mirel e SteÊokióeSou^ci/itt 't SCHAEP MET DE 5 POOTEN GUNSMOKE Riskante Kerk KRO berust niet in huidige praktijk van NOS-programbeleid Apeldoorn wil nu vier muziekfeesten ©e^. Kamermuziek voor de Vrienden Wij hangen onze kleur op de Siegfriedlijn Bommeldingen in vliegtuigen PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 MAART 1970 Kloos' geloof duldt geen andersden kenden N.VkV.*VOORZITTER Kloos maakt de indruk vundaag een heel ander man ie kunnen zijn als gisteren. Van mensen met veel functies wordt wel eens gezegd, dat ze steeds van pet verwisselen: nu eens de pet van Kamerlid, morgen die van wethouder van een gemeente en overmorgen die van commissaris van een N.V De heer Kloos heeft niet zoveel petten, hoogstens is hij op de ene dag wat meer vakbondsman en de andere dag in de eerste plaats politicus van de Partij van de Arbeid. Bij de heer Kloos zit het hem meer in de prulken onder de pet; soms levert dat een kapsel met een nette scheiding op, dan weer een woester haardos; het minst aantrekkelijk ziet de heer Kloos eruit wanneer hij de bokkepruik op heeft. En sedert een mislukte poging om N.K.V. en C.N.V. direct te winnen voor een snelle integratie met het N.V.V.. en sedert het parlement weigerde omwille van de loonwet-Roolvink een politieke crisis uit te lokken, heeft de heer Kloos vaak de bokkepruik op. Smalende kritiek T)AN doet de N.V.V.-voorzittër ons U denken aan een prediker, die met heftig hart en energie zijn geloof verkondigt en blijken laat, dat in zijn visie geen andersdenkenden meer passen. Een predikant dus van de tijd vóór de oecumenische beweging. Zo reageert de heer Kloos precies weer, nu ook in groepen en partijen, die hij niet als bevriende relaties beschouwt, ernst gemaakt gaat worden met een inkomensbeleid. Terecht heeft de vakbeweging andere maatschappelijke groepen altijd ver weten, dat die de fout begingen alleen de lonen te hanteren als gewichtige factor in de sociaal-economische politiek, daarbij de onjuiste inkomensverdeling en bezitsverhoudingen buiten beschouwing De heer Kloos herhaalt niet meer de blunder, die zijn N.V.V. een aantal jaren geleden maakte: bezitsvorming en spaar loon waarvoor de confessionele vak beweging gewonnen was, af te schilderen als boerenbedrog en vertragingstactiek. Maar wel weigert de heer Kloos nog altijd vertrouwen te hebben in iels wat niet uit zijn eigen koker komt. Getuige zijn smalende kritiek op plannen bij christen-democratische par tijen voor een inkomensbeleid. Zere been Niet wetenschappelijk-kritisch nagaan wat de mogelijkheden en risico's van bijvoorbeeld in K.V.P.-kring levende ge dachten zijn, maar het N.K.V. bemoe deren dat het niet moet trappen in plannetjes, die alleen uitgedacht zijn om „een recalcitrante vakbeweging weer in het gareel te brengen". Erg handig is de heer Kloos met dit soort opmerkingen niet; hij schopt daar mee tegen het zere been van de N.K.V.- en C.N.V.-leiders, die al eerder hebben laten weten, dat ze niet met oogkleppen Ziekte oorzaak van. dat in ,.'t Schaep met de 5 pooten". waar kaste lein Kootje de Beer (Piet Römer) de scepter zwaait, grote moeilijkheden ontstaan. Lena, van wie iedereen denkt dat zij nog steeds in Zuid- Amerika zit, neemt haar aandeel in de oplossing van de problemen, maar ook tante Door (Adèle Bloemendaal) laat zich niet onbetuigd. Haar broei Nico (Kees Brusse) komt zich in de buurt vestigen, maar blijkt een ander beroep gekozen te hebben, waarin ook Lukas (Leen Jongewaard) erg geïnte resseerd is. Het ziet ernaar uit, dut er grote veranderingen zullen plaats vinden. KRO Ned. I 20.20 uur. Een jonge vluchteling raakt in de aflevering van Gunsmoke „Tussen twee vuren" in een moeilijke situatie Marshall Matt Dillon krijgt opdracht van het Mexicaans hoofdkwartier de misdadiger Jim Bassett op te halen ^°P<^°PCn,jffüïlrüi'Yl I Onderweg wordt hij overvallen doch nm un ai aan non iac o mnan nnitAn slaagt er met de hulp van de vluchtc- ling in de overvallers te verdrijven. Deze vluchteling raakt echter buiten zijn schuld betrokken bij een komplot tegen Matt Dillon. De man die eerst een vriend van de marshall was. blijkt nu een dodelijk tegenstander te zijn. KRO Ned. I 21.40 uur. hun eigen peultjes te kunnen doppen Maar de heer Kloos is ook onrecht vaardig. Hij zwijgt in alle talen over de radicale plannen zoals die worden ge adviseerd in het rapport van de K.V.P.