Nieuwe verbinding en vaste Pauwbrug komen er, maar GERINGE DOORVAARTHOOGTE BENAUWDE LEIDSE RAAD Katholieke grafici willen geen politiek in de bond Wethouder Piena zette domper op waterrecreatievreugde Lugdunum is uit de brand Rails blauwe tram uit Stationsplein Arbeidsbesparende bouw levert Leiderdorp extra contingenten op „Sport stuif in op Jeugddorp Zuid-West DINSDAG 24 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDEN De Leidse raad had gisteravond tot rond het middernachtelijk uur voor een goed deel last van „hoogtevrees", die bepaald werd door de door- vaarthoogte van de te bouwen nieuwe Pouwbrug over de Oude Vest als onder deel van de noord-zuidverbinding Hooigracht-Langegracht. Gedacht werd aan een hoogte van 1.35 meter, in het voorstel van b. en w. Nu is Leiden daar kan niet genoeg op worden gewezen en dat dóet de raad ook steeds een gemeente met een centrumfunctie. Met zoveel water in de buurt kunnen we er zelfs een centrum van de waterrecreatie van maken. Met name de heer Kret (Prot. Chr.) zag veel mogelijkheden voor de bootjes van plezier. De recratie- vaart biedt hoe langer hoe meer mogelijkheden en neemt toe in populariteit. b.v. 2.50 meter toonde wethouder Pie na nog aan door er op te wijzen, dat dan in totaal 18 woningen achter een soort keermuur zouden komen te staan. De drie PSP'ers waren zo vrij, tegen het voorstel te stemmen. De heer Ampt- meijer: „dit is koppelverkoop: aantrekkelijke noord-zuidverbinding enerzijds en een lage brug en verkeerd verkeersbeleid (in plaats van goedkoper openbaar vervoer) andere kant. Wij zijn tegen, omdat het stad hierdoor nog meer verziekt. De route zal enige tijd ontlasting geven en daarna zit de zaak opnieuw vol". De heer Portheine (WD) zag de ont lasting van de binnenstad van het ver keer veel optimistischer. Evenals an dere sprekers was ook hij ervan over tuigd, dat de recreatievaart voor Leiden I van groot belang is. Door de bouw II ae - -1 »-■ dez( De heer Kret opende het débat, dat en kele uren in beslag nam, met te zeggen, dat het besluit moeilijk, veelomvattend en vol consequenties was. Zijn fractie j tconde „aarzeling en verlegenheid" ten aanzien van de doorvaarthoogte van de brug. Ook vroeg hij waarom G.S. nog geen goedkeuring hebben gehecht aan de bouw van de dam in de Korte Mare. „Zuiver en alleen om financiële rede-' nen" antwoordde wethouder Piena la ter, gesteund door collega Harmsen. Geen nadeel voor bedrijfski •ven Ook de negen kruispunten in de route r een totale afstand van nauwelijks 500 meter vond de heer Kret maar een penibele zaak. „Waarom geen gehele of gedeeltelijke afsluiting van zijwegen; hier zal een groene golf moeten komen". Verder wilde hij weten, of de bouw van vaste bruggen met een geringe door vaarthoogte nadeel zou kunnen opleve- voor het Leidse bedrijfsleven. Wet houder Piena gaf te kennen, dat dit bedrijfsleven steeds meer op het weg voer ia aangewezen. De heer Lambermont (KVP) was ook niet gelukkig met de gesuggereer de doorvaarthoogte. „Het beperken van de recreatievaart acht mijn fractie be denkelijk. Hy vroeg ook aandacht voor het slechte wegdek van de St.-Joris- Bteeg. De heer Zunderirian (DS '70) noemde een grotere doorvaarthoogte van grote betekenis voor de omwo nenden, die tegen een oplopende straat zouden gaan aankyken in dat geval. Hij vroeg on» voldoende ligplaatsen (voor bootjes) voor eigen stadgenoten. Bezoe kers, die al varende het centrum wilden aandoen, zouden mogelijkheden moeten worden geboden in het Galgewater met i moderne botenhaven. De heer Van Aken (PvdA) zei, dat de doorvaarthoogte van de Pauwbrug iden tiek zou moeten zijn aan die van de te bouwen vaiste brug over het Galgewa ter. Ontwikkeling van bootjes Wethouder Piena („wil je eerst een glas