Wordt directeur Gr oenoord hal tevens hoofd van de veemarkt? Adler verplaatst produktie van Nieuwkoop naar Leiden ELauJ? Kamerlid Brouwer: heeft meer bereikt Regering De Jong dan erkend wordt [1 Benoeming van J. Burgers (53) gaat per 1 mei in Dansschoolleerlingen brachten bijna f 2300,- bijeen voor invaliden B. w. en raad zijn de commissarissen van de hal VERRASSINGS- TOCHTEN „Liethorp" nam afscheid van voorz. De Vries Drie gewonden na slippartij „Gevolgen zijn nogal sterk overtrokken Magazijngebouw voor winkeliers Luifelbaan Over de kop Snelbrommcr A v. d. POEL EN MEVR. NEDEREND IN KRINGBESTUUR KVP MARKTEN DINSDAG 24 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT LEIDEN In dansschool Castelein aan de Hooglandse Kerkgracht hield glster- j avond de Ned. Kath. Invalidenbond, afdeling Lelden en omstreken haar Jaar vergadering. Een grotere tegenstelling bestaat er haast niet. Zondagavond 800 jongelui die de gehele avond in beweging zyn, maandagavond 50 invaliden die rustig discussiëren. En toch ook weer een nauw contact: de jongeren die gedurende liet dansseizoen voor hun jeugdige invalide vrienden samen met. dansschool j Martin Visser uit de Rijnstreek een kapitaal van 2265,bijeenbrachten voor Lourdesreizen voor deze jeugdige vrienden. Een prijzenswaardige geste. GOUDA Vorige week vrijdag besloot de Rotterdamse raad de veemarkt nog minstens vier jaar in de Maasstad te houden. Welke consequenties heeft dat voor de Leidse Groenoordhal? „Geen enkele", volgens de onlangs benoemde directeur, de heer J. Burgers, die per 1 mei a.s. het bewind van zijn voorganger-waar nemer T. C. Daey Ouwens over neemt. En nader verklarend: ..Bij de oorspronkelijke opzet van de hal was er helemaal geen rekening mee gehouden, dat het aantal marktdagen van de hal uitgebreid zou worden. Nu kunnen we er hoogstens voor gaan zorgen, dat de evenementen-functie van de hal meer kansen krijgt. Ofschoon, de sport heeft de hal behoorlijk in bezit gekregen. Het zal moeilijk worden er nu nog behoorlijke evenemen ten in te krijgen". De heer Burgers: „Dat zeg ik liever niet, dat krijgt men niet van my te horen. Ik heb natuurlijk wel zo m'n ideeën over de hal, maar ik weet nog niet of die wel goed zijn. LEIDEN Twee maanden gele den is de beer J. Burgers uit Hol landse Rading benoemd tot direc teur van de Groeuoordlial. De heer Burgers is 53 jaar en van geboor te Scheveninger. Zijn HBS-jaren bracht hy door in Leiden, waarna hij ais staf-employe naar 't voor malig Nederlands-Indlë ging. Na in een Japan9 krijgsgevangen schap te hebben gezeten, kwam hij in 1946 in Nederland terug en trad hij in dienst bij Tieleman en Dros. In 1959 werd hij directeur van de verffabriek Lindeteves-Pieter- sehoen n.v. te Djakarta, waarna hij finaal-directeur werd van de Amstelbrouwerijen in district Zuid-Holland. Tot aan zijn benoe ming was hy sales-promotor bij onder meer de Leidse zeepfabriek Sanders. De heer Burgers kent Leiden. Hy heeft gehocheyd in de hockey-club Leiden en was jaren lang lid van Amacitia en The Round Table. Binnenkort gaat hij aan de Van Diepingenlaan wonen te Leiderdrop. Onze stadsredac- te Leiderdorp. Onze stadsredae- Gouda. Tijdens de Leilento zou daar geen gelegenheid voor zyn, want dan is de heer Burgers met vakantie. Functies Een bedrijfsleider in vaste dienst kent de Groenoordhal nog niet. De heer Bur gers: „Nee, de man die nu die functie vervult is meer administrateur en de rechterhand van meneer Daey Ouwens. In het vervolg zorgt de directeur voor de algemene zaken en de «squisitie. De bedrijfsleider heeft dan maar te zorgen dat het verder allemaal in orde komt. In overleg natuurlijk." Acquisitie Uitstel benoeming Voor de aquisitie moet de directeur va een hal „de boer" op. De heer Burgers: „Ach, in het begi; misschien wel, maar daarna zal dat wel uitzendingen Prijswinnaars puzzel 117 LEIDEN Prijswinnaars puzzel 117: 12,50 mevr. L. v. d. Hout, Duinhof 32, Leiden; 7,50 A. Grimbergen. Rijnstr. 