- structuurcommissie van prof. Steenkamp :.s. Hij doet dat af .met „vage K.V.P.- kletspraat", daarbij verzwijgend dat het rapport aandringt (en nog wel met kracht) op winstdeling, spaarloon, ver- mogensaanwasdeling en investeringsloon als dè geijkte middelen om te komen tot rechtvaardige inkomens- en ver mogensverhoudingen. De heer Kloos verzwijgt dat de con clusies van de K.V.P.-stuurgroep maar weinig verschillen van die welke ook de bekwame socialistische econoom De Galan getrokken heeft. Drees eigenlijk? In feite toch alleen maar het zeer riskante middel van een inkomensbeleid waarbij alle accenten op loonsverho gingen gelegd worden? Of wil hij alleen een inkomensbeleid van en door het N.V.V. met aanverwante politieke groe peringen? Misschien is het dan voor Nederland toch maar het beste dat de heer Kloos in Hilversum op de VARA-voorzitlers- zetel de heer Broéksz gaat aflossen. Want dan moet geconcludeerd worden, dat kwaliteiten die Drees in 1945 tot de juiste man op de juiste plaats maakten, i ontbreken bij de man die soms voor- j bestemd schijnt om in de zeventiger jaren de nieuwe socialistische leider van j nationaal formaat te worden. Riskante Kerk van vanavond is gro tendeels gewijd aan de bisschoppelijke vastenactie met o.m. een interview met kardinaal Alfrink. Verder wordt een reportage uitgezonden over de „Galconda-bewegingeen groep revo lutionaire priesters in Columbia, die zich inzetten voor de bewustmaking van de boerenbevolking. Niet zelden komen ze daarbij in conflict met de regering en het episcopaat. De repor tage is samengesteld door Jan Glisse- naar en Peter Bernarts, die eind vorig jaar .een reis maakten door Latijns- Amerika. KRO Ned. I 22.40 uur. NEDERLAND I #18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO #19.04 uur: Billy Smart Circus 20.00 uur: Journaal #20.20 uur: Schaep met de 5 Pooten 21.00 uur: Brandpunt 9.20 uur: 10.00 uur: Van molekuul lot mens 10.30 uur: Bij leven en welzijn 11.00 uur: Burgerschapsvorming 11.30 uur: Ruimtelijke ordening VARA 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Dagje ouder #17.00 uur: Banana Splits 3 NOS #18.45 uur: Fabeltjeskrant #21.40 uur: Gunsmoke 22.30 uur: Riskante kerk 22.55 uur: Journaal TELEAC 23.00 uur: Van molekuul tot r NOS #18.45 uur: Fabeltjeskrant Rawhide 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Een van de acht #22.00 uur: 22.50 uur: Hawaii Five O 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II NOS #18.15 uur: Wereldkampioen schappen ijshockey te Stockholm AVRO 19.30 uur: Weivaardigheden 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Promenadeconcert 21.10 uur: Erezaken, film 22.00 uur: Vandaag of morgen 22.50 uur: #18.45 uur: Fabeltjesklant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala NCRV #19.30 uur: Schoonmoeders 20.00 uur: Journaal #20.20 uur: Wereldpremière #22.00 uur: Popparlement 22.45 uur: Evangelie 22.50 uur: Journaal Bloemendaal Rusland laat stoom ontsnappen LS de tekenen niet bedriegen zijn er in de Sovjet-Unie opmerkelijke dingen aan. de gang. In zekere zin is de Sovjet- Unie vergelijkbaar met een dikwandige stoomketel zonder afdoende veiligheids klep. Ontsnapt er toch ergens stoom, dan betekent dat, dat de spanningen' knap hoog zijn opgelopen. De indruk bestaat dat er de laatste tijd heel wat stoom ontsnapt: de verras send gecoördineerde acties uit artistie ke en intellectuele kringen tegen bij voorbeeld de inval in Tsjecho-Slowakije en tegen het monddood maken van hen, die het officiële regerings- c.q. partij be leid niet geheel en al kunnen waarderen- Of het politiek doodverklaren