Minister Bakker in Leiden: JACHTVELD WORDT PAS MET KAMERVERKIEZINGEN GEOPEND Opbrengsten dekken niet geheel stijgende kosten Lucht, en waterverontreiniging doodsteek voor de badplaatsen N00RDWIJKSE DI0-DAMES KAMPIOEN Regering gaat volgende week nog niet naar huis EMM-DIRECTEUR A. R Mogelijkheden genoeg voor hloemenafzet Drs. J. W. de Graaf in Noordwijk: Leidse agenda Noordzee over kwart eeuw een groot riool R ijmnondgebied en Haags riool dreigend gevaar Volley ballers bleven onge slagen Gebrek aan goede spelverdeelsters het enige manco MARKTEN WOENSDAG 11 MAART 1970 PAGINA 3 LEIDEN ,,lk moet u de illusie ontnemen, dat het kabinet volgen de week na de verkiezing van de provinciale staten naar huis zou gaan. Deze verkiezingen zijn slechts een graadmeter en men moet zich er dan ook niet te veel van voor stellen. Met Biesheuvel zeg ik: het kabinet komt er niet aan te pas. Volgend jaar met de Kamerverkie zingen wordt het jachtveld pas ge opend." Dit zei gisteravond minister Bakker van verkeer en waterstaat voor de statenkring Leiden van ARP, CHU en KVP in de Stads gehoorzaal. Drs. J. A. Bakker „onthulde" verder, dat hij met zyn collega's had afgespro ken niet meer dan twee spreekbeurten te zullen houden. Ik ben nu vanavond eigenlijk In overtreding, want dit is m'n Over de industrialisatie in de Rijnmond gebied merkte minister Bakker op, dat hier een selectief beleid moet worden gevoerd voor een spreiding van de werk gelegenheid. „Als Rotterdam de ruimte wordt gegeven, moet dat goed gebeuren. Die ruimte reikt verder dan de Hoek- sche Waard en Voorne-Putten. Alleen op die wijze kan de zeehavenindustrie tot ontwikkeling worden gebracht en kan men een leefbaar klimaat overhou- De Rijnpoorthaven mag er wel komen. Dit wijkt af van de denkbeelden, neer gelegd in het streekplan Westland. En dat is voor GS een aanwijzing, dat dat plan moet worden gewijzigd. Daarbui ten komt geen industriële ontwikke ling." Verzilting Ook het verziltingsvraagstuk in het ge bied Rijnland noemde de minister belang rijk. De zoutgrens van de Nieuwe Wa terweg is enorm opgeschoven en meil moet voorkomen, dat de Hollandse IJssel ook gaat verzllten. Pas.als Jiet Haring-, vliet in oktober is gesloten, zal de grens worden teruggedrongen, waardoor de IJssel in goede toestand kan worden ge houden. De bodem van de Nieuwe Waterweg wordt vastgelegd en stabiel gemaakt door het storten van grind om zo de verzilting tegen te gaan, maar dit zal nog wel enkele jaren duren. Wegenaanleg in Leiden Minister Bakker nam verder de wegen aanleg in Leiden en omgeving onder de loep. „In de jaren 30 is men met de aanleg van de wegen Amsterdam-Rpt- terdam en Utrecht-Den Haag begonnen. Dit zijn onze oude rijkswegen en hét gevolg van deze vroege wegenaanleg is, dat deze wegen het eerst aan recon structie toe zijn. Eigenlijk een veel duur dere zaak dan het aanleggen van nieu we wegen. Leiden wordt aan de west en oostkant geflankeerd door snelwe gen en de rijkswegen 4 en 44 met aan de Voorschotense kant rijksweg 11 en de provinciale weg Noordwijk-Alphen. Deze laatste weg moet ook modern wor den. Het landgoed Berbice in Voorscho ten kan behouden blijven, maar dit le vert wel bepaalde moeilijkheden op. Het uitbreidingsplan Noord-Hofland zal moe ten worden gewijzigd." Ontsluiting van Leiden LEIDEN Na de verkiezingsbijeenkomst bleven minister en mevrouw Bakker (links) nog geruime tijd in Leiden en wel in het Jacobsliofje aan de Doezastraat. Ontsluiting van Leiden is nodig, zo zei De portierster mevr. Molenkamp (tweede van rechts) en mr. Sormani, regent, drs. Bakker, maar het moet ook een gaven daar een uiteenzetting over het leven in het