50, Katwijk: ƒ5,Leo Koeleman, Kerk- pad 28. Ter Aar. Na verwelkoming door de voorzitter de i heer W. Witteman gaf mevr. Creyghton- Berbée als secretaresse een kort en za kelijk jaarverslag en noemde zij 't afge lopen jubileumjaar een gunstig; de le denstand kwam op 122 en de donateurs kwamen tot 545. Als penningmeesteres- se gaf zij een degelijk overzicht over de financiën. Ondanks de festiviteiten bij het 20-jarig bestaan was er nog een batig saldo. Het Lourdesfonds, het stok paardje bij uitstek van mevr. Creighton blijft, maar de opbrengst van de verlo tingen zal gedeeltelijk besteed worden voor gewone vacantiereizen voor andere liefhebbers. Over de bezinningsdag op 9 mei ontvangt ieder lid nog 'n stencil. De bestuursverkiezingen gaven geen moei lijkheden. De zittende leden werden bij acclamatie herkozen. Staande de verga dering werd er echter een werkcomité gevormd, dat ieder in zijn eigen omge ving het werk van mevr. Creyghton, zo als bezoeken, contributie, etc. zal ver lichten. Het begin is er nu, doch er Is voor dit werk nog voldoende ruimte voor dames of heren, die zich hiervoor be schikbaar willen stellen. Honderd man personeel naar Leiden LElDEN/NIEUWKOOr Medio mei 1970 zal de produktie \an de vestiging van de Nederlandse Adlerfabrieken N.V. te Nieuwkoop worden overgebracht naar de bestaande vestiging te Leiden. Het gehele, honderd man tellende, per soneel van de vestiging te Nieuwkoop kan in dezelfde opstelling in de fabriek te Leiden worden ondergebracht. De produktie van de standaardschrijfma chine, type Rekord, zoals deze momen teel te Nieuwkoop plaatsvindt, zal on gewijzigd te Leiden worden voortgezet en bovendien verder worden uitgebreid. De overplaatsing van de produktie is een gevolg van de uit oogpunt van doel matigheid noodzakelijke concentratie der werkzaamheden. Adler N.V. heeft voor het met deze overplaatsing betrokken personeel voorzieningen getroffen. Met de ondernemingsraad en de vakbonden is hierover overleg gepleegd. Het per soneel is door de directie op de hoogte gesteld. De Nederlandse Adlerfabrieken N.V. heeft vestigingen te Leiden, waar tevens het hoofdkantoor is gevestigd, en Cuyk. Het totale personeelsbestand bedraagt 1150 man. Het heeft lang geduurd voordat de be noeming van de heer Burgers afkwam. Naar hij zelf zegt, heeft hij de hele rpce, die bijna een jaar duurde, meegemaakt. Waarom werd de voordracht door het ollege van b. èh W. Van een kandidaat aan de raad zo lang uitgesteld? Waren «»r geen geschikte kandidaten of speelde een andere factor een rol? De heer Burgers: „Naar het schijnt heeft de Rotterdamse kwestie meegespeeld. Het college wilde, denk ik, eerst af wachten of de Rotterdamse veemarkt nu wel of niet naar Leiden zou ko men." Commissa rissen De directeur van de Groenoordhal is niet vrij om te doen en te laten wat hij wil met de hal. Er bestaat een heel reglement, waaraan hij zich moet hou den. De directeur zou zich daardoor ook niet altijd geheel vrij tegenover 't col lege van b. en w. kunnen opstellen. De heer Burgers: „Nou. en wat dan nog? Dat ls in het bedrijfsleven toch ook zo. Daarin moeten de directies ook de richt lijnen volgen van de commissarissen. B. en w. en de raad zijn in het geval Groenoordhal de commissarissen." Personeelsbestand De personeelsbezetting van de Groen oordhal werd destijds beraamd op tien. Nu, een half jaar na de opening, zijn alle vacatures nog niet bezet. De heer Burgers: „Ik denk dat de ont wikkelingen rond de Markt- en Haven dienst daar wat mee te maken hebben. Er schijnt een tendens aanwezig te zfln, die er op wijst dat men er wel vóór voelt de directeur van de Groenoordhal ook het marktwezen te laten beheren en de Havendiensten toe te voegen aan de gemeentelijke reinigingsdienst. Ik zou daar geen tegenstander vein zijn, w.ant dan komt alles tenminste in één hand en is er een obstakel minder te over winnen. Het zijn de organisatoren van een beurs of het zijn de mensen vein de sportbon den. Vergeet niet, dat met die zeskamp- Advertentie) op 2e PAASDAG KONINGINNEDAG BEVRIJDINGSDAG HEMELVAARTSDAG 2e PINKSTERDAG prijs8.50 KINDEREN (t/m 10 jr.) 6.