Juwelier Kortekaas gaat beveiligen met opbrengst zijn zaak gouden ei Surinametentoonstelling primeur voor Oegstgeest Baten gaan naar twee melaatsenkolonies broodjesbar inn 50ctl Leidenaar hoog! eraar Koopavond op 8 mei Gemeentewerken naar „Wallstreet" KVP-deur dicht voor A. v. d. Poel VRIJDAG 3 APRIL 1970 Nog dagelijks komen er reacties binnen VOORHOUT Het Is alweer meer dan een week geleden dat werd ingebroken In de juwelierszaak van de heer Korte kaas in de, Mgr. Broerestraat 29 in Voorhout. Voor 20.000 gulden aan juwe len en goud verdween uit de uitstalkas ten. Zelfs de reparatiebak bleef niet onaangeroerd. De bevolking van Voor hout trok zich het lot van deze zwaar gedupeerde juwelier, die niet verzekerd was, aan en organiseerde een buscollec te die een totaal bedrag van f 5483.(1.! opleverde. „We waren beiden als verdoofd toen we de inbraak ontdekten, we wilden het niet geloven. Wat we in een jaar had den weten op te bouwen was in één klap verdwenen", aldus de heer Korte- De financiële gevolgen van de inbraak zouden niet zo hard zijn aangekomen als de heer Kortekaas zich tegen in braak had laten verzekeren. Hijzelf zegt hier over: „Tot nu toe had ik geen geld om een alarminstallatie en de hoge pre mie van de inbraakverzekering te be- Onder de indruk Editie-trouble LEIDEN Wat elke krant met een editie-stelsel als een schrik beeld voor ogen staatnamelijk het verwisselen van pagina's is gisteren voor ons blad onaange name werkelijkheid geworden. Van de fout zijn de stads- en bol- Imeditie het slachtoffer geworden. Vandaag nemen we een selectie mee van het voornaamste nieuws, waarvan de lezer gisteren tot onze grote spijt verstoken ige bleven. Wij bieden hiervoor onze excuses aan. - Red. Leerstofproject mogelijk elk schooljaar m Dankzij de hulp Kortekaas zyn zaak heeft, schonken Alleen buren schonken al 1300gulden De heer en mevrouw Kortekaas nog zichtbaar onder de Indruk van alle reacties die ze na de Inbraak hadden ontvangen. „We hadden dit in het ge heel niet venvacht temeer daar we pas een jaar ln Voorhout wonne." Be bewoners v.n de otrnat. waar de lieer meMter stolw„k he„ het gouden el de burgerij overhandigde. In het ei be vond zich een cheque van f5483,03. „Ik had in de Leidse Courant gelezen dat de inwoners van Voorhout een actie ge- j start waren. Dat er echter zo'n gran dioos bedrag uit de bus zou komen had- j den wfl niet durven hopen." Nog dagelijks komen de reacties binnen, j „Gisteren nog", vertelt hjj, „kwam een dame in de zaak die mij v$jf gulden in de hand duwde. Ze had de collecte-bus gemist en wilde toch nog even haar bijdrage leveren." Lustrum Fancy Fair Bona Grote tekorten hem bijna 1300 gulden. Een brief Beveiligen De opbrengst van de collecte gaat hjj zijn pand. „Zodra het donker wordt De heer Kortekaas is niet van plan de 'trÜR' Mil11 vrouw het op haar heupen, twee gouden tientjes in geld om te zet- me®r slapen totdat alles ten. „Eén schenk ik aan mijn vrouw ter beveiligd is." herinnering aan deze Inbraak en als ik Voordat we opstappen verzoeken ze na- nog eens een dochter krijg, geef ik haai drukkelijk nogmaals de gehele bevolking Gouden ei Voorhout hartelijk dank te zeggen oor de actie waarvoor zij belden „geen oorden kunnen vinden." (Advertentie) IS dusdeze maand elke donderdag broodje paté op het hoekje bij henk pieterskerkgracht 28 leiden - telefoon 20880 VSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN ,.Het Engels als uitdijend