IJKEN DOOR EEN PLASTIC LENS Cambodja: praten met N.-Vietnam Oplichting met Onrust dreigt in twee havensteden Lekkerbekken in Brussel goedkoop aan hun trekken :én dag a de operatie [iet de patiënt leter dan ooit Vakantie in eigen land Treinstop voor Keukenhof adressen voor 1 vakantie Verstekelingen dood op Nigeriaans schip Nixon dreigt met stappen tegen staking Rapport over vermindering troepen in Europa Bomaanslag in pagode eist 14 doden 970 [AANDAG 23 MAART 1970 DE LBIDSE COURANT PAGQfA 5 ERNEUZEN De patiënt op de operatietafel is :reduceerd tot één oog. Wat en wie hü verder is. bbcn de zusters ingepakt in heel veel groen. Het zal el linnen zijn; ik doe niet in textiel. Groen. De hele pcratiekamer is groen, donkergroen. De schorten de artsen en de verpleegsters. Eigenlijk een heel italjon alles bü elkaar. En dat voor één oog. Dat ene g, dat zich van niets meer bewust is. De man van it oog: de enige die zich mag ontspannen. De rest is concentreerd bezig om en met hem. Niet gespannen, dereen kent zijn taak en iedereen kent iedereen. Er ordt nauwelijks iets gezegd. De operatievoorbereiding eft iets vanzelfsprekends. Iets van een ballet, htvoetig voor de toeschouwer, uiterste aandacht en kbekwaamheid vereisend van de uitvoerenden. ikter Binkhorst kijkt achterom naar mij, terwijl verpleegster hem in zijn operatieschort helpt. Het :en ritus, denk ik bij mezelf, met priesters en ïaren; en de gelovigen kunnen gerust zijn. Zijn zicht legt zich in lachplooitjes: „Als het zwart oor je ogen, ga je d'r maar bij op de grond ten", zegt hij. unieke operatie. Dr. C. D. Binkhorst uit uzen is er wereldberoemd door geworden. Dat we van allerlei andere artsen. Natuurlijk niet n hem. Van hemzelf hoor je niets. „Vind je het dig?", vraagt-ie. En als ik (maanden lang) ndring: „Er komen dan en dan een stel nerikaanse artsen. Maak met hen maar een t heb ik gedaan. Maar intussen was er ook een garts uit Rusland geweest en een uit Londen en 't is waar", zegt hij. „Er is wel belangstelling de methode". )e methode van dr. Binkhorst ls de beste ter ld", verklaren de vier oogartsen van het York Medical College. Dr. P. A. M. Leonard uit ïtwerpen. een van Binkhorsts assistenten (na zijn dische studies in Leuven studeerde hij vier jaar gheelkunde in Leiden bij prof. Colenbrander, die lar dr. Binkhorst verwees)-vertelt over het hoe van Binkhorsts methode. het chirurgisch inbrengen van een kunstlens irden de vroegere condities nagenoeg geheel rsteld. De ingreep wordt toegepast bij patiënten, nderen en volwassenen, die ofwel door een ongeval wel door een medische afwijking een troebele lens bben. Alle andere mogelijkheden, die voor deze wijking bestaan, zijn zeker minder efficiënt. Deze chniek herstelt op de beste manier de vroegere uatie". tond 1948 begon men in Engeland een bepaald pe lens te ontwerpen. Maar de resultaten waren it schitterend. Binkhorst is op dat idee verder gaan rken en ontwierp een nieuw type lens, dat een lledig functieherstel teweegbracht. De" lens is van n weegt niet meer dan zeven gram. ,J§i flIÜG r zijn inmiddels een kleine zeshonderd patiënten ehandeld. Enkele Nederlandse universiteiten Uren hun patiënten voor deze operatie naar ~«uws-Vlaanderen en er zijn hier ook verschillende itenlanders behandeld. Hoe langer hoe meer echter ïen de methode zelf toepassen. Zoals de nerikaanse oogspecialisten, die al met andere hnieken zeiden gewerkt te hebben, maar aan deze rreweg de voorkeur gaven. Amerikanen vonden maar één ding jammer: dat methode niet sneller wereldkundig wordt gemaakt, lu dr. Binkhorst niet beter kunnen werken in een •ersiteitskliniek? De vier New-Yorkers schudden tkennend het hoofd. „Het is nu niet meer nodig", gen ze. ..De methode is er, bovendien voelt Binkhorst zich hier goed thuis. En het kan toch k best. De patiënten kunnen toch wel hierheen men". Tja, Amerikanen