Uitbreiding EEG zal hopenliji leiden tot goede regelingen 2 meuken 2 Ir. Lardinois heropende Ouwehand Vermiste man verdronken Comité Leefbaar Leiden heeft geen met nieuwe bindingen Leidse partij Uniformloos „Benvenuto" concerteerde met vreugde Eén gemeenteprogram voor linkse partijen Amnesty drukt Leiden met neus op de onderdrukking MARKTEN Zuiderkwartier in slotfase onfortuinlijk tegen Swift MAANDAG 16 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Haring dreigt van volksvoedsel dure delicatesse te worden KATWIJK Minister ir. P. J. Lardinois heeft hedenmorgen niet een klap op een hel, die op zijn beurt een inpaklyn voor gemarineerde haring in beweging bracht de nieuwe visverwerkende fabriek van Ouwehand geopend. Aan de vooravond van de visserybesprekingen in EEG- verband noemde de bewindsman het een belangrijke zaak, dat men tegenwoordig in Nederland een gemeenschappelijke visie begint op te brengen. Tot nu toe heeft de visserij haar eigen boontjes kunnen doppen, maar er is in Europees verband nog onvoldoende geharmonl- „De visserijsector," aldus ir. Lardinois, ..neemt een belangrijke positie in in de Nederlandse exportpositie. Vooral van wege het aandeel op de Franse markt. Dit jaar komt het hopelijk tot een poli tiek vergelijk bij het visserijbeleid. Ne derland is het enige visexporterende land binnen de EEG, uitbreiding van de EEG zal waarschijnlijk de concurrentie ver gt oten. maar uitbreiding van de EEG (de heer Lardinois doelde'hier op Enge land en Denemarken) zal ook mogelijk als gunstig gevolg hebben, dat er ge meenschappelijke regelingen getroffen kunnen worden. Tot nu toe kwam het hier niet van." Sorekend over de visorijzen zei de minis ter: ,,AJs de kwaliteit goed is is de prijs secundair." Hy zei verder, dat het m terie gaarne de nodige steun zal lenenaan de visserij, maar de belang rijkste initiatieven moeten toch var bedrijfsleven zelf komen. Minister Lardinois heeft vanmorgen in Katwijk geopend. De minister visconserveenfabriek van Ouwehand burgemeester Vermeulen van Kat wijk. Vis-a- Vis Tijdens de feestelijke openingsbijeen komst werd aan alle genodigden een plaats- en praatboek getiteld „Vis-è-Vis met Ouwehand" uitgereikt. De minister zei ervan, dat hij het in Brussel gaarne zal laten zien aan zijn franstalige onder handelingspartners en er bij zal vertel len, dat men uit het boek kan leren, dat „vis" iets te maken heeft met visie. Burgemeester Vermeulen van Katwijk zei verheugd te zijn met de ingebruik name door Ouwehand van het nieuwe complex. Al was het alleen al vanwege de grote belangen, die de Katwijkse sa menleving heeft bij Ouwehand als groot ste werkgever (200 man). De heer Ouwehand Sr. vertelde, dat in 3 jaar tijd de productie van zijn bedrHf steeg met 85%. Het ministerie verleen de in de kosten van de nieuwbouw een subsidie van 100.000,wat overeen komt met 3% procent. Drastische aanpak Ondanks zyn uiteraard goede stemming op deze belangryke dag voor het bedryf, wilde de heer Ouwehand echter toch wel enkele kritische opmerkingen kwijt. „Van de rederyen van 15 jaar is nu ongeveer nog maar een derde gedeelte over. Het is noodzakelijk, dat een en ander drastisch wordt aangepakt, voor al de bouw van nieuwe schepen moet bevorderd worden". En verder: „De stij gende prijzen dreigen er oorzaak van te worden, dat de haring, het volksvoedsel van weleer, een