— vertrek 9.30 uur Leiden Stadhuisplein, Nwe Beesten markt omliggende plaatsen volgens afspraak bij aan melding). Nwe Beestenmarkt 19 - Tel. 32700 Tevens bij de reisbureaus Middelhoek - Koombrugst. S Wolter s - Vismarkt 1 Metaal - Herenstraat 19 Rijnsburgse jongen gedood bij botsing in Nieuwe Niedorp RIJNSBURG Omstreeks half acht. gisteravond is by een gecompliceerde autobotsing op de provinciale weg nabl| het klooster te Nieuwe Niedorp de 17- Jsrige H. Heemskerk uit Rijnsburg om het leven gekomen. De jongen zat als passagier in een per sonenauto, die frontaal in botsing kwam met een uit de richting Wieringermeer komende auto. Deze botsing ontstond, doordat een derde auto plotseling van richting veranderde, vermoedelijk zon der dit aan te geven. Stanford's N.V. omvat drie grote mode- detailzakenen. Door de steeds wisselende collectie en de grote omzet bestaat In tensief contact met buitenlandse leve ranciers en ontwerpers. Voor de ge zochte directiesecretaresse zal duitse en engelse correspondentie dan ook geen probleem opleveren. Terwijl zij zeer zelf standig en accuraat alle afwisselende werkzaamheden kan uitvoeren. Aan een ervaren secretaresse wordt de voorkeur gegeven. (Mocht zij gehuwd zijn. kun nen de werktijden in onderling overleg geregeld worden). Vanzelfsprekend is het salaris in overeenstemming met de te verwachten capaciteiten. Schriftelijke sollicitaties, die uiteraard vertrouwelijk behandeld worden, kunnen gericht worden aan de directie van Stan- l de Groenoordhal is. Dat slaat heus Rapporr de hal flink in zelf niet op de markt rondlopen, want dan raak je het overzicht kwijt." Exploitatie Over de exploitatie van de hal zegt de heer Burgers, die nu zijn eindfunctie be reikt hoopt te hebben: „In feite draait alles bij de Groenoordal om: wel of geen sport. Zolang b. en w. zeggen, dat de sport in'de hal aan «haar trekken moet komen, zolang gebeurt dat. Wordt er de voorkeur gegeven aan evenementen, dan vind ik dat ook best en zullen we er voor zorgen, dat de best mogelijke ex ploitatie tot stand komt." De keuze ligt by b. en w., niet bij niy. By sport is het natuurlijk wel zo, dal steeds dezelfde 1000 mensen van de bal gebruik maken en met evenementen maakt iedereen er een keer gebruik van. heeft aan de hal tenslotte ook Door een efficiency-bureau is een rap port uitgebracht over de Markt- en Har vendienst in Leiden. Het rapport is nog geheim, er zijn ook al vragen over ge steld in de raad. De heer Burgers daar nogmaals over: „Ik ken het rapport niet. Er wordt wel veel over geplaat. Het zou een vrij uit voerig rapport zijn. wel zo'n 160 pagina's. Maai- wat er ook in staat, het maakt mij vrij weinig uit. Ik volg de richtly- van b. en w. Als ik ook directeur het marktwezen zou worden, dan maakt dat geen verschil. Je gaat toch meebetaald. LEIDEN Mr. F. Portheine stelde gistermiddag officieel het gezamenlijke magazijnproject van de winkeliersvereniging De Luifelbaan aan de Gerrit van der Veenstraat in gebruik. Vorig jaar juli had hij de eerste paal geslagen en nu mocht hy het gebouw openen. Hij deed dit door de Nederlandse driekleur te hijsen en mening, dat dit wel iets eenvoudiger was dan het slaan van de eerste paal. Het magazijncomplex omvat 27 boxe'n voor 23 winkeliers. Er is een begane LEIDERDORP De ruitersportvereni