Sterftecijfer onrustbarend voor 15- tot 24-jarigen Verkeer naar Lyon geheel lam gelegd Protestbrief tegen Indonesische reis van prins Bernhard Verkeer bedreigt jongeren Arabieren in W.-Duitsland gearresteerd Na 1971 geen verhoging belastingdruk W oon wagenbewoners kennen zwakte van Bijstandswet Kolenhandel krijgt steun bij staken bedrijf Langzaamaan op Heathrow WOENSDAG 11 MAART 1970 DE LEEDSE COURANT PAGINA 7 UTRECHT Het is ontstellend. Driemaal zoveel jongeren dan in 1955 tussen de vijftien en negentien jaar sterven in 1970. En dat niet alleen: de cijfers voor sterfte en invaliditeit blijven in deze leeftijds groep stijgen, veel meer dan in andere leeftijdsgroepen. Duidelijk heeft staats secretaris Kruisinga (Sociale Zaken en Volksgezondheid) deze gegevens destijds in de toelichting op het ontwerpwet Ambu lancevervoer aan het licht gebracht. Uit dezelfde cijfers bleek dat dit in alle op zichten te wijten is aan de stijging van het aantal verkeersslachtoffers in de groep van vijftien- tot negentienjarigen. Een kwart van alle verkeersongevallen valt in de groep van vijfien tot 24-jarigen. Nergens andei's ligt volgens staatssecretaris Kruisinga het sterftecijfer zo hoog als in Ne derland. Het heeft er toch weer mee te maken dat wij een twiewielig volkje blijven. De brom fietsfabrikanten mogen dan nog zo juichen over de steeds maar weer stijgende verkoop cijfers, de ongevallen cijfers tonen aan dat parallel aan die verkoopcijfers de ongevallen- cijfers meestijgen. In de laatste vijftien jaar is het aantal slachtoffers onder de bromfietsers enorm sterk gestegen. Het aantal doden is bijna achtmaal zo hoog geworden, het aantal gewon den vijftienmaal. Het grootst is die stijging onder de groep van vijftien tot negentien jaar daarna komen de negentien- tot 24-jarigen. Cijfers om over na te denken, al was het alleen maar om een plan te ontwerpen om aan die stijging een eind te maken. De instantie die zich intensief met dit probleem bezighoudt is het Vefbond voor Veilig Verkeer. We praatten erover met de heer P. Sj. van Paasschen, hoofd sectie voorlichting van het Verbond: „Uit de CBS-statistieken blijkt inderdaad dat de ongevalsvatbaarheid van de jongere ver keersdeelnemers erg groot is. Wij brengen dat in verband met de jeugdige bromfietser en de jeugdige automobilist. Op zichzelf is het een heel begrijpelijk verschijnsel, want een jongen van 16 jaar die op een bromfiets rijdt, mist nog de nodige ervaring en is daardoor dus eerder ongevalsvatbaar in het verkeer. U ziet in de statistieken in die leeftijd de lijn omhoog gaan. Hetzelfde verschijnsel gaat zich voordoen als jongere mensen rijbewijzen halen op achttien jarige leeftijd, ook dan is de ongevalsvatbaar heid hoog. Naarmate de ervaring toeneemt Gericht onderwijs stokt op beslissend moment daalt die lijn weer. Dat is dus een verklaring voor deze kwestie". Wat doet het Verbond eraan? „In de eerste plaats hebben wij nogal wat on dernomen om de rijexamens gewijzigd te krij gen. We zijn namelijk van mening en dat geldt voor automobilisten dat het huidige rijexamen eigenlijk niet aan de eisen voldoet. Je zou het huidige tijexamen eigenlijk moeten zien als een toelatingsexamen voor het ver keer. Men zou eigenlijk gedwongen moeten wor den om wat rijervaring op te doen alvorens het definitieve rijvaardigheidsexamen wordt afge nomen. Een examen, waarbij men dus niet zo meer getest wordt op kennis van het inste ken, heuveltjes oprijden en zo meer, maar wat veel belangrijker is, bijvoorbeeld het inhalen in het verkeer. Daar vallen juist veel jongere slachtoffers. Er is ook een nota over uitgegaan naar de minister. De hele materie van rijop leiding en rijexamens is nu in studie genomen. In die studie is de gedachte die wij hebben ingebracht ook ingebouwd. Wij moeten gewoon afwachten welke resultaten uit de bus komen". INGREEP Verwacht u die resultaten binnenkort? ,,Het is niet een zaak waarvan je mag ver wachten dat die