hofje. In het midden de heer aantrekkelijke stad blijven. De demping J- Lijten (raadslid KVP) en mevrouw Hanssen, echtgenote van de KVP-afdelings- van de Trekvliet is momenteel bij ons voorzitter, die in de recreatiezaal van het Jacobshofje temidden van bestuurders in behandeling. Bij de beantwoording van confessionele partijen recipiem de ter gelegenheid van zijn geslaagd doctoraal van vragen na de pauze zei hij over examen in de vrije studierichting. verkeer in de steden, dat in steden met een historische stadskern selectief auto gebruik moet worden toegepast, aan gevuld met parkeervoorzieningen, zoals parkeergarages. Het afsluiten van bin nensteden in verband met het openbaar vervoer zal van geval tot geval bekeken moeten worden. Begrotingen Gedeputeerde ir. N. Buijsert uit Alphen, merkt op over de financiële moeilijkhe den van steden als Rottedram, Den Haag, Gouda en Leiden, dat hij deze week bij de ministers Beernink en Wit- teveen een bespreking had gehad over deze problematiek. Wij als gedeputeer den zeggen niet: zorg, dat de begroting sluitend wordt. Primair staan wij aan de kant van de gemeenten, maar er moe ten wettelijke normen worden gehan teerd'. En daarom is er wel een zoeken naar het sluitend krijgen. Enerzijds door te trachten de inkomsten te vergroten en anderzijds door het zoeken naar mo- gelijkheden tot bezuiniging. Dit houdt echter geen terugbrenging tot 'n minf- mumprogramma in. Tijdens de bijeenkomst, welke gehouden werd op kringniveau werd alleen een in leiding gehouden door minister Bakker. De heren Buijsert (CHU, lid van Ged. St.), T. Spaan, fractie-voorzitter ARP in Prov. Staten, en H. Vrouwenvelder, frac tievoorzitter KVP in Prov. Staten, be handelden de vragen, die uit de zaal kwamen. Oppositie wint polderverkiezing Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER De polder- verkiezing in Haarlemmermeer heeft een grote verschuiving te zien gegeven. De oppositieparty, gevormd door Vereniging van Opstalhouders en de Vereniging van Ingelanden, is als overwinnaar uit de stembus gekomen. Al hun kandidaten werden gekozen. Vooral in Haarlemmermeer-zuid bleken de kandidaten van de Vereniging tot be hartiging van de Haarlemmermeerpol der, die tot voor enkele jaren terug de enige was die kandidaten voorstelde voor het polderbestuur, praktisch niet mee te tellen. Voor de heer G. C. Petrie werd gekozen R. den Daas, die nu als heemraad in het polderbestuur zitting heeft. De heren G. Ooms en jhr. J. P. A. van Lennep, die beiden al vele jaren hoofdingeland zijn, moesten nu plaats maken voor J. Os- sewaarde en A. P. van Woerden. In de vakature onstaan door de benoeming van drs. M. Spaans als dijkgraaf, werd ge kozen de heer A. Roos. LDV-Leiden won R ijnstreekbeker HAZERSWOUDE LDV uit Leiden heeft beslag gelegd op de Rijnstreek- beker, die beschikbaar was gesteld voor het toernooi dat de Hazerswoudse ver eniging „Samen Sterk" organiseerde. LDV beëindigde de competitie, waar aan behalve Samen Sterk het Alphense ADC deelnam, zonder puntenverlies. Sa men Sterk en ADC moeten elkaar nog één keer ontmoeten. De eerste wedstrijd won ADC. ROELOFARENDSVEEN De bloe menveiling „E.M.M.