Flora Nova 70: visitekaartje klein maar trots Boskoop Weekagenda Dekenaat Leiden MIDNIGHT COWBOY ran WERELDCENTR UM DAT IN SUPERLATIEVEN DENKT Mondo a extremo Formidabele róllen van Jon Voight en Dustin Hoffman De Omhelzing De 5 vogelvrijen Prolongaties MARKTEN Weinig animo voor promenadeconcert Klassementsproeven SLS in Leidse Groenoordhal een Hoover IEMC0 n.v. BRUIJNZEEL KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF-LEIDEN" N.V. RIJDAG 10 APRIL 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van een onzer redacteuren) )EN HAAG - BOSKOOP Boskoop is een kleine, maar zeer trotse jemeente. Op economisch gebied spreekt men hier in superlatieven jn bij de nadering van de grootse tentoonstelling Flora Nova '70, die oals bekend op donderdag 16 april door minister Lardinois van Land- >ouw en Visserij geopend zal worden, leggen gemeentebestuur en orga- lisatoren van de expositie graag nog eens extra het accent op Boskoops oem. Burgemeester baron Van Dedem, die tevens voorzitter is van de irganisatie Plant Propaganda Holland, is „bezeten van Boskoop". Hij wilde dit dezer dagen tijdens een persconferentie in het Haagse cen- rum Nieuwspoort volmondig beamen. „Boskoop betekent: produktie en afzet van boomkwekerijprodukten. Wat het buitenland wat dit aan gaat heeft is een „supermarkt", maar Boskoop is de „boutique", de ulaats voor de delicatessenzei burgemeester Van Dedem. De kraamkamer van sierprodukten dan ook de boventoon mogen voeren. Daarnaast zullen de aan hem verwante erica's er in vele variëteiten zijn en ver der een uitgebreid assortiment in bloei getrokken heesters. lankzij Boskoop heeft Nederland eo'n De tentoonstelling wordt georganiseerd SO a 70 procent van de wereldexport van door de Koninklijke Vereniging voor lerboomkwekerijgewassen, met Duits- Boskoopse Culturen. Zij zal een opper- •d en Engeland als belangrijkste klan- vlakte van vierduizend vierkante meter i Boskoop heeft om maar weer beslaan en ondergebracht zijn in Bos- met overtuigende cijfers te komen koops beurshal Florida en een tweetal een eigen brutoproduktie van 50 tot tenten waar de tuinarchitect-arrangeur miljoen gulden per jaar; de totale Van den Berg Smit een landschap met Nederlandse produktie van boomkweke- kronkelende paden en vijvers van zal ijgewassen bedraagt ruim 100 miljoen maken. De Koninklijke Nederlandse mldenBijna 100 zelfstandige, interna- Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant- tionaal denkende, kwekers zitten er op kunde zal op de tentoonstelling raad ge- ngepakt op een stukje slappe grond, ven m tuinbouw- en plantenproblemen elkaar gescheiden door sloten met en in twee tuincentra op het buitenter- r» totale lengte van 2000 km en met rein zal men planten kunnen kopen, of- tlkaar toch weer verbonden door hon- schoon er ook onbetaalbare, dus nog on derden bruggen en bruggetjes. Tezamen bereikbare, planten op de expositie te deze Boskopers fier het grootste bewonderen zijn. tierboomkwekerijcentrum ter wereld waaruit 80 landen wereldwijd den bediend. Overal weet de „nursery", de kraamkamer sierprodukten, en op Flora Nova '70 in samenwerking met de vervoersonder- de begraafplaats is nu eenmaal dat een lust voor het oog gaat wor- neming West-Nederland zullen gecom- kweker van groot belang, in gaat men dit kleurig en fleurig bineerde busbiljetten (retour) en entree- Qok de VW zal gedurende de tien da- irstrepen. bewijzen voor de tentoonstelling worden gen van de tentoonstelling handen vol uitgegeven op alle lijnen, die door West- werk krygen bij het rondleiden van expositie is van vrrjdag 11 april tot Nederland worden verzorgd. Het gaat groepen mensen. De burgemeester ver met zondag 26 april voor het publiek jjier om zeer gereduceerde prijzen. De wacht niet uit z'n zwarte pak te zullen nopend. Het is de vierde tentoonstel- reizigers