Bona Stars put moei uit het wegzenden van Eric van Woerkon VERDEDIGEND VTL 00K TEGEN WARMUNDA NAAR VOLLE WINST De Zijl schudt concurrent AZ'70 resoluut van zich af Eenzame Zilveren Molenloop Wim Hol ALLEEN IN SLOTFASE BEDREIGD DOOR GEERT JANSEN Weer groot schuttersfeest bij Apollo Punch echter al te ver verwijderd Nieuwe taktiek bracht HVL overwinning MAANDAG 23 MAART 191 De 8e editie van de Zilveren Molenloop is vrijwel geheel geregeerd door de 28-jarige Wim Hol uit Bleskensgraaf. Slechts eenmaal werd hij in moeilijkheden gebracht, leek liy zelfs het spel te verliezen. Dat was twee kilometer voor het einde, toen de verrassend sterk lopende Amster dammer Geert Jansen hem passeerde en in zyn overmoed niet meer van wyken wilde weten. Zou hij in het voetspoor van Hol zijn gebleven, wellicht zou hy dan de Zilveren Molen hebben gewonnen. Nu had hy tegen de demarrage van Jansen geen verweer. Een kwart minuut restte beide lopers van elkaar by de finish, maar ongetwyfeld was het een uiterst boeiende finale, die de evenoude, maar wel gerou tineerde Hol in zyn voordeel besliste. Het leek een on bezonnen daad toen hy al direct na de start de kop nam, het veld uiteenrukte en slechts de Metro-loper Van Ras teren in zyn voetspoor duldde toen hij Leiderdorp achter zich liet en Hoogmade binnen trok: „Ik wilde er niet teveel by me houden. Daarom voerde ik het tempo van meet af aan flink op." En dat er snel gelopen werd bleek by de 5 km passage waar Hol In gezelschap van Van Rasteren en de mee naar voren gekomen Jansen doorkwam. Toen Hol eer anaal een uit elkaar getrok- J ken veld achter zich wist, had hij name lijk de teugels wat laten vieren. Hij liep niet meer zo zuinig en gaf zijn directe belagers gelegenheid bij te trekken, zich realiserend dat hem na het keerpunt een behoorlijke westelijke tegenwind wachtte. Op de weg tussen Hoogmade en Rijp- wetering kreeg het AV 23-lid Geert Jan sen een flinke inzinking. Direct viel er een gat en zyn rol leek uitgespeeld. Bij huize Zoetemelk was het verschil reeds 20 seconden, (favorieten als Dick de Bruyn en Rudi Mol lagen toen al in geslagen positie; Rudi Mol, die de Molen in 1965 en 1966 voor zich opeiste, maar door een enkelblessure de afgelopen vin ter nauwelijks heeft kummen trainen waardoor hij al snel besloot zijn eigen tempo te bepalen, zelfs al op anderhalve minuut) maar de vechter Jansen wilde niet van capituleren weten. De wind in het gezicht schoof hij langzaam weer naar de leiders toe. En zyn wil werd nog groter toen de eveneens geloste Van Kasteren bfj de Oudadese molen onder- haald werd. Hergroepering Elven leek het erop alsof Hol, die zien derogen terreinwinst boekte, nu reeds zijn triomf zou bewerkstelligen, maar zijn explosie was bedrieglijk. Jansen, die mentaal zo'n voortreffelijke indruk maakte, en voor de start nog verklaard had met een tiende plaats tevreden te zijn. liet het gat niet al te groot worden en trok Van Kasteren mee naar de kop loper. Vier kilometer voor het einde ont stond de hergroepering. Voor Van Kas teren was de succesvolle achtervolging echter teveel geweest. Hij lag bepaald niet uit oogpunt van taktische overwe- i gingen in derde positie. Hij kon niet meer en gedwee liet hij het duo Hol Jansen al snel gaan. De ontknoping leek sensationeel te worden. Niet lan ger was het meer Hol, die soepel en I zelfbewust zijn race aflegde. Hij begon schokkende bewegingen' te maken, zoals i velen van de „prestatielopers" ver ach- j ter hem. Jansen moet dat niet ont gaan zijn. De amsterdammer. die daarentegen een steeds frissere indruk maakte nam de kop over en zo nu en dan tastte hij zelfs de krachten van zijn tegenstander af. Het bleek een wat al te overmoedige strategie te zijn, want toen Hol zich her vond en werkelijk ten aanval