water?", vroeg de voorzitter) gaf een uitvoerig exposé van de te verwachten ontwikkeling in de bouw van allerlei typen recreatievaartuigen. Kajuitboot jes worden steeds hoger, nu zijn ze nog 2.40 meter, maar dat kan wel oplopen tot 3 meter en hoger, trouwens, 95 pet. van alle motorjachten rond Leiden is 2.40 meter hoog (aldus een VVV brief B. en W.); de laagste plezierjachten zijn 1.80 meteren de hoogste 2.80 meter. De wethouder wilde maar zeggen, dat bepaald deel van de vaartuigen uitgesloten zou worden van volledige doorvaart naar Leiden. „Het heeft dus weinig zin om de doorvaarthoogte van tieuwe brug van 1.35 op b.v. 1.80 m te brengen. Verhoging van tal van bruggen zou de structuur van de stad bijzonder aantasten, het zou bovendien miljoenen meer kosten". Niettemin zal de hoogte van de nieuwe bruggen over het Galgewater (bij Noordeinde en Churchillaan nog nader bekeken wor den. En de hoogte van de Pauwbrug staat (theoretisch) ook nog niet vast (volgens het amendement). De heer Piena achtte het voldoende men het centrum per boot kan be reiken tot aan' de Havenbrug en vanaf het Galgewater tot aan de Blauwpoorts- brug. „Daar moeten we dan ook maar tevreden mee zijn", vond de heer Van Aken. Hoe ondoenlijk het is, het weg- van de Pauwbrug op te trekken tot Moties Een motie van de heer Kret werd door B. en W. overgenomen. Deze motie vraagt aan het college, alle aandacht te besteden bij toekomstige bestem mingsplannen voor de binnenstad aai de aspetcen van de recreatievaart. Een motie van de heer Amptmeijer, die de werkzaamheden aan de v. d. Werfstr. wilde uitstellen todat er een bestem mingsplan is voor het gebied Pelikaan- straat-Haarlemmerstraat. Mare en Oude Vest, kreeg alleen PSP-steun. De vergadering was wat onrustig be gonnen met manoeuvres rond twee in terpellatie-aanvragen. De heer Ampt meijer wilde een interpellatie houden over de situatie op het Bureau Voor lichting ten stadhuize. Het eerste deel van deze interpellatie (slaande op eventueel ontslag van liet ganse perso neel op korte termijn) was op losse schroeven komen te staan, omdat ook de heer Amptmeijer had geconstateerd, dat de feiten anders lagen. De heer Port heine vond nu ook de rest van de inter pellatie niet meer nodig. Een raads- meerderheid volgde hem in deze mening •en wat zelden of nooit gebeurt: dt terpellatie werd'niet toegestaan (met 20 tegen 15 stemmen). Eenzelfde lof trof zowaar een verzoek van de socialisti sche raadsleden. Van Aken en Den Dubbelden om verlof voor het vragen van inlichtingen aan B. en W. over hel vraagstuk van de reorganisatie van di Markt- en Havendienst. Wethouder Harmsen lichtte het stand punt van B. en W., die het verlof niet wilden verlenen, toe met er op te wy- zen, dat hier heel belangrijke persoon lijke belangen mee gemoeid waren. „Als de raad de interpellatie zou toestaan, vrees ik, dat ik niet op alle vragen kunnen antwoorden". De interpellatie werd vervolgens door de raad niet toe gestaan met 26 tegen 9 stemmen. PvdA-iveigering Vond de heer Amptmeyer het afstem men van zijn interpellatie „een droeve vertoning", de socialistische fractie nam een soort „wraak" door geen leden ter beschikking te stellen voor het formeren van het stembureau toen de leden van de Raad van Beheer van de Sportstich ting benoemd moesten worden. Toen de stromingen in de raad zich al dus weer eens duidelijk links en rechts hadden „opgesteld" ging men hier en daar met lichtelijk gefronste wenkbrau wen over tot de orde van de dag. De raad stelde 3.3 miljoen gulden beschik baar voor de stichting van de prot. chr. school voor slechthorende en spraakge- brekkige kinderen aan de Storm Buy- singstraat. „Als er toch een hek ryoet komen, laat het dan een fraai hek zij!