B. en w. willen burgerij vaker inlichten over gemeente-diensten Leidse taxichauffeur deed met auto poging tot doodslag Huis-aan-huis krant kostte 4500 gulden Getuigen legden het af tegen snelheidsmeter en vrijspraak volgde PvdA er Van Aken wil van b. en w. meer weten over bouw parkeergarage Sloopwerk- in Oranje boomstraat Ter beschikkingstelling geeist voor rechtbank 1000ste woningwetwoning van Panagro overgedragen aan echtpaar Verdonk MARKTEN WOENSDAG 11 MAART 1970 DE LEID SE COURANT Week voor invoering werden 600.000 zakken verkocht LEIDEN In «Ie week voor de invoe ring van de plastic huisvuilzak heeft de Leidse melkhandel niet minder dan 600. 000 zakken verkocht. De kooplust heeft de verwachtingen verre overtroffen. Dit heeft het college de KVP-raadsleden mr. H. Driessen en J. Lijten onder meer meegedeeld 'naar aanleiding van de dertien vragen die zij het college over de invoering va" plastic hufcvuilzak- ken hebben gesteld. 'I Over het al of niet aannemen van vuil nisemmers zegt het college, dat in de loop van vorige wek wel emmers zijn geledigd door de Gem. Reinigings en Ontsmeclingsdienst. maar dat het aan tal. dat ter lediging werd aangenomen zeer gering was, n.l. 50 van de ongeveer 17.000 aangeboden eenheden huisvuil. Goed verlope Op de vraag of b. en w. van oordeel zijn dat door de handelswijze van de GROD een klein deel van de bevolking node loos overlast heeft ondervonden, heeft het college geantwoord dat slechts en kele burgers overlast hebben ondervon den, hetgeen het betreurt. Het college ontkent ten stelligste dat gesproken kan worden van „een volledig afwentelen" op de burgerij van de risico's van een verandering van werkwijze bij de GROD en vindt ook, dat de invoering van het nieuwe systeem zeer goed is verlopen. Afvalza(k)ker) Over de verspreiding van de huis-aan- huis krant .Afvalzak(k)en" zegt het college, dat de raadscommissie voor de GROD heeft aangedrongen op een uit voerige en gerichte voorlichtng. De krant heeft ongeveer 4500 gulden ge kost, wat neerkomt op ongeveer 14 ct. per stuk. Een publicatie in een eenvou dige en beknopte vor mzou naai- schat ting tenminste 2000 gulden hebben ge kost. Voorlichting Op de vraag, of het in het voornemen van b. en w. ligt om ten behoeve van de overige gemeentelijke diensten over eenkomstige kostbare publicaties met of zonder enige aanleiding te versprei den, heeft het college geantwoord: In het midden latend of men een huis van 12 pagina's voor plm. 14 cent per stuk een „kostbare" publikatie wil noe men, zijn wij van mening dat het in derdaad een niet onaantrekkelijke ge dachte is om n.a.v. bepaalde belangrijke initiatieven de burgerij uitvoerig voor lichting te geven over het werk van onze diensten en bedrijven om daardoor het zo gewenste begrip voor en de me dewerking aan de uitvoering van het gemetelijk beleid te stimuleren. Zbals bekend is dit laatste een van ff1 belangrijkste doeleinden van ons voor lichtingsbeleid. Serieus Tot slot willen wij niet nalaten te ver melden, dat ons van de zijde van de burgerij zeer vele positieve reacties heb ben bereikt inzake de onderhavige ge meentelijke voorlichtings uitgave, aldus het Leidse college van b. en w„ dat niet alle 13 vragen van de twee KVP-raads leden geheel serieus heeft genomen. Wat moge blijken uit het antwoord op de vraag: „Is het b. en w. bekend dat in de publikatie Afvalzaken in de derde kolom is vermeld „U koopt de pakjes brj uw