op korte termijn gewijzigd wordt. Het is nogal een ingreep, want het be tekent eigenlijk dat iedere nieuwe automobi list twee keer examen moet doen. Maar het is wel belangrijk. Wat de jeugdige bromfietsers betreft: deze leeftijdsgroep is bijzonder moei lijk te benaderen. Je hebt met een leeftijds groep te maken waar alle adviezen bij voor baat van de hand worden gewezen. We hebben nu een onderzoek gehouden naar de gedachten en opvattingen die leven onder de bromfiets- jeugd. We zijn ermee bezig en het eerste rap port hebben wij nu binnengekregen. Daar blijkt eigenlijk uit dat deze leeftijdsgroep alleen maar te benaderen is als men ze als volwaardige verkeersdeelnemers gaat beschouwen. Een van de problemen is dat wil je de kans hebben het gedrag van deze verkeersdeelnemers te veranderen je eerst van alles moet onder nemen om deze groep werkelijk een plaats in het verkeer te geven. Dat is ook juist. Er zijn honderdduizenden bromfietsers en het merk waardige is dat het wegennet ook geen gelijke tred heeft gehouden met de ontwikkeling van de bromfiets". We moeten dus in eerste instantie af van het idee dat een bromfietser een gemotoriseerde fietser is? „Dat is het punt. De irritaties die er natuur lijk zijn in het verkeer ten aanzien van de bromfietser bestaan ook omgekeerd. Bromfiet sers hebben eigenlijk nergens plaats in het ver keer. Op de fietspaden waar dus ook brom fietsers toegelaten zijn bestaat weer irritatie van de fietser ten opzichte van de bromfiet ser en omgekeerdAls je gewoon een eindje wilt fietsen dan irriteren je de brom fietsers die veel sneller rijden; omgekeerd ir riteren die bromfietsers zich aan de fietsers waardoor je bijna niet vooruit kunt komen. Maar het is maar één kant van het probleem. Een ander aspect is dat de bromfietsers vaak geen richting aangeven bij het afslaan. Maar op zichzelf is het richtingaangeven voor brom fietsers vaak een heel moeilijke en ook wel ge vaarlijke manoeuvre. Je moet gas loslaten en zovoorts. Die voorziening van het je hand uit steken is op zichzelf natuurlijk wel prachtig, maar je vraagt je af: is er niet een technische voorziening voor in de plaats te brengen waar door dat hand uitsteken wat toch een gevaar lijke manoeuvre kan zijn voorkomen kan worden". „We hebben op dit punt 'n vrij groot onderzoek gehouden, en juist over dit soort vragen komen zeer positieve gedachten van deze jongeren naar voren. Het is natuurlijk uiteindelijk onze bedoe ling 'n verandering van het gedrag tot stand te brengen. Wij zijn ervan overtuigd dat we er re kening mee moeten houden ook voor deze groep tot een aantal voorzieningen te moeten komen. Dan is er een kans dat men naar 'n organisatie als de onze gaat luisteren en deze reëel begint te vinden. Deze leeftijdsgroep stelt zich kritisch op. Hoe reëler de organisatie is, de instantie is of de mensen zijn, die zich tot hen richten en dat geldt ook voor het onderwijs des te meer kans van slagen is er dat men de adviezen op- TELEURGESTELD Moet het onderwijs meer worden ingeschakeld? ,,Ja, wij zijn nogal teleurgesteld over het feit dat het verkeersonderwijs eindigt op de lagere school. In het hele voortgezette onderwijs ont breekt het verkeersonderwijs. Juist in die leef tijdsgroep van twaalf jaar ontbreekt helemaal een begeleiding vanuit het onderwijs totaal. Het meisje en de jongen die 'n hbs bezoeken of wel ke school voor voortgezet onderwijs ook, worden zonder begeleiding op hun zestiende jaar losge laten op het verkeer. Ze gaan op een gegeven moment op een bromfiets zitten en weer later hun rijexamen halen, als ze eigenlijk de stof van hun verkeersexamen al kwijt zijn. Dat is 'n betreurenswaardige zaak. Van de andere kant kun je er begrip voor hebben dat door de mam moetwet het onderwijs met nog veel andere za ken te maken heeft. Maar wij hebben hiervoor ook bij minister Bakker sterk gepleit. De laat ste toezegging van hem, nu ongeveer 'n Vi jaar geleden, is dat hij opnieuw