met zulk een biljet zullen ze- komen. Belangrijk ook vindt Hij, dat ling van deze naam, de vorige weijd in ker voor een gulden koedkoper de ex- minister Lardinois de opening komt ver- 1966 gehouden. De produkten van de positie kunnen bezoeken dan de overige richten: „die wil wellicht ook wel wat beroemde Boskoopse boomkweker^die Flora-Nova-gangers. fleur ln deze moeilijke dagen eigenlijk een heesterkwekerij is, zullen er getoond worden: azalea en rhododen- Baron van Dedem acht het tenslotte dron 3500 soorten (zeg maar rodo, (Jok VOOT PC gnUlft) lil Cl IS uitermate belangrijk, dat ook door Flora dat verstaat een Boskoper beter), zijn •'-* Nova (een begrip in vakkringen) aan- de gewassen die Boskoop in de eerste Buitenlandsbezoek wordt natuurlijk ook getoond wordtdat een plaatsje als plaats zijn faam bezorgden. Jaarlijks verwacht. Zo zal een zichzelf respecte- Boskoop een groene dam opwerpt tegen worden er drie miljoen stuks van uitge- rende Duitse kweker niet wegblijven, de talrijke aanvallen op de milieuhy- voerd en op de tentoonstelling zullen zij maar ook jonge Franse en Engelse kwe- giëne in de wereld. !bm- Gereduceerde prijzen ■■■m wmmm kers komen ongetwijfeld naar Boskoop. Het bezoek van een misschien opmerke lijke groep personen staat al vast; het zijn 90 Scandinavische begrafenisonder nemers, wat morbide feestgasten, maar DEKENALE VASTENAKTIE VAKSCHOOL Da dekenale werkgroep voor ontwikke- lings samenwerking die twee maanden geleden werd opgericht, is gestart met een aktie in het kader van de vasten- aktie voor een speciaal projekt voor ons dekenaat, een vakschool op Haiti, die voor 54.000 uitrusting moesten hebben om behoorlijk te kunnen werken. De resultaten zijn nog niet aan de werk groep gemeld, behalve door de parochie van de Haagse Schouw, de kleinste van ons dekenaat, met ongeveer 400 kerk gangers. Die brachten bijna 1000,- bij een, dus een rijksdaalder per persoon gemiddeld, dat is heel mooi. Daarbij blijft onze parochie van Oegstgeest he laas achter met weliswaar bijna 3000 maar van ongeveer 2000 kerkgangers, dus slechts een daalder per persoon; daarbij zijn dan ook de bankstortingen gerekend. Hopelijk komen er nog gif ten na; vorig jaar hadden we ongeveer 2500,- maar in 1968 zelfs 4500.-. Het dekenaat zal nog wel tekort komen voor de vakschool, tenzij andere parochies hogere opbrengsten melden. PAROCHIE OEGSTGEEST ZONDAG 12 april: Tijdens de dienst van ur doopviering en zang door het jongenskoor. De pfeekbeuj*t heeft kap. Poelma, de weekbeurt, kap. van Gendt. DINSDAG 14 april: Vergadering van de priesters van het dekenaat en van de dekenale raad en van de religieuzen de kandidaatstelling voor het bis schopsambt. DONDERDAG 16 april: Vergadering t het kerkbestuur van onze parochie. ZATERDAG 18 april: van 17 tot 18 uur alg. spreekuur in de pastorie. Van 18-19 biechtgelegenheid. PAROCHIE MEERBURG REPETITIE: woensdag 15 april dames koor om 8 uur; vrijdag 17 april heren koor om 8 uur. Beiden in de Drie Eend jes; vrijdag 10 april (hedenavond dus) jongerenkoor in het Vierde Eendje. Za terdag 18 april viert het bruidspaar Belt-Teunisse hun 25-jarig huwelijks feest, half elf eucharistieviering uit dankbaarheid. DONDERDAG 16 april: o eerste bijeenkomst van df parochieraad. i goede opkomst op 16 april. De op- Drive-in-diensten, restaurant „Bijhorst" deze avond zal nu wat anders gericht zijn. Op de vorige bijeenkomst hebben de parochianen over het een en ander hun mening kunnen uiten aan de hand van vragen, die hun zijn voorge legd. De zielzorgers hebben geluisterd. Op 16 april willen we proberen het ze te doen, dat U ook de mening van de zielzorgers kunt horen over punten, die U naar voren brengt. We zouden ook graag wat jeugd zien boven de 16 jaar. Zou dit kunnen? U bent van harte welkom donderdag 16 april om kwart over acht in het