van hen. die op meer subtiele manier (schrijvers) van hun ongenoegen blijk geven- Een andere opvallender stoompluim !s het protest, dat moedige joodse Sov jetburgers hebben aangetekend tegen de officiële anti-Israëlische politiek van het Kremlin, die wellicht beter te omschrij ven is als de politiek van de gecontro leerde spanning aan de zuidgrens. Het opvallende van al deze gevallen is, dat de betrokkenen zich wenden tot de ver tegenwoordigers van de vrije nieuws voorziening om hun grieven wereldkun dig te maken. Dit is daarom zo opvallend omdat de partij niets zo vreest en niets zo gron dig aanpakt als georganiseerde opposi tie buiten de partij om. Zolang ontevre denheid zich alleen maar uit in wat on georganiseerd gemurmureer van de en keling. zal dat de partijleiding een zorg zijn. Zodra er van organisaties sprake is, die min of meer buiten de controle van de partij vallen, dan tast dit de principes van de eenheidspartij aan en I wordt er doorgaans genadeloos tegen op- j getreden. x Dit systeem schijnt niet helemaal meer te kloppen, wat niet zeggen wil, I dat een opmerkelijke kentering op han- j den is. De partijcontrole is vooralsnog I te diep geworteld om opvallende ge- J beurtenissen te verwachten. Er is richten over tweespalt in de hoge par tijleiding zelf. De oppositie binnen de partij, volgens deze berichten bestaan de uit Sjelepin, Mazoerov en, merkwaar dig genoeg, de oude partij ideoloog Soeslov (belangrijke figuur als er wij zigingen op handen zijn) .op haar hand heeft gekregen, aan de deur klopt. Deze generatie zal de oppositionele tendensen even vlot als argument ge bruiken als de omstandigheid dat de welvaart in Rusland verre is achterge bleven bij die van de Westerse landen. Deze generatie heeft andere ideeën dan de vooroorlogse generatie die thans aan het bewind is en men vraagt zich af, of deae generatie de klaarblijkelijke tweespalt niet min of ■meer met opzet heeft laten uitlekken. Het is momenteel allemaal moeilijk te overzien. Een ding is wel duidelijk: het liberalisatieproces in Rusland, dat na. of eigenlijk even voor de dood van Stalin begon, gaat door, zij het in de vorm van de springprocessie van Ech- ternach: twee stappen vooruit en een achteruit. Uiteindelijk dus toch vooruit gang. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In een rapport met weinig nieuwe facetten komt de pro gramma-adviesraad van de KRO tot de conclusie, dat een gezamenlijk pro gramma van de NOS de vrucht dient te zijn van een reële samenwerking. Dc omroepen dienen actief betrokken te worden bij de voorbereiding t i punt, dat aandacht vraagt: be- gezamenlijk programma het wordt v< Constructief tegenvoorstel B.enW. APELDOORN (ANP) Ruim 500 jon geren, veelal uit Apeldoorn maar voor een groot gedeelte ook afkomstig uit an dere delen van het land, hebben giste ren de ruim drie uur durende gemeente raaddebatten over het al of niet door gaan van het World Peace and Music- festival In Apeldoorn, bijgewoond. Het festival zou worden georganiseerd door de Amerikaanse manager Sid Bernstein. 150 jongeren konden een plaats vinden In de verwarmde raadzaal, de overigen volgden buiten de debatten via de luid sprekers, die voor dat doel speciaal wa len aangebracht. Voor de aanvang van de raadsvergadering waren namens de actiegroep World Peace and Musicfesti- val ruim 3300 handtekeningen aangebo den aan B. en W., afkomstig van jon geren uit alle delen van het land( die adhesie betuigden m<?t de plannen tot het organiseren van het festival. Er waren intussen al dreigementen geuit dat krachtiger matregelen zouden worden genomen, wanneer de gemeenteraad zou besluiten het festival niet te houden. B. en W. van Apeldoorn hadden aan vankelijk bezwaren geuit van financiële en verkeerstechnische aard, maar giste ren legden ze vooral de nadruk op de gevaren voor de volksgezondheid, wan neer enkele honderdduizenden jongeren vier dagen bijeen zouden zijn op een uitgestrekt terrein waar geen sanitaire voorzieningen