trok moest Jansen het antwoord schuldig blijven. Niettemin was hy zeer tevreden met zijn tweede plaats. Zijn ervaring op de lange afstand is vrij gering (als crosser geniet hij grotere bekendheid; zo werd hij ty- dens het crosskampioenschap in Apel doorn in 1966 derde), maar van een HERGROE andere taktiek in de slotfase (zich vast- klitten als het ware aan Hol. om die in de sprint te kloppen) wilde hij niets weten: „Ik wilde een zo goed mogelijke tijd. Ik had wel achter kunnen blijven lopen, maar ik wilde niet figureren," aldus Jansen, die een pupil Is van Jo Moerman en zijn eervolle tweede plaats afscheidscadeau voor zijn meester ziet. Waarschuwingen Winnaar Wim Hol. die de Zilveren Mo len overnam van de wegens een achil lespees-blessure niet gestarte Piet Bee- len (diens Spartaanse vriend Wim van Gerven, die zich prepareert op het baan- seizoen en evenmin van de partij was, na afloop; „Piet wilde zich niet forceren. Had hij nu gelopen dan had hij mis schien nergens meer geweest in het sei zoen"), roemde zijn concurrent: „Geert heeft byzonder sterk gelopen. Ik heb hem verscheidene malen nog gewaar schuwd onderweg dat hij zich niet moest laten onderhalen. Dat zou ik jammer hebben gevonden," aldus Hol, die vorig jaar de marathon in Antwerpen be ëindigde als zestiende. De Zilveren Mo len werd hem in de aula van de chr. mavo uitgereikt door Alkemades burge meester P. M. P. Smolders. UITSLAGEN ZILVEREN MOLENLOOP 1 W. Hol (Hercules) 1.04.36.8 min., 2 G. Jansen (AV'23i 1.04.50.6, 3 H. v. Kasteren (Metro) 1.05.28.6, 4 K. de Rui ter AV '341.06.05.2, 5 D. de Bruyn (AVR) 1.07.07.6, 6 G. de Bode (Metro) 1.08.01.0. 7 L. Vink (AV'23) 1.08.22.4, 8 C. v. d. Burgt (HAC) 1.08.30.2, 9 J. Knippenberg (Maassluis) 1.08.42.6, 10 H. Zitzen Achilles-Top1.08.46.8, 17 J. Kraan (Bataven) 1.09.53.0. OEGSTGEEST Apollo heeft slechts één helft moeite van betekenis gehad met het Noordwijkerhoutse Northa, dat in de tweede helft onder grote druk van uitstekende combinaties door de knieën ging. Opvallend was het goede verde digen van Donald Gurtz bij Apollo. Het reserve-team van de Oegstgeestse hand balvereniging deed het niet minder goed. Met goed opgezette aanvallen over de vleugels werd tegen MSV spoedig een voorsprong genomen, welke niet meer uit handen werd gegeven. Opmerkelijk was het goede spel op de cirkel. DELFT Het blyft een moeilijke zaak om in de kampioenspoule van de lier eredivisie van de Imvsketballcompetitie met enige zekerheid een uitslag te vod spellen. De nederlaag, die de Leidse Bona Stars in Delft tegen landskampioj Punch leden, had net zo goed een overwinning kunnen zijn. Door deze nederlaj blyven de Leidenaren op de vijfde plaats staan mei nu vier punten achterstal op Punch en Flamingos. Het zit de Bona Stars in deze competitie niet zo mee, i zou de eindstand 84-74 anders doen vermoeden. Bona Stars startte met Van Tuy Kuysenaars, Maassen, Van Cleef en Pleij tegen Van Weerkom, Valstar, Pouw, I Haan en Tideman. De zeer talrijke, luidruchtige toeschouwers, onder wie ve trouwe Bona Stars-supporters zagen twee totaal verschillende verdedigingssyst men. Aan Bona Stars-zijde de vertrouwde 2-1-2 zone, Punch daarentegen speel een press man to man, waarhij 3 man pressing uitverdedigden en eenmaal in verdedigingshelft een gewone man to man. Punch mocht in zijn handen knijp, dat snelle behendige dribbelaar Har Stol ontbrak. Deze zat voor zijn studie Engeland en kwam pas zaterdag terug. Deze weet namelijk als geen ander dergelijke verdediging op te rollen. lopers by de start. Met Jacques Kraan. WARMOND Volgens dezelfde strate gie, die gevolgd werd tegen DOCOS en Foreholte heeft VTL gistermiddag voor ruim duizend toeschouwers in Warmond ook Warmunda opzij geschoven: 1-2. Een groot deel van de wedstrijd