die bij Celtic begonnen en groot geworden. Alleen tie Auld is een paar jaartjes wegge- reest. Hij heeft in Engeland gevoetbald Birmingham. Mijn ploeg kan nog lee. Bovendien heb ik nog een K>ot aantal jonge spelers met enorm :1 talent achter de hand. Echt, ik doof dat we nog jaren aan de top len staan. En dat de Rangers steeds e belangrijkste concurrenten zullen ven. De andere clubs zijn weliswaar l zwak, maar hebben het vaak erg eilijk. Celtic en de Rangers zullen ijd iets vóór hebben op de rest omdat clubs zo'n grote traditie hebben". l sterk ock Stein, dolgelukkig met het dub- es tegen Leeds United, zal pas emaal tevreden zijn als de Europa weer voor een jaar in de prijzen- mag worden gezet. En, als het n kan, wil hij ook de wereldbeker eerste Brit oppoetsen. Daarvoor Celtic echter eerst van Feijenoord n winnen en uit alles blijkt, dat dit helemaal niet als een gemak- ijke opgave beschouwt. „Wij hebben ds, Fiorentina en Benfica wel uitge- akeld, maar dat gebeurde iedere in twee wedstrijden. De finale is eenmalige gebeurtenis en dat is een zienlijk verschil. Bovendien, ik heb al vaker gezegd, mag Feijenoord worden onderschat. Daarvoor heeft club te sterk gespeeld in de voorron- opagandist Celtic speelt graag Europees belcer- tbal, Niet zozeer vanwege het finan- voordeel-Stein: „De club heet't genoeg" maar meer om het MAASTRICHT „Voor elke match ben ik bang. Maar ik geloof dat iedereen dat heeft. Mijn handen zijn nat en ik denk aan knock out. Dat is nog nooit gebeurd, maar het kan. Dagen ervoor droom ik 's nachts altijd dat ik onderuit ga. De zondag voor een wedstrijd ga ik naar de kerk en steek een kaars op." (Vano sportredactie) GLASGOW De schitteren de overwinning van Celtic op Leeds United heeft tot ge volg gehad, dat de employé's van de reisbureaus in Glas gow gisteren overuren moes ten maken. Duizenden fans van Celtic wilde zich verze keren van een plaats in één der vliegtuigen, die op 5 en 6 mei zullen zorgen voor het vervoer van supporters naar Milaan, de stad, waar Celtic de Europa Cup voor lands kampioenen voor de tweede keer hoopt te veroveren. Terwijl een rechtbank zich bezig hield met de veroorde ling van 64 personen, die woensdagavond voor, tijdens en na de Britse wedstrijd van het jaar, wegens mis dragingen werden gearres teerd, vertelde de manager van een reisbureau, dat naar zijn schatting zeker 25.000 supporters de reis naar Mi laan willen maken. „Zo'n grote belangstelling is uniek voor Schotland". Wij hebben zekerheidshalve 28 toestellen gecharterd, maar ik denk dat er daar nog wel een paar bij moeten komen". In Neder land blijkt de belangstelling voor de finale al zo groot te zijn, dat de Nederlandse Spoorwegen hebben besloten enige extra-treinen naar Mi laan te laten rijden, die op 5 mei vertrekken en meteen na de wedstrijd weer terug gaan naar Nederland, waar zij op 7 mei aankomen. De supporters van Celtic onder de ruim 900.000 inwoners van Glasgow leken gisteren overigens helemaal op hol te zijn geslagen. Getooid met groen-witte mut9en en ge wapend met dito gekleurde vlaggen en doeken trokken zij in grote groepen door het centrum van de stad. De kranten, waarin over de hel dendaden van Jimmy John stone Bobby Murdoch, John Hughes en alle overige spe lers van Celtic uitvoerig werd bericht, waren in een mum van tijd uitverkocht. Vooral de woorden