ontmoe tingscentrum. Secretariaat van de parochieraad. ATTENTIE S.V.P. Afsluiting van het seizoen 1969-1970 van het gespreksgroepenwerk. Dinsdag 21 april spreekt de dhr. G. Vlijmen, di- rekteur van de NOVIB over ONTWIK KELINGSHULP. Vragen worden be handeld als: Heeft ontwikkelingshulp nog zin? Wat is christelijke visie op ontwikkelingssamenwerking Gaat er niet veel geld verloren? Wat kunnen we doen? Na inleiding en koffiepauze is er gelegenheid tot gedachtewisseling. Dezer bijeenkomst wordt gehouden in de benedenzaal van het hervormd cen trum bij de Hooglandse Kerk, Moriaan- steeg 5. ZONDAGMORGENGESPREK: Tehuis. Gerecht 10, Leiden. Ontvangst 11 (viadukt Wassenaar) Sjaloom. Aanvang dienst 10.30 inleiding. Koffiepauze, dis cussie. Einde dienst 12.00 uur. Er is een kindercrèche aanwezig. 12 April Sipke van der Land, publicist: VUURHAAR DEN IN ZUID-AMERIKA. KURSUS VOOR PRIESTERS EN PASTORALE WERKERS(STERS) VAN HET DEKENAAT LEIDEN Inleiders zijn pater Grollenberg o.p. pater Jac. Mulders s.j. Pater Grollenberg zal vanuit de bespre king over ontstaan en aard van de vier evangeliën doorstoten naar de christo logische vragen. Pater Mulders zal meer systematisch spreken over het „Christus-getuigenis van het Nieuwe Testament en vandaar- uit aandacht besteden aan het „waar om" van de kerk en de verwachtingen t.a.v. de kerk. Aanvang donderdag 16 april om 10.30-12.30 en van 14.30-16.30 uur. Verder iedere woensdag tot en met 20 mei zelfde tijd zelfde plaats.. Plaats: f Petruszaaltje naast de Petruskerk. Lammenschansweg. Jongeren m issen Op zaterdag 11 april zal de Dekenale Jongerenmis Leiden weer een jongeren mis in de kapel van het Bonaventura- kopje koffie, 11.15-12.15 belangrijke j College aan de Mariënpoelstraat ver ideeën en projekten van de SJOLOOM zorgen. Deze jongerenmis zal zoals altijd GROEP Odijk-Den Haag. Uitgaande van om half acht beginnen. De celebrant is Experimenteel kerkenwerk Dr. P. I deze keer pater George Kapteijn uit Schoonheim. i Voorschoten. Deze heeft in samenwer- j king met de tekstgroep van Hanneke als thema gekozen: „Wees blij". Feestavond van „Groen Wit" LEIDEN De 50-jarige gymnastiek vereniging Groen Wit houdt haar feest avond op zaterdag 18 april in het St Antonius Clubhuis. De topeelgroep van de L.B.F. voerL de klucht ..Gasten in eigen huis" van D. van Maasland op. een stuk in drie bekijven. Daarna volgt een bal tot 2 uur m.m.v. het dansorkest „Het Trio Muuze". Vrijwilligers voor niets in de weer VOORSCHOTEN Daar men gister morgen veel rookontwikkeling waarnam ter hoogte van de F.T. Dranken Service aan de Veurseweg en men meende dat er in het bedrijf zelf brand was uitge broken, werd de Voorschotense vrijwil lige brandweer gewaarschuwd. Daar aangekomen bleek het echter een hoop vuil te zijn dat verbrand werd op een stuk bouwgrond achter de Dranken Ser vice. hetgeen ongevaarlijk was. Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Egbert W. zn. van E. J. Veldhuyzen en F. van der Bfll. Ondertrouwd: C. van den Eijkel en C. C. M. van Werkhoven. Overleden: R. S. van Goudoever e.v. H. A. Snellen; M. Mouw. LIDO „Midnight cowboy" is Schlesingers échte Amerikaanse debuut en de regisseur heeft meteen van deze gelegenheid gebruik gemaakt zyn niet altyd even hoffelijke visie op de Amerikaanse samenleving te geven. Zijn betoog-op-de-achtergrond is wat eenzydig omdat hij zich op het New York rond de 42ste straat, tref punt van homofielen en a-sociale elementen richtmaar wel duidelijk. De jonge stoere Joe Buck uit Texas komt met enkele dollars op zak naar New York om er „easy money" te verdienen door zijn diensten aan oudere rijke dames te verkopen. Zo eenvoudig als de simpele „hengst" het zich had voorgesteld, gaat het echter nu ook weer niet en al spoedig hebben een callgirl en een manke sjache raar zich van zijn laatste spaarcenten