bestaan of getroffen kun nen worden. Zij kwamen met een tegen voorstel en wel om op 4, 5, 6 en 7 augus tus muziekfeesten te houden in 't natuur park Berg en Bos. Dagelijks zouden daar dan in totaal 50.000 jongeren toegang kunnen krijgen. Dit idee sloeg wel aan, waarna 'n zestal raadsleden 'n motie in dienden, die vervolgens door B. en W. (ADVERTENTIE) Bij zendtijdtoewijzing dient niet te wor den uitgegaan van een tevoren niet gemotiveerde zendtijdomvang, maar van op grond van een met de praktijk rekening houdende planning. De PAR (Programma Advies Raad) beseft, dat een wijziging in de samen- werkingsgedachte moeilijk te realise ren zal zijn. Men zit nu eenmaal met liet gegeven van de huidige samenstel ling van het NOS-bestuur en program maraden en dus ook met de opvat tingen die daar heersen. Daarom heeft de PAR zich de vraag gesteld of het KRO-bestuur hierin moet Haarlemmerstraat,hoek Mare werd overgenomen. Daarin werd ver zocht om Sid Bernstein van dit plan telegrafisch op de hoogte te stellen en hem te verzoeken daarover te komen beraadslagen. De voorzitter van de lan delijke actie WMF, de Apeldoornse kunstenaar Henk Ronner, zei met een dergelijk plan toch wel gelukkig te zijn. De jongeren krijgen daardoor in elk ge val de kans te tonen dat ze zich goed en correct kunnen gedragen tijdens een dergelijk evenement, en dat kan dan toch dienen als de maatstaf voor een misschien volgend jaar te houden groter opgezet popfestival. Tot krachtiger maat regelen behoefde het derhalve in Apel doorn niet te komen. Er was gisteravond in Pulchri weer een weldadig grote belangstelling voor de kamermuziek, die leden van het Residentie-Orkest hun vrienden op gezette tyden plegen aan te bieden. Ditmaal drie leden: de cellist Yke Viersen, de altist Francois Bougenon en de violist Bart Bleumers. Zij presen teerden een vrij conventioneel pro gramma, waarvan Gaspar Cassado's (18971967) „Requiebros" wel als het meest excentrieke viel te beschouwen. De muzikale en technische kwaliteiten van de reproducenlen liepen ditmaal nogal sterk uiteen. Het allerbeste kwam Bart Bleumers voor de dag. speciaal met zyn vertolking van Debussy's Sonate in g klein. Hij betoonde zich hierin een violist met een fijn gevoel voor stijl en een soepele, zeer ontspannen techniek. Jet Röling assisteerde hem uitstekend aan de vleugel en het samenspel liet weinig of Yke Viersen speelde zijn besle troeven uit in de Sonate in c klein van de Nederlandse componist Jacobus Noze- man (16931745). Tezamen met Bleu mers gaf hij hiervan een muzikale, aantrekkelijke vertolking. Ook Thomas Vincents barokke Sonate in a klein lag hem goed. Maar met „Elegie" van Fauré 1845—1924) en Cassado's „Requiebros" had hij zijn krachten bepaald overschat, wellicht had de lijd zich voldoende voor te bereiden hem ontbroken. Noch tech nisch, noch stilistisch kwamen deze werken voldoende tot hun recht. Zulks ongeacht het feit. dat hij in Frank Muller een bekwaam begeleider had ge- Het minst gelukkig waren echter altist Bougenon met Klaas de Rook aan de vleugel. In aanmerking genomen de uiterst be scheiden toon van de altist was het on begrijpelijk, dat de vleugel geheel open stond. Bougenon werd door zijn assistent vrijwel geheel overstemd. Het auditorium toonde zich na afloop van het concert uiterst dankbaar voor het gebodene. berusten. De PAR vindt het moeilijk de KRO-leiding te adviseren mede verantwoordelijkheid te blijven dragen voor heU'NGS-pregrarhmabeleid. In dat geval zal de KJIO immers mede verantwoordelijkheid aanvaarden vöor een vorm van ..samenwerking", waar in die bereidheid van de zijde van de omroepen alleen gehonoreerd wordt door het negeren van hun vrijwel een parige bezwaren. De KRO-voorzitter mr. H. W. van Doorn meent op dit moment het vrijblijvend advies van de PAR nog niet te moeten effectueren door de KRO niet meer te laten meewerken aan „gezamenlijke" programma's. Wel noemde hij dit rap port een „schot voor de boeg" van de NOS. Hij was het met de program