4 Amerika mag zich niet terug, trekken uit Vietnam daarvoor zijn te veel levens verloren Kees van Teylingen back in town: DIO wint eerste promotiewedstrijd „ALPHENSE BELANGEN" NIEUWE PARTNER IN VERKIEZINGSSTRIJD Het wordt een long hot summer in Chicago Twee ernstig gewonden bij botsing te Alphen Sportraad te Hazerswoude gaat bewoners informeren Katwijkse timmerman kon auto niet missen L. Wingelaar aanvoerder van „kleurloze groepering" DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 APRIL 1970 LEIDEN Er loopt op het ogenblik een tot Amerikaan genaturaliseerde Nederlander In Leiden rond, die weet wat oorlog is in Zuid-oost-Azië en die weet wat rassenonlusten zijn. Hij was er zelf bij. Kees van Teylingen is zijn naam. Oud 25 jaar. In de late vijftiger jaren emigreerde zijn ouders naar Amerika en Kees, die op dat moment in de zesde klas van de Christus Koningschool in Noordwijk zat, moest mee. In Chicago maakte hij de highschool af en kreeg daarna een opleiding voor boekhouder. Al gauw had Kees van Teylingen in de gaten dat er In het cijferwerk geen bussiness zat. Hij ging in dienst. Bij de airforce. Hij kreeg een opleiding tot vliegtuigmonteur, was onder meer in Texas en New York gestationeerd en werd vervolgens uitgezonden naar Thailand. Zijn broer nam als infanterist direct aan de gevechtshande lingen deel in de Vietnamese provincie Chu Lai. Viel daarbij zelfs uit een helicopter. Kees zelf zat op een B52, de KC135. Was dat gevaarlijk? „Well", zegt Kees, die bij zijn oom en tante In de Kersenstraat logeert, „well, dat viel wel mee. Ik zal als mecano op een B 52, een transportvliegtuig. Wij zorgden voor de bevoorrading. We vlo gen zo hoog, dat we onbereikbaar wa ren voor het afweergeschut.' Kees van Teylingen, een beer van een kerel met een corpus, dat nog nooit nee tegen een ijstaart met extra veel slag room heeft gezegd, werkt momenteel als vliegtuigmonteur bij de Pan Ame rican Ainvays in Chicago. Hij heeft dus de dienst verlaten. Waarom? Beviel het hem niet meer? „Well", zegt Kees. „wel", de reden is simpeler: er was meer geld te verdie nen aan de buitenkant. Ik zou wel weer terug willen in de army, maar dan moet i ik meer geld hebben en dan zou ik offi cier en dan alleen vliegofficier willen worden." Hoe vindt Kees de Amerikaanse poli- tiek ln Zuid-Oost Azië? ï-?!ë^goed, vindt hij. „We kunnen twee dingen doen: of ons helemaal terugtrek ken of er keihard tegenaan gaan. Terug trekken kunnen we ons niet meer. Daar voor hebben we al te veel Amerikaanse levens verloren om de zaak zo maar op te geven; We moeten er dus mee door gaan. Je kunt geen oorlog winnen als je je defensief opstelt. Als we er kei hard tegenaan zouden gaan, dan zou ik weer dienstnemen." Hoe is de toestand volgens Kees van Teylingen de laatste tijd in Vietnam? Kees: „Well, we verliezen gelukkig niet zo veel meer als een paar jaar geleden. Toen werden we voortdurend aangeval len, hadden we constant attacsk". De oorlog breidt zich steeds verder uit. Laos. Cambodja en Thailand worden steeds meer bij de strijd betrokken. Kees: „Die landen moeten de handen Ineenslaan. De communisten spannen sa men. Als daar niet binnenkort tegen op getreden wordt, dan is binnenkort heel Zuid-Oost Azië communistisch." De oorlogstoestand wordt beter, zegt Kees van Teylingen. De Vietnamezen