-Roelofarendsveen" komt maandag in café J. Heemskerk by- een voor het houden van haar 51e alge mene ledenvergadering. Hiervoor is 'Ie gebruikelijke hnlshoudeiyke agenda vast gesteld, waaruit o.m. blijkt dat by de bestuursverkiezing de aftredende heren J. Vermeij en J. N. Volwater zich niet meer herkiesbaar stellen. Hiervoor wor den door het bestuur als kandidaten ge steld de heren J. E. M. Koek, Galgekade 22 en G. Termeulen, Noordeinde 170. Volgens het jaarverslag van de direk- teur der veiling, de heer A. R. Meima ing. was de omzet over 1969 aan bloe men ruim 14,3 miljoen gulden. In 1959 bedroeg deze omzet 2,2 miljoen voor groenten en 2,6 miljoen voor bloemen, in totaal dus 4,8 miljoen, zodat de totaal omzet in 10 jaar tijds verdrievoudigd is. De directie noemde het afgelopen jaar een onrustig jaar. De 2e en 3e week van I februari bracht een achterstand in de omzet ten opzichte van het voorgaande jaar van bijna 90.000,-, maar eind april was de omzet 1 miljoen hoger dan vorig I De warme zomer en warme herfst bracht niet de omzetverhoging welke redelijker wijs verwacht mocht worden. De aan- \M)eren waren groot maar de prijzen laag. Het eindresultaat werd dan ook een meeromzet van 1,6 miljoen gulden. Aan getekend werd hierbij dat dit resultaat in vele gevallen voor de kweker onvol doende is geweest en niet parallel loopt I met de sterk gestegen kosten. De moei- ïykheid is. dat de kweker deze hoge kos ten niet kan doorberekenen in de prij- I zen; hy moet maar afwachten welke I prys de vellingklok aanwijst. Helaas kon den sommige kwekers het dan ook niet 2.596.492 bos 2.942.728,68); Rozen gr. bl. 842.987 st. 227.002,85 (1968 582.070 171.151,60); Rozen kl. bl. 18.048.037 1.792.752,94 (1968 14.944.504 voor 1.527.230,90. Rozen middelgr. 2.275.859 340.161,87 (1968 1.638.200 voor 254.675,49). In het jaarverslag wordt zeer uitgebreid ingegaan op de vergelij kende resultaten per produkt over de af gelopen jaren, dit mede aan de hand van de verkregen doorsneeprijzén. Om de steeds toenemende bloemen zo goed mogelijk te verwerken werd aan de gebouwen in het afgelopen jaar een uitbreiding gegeven van plm. 3000 m?, terwijl ook op het parkeerter rein belangrijke verbeteringen werden aangebracht. Veilingen Jaarcijfc rers Het juiste omzetcijfer over het jaar 1969 bedroeg 14.356.870,73. De expliotatle- rekening werd afgesloten met een voor delig saldo van 132.563,54. De belang rijkste aangevoerde produkten waren. 18.291.149 anjers voor 2.504.494.31 (1968 22.192.803 st - 2.812.498,12). 2.344.311 st. chrysanten 451.705,92 (1968 2.286.329 st. 419.074,87); 1.651.677 bos chrysanten 1.376.408,79 (1968 1.340.513 bos 1.110. 569.10); 567.500 bos freesia 496.800,84 (1968 686.505 bos 477.848,21); Colvilleis 278.840 bos 315.325,35 (1968 280.540 330.614,10); Irissen 458.191 bos 470.661,02 (1968 572.671 bos 494.807,20); Narcissen 1.520.606 bos 976.729,10 (1968 1.649.069 972.865,16) Tulpen 3.352.048 4.180.181,75 (196S In het jaar 1969 werden in totaal 309 veilingen gehouden. De hoogste dagom zet werd behaald op vrydag 4 april JJ. 184.530,34. De laagste dagomzet werd genoteerd op 19 juli met 12.969,44. De hoogste omzet in een week werd behaald in de Paasweek met 791.248,13. Het aantal leden bedroeg 315 met daarnaast 160 gastveilers. Aan het slot van zijn jaarverslag wyst de heer A. R. Meima nog op de noodzaak van een bewaking van de steeds toene mende kosten. Waakzaam moet men ook zijn ter voorkoming van stilstand in de bedrijven want dit betekent alleen ach teruitgang. „Wanneer ln andere Euro pese landen de teelt van bloemen wordt gestimuleerd door het verlenen van sub sidies en kredieten tegen lage rente, dan zal onze overheid voor het Instandhouden van deze bedrijfstak daarin moeten voor gaan, aldus de heer Meima." Uit onderzoekingen Is gebleken dat er nog mogelykheden genoeg zyn voor de afzet van de bloemen, waarby men wel bewondering moet hebben voor de wyze waarop de handelaren kans zien de toe nemende stroom van bloemen te ver werken. NOORDWIJK Wanneer de industrialisatie in Europa op dezelfde voet wordt voortgezet en wanneer door de overheden geen stappen worden onlderh'omen dë