heelal" is het motto, waaronder vanaf- maandag 23 tot en met vrijdag 27 maart in Hotel Zinger te Noordwijk aan Zee twee aan de anglistlek gewijde conferen ties zullen worden gehouden. De con ferenties zijn georganiseerd door de sec tie Engels van de Leidse Universiteit. LEIDEN Aan de Leidse Kijksuniver- Voorschoten 1M. A. L. Th. v. Ginne- ken cum laude (Roosendaal). K. P. M. Kerssemakers (Aalst), M. A. J. de Vries- v. Kinderen Leiden i, E. J. v. Lange- laan (Den Haag), A. Nicolai (Lisse), H. S. Nilssen (Noorwegen), K. Ram- ratten (Den Haag), J. M. de Roon Her- oge cum laude (Alphen a. d. Rijn), M. Voogd-Schotanus (Oosterbeek), R. G. Schuurs (Vleuten). E. M. Stuur (Heem stede). W. J. v. d. Velde (Dordrecht), A. H. Vogelsan (Apeldoorn); semi-arts- ex.: H. W. M. v. Velzen-Mol (Voorscho ten), J. Miedema (Amsterdam), H. M. v. Sprang (Leiden); artsex.: D. M. He- deman (Den Haagi, B. A. S. Kehmer (Kerkradei, Ph. Issa (Paramaribo). E. R. R. Radha Kishun (Nickerie), D. Trip (Wassenaar), J. Tj. Wouters (Apel doorn); doct.ex. rechten vrije studier.: L. M. v. d. Meij (Rotterdam): doc.ex. Ned. Recht: H. Italiaander (Rotterdam), Th. C. J. Steenmetzer (Oegstgeest): doct.ex. Indonesische taal- en letterkun de: E. O. v. Reijn (Delf); doct.ex. Kunst geschiedenis: L. G. A. Thijssen (Den Haag); kand.ex. Pedagogiek: M. van Rietschoten (Bussum). M. P. C. Huys- kens (Voorschoten); doct.ex. pedago giek: B. J. Kooreman-Frederikse (Lei den); doct.ex. Geologie: C. M. Kooter Leiderdorp). LEIDEN Voor het kandidaatsexamen Westerse Sociologie slaagden: mej. M. L. Videc. Brunseum; mej. R. van Gelderen. Leiden: de heer F. E. Esschauzier, Lei den: de heer H. M. M. Vink. Leiden en de heer Ch. R. J. Laffrée, Rijswijk. ROTTERDAM - Met ingang van 1 september 1970 is de heer J. Sittig, wo nende te Leiden, benoemd tot buiten gewoon hoogleraar voor operationeel onderzoek in de faculteit der economi sche hogeschool te Rotterdam. De heer Sittig werd geboren op 23 ok tober 1912. Na de middelbare school te hebben doorlopen studeerde hij een aantal jaren ln Berlijn en in Parijs. Ge durende een tiental jaren vervulde hij diverse (uncties binnen het Van Leer- concern. Sedert 1945 is hij verbonden aan het adviesbureau voor toegepaste statistiek, sinds 1948 als firmant, later als directeur van het adviesbureau voor kwaliteitsbeleid en besliskunde ir. J. v. Ettlnger-J. Sittig N.V. Van 1946 tot 1955 was de heer Sittig redacteur resp. hoofdredacteur van „Sta tistica Neerlandica", in welk blad tal rijke publikaties van zijn hand versche- LEIDEN Uit de kring van het groot winkelbedrijf heeft b. en w. het verzoek bereikt om openstelling van de winkels op vrijdagavond 8 mei a.s., ter compen satie van de beperkte koopmogelijkheid, welke begin mei door de concentratie van christelijke en nationale feestdagen bestaat. Voor het houden van een dergelijke koop avond. waartegen b. en w. geen bezwa ren hebben, is een ontheffing van de Winkelsluitingswet vereist. De plaatse lijke middenstandsorganisaties, de werk nemersbonden en de Kamer van Koop handel hebben in gunstige zin geadvi- B en W.: Bedrijfsleven geen interesse voor vee markt en slachthuis LEIDEN De veronderstelling dat het georganiseerde bedrijfsleven bereid zal worden gevonden om in de exploitatie van de Leidse veemarkt of het Leids slachthuis financieel te participeren lijkt het Leidse college van b. en w. niet reëel. Dit heeft het geantwoord op vra gen van de heren J. Lijten