beginnen er ook meer zélf voor te vech Was dat dan eerst niet zo? Kees van Teylingen: „Well, de Vietna mees vecht niet graag. Hij weet ook niet waar hij voor vecht. Hij geeft er De Vietnamees weet niet waar hij voor vecht niet om of het land democratisch of communistisch wordt. Ik geloof niet, dat hij het verschil ziet. Bij de commu nisten hebben we het net zo best, den ken ze. Volgens mij weet hij dus eigen lijk niet waar hij voor vecht." Terug uit dienst, bemerkte Kees van Teylingen, dat het in Amerika ook niet „Het wordt weer een hot-sommer". zegt hij. „Op het werk merk ik al dat er iets broeit. Ais je met de negers praat, dan voel je dat er iets niet lekker zit. Nee, ik zou liever in Vietnam zitten dan tus sen de rellen bij ons." Met politiek bemoeit Kees van Teylin gen zich niét: „Het heeft geen zin. Je kunt aan de toestand toch niets veran deren. Je moet maar meegaan, wat er gaande is." Kees van Teylingen is Amerikaan ge worden. Over zijn tweede vaderland zegt hij tot slot: „Amerika is het land waar je de kans krijgt het leven gemakkelijker te maken. Money is er plenty, maar je moet er hard voor werken." ALPHEN a/d RIJN Dinsdagmiddag vond omstreeks half vyf in de Van Boet- zelaerstraat een botsing plaats tussen de 75-jarige Alphenaar S. Seinen, die met zijn fiets aan de hand, vanaf de rijwielbewaarplaats nabij V. en D. de r\jbaan opliep, en de 19-jarige brom fietser B. Appel, Inwoner van Ter Aar, die vanaf de Alphense brug komende de fietser onderstehoven reed. Beiden vielen met een smak Legen het wegdek. De heer Seinen kreeg een ernstige schedelbasisfractuur en werd op advies van dr. Boss die hem ter plaatse de eerste medische hulp bood, met spoed naar het Diaconessenziekenhuis te Lei den overgebracht. Zijn toestand baarde dinsdagavond laat nog zorgen. De jonge bromfietser werd o.a. ernstig WOUBRUGSE BEJAARDEN OP SAFARI WOUBRUGGE De leden van dr. Feestcommissie 1928 hielden zich in liet Oiule Raedthuys uitvoerig bezig met het uitstapje van de bejaarden en enkele detailsva n dc feestelijkheden op .5 me/. Ten aanzien van het eerste punt werd besloten op woensdag 10 juni per bus een uitstapje te organiseren naar Am- Hoofddoel is een bezoek aan het Leeu wenpark bij Burgers Dierenpark. De lunch is in het Schitterend gelegen pa viljoen op de Posbank. Het diner na afloop Is dicht bij huis in hotel-restau rant Het Oude Raedthuys. Evenals in I vorige jaren zal half mei weer een rond gang gemaakt worden door het dorp om een en ander te kunnen financieren. De bejaarden van Hoogmade gaan -1 juni op stap. Wat betreft de 5 mei-viering werd besloten huis-aan-huis gratis een be- vrljdingskrantje te laten verspreiden. De aantrekkelijkheid schuilt niet-zozeer in de vele gegevens over de festiviteiten en de braderie als wel in het feit, dal deze alle worden genummerd. Hieraan is verbonden een aantrekkelijke verlo ting met als hoofdprijs een vouwfiets. Er wordt op gewezen, dat men voor de vele prijzen alleen ln aanmerking komt, als men met de genummerde krant per soonlijk op 5 mei 's avonds om half tien aanwezig Is op de in Het Oud© Raedt huys te houden feestavond. aan zijn nekwervel gewond; hem werd I door dr. J. H. J. Pilon de eerste me dische bijstand verleend. Hij ls per am bulance overgebracht naar het Alphens Streekziekenhuis „Rjjnoord". Hoewel zijn