van Billy Bremner de aanvoerder van Leeds in de Schotse Dayly Express. ,JDit Celtic is niet het sterkste team van Euro pa, maar van de wereld" werden „verslonden". Wereldbeker En George Aitken begon in de „Evening Citizen" „Celtic moet winnen van Feijenoord. We kunnen alvast gaan den ken aan de wereldbeker",. Dat is de enige trofee die nog in de collectie ont breekt". „Het was", besluit Aitken ju belend „geweldig op deze avond een Schot te zijn". eif eerplan Geesink vindt wèl in uitenland aftrek ITRECHT Het judoleerplan van i Geesink, dat een vereenvoudigde daarom snellere methode is om de losport te onderwijzen en dat in Ne- and nogal wat weerstanden opge- st heeft Geesink raakte zelfs in i ernstige controverse met de Neder- dse Jiu jitsu en Judobond vindt in '"rl^uitenland heel wat aftrek. wordt er bijvoorbeeld in Karlsru- n de maand september een judostu- 'eek gehouden, waar een groot aan- judogrootheden onder wie Geesink ges zal geven. Opmerkelijk is al dat de collegeduur van de ande- ïjudoprofessoren. Matsumoto (chef- der van de Japanse Judobond) en oson (trainer van de Westduitse ju- ®nd). beperkt werden tot twee uur. en Geesink heeft toestemming om 'rende vier uur aan zijn vakgeno- uit te leggen wat zijn leerplan dat 31 mei door een commissie van de Jp „gekéurd" wordt, behelst, ak België, Frankrijk, Schotland en 'da hebben belangstelling voor de iode Geesink. De Utrechtse oud- fldkampioen zal in de komende zo- deze landen bezoeken om demon 's te verzorgen. Schot9e voetbal ook buiten 's lands grenzen aanzien te geven. Dat is Celtic tot dusverre uitstekend gelukt. Vier keer nam de club deel aan het toernooi der nationale kampioenen. Met één Eu ropa Cup (in 1967) en een finale plaats (nu) hebben Stein en zijn mannen zich een uitstekende reputatie opgebouwd Uitstekend vooral omdat Celtieen pro pagandist is van het aanvallende voet bal. „Als ze verdedigend zouden gaan spe len zouden onze supporters wegblijven. De Britse voetballiefhebber accepteert zoiets eenvoudig niet. Die willen doel punten zien. En ik vind, dat hij daar ook recht op heeft. Daarom voor ons geen systeem met een Ausputzer". Doorbreken Dat Celtic zijn aanvallend karakter mer verloochent bleek woensdagavond duidelijk. Leeds U. mocht van geluk ken dat 't na 'n aanvankelijke voorsprong niet werd vermorzeld door de zeer dern spelende „machine" van Celtic. „Ik heb gehoord, dat Feijenoord wel vertragend probeerd te spelen", zegt Stein. „Nu, daar ben ik niet bang voor. Benfica, Leeds en Fiorentina hebben dat ook tegen ons geprobeerd. Wij kunnen aanvallend wel zoveel kracht opbren gen, dat we een dergelijke speelwijze kunnen doorbreken. Mijn spelers weten wat ze te doen staan, tegen een tegen stander, die erop uit is het spel te vertragen. Ieder Europa-Cupduel wordt door hen uiterst serieus genomen. De concentratie voor wedstrijden op natio naal niveau komt daardoor wel eens ir het gedrang. Onze nederlaag tegen Aber deen in de (Schotse) Cupfinale i: mijns inziens ook een gevolg van hel feit, dat de spelers in gedachten al bij de wedstrijd tegen Leeds waren, misstap is echter na het succes gisteravond weer vergeten. Dat is aantrekkelijke van de Europa Cup. Successen daarin spreken het meest tot de verbeelding". Relaxen Celtic had zich rustig voorbereid op de finale tegen Feijenoord het sluitstuk van een