melkhandelaar?" Dat antwoord luidt namelijk: Ja.DitetMW, ia eveneens vermeld op pagina 6. kolom eln, 1, onder het hoofd: „Móge. melkman, halve karne en een rol zakken". LEIDEN De fractievoorzitter van de Bestaat in principe de mogelijkheid om P.v.d.A. in de Leidse gemeenteraad de mogelijke plaatsen te noemen voor par- heer M. van Alten heeft het college van keergarages, zonder dat deze plekken i b. en w. gevraagd wat de betekenis en als parkeervoorziening worden aange- draagwijdte is van de uitlating, dat het merkt in het Basisplan Sanering en college bereid en voornemens is om de Stadsvernieuwing 1961, dat tevens We ill. de parkeernotft-1969 vervatte voor- genplan is? zïeningen, waa tonder' de bouw van keergarages, zo spoedig mogelijk te wezenlijken. Hoe verhoudt zich een eventueel te ont werpen „verkeerscirculatieplan" i.v.m. een parkeergarage aan de Breestraat/ Voorts heeft het socialistische raadslid Boommarkt tot een nog te ontvouwen gevraagd: structuur- c.q. bestemmingsplan voor de Waarop stoelt uw bedoeling de drie city van de binnenstad? plaatsen (Ir. Driessenstraat, Garen- markt en het v.m. Postkantoor aan de Hebben b. en w. zich reeds beraden over Breestraat) „alle tegelijk in een studie hun houding jegens de in de vorige vraag te betrekken"? bedoelde motie? SLOOPWERK IN ORANJE LEIDEN De firma De Bolster, die nu is begonnen met het slopen van het oude Herensingelstation, heeft in de Oranjeboomsti'aat (bij de Korevaarstraatde panden 3. 3a en 5 gesloopt en in de Cathe- rijnestraat de panden 7, 7a en 8.' De werkzaamheden moesten hier worden gestopt omdat de boven woning Oranjeboomstraat 7a nog» steeds wordt bewoond door de 'drie gezusters Breedeveld; waarschijn lijk verhuizen zij nu binnenkort n. :.i de Andries Schotkade, zodat dan ook dit huis kan worden af gebroken. (Foto L.C. - D.'rk Ketting). Leidse studenten: „Huisvrouwen, gooi vodden niet weg" LEIDEN „Huisvrouwen gooi by de grote schoonmaak waar u waarschijnlijk in de loop van deze week mee gaat be ginnen, niet de vodden weg. Wy kunnen ze hard gebruiken," zo luidt een harte- kreet van een groep Leidse studenten, die 11 april a.s. een grootscheepse vod- denophaalaktie houden. De baten va nde aktie zijn voor een sociaal project in de Chileense hoofdstad Santiago. Het ligt in de bedoeling dat de Leidse studenten 100.000 kilo vodden ophalen. H Amptmeijer lijsttrekker PSP LEIDEN De kandidatenlijst van de PSP in de Leidee gemeenteraadsverkie zingen zal worden aangevoerd door de huidige fractie-voorzitter de heer Ampt meijer. Op de tweede plaats werd de heer Walle gezet. De derde plaats wordt bezet door de heer De Bruijn, die reeds eerder raadslid was, maar om studie redenen moest bedanken. Op de vierde plaats werd het thans zittende raadslid Van 't Zelfde gekozen. BRAND IN KEETWAGEN LEIDEN Gisteravond om half ze brak brand uit in een keetwagen op een bouwterrein aan de Aaltje Noorderwier- laan. De oorzaak was vermoedelijk een elektrisch kacheltje, dat niet werd uit geschakeld. Door de hitte van de kachel vatte een dot poetskatoen vlam. Het interieur van de wagen brandde ge deeltelijk af. Wagen en inboedel waren Installatie voorzitter Raad van Arbeid Leiden LEIDEN Op vrydag 3 april a.s. zal de heer B. van Loen in een openbare radsvergadering liet ambt aanvaarden van voorzitter van de Raad van Arbeid te Leiden. De installatie zal worden verricht door de aftredende voorzitter, de heer D. J. Gorter. De