lichamelijke toestand zich aanvan kelijk zorgelijk liet aanzien, was levens gevaar in de loop van de avond geweken. .1)1 A R P. HEDEN.. Ds. A. J. Kret boiuit lezing HAZERSWOUDE - Ds. A. J. Kret uit Leiden geeft vrijdagavond vanaf acht uur voor de leden van de AR-kiesvereni- ging „Nederland en Oranje" een voor lichting betreffende het onderwerp „De ARP. heden". De bijeenkomst vindt plaats in een der zalen van de nieuwe gereformeerde kern. Progn i in nnnrijzigi ng: Zondag speelt S| Z re«en BGC-Floranr ZOETERWOUDE Het programma van de 4e klas A zoals het was vastge steld voor a.s. zondag heeft een wijzi ging ondergaan SJZ had daarin aan vankelijk geen wedstrijd. Nu is vastge- I steld BGC' Floreant-SJZ. Aanvang 14.30 uur te Boskoop. ZOETER.MEER - Het echtpaar A. C. I Spruit-Remmerswaal, won. Meerpolder 16, Zoetermeer. is dinsdag 28 april a.s. vijftig jaar getrouwd. Ter gelegenheid daarvan word', 's middags torn half drie in de Parochiekerk van de H. Nicolaas een H. Mis opgedragen, van vijf tot zes gevolgd dooi- een receptie in Het Tref- punt. RIJ NSB URL Gisteravond werd de kandidatenlijst voo r de gemeenteraad j van de C.H.U. opgemaakt. 1. W. L. v. d. Gugten; 2. D. van Egmond Nzn: 3. C. Leeuwenburg: 4. D. Oudshoorn; 5. T. Kralt Wzn; 6. J. v. d. Mey Azn; 7. J.1 van Weeren; 8. A. v. Dyke. 9. W. Sirach; I 10. H. v. Kuivenhove; 11. G. v. Duyn Kzn; 12. J. Paauw Azn. De heren P. v. d. Kwaak en A. Haasnoot stelden zich niet meer herkiesbaar. HAZERSWOUDE De Sportraad Hazerswoude, sedert 27 februari jongstleden de koninklijke goedkeuring genietend, wil de trimactie in Hazerswoude op alle mogelijke manleren gaan bevorderen. Het ligt in de. bedoeling, dat de bij de Sport raad aangesloten verenigingen hieraan uiteraard hun medewerking gaan verlenen. Tijdens de dinsdagavond in de kantine van de voetbalvereniging St. Bernardus gehouden bijeenkomst werd door voor zitter L. Dorsman nog eens duidelijk gesteld, dat de Sportraad ter plaatse een eigen leven gaat leiden n&ast de Stich ting Jeugdraad. Wél is de Sportraad in die Jeugdraad vertegenwoordigd door een persoon, mejuffrouw H. van Goozen, die hoofdzakelijk gaat optreden als con tactpersoon tussen beide instanties. Het onderzoek onder de bevolking naar de wensen, welke leven omtrent sport beoefening, zal de Sportraad nog niet uitvoeren. Een en ander gaat op de hel ling, totdat de sportnota van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten in de Sportstichting is besproken. Algemeen adjunct K. Dekker gaf de vertegenwoor digers vain de diverse verenigingen de verzekering, dat hun belangen zowel in Sportraad als in Sportstichting aan dacht genieten. Er werd een commissie in het leven geroepen, die de nieuwe bewoners van Hazerswoude gaat informeren over de stand van zaken in de sportwereld ter plaatse. Hierin hebben zitting de heren K. Boers, C. V. Slikkerveer, J. Schouten en P. Tor. De heer H. Wanders zal trach ten een sportweekcommissie in het leven te roepen. De vertegenwoordigers van de verenigingen namen de gelegenheid te baat om hun wensen omtrent de ac commodaties nader bekend te maken. „Euphrasia* wordt „Huizen Zwieten" ZOETERWOUDE Huize Euphrasia aan de Hoge Rijndijk dat onlangs door de stichting Gemiva gekocht werd van de Goede Herder" krijgt een nieuwe bestemming. Het zal als een dependence