>", vroeg mevrouw Kerling-Sdmons (Pvd A). Wethouder Sannes zei dit in de ga ten zuil houden („het hekwerk zal zoveel mogelijk beperkt blijven"). Sportvelden Maar dan zullen de Leidse binnenwateren ook bereikbaar moeten zijn voor de scheepjes en kom je er niet met een doorvaarthoogte van 1 meter 35. „Leiden heeft meer haventjes dan pleinen, meneer de voorzitter", aldus de heer Kret. De kwestie werd Leids-grondig doorgepraat en het effect was, dat de raad 2,5 miljoen gulden beschikbaar stelde voor de aanleg van de nieuwe wegver binding in de noord-zuidroute (met gelukwensen van de voorzitter, burgemees ter Van der Willigen), voor vernieuwing van de walmuren en bouw van de nieuwe vaste brug en aanleg van nieuwe rioleringen. Een amandement, onder tekend door o.a. de heren Kret en Lijten en overgenomen door b. en w., liet ruimte om de doorvaarthoogte nog nader te bepalen. complex in september in gebruik zal kunnen worden genomen, maar dit hangt af van de zomer. Hoe men de grasmat gaan aanleggen moeten we maar aan de technische instanties over laten, zei de heer Sannes; hoewel: gras zaad „zet steviger aan dan graszoden". Mogelijk, dat dit zoden aan de dyk zet, zodat, volgens de wensen van de wet houder, op verantwoorde wyze sport zal kunnen worden bedreven. De huur van het terrein zal Lugdunum niet meer kosten dan dat aan de Haar lemmerweg. Het parkeerterrein kan Het best bij de Sportstichting in exploitatie komen, de verenigingen kunnen op deze wijze weer extra baten ontvangen. Wethouder Menken deelde mede dat aan de Haarlemmerweg een derde tot de helft van het terrein overblijft, maar er komt geen uitbreiding van het aantal staanplaatsen voor woonwagens. Er komt een stukje sportterrein en een goede speelplaats. De eerste motie werd door B. en W. overgenomen en de tweede was over bodig, want, zo zei wethouder Menken, de plannen liggen al een half jaar klaar, opgehouden door de nieuwe wet op de woonwagenkampen. B. en W. hadden echter geen bezwaar tegen het zo spoe dig mogelijk voorleggen van het plan aan de raad. Zandsleuven De heer Driessen (KVP) hoopte, dat de korfbalverenigingen niet langer meer zouden behoeven te wachten op plaats vervangende velden. Wethouder Sannes stelde hem in dit opzicht gerust: o.a. via schoolsportvelden en het: terrein van de Groenoordhal zijn al oplossingen voor de korfbalsport gevonden. Voor de aan leg van de sportvelden in de Kikker polder had de heer Driessen een sug gestie: gebruik zandsleuven in plaats van verschraalde aarde. Hy wees er voorts op. dat de verenigingen klagen over de financiële lasten; Lugdunum zit nu al aan het plafond van zijn verplich tingen t.a.v. de gemeente. Een grotere bijdrage zal niet verwacht mogen wor den. Ook vroeg hij hij of het parkeer terrein buiten de exploitatie van de Sportstichting kon blijven. Het speet wethouder Sannes, dat deze hulp voor Lugdunum zo lang is uitge bleven. Er waren tal van oorzaken, Van S april 1968 tot 8 april 1969 trad ech ter geen vertraging op, maar in die pe riode meende Lugdunum aanspaak te kunnen maken op de velden bij de Vliet. Maar deze waren bestemd voor 't ont lasten van de velden aan de Boshuizer- kade. „Ik was eigenlijk een simpele ziel" bekende de wethouder, ,,ik dacht, dit is een eenvoudig verleggen van terreinen, maar er kwam heel wat meer bij kijken, weten we nu. Het heeft tot oktober 1969 geduurd alvorens de plannen van de Grontmij. binnenkwamen". Wéér niet klaar Nadat de behandeling van het voorstel tot aanleg van de noord-zuidverbinding om kwart over twaalf voltooid was deelde de voorzitter mede, dat het pre advies op de matie Van Baaren (ge bruik vuilstortkokers), het laatste agen dapunt, over drie weken op de agenda zal worden geplaatst. Hij vond het wel letjes. Evenals de heer Nijssen (Boeren