vermoeiend seizoen, waarin de ploeg, evenals Leeds United, meer dan zestig keer binnen de lijnen kwam. Zaterdag wordt de laatste wedstrijd gespeeld voor de competitie, waarin Celtic reeds lang voor het einde zeker was van de titel. „Daarna", vertelt Stein „gaan we relaxen. Een dag of tien rust zal de jongens goed doen. In deze faze van het seizoen is bijna nie mand nog top-fit. Blessures krijgen nu even de gelegenheid om te genezen. We zullen het ritme erin proberen te hou den, door een paar vriendschappelijke wedstrijden te spelen. De spelers kun nen dan naar harte lust improviseren. Dat mogen ze overigens van mij altijd. Moet ik een man als Jimmy Johnstone zeggen wat hij moet doen? Dat moet hij zelf maar uitmaken. En voor de overige spelers geldt hetzelfde. We spe len volgens een basissysteem en voor het overige mag iedereen naar eigen goeddunken handelen. Ik moet erop toezien dat iedereen fit is voor de finale. Dat is op dit moment mijn be langrijkste taak. En reken op, dat ik met neem. want porters rekenen op de Europa Cup". Sjeng Verstappen drinkt cola. „Gek hè, want als je vraagt waarvoor ik bang ben, weet ik het eigenlijk niet. Ik ben niet bang voor mijn tegenstanders, ik ben niet bang om te verlizen. Wat die knock out is kan ik ook niet zeggen, want ik heb het nooit beleefd. Ik houd van boksenIk vind het hardstikke fijn als ik kan knokken. Vroeger al. Dan gingen ze me pesten en daar trap te ik altijd in. Ze noemden me „De Platte". Ik heb zo'n rare neus. Ze ston den met een man of tien op straat en zongen: „Platte, heb jij je hoedje op". Dan werd ik driftig, maar iedereen was altijd groter dan ik. En ik kreeg op m'n donder. Toen dacht ik, daar moet ik iets aan doen. Nou komen ze niet IJdel ,Jk ben voor niks en niemand bang meer. Ook niet voor pijn. Ik ben kei hard. Ik heb wel eens gebokst met twee pas getrokken kiezen, die maar bleven bloeden. Maar als mijn moeder iets heeft, kan ik wel huilen. En als ik een blauw oog heb, of een opengehaalde wenkbrauw. Want ik ben ijdel". „Vroeger was het zo, dan kwam ik thuis na een wedstrijd en dan hadden ze me geslagen's Avonds had ik, een afspraak met m'n meisje en ik de pest inDan ging ik voor de spiegel zitten en pakte ogenschaduw en van Kees Weimar geopereerd (Van onze sportredactie) DEN HAAG Kees Weimar, verde diger van ADO, is dinsdag j.I. in het Rodc-Kruisziekcnhuis door orthope disch chirurg dr. De Mol van Otterloo aan zijn knie geopereerd. Tijdens deze operatie is de laterale meniscus verwijderd. Naar het zich laat aanzien zal Weimar het volgend seizoen weer kunnen spelen. SPORTTOTO DEN HAAG De cijfers van de sporttoto van de afgelopen week luiden: aantal deelnemers 756.405; bruto inleg 1.639.254; prijzenbedrag 727.664,30. Eerste prijs, beschikbaar ƒ221.299,29, zeven meldingen van dertien goed; per persoon bruto 31.614,-. Tweede prijs: beschikbaar 147.532,86, aantal meldingen van twaalf goed: 96; per kolom bruto 1536,-. Derde prijs: beschikbaar 221.299,29, aantal meldingen met elf goed 1031. Per kolom 214,-. Extra-prijs: beschikbaar 147.532,86, aantal meldingen met de eerste acht goed 334; per kolom 441,70. Bent Lanen, Jan Hein Donner, Michael Botwinnik en Boris Spasski (r.l.n.r. op de foto), de vier grootmeesters, die tot en met 7 mei een vierkamp van twaalf ronden gaan spelen,bekijken hier de bloempottenwaarin