vergadering vindt plaats in de Stadsgehoorzaal. Breestraat60. Aan vang 10 uur. Te bard over smalle Herenbrug LEIDEN Voor de. Leidse kanton rechter, mr. R. de Bruijne, verscheen gis teren o.a. een 22-jarige verkoper uit Voorschoten, die met zjjn auto op de Nieuwe Rjjn nogal roekeloos had ge reden. Hy reed met een snelheid van circa 50 km/u de tamelijk smalle Heren- brug op, raakte bij de afrit in een slip en botste hierdoor tegen een'hem tege moet rijdende auto op. Dit had weer een flinke schadeclaim tot gevolg. „Toen ik afremde raakte m'n auto in die slip. Dat kwam door het natte weg dek," voerde verdachte o.m. tot zijn ver dediging aan. „Volgens de getuigen reed U ongeveer 50 km/u en dat is mede gezien de tame lijk geringe breedte van die brug toch veel te hard," repliceerde de kanton rechter na raadpleging van het proces verbaal. „Ik reed niet zo hard," wierp verdachte tegen. Hoe hard hij dan wel reed liet hij in 't midden. Omdat twee onpartijdige getuigen des- tijds verklaarden, dat verdachte gezien de plaatselijke situatie veel te hard ge- Marjolein Briër met klassiek en eigentijds ballet LEIDEN Marjolein Briër presenteert zaterdag 21 en zondag 22 maart in de Leidse. schouwburg haar balletschool. In het eerste gedeelte van de uitvoering zal groot en kelin dansen op de roman tische en lyrische muziek van componis ten als Debussy, Bizet, Bartok, Field en Cliopin. Het tweede gedeelte, een premiere, is gewijd aan onze eigen tijd. Veel aan dacht zal worden geschonken aan de vrijheidsliederen van de Griekse toon dichter M. Theodorakis, in het bijzonder aan het hooglied uit de Mauthausen- ballade. Andere hoogtepunten zijn de Battle Hymne of the Republic for Zen Meditation. DEN HAAG De dertigjarige tuinar- beider C. v. D. uit Oegstgeest ontsnapte op 1 november van het vorige jaar op wonderbaarlijke wijze aan de dood toen een 24-jarige taxichauffeur uit Leiden, Jan van der Z. in de Morsstraat in Lei den met de door hem bestuurde auto eerst de tuinarbeider schepte, zodat deze op de motorkap terecht kwam waar hij later afviel, waarna de taxiehauf- dat hij reeds eerder verpleegd is gè- weest. Een advies waarmee de officier van justitie zich kon verenigen. De raadsvrouwe mr. C. G. Schuppen achtte hetgeen ten laste was gelegd niet be wezen. Zij bepleitte vrijspraak en ver zocht verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen, hetgeen de rechtbank weiger de. Vonnis op 24 maart. Overhandiging van sleutels en opening artsenpraktijk LEIDERDORP Ir. J. F. Cussel, de directeur van de Bouwnijverheid gaat een goede bekende in Leiderdorp wor den. Sloeg hij eind 1968 de eerste paal van een hoogbouwstroom van 460 wo ningwetwoningen, op vrijdag 20 maart a.s. gaat hij de sleutels van de eerst gereedgekomen woning (gelegen langs de Engelendaal) aan de bewoners over handigen. Het woningwetbouw contingent is voor dit jaar voor Leiderdorp overigens heel wat minder groot. In eerste instantie werd de gemeente zelfs maar 20 wonin gen toegewezen, maar door het toepas sen van o.m. arbeidsbesparende werk methoden is het tenslotte toch nog ge lukt er 140 woningwetwoningen bij te krijgen. Deze zullen echter niet meer door de gemeente Leiderdorp zelf ge bouwd worden, doch door de nieuwe woningbouwcorporatie „Leiderdorp". Aansluitend aan bovengenoemde plech tigheid zal de Leiderdorpse burgemees ter, de heer M. A. van der Have, het artsenpraktijkcentrum officieel openen. Zoals