vinden afstanden als van oningen naar Zeeuws-Vlaanderen daagse kost. „En", zeggen ze. „de faciliteiten hier zijn voortreffelijk. De operaties lopen gesmeerd Hoe kwam Binkhorst op het idee? Hü zegt: „Er was een lacune in de behandelingsmethode bü staar. We haalden de staar er wel uit, maar dat is nog geen genezing". „De ooglens haalden we eruit en die probeerden we te vervangen door een bril, zo'n bril met van die hele dikke glazen. Daarmee verlies je een deel van je gezichtsveld. Zo'n bril staat bovendien verre van elegant en vooral: mensen met staar aan één oog (en dat komt heel vaak voor) zijn niet te helpen met een bril. Soms nog wel met een contactlens. Maar bij velen lukt dat ook niet, omdat ze bijvoorbeeld geen samenwerking krijgen van hun twee ogen". „Velen moeten gewoonweg hun beroep uit als ze slecht gaan zien Een chauffeur, een stuurman, noem maar op. Er zijn vaak heel dringende redenen waarom iemand per se heel goed moet kunnen zien. Toen begon ik zo'n zestien jaar geleden een methode, die helemaal niet beviel, te bestuderen. Een nieuwe lens ter vervanging van de oude. Die lens is van plastic of eigenlijk van perspex. Om heel precies te zijn: methyl acrylaat". „Maar het eigenlijke probleem is: hoe bevestig je zo'n nieuwe lens? Je zou kunnen zeggen: de kunstlens wordt in het oog vastgehouden zoals de velg van het wiel in de band Aan achter-en voorkant van't lensje zitten twee oortjes, die door het regenboogvlies op de plaats worden gehouden. Het klemt niet, het weegt ook heel weinig. Het hele succes van de operatie staat of valt met de manier waarop je de lens vastmaakt. De enige verdienste van mijn methode is, dat ik een techniek heb gevonden om een nieuwe DANKBAAR i volkomen safe behandeld had. BRITS IDEE Oude hart bij transplantatie niet wegnemen LONDEN (AP) Een mens zou een rtoverplanting gemakkelijker door- lan indien een tweede hart naast het :ke hart in het lichaam werd geplaatst i dat nieuwe hart over de problemen n de eerste stadia heen te helpen. Kenneth Bloor, chirurg van het ko- ïklijk ziekenhuis te Manchester, irijft in „Nature", dat hij het experi- ent met het dubbele hart heeft toege- st op zeven honden, waarvan één na dagen nog in leven is. oor de proeven plaatste hij een tweede rt ondersteboven naast het eigen hart de hond. Beide harten worden met ar verbonden en de ongewenste delen het tweede hart worden afgesloten. Een voordeel voor mensen is dat de eratie kan worden doorgevoerd zonder rt-long machine en dat het leven van patiënt niet in gevaar wordt gebracht )r het risico van afstoting, aldus Bloor. (Van onze parlementaire redactie) )EN HAAG De Tweede-Kamerleden Meijer (KVP) en C. Egas (PvdA) heb- minister Nelissen van Economische ken de volgende vragen gesteld: Acht de minister het wenselijk dat het doorbrengen van vakanties in eigen land uit economische overwe gingen dient te worden bevorderd? Zo ja, acht de minister het dan juist dat de KLM-tours thans bij het per advertentie reclame maken voor va kantie in het buitenland zich negatief uitlaat over o.a. het houden van va kanties in badplaatsen van enkele provincies? Is de minister niet van mening dat dit in strijd is met de doelstelling welke het door de overheid gesub sidieerde Nationaal Bureau voor Toerisme nastreeft? Indien de minister deze opvatting deelt, is hij dan bereid maatregelen te treffen om herhaling te voor komen? Luchthavens weer open SAIGON (A.F.P. - A.P.). De rege ring van Cambodja wil officiële onder handeling met Noord-Vietnam en de Vietkong over een terugtrekking van hun troepen. Dit is meegedeeld door radio-Canibodja in een uitzending in de Franse taal. Aan de internationale controlecommis sie is gevraagd zo spoedig mogelijk een UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen zullen tussen 26 maart en medio mei op zaterdagen en zon- en feestdagen