partij), die aanstalten maakte om naar huis te gaan. „Nee, nee, meneer Nijs sen, u mag nog niet. even doorbijten" riep de burgemeester, waarop de heer Nijssen weer op zijn plaats ging zitten, trappelend van ongeduld. Nog even kreeg mevrouw Kerling, even fris als altijd, de gelegenheid iets te zeggen over de financiering van bijzondere on derhoudswerken aan woningen van „De Tuinstadwijk". En bijna emotioneel ver klaarde de heer Zunderman, dat de afd. Leiden van DS '70 was opgericht. Een zucht van verlichting en de raadszaal stroomde leeg. KVP: niet alleen flats zetten A. VERSNEL: De wethouder deelde mede, dat de di recteur van Gemeentewerken is opge dragen nu al voorbereidende maatrege len tot de uitvoering te nemen. Op zeer korte termijn kan met de aanleg worden begonnen. Hij zei te hopen, dat het Nasleep wegverbetering A. J. van der Poel tiaar Ged. Staten ZOETERWOUDE Het gemeente raadslid A. J. van der Poel heeft in overleg met drie juridische adviseurs besloten het besprokene tijdens de tu multueuze raadsvergadering van 26 fe bruari en de aanleiding van de bewogen discussie voor te leggen aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holand. De heer Van der Poel had aanvankelijk het plan twee moties in te dienen één tegen de wethouder van Openbare Werken, de heer Bosman, en één tegen burgemees ter Detmers doch omdat hij, gezien de stemming in de raad, aanneemt, dat de moties met 12 tegen 1 zullen worden afgestemd, ziet hij meer heil in een be oordeling door een onafhankelijk college als Ged. Staten. In een brief aan de burgemeester heeft de heer Van der Poel dit medegedeeld. In deze brief geeft het raadslid boven dien een opsomming van de argumenten, die hij verwerkte in zijn schriftelijke vragen (behandeld in de vergadering van 26 februari) of ter vergadering ZOETERWOUDE S.J.Z. houdt mor gen, woensdag, een klaverjaswedstrijd om paaseieren in het clubhuis. Aanvang 20.00 uur. LEIDERDORP De gemeente Leider dorp zal na de gemeenteraadsverkiezin gen door drie wethouders in plaats var door twee bestuurd worden. Indien ten minste Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland het verzoek zullen inwilligen, dat van de raad zal uitgaan. In dit band vroeg ir. R. Poels (Lib.) de taken van het nieuwe college te rubriceren, zodat er sprake zal zijn van deeltaken. Dus een goede portefeuille-omschrijving, welke echter eerst in de nieuwe zittings periode zal moeten worden vastgesteld. Burgemeester M. A. van der Have vond, dat dit een typisch onderwerp was in studie van het senioren-convent te brengen, alvorens het ter vergadering te deponeren. In plaats van de in eerste instantie toe gewezen twintig woningwetwoningen, welke waren toegewezen, gaat Leider dorp er zoals bekend toch nog een 140- tal bijbouwen. Dit door de toepassing van arbeidsbesparende werkmethoden de bouw, maar zeer zeker ook door de bemoeiingen van wethouder C. Meer burg, die vele gesloten deuren op het ministerie open gekregen heeft. Toch werd er naar aanleiding van dil feit door de KVP-fractie nog enige kri tiek uitgeoefend op de vele flatge bouwen, welke rondom de Engelendaal gaan ontstaan. Meer eengezinswoningen, luidde, het parool van drs. G. H. van 't Klooster. Wethouder J. Nievaart vond in deze tijd van woningnood het aantal toch nog wel erg belangrijk. „Met min der flatgebouwen en meer eengezins woningen zouden we bepaald niet aan de 600 woningen op dezelfde oppervlakte grond zijn uitgekomen", was zyn repliek. Richtlij nen Een onderwerp hier nauw aan verwand zijn de nieuwe richtlijnen van minister Schut inzake 't woningtoewijzingsbeleid. Uit de ter tafel liggende stukken bleek, dat het college van b. en w. onvol doende argumenten voor Leiderdorp aan wezig achtte om de minister om ont