dure delicatesse als de zalm wordt". LEIDEN De 52-jarige A. Arnoldus, gewoond hebbende op kamers aar) de De Laat de Kanterstraat en die sinds enikele weken vermist werd, is zaterdag opgehaald uit het water van de Witte Singel. Ook de fiets van het slachtoffer werd gevonden. Waarschijnlijk is de man in het donker het water ingereden. Hoge opbrengst Zoeterwoudse bliksemaktie ZOETERWOUDE De inzameling die in het afgelopen weekeinde werd ge houden in de drie Zoeterwoudse kerkge legenheden, Sint Jan, loysiuskapel en Emmauskapel, in het kader van dc Bliksemactie, heeft een bedrag van 6.092,30 opgeleverd. Men heeft goede hoop dat door giro en bankoverschrij- vingen voor de openingen van de Chris tus Dienaarkerk aas. zaterdag 't streef bedrag van zevenduizend gulden zal zyn bereikt. Men wil hiermede een veertiental projec ten van de eigen missionarissen steunen en zo hen laten del in de vreugde en dankbaarheid bij het in gebruik nemer van de nieuwe kerk. Op de r.k. basis scholen zijn de leerlingen bezig met de vervaardiging van een veertiental werk stukken die deze projecten uitbeelden. Zij worden bij de offerande tijdens de eucha ristieviering na de inwijding aangeboden. Vervoer bij de verkiezingen ZOETERWOUDE Indien vervoer ge wenst wordt om te stemmen bij de Sta tenverkiezingen van a.s. woensdag kan men zich vervoegen bij de volgende a- dressen van het KVP-bestuur: A. C. J. Duindam, Oranjelaan 22, tel. 34926; J. M. C. v. d. Ploeg, Hoge Rijndijk 125, tel. 21909; P. de Jong, Hoge Rijndijk 96, tel. 20236;. L. J. v. d. Post, Zonnegaarde 35, tel. 430; mej. C. A. M. Schouten, Zwet- kade 1 tel. 291 of 501; mevr. J. Overde- vest-Welp, Eloutstraat 19, tel. 816. Opgave nieuwe leerlingen ZOETERWOUDE. Nieuwe leerlingen voor het schooljaar 1970-1971 voor beide kleuterscholen Hummelhof en Zonne gaarde kunnen worden opgegeven mor gen dinsdag 17 maart en donderdag 19 maart telkens van 15.45-17.00 uur. Om vergissingen bij de opgave te voorkomen wordt men verzocht het trouwboekje mee te nemen. ■J S t - - - - t LEIDEN De vaste leden van het sinds enkele jaren in Leiden aktief zijn de COMITÉ LEEFBAAR LEIDEN stel len er prijs op, gezien de ontwikkelin gen van de afgelopen week op partij politiek gebied, het volgende te verkla- „De afgelopen week is door berichten in de plaatselijke pers ten onrechte de in druk gewekt, als zouden door of namens het comité een of meerdere politieke partijen zyn opgericht. Deze verwarring is ontstaan, doordat een van de partijen luisterde naar de zelfde naam als het comité en enkele leden van het comité waren betrokken bij de oprichting van Leiden-Kabouterstad en de lijst Woning nood. Deze indruk werd nog versterkt door een foto van Jan Boer, met het on derschrift „nu kabouter?" en een inge zonden stuk van hem over het Krrak. Het comité leefbaar Leiden verklaart daarom nadrukkelijk, dat namens of door het comité geen enkele politieke partij is opgericht. De politieke partij Leefbaar Leiden is zonder voorkennis van het comité opge richt door enkele studenten die lid zijn zowel, de PSP en het Comité Wo ningnood. Het standpunt van het comité dat er reeds voldoende politieke par tijen zijn en zij zal daarom als comité niet aan de gemeenteraadsverkiezingen meedoen. Het comité zal echter niet in beroep gaan tegen het gebruik van haar door een andere groep, omdat wij daar niet