en mr. H. Driessen. aan medicamenten en verbandstoffen LEIDEN Wanneer het vakantie is, gaan ln de regel de deuren van de scho len goed op slot en wordt alles wéér keurig in orde gemaakt voor het komen de trimester. Kortom, ln het schoolge bouw heerst een tijdlang grote rust en stilte. Op deze regel maakt het Bonaven- turacollege in de Paas-vacantie steevast een uitzondering. Want dan wordt daar door de leerlingen de langzamerhand welbekende BONA FANCY FAIR ge organiseerd voor een of ander liefdadig doel. Dit jaar een LUSRUM FANCY FAIR: de tiende. Al maandenlang zijn ze bezig met de voorbereiding en op dit ogenblik is men bijna klaar met de opbouw. Deze toont dit jaar veel verrassende vernieuwingen Het was niet moeilijk voor deze 10de Fancy Fair een passende bestemming te vinden. Er zijn immers zo ontzettend veel hulpbehoevende gebieden! Zo werd dan door de organisatoren besloten, de opbrengst te bestemmen voor 2 melaat sen-kolonies in Brazilië, die geleid wor den door pater E. Groot O.F.M. Men kan niet zeggen, dat deze plaatsen, Sao Isa bel en Llmas, nu direct in de publieke belangstelling staan. En misschien wel daardoor is de nood er zo groot, zelf zéér groot. De Staat zorgt er alleen maar voor woon- en slaapgelegenheden, die vaak ook nog ln bouwvallige staat verkeren. De voedselsituatie is er zonder meer slecht. Medicamenten zijn er niet of nauwelijks. Vooral aan verbandstof fen Is steeds een schrijnend tekort. Pater Groot probeert op alle mogelijke manie ren in deze nood te helpen. Maar is dik wijls ook ten einde raad. Hier is. drin gend hulp nodig! Dit is ontwikkelings werk in de beste zin van het woord. Men kan deze hulp bieden... door de Fancy Fair te bezoeken op 3, 4 of 5 april. Vorig jaar was onze netto op brengst 11.000! De scholleren hopen ook dit jaar een stuk verder te zullen komen. Hedenavond om 8 uur zal de lustrum Fancy Fair worden geopend door Pater Gelauff O.F.M.. die voor de vaste bezoekers en voor leerlingen en oud-leerlingen wel zeker géén onbekende is. Verkeer moet wijken voor werkzaamheden op Stationsplein LEIDEN In verband met werkzaam heden aan het wegdek pal voor het sta tion (de rails worden weggehaald) zal het verkeer komende van de Stations weg gaande in de richting Rynnbiirger- weg worden omgeleid via de Plesmanro- tonde. De werkzaamheden waarmee gis teren werd begonnen zullen waar schijnlijk een week duren. Drs. A. v. d. Laan lijsttrekker K VP-V oorschoten V OORSCHOTEN Drs. A. F. v. d. Laan zal by de komende gemeenteraads- verklexlngen de lijsttrekker zyn van de KVP afd. Voorschoten. De commissie van aanwijzing heeft una niem besloten de kandidatenlijst als volgt samen te stellen: 1 drs. A. F. v. d. Laan, Prof. Zeeman plantsoen 3; 2 mr. P. C. Esselaar, Prof. Zeemanplantsoen 9, 3 L. L. Marcelia, Franz Lisztlaan 6; 4 ir. J. C. M. Fran ken, Baron Schimmelpenninck v. d. Oye- laan 28; 5 drs. C. J. M. Meershoek, Bi- zetlaan 18; 6 S. Miezenbeek, Veneklaas- laan 22; 7 J. J. A. Mooy, Ant. v. Dijck- laan 59; 8 C. D. A. Mouwen, Mulderlaan 19; 9 F. C. Mens, Schoolstraat 59; 10 J. C. Alkemade, Leidseweg 39; tl J. C Hendriks, Rouwkooplaan 23; 12 J. van Bemmelen, Schullinglaan 4. De kandidaten hebben zich Inmiddels met de volgorde akkoord verklaard. Dr. ir. H. L. Vosters, Veurseweg 68, heeft zijn kandidatuur ingetrokken. zikale optreden, aanvang 20.00 uur her haald terwijl tevens de film „Wij Suri- namers" vertoond zal worden en ingeleid door