heffing te vragen. De gemeente Leiden heeft dit wel gedaan. Enige bevreem ding ondervond echter de toelichting op dit Leidse besluit, dat deze gemeente dit verzoek had gedaan zonder 't eerst in de Gewestraad ter bespreking aan te voeren. Mocht dit echter in een later stadium alsnog gebeuren dan zal Lei derdorp eventueel op zijn besluit terug komen en zich aansluiten bij de ont- heffingsaanvrage in gewestelijk of ag- glomeratief verband. Legt es De legesverordeningen van 1966 zullen zó worden gewijzigd, dat politieke groe peringen die nog niet in de gemeenteraad zijn vertegenwoordigd de raadstukken gratis zullen kunnen krijgen. En wel met ingang van 1 januari van het jaar, waarin de gemeenteraadsverkiezingen gehouden zullen worden. Dit voorstel werd door de raad unaniem als „een royaal gebaar" bestempeld. Blijkt ech ter, dat na de verkiezingen een groepe ring niet in de raad zal komen, dan zal het „gratis" vervallen. Overigens liggen de voorstellen voor een raads vergadering in de openbare bibliotheek ter inzage. Ook de dagbladen, welke regelmatig verslag doen van de gemeenteraads vergaderingen zullen voortaan de stuk ken gratis kunnen ontvangen. Zo doet Leiderdorp weer een stapje naar een grotere openheid. Uit de subsidieaan vrage van het comité Viering 4e mei bleek, dat er in het kader van de her denking in het Dorpshuis twee voor stellingen gegeven zullen worden van de film „De Overval". Ook zal er een voordrachtskunstenaar worden uitgeno digd om gedichten uit de bezettingstijd voor te dragen. LEIDEN De rails van de be faamde baluioe tramdie al weer een aantal jaren uit de Sleutel stad verdwenen is, worden op het ogenblik uit het Stationsplein verwijderd. Dat is een onderdeel van de werkzaamheden voor de reconstructie van het Stations plein. Uiteindelijk zal er een goede moeten ontstaan in eht kader van de oost-west-verbinding van Wil lem de Zwijgerlaan via Schutters- evld en Stationsplein naar rijks weg Jth langs de universitaire nieuwbouw. J aarvergadering zwemvereniging Poelmeer OEGSTGEEST De zwemvereniging „Poelmeer" welke meer dan 1800 leden telt hield gisteravond in „Het Witte Hpuis" haar jaarvergadering die, gezien het ledental, maar matig werd bezocht. Over het algemeen bleek men niet te vreden over de kwaliteit van de spring plank in het nieuwe zwembad, wat er toe zal leiden dat schoonspringwedstrij- den en demonstraties voorlopig niet meer zullen plaatsvinden. Verhaal op de aan nemer schijnt niet mogelijk te zijn, zo kreeg iemand die hier een vraag over stelde ten antiwoord. In het 'bestuur wondt»-mevr. Koekebak- ker opgevolgd door mevr. Spaargaren van der En de. De voorzitter, de heer Moolenaar, bedankte mevr. Koekebaklcer voor het vele werk dat zij voor de ver eniging verricht heeft, speciaal voor de ontvangst van de Canadese waterpoló- ploeg vorgi jaar zomer. Het scheidende bestuurslid ontving de traditionele fles wfln. De waterpolovereniging „Vivax", sub-vereniging van Poelmeer, telt thans zes zeventallen te weten 1 heren-, 1 adsp. heren-, 1 dames-, 1 adsp. dames twee pupillen zeventallen. LEIDEN Tijdens de a.s. paasvakantie ►rganiseert. de Leidse Jeugd Actie In sa- nenwerklng met do Leidse sportleraar Leo de Vries een vijfdaagse „Sport Stuif 'oor de jeugd op het jeugddorp aan de Voorechoterweg. in Zoeterwoude Boomplantdag Deze „Sport Stuif in" is bedoeld vt jongens en meisjes van 9 t/m 12 Jaar wordt gehouden 's morgens van 10 tot 1 morgen, wordt gehouden. op de navolgende dagen: 27 maart Het programma voor de Rijndijk ziet ZOETERWOUDE Ook de school jeugd van Zoeterwoude zal betrokken worden hy de Boomplantdag 1970 welke Afhankelijk van het weer Is er gele genheid voor: voetal (jongens); handbal (meisjes); handbal (meisjes); athletiek (jongens en