met de minister van Onderwijs contact zou opnemen om de moge lijkheden te onderzoeken. Wij gaan er vanuit dat je 't kind vanaf de kleuterleeftijd tot en met 't slot van het voortgezet onderwijs moet bege leiden. En als daaraan 'n schakel ontbreekt dan wordt je eerste werk teniet gedaan. Ach, het gaat sneller dan het andere, maar het zijn alle maal zaken, die je niet in een dagje regelt". Komt er gauw een op de jeugd gerichte actie? „Dat gaan we zeker doen. Alleen, we doen het niet meer zoals vroeger, zo van: „Kom, jongens we gaan nu eens de jeugdige bromfietser aan pakken, we gaan ze nu eens voorhouden dat ze altijd hun hand moeten uitsteken in 't verkeer Dat blijft natuurlijk 'n belangrijke zaak, maar we weten heel goed dat dit zo zonder meer praktisch kansloos is. Wil je tot zo'n actie ko men dan zul je 'n aantal voorbereidende activi teiten naar jongeren toe moeten ontwikkelen waardoor ze in je organisatie vertrouwen krij gen. Dat is eigenlijk 'n vertrouwd verschijnsel. Je ziet 't in de hele maatschappij met jonge mensen, dat de wet en alles wat ermee samen hangt niet zo zonder meer geaccepteerd wordt. Ontbreekt er soms de logica in, dan wordt het niet aanvaard. Zo'n zaak moet anders aange pakt worden. De groep moet naar je willen luis teren. Als je met die jongeren tot de conclusie komt dat 't hand-uitsteken van brommers in 't verkeer zo'n onmogelijke zaak is en dat er een andere technische voorziening voor in de plaats moet komen dan zou je daarvoor moeten gaan pleiten. Dus toch een langdurige zaak? „In zoverre dat je wel allerlei zaken op korte termijn kunt gaan aanpakken maar als je bij voorbaat weet dat je kansloos bent dan is het vrij zinloos en zonder meer geld verspillen. Dan kun je maar beter wat langer wachten, zodat je weet wat je wel kan doen. Aan de andere kant is het zo dat wij op korte termijn, met name op het gebied van het verkeersonderwijs, van alles proberen te doen om dit toch ingevoerd te krij gen op de scholen voor voortgezet onderwijs. Wij zijn van plan om binnenkort een groep van direct geïnteresseerden hier naar het Centraal Bureau te halen om eens te laten zien welk pro gramma wij ons voorstellen dat op de scholen voor 't voortgezet onderwijs ontwikkeld zou kunnen worden. We nodigen daarvoor onder- wijsinspecteurs uit. Zo proberen wij toch in die richting weer opnieuw pressie uit te oefenen. Maar 't is natuurlijk toch 'n hele moeilijke en langdurige zaak". GERARD CRONé Vrachtwagenchauffeurs boos Stedelingen kunnen niet slapen (Van o e correspondent L. Kleijn) PARIJS Nauwelijks waren de der tigduizend protesterende winkeliers uit het Pare des Princes thuis terug na maandagavond met hun tweehonderd tot driehonderd auto's het gehele Parij- verkeeer in wanorde te hebben ge bracht, of opnieuw worden wegen ge blokkeerd: bij Lyon zijn de vrachtrij ders tot directe actie overgegaan. De nationale route zes naar Lyon pas seert twee steden: Anse en Villefranche. Op 3 maart besloot de prefect de natio nale route zes van 's avonds tien tot 5 morgens zes te verbieden voor vracht wagens aangezien de bewoners van twee genoemde steden door het lawaai nachts geen oog dicht deden. De vrachtwagens moesten gebruik maken de vlakbij gelegen autoroute, maar op deze autoroute moeten zij tolgeld betalen. Dat laatste was niet naar de van de vrachtrijders die gisteren de nationale zes bij Villefranche en Anse met hun wagens blokkeerden. Aangezien zij op de autoroute precies hetzelfde de- was binnen een paar uur ieder ver keer naar en van Lyon volkomen onmo gelijk geworden. Gistermiddag waren het al meer dan tweeduizend vrachtwa gens, die niet meer voor of achteruit wil den. De vrachtrijders willen Villefranche .1 Anse wel mijden, als op de autoroute geen tolgeld behoeft te worden betaald. Zowel de burgemeester van Anse als ïen vertegenwoordiger van de vrachtrij ders zetten gisteravond voor de radio him standpunten uiteen. „Ik geef beide Nederlandse priester