van Huize „De Weipoort" aan de Vrouwenweg worden ingericht als een gezins c.q. in- ternaatsvervangend tehuis voor geeste lijk gehandicapten meisjes van 18 jaar en ouder. Er zal plaats zijn voor 18 meis jes. Voor deze nieuwe vestiging zal een directrice worden aangesteld die geassis teerd zal worden door enkele leidsters. De naam „Euphrasia" zal verdwijnen. Als nieuwe naam is gekozen „Huize Zwieten" welke geheel ln de trant ls van de namen die de andere huizen van de stichting Gemiva hebben. Rijbevoegdheid was ontzegd Rinat-koor uit Israël miste „hart" IN DE DUNNETJES bezette fo yer van de Leidse Stadsgehoor zaal beluisterden we gisteravond het. door K O geëngageerde Ri- nat Israël Chamber Choir, waar van in het programma stond ver meld, dat het onder dirigenten als Charles Munch en Leonard Bern stein had gezongen. Zoiets schept hoge verwachtingen, waaraan evenwel niet altijd ten volle werd voldaan. Geen hogeschoolwerk dus, wel vakwerk. Want het Rinat-koor zong beslist meer dan verdienstelijk. Het be vat fraaie stemmen en heeft daar mee een zuivere en vaak ook boei ende samenklank opgebouwd. Alleen misten wij in vrijwel alle uitgevoerde werken - en dat waren er nogal wat - een zekere diepte, iets dat men ook wel „spirit" pleegt te noemen. Een absolute uitzondering was Darius Milhauds schitterend gezongen ,J3abylone", zeer isakbekwaam en stijlvol ge dirigeerd door Gary Bertini, de oprichter van het koor. De trots van het ensemble bleken hier de sopranen, goed geschoold en ho mogeen van klank. EEN VERADEMING was ook de opbouw van het programma, dat vóór de pauze werken van 16e eeuxoers (o.m. Nicholson, di Las so, Monteverdi en Mouton) en na pauze enkele zelden gehoorde mo dernere werken en een aantal frisse volksliederen vermeldde. Aan het slot van de uitvoering deinsde men er zelfs niet voor terug o?n de hitparade erbij te halen met een alleraardigste ver tolking van het alom geprezen ...Jerusalem the Golden". DEN HAAG/KATWIJK De autorit naar zijn werk in De Lier was een 35- jarige timmerman uit Katwijk lelyk op gebroken; het werd een duur ritje, want de Haagse politierechter legde er 500.- boete voor op, benevens twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk niet een I proeftijd van drie jaar. Dat alles was het gevolg van het feit, dat de timmerman zyn auto had bestuur, terwyl hem de bevoegdheid daartoe was ontzegd. En beslist niet vanwege een kleinigheid en lichte straf. Want „terzake veroorzaken van dood I door schuld" na een biertje, was hjj door de rechtbank veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf en drie jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. „Maar ik zat zo bar omhoog met mijn werk," zo zette de timmerman voor de Haagse politierechter uiteen. „Mijn werk in De Lier moest doorgaan en ik kon moeilijk iedere dag iemand vinden om me daar heen te rijden." „Dat kan ik begrijpen, maar u kunt daarom de vonnissen van de rechter niet zomaar opzij schuiven," aldus de offi cier van justitie. Overigens gaf verdachte wel toe, dat htj vaker dan de ene keer waarop hij werd betrapt, achter het stuur van de -auto had gezeten. „Ik was dicht bij het eind van die straf gaf hij te kennen. In juni a.s. ls het rijverbod nl. ten einde. Geen gevangenisstraf dachte. De officier vond het allemaal f een lastige geschiedenis voor verdachte, I doch een vonnis van de rechter moet worden geëerbiedigd. Het is een strijd E tussen de economische belangen van de verdachte, die heel wat moeilijkheden heeft te overwinnen en gezien dat alles. wilde de officier verdachte thans geen I gevangenisstraf opleggen, zoals in de meeste gevallen gebeurt, doch volstaan I met èen geldboete van 500.