meisjes); gewichtheffen en boksen (jongens)judo (meisjes). De kosten van deze „Sport Stuif in" zijn 0.50 per ochtend. De kaarten z|jn da gelijks op het Jeugddorp verkrijgbaar. Voor verdere inlichtingen: Leidse Jeugd Actie, Stadhuis, Leiden. Telefoon: 45344 toestel 142. Een aanvullend krediet van ruim drie ton werd verleend voor de aanleg van drie sportvelden in het recreatiecomplex Kikkerpolder (2e deel). „Laat snel wer ken de balsem zijn op de wonden van Lugdunum", spoorde de heer Versnel (DS '70) het college aan. Een fijn aspect van het plan vond hij „de voetballende vader op het sportveld, zijn spelende kinderen in het aan te leggen specl- tuintje en moeder, die eigens rustig op het gras kon zitten", echt een familie aangelegenheid wordt dat daar. De aantrekkingskracht van Lugdunum staat op het spel", aldus de heer Van Baaren (PvdA), die wel wilde weten, waaraan de vertragingen in het tot standkomen van het plan te wijten is. Het college heeft volgens hem niet alles gedaan om dé nadelige gevolgen voor Lugdunum op het terrein aan de Haar lemmerweg te verminderen. Hij diende een motie in waarin werd verzocht de onderhandse aanbesteding van het werk in de Kikkerpolder binnen een maand te doen plaatsvinden. Ook wilde hij spoedige aanleg van speelgelegenheid voor de kinderen van het woonwagen centrum aan de Haarlemmerweg. Een ingediende motie wilde deze aanleg be spoedigd zien en de raad zou zo spoedig mogelijk een voorstel voorgelegd moe ten krijgen over de aanleg van het speelterrein. I.EIDEN In liet gebouw Chr. Soc. slag van de vorige vergadering en gaf Belangen aan de Oude Singel liield de daarna een goed verzorgd overzicht van Kath. Graf. Bond gisteravond haar jaar-1 iiet afgelopen jaar. Hij memoreerde hier vergadering welke zich, vooral van de o m. in de vele bijeenkomsten die er ge- zjjde van de jongere leden, in een rede- 1 houden zijn bij het oprichten van onder- lijke belangstelling mocht verheugen. nemingsreden en het zeer goed geslaag- In zijn openingswoord zei voorzitter A. de jaarfeest. V. Jans o.in., dat er de laatste tijd pro- Penningmeester S. v. d. Aar had weer paganda wordt gemaakt van politieke gezorgd voor een overzichtelijk verslag partijen om de organisatie In de politiek van zijn financieel beleid, waarbij het Zowel de Kath. Graf. Bond punt jaarfeest ter sprake kwam. Tot ?gen- J zijn spijt moest hij mededelen dat het de i het NKV :al dai tok mogelijk uit het vakbondswerk gewt worden. Secretaris C. Klein las hierna het 1 •el J laatste keer geweest was dat dit in het rd Bonaventura scholengemeenschap ge- vierd kon worden en dat het. in verband met de financiële middelen, soberder van opzet zal moeten zijn. Nadat de heer Douzé de naar voren ge- komen vragen omtrent deze nieuwe CAO j tot tevredenheid had beantwoord, volg- de de rondvraag, waarbij o.a. het on-1 langs verschenen rapport van ir. Vos omtrent te verwachten nieuwe besluiten I van de ziekteverzekering ter sprake kwamen en ook het onlangs verschenen bericht over de nieuwe vormen van AOW-uitkering in de belangstelling Vragen in raad Oegstgeest n.a.v. ..Hofwijck" Dokter H. Mudde promoveert als vrouwenarts LEIDEN De Leidse vrouwenarts dok ter H. A. L. M. Mudde hoopt hedenmid dag aan de Rijksuniversiteit van Utrecht te promoveren in de gynaecologie by prof. Plate. Het proefschrift van de heer Mudde is getiteld: „Aspecten van de rhesus-sensibilisatie, in het bijzonder de betekenis van de serologie." Dokter Mudde, die thans 41 jaar is, oefent prak tijk uit in het Elisabeth-ziekenhuis. Nadat penniugmec getrouw de zakje» venskracht in de i langstelling Jer v. d. Aar traditie voor Herwonnen Le- ioede Week in de be- aanwezigèn had aan- lorzitter A. X. Jans deze Bij monde van de heer Bavelaar werd goed