getuigt bij radio Vaticaan ROME (KNP) De eerste gelukkige Nederlandse priester heft zich met zijn getuigenis bij Radio Vaticana gemeld. Het is de 80-jarige priester P. L. Ban- gert, die woont in de verzorgingsflat De Duynsberg in Tilburg. Radio Vaticana heeft onlangs geluk kige priesters opgeroepen getuigenis af te leggen als antwoord op „de stortvloed van negatieve reacties van de geestelijk heid inzake het celibaat". De getuigenis uit Nederland was bijzonder kort: „Ne derlands priester sinds 56 jaar. Ik ben zoals altijd zeer gelukkig." Emeritus- pastoor Bangert werd in 1913 priester gewijd. In 1967 ging hij met emeritaat als pastoor te Limmen in Noord-Hol land. Ook de eerste gelukkige bisschop heeft zich intussen gemeld. Het is de 82-jarige rustende aartsbisschop Lamy van Sens in Frankrijk. „Ik ben geluk kig. Ik ben 56 jaar priester geweest en heb 21.000 missen gelezen. Nu ben ik hulpbehoevend en bijna blind, maar dit lijden is nodig voor de volgelingen van Christus en ik kan zeggen, dat ik het ware geluk heb gevonden." partijen schoon gelijk", zei de burge meester. „Persoonlijk kom ik op voor de belangen van mijn stadgenoten. Want men stelle het zich een ogenblik voor: per dag passeren twintigduizend automo bilisten mijn stad, waarvan 1500 zware vrachtwagens. De artsen hebben handen vol werk om patiënten met zenuwstoor nissen bij te staan; Ook de vrachtrijders hebben gelijk, want waarom moeten zij het onderhoud van de wegen betalen, een last die op de schouders van d< gering behoort te rusten?". Van de kant der vrachtrijders werd betoogd dat zij door "de regering in toenemende mate worden belast, want iedere vrachtwagen van tien ton betaalt per jaar aan tolgeld 1500 franc. KARLSRUHE (Reuter) De West- duitse politie heeft nog twee Arabieren gearresteerd in samenhang met de aan slagen op lijnvliegtuigen, zo deelde het openbaar ministerie in Karlsruhe gis- De twee mannen, vorige week aange houden, worden verdacht van samen zwering. Men acht het mogelijk dat zij betrokken zijn geweest bij de bomaan slag van vorige maand op een Oosten rijks vliegtuig. In verband met die aan slag zitten al twee Arabieren, Jaswer Gasem en Issa Abdallah Aboe-Toboel, in voorarrest. Op diezelfde dag stortte een Zwitsers lijntoestel met bestem ming Israël na een explosie neer waarbij alle 47 inzittenden de dood von- Bonn rekent niet op spoedig beraad met Oost-Berlijn BONN (DPA) De Wcstduitse rege ring rekent kennelijk niet meer op een gesprek tussen kanselier Brandt en de Oostduitse premier Stoph vóór Pasen. Regeringswoordvoerder Ahlers verklaar de gisteren dat het aanhouden van die termijn gezien het stokkende voorover leg moeilijk zal zijn. Helemaal uitsluiten wilde hij de mogelijkheid echter nog niet. De DDR wil als bekend niet, dat Brandt voor of na het topgesprek West- Berlijn aandoet. De bondskanselier heeft nu Oost-Duitsland voorgesteld een ande re plaats van samenkomst dan Oost- Berlijn te kiezen. De DDR kon elke ge wenste plaats noemen, „of wij die accepteren is een andere zaak", zei Ahlers. Volgens hem was Brandts reis route het enige twistpunt bij het voor overleg. Mevrouw Pompidou, echtgenote van de Franse president, betuigt haar deelneming aan de moeder van een van de zesenvijftig marinemannen, die bij de ramp met de onderzeeboot Eurydice om het leven zijn gekomen. KABINET-DE JONG: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Als een volgend kabinet in 1971 op basis van de huidige politieke samenwerking zal worden samengesteld, zal de belastingdruk niet worden verhoogd. In het kabinet-De Jong leeft namelijk de zeer sterke overtuiging, dat het belastingpeil in Nederland al uitermate hoog is en het onverantwoord is zwaardere fiscale offers van de mensen te verlangen. Deze opvatting is tot uiting gekomen in de raad voor economische aangelegen heden van de ministerraad tijdens een vergadering over een rapport van het Centraal Plan Bureau. In dit rapport worden