een aantal treinen van de normale dienstregeling in Lisse een speciale stop laten maken voor bezoekers van de Keukenhof. De periode woensdag -9 april tot j 16 mei, die mooie perspectieven opent om met een minimum aan snipperdagen van een reeks vrije dagen te genieten, heeft overigens ook consequenties voor j de N. S. De spoorwegen hebben daarom beslo ten dat ln deze periode de avondretours, die normaal niet op vrijdag en zondag geldig zijn, nu ook geldig zijn op 1, 3, 8 en 10 mei. Daarnaast zullen de 2+ kaar ten (normaal niet op vrijdag en andere dagen tijdens de spitsuren) nu ook geldig zijn op 1 en 9 mei. Zowel op deze dagen als op 30 april. 4, 5, 6 en 7 mei geldt geen beperking tijdens spitsuren. De treinenloop zal woensdag 29 april als op vrijdag zijn, op donderdag 30 april (koninginnedag) als op zon- en feest dagen, dinsdag 5 mei (25 jaar bevrijding) idem evenals op donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag). missie naar Cambodja te zenden om op vreedzame wijze een einde te maken aan de bezetting van Cambodjaans grondgebied. De nieuwe Cambodjaanse regering heeft verklaard elk vliegtuig of schip in beslag te zullen nemen dat zou trachten de afgezette prins Norodom Sihanoek, zijn familie of naaste medewerkers, naar Cambodja te 'brengen. „De bemannings leden van vliegtuigen of sdhepen die dit zouden willen proberen zullen worden gearresteerd", aldus de regering. Prins Norodom Sihanoek heeft ver klaard dat Moskou en Peking hem gast vrijheid willen verlenen en dat hij beur telings in beide steden zal vertoeven zolang hij in ballingschap is. Hij sprak tegen ,dat hij het grootste vermogen ter wereld zou bezitten. Hij zei geen geheime bankrekening in Zwitserland te hebben. „Alles wat ik heb is een matig bedrag, dat over is van een spontane gift van de koninklijke Cambodjaanse regering, geschonken voor mijn behandeling in Frankrijk". De luchthavens van Pnom Penh en Siem Reap zijn weer opengesteld voor het burgerluchtvaartverkeer. Zij waren sedert de staatsgreep gesloten. GULPEN (ANP) De politie van het Zuidlimburgse Gulpen heeft een eind gemaakt aan een oplichting in vakantie adressen. Minstens honderd Nederlandse gezinnen zün daarvan de dupe geworden. Een 27-jarige werkloze technicus uit Valkenburg is als hoofdverdachte ge arresteerd. Als medeplichtige werd aan gehouden een 31-jarige technicus even-^ eens uit Valkenburg. Het tweetal heeft de afgelopen maan den via advertenties in landelijke dag bladen caravans, vakantiehuisjes en apartementen in de Eiffel, de Belgische Ardennen en Luxemburg te huur aan geboden. De adressen bestonden welis waar, maar de eigenaars waren van de aotie niet op de hoogte. Als wervings materiaal kregen degenen die naar aan leiding van de advertenties om nadere inlichtingen vroegen, allerlei veelbelo vende folders toegestuurd. Het was het oplichtersduo daarna echter alleen maar om de eerste aanbetaling te doen. Deze aanbetalingen varieerden van zestig tot honderd gulden. Het liep mis, toen één van de gegadig den argwaan kreeg en de politie in schakelde. Bij onderzoek bleek, dat het tweetal over twee adressen beschikte, een postbus in Heerlen en een gefingeerd adres in Gulpen. Volgens de politie zijn er minstens honderd vakantiegangers in Nederland, die in de veronderstelling verkeren, dat hun vakantie voor aanstaande zomer prachtig geregeld is. Dit zal echter een illusie blijken te zijn. nemers eisen Werk inspraak bij fusies UTRECHT-ROTTERDAM (ANP) De kans is zeer groot, dat het in de Ne derlandse havens tot georganiseerde ac ties komt. De drie samenwerkende ver- voersbonden hebben hiermee zaterdag gedreigd tijdens een demonstratieve bij eenkomst tegen „de behandeling van werknemers als baaltjes bij fusies, re organisaties. verkoop en sluiting van ha venbedrijven". Deze bijeenkomst was ge richt tegen de recente