de lotingsnummers ver borgen zitten. Ik wil winnen, altijd winnen zwarte spul en dan maakte ik mijn andere oog ook een beetje donkerder. En dat blauwe oog weer wat lichter. Daar werkte ik dan net zo lang aan tot ik dacht dat niemand het meer kon zien. Daarna pas durfde ik uit te Kleren en auto „Als ik er soms aan denk, dat ik een bloemkooloor kan oplopen, krijg ik de pest in. Of zo'n scheve neus. Ik ben ook ijdel op mijn kleren. Vroeger kon het me niks schelen als ik met een scheur in m'n bloes liep. Ik vind dat dat nu niet meer kan. Ik ben ook trots op mijn verloofde. Jeanny heet ze en ze is mooi. We hebben wel dikwijls ruzie en als ze dit leest hebben we weer herrie. En op m'n auto. ik heb een Opel Op de weg moet ik iedereen voorbij kunnen. Ik wil sneller zijn dan de ande ren. Ik wil winnen. Altijd winnen". „In de ring zie ik alleen maar de te genstander. Hoe eerder die eruit is, hoe beter. Ik kan iemand knock out slaan. Kan me niks schelen". Twee weken ge leden prolongeerde Sjeng Verstappen zijn Nederlandse titel in het halfzwaar- gewicht dus in de finale van de kam pioenschappen. V. d. Sluis is de eerste avond al met technisch k.o. te overwin nen. Maandagavond staat hij in „Amici- tia" in de ring. Bloemen Sjeng Verstappen is geen grootspre ker. Hij heeft wel zijn eigenaardigheden een een klein hartje als het niet om zijn tegenstander gaat. Hij hecht aan de kleine dingen. Hij kan niks weggooien. Oude bokshandschoenen niet, oude schoe nen niet. En hij is blij met het kleinste cadeautje en de eenvoudigste dingen". Sjeng knikt. „Ik ben het gelukkigst, als ik zo maar in een café zit en met rust wordt gelaten. Of naar een gram mofoonplaat kan luisteren. I~ is Presley en „De laatste dans".. O, ja, en als ik cadeautjes krijg. Geweldig. Weet je wat ik nou het fijnste vind om te krijgen? Bloemen in de ring.Ik zou er een paar aan de scheidsrechter geven., een paar aan de tegenstander.en de rest zou ik in het publiek gooien.. LUIK Gerben Karstens die dinsdag is gevallen tijdens een trainingsrit in de omgeving van Luik zal vandaag niet starten in LuikBastenakenLuik, de oudste van de wielerklassiekers die in 1892 voor het eerst werd verreden. Hoewel een onderzoek in Breda heeft uitgewezen dat de vrees voor een gebroken sleutelbeen gekneusde ribben ongegrond was, voelt Karstens zich nog niet fit genoeg om te beginnen i koers dooi de Ardennen. Merckx favoriet in Luik- Bastenaken -Lu ik Karstens overweegt nog of hij deel zal ;men aan de Waalse Pijl die zondag be gint. Voor LuikBastenakenLuik i: Eddy Merckx sterk favoriet. De Belg de slopende race waarin slechts klein aantal deelnemers de finish haalt vorig jaar met een voorsprong acht minuten. Aan LuikBaste nakenLuik nemen deel de Belgen Roger Eric de Vlaeminck, Leman en Mon- e, Dierickx en Godefroot, Verbeeck, Donner Botwinnik duel in Leidse schaakvierkamp LEIDEN Wereldkampioen Boris Spasski speelt A'andaag in Leiden zijn eerste partij voor de LSG-jubileumvier- kamp met wit tegen de Deen Bent Larsen. Oud-wereldkampioen Michael Botwinnik heeft wit tegen de Neder landse grootmeester Jan Hein Don- )it was het resultaat van de gisteren de burgerzaal verrichte loting, een onderdeel van de officiële opening. Er staan twaalf ronden op het programma, waarbij de spelers elkaar viermaal ont moeten. De laatste ronde is op Hemel- -aartsdag, 