het alleen recht op hebben. Bovendien is Leefbaar Leiden een idee geen groepje mensen. Wel is het een feit, dat drie van haar leden betrokken zijn geweest bij het op richten van twee andere partijen. Het comité betreurt dit, doch kan dit haar leden niet verbieden, het is ook niet ver boden om lid te zijn van een andere poli tieke partij. Het comité is daardoor nog niet aan partij politiek gebonden. Verder wyzen wij er op, dat Jan Boer op geen enkele manier betrokken is ge weest bij de oprichting van een partij. Zijn brief waarin hij pleitte voor het sa mengaan van de betrokken partijen, moet gezien worden als een zakkelijk advies van een belangstellend buiten staander en niet als 'n aanwijzing als zou hy zich kandidaat willen stellen voor een Krrak-lijst. Het comité wenst daarom niet gezien te worden als een Krrak partner. Wel zal het comité ter zijner tijd zijn voorkeur bekend maken en aangeven om welke reden bij de ge meenteraadsverkiezingen deze of gene partij haar steun verdient. In de hoop dat wat de positie van het comité betreft niemand zijn verbazing meer behoeft te schetsen, besluiten wij. COMITÉ LEEFBAAR LEIDEN De vaste leden: Buck Goudriaan, Wim v. Putten, Gonny Iterson, Bruno de Klerk Jan Boer, Nico Bill, Wim v. Rooyen, Ri chard v.d. Voort, Gina Heymans, Mieke Laken, Jan Scharloo,, Teun Boer, Tom Massop, Henk Goeman, Marjon de Bie, Hans Kretzschmar, Willem Heiser, Ar thur v.d. Stok, Henny van Roode, Hein Link, Jan Verver, en Jaap v.d. Burg. Contactadres: Stationsweg 11-17. Dode en twee zwaar gewonden KLLLEGOM Zaterdagmorgen tien over elf sloeg een DAF-personenwagen, bestuurd door de 22-jarige A. M. Ver schoor uit Hillegom, vermoedelyk door te hoge snelheid, in de bocht bij Vai» Herwaardens Kalkzandsteenfabrieken N.V. na een uithaalmanoeuvre voor een lichtmast over de kop. De be stuurder is ter plaatse overleden. De auto kwam vanuit de richting Lisse. De naast hem zittende 16-jarige schip persknecht Chr. J. J. Berendsen uit Eek en Wiel (Betuwe) had een snijwond aan de hand en kon naar huis terugkeren. De rijkspolitie uit Hillegom en arts J. J. van den Andel waren vrijwel onmiddellijk ter plaatse. De achterin zittende moeder, mevrouw Verschoor en verloofde van de bestuurder, mej. E. St. werden zwaar gewond naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. De overledene werd opgebaard in huize St. Jozef aan de Marias traat. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor: kand.ex. Nederland se taal- en letterkunde: mevr. C. B. M. Nannings-Roozenburg (Leiden), mej. M. v. Leeuwen (Roterdam), mej. N. Boer- ma (Scheveningen) en mej. E. de Gilde (Den Haag); doct.ex. Ned. Recht: mej. A. H. B. Willigers (Arnhem); doct.ex. Duitse taal- en letterkunde: de heer J. M. P. Kempen (Delft). Gem. aankondiging (Advertentie) De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Leiden brengt ter openbare kennis, dat dit stembureau in zijn vergadering van 11 maart jl., in gevolge de daartoe strekkende verzoe ken van de desbetreffende politieke groeperingen, heeft besloten de volgen de namen dezer groeperingen c.q. met de aanduiding daarvan, in het door ge noemd centraal stembureau ingevolge art. G. 3, le lid van de Kieswet aan te leggen register in te schrijven: Naam: Demokratisch Socialisten '70, Aanduiding: D.S. '70; Naam: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, Aanduiding: V.V.D.; Naam: Party van de Arbeid, Aanduiding: P.v.d.A.; Naam: Democraten '66, Aanduiding: D'66; Naam. Staatkundig Gereformeerde Aanduiding: S.G.P.; Naam: Politieke Party Radikalen, Aanduiding: P.P.R.; Naam: Boeren-Partij Naam: Communistische Party van Nederland, Aanduiding: C.P.N.; Naam: Pacifistisch Socialistische Partij, Aanduiding: P.S.P.; Naam: Protestants-Christelijke Groep; Naam: Politieke Partij Woningnood, Leiden, Aanduiding: Lijst Woningnood; Naam: Christen Democraten Unie, Aanduiding: C.D.U.; Naam: Katholieke Volkspartij, Aanduiding: K.V.P.; Naam: Leiden-Kabouterstad; Naam: Politieke Partij Leefbaar Leiden; Naam: Binding Rechts, Aanduiding: Binding Rechts; Naam: Partij tot bevordering van betere volkhuisvesting. Voornoemd stembureau heeft afwijzend beschikt op het verzoek van de politieke groepering „Partij tot bevordering van betere volkshuisvesting" tot registratie van de aanduiding „Anti-Woningnood aktie" van deze groepering. LEIDEN, 13 maart 1970. De voorzitter voornoemd, VAN DER WILLIGEN. VOORSCHOTEN De Voorschotense muziekvereniging „Benevenuto" gaf zaterdagavond, onder leiding van de heer J. Schellevis (trombonist) en baritonist by de Luchtmachtkapel), een drukbezochte uitvoering in het Cultureel Centrum. Voorzitter Lekkerkerker vertelde in zijn welkomswoord, dat de muzikanten hun uniformen maar thuis gelaten hadden, omdat ze te slecht zijn. „We zouden zo graag zien, dat er in de gemeente een uniformen- comité werd opgericht. Ook St. Laurentius, waarmee we vaak samenwerken, heeft wel een steuntje nodig." Er was heel wat te doen, deze avond. Een verblijdend teken van groei en dus een soort van wissel-op-de-toekomst, was de, naar verhouding over-, vloedige jeugd in het grote korps. Een deel van deze jongelui, die les krijgen van de dirigent en de klarinettist-secretaris, de heer Huis, speelt al gewoon mee; de anderen vormen (met dat deel) een apart ensemble, „Jong Ben venuto". Hun optreden was zeer verdienstelijk (een paar eenvoudige marsen, een walsje, een menuet); afgezien van een paar uitglijdingen klonk het spel veelbelovend door goede embouchure en beheersing. De instrumentenver- houdimgen zijn zelfs nog iets beter dan In groot-Benvenuto, waarin een tekort aan baritons, ook nog wel aan altstemmen en een zekere dominatie van de (uitstekend werkende) basgroep, vrij duidelijk hoorbaar is. De korpsleden, ouderen en jongererts speelden geconcenteerd en toegewijd. Men kreeg de indruk, dat de joviale dirigent hen bindt en animeert. De toon van een aantal spelers kan nog milder en zangeriger worden, de klank in het algemeen wat evenwichtiger. Een paar groepen hebben enige neiging tot uitspringen. De voordracht was hier en daar nog niet licht en levendig genoeg. De uitvoeringen van na de pauze luchtig en populair van aard, lagen qua voordracht en muzikale zeggingskracht toch zeker op hoger niveau. Het leek wel alsof spelers en dirigent zich in al dit lichte werk pas echt konden uitleven. J. v. W. LEIDERDORP De toenaderingspogin gen van PPR, PSP en een aantal party lozen tot de plaatiselyke Party van de Ar beid heeft succes gehad. Er is een stem- busaccoord bereikt, zodat by de komende gemeenteraadsverkiezingen met één lyst uitgekomen zal worden. Na vaak zeer kritische beschouwingen van de zijde van de Party van de Arbeid ten aanzien van het