- en voor waardelijk twee weken gevangenisstraf j met proeftijd van drie jaar. De rechter veroordeelde conform die eis. Massagetafel voor j roet ba her. Teylingen SASSENHE1M Gisteren besloot de dameskaartclub „Teylingen" het eel- j zoen. Er waren veel dames met hun i heren aanwezig. Na afloop werd door mevr. G. Wevers namens de kaartlief- hebbers aan het bestuur van de vereni ging een massagetafel aangeboden. Voorzitter C. v. d. Meer was zeer ver rast met dit' welkome en nuttige ge- i schenk. Namens het bestuur werden aan de dames G. Wevers, A. Waasdorp en R. Meiman bloemen aangeboden. Na mens de kaarters bood de heer B. v. j d. Lans aan deze dames „bloemenbak- j NOORDWIJK Onder ongekend grote belangstelling heeft het Noordwflkse DIO-damesteam haar eerste van de vier promotiewedstrijden gewonnen. De Be- Fairploeg was de eerste set zeer zwak gestart, waarschijnlijk veroorzaakt door het helse kabaal van de DIO-aanhang. Met toeters, ratels en bellen werd elke goede DIO-aktie luidruchtig gewaar deerd. Janny van der Veen c.s. hadden zoals reeds gezegd geen moeite met het tech nisch zeer zwakke Be-Fair. Met 15-2 werd de eerste set besloten. De tweede set gaf eenzelfde beeld te zien. Een ner veus en verkrampt spelend DIO, dat echter weinig fouten maakte, liet de tegenstandster de fouten maken, wat LEIDEN Morgenavond wordt weer een grote kaartavond georganiseerd door de Kath. Leidse Harmonie-Kapel in het zaaltje in de Maria Gijzensteeg; aanvang 20.00 uur. De baten zijn voor' het Instrumentenfonds. wonderwel gelukte. Dat de Be-Fairploeg in de tweede set tot zeven punten wist te komen dankten zfj voornamelijk aan j de lankmoedigheid van scheidsrechter j Bosboom, die zwa/re technische fouten nauwelijks bestrafte. In de derde set zette de DIO-coach zijn tweede keus in, welke echter nog te wei nig ervaring heeft voor dit soort wed strijden. Be-Fair kwam dan ook sterk terug en aangezien DIO volhardde in het nerveuze spel, werd deze set met 15-9 gewonnen door de kampioene van Gouda. De vierde en beslissende set gaf echter een ander DIO te zien. Althans in het1 laatste gedeelte. Want aanvankelijk kwam DIO met 2-6 achter te staan, to- dat een time-out de Noordwijkse dames weer in hun normale doen moest bren- gen. Te scherpe set-ups en daardoor veel net-fouten. te strakke cross-passes en f zwakke serves waren aan de orde van de dag. Na de time-out haalde Joke Bos. overigens vér berieden "naar vorm spe lend. de serve met een daverende klap terug. Hierna nam DIO het initiatief over en stond dit niet meer af. Scherp rpe serves Nu wel goede en scherpe serves van reap. Karin de Jong en Mia Verloop waren te machtig voor de oudere, maar wel ge- j routineerde ploeg uit Gouda. Slechts twee punten stond DIO nog toe. zodat I de set met 15-8 en de wedstrijd met 3-1 f gewo: ALPHEN A.D. RIJN' De heer L. Wingelaar, 66 jaar, gepensioneerd ambtenaar van de Nod. Spoorwegen te Alphen aan den Rijn, 12 jaar lang lid van