bekend heeft dit onderdak gevon den in het gebouwtje aan de Engelen- daal hoek Vronkenlaan, waar iri eerste instantie de verwarmingsketels van de flatgebouwen waren geprojecteerd. Deze zyn echter haar de daken verhuisd, zo dat nu de drie artsen Ouwerkerk, Kem- me en De Bruyne er hun groepspraktijk gevestigd hebben. noemde brug op- en afreed met alle gevolgen vandien, kon de officier, A. G. Pos, niet anders concluderen dan dat hier slechts van een grove roekeloos heid sprake kon zijn. Mede omdat 1 dachte al tweemaal eerder werd ven deeld wegens te hard rijden, eiste hij zowel een geldboete van 80,subs. 16 dagen als bij wijze van ernstige w schuwing de voorwaardelijke intrekking der rijbevoegdheid voor de tijd van 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Ik kan m'n rijbewijs niet missen," zc liet verdachte blijken, dat hij de strek king van de eis niet begreep. ,,De intrekking werd voorwaardelijk ge steld en U krijgt dus nog een kans," lichtte*de kantonrechter hem nader in. Alvorens het vonis te bepalen op een 'geldboete van 60,-— subs. 12 dagen en de geëiste voorwaardelijke intrekking, zei hij nog tot verdachte: „U moet wel beseffen, dat U zo niet door kunt gaan anders wordt Uw rijbewijs absoluut in getrokken." Slip op spijkers Een 53-jarige winkelier uit Amsterdam was eveneens met zijn auto in een slip geraakt. Hij slipte op Rijksweg 4 onder Oegstgeest, kwam tengevolge hiervan j op de andere weghelft terecht en botste frontaal op een tegenligger. De be stuurder hiervan liep daarbij een kaak- en beenfractuur op. „De gevolgen waren dus niet gering," merkte de kantonrechter na voorlezing van het ten laste gelegde feit nog op. Verdachte moest dit beamen. Het ge beurde zijns inziens echter buiten zijn schuld. Want zo verzekerde hij de edel achtbare: „Ut reed niet hard. Het regende en m'n auto slipte op de z.g. „spijkers", die de helft van het wegdek markeren." De officier trok dit erg in twijiel. Hij hoorde voor 't eerst in zijn carrière, dat de koppen van „markeerspijkers" een slippartij kunnen veroorzaken. Door welke oorzaak verdachtes auto in een slip was geraakt liet hij in het mid den. Wel stelde hij vast, dat verdachte het verkeer op genoemde weg in gevaar had gebracht en deswege moest worden veroordeeld. Hij liet verdachtes rijbe voegdheid ditmaal nog buiten het geding en bepaalde zijn els tot een geldboete van-/ 100,suba. 20 dagen. Verdachte bleef een en ander aan die ..spijkerkoppén" wijten. ,,Ik reed niet roekeloos. Het was zuiver overmacht," aldus zijn laatste woord. Music verdachte te hebben aangeraden eens een ..slipcursus" te volgen, wees ook de kantonrechter de factor „overmacht" van de hand en vonniste daarna conform. der F. v. d. Steen werd voortgezet. De om te zien kwam het echtgenote van de cafetariahouder kwam hield ook Nico de l'Ecluse vijftig jaar lid van Excelsior LEIDEN Gisteravond vierde de gym nastiekvereniging „Excelsior" hel heu gelijke feit. dat Nico de l'Ecluse. erelid van de vereniging, reeds 50 jaar lid is. Uit handen van de voorzitter, de heer Pannekoek, ontving hij een vergulde plaquette. In de jaren dertig is de heer De l'Ecluse j verschillende malen Leids kampioen ge weest. In 1946 werd hij erelid van Ex celsior. waarop het lidmaatschap van verdienste van de Kring volgde en in 1968 bij het .beëindigen van zijn be stuursfunctie, het lidmaatschap van ver dienste van de Kon. Ned. Gymnastiek Verbond, de op een