moes- Contra-attaques, die met lange trappen werden ingeluid. Die verre ballen moes ten dan de spitsen bereiken, die ook deze middag hun taak voortreffelijk uit- Het in fysiek opzicht sterkere VTL nam de leiding in de 30e minuut. Uit een vrije trap. even buiten het strafschop- ten de Leidenaren het initiatief laten gebied genomen, schoot Koos van Es aan Warmunda. VTL moest zich tot de bal met een lob over de verkeerd verdedigen beperken e„ kwab, i„ debe opgestelde doelman Aad Kampen Even later moest Van Es zich met een povere, ei\ door.de zenuiven beheerste kieasUre laten vervangen door Henk Ro- ontmoeting. maar zelden tot uitvallen, mijn. Ook na rust een groot overwicht voor Warmunda, dat in de 25e minuut langszij kwam dank zij Koos Kievits, scrimmage in- Juist toen de winnende treffer ieder mo ment ten gunste van de Warmunder leek te vallen werd de thuisclub de das om gedaan door een van haar vroegere spelers: Wim Meskers. Tien minuten voor tijd leidde hy de ondergang in van Warmunda door de bal uit een corner op de kruising te schieten. Het leer sprong omhoog en werd vervolgens door Piet v. d. Zeeuw ingekopt. Nadat met name Jaap Meskers nog en kele kansen had liggen, scheelde het weinig of VTL zou de zege in nog spre kender cijfers hebben uitgedrukt. Kort voor tijd wilde Wim Meskers de bal uit een voorzet direct op de slof nemen, maar hy raakte de bal slechts gedeelte lijk. DOSR—FOREHOLTE 0-1 (0-0) Een weinig geinspireerd spelend DOSR heeft een groot overwicht niet in doel punten kunnen uitdrukken. Daarvoor speelden de Veners wat te traag en voerden zij bovendien de combinaties te ver door. DOSR, dat Ton Sanders had opgesteld op de plaats van de vorige week ernstig geblesseerde Wim Aker boom en twintig minuten na rust ook Ton van Es verving en wel door Hans Kerkvliet, miste de afwerkers, die de vele kansen hadden kunnen benutten. Tevens was daar de excellerende Voor- houtse doelman D. Van Dijk, die in de 12e minuut zijn klasse toonde door een ziedend schot van Rob van Berkel nog juist corner te tikken. Doelman Bouw meester in het DOSR-doel behoefde in- .vATWIJK „Je mag als sclieJdsrech- 2-meter duels. Doelpunten leverde dit ter wel twintig ogen hebben" verzuchtte niet op. echter wel uitsluitingen. Zowel Leo Onderwater als Menno Weyers slaag denen erin de numerieke meerderheid doeltreffend af te straffen (4-2i. In de resterende twee partjes groeide de Zijl goalie Theo Uittenhoirt naar 'n grootse vorm. Vele malen wist hij op spectacu laire wijze zijn doel voor een doorbo ring te vrijwaren, waarbij hij tevens nog tot tweemaal toe een strafworp keerde. Voor het zover was had eerst Lewis van de uitsluiting van Bergman gebruik ge maakt (4-3). Leo Onderwater (nume rieke meerderheid i en Jacob Spijker (strafworp) herstelden de veilige marge van drie doelpunten (6-3). In het laatste speldeel liep de Zijl eerst uit tot 8-3 door twee treffers van Albert Spijker, waar na een slordigheid in de Leidse defensie zelfs Uittenhout voor onoplosbare pro- blemenen stelde. Het negende doelpunt van de Zijl, gescoord door Jacob Spijker, was nog slechts van statistisch belang. DE SLEUTELSTAD—TZV Ook de blanw-witte formatie van coach Rob Berkel hlflft he* uitstekend doen. In een rechtstreek» treffen tegen het TUburgse TZV liet de Sleutelstad er geen tw-yfel over beataan wie de meeste un- scheldsreehter De ilaas, waarmee luj de onoverzichtelijke situaties voor beide goals bedoelde, die in de wedstrijd De ZU1-AZ 1870 veelvuldig voorkwamen. Daarbij stapte de Hagena&r enigszins gemakkelijk voorbij het feit dat juist bij deze situaties in de hand werkte door veelvuldig strafworpen toe te kennen en spelers de kant op te zenden. Dat hij echter consequent handelde was een groot pluspunt voor de in geel-groen