concept-programma van de aktiegroep werd daar tenslottee zoveel uit geschrapt, dat het de goedkeu ring van de vergadering kon hebben. Het gemeenteprogramma van de socialisten werd daarentegen door deze aktiegroep volledig geaccepteerd. Staande de vergadering is er nu een commissie ad-hoc samengesteld, welke voor de eindredactie van het gezamen lijke gemeenteprogram zorg zal dragen. Deze zal geopend worden met de eis, dat het stedebouwkundig volkshuisvesti- gingsbeleid gericht zal moeten zijn be ëindiging van de woningnood in Leider dorp en in de agglomeratie en tevens dat dit beleid zorg zal moeten dragen voor de leefbaarheid in de gemeente. Enkele middelen hiertoe zijn de versnel ling van de krotopruiming en verbete ring van woningen en woonomgeving. Daarbij zullen de woningen, bestemd voor de lagere inkomensklassen de hoog ste prioriteit krijgen. Tevens denkt men in het kader van een sociaal doorstro- mingsbeleid aan huursubsidies aan wo ningzoekenden met lage inkomens. In het culturele vlak dienen er maat regelen en voorzieningen getroffen te worden, nodig om voor iedereen moge lijkheden te scheppen voor die vrijetijds besteding, zelfontplooiing, creativiteit en zelfwerkzaamheid, die hij zelf wenst. Hiertoe dienen dorps- en wijkhuizen tot stand gebracht te worden die ook cul turele ontmoetingscentrum kunnen zyn met o.a. ruimte voor individuele en ver- enigings-activiteiten en voor actieve en passieve cultuurbeleving. In het kader van het cosiaal beleid stel de de socialistische raadsfractie onder meer, dat het sociaal minimumloon een politiek probleem was. Veel beter vond men de oplossing, om voor dit bedrag in de plaats het gemiddelde loon te ne men van de in Leiderdorp uitbetaalde ROND 5 MEI-HERDENKING LEIDEN Op 19 maart a.s. organiseert Amnesty International in samenwerking met het Leids Vredes Kontakt een bijeenkomst voor Leidse leden en belang stellenden in Rehobotli, Rapenburg 10. Aanvang 8 uur n.m. Op deze avond zal informatie worden verstrekt over Amnesty International; verder zal er worden bekeken in hoeverre het mogelyk is om in Leiden aktiviteiten te ontplooien die kunnen aansluiten op de akties, die Amnesty opzet rond de herdenking van de vijfde mei. Eventueel zal nog worden bekeken of het wenselijk is om een aparte Leidse afdeling van Amnesty International op te richten. Amnesty International is een interna tionale beweging die uitvoerig aandacht schenkt aan het probleem van de poli tieke gevangenen over de hele wereld. Bekend zijn de kaartenakties: aan be paalde politieke gevangenen worden door aamtal mensen kaarten gestuurd, evenals aan de regeringen van de des betreffende landen. Meer dan eens is het op die manier gelukt om het lot van een gevangene te verzachten of zelfs om hem vrij te krijgen. Ook als wij op 5 mei a.s. de herdenking van onze bevrijding vieren, wil Amnesty de aandacht vragen voor die landen, waar de vrijheid nog niet is gerealiseerd, .waar nog groeperingen worden onderdrukt, waar nog mensen worden gevangen ge houden die als enige misdaad andere op vattingen over vrijheid hebben. Wie aktief mee wil werken aan de ver zachting vam het lot van die mensen, is op bovengenoemde vergadering welkom. Voor de bejaarden tenslotte zullen ver zorgingsmogelijkheden gebouwd moeten worden in de vorm van bejaardenwonin gen in de woonwijken met gemeenschap pelijke