de gemeente- raadsfractie van de P.v.d.A., gaat de komende genieenteraadsverkiezingsstriid in met een eigen lijst onder de naam „Alpheuse Belangen". Op de Rjst waarvan als lijsttrekker de heer Leen Wingelaar fungeert, konien de namen van nog zes kandidaten voor. Het zijn: 2. W. J. van Heusden (81), chef-technische dienst van een industriële onderneming, Aarkade 66; 3. G. Blaauw (33), onderhoudsmonteur die o.a. naam heeft verworven als „denker" in de „Zeskamp-sport"; 4. C. de Jong (30). chauffeur; 5. A. Froolik (48). horlogerie; 6. D. Bijl Bzn. (54). metaal bewerker: 7. A. van Leeuwen (41), kapper. Deze kandidatenlijst is inmiddels hij het centraal stembureau ingediend. dames E. Beuk-v. d. Berg en M. van Honk-Heemrood en de heer W. van Heusden. ONVOLDAANHEID Voornoemde personen werden dinsdag avond tijdens een korte bijeenkomst ten huize van de heer Wingelaar, Aarkade 67. gepresenteerd, na een korte inleiding van de heer des huizes, waarin hij een beeld gaf van de omstandigheden wel ke' tot de inlevenroeplng van de nieuwe toekomstige raadsfractie, die hij een kleurloze groepering noemde, hebben bijgedragen. In het kort samengevat vas het een samenspel in zijn gevoel •an onvoldaanheid in de PvdA en het eit. dat het bestuur van deze partij ïeni „om leeftijdsredenen niet meer vilde kandidateren. De heer Wingelaar wees op zijn 12-jarig lidmaatschap van de PvdA-raadsfrar- .le, waarin hij telkens met voorkeur. BLIJ LOS TE ZIJN VAN BINDING MET PvdA Het comité, dat de verkiezing van de heer Wingelaar en zo mogelijk ook van andere kandidaten van zijn lijst aanbe veelt en dat naar alle waarschijnlijk heid omgezet zal worden in een partij- of verenigingsvorm, heeft als voorlopig bestuur de heer Wingelaar als voorzit ter, W. van Heusden Aarkade 66, tel 3745) secretaris et. .n;vro"w M. van "o"''.-T Jcmroc <»nn ngceest'rerse het actiecomité wordt _evormd dov. cL stemmen moest worden gekozen, om dat hem van de zijde van het bestuur altijd een onverkiesbare plaats was verleend. De heer Wingelaar, een sterk sociaal bewogen man, vond zijn grote aanhang merendeels onder de groepen van minvermogenden. De heer Wingelaar verklaarde desge vraagd, nog niet van zins te zijn zich bij een of andere partij aan te sluiten: „zij die er blijk van geven uitsluitend de belangen van de gemeente Alphen en haar inwoners na te streven, zullen onze vriend zijn zullen in ons een me depleiter vinden". Politiek-ideologische associatie wijst de heer Wingelaar zon der meer van de band. Een samenwer king acht hij niet ondenkbaar, mits overeenstemt met het principe: alge- li ROTOPR UIM1N G „Onze kiezers zullen het ons ongetwij feld euvel duiden, als wij ons zouden verzetten tegen zaken vari algemeen belang, louter op grond van het feit dat een poging tot de behartigin' daarvan uit een andere koker dan di' van ons zou voortspruiten". Niemanc kan byv. tegen bevordering van d' krotopruiming zijn: dit zou spr. b.v met voorrang Ier hand genomen wil len zien: de krotten vormen in Alphen anno 1970 e.en onduldbare situatie en zijn bronnen voor hartverscheurende toestanden. Ook in de verruiming van de zorg voor de jeugd zag de heer Wingelaar een programmapunt dat ur gent is. evenals het bevorderen van gelijke kansen op het terrein van on derwijszaken. De heer Wingelaar verklaarde een voorstander