ma-adviesraad eens, dat de NOS in de eerste plaats een samenwex-kingsorgaan dient te zijn en geen superomroep. „Wij bepleiten", aldus mr. Van Doorn, „met dit rapport een goede zaak en niet gezien vanuit kleine omroepbelan- gen, maar vanuit veel grotere alge mene waarden. Wij willen minstens nog een poging doen om de leden van het NOS-bestuur, die geen vertegenwoor digers zijn van de omroepen, te over tuigen van ons standpunt" In het NOS-bestuur zitten vele verte genwoordigers namens de kroon of de maatschappelijke en culturele organi saties, die de probiematiek van de omroepwereld niet goed kennen. Voor al voor de laatstgenoemde categorie is het een „vrijetijdsbesteding" Maar mr. Van Doorn geeft de hoop niet op. Naar apartheid in Salisbury SALISBURY (Rtr) De gemeente raad van Salisbury heeft de eerste stap gezet op de weg naar rassenscheiding op het gebied van de openbare diensten. Het hoofd v-.i deze diensten kreeg op dracht zo spoedig mogelijk rapport uit te brengen over de mogelijkheid tot in richting van afzonderlijke zwembaden en toiletten voor blank en zwart. Deze inrichtingen zijn nu open voor alle ras sen. In de grondwet van de nieuwe repu bliek is al rassenscheiding vastgelegd voor de kieslijsten. Voorts is bepaald, dat de blanke minderheid nooit zal wor den overheerst door de zwarte meerder heid. De VPRO had een wel heel gemêleerd programma gisteren. Begonnen werd met een Canadese „undergroundfilm", die we niet anders als kinderachtig konden ervaren, met aansluitend een Pakistaanse muziekgroep die geluiden produceerde waarvoor wtf kennelijk geen antenne hebben en die dus wat ons betreft alleen maar vervelend was. Maar na het nieuws was er „Dagboek van een oproerkraaier (2)", een heel stei'k programma van protestliederen legen alle buitenlandse kwalen waar legen maar te protestéren valt. Alle hulde voor samensteller Jaap van der Merwe (waarom presenteert hij het ook zelf?) en regisseur Rob Touber, die af zag van gekke beeldeffecten en daar door de niet gerings prestaties van de medewerkers gaaf op het scherm bracht. Besten onder die medewerkers: Gerard Cox, maar vooral Lia Dorana, de die als zij voor haar hanteerbaar mate riaal aangereikt krijgt topprestaties kan leveren op het gebied dat ten onrechte KLEINkunst heet. ..Kinkerstraat" was vervolgens een impressie over woontoestanden in ons land zoals er bij tientallen gemaakt kunnen worden, en dat niet alleen in Amsterdam. Merkwaardig dat ook hier het kwaad (parkeerprobleem in een krottenwijk) meer werd aangeduid dan in zijn diepste gronden werd ontleed. Hans Keilers programma rond ..Win- nie-de-Poeh" duurde te lang. Het was overigen* een charmante uitzending, die echter pas ging leven bij het ge sprek met tekenaar E. H. Sbepard. de man die tekende voor de leuke illus- s tra ties en voor de verschrikkelijk knappe schetsen die daar aan ten grondslag lagen. Samuel Beoketts „Spel zonder woor den" was wat ons betreft een te cele- brale aangelegenheid. Het geplaagde mannetje dat hier werd getoond was weliswaar volop theater, maar dan wel van een soort waarvan de toeschouwer minstens zoveel krijgt in te vullen als de auteur. We vinden dat geen rede lijke verdeling. Voor de wijze waarop regisseur Rob van der Linden en acteur Onno Molen kamp zich moeite hebben gegeven om dit woordeloze theaterstukje gestalte te geven kunnen we overigens alleen maar waardering hebben. Vg. lange Waarschijnlijk volgende Ook de Duitse groot aantal op i gestelde mijnwerkers. die trichtse kunst De bijna 300 kn: Siegfried linie, Du: dedigingsiverk uit de twee de wereldoorlog zal ver anderd worden in een vredesmonument. Het is trichtse 1 van de Beek. die onlangs dorf in de Eifel reizen in binnen- en buitenland een begin te maken een groot aantal pamflet- het beschiledren van ten liet verspreiden, waar- Siegfriedllnie. in hij aandrong op het be- in Lammersdorf beschil- /reemdelingenver- keer heeft medewerking toegezegd. Onder de vele reacties die bij de Maas aanleiding