meester gemaakt. Met de manke Ratso sluit hij tenslotte toch vriendschap. In barre armoede, levend (van winkeldiefstallen) in een onbewoonbaar verklaarde huurkazerne wachten zij op Bucks grote kans bij een rijke dames. Net als het fortuin de gigolo gaat toelachen, stort de toch al ziekelijke Ratso in, Buck tot een wanhoopsdaad nopend die Ratso echter niet meer kan redden. Op weg naar Florida sterft Ratso in het zicht van de veilige haven Prachtig uitgebalanceerde vertolkingen van de twee hoofdrolspelers domineren over Schlesingers scherpe so ciale kritiek. Dustin Hoffman, de aarzelende student uit „The graduate" toont zijn veelzijdigheid door als de sluwe, maar in zijn vriendschap pathetische Ratso in een heel andere gedaante te klimmen. Jon Voight ver rast als de naïeve, stoere Joe Buck. Een in wezen on sympathieke figuur door Voigt met zoveel openhartigheid gespeeld, dat men ook in zijn vriendentrouw aan het slot kan geloven. En passant geeft Schlesinger niet alleen kritiek op de zelfkant van New York. maar moet ook de Amerikaanse vrouw het ontgelden. Niet alleen in de schildering van Bucks prooi maar vooral in Ratso's droomfragment over de in Florida zonnende dames. Op een door de beide vrienden bezocht psychedelisch feest kan de regisseur zich helemaal uitleven en in de flash-backs uit Bucks verleden geeft hij de kleinsteedse burgerlijkheid nog een trap na. Hoe boeiend verteld ook, „Midnight cowboy" ls in de eerste plaats een acteursfilm. Een persoonlyke triomf voor de veelzijdige Dustin Hoffman en voor het in tegere spel van Jon Voight. 'T'RJANOX Na „Cash Cash" is bet jonge Belgische duo Paul Collet en Pierre Drouot met een nieuw produkt de filmwereld komen indraven. Titel: „De om helzing" (l'Etreinte), deze week in Trianon. De film geeft een beeld van de innerlyke spanningen, die jonge mensen tussen de puberteit en de volwassenheid te overwinnen hebben zolang hun hartstochten sterker zijn dan hun wilskracht. Het dwaallicht der erotische liefde elektriflceert hun ge dachten. maar als de stroomkring tussen verkeerde po len gesloten wordt, ontstaat er kortsluiting. Een jong meisje. Gisella (Nathalie Vernier), komt in dienst bij een rijke jongeman, Michel (Daniel Vigo), wienst stel ling het is zijn wil aan anderen op te leggen. Giselle moet hem al spoedig in alles dienen. Michel vereert en verwenst haar, verwent en vervloekt, verleidt en onl- eert haar. Hij benut elke gelegenheid haar wil te breken. Zij zal hem in alles gehoorzamen en zichzelf geheel wegcijferen. Michel wil Giselle geheel in bezit nemen, zonder met haar verlangens rekening te houden. Maar in zijn berekening schuilt de fout de wilskracht van het meisje te onderschatten. Tot zover komen de bedoelingen van Collet en Drouot wel redelijk over. Alleen moeten zij zich in het slotge. deelte niet wagen aan een psychische benadering van Michels moeilijkheden. Daarvoor hebben de scènes te weinig zeggingskracht en Daniel Vigo te weinig talent. Opmerkelijk in deze film is evenwel het vaak weer boeiende spel van Nathalie Vernier (18 jaar). tveel films het geval lading niet. Nog eens duidelijk werd dit aangetoond in „Mondo a Extremo", geregisseerd door Elkan Allen. De acteurs zijn 16 personen die geselecteerd zijn uit een grote groep, die gereageerd heeft op een advertentie. In deze advertentie worden gegadigden opgeroepen om voor de camera situaties uit te beelden en toe te lichten die hen in het liefdesleven zijn overkomen. Een Enelse psychiater die reeds aan het begin van de film de opvoedkundige waarde van deze film onder schrijft, geeft, na elk echtpaar aan het woord te hebben gelaten, een korte toelichting. De opvoedkundige waarde van deze film blijkt echter ver te zoeken. De echtparen doen in een vraaggesprek, afgewisseld door wat actiebeelden. hun meestal trieste relaas. Door