te zijn van zoveel moge lijk inspraak op gemeentelijk terrein en staat o.m. ook de openbaarmaking „Het zou denkbaar zijn, «lat wij onze stem te eniger tijd zullen kunnen geven aan ideeën welke tot ontwikkeling ko- men door het toedoen b.v. van de PvdA", al was de heer Wingelaar blij los te zijn van de politieke binding met /leze partij: daar Is, zo zei hij, elk gezag zoek. „Persoonlijk weet ik nóg niet wie mijn politieke huisbaas in Amsterdam was", zei de heer Wingelaar, die de mening poneerde, dat het tijd wordt dat men in Alphen van alle geharre war afkomt. Desgevraagd werd het duideljjk, dat de «ropagandacoromissie van de groep Alpheuse Belangen", die samen met 'e zich eveneens aangediende politieke 1 roep D '66 van welke de kandida- •n nog in geheimzinnigheid gehuld jn in Alphen by de gemeenteraads- ■rkiezingen voor het „leven in de rouwerij" zal zorgen, In de eerste •laats gebruik zaJ maken van de tra ditionele propagandamethoden, maar i dat men tevens enkele verrassingen In overweging heeft. Op 23 april moet de uitwedstrijd en op 28 april de thuiswedstrijd tegen de Delft- se kampioen worden gespeeld, waarna tot" slot de uitwedstrijd tegen de Goudse ploeg op 9 mei plaats vind. Successen voor Pit '54 op Haagse kampioenschappen ZOETERWOUDE De Haagse tafel- tenniskampioenschappen hebben suc cessen opgeleverd voor de dames van I Pit '5'/. Zowel Anneke Koek als Marian v. d. Helm wonnen hun poule en wiste» door te dringen tot de halve finales, j Hierin sneuvelde zij echter tegen reap. Nora Broxterman van St. Vooruit en Nellie Elstgeest van De Treffers. Anneke Koek kwam met Hein Crispijn van Scylla uit in het mixed-dubbel hoofdklasse en behaalde daar het kam- pioenschap. Marian v. d,. Helm had hier Peter van Schie van Scylla als partner en werd uitgeschakeld in de halve finale, j Samen waren zij bijzonder succesvol in het dames-dubbel, zij klopten in de finale Nora Broxterman-Nellie Elstgeest. Bij de heren zegevierde Henk van Veen in zijn poule, overleefde nog twee ronden, en werd in de kwartfinale gewipt. Van de 5 meisjes-junioren kwam alleen Mir jam Paardekooper door de poule maar J werd in de volgende ronde geklopt door M. Waayer van Docos. Alle vier junior- jongens bleven met één overwinning en 1 twee nederlagen reeds ln de poule ste- I LCKV bestaat vijftig jaar LEIDEN De Leidse Cliristelyke Kam- peer Vereniging bestaat dit jaar 50 jaar. j Er worden ter gelegenheid daarvan di- li verse evenementen georganiseerd. Zo Is (I er op 17 april van 19.00 tot 20.30 uur een i| receptie in de Zendingshogeschool van J de N.H. kerk aan de Leidsestraatweg te 'j Oegstgeest. Voorts hebben alle leiders en leidsters (ook zy die vroeger aan de M LCKV verbonden waren) een uitnodiging !j gekregen voor een feestnacht op slot i Loevestein te Gorkum. Het laatste kampeerweekeinde van dit f jaar zal voor diezelfde leiders en leidsters zijn. Op een van de terreinen zal een grootse reünie worden gehouden. Voor de kampeerders wordt ook iets gedaan. Tedere hoofdleider krijgt een geldbedrag E mee om iets bijzonders mee te doen. I Een excursie, een feestavond. Bovendien wil de LCKV een van de kampeerter- reinen een week ter beschikking stellen aan een groep kinderen die anders nooit gelegenheid hebben om te kamperen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4