van zijn initia- lief zijn binnengekomen bleken er onder meer van kinderen, die aanboden tijdens de vakantie een aantal betonblokken voor hun rekening we blokken beton Siegfriedllnie. die landschap ontsieren. de grau- derde Felix van de Beek Er zal in Duitsland vorige maand reeds enkele massale creativiteit ont hei blokken. Drie Duitse tele- staan, voorspelt Felix van visiemaatschappijen ben de kunstenaar hun „Ik wil dit concrete pro- steun toegezegd. Zij zullen de Siegfriedlinie voltooid de kunstenaar. Zijn idee programma's J. W. blijkt aangeslagen te zijn. wijden, rallye. Nieuwe organisatie in muziekleven Voortzetting actie- Notenkrakers in andere vorm (Van onze muziekredactie DEN IIAAG. Een comité van voor aanstaande, progressieve toonkunstenaars heeft alle „actief bü de muziek betrok ken voorstanders van een radicale cn democratische vernieuwing van het mu ziekleven" opgeroepen tot een verga dering op zaterdag 14 maart om 14 uur in het gebouw ,,De Brakke Grond", Nes. Amsterdam. Men wenst Lot de formulering van 'een actieprogramma te komen, berustend op de volgende concrete alternatieven: alternatieven voor de huidige selec tiemethoden: het conservatorium als doorgeefluik voor een geïnstitutionali seerd muziekleven: alternatieven voor het muziekbedrijf volgens het ondernemingsmodel; met bij behorende autoritaire leiding, handhaven van concurrentieposities, materiële in plaats van muzikale prikkels, prestatie dwang en bijbehorende beloningen; alternatieven voor de cultuurpolitiek van subsidie, opdrachten, prijzen, studie beurzen De volgende alternatieven staan ter 1. gelijke economische basis voor alle betrokkenenstudieloon, salariëring van componisten, gegn materiële dis criminatie tussen uitvoerende musici, al of niet in orkesten.: 2. het scheppen van nieuwe werkver houdingen; 3. de mogelijkheid tot volledig vrije keuze voor de musici in de uitoefe ning van hun beroep (bijvoorbeeld het vormen van ensembles op basis van zelfselectie); 4. projectonderwijs op conservatoria; opheffing van de scheiding tussen leerproces en uitvoeringspraktijk; 5- alle besluitvorming openbaar; 6. alle manifestaties gratis. De vergadering die zich met déze en andere alternatieven zal bezighouden, zal moeten leiden tot een vorm van organi satie (vereniging, werkgroepen, actie groepen enz.). Deze oproep is ondertekend door zeven- ADVERTENTIE Dit is het recept: Kaasfonduevan Nederlandse kaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met z-* 'S zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. tig prominente, progressieve musici; we noemen hier: Konrad Boehmer, Rick van der Linden (Ekseption), Theo Loevendie, Louis Andriessen, Peter Schat, Reinibert de Leeuw, Bernard van Beurden, Jan van Vlijmen. Ru Sevenhuysen (directeur Jeugd en Muziek), het Gaudeamus Kwar tet, Misha Mengelberg, Ton de Leeuw, Rob du Bois, Will Eisma, Dick Raay- makers. Ton Hartsuyker en Jan v. Dijk. BONN (Reuter) Vier straalpussa- gicrsvliegtuigcn in Duitsland en vijf in Italië moesten gisteren in verhand met bommeldingen het vertrek uitstellen of naar de luchthaven terugkeren. Twee toestellen van de Lufthansa van de dienst FrankfortHamburg konden niet op lijd vertrekken omdat er. ano nieme telefoontjes waren binnengekomen dat aan boord een bomaanslag op een Israëliër zou worden gepleegd. Volgens de politie van Hamburg waren deze telefoontjes afkomstig van een dronken man. Bij een derde Lufthansatoeslel kwam een verschrikte Jordaniër kort na het vertrek uit Bonn de stewardess vertellen, dat zich een bom aan boord bevond. De piloot keerde onmiddellijk naar de luchthaven van Bonn terug. Ook in dit vliegtuig werd niets gevonden. Een Boeing-747 van de Pan American moest na een telefoontje op de start baan in Bonn blijven wachten. In Rome moest de politie vijf toestel len onderzoeken omdat men telefonisch te horen had gekregen dat zich in die machines bommen bevonden. Er werd niets gevonden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2