ontwikkelingen bij Pakhoed N.V. Daarbij zijn 800 werkne mers betrokken. Intussen sprak gisteren de raad van bestuur van Pakhoed tegen, dat er een geheim rapport bestaat over de afsto ting van bedrijven en over de verkoop van deze bedrijven aan andere onderne mingen. De vakbonden hadden dit za terdag op hun bijeenkomst in Utrecht verondersteld. De bonden menen zeker te weten, dat in het geheime rapport tal van feiten vermeld zijn over de toekomst van Pak hoed N.V. Kantoorgebouwen in R'dam zouden verkocht worden aan Shell of Esso, het zogenaamde opslagbedrijf zou in andere handen overgaan evenals de oostblokpier en de koel- en vrieshuizen (naar Unilever). De door de vakbonden genoemde onderwerpen zijn zelfs nooit in overweging geweest", aldus de president- lens op een onschadelijke manier vast te maken. Tja, hoe? Nou ja, het doet denken aan paperclips. Het zijn ook klipjes, maar de klip knijpt niet en zit toch muurvast. Er zijn trouwens binnen mijn methode nog verschillende andere manieren om de lens vast te zetten. Ik heb lenzen laten maken met twee en met vier lussen. Het eigenlijke lensje is altijd hetzelfde". En het resultaat? „Een dag na de operatie kan de patiënt weer zien. Hij ziet zelfs helderder en beter dan ooit, want onze gewone ooglens neemt veel licht weg"Zo simpel is het dus. Maar de patiënten, die we enkele maanden geleden aan het woord hebben gelaten, denken er anders over. Eén zegt exact: „Ik kon letterlijk mijn ogen niet geloven. Wat ben ik die man dankbaar". Maar met zulke verhalen moet je bij Binkhorst niet aankomen. „Wat hij doet is altijd goed", zegt dr. Leonard van hem. „Niet alleen voor deze ingreep, maar Binkhorst is ook een buitengewoon goed chirurg voor andere operaties. Moeilijke dingen doet hij graag. En het resultaat is altijd goed. Als hij zeilt, komt hij ook graag als eerste aan!" De belangstelling voor de methode groeit. Hij wordt op het ogenblik al toegepast in Nederland, België, Australië. Rusland, de Verenigde Staten en Canada. Wetenschappelijke publikaties zijn erover verschenen nadat hij groot aantal mei Op krantepublikaties stelt hü overigens geen prüs. ..De patiënten zün mün beste reclame", zegt hü. En dat klopt. Veertien dagen geleefd op 3 liter water ROTTERDAM (ANP) Havenarbei ders. die zaterdag het Nigeriaanse vrachtschip River Beneu". ligplaats Rotterdam, wilden lossen vonden tot hun schrik in een v^n de ruimen twee over leden verstekelingen. Een derde verste keling leefde nog maar was er slecht De drie nog jonge mannen bleken af komstig te zijn uit Ghana, West-Afrika- Het schip was vrijdag binnengelopen, na op 7 maart uit Monrovia vertrokken te zijn. De twee Ghanezen zijn omgekomen van honger en dorst. De overlevende, een 25-jarige Ghanees Vertelde na ontdekking, dat hij en zijn vrienden zich voor het vertrek van het schip hadden verborgen met slechts wei nig voedsel en in totaal drie liter water bij zich. Zij hadden op een reis van hoog stens zeven dagen gerekend, maar hel schip bleef richting Rotterdam twaalf dagen ondei*weg als gevolg van machine- schade. Een dag vóór aankomst in de haven overleed een van de drie verstekelingen De tweede ove. >ed zaterdagmorgen, toen het schip dus al een dag afgemeerd was. Achteraf is gebleken, dat de kapitein van het schip ir. volle zee opdracht had gekregen op te stomen naar Rotterdam Dit is de verstekelingen waarschijnlijk noodlottig geworden, want zij dachten volgens de overlevende Ghanees, dat Casablanca de eerste aanloophaven zou De is zwak. zodat hü slechts nu en dan verhoord kan worden. De kapitein ze.f geeft geen enkele inlich ting, hü laat dit over aan de havenauto riteiten. direkteur van Pakhoed, drs. H. J. W. Brouwer. In Utrecht dreigde intussen de heer W. Hulsker van de Nederlandse Bond van vervoerspersoneel met acties, wan neer de vakbonden telkens weer buiten fusies en