7 mie. De eerste prijs van de ierkamp van het Leids Schaak Ge nootschap. dat 75 jaar bestaat, bedraagt vijfduizend gulden. Uruguay speelt op „grote hoogte" MONTEVIDEO Het Uruguese na tionale elftal heeft woensdag zijn laat ste oefenwedstrijd in eigen land voor begonnen wordt a ice door Zuid Amerika, die direct zal voorafgaan aan het verblijf in Mexico. Het Uruguese elftal versloeg een Ar gentijnse selectieploeg in Montevideo 21. Cubilla gaf Uruguay een voorsprong, de gelijkmaker van Giri- bert kwam vrijwel gelijktijdig met het rustsignaal. Ubina maakte tien minuten tijd de winnende treffer voor Uru guay. Uruguay, dat in groep twee is inge deeld met Italië, Zweden en Israël be gint nu aan een trainingscampagne in het hooggebergte. Na de wedstrijd te gen Peru in Lima volgen ontmoetingen met Columbiaanse en Ecuadoriaapse elftallen waarbij op grotere hoogte zal worden gespeeld dan in Puebla (2162 meter) en Toluca (2680 meter) waar Uruguay zijn groepswedstrijden in Mexico zal spelen. NK ANKER KADER 71 2 HOENSBROEK. „Na het Europees kampioenschap 47/1 is er geschreven dat ik op mijn retour zou zijn. Alleen al om het tegendeel te bewijzen heb ik be sloten mijn inschrijving voor Hoensbroek gestand te doen". Hans Vultink keek nog grimmig bij de gedachte, dat men hem had afgeschreven. Niemand had het Vultink overigens kwalijk kunnen nemen wanneer hij niet voor het Nederlands kampioenschap anker kader 71/2 in het voormalige koetshuis van het kasteel van Hoensbroek, waar de dichter ■on- Bert lis Aafjes zich in een van de riante torens heeft teruggetrok ken, was verschenen. Want nadat zijn echtgenote begin april de derde dochter van huize Vul tink ter wereld had gebracht, moest zij woensdag jongstleden terug naar het ziekenhuis voor een acute blindedarmo peratie. Vultink had er echter zijn zin nen op gezet om zichzelf in Hoensbroek te komen bewijzen en liet meteen op de eerste dag zien dat het hem bittere ernst is. Zonder de laatste weken ge traind te hebben nam hij zo resoluut de leiding in het toernooi, dat de concur rentie de moed wel in de schoenen moet zijn gezonken. De meeste indruk maakte het spel van Vultink. die overi gens na januari 1967 alleen vorig sei zoen in het nationale kampioenschap vijfkamp drie partijen 7'/i had ge speeld, in een serie van 248, waarmee hij in zijn openingspartij na twee poe dels de tot het toernooiveld terugge keerde Flip Beekman kansloos maakte: 300151 in 9 beurten. Daarna was ook de 43-jarige debute rende Bep van der Wal, een figurant tegen Vultink, die met razendsnel afge werkte series van 114, 86. 21, 57 en 2< binnen een uur het karwei had ge klaard: 30039 in 7 beurten. De V naamste concurrent van Vultink deze vrijwillig door Scholte prijsgege ven titel lijkt de Brabander Lambert van Leur te worden. Ook hij bleef ongeslagen tegen Sundquest en Beek man- en had na die .partijen een ge middelde van precies dertig. Gevaarlijke tegenstanders voor dit tweetal blijven ook de Zuidlimburgse favorieten Jean Bessems en de boom lange Brabander Lambert van Nijnat- ten. Het toeval wilde, dat deze twee gisteravond al tegen elkaar moesten spelen, nadat Bessems van Van der Wal had gewonnen en Van Nijnatten ver rassend door de Westlander Louis Rij vers was verslagen. Het was een bittere pil voor de organisatoren toen Bessems er niet in slaagde zich in dit