dr. G. D. van Wengen. Wethouder J. J. Thorn verwacht dat by gunstig resultaat jaarlijks een dergelijk „leerstofproject" van start zal gaan. Deze tentoonstelling welke door het ge hele land gaat biedt de scholen diverse verwerkingsmogeiykheden zoals klasse- OEGSTGEEST Vau 8 tot 18 april a-s. j gesprekken, het maken van colleges over zullen de leerlingen van de 5e en He i Suriname of het zelf aan het werk gaan klassen van alle lagen- scholen in Oegst- met materiaal. Dit laatste hoopt men geest een bezoek brengen aan de onder- j te Oegstgeest nog extra te stimuleren wystentoonstelling over Suriname, die ^00r het verbinden van prijsjes samengesteld Is door do Stichting voor Culturele Samenwerking tussen Neder- land-Suriname en de Nederlandse An tillen kortweg STICUSA te Am sterdam. De wethouder van onderwas te Oegstgeest, de heer J. -J. Thorn heeft hiermede voor zijn gemeente een primeur weten te verwerven, want vanuit Oegst geest begint deze tentoonstelling straks zijn tocht door Nederland. De organisatie van deze tentoonstelling Is mogelijk dank zij de medewerking van de heer dr. G. D. vam Wengen, hoofd van de Educatieve dienst van het Rijks museum voor Volkenkunde te Leiden. De tentoonstelling is opgesteld ln een der lokalen van het gebouw waarin vroeger het Rijnlands Lyceum was ge huisvest (M. H. Tromplaan). Zij Is op gebouwd met foto-panelen en authen tieke Surinaamse voorwerpen. Gastheer op deze expositie is de heer Mungra. een Surinamer die door Sticusa speciaal voor dit werk is aangetrokken. Deze zal de leerlingen rondleiden en hen tevens een kleurenfilm over Suriname verto nen. De Educatieve dienst van het Rijks- musum van Volkenkunde te Leiden heeft een uitvoerige documentatiemap over Suriname samengesteld die aan alle deelnemende scholen is toegezonden. Daarnaast zijn door Sticusa vijf sets kleuren-dia's beschikbaar gesteld ter voorbereiding op school van het ten- toonstellingsbezoek. De algehele coör dinatie tussen de scholen en de tentoon stellingsorganisatoren wordt verzorgd door de heer G. A. J. v. d. Voort (bureau onderwijs Gemeente Oegstgeést). De première van de tentoonstelling te Oegstgeest zal opgeluisterd worden door een optreden van het Surinaams orkest „Guyana" op 11 april in de prachtige aula van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan. In de middag wordt muziek, zang en dans uitgevoerd door de leer lingen van de 5e en 6e klassen die direkt b(j het Suriname „projekt" betrokken zyn. Natuurlijk kunnen de ouders van de leer lingen via een optreden van het Suri naams orkest kennis maken met dit prachtige land. 's Avonds wordt het mu- KATWIJK In het militair tehuis aan de Tulpstraat in Katwyk aan den Ryn wordt momenteel een expostie gehouden van schilderycn van de Cura^aose schil der Nildo Marehena. De tentoonstelling zal enkele weken ZOETERWOUDE Zoeterwoude be duren en is te bezichtigen van maandag leefde gisteravond zyn zoveelste rel. Bij Geit werpt vijfling LEIDSCHENDAM De geit van A. van Mullen in Leidschendam heeft een vijfling ter wereld gebracht, n.l. twee geitjes en drie bokjes. Een geitenvijf- ling is een bijzonderheid. t.m. vrijdag van 8.30 tot 12 uur 4.30 tot 11 uur. De werken bestaan in hoofdzaak uit landschappen. Roodenburg-jeugd voetbalt en geniet op Engelse trip LONDEN Het A-Juniorenteam san Roodenburg heeft de afgelopen dagen ty- dens de Engelse trip twee wedstryden gewonnen. Tegen de jeugd van Peters- field kwamen de Leidse