geslaagde jaarvergadering. de kascommissie medegedeeld, dat de boeken en bescheiden in zeer goede orde waren bevonden. Doordat de heer Bavelaar aftredend was, was het de laatste maal dat hij dit deed en bij monde van voorziter Jans werd hem hiervoor dank gebracht. In zijn plaats werd benoemd de heer F. Breedeveld. Hoofdbestuurslid Douzé, in plaats van de heer Meyer op deze vergadering aan wezig. belichtte vervolgens de belang rijkste punten van de onlangs tot stand gekomen nieuwe CAO, waarbij vooral de nieuwe loonsverhoging en bij de stij ging van de indexcijfers opnieuw te ver wachten loonronde de meeste belang stelling had. Ongecorrigeerd OEGSTGEEST N.a.v. de recente ge beurtenissen by het bejaardenhuis „Hof- wyck" te Oeestgeest heeft de voorzitter van de raadsfractie van de P.v.d.A., drs. J. tV. de Graaf, de navolgende vragen aan het college van 1». en w. voorgelegd: 1. Heeft het college van burgemeester en wethouders inmiddels reeds kennis genomen van de recentelijke verwikke lingen bij het bejaardenhuis „Hofwijck"? Met name gaat het hierbij om de kwestie dat de .directie van genoemd bejaarden huis het bezorgen van drukwerk (l.v.m. politieke verkiezingen) in de afzonder lijke brievenbussen van de appartemen ten van de bewoners in dit tehuis niet toestaat. 2. Afgezien deze weigering van de di rectie van genoemd bejaardenhuis in flagrante strijd is met elementaire i is het bestuur van de Jo-KVP Leiden selijke rechten zal tegen het optreden als volgt samengesteld: voorzitter: Loek i van bovengenoemde directie allerwegen v. d. Ham; vice-voorziter: Annemarie v. grote bezwaren bestaan en verzoekt de Rooy; penningmeester: Lex v. Rijn: se- I fractie van de PvdA aan het dagelijks cretaris: Mario v. d. Aa. bestuur van de gemeente Oegstgeest Correspondentie-adres: M. J. v. d. Aa, I haar gevoelens in deze ait te spreken. Morsweg 138, Leiden, tel. 43298. 1 Loek v. d. Ham voorzitter JoKVP LEIDEN Met ingang van 21 maart als volgt uit: 9.00 aanvang van het plan ten aan de Oranjelaan; 9.45 vertrek naar school; 10.00 uur vertoning van dia's; 10.20 uur: uitdeling van een boomplantdag-herinnering; 10.30 u.: ver toning van natuurfilms. Met dit laatste onderdeel begint om 9 uur het program ma in het dorp. Hierna volgt een voor bereidend gesprek waarna om half elf met het planten in de Commandeurshof een aanvang wordt gemaakt. Tot slot zullen in de Sjaloomschool ook herinnerigen worden uitgereikt. KVP heeft nieuwe vorm van gros lij ststemming j ZOETERWOUDE De plaatselijke af- J deling van de KVP guat donderdag 2 april haar groslyststcmming houden voor de kandidaten voor de gemeenteraads verkiezingen in het Don Boscohuis, aan vang 20-00 uur. In de laatste ledenvergadering werd tot deze nieuwe vorm besloten en het reglementen overeenkomstig gewijzigd. Als voorzitter daarbij zal de heer J. W. Vink fungeren. De groslijststemming zal in etappes worden gehouden. By elke stemming kiest men steeds twee kandi daten, zodat de lijst langzaam wordt opgebouwd. Nadat de volgorde van de voorlopige lijst is bepaald volgt een laatste stemming tussen de kandidaten 1 t.m. 5 voor het bepalen van de lijst trekker. Bij dit geheel kunnen de leden tijdens de bijeenkomst aanbevelingen doen. Leden die verhinderd zijn aan de stemming deel te nemen kunnen zich laten machtigen. Elk lid mag daarbij niet meer dan twee volmachten hebben. Aan de lijst van 10 kandidaten zyn nog twee personen toegevoegd. De lijst ziet er in alfabetische volgorde nu als volgt Uit: H. S. Broekhuis, A. C. J. Duindam, A. J. J. Everstijn. G. VV. J. de Groot, P. van Hofwegen, P. de Jong, G. P. Koek, J. van Nierop, P. J. Overdevest, W; AL J. v.d. Ploeg, L. J. v.d. Post en P. J. van R|jn.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5