ging Liethorp is de man kwijt, die vereniging gebracht heeft tot het niveau, waarop het zich nu bevindt: een snel expanderende vereniging, met bijzonder groot aantal jeugdleden. Bo vendien een vereniging met een zeer gro te zelfstandigheid, getuige de manege met zijn twee bakken, welke, met de bij behorende stal, hoofdzakelijk door de in spanning van de leden zelf tot stand zijn gekomen. Door zijn verhuizing naar Oirschot de heer A. de Vries helaas gedwongen zijn functie op de gisteravond gehouden jaarvergadering neer te leggen. Een voorzitter die tevens een vader bleek te de jeugruitertjes, zo bleek uit de vele woorden van dank, die zijn af scheid begeleiden. Getuige het verslag de secretaresse heeft de vereniging zeer goed en aktief jaar afgesloten. Werden er in het eerste kwartaal nog 443 lessen gegeven, in het laatste werden 1 er. ondanks de soms barre onstandlghe- den, 792 uren op de ruggen van de paar den en poneys doorgebracht. Medewer king werd het afgelopen jaar onder an dere verleend bij de intocht van de toen nieuw benoemde burgemeester M. A. van der Have, terwijl ook Sint Nikolaas zich geëscorteerd zag door praktisch de ge hele vereniging. Het komende jaar kan niet langer vol staan worden met alleen op zaterdagen te lessen. Ook op vrijdagen, van 2 tot 9 uur zal er gereden worden aan de Mun- nikenweg. Eveneens werd besloten om minstens eenmaal in de zes weken een buitenrit te gaan organiseren, dit op veler verzoek. Tot slot het ruiterkamp: Voor het eerst in het 2 y2 jarig bestaan wordt dit jaar een zomerkamp georgani seerd, en wel in de week van 18 tot 25 juli. Deze zal gehouden worden op de Borstelhoeve in het Brabantse Luyckge- stel. Mocht dit kamp overtekend wor den met betrekking tot de accommodatie, dan zijn er nog alternatieve mogelijkhe den aanwezig. Ook in dit kamp zullen de dieren verzorgd worden door de manege Gijbrecht van Aemstel van de heer Bo- mars. Het nieuwe bestuur ziet er nu als volgt uit: voorzitter drs. J. Wolf; le secr. mevr. C. Wolf-Reynhout; le penn. mr. J. E. Bejes; vice-voorz. J. Zwart; 2e secr. mevr. J. van Wyck-van der Stoel; 2e penn. mr. W. Kloots; lid mevr. J. Boom-van Duyven. LEIDEN De onachtzaamheid, die een iS-jarige automobiliste uit Bennebroek in de avond van de 29ste november j.l. aan de dag legde, had vrij ernstige ge volgen. Hoeicel het wegdek door opvrie zing vrij glad was geworden, stoof de automobiliste met een vaartje van circa 80 km per uur over de Zilkerduinweg onder Noordwijkerhout. In een flauwe bocht raakte haar auto in een slip, kwam enige malen om zijn lengte-as draaiende, op het linkerwegdek terecht en aldaar in botsing met een tegenlig ger. Zowel bestuurder hiervan als diens echtgenote en dochtertje liepen daarbij enkele vrij ernstige verwondin gen op. De schuldigen van dit alles kwam er met een lichte hersenschud ding af. Voor de kantonrechter, mr. W. de Ko ning, verklaarde zij gisteren o.a.: reed echt niet zo hard en had er boven dien geen erg in, dat het zo glad op de weg was". De officier, mr. T. van Daalen, legde er in zijn requisitoir de nadruk op, dat verdachte op een hoogst onverantwoor delijke wijze had gereden met alle ge volgen van dien t.w. drie vrij ernstige gewonden en veel materiële schade. Gezien de ernst van een en ander eiste hij zowel een geldboete van 150 subs 30 dagen als de voorwaardelijke intrek king van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd 2 jaar. Verdachte protesteerde te gen deze haars inziens veel te hoge eis. Want zo vond zij o.m.: „De gevolgen die botsing zijn mijns inziens nogal sterk overtrokken". Deze op tamelijk laconieke toon uitge sproken opmerking had tot gevolg, dat le kantonrechter scherp repliceerde: ,U vat een en ander blijkbaar nog al lichtvaardig op. De drie slachtoffers van Uw