voorzieningen, verzorging- en verpleegtehuizen en een op deze instel lingen afgestemd opnamebeleid, gecoör dineerd van overheidswege. Eerste conclusies paroch i e-enquête ZOETERWOUDE De mistyden in de nieuwe Christus Dienaarkerk tijdens 't weekeinde zullen zijn zaterdag 19.00 uur en zondag om 8.30 uur, 10.00 uur Hoog mis en 11.30 uur. Daarnaast zal er een zondagavondmis om 18.00 uur worden ingevoerd. Men heeft hiertoe besloten op grond van de eerste gegevens die zijn verkregen uit de vorige week gehouden enquête. In overgrote meerderheid heeft men zich ook uitgesproken voor een gezins mis. De mis van 8.30 uur zal zodanig worden gevierd. Niet alleen op grond van de ervaringen, maar ook op die van de cijfers uit de enquête kan het Lof vervangen worden door een zondag avondoefening om 7 uur in de kapel van Huize Emmaus. In beide kerken zullen met ingang van de volgende week twee H. Missen zijn op weekdagen en wel 's morgens om 8.15 uur en 's avonds om 19.15 uur. Een grote meerderheid was ook vóór de vervanging van de Gooi- en Stichtboekjes dor een boekje met een groot aantal gezangen en ge beden. Dit zal rond augustus gebeuren. De bestaande mistijden tijdens het week einde in de Sint-Jan zullen gehandhaafd blijven. Succes in AVRO-cross LEIDERDORP Aan de gisteren ge houden AVRO-cross heeft ook sport school Van Houdt met een dertigtal sportieve Leiderdorpers deelgenomen. Aan de prestatieloop weliswaar, maar dan ook met eclatant succes: alle deel nemers kwamen binnen de vastgestelde tijd binnen: dr. Kruisheer, de nestor van de ploeg met zijn vijftig jaren, zowel als de twee jongsten de twee jongetjes Romer en het zoontje van de fam. Ok- kes, alle drie van acht en negen jaar. De sprint van het groepje werd gewon nen door Cor Hoogeboom. ROTTERDAM, 16 maart - Vee - Aan voer totaal 1741, slachtrunderen 1305, varkens 436, slachtrunderen 540-565, 455-505, 405-430, 375-395; varkens 284- 290, 280-284, 278-280; stieren 445-505, worstkoeien "60-380, lsachtzeugen 235- 245, zware varkens 250-260, slachtrun deren: groter, redelijk, hoger; varkens: ruimer, vlug, hoger; enkele prima's bo ven notering. LEIDEN, 16 maart Groente An dijvie 114-119, snijbonen 480-550, kroten 50, rabarber 79-114, spinazie 106-128, spruiten A 102—115, B 115—135, kom kommers 2864, winterpeen 15—17, wit lof 101141, sla A 21-29, petei'selie 12—21, radijs 49, selderij 6-8, uien 47. AMSTERDAM, 16 maart, VEE Aanvoer 183 runderen, 3.80-5.40; 63 var kens 3.50-3.58 (handel vlot). AMSTERDAM Na een gelykopgaandc strijd heeft Zuiderkwartier in de slot fase van de wedstryd tegen Swift het hoofd moeten buigen voor de wat for tuinlijker Amsterdammers. De Leide- naars verzuimden in de eerste helft gedurende een overwicht een voorsprong te nemen, waarvan in de tweede speel periode een fel enthousiast spelend Swift dankbaar profiteerde. Het begin was voor de thuisclub, die na 7 minuten spe len op 1-0 kwam. Nadat Zuiderkwartier een strafworp onbenut had gelaten, was het Hen Zierikzee, die in de 17e minuut de gelykmaker liet aantekeuen. (1-1). Nadat Swift ook slordig was omgespron gen met een strafworp, gaf Gijs Kloos een minuut later zijn ploeg de leiding, die echter van korte duur was. Binnen enkele minuten had de thuisclub weer een voorsprong (3-2), maar na een op nieuw gemiste strafworp van Zuider kwartier, zorgde Joep van Dam toch voor