jeugdspelers tot 8-1 en tegen het jeugdelftal van Pors- moutli (vorig jaar winnaar van het in ternationale jeugdtoernooi in Calais) werd een zege van dezelfde cijfers ge boekt. Het B.l-elftal was minder fortuiniyk, want dat verloor tweemaal. Tegen Pe- tersfield met 3-1 en tegen Portsmouth eveneens met 3-1. Naast het sportieve programma werd door de Roodenburg- j jeugd nog een flink programma van an dere evenementen afgewerkt. Dinsdag avond werd in Petersfield een grote beat- avond georganiseerd gisteren, in Ports- mouth, werd uiteraard ook een bezoek gebracht aan de Navy-havens. Na een j bezoek aan Nelsons schip de „Victory" werd een lange busrit gemaakt over de haventerreinen en langs de schepen. Van daag stonden bezoeken op het program ma aan Windsor Castle, Hampton Court en de Londense city, waar de teener straat Carnaby-street bezocht wordt. De Roodenburg-jeugd hoopt heden avond weer in Leiden terug te zijn. Om half acht in de kantine op Noord. „Ho- pelyk met minder zieken als na de heen reis. Toen waren er 15 doodziek zware zee," zo liet de heer Vl ons vanmorgen weten." KVP-vergadering in het Don Bosco' huis werd de heer A. v. d. Poel de toe gang geweigerd. Het argument was een artikel in hel reglement van de KVP dat voorschrijft dat een lid, dat zich aktief bezighoudt met de belangen van een andere partij, van zijn lidmaatschap vervallen wordt verklaard. Bovendien zou de heer v. d. Poel zyn contributie nog niet hebben betaald. LEIDERDORP Het Bureau Ge meentewerken is van de Brugge- straat verhuisd naar de Van Diepeningenlaan in de volks mond ook wel „Wallstteet" ge noemd vanwege het grote aantal bankgebouwtjes in het nieuwe dorpsgedeelte. Het nieuwe onder komen van gemeentewerken is weliswaar semi-permanent. maar de oplossing is voorlopig voldoen de om het bedrijf uit de ruimte lijke problemen te helpen. De heer v. d. Poel. die gisteravond by de ingang van het Don Boeco-huls eep uitnodiging op naam toonde, was zeer verontwaardigd toen de toegang hem daadwerkelijk werd ontzegd. De politie werd er ielfs bijgeroepen, waarna de heer v. d. Poel zich verwijderde. Bij het KVP-bestuur begreep men niet hoe de heer v. d. Poel aan de uitnodiging was gekomen. Mevr. Overdevest, de secretaresse-penningmeester had wel een litnodiging voor de heer v. d. Poel en zijn echtgenote geschreven, maar op last j h^Jbaar Belangstelling voor openbare commissie vergaderingen in Oegstgeest zeer gering i het bestuur niet verzonden. T oneel u i twisseling Schoten-Voorschoten Oegstgeest voor het éérst een openbare commissiever gadering gehouden. Reeds lang is er op uungedrongen commissievergaderingen openbaar te maken, maar dit blijkt niet jj idat in dergeiyke by- VOORSCHOTEN A.s. zaterdag april komt de Toneelkring Volharding 1 proefpeiïodi lilt Schoten (België) naar Voorschoten j om in het Cultureel Centrum te spelen Gisteren kon eenkomsten problemen besproken kun nen worden van zeer persooniyke uard. Er moet een gelegenheid aanwezig blij ven welke de „privacy" waarborgt. Na commissie verkeer en openbaar ver voer speelt het genoemde argument niet zo'n sterke rol, zodat men besloten heeft deze bijeenkomsten, gedurende "n openhaar te stellen. in het gemeentehuis De toneelgroep komt op uitnodiging'van 't Nut in het kader van de uitwisseling welke geregeld plaatsvindt tussen Voor- schotense en Schotense verenigingen. Na afloop van de voorstelling zullen bur gemeester en wethouders van Voor schoten de