roekeloosheid liepen respectievelijk gebroken hand, een hersen schudding en een schedelbreuk op en U durft nu te beweren, dat de gevolgen nogal sterk overtrokken werden". Na deze reprimande vonniste hij, gezien verdachtes kwalijke wijze van rijden en de gevolgen hiervan, geheel conform. Een Si-jarige opperman uit Katwijk bleek op een novetnber-avond eveneens geen aandacht te hebben geschonken op het gladde wegdek. Hij raakte tenge- olge hiervan op de Parklaan met zijn bestelauto in een slip, sloeg daarna met auto en al over de kop om vervolgens het trottoir op te schuiven. Aldaar raak te de auto een voetgangster, die daarbij hersenschudding en een beenbreuk „Ik weet niet precies hoe het kwam", aldus verdachte. Hij vond, dat zijn snel heid. geschat op 50 km per uur, niet te hoog was. „Volgens de getuigen was Uw snelheid gezien de gladheid van het wegdek wel te hoog", repliceerde de kantonrechter. De officier kwam tot dezelfde conclusie en vond derhalve, dat verdachte een laakbare roekeloosheid aan de dag had gelegd. Ter correctie eiste hij een boete van 80 subs 16 dagen. Verdachte vond de eis aan de tamelijk hoge kant. Temeer, omdat hij, zo meen de hij. er toch niets aan kon doen, dat zjjn auto ging slippen. „U had dat slip pen kunnen voorkomen door minder hard te rijden", aldus het dupliek van de officier. In zijn vonniswijzing verlaagde de kan tonrechter de boete weliswaar tot 60,- subs 12 dagen doch vonniste, gezien de ernst van het feit tevens met een voor waardelijke intrekking van de rijbe voegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. ALPHEX Mevr. A. M. P. N'ederend- Goris uit Driebruggen en de heer J. v. d. Poel uit Roelofarend9veen zyn gister avond in restaurant Toor te Alphen ge kozen in het bestuur van de KVP Kring Leiden. Tevens werd besloten mevrouw M. H. Gardeniers nit Leiden af te vaar digen naar de party raad. De kringvergadering stond gisteravond geheel in het teken van de Statenver kiezingen van afgelopen woensdag. Het Tweede Kamerlid T. Brouwer uit Wassenaar (tevens voorzitter van de LTB) constateerde verheugend: Het is de nederlaag van de overwinnaars ge worden. Geen middel heeft de oppositie de laatste tijd ongebruikt gelaten om het optreden van de KVP te relativeren, maar de geconcentreerde aanval op het bolwerk van de KVP, en daarmee op de regering, is afgeslagen. De ontploffings theorie van de oppositie heeft geen stand gehouden." Mr. Brouwer verbond daaraan de con clusie. dat het Nederlandse kiezersvolk een nuchter volk is, dat zich geen revo luties op korte termijn laat aanpraten. „Het was een pracht van een testcase van de volksopinie voor de kamerverkie zingen van volgend jaar." De uitslag achte mr. Brouwer ook zeer belangrijk voor het KVP-kader. „Stel. dat het was afgelopen als vgrwacht werd, dan zou het kader de moed in de schoenen zijn gezonken. Nu kunnen ze de grote slag om de thuisblijvers met vertrouwen tegemoet gaan." „Daarvoor is wel nodig, dat het contact kiezer-gekozene verstevigd wordt. Het is opmerkelijk, dat de lift by de KVP er weer in kwam, toen de KVP-leidera, Mevr. Gardeniers gaat naar partijraad met Schmeltzer voorop, in de aanval gingen." Duidelijkheid noemde mr. Brouwer ook een van de eerste vereisten. Het con cept-partijprogramma van de KVP, dat onlangs onder leiding van prof. Steen kamp is opgesteld, noemde de heer Brou wer duidelijk. „De financiële consequen ties staan er duidelijk in vermeld. Men moet bereid zijn offers te breogon voor «en gezonde economie," Mr. Brouwer roemde ook het huidige kabinet, dat volgens hem meer tot stand heeft gebracht, dan wel wordt erkend. ..Het siert dit kabinet, dat het het ge meentefonds gesaneerd heeft; men kan ook niet ontkennen, dat tijdens de re gering De Jong ook ontwikkelingshulp niet verdubbeld is; in de periode