fusiebesprekingen gehouden „De vakbonden zijn geen tegenstan ders van fusies, maar ze willen wel bij de beslissingen betrokken worden, niet alleen in verband met de sociale gevol gen maar ook om mammoetbedrijven en monopolieposities te \oorkomen", aldus de heer Hulsker. „De huidige ont wikkelingen in de havens kunnen desa streuze gevolgen hebben voor de goede reputatie van en de bedrijvigheid in de havens van Amsterdam en Rotterdam", aldus een resolutie op de demonstratie ve bijeenkomst in Utrecht. Scheldpartij tussen Chinezen en Amerikanen BELGRADO (AP) In het hart van Afrika is een scheldpartij van vijf uur aan de gang geweest tussen Chinezen en Amerikanen, zo meldt het Joego-Slavi- sche persbureau Tanjoeg uit Nairobi. Volgens het bericht ontstond het con flict tussen de Chinezen die de spoor weg tussen Dar es Salaam en Lusaka aanleggen en Amerikanen, die de grote noordelijke weg tussen de Tanzaniaan- se hoofdstad en het Zambiaanse koper- gebied bouwen. Het incident ontstond toen de Chinese deskundigen een groep Amerikaanse technici ontmoetten. De Chinezen wa ren de route van de spoorweg aan het traceren en waren daarmee tot de plaats gekomen waar de Amerikanen hun weg aan het maken waren. De Chinezen eis ten dat de Amerikanen het werk zouden stoppen totdat zij de tracering in dat gebied hadden voltooid. Dc Amerikanen weigerden dat. Toen omringden de Chinezen de Ame rikaanse bulldozers en andere machines en riepen leuzen en uitten dreigementen. De Amerikanen antwoordden op gelijke wijze en er ontstond een ruzie die vijf volle uren duurde. De politie moest in grijpen. Een aantal Chinezen en Amerikanen werd gearresteerd; een politieman werd gewond. NEW YORK (A.P.). Op een pers conferentie in Washington heeft presi dent Nixon te verstaan gegeven dat als de staking voortduurt het Amerikaanse leger of de nationale garde ingeschakeld zal worden bü de postbestellingen. Hij erkende dat het personeel van de posterijen op veel plaatsen gerechtvaar digde grieven heeft, maar dat de rege ring niet kan onderhandelen zolang er een wilde staking is. In New York heeft een woordvoerder voor de posterijen verklaard dat de stapel post al zo groot is dat, als de staking onmiddellijk beëindigd werd, het nog tien dagen zou duren voordat alle post bezorgd kon worden. WASHINGTON (Reuter) In een studie over Amerikaanse troepenver mindering in Europa, die gisteren door de Atlantische raad van de Verenigde Staten is gepubliceerd, wordt voorgesteld zowel in het westen als in het oosten van Europa de troepensterkte te ver minderen en te beginnen met een terug trekking van 31.000 man Amerikaanse militairen in een eerste stadium. Het tweede staduim zou een algehele troepenvermindering in Oost-Duitsland, Polen en Tsj~cho-Slowakije voor het Warschaupakt en een even grote ver mindering in het NAVO-gebied van West-Duitsland en Benelux inhouden. In een derde stadium zou nog eens tot 15 procent vermindering moeten worden overgegaan. De balans zou kunnen wor den gehandhaafd na en terugtrekking van 243.000 NAVO-militairen en 271.000 manschappen van het Warschaupakt. On geveer drie jaar na de uitvoering van de drie eerste stadia kan het vierde sta dium beginnen met onderhandelingen tussen Oost en West over het uitein delijk plafond van het aantal militairen. Prins Bernhard hanteert de film camera tijdens zijn bezoek aan het reusachtig Hindoemonument. de Boroboedoer in Midden-Java. De de traditionele pendetdans, uit gekomen. waar h\j begroet werd met de traditionele pondetdans, uit gevoerd door dertig jonge danse- SAIGON (AFP) Veertien mensen zijn gedood en twintig gewond toen gister avond in een pagode in Hoe Mon, nabij Saigon, een kneedbom ontplofte. De meeste slechtoffers waren vrouwen en kinderen. De dader, die volgens oogge tuigen een vrouw zou zijn geweest, wist te ontkomen. Op het moment van de