gelijke ruststand (3-3). Ook na de hervatting hebben de Leidenaars volop de kans gehad de zege te behalen. Al na twee minuten gaf Hen Zierikzee de geel- blauwen opnieuw de leiding en na de Amsterdamse gelijkmaker was het Gijs Kloos, die de gasten een voorsprong bezorgde (4-5). Op dat moment was er nog een half uur te spelen en in die periode hebben de gastheren de achter stand kunnen wegwerken. Tien minuten voor het einde leidde Swift met 6-5, het geen beslist niet de einduitslag zou zijn geworden als Zuiderkwartier vlak voor tijd wederom niet een strafworp had gemist. Nu bleef het bij 6-5. Ons Eibernest 5-Zuiderkwartier 2 3-8. De Algemene-DKC De Algemene met Bart Lambooy in plaats van Jan v. Seggelen (mil. dienst) heeft tegen het in de onderste regionen verkerende DKC veel moeite gehad om de verdiende zege binnen te halen. Door dat de Leidenaars beslist niet op schot waren, kon DKC toch nog goed bijblij ven, waardoor het een benauwde zege van 5-4 voor de blauwwit!en werd. Wim van Vliet opende na een fraaie wijkbal de score (1-0), waarbij het voorlopig bleef. De thuisclub bleef in de meerder heid, wat pas laat tot de tweede treffer resulteerde. Ook nu was het Wim van Vliet, die succes had met een verre bal (2-0). In de eerste minuut vam de tweede helft kwam DKC fraai op (2-1). Ruud van Vliet wilde voor zyn op schot zijnde broer niet onderdoen en zorgde weer voor 2 puntten verschil (3-1). De Delftenaren maakten goed gebruik van de schotloos heid van de blauwwitten. die vele kan sen om zeep brachten. Nadat DKC via een stafworp op 3-2 was gekomen, had de thuisclub bepaald pech toen een tref fer na doorbraak van Truus Verlind o.i. ten onrechte werd afgekeurd en Bart Lambooy een strafworp miste. Nu kwa men de gasten 14 minuten voor tijd langszij dankbij de beweeglijke Veurtjes (3-3). De Algemene deelde hierna de genadeklap uit, want direct na uitworp zorgde Wim van Vliet, op fraade wijze voor 4-3 en even later was een verre bal van Lydie Kerkvliet ook raak (5-3). DKC legde zich er nog niet bij neer en kwam na twee gemiste strafworpen nog op 5-4. De Algemene 2-Ons Eibernest 4 5-3. KNS-T rek vogels Trekvogels heeft er geen twijfel over laten bestaan, wie de race met Ready voorlopig mag voortzetten. KNS werd verdiend met 8-4 teruggewezen. De oranjehemden waren wel opgewassen tegen de Rotterdammers, maai' ook bij hen ontbrak het schot. Zodoende konden de „vogels" naar een riante 0-4 voor sprong uitlopen alvorens KNS via een treffer van Hans Filemon 'vlak voor rust succes had (1-4). Via een afge ronde doorbraak kwamen de bezoekers reeds in de 2e minuut van de tweede helft op 1-5. KNS kreeg geen gelegen heid iets van deze grote achterstand af te knabbelen, want Trekvogels maakte van de Leidenaars een geslagen ploeg toen het in de 26é minuut op 1-7 kwam. Andries Riezenkamp zorgde voor 2-7, waarna de Rotterdammers voor de laat ste maal aan het woord kwamen (2-8). Met nog ruim 13 minuten te spelen heeft KNS er alles aan gedaan om de onver mijdelijke nederlaag een wat draaglijker aanzien te geven. Hans Kluts en Hans Filemon vlak voor tijd zorgden nog voor een 4-8 eindstand. Fortune 2-KNS 2 5-2. De Overkanters- Crescendo Crescendo heeft tegen de Overkanters geen misstap gemaakt, door met 3-5 te zegevieren over de Rotterdammers. Tot tweemaal toe liepen de Leidenaars uit naar een voorsprong van drie