duel op gelijke hoogte met Vultink en Van Leur te handhaven. Van Nijnatten won. 260300 in 17 beurten. „Het is me nog nooit gelukt om tegen Van Nijnatten een goede partij te spelen", klaagde Bessems. Van Nijnatten dacht er anders over: „Ik laat me toch niet twee keer op een dag „slachten". Uitslagen Eerste ronde: Hans Vultink (Groenlo) 300 9 248 33.33 Flip Beekman (Amsterdam) 151 9 29 16.77 Louis Rijven ('s-Gravenzande) 300 33 38 Bert van Nijnatten (Steenbergen) 222 33 49 Jean Bessems (Kadier en Keer) 300 10 139 30.00 Bep van der Wal (Haltem) 24 10 8 2.40 Lambert van Leur (Oss) 300 12 130 25.00 Hans Sundquest (Schiedam) 134 12 37 11.16 Van Springel en Van Rijckegem, de Fran sen Poulidor, Pingeon en Aimar. Louis Ocana start voor Spanje, Balmanion en Zandegu voor Italië en de Nederlanders Zoetmelk, Pijnen en Dolman. Tour de Romandie Twee Nederlandse renners, Joop Zoe temelk en Eddy Beugels, zullen in ieder geval deelnemen aan de Zwitserse Tour de Romandie, van 6 tot 10 mei. Naast de twee Nederlanders uit de MarsFlan- driaploeg zullen ook starten de Italianen Adorni, Polidori, Gimondi, Dancelli en Bitossi, de Belgen Van Vlierberghe en Eric de Vlaeminck, de Fransen Delisle en Pingeon. de Westduitsers Altig en Pu- schel en vrijwel alle Zwitserse profs. Amateurploegen De sportcommissie van de KNWU heeft het zestal aangewezen, dat, onder leiding van bondscoach Joop Middelink, zal deel nemen aan de Ronde van België. In deze wedstrijd, die van 26 april tot 3 mei wordt gehouden, starten Popke Ooster hof (Eelde), Jan Aling (Bunnerveen), Frits Schür (Hoogezand), Thijs de Ko ning (Scherpenzeel), Hennie Kuiper (De nekamp) en Adrie Duyker Beverwijk). In het Circuit des Mines (Frankrijk) dat op dezelfde dag begint, maar twee dagen eerder is afgelopen, rijdt onder leiding van Herman Krott een Amstel- ploeg met Arend Hassink (Neede), Fedor den Hertog Ermelo), Jans en Wichert Vlot (Wannepeerveen), Piet van Katwijk (Op- loo) en Nanno Bakker (Wieringerwerf). Aan de Tour de Loir-et-Cher, die van 16 tot 19 april plaats vindt neemt de vol gende ploeg deel: Wim Prinsen (Hank). Cees Koeken (Achtmaal), Jo van Pol (Montfoort). Wim Kelleners (Born), Jan Spetgens (Soomeren) en Gerrie Bruins- ma (Westerbork). Sjef Jansen is ploeg leider. Een militair team rijdt op 19 april in Düren (W.-Dld.) met de volgende ren ners: Cor de Smit, Theo van der Loo, Jan Aling, Thijs de Koning, Henk vari der Laar en Klaas Koot. Tweede ronde: Van Leur Beekman Sundquest Van Nijnatten Bessems Vultink V. d. Wal STAND 300 8 160 37.50 129 8 49 16.12 300 18 107 16.66 189 18 47 10.50 300 17 78 17.64 260 17 95 15.29 1*4 42.85 39 4. Sundquest 5. Van Nijnatten 6. Rijvers 7. Beekman 8. Van der Wal 15 5.57 37.50 30.00 20.74 14.46 10.44 IN PRINCIPE AKKOORD Van Beveren wellicht toch naar Feijenoord (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Naar w(j uit welingelichte bron hebben ver nomen heeft Jan van Beveren, dc doelman van het nationale voet balelftal en de Rotterdamse ere- divisicvereniging Sparta, in prin cipe een akkoord bereikt met landkampioen Feijenoord. Dat houdt in dat Feijenoord méér voor Van Beveren moet hebben geboden dan Ajax, dat vorig jaar bereid was acht ton te betalen en dat van Sparta voor de komende transferperiode een optie op Van Beveren kreeg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 15