spelers ontvangen. Kaarten voor de voorstelling zyn te verkrijgen aan de zaal vanaf 19.30 uur. en bij mej. der Drift B. Verhoog. Beethovenlaan 25. De voor- I stelling begint om 20.00 uur. dergelijke bijeenkomst meemaken welke werd voorgezeten door burge meester jhr. T. A. J. van Eysinga. Voorts was aanwezig dc gemeentesecre taris, de heer Jac. de Visser en de vaste raadscommissie, bestaande uit mevrouw Munting (VVDi en de heren Penning (PC). Lagas (PvdA) en v. d. Voort (KVP). Dat deze „doorbraak" naar meer open heid op prijs gesteld wordt door de Oegst- geestenaren zal nog moeten biyken. De publieke belangstelling bestond slechts uit een tweetal personen Aktualiteiten-Soos Gemeentecentrum OEGSTGEEST De aktiviteiten van de Aktualiteiten Sociëteit zijn veelbelo vend van start gegaan. De tentoonstel ling over vervreemding, de kerkdiensten over vervreemding en de discussies daar na werden door een groot aantal belang stellenden bezocht. „Vervreemding" biykt duidelijk iets te zijn dat jong en oude (op welke wijze dan ook) boeit. Niet iedereen verstaat er hetzelfde on der; niet ieder wordt er even sterk door bewogen, maar juist die verschillen zijn het, die het onderwerp zo boeiend on belangrijk maken en de bespreking er van zo nuttig. Een ieder die de discussies meegemaakt heeft kan er mee instem men, dat men er nog lang niet mee Vrijdag 3 april 's avonds om 8.00 uur zal daarom een van de exposerende schilders, Martien Wagenvoorde in het Gemeentecentrum te Oegstgeest over 'zijn schilderijen vertellen. Men zal dan spelenderwijs (in de lctteriyke beteke nis van het woord) proberen dieper !n te gaan op een van zijn schilderijen en het idee dat erachter zit proberen uit te drukken in een collage. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Ester M. L., d.v. J. P. J. van Kampen en M. J. H. van der Most; Andreas, z.v. A. I. de Jong en H. J. Bonte: Frank R. J., z.v. L. J. J. van der Steen en S. van Wingerden; Jacoba, d.v. J. Star en D. v. d. Oever; Jacoba, d.v. J. van Duijn en A. van Rijn; Anna M. C., d.v. J. j. Trompert en A. M. C. van der Eist; Arthur, z.v. A. G. de Lange en M. J. Wijnands; Cor nells J., z.v. A. E. J. v. d Star en W. J. M. v. d. Zande; Marijke A., d.v. J. E. Goedhart en A N. de Jong; Johanna Wd.v. G. J. v. d. Wart en K. P. v. d. Marei; Friso F. W. en Sietze P. G., zoons van F. Feitsma en M. M. A. den Eisen; Martina H., d.v. G. Stafleu en L T. Gelijnse; Hermance, d.v. W. L. Docter en W. D. J. de Leeuw; Barbara M., d.v. J. J. Rijsdijk en E. M. Hofland; Adrianus J., z.v. J. A. Koeman en G. Fennema. werkstukjes. Dr. G. D. van Wengen toonde zich bijzonder enthousiast. Z(jn kommentaar op de landeiyke première van de tentoonstelling was: „Bij Oegst geest begint de victorie". Gift Legermuseum Leiden en Warschau ruilen uniformen WARSCHAU I Poolsleger in Warschau heeft van het Nederlandse Legermuseum in Leiden 'n serie uniformen en uitrusing van het Nederlandse leger uit de jaren 1939 1940 ten geschenke gekregen. ZjJ zijn aan de directeur van het Poolse muse um, kolonel Kazimierz Konieczny, over handigd door de militaire attaché van de Nederlandse ambassade in War schau, kolonel D. J. J. Boks. Op zijn beurt zal het Poolse museum het Leger museum in Leiden uniformen schenken die het Poolse leger in 1939 droeg. Wethouder Sarines metselt 1ste steen LEIDEN Wethouder Sannes van on derwijs hoopt op dinsdag 7 april a.s 4.00 uur n.m., de eerste steen te metse len voor de