lüctit- ën watervervuiling een halt toe te roepén dan zal, volgens deskundigen over dertig a veertig jaar de Noordzee een dode zee zijn, waarin geen leven meer mogelijk is. Andere ge leerden noemen een nog kortere tijd, aldus drs. J. W. de Graaf, kandi daat-lid voor de provinciale staten, op de ledenvergadering van de Partij van de Arbeid, afd. Noordwijk, in „Ons Gebouw". DONDERDAG 12 MAART Stille omgang. Kaartverkoop voor Lei den van 7 tot 8 uur in de Roomanuszaal, Mare, achter de Harteburg. Louis de Coligny-scholengem. Lies- beth List en trio Louis van Dyk, 20.30 u. Petruszaaltje Lezing- en dia-avond. Pastoor P. de Lange: Een blik op Span je. 20.00 uur. Microtheater Veetestraat 40 „The Public Eye" en „De schat", 20.00 uur. De Burcht Openbare vergadering CPN, 20.00 uur. Schouwburg Fons Jansen met Drie maal Andermaal, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Televisie-promena deconcert. Omroeporkest m.m.v. Gré v. Swol-Brouwenstein en Kruno Cigoj, 20.00 uur. Snoeck Hurgronjehuis Marcel B. Kee- zen: Wat is antiek? 20.00 uur. VRIJDAG 13 MAART Zaal Mekel PvdA-groslijstvergade- ring, 20.00 uur. Antonius Clubhuis Debat mevr. Wes- sel (D'66) - weth. S. Menken (KVP), 20.00 uur. Groenoordhal Paasveetentoonstelling VEBO. 8.00 - 12.00 uur. Schouwburg Fons Jansen met Drie maal Andermaal, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Uitvoering Brunhil- de, 20.00 uur. Logegebouw, Steenschuur Cinestud '70 en Filmclub 16. 20.00 uur. Ger. Kerk, Lammenschansweg Open bare vergadering Dekenale Raad. 20 uur. ZATERDAG 14 MAART Stille omgang. Eucharistieviering in de kapel van het Bonaventura-Cellege. I 23.30 uur. Na afloop vertrek per bus naar Amsterdam. Vertrek 0.15 uur. School de Valk, Rijnshurgersingel Leidse Ësper. Ver. Lezing over Finland. 14.30 uur. Microtheater, Vestestraat 40 „The Public Eye" en ,.De schat". 20.00 uur. Schouwburg Fons Jansen. „Driemaal Andermaal", 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Uitvoering Bahai- zanggroep, 20.00 uur. College „De Zinker" opende visseizoen LEIDEN Het viscollege „De Zinker" hield afgelopen zondag zijn eerste onder linge viscompetitie van dit seizoen. De uitslag is als volgt: le W. de Wit Jr. 22 stuks, 1590 gram, gr. voorn 265 mm; 2e S. A. Visser, 22 st., 1380 gram; 3e J. Kromwijk 11 st., 890 gram; 4e W. Hol- verda 8 st., 580 gram: 5e Chr. Joh. de Wit 8 st., 560 gram: 6e A. van Gent 3 st., 500 gram; 7e W. de Wit Sr., 6 st., 475 gram; 8e P. Willemse 5 st., 375 gram; 9e B. Kok 2 st., 135 gram; 10e H. van Gent 1 st., 130 gram. buitenlanders, hun vakantie komen doorbrengen. Dat de lozing van „Een dergelijke vervuiling van de Noordzee zou niet alleen de dood- rioolwater door de gemeente Den Haag via een pijpleiding in zee, steek betekenen voor de badplaatsen, maar voor alle leven in de voor sommige badplaatsen verontreiniging van het zeewater met zich' randstad Holland. Nederland dient zuinig te zijn opzijn recreatiegebieden brengt, is een bewijs, dat over het lozen in zee niet te licht gedacht en zeker op de kuststrook, waar miljoenen mensen. Nederlanders en moet worden," aldus drs. De Graaf. Het. Rijnmondgebied is wel de grootste producent van lucht- en waterveront- 1 reiniging. By bepaalde winden kunnen de huisvrouwen hun wasgoed niet bulten hangen en moeten ramen en deuren ge sloten blijven. Welvaart en stank gaan nu eenmaal hand in hand, meent drs. De Graaf, maar wordt het niet tijd een gedeelte van die welvaart maar op te offeren voor een stukje leefbaarheid? Hy roemde de moed van het Amster damse gemeentebestuur, dat, mede door de initiatieven van de Partij van de Ar beid, de plannen voor de bouw van Pro- gil