na hoogste onder scheiding van de KNGV. Sted. R.K. Vrouwen beweging bij Shulton middag hebben onge- ir Van D. lag. Verdachte -oiwcK nwaiu um - be rechtbank vol dat hij schouderfractuur hierbiJ te hulP- Volgens de taxichauf- het had gedaan om het echtpaar te ont- af. Wegens poging tot doodslag eiste feur wilde hij de vechtenden scheiden, zetten ,i„ h« ,i.. hoo»u. waartoe hij met zy nauto op Van D. De officier van justitie constateerde >e man vloog door de voorruit dat verdachte reeds eerder moeilijkheden ien maanden gevangenisstraf viel vervolgens op straat heeft gehad wegens geweldpleging van het voorarrest en voor- De taxichauffeur reed achteruit over Iemand als verdachte, die spoedig ag Van D. heen en ten tweede male toen gressief is, hoort niet achter het stuu hrj weer vooruit reed. Volgens getuigen van een auto. De psychiater had gead had hrj dit opzettelijk gedaan, want ver- viseerd verdachte voorwaardelijk ter be dachte keek zelfs uit het portierraampje schikking te stellen van de regering de officier van justitie bij de Haagse rechtbank dinsdagmiddag tegen de taxi- inree chauffeur t met aftrek waardelijke terbeschikkingstelling de regering. Op de bewuste avond was in een cafe taria ruzie ontstaan tussen beide man- I nen, gevolgd door een gevecht. De eige- LEIDEN Na 7 naai- van de cafetaria had de sterk onder invloed verkerende tuinarbeider naar buiten gewerkt, waar evenwel het gevecht tusen Van D. en cafetariahou- jaar luw het echtpaar Verdonk giste handen van wethouder P 1SITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS van een eigen huis Agaathlaan 219 in Grote vreugde, dus bij di I Vreugde ook by d< I schappij Panagro N.V. te voor wie «lil de duizendste woning was, die zij In Leidi Alleen w Tegen voorliggi de Leidse i erd voor dit bedrijf de vreugdi wel een beetje getemperd, zoals na di •siteit sleutel-uitreiking uit een toespraakji i excursie gemaakt LEIDEN Giste veer 50 dames v: Vrouwenbeweging naar Shulton. De dames werden verwelkomd door de heer S. Keizer, verkoop-leider, die ze la ter weer toevertrouwde aan de heren Ge- sink, Bijl en Wensing, onder wier lei ding een rondleiding door de fabriek werd gemaakt. De dames kregen onder meer les in huidverzorging. Vier dames kregen onder leiding van schoonheids specialiste mej. A. v. Teylingen een be handeling. De dames werd uitgebreid voorgedaan hoe men een huid moet rei nigen, stimuleren, voeden en beschermen. Na afloop kregen alle dames een flesje e«.u de cologne. LEIDEN zijn geslaagd voor: Doet. ex. Ned. Recht: I van Panagro-directeur drs. F. L. Blor mej. L. W. A. P. v.d. Kaaij (Den Haag) in het nieuwe kantoor van de Wonin; en de heer I. M. de Jong (Leiden). stichting aan de Turkooislaan bleek. Doet. ex. rechten vrije studier.: M. J. D. Hansscn, Leiden; kand. ex. F1 en N: W. Panagro J. de 'Vries, Leiden; mej. M. Kastein, j Leiden; SI W en N: J. den Herjer, Lei- de Stedelijke R.K. rten; w en N: mej E A c. Oort- Leiden; F. W. Verheus, Leiden; W3 W en N: P. J. Schuur, Leiden; B. P. M. van Cleef, Oegstgeest; A' W en N: M. W. Spoor. Leiden; N2 W en N: A. L. J. v.d. Poel .ZoeterwoudeBI W en N B. H. Brinkhuis. Leiden. Doet. ex.: schei kunde: A. R. Plesman, Leiden; Geolo gie: J. J. H. W. Hubregtse, Leiderdorp. Biologie: mevr. M. Kruk-de Bruin, Lei den; mevr. J. I. M. Hubregtse-v.d. Berg, Leiderdorp; A. M. Polderman, Leiden; Natuurkunde: mej. J. B. A. A. Elemans (Alkmaar); kand. W. E. Biervliet, Den