trainingspak gesloten reserve. Het nogal forse optreden van De Haas openbaarde zich reeds in de eerste pe riode. De AZ'er Schath werd de kant opgezonden en dat stelde Jacob Spyker In ataat 1-0 te scoren, waarbij Nico Weyers de bal van richting veranderde. Direct daarop volgde de eerste straf worp. Frank de Jong liet Theo Uitten hout ditmaal nog wel kansloos. Een indentieke kans werd nog voor de eerste doelwisseling door Jacob Spyker koel bloedig benut (2-1). Onmiddellyk na de hervatting zwom Albert Spyker vry op, plaatste hoog In de doelmond en Loek v. Kampen was de dankbare maker ran het derde zyi-doelpunt. AUenga begon de stryd zich meer toe te eplteen op de spraak op de zege bad. Een groot ge- 1 deelte van de Leidenaars dient op het j konto van Wim v. Zijl geschreven te worden. De forse politieagent bewaakte de gevaarlijke Ben V. Esch zeer doel treffend en dat betekende dat het over grote deel van de Tilburgse aanval ©nt- Zoals welhaast gewoonlijk behaalde de Sleutelstad op zeer regelmatige wijze zijn negende overwinning. Eerst scoorde Wim v. Rooyen en Jan Breedeveld al vorens v. Esch aan zijn bewaking kon ontsnappen (2-11. De Sleutelstad scoor de echter lustig door. Jan Breedeveld. Cees v. Hooidonk en nogmaals Jan Bree develd brachten TZV in een uitzichtloze 5-1 positie. De doelpuntenmachine stokte echter niet. Zowel Wim v. Rooyen als Cock v. d. Wilk gaven de doelpunten- administratle werk, voordat v. Esch zijn tweede doelpunt mocht maken. De jeug dige Fried Elzinga bepaalde de eindstand op 8-2. De LZC miste zaterdagavond dtüdeiyk coach Henk Versluis. De wisselvallig spelende Leidenaars besteedden vaak egen bepaalde seheidsrechtelijke be slissingen en dat. al was het wel eens terecht, maakte het voor hen zelf moei lijker dan eigenlijk nodig was tegen liet puntloos onderaanataande ZZPC. De LZC nam de leiding door Joop Sieia. De snel verkregen voorsprong ging ech ter verloren, doordat de te veel pratende Bert Soet de kans op werd gezonden (1-1). Hans Versluis bracht zijn team weer aan de goede kant van de score, doch een strafworp stelde de enthou siast aanvallende Zwollenaren ln staat om tegen te scoren. Het spelbeeld van de eerste periode wijzigde zich niet 'n het verdere verloop van de wedstrijd. Steeds nam LZC de leiding, doch onbe heerste acties aan Leidse zijde werden gevolgd door een uitsluiting van één der spelers en ZZPC kan echt nog wel doel punten maken. Zo ook in de derde pe riode, waarin Vic Meyer scoorde, het geen te niet werd gedaan door de uit sluiting van Ronald Koedoder, die in het vierde partje na fraai opzwemmen zelf de score opvoerde tot 4-3. Het uit het water zenden van Henk Soet betekende 4-4. waarna Joop Siera de verdiende zege binnenhaalde door **n afstand hard ln te knallen (6-4). tussen nauwelijks in aktie te komen. Anders werd dat na rust toen beide ploegen aardig tegen elkaar opwogen. In de 14e minuut nam Foreholte zelfs de leiding via linksbuiten Van Schoo- ten, die een als voorzet bedoeld schot byna in het doel zag draaien. De door Bouwmeester ternauwernood weggesla gen bal werd door Cor van Steijn on houdbaar geretourneerd. Vijf minuten hierna voorkwam Bouwmeester met een fraaie save een tweede Foreholte-treffer, die ook uitbleef toen vier minuten voor tijd Van Dijk alleen voor Bouwmeester verscheen. De Veense goalie keerde het schot uitstekend. Ooievaars-Rypwetering 0-0 Rypwetering heeft zich behoorlijk ge- rehabiliteed voor de beschamende 4-0 nedelaag vorige week tegen DOSR. De Rippers hielden in een gelykopgaande stryd Ooievaars, de club van Mick Cla- van, op 0-0, wat vooral ook te danken was aan invaller-doelman Ton Borst, die Sjors ten Cate verving. Ton, die enkele jaren achtereen bij DOCOS in de Schaduw heeft gestaan van Gerard Dubbeldeman, greep