De Jong is ook driemaal de AOW verhoogd en is ook driemaal de belastingvrije voet verhoogd. Vandaar dat ik de kri tiek van de oppositie niet schuw." Toen vanuit de vergadering werd ge steld. dat de aanpak van de heer Schmeltzer ten opzichte van D'66 („de sterilisatie"-kwestleniet zo fair was geweest, zei de heer Brouwer: „Als Schmeltzer zou moeten wreken, hetgeen hém aangedaan is, dan had hij tien keer zo fel moeten zijn. Bovendien, hij had gelflk. Hetgeen In het D'06-rapport over de sterilisatie staat, is niet mis. Het is noodzakelijk, dat de heer Schmeltzer daarop gewezen heeft. Het werk van onze werkgroepen binnen de KVP wordt ook openbaar gemaakt, voordat het ir. de afdelingen is geweest. Ontwikkelingshulp vormde ook in de dis cussies onderwerp van gesprek. Toen werd gesteld, dat 900 miljoen toch wel erg veel is, zei mr. Brouwer kort: „On ze christenplicht gaat ook over onze landsgrenzen." De belastingdruk, die ln de komende 4 jaar met ruim 1,5 procent zal stijgen en de reële inkomstenstijging van 1 pro cent. vormde ook onderwerp van ge- In het algemeen werd voorts gesteld, dat zowel de regering De Jong als de KVP in de komende periode zioh beter zal moeten gaan verkopen. Onder de weer tamelijk vele jongelieden die terecht moesten staan omdat zij door allerlei voorzieningen en „ingre pen" de snelheid en het geluid van hun bromfiets dratisch hadden opgevoerd bevond zich een 19-jai'ige boekbinder uit Leiden, die met zijn „snelbrommer", compleet met een „echte" motor-voet- versnel lingshandel, de Breestraat onvei lig had gemaakt. „Ik kocht hem zo tweede hands en wist niet. dat hij was opgevoerd", voerde de jeugdige boekbinder tot zijn verontschul diging aan. Hij schaarde zich met deze verontschuldiging in de rij van vrijwel alle terechtstaande „sleutelaars" die de schuld op de schouders van de (meest onbekende) verkopers wilden schuiven. ,U werd een jaar geleden al veroordeeld wegens het berijden van een opgevoerde bromfiets", aldus de kantonrechter. Hij trok hieruit tevens de conclusie, dat verdachte wel wist, dat hij een „opge voerde" bromfiets bereed. De officier eiste een boete van 80,- subs. 16 dagen waarvan f 30.- voorwaar delijk met een proef tijd van 2 jaar. Omdat verdachte blijkens zyn eerdere veroordeling kennelijk maling heeft aan vetsbepalingen, achtte de kantonrech ter strenge maatregelen noodzakelijk. Naast een boete van f 30,- subs. 6 da gen legde hij dan ook de vernietiging Rijkswege van de ln beslaggenomen bromfiets in zijn vonis vast. ROTTERDAM, 24 maart. VEE Aanvoer totaal 5975; weckaanvoer 7742; slachtrunderen 215; gebruiksvee 613; vette kalveren 50; graskalveren 187 biggen 16; paarden 6; schapen of lam meren 204; weidelammeren 53; bokken of geiten 16. Pryzen: slachtrunderen (ct. per kg) extra kw. 540-565; le kw. 455-505; 2e kw. 405-430; 3e kw. 375. 395; vette kalveren (ct. per kg) 395- 42.5; 375-395; 370-375; stieren (ct. per kg. alle kw.445-505; worstkoeien (ct. per kg) 360-380; kalf- en melkkoeien per stuk) 1100-1575: vare koelen (f per stuk 750-1175; vaarzen per st.) 950-1100; pinken per stuk) 650-875; graskalveren per stuk) 425-550; nuchtere kalveren (ct. per kg) 130-175) mestkalveren per stuk) 125-205;- schapen (f per stuk) 85-125; lammeren per stuk) 140-170. Marktoverzichtt slachtrunderen: aanvoer groter, handel kalm, prijzen als gisteren; kalf- en melkkoeien ruimer williger stabiel; vare vaarzen en pinken ruimer lui onveran derd; graskalveren als vorige week, ma tig, prijshoudend; vette kalveren klein vlug hoger; nuchtere kalveren groot le vendig onveranderd: schapen en lam meren ruimer redelijk iets gedrukt. BODEGRAVEN, 24 maart. Kaas .Aan voer 4 partijene. prijs 1ste soort 3,85- 3,95. Verder geen noteringen. Handel

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3