hun onevenwichtige persoonlijkheden missen de acteurs de aansluiting met het publiek en enkele bedscènes moe ten dit trachten goed te maken. De slotopmerking van de psychiater, dat het vertonen van deze films enkele jaren geleden nog tot de taboes zou hebben behoord, is wel sterk overdreven. Men moet per slot van rekening niet speciaal naar de bioscoop te gaan om te weten te komen dat het huwelijk niet altijd rozegeur en maneschijn is. I UXOll „De 5 vogelvrijen" (Firecreek) is een verdienstelijke western niet een goede rolbezetting, doch mist vaart en spanning. Maar kundig spel van James Stewart speelt de onzekere hulpsherrif in een goed. James Stewart speelt de onzekere hulpsherif in een stoffig stadje vol oude mensen. Als er op een dag vijf boeven in de stad komen, is iedereen van streek. De sherrif durft niets te doen totdat het geboefte een achterlijke jongen ophangt. Dan is de maat vol. Hij. die nooit een revolver aanraakte, zuivert schietsgewijs het stadje van de proleten. Dit wordt allemaal op senti mentele wijze voorgedragen, met zachte viooltjes op de achtergrond. Een redelijke western. (18 jaar). gendarische figuur Asterix is in deze film vermake lijker dan ooit. Voor de kinderen een belevenis. (Vierde week - alle leeftijden). LEIDEN, 10 april - Kaas - Heden geen Na de mis is er weer geleg de grammofoonplaat te beste praten en te discussiëren o\ en frisdranken te gebruiken i kantine van het College. LEIDEN, 10 april - Vee - slieren 7, melk koeien 80, vette koeien 260, vare koeien 110, pinken 6. graskalveren 5. vette kal- veren 16, nuchtere kalveren 3, vette schapen 250. fokschapen 30, vette lam- 390. zuiglammeren 79. drachige D. Hoek chef algemene zaken op secretarie PAROCHIE H. ANTONIUS Z.W. DONDERDAG 16 april; 's avonds om 8.15 uur parochie dicussie-avond in het ontmoetings centrum. VRIJDAG 17 april; om 14.00 uur huwe lijksmis voor het bruidspaar de Groot- Bolstier. ZATERDAG: 18 april: tijdens de avond mis toediening van het vormsel door bisschop Kramer. BELANGRIJK U hebt de avond van donderdag 16 april natuurlijk al genoteerd en vrij gehou den. Op de parochie discussie-avond van 21 januari is duidelijk naar voren ge komen, dat men meer van zulke avon den wenst. Daarom verwachten we weer I - o- van Voorschoten wae zeugen 40. schrammen 61. biggen 550. geiten 22. paarden 2. ponies 5. Totale VOORSCHOTEN ln de door bet ver- aanvoer 1916. slachtstieren 4.75-5.0(1. trek van de heer N. v. <1. Ploeg ontstane melkkoeien 975-1350,-1675; vette koeien vacature van Clief Algemene Zaken der le en 2e kwal. 4.85-4.95, - 5.15, 3e ku gemeentesecretarie van Voorschoten is 3.20-4.05, vare koeien 675-1000 - 1475 - I per l april voorzien door de benoeming 1600, pinken 525-625-825, graskalveren van de heer D. Clir. lloek. 400-600, vette kalveren 3.80-4.00-4.20, De heer v. d. Ploeg, die in december '69 i vete schapen 130-140-145, fokschapen afscheid nam, heeft een belangrijke rol 1 ZOETERWOUDE - De leden van de 175-200 me 1 lam, idem 250-290 met 2 j gespeeld als schakel tussen overheid en 1 tafeltennisvereniging PJT '54 gaan mor- lammeren; vette lammeren 145 - 165 - pers. Deze taak zal ook door de heer Sen- zaterdag, weer oud papier ophalen. 185; drachtige zeugen 550-650-675. Hoek worden vervuld. De heer Hoek Mede i.v.m. de schoonmaaktijd wordt schrammen 125-135-145. biggen 105-110 woont momenteel nog in Rijswijk, maar deze keer een bijzondere hoeveelheid -115. geiten 30-65-85-105. slachtstieren zal in Voorschoten komen Uitzending vanavond via Nederland 2 LIET TWEEDE televisie-promenadeconcert, dat gisteravond door het 4 Promenade-orkest o.l.v. Gijsbert Nieuwland in de Stadsgehoorzaal werd gegeven, zal tevens voorlopig wel het laatste zijn. De belangstelling was zeer miniem (nog géén halve zaal vol), zodat gerust van een flinke schade post kan worden