bouw van de openbare school voor basisonderwijs „Apolloschool". De plechtigheid zal plaatsvinden op het bouwterrein aan het Strausspad. Fabrieksschoorsteen moet worden gesloopt LEIDEN Tot het voormalige fabrieks complex Van Wyk aan de Vestetsraat behoort een circa 30 m hoge fabrieks schoorsteen. De schoorsteen heeft geen enkele functie meer. Het gebouwencomplex zal mettertyd moeten worden afgebroken. Teneinde risico's als gevolg van verval van de schoorsteen te vermijden en ter voorkoming van regelmatig terugkeren de onderhoudskosten achten b. en w. het raadzaam de schoorsteen nu reeds te doen slopen. De hieraan verbonden kos ten worden geraamd op f 15.000, Mr. J. Klaasesz slaat eerste paal nieuw ziekenhuis LEIDSCHENDAM De commissaris der koningin in Zuid-Holland, mr. J Klaasesz, zal maandagmiddag 13 april om vier uur aan de Heuvehveg in Leid- schendam de eerste paal slaan voor het daar te bouwen nieuwe complex van zie- kenhuis St.-Antoniushove in Voorburg. Verbetering van straatverlichting LEIDEN De openbare straatverlich ting langs de Trompstraat bestaat uit lantaarnpalen van 4 m lichtpunthoogte, voorzien van gloeilampen. Aangezien deze straat voorshands nog een belang rijke functie zal vervullen als toegangs weg van 't industrieterrein In de Waard, is het noodzakelijk, dat deze verlichting wordt verbeterd. Hiertoe dienen de be staande lantaarns te worden vervangen door 14 lichtmasten met een Lichtpunt hoogte van 6Vz m. voorzien van arma turen met een kwiklamp van 125 Watt. Ook de noordelijk van de Trompstraat gelegen gedeelten van de Kortenaer- straat, Heemskerkstraat en Tasman straat moeten van een nieuwe verlich ting worden voorzien, zulks in verband met de aansluiting van deze straten aan het ten noorden daarvan gelegen indus trieterrein. Het ligt In het voornemen in deze straten lichtmasten te plaatsen met een lichtpunthoogte van 6m, voorzien van armaturen elk met 2 TL-buizen van 20 Watt. De kosten, verbonden aan de uitvoering van deze werkzaamheden, worden ge- Agenda Leidse gemeenteraad De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 13 april, des avonds om half 8, bijeen. Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: Preadvies op het verzoek van Jiet be stuur van de Stichting Roomsch Katho lieke Scholen om medewerking voor de aanschaffing van meubilair en spelmate riaal voor de inrichting van een derde klas aan zijn kleuterschool Duikerstr. 3a preadvies op de motie van de heer J, v. Baaren c.s. inzake de vraag, of het ge bruik van vuilstortkokers In bestaande wooncomplexen wenselijk en verant woord is; verordening, regelende 't ver lenen van tegemoetkomingen bij wo- ningontruming ten behoeve van de uit voering van ccn openbaar werk of stede- bouwkundige voorziening (verordening woningontruiming Openbare Werken 1970); aankopen van het perceel Oran jegracht 126; het verhuren aan de N.V. Maatschappij ter bevordering der Leld- sche Onderwijsinstellingen en de N.V. Nederlandsch Drukkerij Bedryf van een gebouwencomplex c.a. aan de Ooster kerkstraat, Weverstraat en le Looier straat; het slopen van een fabrieks schoorsteen van het voormalige fabrieks complex Van Wyk aan de Vcstestraat; verhogen van het beschikbaar gestelde krediet van het aankopen van onroeren de goederen; verbetering van de open bare straatverlichting langs de Tromp straat e.o.; openstelling van de winkels op vrijdagavond 8 mei 1970.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5