enige beschouwingen gewijd aan de mogelijkheden voor stijging van de uitgaven in de rijksbegrotingen voor de komende jaren. Bij voorbaat moet daarbij rekening worden gehouden met de te verwachten toeneming van de uitgaven op het gebied van onderwijs en van ont wikkelingshulp. Wat dit betreft liggen er claims, die weinig ruimte laten voor een toeneming van de uitgaven bij an dere ministeries. Integendeel, om een verhoging van de belastingdruk te ver mijden zal voor een groot aantal posten een zeer strak begrotingsbeleid moeten worden gevoerd. Wat er terecht moet komen van het ontwerp-kernprogramma van de KVP als de belastingdruk na 1971 niet wordt verzwaard, is een grote vraag. In dit ontwerp-kernprogram wordt namelijk uitgegaan van een stijging van de be lastingen in de komende jaren. Intussen heeft de socialistische oppo- tdeleider in de Tweede Kamer, drs. J. den Uyl, hierover reeds vragen gesteld de minister-president en de minister Financiën. Kranslegging te Kalibata en op Menteng Poelo (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Jongerengroepen de P.v.d.A. en het ANJV hebben door middel van een brief aan Buitenlandse Zaken geprotesteerd tegen de prins Bernhard naar Indonesië. In de brief wordt gewezen op de vele doden die gevallen zün, nadat president Soehar- to aan het bewind was gekomen. Prins Bernhard komt morgen in Dja karta aan. Hij zal op Kemajoran welkom worden geheten door suLtan Hamengkoe Boewono. Hij logeert in het gastenverblijf van het Merdekapaleis. Voor het overige vermeldt het programma beleefdheids bezoeken aan president Soeharto generaal Nasoetion, kransleggingen op het Indonesische heldenkerkhof te Kali bata en het Nederlandse ereveld Menteng Poelo, en ontvangsten van allerlei aard. Zondag woont prins Bernhard een Neder landse kerkdienst bij in de Immanuel- kerk (vroeger de Willemskerk). Hij zal voorts nog informele bezoeken afleggen aan Bogor, Bandoeng, Djokja karta, Magelang en Den Pasar (Bali). Op zaterdag 28 maart vertrekt prins Bern- hard naar Japan, waar hij het Neder lands paviljoen op de wereldtentoonstel ling te Osaka zal openen. Vooral kleine gemeenten gedupeerd (Van e r verslaggevers) DEN HAAG Niet bet tekort aan re gionale centra in de provincie, maar de problemen rond de bijstandsverlening veroorzaken in de kleinere Zuidhollandse gemeenten de moeilijkheden met woon wagenbewoners. Deze gemeenten moeten gevrijwaard worden van het in massa behandelen van aanvragen voor uitkerin gen. Dit schrijft de ver. van Neder landse gemeenten aan minister Klompé van C.R.M. De vereniging gelooft, dat „zich een listig gebruik manifesteert een tekort aan ervaring bij de ge meenten met dergelijke woonwagenbe- ,De woonwagenbewoners buiten de dik wijls gebrekkige uitvoering van de bij standswet door kleinere gemeenten uit. Dit mag de gemeenten niet aangerekend worden. Zij beschikken niet over een ap paraat, dat voor dergelijke excessen is toegerust, aldus de V.N.G. „Maar toch zijn deze gemeenten dikwijls het kind de rekening. De woonwagenbewo- die in deze gemeente neerstrijken, maken het de gemeentebestuurders en gemeente-ambtenaren meer dan lastig bij aanvragen om bijstand. Dreigemen ten, treiterijen, handtastelijkheden zijn daarbij aan de orde van de dag". De moeilijkheid bij dit alles is ook nog, dat, zo meent de Vereniging, de politie in vele gevallen machteloos is, om de ge meentebesturen op adequate wijze te hel pen. Haar bezetting is daartoe vaak te gering. Daarom pleit de Vereniging voor eer effectieve methode om daarvoor niet be hoorlijk uitgeruste gemeenten te vrijwa ren van behandeling van bijstandsaan vragen „en masse". Bovendien moet de overheid een duidelijk gemeenschappe lijk beleid voeren om tuaties te kunnen beheersen. Miinclien AANSLAG OP FLATGEBOUW MISLUKT MiiNCHEN (APA-Rcuter) Dc politic van Miinchen zoekt naar de man, die zondagavond in de garage onder een flatgebouw twee geopende benzineblik- ken met elk 20 liter