punten, hetgeen te veel was voor de thuisclub. Na 10 minuten spelen nam Crescendo geheel volgens de verhouding een 0-1 voorsprong dankzij een doorloopbal van Ton Ouwerkerk. Dezelfde speler zette Overkanters een kwartier later op een 2-0 achterstand, wederom via een door braak. Een minuut voor het aanbreken van de rust vergrootte Aad Schouten met een afstandsschot de voorsprong, die echter nog vóór de pauze door de thuisclub tot 1-3 was teruggebracht. Reeds in de derde minuut na de her vatting bracht Louis Kok met een door loopbal Crescendo op 1-4. Na een Rot terdamse treffer strafte Liesbeth Beu- gelsdijk een verdedigingsfout goed af en het was 2-5. De groenwitten speelden een gewonnen wedstrijd. Hoewel de Lei denaars niet meer aam scoren toekwa men, kwam Crescendo niet meer in moei lijkheden. Dat De Overkanters tenslotte nog op 3-5 kwamen, was alleen nog be langrijk voor de statistiek. Door deze zege blijft Crescendo in de running, zonder daarbij nog echte kampioens kansen te hebben. Madjoe-HPV een ruime 8-1 zege trokken de gasten de twee punten naar zich toe, waardoor Madjoe op 4 punten blijft staan. Hoewel HPV beslist sterker was, was de uitslag geflatteerd, omdat de scheidsrechter en kele zeer aanvechtbare strafworpen aan de Rotterdammers uitdeelde. In de eer ste dertig minuten kon Madjoe uitstekend partij bieden, want op dat moment leid den de bezoekers met 0-2. In de volgen de opstelling kon Madjoe het niet meer bijbenen en met de pauze was de score opgelopen tot 0-5. lm de tweede helft konden de Rijnsburgers HPV beter vol gen. Nadat het 0-6 was geworden, be nutte Bart van Zandwijk een strafworp en redde daarmee de eer. HPV kwam tenslotte nog op 1-8, wat ook de eind stand werd. UITSLAGEN Hoofdklasse: Stanfries-Blauw Wit 3-6; Westerkwartier-Ons Eibernest 9-7; Dee- tos-HKV 8-9; Luto-Archipel 5-3; Die Haghe-Het Zuiden 8-7; Overg. klas A: Spangen-PSV 2-8; Koog Zaandijk-Groen Geel 1-3: Swift (A)-Zuiderkwartier 6-5. Zuid West 1: De Algemene-DKC 5-4; Ready-Achilles 2-2; KNS-Trelcvogels 4-8; Sperwers-Fluks afg. 2A: De Over- kanters-Crescendo 3-5; Quick-GKV 5-5; Tjoba-Merwic 5-3. 8B: Terheyden-TOV 6-0; Vlaardingen-ALO 3-3. 30: Madjoe- HPV 1-8; Hoogvliet-WION 7-4; Velox- Juliana 4-0. Res. 1: Vicus 2-Spamgen 2 6-1; Ons Eibernest 3-Danaïden 2 4-2; 2A: Fluks 2-HSV 2 4-1. 3A: Vicus 3- RIJNDELFLAND IC: Houtsnippen-Die Haghe 5 8-3; Vicus 4-Crescendo 2 1-1; KNS 3-DKC 4 8-3; HSV 3-Hou Stand 2 5-3. 2C: KNS 4- Noorderkwartier 2 8-0; Madjoe 2-Cres- cendo 3 1-5. 2D: KNS 5-Zuiderkwartier 4 6-0; Danaïden 4-Fluks 5 0-2. A: Fortuna- Sperwers 2-1; Succes-Danaïden 7-1; De Algemene-Zuiderkw. 3-0; Ons Eibernest- Trekvogels 2-1. B: Ons Huis-Noorder kwartier 4-0; Eureka-KNS 0-4; Vicus- Die Haghe 7-0. D: Danaïden B-Ons Ei bernest B 3-0. De oefenwedstrijd Rohda-De Danaïden vond geen doorgang daar het veld van de Amsterdammers niet bespeelbaar werd geacht. Hierdoor zullen de Leide naars nu hun eerste wedstrijd voor de veldcompetitie en wel tegen medekop loper uit de overgangsklasse Regenboog, zonder één enkele oefenwedstrijd ge speeld te hebben, moeten spelen. Commissie Woonruimte ZOETERWOUDE De Woonruimte adviescommissie houdt hedenavond geen zitting. De eerstvolgende zitting is nu vastgesteld op de derde maandag van volgende maand (20 april) om 20.00 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3