gesproken. Niettemin leed de kwaliteit der vertolkingen er niet of nauwelijks onder. Het orkest openbaarde zijn kwaliteiten op velerlei gebied: van het zalige „Reigen seliger Geister" tuit „Orpheo") van Von Gluck tot een keurige interpretatie van een weloverwogen samengestelde musical-selectie. De strijkpartijen waren veelal bepalend voor sfeer en diepte. De blazers speelden weliswaar correct en zuiver, maar hier lagen de klankverhoudingen vaak minder gunstig. EEN GEVOLG daarvan was. dat de beide solisten van deze avond, de sopraan Jenny Veeninga en Henk Smit i bas-baritonzich voor het geringe publiek nu en dan nauwelijks verstaanbaar konden maken. Zo leek de sopraan in „Climb every mountain" (uit „Sound of music") duidelijk te kampen met een tekort aan volume, maar later, o.m. in „Spiel mir das Lied" (uit „Die Ungarische Hochzeit") bleek het tegendeel. Evenals Henk Smit zong ze wel degelijk volumineus, maar nu lagen de orkestverhoudingen beter. De t.v.-technici hadden echter voldoende microfoons opgesteld, zodat tijdens de uitzending vanavond om 20.20 uur op Nederland 2 hiervan weinig hinder zal worden ondervonden. LEIDEN De autorally SLS (Scheveningen-Luxemburg-Scheveningen) die dit 1 jaar voor de 18e maal verreden wordt, krijgt als startplaats Zolder en als eind- plaats Valkenswaard, terwyl de klassementsproeven in en rond de Leidse Groen oordhal worden verreden. Scheveningen zelf komt dus niet meer in de 24 uursrit I voor. Door het verschuiven van de Tulpenrally naar de dagen rond Hemelvaarts dag, start SLS, terwille van de veiligheid op de weg en de hotelaccommodatie, ongewoon vroeg op 16 april, terwijl de Hornelundrally naar oktober moest worden uitgesteld. Op 16, 17 en 18 april zullen ruim 10ft equipes, verdeeld in drie klassen, gedurende twee nachtelijke ritten in Luxemburg vechten om de eerste plaats en om punten voor het Nationaal Rally kampioenschap. Advertenties Ichr. Oud-papieraktie ZOET ER WOU DE H.R. De drum band „De Rijntamboers" gaat ter ver sterking van de kas morgen weer oud materiaal ophalen (zoals kranten etc.). VOOR ELK k Nieuwe Rijn 29-32 Tel. 24244 - Leiden melkkoeien: rustig; vetter koeien: lui ies gedrukt: vare koeien: redelijk tot kalm; pinken graskalveren: matig; vet te schapen: goed. vette lammeren: goed; fokschapen: stroef; zeugen, biggen kalm geiten: vlot. i woning beschikbaar i deze keer zodra verwacht. Men kan een vlotte afvoer bevorderen door het pakket stevig sa mengebonden tijdig gereed te zetten. VOORSCHOTEN - De harmonie- I Volgende week zaterdag. 18 april, komt vereniging St. Laurentius geeft zater- de Sint Jansfanfare weer langs om lom- dagavond in het Cultureel Centrum om Pen ia te zamelen. 8 uur een concert. De toeg<ang is vrjj. showroom: nieuwe rijn 87, telefoon 21035 Rijnsburgse bloemenmeisjes zorgen voor fleurig accent Er zijn drie klassen: de toer-, de sport en de superklasse. Ofschoon de S.L.S. een rally is voor amateurs, zijn vele deelnemers in de superklasse professio neel uitgerust, met service-wagens en al. Claus Jette met een Opel Kadet is een van de favorieten. Na de klassement* proeven, die een spannend slotspektakel vormen, volgt het (besloten) SLS-feest in de Groenoordhal. De „Stichting 24 uursrit SLS" is voor de proeven naar Leiden uitgeweken, omdat op de boule vard van Scheveningen de faciliteiten niet meer aan de eisen voldoen. De Leid se VW en de Rijnsburgse Flora zorgen voor een fleurig accent aan de rally. Zo zullen Rijnsburgse bloemenmeisjes de deelnemers na aankomst met bloemen verwelkomen en krijgen de winnaars for se ruikers aangeboden. VOORSCHOTEN Vanavond j spreekt in de Ontmoetingshal naast de Dorpskerk Dominee Ralaison uit Mada gascar over zijn land. Zijn lezing zal hij I toelichten met dia's. Entree is vrij. Aan vang 8 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5