zijn kans en maakte een zeer verdienstelijke in druk. Het vele werk knapte hij resoluut op, zodat hij rust bracht in de vorige week zo beproefde Ripse defensie. Dat er niet gescoord is ligt anderzijds ook wel degelijk aan de schotloosheid van Ooievaars, dat sneller haar combinaties uitvoerde en probeerde er een tempo- slag van te maken, speculeerde constant op de buitenspelval. En met succes, want herhaaldelijk strandden de Ripse aan vallen op deze verdedigingsmethode. Niettemin kregen Hans Weenink en Cees van der Star nog enkele mooie kansen, doch zy wisten er geen raad mee. Over het algemeen genomen maak te Rijpwetering, dat haar Haagse tegen stander overtroefde op het punt tech niek, een heel wat betere indruk dan tegen DOSR. RDO-Lijnden 2-1 (0-1) Tegen degradatiekandidaat Lijnden uit Badhoevedorp heeft KDO het in de eer ste helft zeer moeilyk gehad. De bezoe kers namen zelfs reeds na drie minuten de leiding, toen een vrije trap door toe doen van G. Noorlander doelman John de Haan te machtig was. Lijnden, dat ln de eerste speelhelft de toon aangaf, werd alleen op de proef gesteld door schoten van Hans Hoogenboom en Jan Plas- meijer. Eelt na rust strijdvaardiger KDO kwam i in de zesde minuut op gelijke hoogte met haar tegenstander. Hans Hoogen boom scoorde uit een corner. Niet in de laatste plaats door het vele fluitwerk van de arbiter zakte het spelpeil. Bij een uitval scoorde Peter Hoogenboom met een kopbal de winnende treffer voor uit De Kwakel. DOCOS—SJZ 2-2 (2-1) Met een onzekere verdediging en een bepaald niet in zijn beste vorm steken de doelman Gerard Dubbeldeman als sluitstuk, heeft DOCOS zich een teleur stellend gelijkspel laten afdwingen door degradatiekandidaat SJZ. De Zoeter- woudenaren speelden daarentegen een van hun betere wedstrijden en namen al na twee minuten de leiding, waardoor overigens een misverstand in de Leidse defensie de oorzaak was. Cees Vrise- koop kopte de bal namelijk over zijn eigen doelman heen in het net. Nauwelijks drie minuten later stonden beide teams al weer naast elkaar. Uit een corner schoot Stan v. d. Meel via de binnenkant van de paal en een SJZ- speler in. Hilariteit ontstond toen arbi ter Zappey na een half uur spelen de ploegen naar de kleedkamer floot. Na overleg besloot hij terecht door te spe len wat Peter Dubbeldeman ln de 40ste minuut nog de gelegenheid bood om DOCOS met een voorsprong te laten rusten. Aan SJZ-zyde wai Sjaak Wort- man Inmiddels vervangen door Goof Nu was het voornamelyk de eerste helft een moeilijkheid om zonder balverlies een goede aanval op te zetten. Aanvan kelijk lukte dit wel en zorgden de in stelling gebrachte Pieter van Tuyll en Paul Ruysenaars voor een tegenwicht tegen de vooral via de snelle Frans de Haan uit break gescoorde punten. Toen dit beter ging had Punch evenwel, bij de stand 12-13 na 6 minuten, weer in de persoon van Frans de Haan een doel treffend wapen gevonden de 2-1-2 van Bona Stars te ontregelen. Behendig drib belend onder de basket door trok hy de lange mensen naar zich toe en bediende of Van Woerkom of Valstar op maat. Binnen 3 minuten stond Punch met 21-13 voor. Wim Stol kreeg nu de taak Frans de Haan af te stoppen en dit luk te heel behoorlijk. Peter de Jong werd ingezet om de aanvalskracht te ver groten maar hij had zyn oude vorm, begrypelijk na zijn blessure, nog niet te pakken. Arbiter zwak Het ging er in het begin van de tweede helft nog bedenkelijker uitzien toen Punch uitliep tot 54-35. Het publiek be gon al om honderd te roepen, maar van af dat moment 'begon het herstel bij Bona Stars. Nu kon er ineens wel rustig en bekeken een aanval opgebouwd wor den, men liet zich niet meer door de press van Punch van de wys brengen. Keer op keer werd Pieter van Tuyll ge lanceerd. Door