aanslag bevond zich een groot aantal mensen in de pagode. BRUSSEL Een Frans maand blad voor reizende lekkerbek ken heeft z'n lezers verteld, dat in geen andere slad ter wereld nog zo smakelük tegen schap- pelijke prüs kan worden ge- geien als in Brussel. Terwü' het elders gewoon een lot uit de loterij wordt om een zaakje te treffen, waar een goede keuken in een gezellige omge ving nog geen aderlating be tekent, biedt de Belgische hoofdstad een ruime keuze in die klasse. Een inderdaad in drukwekkende lüst restaurants, waar voor goed tien gulden zowel maag als gehemelte aan hun trekken komen, staaft deze opzienbarende bewering. De betrouwbaarheid van deze informatie staat buiten kijf. Het bewuste maandblad wordt geredigeerd door twee onaf hankelijke journalisten, Henri Gault en Christian Millau, die zich een reputatie van des kundigheid en onkreukbaar heid hebben verworven met hun levendige en kritisch ge schreven gidsen. Zij hebben het genre, waarin „Michelin" als een stomme, ongenaakbare Zeus de onderscheidingen voor hotels en restaurants uitdeelde, grondig vernieuwd door een persoonlijke inbreng, waarbij de roede niet gespaard wordt. Hoe zü het klaar spelen om ieder jaar herziene en bijge werkte edities te bezorgen van de vele steden in diverse lan den, en daarbij kennelijk nog de lever gaaf houden, is wel een raadsel. Voor hun presta ties: jaarlijks driehonderddui zend kilometer reizen en ruim vierhonderd uithuizige maal tijden beproeven, ongeacht hét keuren van hotels, nachtclubs en bistro's, verdienen zü op z'n minst olympisch goud. De lof, die zij Brussel toe zwaaien als het oord, waar ook voor de kleine beurs nog een ruime keuze is aan goede eet huisjes, is in zover geen ver rassing. omdat België over het algemeen gastronomisch wel op een plaats vooraan in de lijst moet staan. Zonder dat bepaald van een eigen, natio nale „keuken" met specifieke gerechten kan worden gespro ken (tenzij men aan dit land denkt als de bakermat van „de friet"), bestaat er wel een culinaire traditie, waardoor zowel Vlamingen als Walen geraffineerde experts zün aan i estaurantta felt j es In dit verband zou het wel aardig zijn te weten wat dege nen, die bij een „Hollandse manifestatie" in een groot warenhuis in Brussel, zich hebben gewaagd aan de typisch Hollandse gerechten, van de keuken in het buurland nu wel denken. In deze zaak komen koks uit het buitenland, keu kengezanten met typische ge rechten, achtereenvolgens aan de beurt. Streken en landen als Provence. Elzas, Normandië, Italië en Spanje zijn er reeds één of meer keren de revue gepasseerd. De „Hollandse ma nifestatie" is uitgebreider. De tafelgasten hebben tevens een kijk op een perk bloeiende hyacinten en tulpen, een ma quette van Madurodam, een klompenmaker in Volendam- mer dradht en een kaasstandje. Wat biedt pu de spijskaart, waarin de deskundigen van de A.N.V.V. de hand hebben ge had? Als ouverture kaassoep, en tussen de voorspij zen „maatjes" met prinsesseboontjes, hetgeen ook hier als 'n lekkernij wordt gewaardeerd wanneer de groe ne haring inderdaad nog groen isIs in deze tijd van het jaar de benaming „maatje" niet een tikje bedriegelyk? Een andere prelude als gerookte haringfilets met aardappelsla kan bezwaarlijk „made in Hol land" worden geacht. Tussen de warme schotels kan gevoeg lijk een hele uitsmijter worden gepasseerd. Stevig in de zin, dat de honger dan niet meer met de lege maag van de Bel gen wegloopt, zien schotels als knakworstjes met witte en groene bonen en gebakken aardappelen of Gelderse worst met groenten en puree eruit. Ongetwijfeld heeft men gewor steld om in een matige prijs klasse te blijven. Maar de snufjes, die het hem juist doen. zyn niet overgekomen, tenzij het dessertstuk, „Rotterdamse schijf", de spyskaart heeft ge red. JAAK VELTMAN

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5