benzine heeft ach tergelaten. Volgens de politic is het vrjj- wcl zeker dat de man brand heeft willen stichten in het gebouw, waarin meer dan honderd gezinnen wonen. Onder hen zijn vijf joodse huurders De politie sluit niet uit dat er verband bestaat met de aanslag op het joodse bejaardentehuis, waarbij drie weken ge leden zeven mensen om het leven kwa- In het gebouw van de rechtbank van München zijn dinsdag twee brandbom men ontdekt. De brandstof in de in pak papier gewikkelde pakjes stond in ver binding met een uurwerk en met batte rijen. Toen de huisbewaarder van het gebouw de pakjes in nissen ontdekte stond het uurwerk stil. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Van Son van Economische Zaken heeft de beginselen vastgesteld voor een nieuwe regeling betreffende bedrijfsbeëindi gingshulp aan handelaren in kolen. Deze regeling, waarmee het Verbond van Kolenhandelaren volledig akkoord gaat, voorziet in financiële tegemoetkomingen aan groot- en kleinhandelaren in kolen, die binnen zes maanden na het in werking treden van de regeling te kennen geven, de handel in kolen te willen staken. Om in aanmerking te komen voor steun moet in de periode 1 mei 1964 tot en met 30 april 1965 de kolenomzet tenminste 250 ton zijn geweest. De gegadigde moet zijn kolenverkoop staken, maar andere activiteiten mag hij voortzetten. Hij moet ook jonger zijn dan vijfenzestig jaar. Het per ondernemer uit te keren bedrag is afhankelijk van de omzet in het genoemde peiljaar. Het laagste bedrag is 18.750 gulden, het hoogste is 50.000 gulden. LONDEN (AFP-Reuter) De brand weerlieden van de internationale lucht haven Heathrow-Londen zijn gisteravond een langzaam-aanstaking begonnen. Gis teren hadden zij na een wilde staking van zeven dagen het werk hervat. De brandweer van het vliegveld is niet te vreden met een voorgestelde salarisver hoging, die hun was aangeboden als zij aan het werk wilden gaan. Echtpaar schiet zich dood na mislukte kaap van vliegtuig OOST-BERLIJN (Reuter) Een jong echtpaar heeft zich gisteren van het le ven beroofd na een mislukt poging een Oostduits lijnvliegtuig te kapen op een vlucht van Oost-Berlijn naar Leip zig. Functionarissen van het Oostberlijn- se vliegveld deelden mee, dat de man en vrouw beiden ongeveer 20 jaar t>ud kort na het vertrek van de Anto- nov-24 de cockpit probeerden binnen te dringen. Ze trokken revolvers, maar de deur bleek afgesloten en kon niet gefor ceerd worden. Toen de piloot gewaar werd wat er gebeurde, vloog hij het toe stel terug naar Oost-Berlijn. Bij de lan ding schoten de kapers zichzelf dood. Waar ze het vliegtuig heen wilde bren gen weet men niet. Het Oostduitse persbureau ADN meld de dat de poging van de twee „gewapen de bandieten was mislukt dank zij het feit dat de bemanning d^ veiligheids voorschriften naleefde. Er werd niet bij gezegd hoeveel inzittenden het toestel had. Een Antonov-24 vliegt normaal met vijf bemanningsleden en kan 48 passa giers vervoeren. Voorlopig nog vertraging bij rij-examens DEN HAAG (ANP) Daar er met de vakanties in het vooruitzicht steeds een piek is in het aantal aanvragen voor het afleggen van het rijexamen, deelt de Stichting Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen mee, dat er, evenals in januari het geval was, nog steeds enige vertraging is in het afwerken van de rijexamens. In januari liet het Centraal Bureau weten, dat enerzijds de heersende griep en anderzijds de gladheid van de wegen het rijexamen op vele plaatsen onmo gelijk maakte, zodat enige vertraging in het afwerken van die examens niet te vermijden was. Thans ziet het bureau zich genoodzaakt deze mededeling te herhalen. De weersomstandigheden heb ben ook na de mededeling in januari het examenrijden op vele plaatsen on mogelijk gemaakt, waardoor de achter stand in het afwerken van de examens, afhankelijk van de geografische ligging, enkele weken kan bedragen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7