de zwakke arbitrage werd hy fel op de huid gezeten en af en toe gewoon opzij gezet. De tiende minuut gaf nog steeds een marge van 18 punten te zien: 66-48. Op dat moment maakte Eric van Woerkom zijn vierJ persoonlijke fout en maakte hierovj zoveel kabaal, dat hij ook nog eens eé technische fout kreeg, wat diakwalificj tie betekende. Dit was een grote stimj lans voor Bona Stars, dat uit alle macj het onmogelijke ging proberen. Ja<j Maassen en André de Jong scoorde aan de lopende band. Punch zag het ni| meer zo. Het tevoren nog zo uitbundig publiek werd angstig stil. De Delft! studenten hadden het echter aan dj koelbloedigheid van Jan Bruin, Dol Pouw en Harry Sluimer te danken dj zij niet overrompeld werden. De Staf wisten tot 84-74 terug te komen. Blitz wint In poule D leed het ongeslagen Landlu verrassend zijn eerste nederlaag. Thu nog wel verloren zij met 58-70 van h onderaanstaande Harlem Cardinals. Bona Stars dames 1 heeft haar laats wedstrijd in winst omgezet. De uitwe* strijd tegen Spakenburg leverde gei problemen op. Blitz 1 heeft een voortreffelyke presti tie geleverd door in de pas geopeni bomvolle sporthal de Vliethorst in Voo schoten met 2 punten het op de gedeeli eerste plaats staande Vodo te kloppe Stadgenoot Essor is de lachende derd De demonstratiewedstryd erna tusse Punch 2 en Bona Stars 2 was een matif vertoning, die als een nachtkaars i ging. Punch 2 was de minst slechte zegevierde. Scores Bona Stars: Pieter van Tuyl Jaap Maassen 18, Paul Ruysenaars 1 André de Jong 10, Ben van Cleef Cees Pley 4, Rob Wallaart 2. Strafw pen 18-12 67%. Punch: De Haan 23, Bruin 16. Poi 15, Van Woerkom 12. Uitslagen eredivisie: Flamingos - S\1 104-95, Suvrikri - DED 73-68, Agon Wilskracht 83-77. Stand poule c: Blue Stars 1016. R'Zui 1016. Flamingos 1110. Punch 11-i< Bona Stars 11—6, SVE 11—6. Poule d: Landlust 1120, DED 111 Agon 11—12, Suvrikri 9—10, Harl< Cardinals 104, Wilskracht 104. Overdevest, waardoor de Zoeterwoudse formatie drie remplacanten telde. Te veel om nog perspectieven te koesteren, temeer daar DOCOS ook na rust het initiatief nam. André Kortekaas schoot uit een vrije trap van Koos Hoogenboom onbesuisd naast. Onder aanvoering van de uitblinkende middenvelder-invaller Nelis van der Krogt kwam SJZ echter terug. In de 25e minuut schoot Louis van Veen de bal uit een corner vla de binnenkant van de paal recht streeks achter Gerard Dubbeldeman. Tien minuten later faalde Beereboom al leen voor deze keeper, wat aan de an dere kant even daarna Cees Vrisekoop herhaalde. Aan DOCOS-zijde liep Bram Kanbier nog een ernstige blessure op aan zijn knie. op Roomburg wezen de Leidenaars gn teren het Rotterdamse de Schutters nu 11-6 terug. Dit was hoofdzakelijk ht gevolg van de nieuwe opzet in de tactie van de roodwitten. In de verdedigii werd gewerkt met twee vaste speler terwijl er voor de overige spelers wis* ling mogeiyk was. Dit bracht het resultaat dat in defensi opzicht een hecht geheel werd verkr gen, waarin constant twee man die ni over het hele veld draafden en dus o beter op hun taak berekend bleven. Keeper Piet Hiestand stak gisteren b vendien in grote vorm. Vele malen tr: de Leidse goalie reddend op, ook strafworpen was hy niet te passeren In de voorhoede liep het nog niet hel maal naar behoren. Te lang werd bal door één speler in zijn bezit geho den, zodat het verrassingselement in aanval niet aanwezig was. Desondanl wist HVL elf maal raak te schieten, a het offensief wat intelligenter was o| gebouwd had dat nog wel wat meer kui nen worden. Na de ruststand van bepaalden de Leidenaars de eindstar op 11-6, voor de treffers werd gezor? door George Tiessema (3). Theo Zwar jes (3), Hans Kagie (2), Kees Lucas en Ruud van Zijp.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12