Haag; M. R. Sijl- bing, Leiden: Kand. ex. Cult. Antrop. de heer I. R. Sewandono, Leiden, >u er nog wel duizend wille Leiden, maar wat de Meren wijk betreft, is dit allemaal een beetj' onzeker, zei hij en hij doelde daarbij oi de inschakeling van Elementum N.V. ui Maassluis. Wethouder Plena praatte hem weer beetje moed in ten aanzien van de ver dere bouw in de Meerwijk, al kon h' de heer Blom toch niet rpet zekerhedc naar huis sturen. De heer Piena wees e wel op wat in de binnenstad zelf nor allemaal moet worden gedaan, mede i: het kader van de stadssanering. Uit han den van de heer Blom kreeg het echt Nw"sod'Ólogir |pafJVerd0,lk n°g ca'l!,al,bon aa" - - 2... i geboden. (Foto LC - Dirk Ketting Tcr Eerr 40-jarige buschauffeur uit Rijns burg verliet zichtbaar tevreden do recht f zaal. Tevreden, omdat hTf~een zijns in ziens rechtvaardig vonnis t.w. „vrij-, spraak" had verkregen. Hij stond terecht, omdat hij in de avond van de 20ste september j.l. op de Hoge Rijndijk met eeni door hem bestuurde bus achterop een personenauto was gereden, i „De bestuurder van die auto remde zo j onverwacht af, dat ik mijn bus onmoge- lijk tijdig kon laten stoppen," verklaarde hij de reden van de botsing. „U reed volgens de getuigen bijna 60 km/u en dat was gezien de onderlinge afstand tussen die auto en Uw bus veel te .hard," diende de kantonrechter na I raadpleging van het proces verbaal hem van repliek. Verdachte vroeg zich af hoe de getuigen aan die hoge snelheid kwamen. „Ik reed niet harder dan circa 38 km/u en dat was ten opzichte van de afstand verant woord." verzekerde verdachte de rechter. Een getuige k décharge, verkeersdes- kundige bij de busonderneming, beaamde verdachtes verklaring inzake de werke lijke snelheid en overlegde als bewijs hiervan de registratieschijf van de tacho meter, die in verdachtes bus was gemond- De officier vond dit bewijs voldoende om aan de ten laste gelegde feiten te gaan twijfelen en vroeg derhalve vrij spraak. „Daar heeft U zeker geen bezwaar tegen," informeerde de kantonrechter doodernstig. „Ik had feitelijk niets anders verwacht, eedelachtbare," klonk verdachtes zelf- j verzekerd antwoord. Hij kreeg Inderdaad zyn vrijsprekend Gem. aankondiging VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 18 maart a.s. van des voormiddags 8 uur tot des namiddags 7 uur de stemming ter verkiezing van de leden van Pro vinciale Staten zal plaatsvinden. Gewezen wordt op het bepaalde in art. 128 van het Wetboek van Strafrecht: „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar". Leiden. 11 maart 1970. De Burgemeester van Leiden, VAN DER WILLIGEN. VASTSTELLING UITSLAG VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN De voorzitter van het hoofdstembureau ter verkiezing van de leden van Provin ciale Staten in kieskring III (Leiden) brengt ter openbare kennis, dat op vrij dag 20 maart a.s. te 10 uur v.m., in het Stadhuis de uitslag van de op 18 maart a.s. te houden verkiezing van de leden van Provinciale Staten, voor wat be treft deze kieskring, zal worden bekend gemaakt. Leiden, 11 maart 1970. De voorzitter voornoemd, VAN DER WILLIGEN. LEIDEN, 11 maart. Groente Snijbonen 560-590; kroten, gekookt 501 boerenkool 35-42; rabarber 103; spni- nazie 101-125; spruiten A 104-118; B 135-150; komkommers 21-71: winter peen 12-13; sia 19-27; peterselie 15-20) radijs 54-64) selderij 0-13.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4