afkeurde omdat deze fabriek niet genoeg waarborgen kon geven, dat lucht en water niet verontreinigd zouden worden. Hier werd een stukje werkge legenheid opgeofferd voor een beter leefklimaat. Ónze kinderen zullen ons hiervoor later dankbaar zijn, meende hij. Ook provincieteiak Hoewel de lucht- en waterverontreini ging meer een regeringstaak dan een provinciale taak is, meent di s. De Graaf dat ook voor de provincie op dit punt een belangrijke taak is weggelegd. Door structuur- en recreatieplannen kan aan de industrie een halt toegeroepen wor den. De Randstad is vol en het wordt zaak, dat bepaalde industrieën buiten deze randstad vestigingsplaatsen wor den aangeboden. Een ander punt van het verkiezingspro gramma betrof de bijna uitzichtloze verkeersintensiteit. Een versneld pro gramma voor de aanleg en verbetering van wegen, het ontsluiten van recreatie- slagen naar de kust en ontsluiting van het achterland, alsmede de aanleg van parkeerterreinen is de wens van de Pvd Pi clA-kam lieketen In deze onder leiding van voorzitter J. I B. Hainan gehouden vergadering stond niet alleen een bespreking van het ver kiezingsprogramma op de agenda, doch ook het vaststellen van de groslijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen in Noordwijk. Na schriftelijke stemming was het re sultaat als volgt; 1. P. den Otter; 2. J. Bedijn; 3. S. Abcouwer; 4. mevrouw H. Aartse-v. d. Burg; 5. P. Korbee; 6. mevrouw A. Q. Haasnoot-Caspers; 7. J. van Duin; S. mevrouw J. Haman- Nusse; 9, B. H. Tooma. rechts: Joke Bos, Janny van der Veen, Maartje Dek ker, Janneke van der Niet Oudgaarden. Karin de Jong, Nel Schipper, Mia Verloop, der George van Renesse solist bij R.O. DEN HAAG George van Renesse zal dinsdag 17 maart in de Leidse Stads gehoorzaal als solist optreden met Het Residentie-Orkest in Mozart s Piano concert KV 466. Het programma, dat onder leiding staat van Willem van Ot- terloo, vermeldt verder de Serenade voor 12 koperblazers, celesta, slagwerk en piano van Willem van Otterloo en de Schilderijententoonstelling van Moes. aorgsky, in de orkestratie van R&veL (Van onze correspondenti NOORDWIJK Het ryk getalenteerde DIO uit Noordwijk heeft gisteravond in de Leidse 5-Meihal het kampioenschap behaald. De Noordwijkse dames hebben dit ongeslagen weten te bereiken. De j [doeg heeft dit jaar over het algemeen genomen, weinig tegenstand ondervon- den. Met uitzondering van het Sassen- heimse Teylingen heeft geen ploeg ook maar één zet kunnen winnen. Setstanden als 15-0 waren by DIO geen j uitzondering, wat bewijst dat de Noord wijkse ploeg beslist in een hogere klasse thuishoort. Dit hebben zij bewezen in toernooien, door gerenommeerde ploegen als Armada, Haag '68 2 (hoofdklassers) te verslaan. Nu zijn toernooien geen duidelijke graadmeter, maar een indica tie is het wel. Vooral de hoofdaanval- sters Joke Bos en Janny v. d. Veen zou den volgens insiders gemakkelijk mee kunnen draaien in de eredivisie. Het grote manco by DIO is eigenlyk een paar goede spelverdeelsters. Mocht DIO die krygen, dan moet het niet worden uitgesloten dat de Noordwykse ploeg naar de top van Nederland zou kunnen doorstoten. Een fusie met de andere Noordwykse ploeg MSV zou b.v. een grote stap in de goede richting zyn. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Het Wassenaarse WKK mist een voudig de klasse om in deze afdeling mee te kunnen draaien. Het werd dan ook een duidelijke 3-0 overwinning. Het is te hopen dat de dames gedurende de nu komende wedstrijden hun zenuwen kunnen intomen, waardoor promotie mo gelijk moet zjjn Zonder te betalen de winkel uit DEN HAAG/BODEGRAVEN „Ik wil de alleen maar even kyken hoe het me stond," aldus de mededeling van een 19- jarige typiste uit Bodegraven, die zich voor de Haagse politie-recliter moest verantwoorden, omdat ze in een mode magazijn een jurk had gestolen. „Ja, zo iets doen de vrouwen en meisjeN graag," wist de rechter. Was het nu maar by pas sen en kyken gebleven, doch de verlei ding was te groot geweest. „Het jurkje stond me zo goed en ik vond het zo mooi," gaf de typiste te kennen, „Maar u had geen geld genoeg bij u," stelde de rechter vast en zo was het. Want het beeldige jurkje kostte 60.-. „En het ging allemaal ook zo gemak- keiyk," verweerde verdachte. Ze was ge woon naar de paskamer gegaan, paste het zo fel begeerde jurkje en stopte dat toen in haar tas. Maar toen ze op het punt stond de zaak te verlaten, kwam de controleur en toen volgden de tranen. „En weten uw ouders nu hiervan?" in formeerde de rechter. Ja, dat wisten ze. Omdat verdachte nog niet eerder is ver oordeeld, wilde hij volstaan met een geldboete van 70.-, hetgeen nog een tientje meer is dan het mooie jurkje kostte. „Dan had u beter die Jurk maar kunnen kopen,' stelde de rechter vast, die de gevraagde boete oplegde. Brand gesticht Vrouw kon niet meer tegen de moeilijkheden op DEN HAAG, BODEGRAVEN Da Haagse Rechtbank heeft een 44-Jarige huisvrouw uit Bodegraven, die terecht heeft gestaan terzake van opzetteiyke brandstichting, van hetgeen haar ten- laste was gelegd, vrygesproken. De vrouw was op 20 inel van het vorig jaar bevallen van haar veertiende ldnd, waarvan er nog tien in leven zyn. Da baby, die slechts 2000 gram woog, moest in een ziekenhuis te Gouda wor den opgenomen. De vrouw raakte mede daardoor gt*teel overstuur. Zij legde op 6 juni op de tafel in haar woning een briefje neer met de mededeling, dat zy zich met haar 4 jong ste kinderen op de vliering bevond en dat, indien de baby niet aanstonds naar huis werd gebracht, zij de vliering in brand zou steken. De vrouw had inder daad petroleum gesprenkeld over de de kens en kleding. Toen de dokter arri veerde, stak zij inderdaad dit alles in brand doch bij het zien van de vlammen schrok zij zodanig, dat z(j het vuur nog wist te blussen. Ook omdat de man herhaaldeiyk dron ken was, raakte zij geheel overstuur, waarmee de officier van Justitie in diens eis in sterke mate rekening wilde hou den, zodat hij volstond met een vorde ring van twee maanden gevdngenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van drie. jaar. De rechtbank heeft zich dus ont houden van opleggen van straf, omdat op het moment dat de vrouw het feit pleegde, zy niet toerekeningsvatbaar kon worden geacht. R'VEEN, 10 maart, BLOEMEN Am. Anjers 19-23, Rozen Garnette en Carol 22-30, Motrea 35. Zorina 20-26, Carla 50-56, Nordia 40-49, Seventeen 26-44, Forsythiatakken 21-58 p. st. Iris sen 1.55-1.90, Anemonen 65-1.35, Blauwe druifjes 28-44, Freesia 85-4.15, Chrysan ten jaarrond 2.20-3.55, Narcissen in soorten 80-1.25, Tulpen Pink Supreme 1.90-1.95, Peerless Pink 1.95, Thule. Au reola, Elmus, Rose Copland, Bellona, Karei Doorman 1.301.70, Aladdin 2.25- 2.40, v. d. Eerden. Lustige VVitwe, Pro minence, Charles, Bing Crosby, Golden Eddy, Preludium, Cassini, Blenda 1.00- 1.30, Apeldoorn, Gen. de Wet, Ralph, Mad. Spoor, Mirjoram, Topscore, Queen Elisabeth, Gen. Eisenhower 1.10-1.45, Pax White, Sulpher Cloud 1.30-1.55, Dubbele tulpen 85-1.30 per bos. KATWIJK/RIJN, 10 maart, Groente Waspeen per kist: AI 6.50-7.60, AII 2.60-6.40, BI 6.90-8.70, BII 2.00-4.30, Cn 1.30-3.50; Sla 12-22; Spruiten 47- 146; Schorseneren A I 50-55, B I 40-45, Cl 5-7. Aanvoer, waspeen 260.000 kg. schorseneren 5.500 kg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3